Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
İznik haberleri
 
İznik sahil bandı koruya dönüşüyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik’te 3,5 kilometrelik kıyı bandı boyunca yaklaşık 135 bin metrekare alanda yaptırılan rekreasyon ve çevre düzenlemesi projesi kapsamında ilgili kurumların onayıyla 16 adet kuru çam ağacı kesilirken, 350 adet yetişmiş ağacın dikileceği sahil bandı adeta bir koruya dönüşecek.
9 Ocak 2018 Salı 12:05

 
İznik´te ´mavi tur´ sezonu başladı
Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik düzenlediği Marmara Denizi ve Uludağ turlarından sonra İznik Gölü için planlanan ‘mavi tur’ da 2017 sezon açılışını yaptı. İzniklilerin yoğun ilgi gösterdiği açılışa katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, deniz ve dağ turlarının ardından göl turlarını da başlatarak tarihi İstanbul kadar eski olan İznik’i yerli ve yabancı tüm kesimlere tanıtmayı hedeflediklerini söyledi.
14 Temmuz 2017 Cuma 13:46

 
İznik`i adım adım keşfettiler
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsalda sosyal ve ekonomik kalkınmanın turizmle ivme kazanması adına gerçekleştirilen ‘Büyükşehir ile Adım Adım Doğa’ projesine katılan vatandaşlar, bu kez İznik’i keşfetti.
26 Aralık 2016 Pazartesi 09:42

 
İznik sahiline 20 milyon liralık dev yatırım
Bursa’nın sahil kenti kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla tüm deniz sahillerinde çalışan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla İznik Gölü sahilini de Bursa’ya yakışır hale getiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 3,5 kilometrelik kıyı bandı boyunca yaklaşık 135 bin metrekare alanda spor, oyun ve dinlenme alanları, piknik, su sporları ve plaj etkinliklerinin gerçekleştirilmesine yönelik rekreasyon ve çevre düzenlemesi yapılacağını söyledi.
16 Aralık 2016 Cuma 10:54

 
Eski Köye Yeni Turizm Anlayışı Projesi
“İznik’te 12 ay turizm mümkün” hedefi ile yola çıkılarak hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından 2015 yılında desteklenmeye değer görülen ‘’Eski Köye Yeni Turizm Anlayışı Projesi’’ meyvelerini vermeye başladı.
22 Ağustos 2016 Pazartesi 10:00

 
UNESCO için İznik'te büyük buluşma
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Bursa’ya gelen UNESCO Gençlik Forumu üyesi 26 ülkeden 28 temsilci, UNESCO Dünya Mirası geçici listesinde yer alan İznik’in evrensel değerlerini yerinde inceledi.
10 Temmuz 2016 Pazar 00:00

 
İznik Gölü`nde ‘Mavi Tur` keyfi
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ tarafından işletilen Akşemseddin Gemisi ile İznik Gölü mavi tur seferleri başladı.
26 Mayıs 2016 Perşembe 00:16

 
İznik`in çini fırınları turizme katkı sağlayacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İznik Çini Fırınları kazı çalışmalarını yerinde inceleyerek, “İznik’in çinisi çok ünlü. Daha önce Rodos Çinisi, Haliç Çinisi ve Şam Çinisi denilen çinilerin de burada üretildiği ortaya çıktı. Bu çalışmalar, hem kültürümüze hem de İznik turizmine katkı sağlayacak” dedi.
14 Eylül 2015 Pazartesi 13:56

 
İznik turizm havzası haline geliyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik – Orhangazi ilçeleri arasında sefer yapacak Akşemseddin gemisinin göle indirilmesiyle bir kez daha Türkiye gündemine gelen İznik’in ‘turizm havzası’ haline getirilmesi amaçlanıyor.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:10

 
"AnadoluJet'le tarihe yolculuk" başlıyor‏
AnadoluJet tarih tutkunlarını, tarihi ve kültürel değerleri görmeye ve birlikte öğrenmeye davet ediyor. AnadoluJet’in yeni projesi ‘AnadoluJet’le Tarihe Yolculuk’ 11 Ekim’de İznik gezisi ile başlıyor. Katılımcılara yıl boyu Anadolu’nun tarihi ve doğal güzelliklerini görme fırsatı sunacak proje Tarihçi Yazar Talha Uğurluel’in rehberliğinde gerçekleştirilecek.
2 Ekim 2014 Perşembe 00:00

 
İznik Gölü turizme açılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul- Bursa-İzmir Otoyolu ve Körfez Geçişi Köprüsü ile ulaşılabilirliği artacak olan İznik Gölü’nün turizm potansiyelini değerlendirmek için kolları sıvadı. Göl Koruma Kanunu gereğince sanayi yapılanmalarından uzak kalan İznik Gölü sahilleri, yapılacak düzenlemelerle günübirlik veya konaklamalı turizme açılacak. Sözkonusu yatırımların gölü çevreleyen İznik ve Orhangazi ilçelerine de büyük değer katacağı ifade edildi.
5 Haziran 2014 Perşembe 11:37

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7920
USD SATIŞ
3.8170
EURO ALIŞ
4.6420
EURO SATIŞ
4.6720
POUND ALIŞ
5.2210
POUND SATIŞ
5.3040
ALTIN ALIŞ
162.7200
ALTIN SATIŞ
163.8200
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur