firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
ATSO haberleri
 
OVP’de turizme önemli rol
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Resmi Gazetede tam metni yayınlanan Orta Vadeli Program (OVP)’da belirtilen bazı ana başlıkların özellikle Antalya için son derece önemli olduğunu kaydederek, “OVP’de belirtilen başlıkların bir kısmı sürekli dile getirdiğimiz konular. Bunları yakından takip edeceğiz, reformların hayata geçmesi noktasında da elimizden gelen katkıyı vereceğiz” dedi.
30 Eylül 2017 Cumartesi 00:01

 
ATSO Ödülleri sahiplerini buldu; işte ödül alan turizm firmaları
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik etmek için düzenlediği “Geleneksel Ödül Töreni” ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda görkemli bir törenle yapıldı. Açılışta bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Antalya, bu yıl 10 milyona yakın turiste ev sahipliği yapacak. Turizmde bu sayıya yeniden ulaşmak da Antalya’nın başarısıdır'' dedi.
15 Eylül 2017 Cuma 10:18

 
Kalkınma Bakanı Elvan, ''Turizmde kişi başı gelir düşük"
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ''Turizmde kişi başına gelir oldukça düşük. Bunu yukarı çekmemiz gerekir. İspanya bir dönüşüm programı uyguladı. Bizde bunu yapabiliriz'' dedi.
15 Eylül 2017 Cuma 09:51

 
Turizmdeki canlılık Batı Akdeniz'de enflasyonu yükseltti
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan Ağustos ayı enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Çetin, ''Turizmdeki canlılığın da etkisiyle enflasyon en çok Batı Akdeniz’de yükseldi'' dedi.
5 Eylül 2017 Salı 17:26

 
Boztaş, “Konaklama sektörü 25 yılda başarı hikayesi yazdı”
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, konaklama sektörünün son 25 yılda başarı hikâyesi yazdığını belirterek Manavgat’ı ekonomik, sosyal ve kültürel olarak üst sıralara taşıdığını söyledi.
10 Ağustos 2017 Perşembe 11:36

 
Çetin: 'Antalya’nın imajını hak ettiği noktaya taşımalıyız'
Akdeniz Reklamcılar Derneği (ARD) yeni yönetimi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Çetin, ''Mülteci sorunları, darbe girişimi, Rusya ile sorunlar derken ülkemiz ve bir turizm destinasyonu olarak Antalya ciddi bir imaj sorunu yaşadı. Bu sorunları hızla geride bırakmak ve Antalya’nın imajını hep birlikte hak ettiği noktaya getirmek zorundayız'' dedi.
8 Ağustos 2017 Salı 11:09

 
Çetin, ''Turizmdeki hareketlenme gelire tam olarak yansımadı''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin Türkiye İstatistik Kurumu (TUİK) tarafından açıklanan enflasyon rakamlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enflasyonunun yıllık olarak tek haneye gerilediğini kaydeden Başkan Davut Çetin “Batı Akdeniz’de turizmdeki hareketlenmeye rağmen enflasyonun Türkiye ortalamasının altında kalması, turist sayısındaki artışın gelire tam olarak yansımadığının da bir göstergesidir” dedi.
4 Ağustos 2017 Cuma 14:56

 
''9 milyon turisti aşacağız ancak gelirde büyüme olmayacak''
ATSO Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ''Turizmde, eğer böyle devam edersek 9 milyon turist rakamını aşacağız ancak mevcut fiyatlar nedeniyle turizm gelirinde büyük ihtimalle arzu ettiğimiz büyümeyi yakalayamayacağız'' dedi.
29 Temmuz 2017 Cumartesi 09:00

 
Boztaş, ''Sağlık turizminde marka haline gelebiliriz''
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, ''Sağlık turizminde yapacağımız hamleler ile ilçe olarak sağlık turizminde marka haline gelebiliriz'' dedi.
10 Haziran 2017 Cumartesi 13:15

 
Hacısüleyman, 'Turizmde geçen yıldan daha iyi duruma geldik'
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Meclis Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında gerçekleşen toplantının açılışında ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, ekonominin yanı sıra kent ve ülke gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Hacısüleyman, ''Turizmde Rusya pazarı sayesinde geçen yıldan daha iyi duruma geldik'' dedi.
25 Mayıs 2017 Perşembe 14:34

 
Davut Çetin, ''Kemer turizmin lokomotifi''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Kemer ilçesinde temaslarda bulundu.ATSO Heyeti daha sonra Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Çetin, “Kemer ilçesi, Antalya turizminin lokomotif bölgelerinden birisi. Ancak son dönemde turizmde yaşanan krizin en çok vurduğu bölgelerin başlında Kemer geldi'' dedi.
20 Mayıs 2017 Cumartesi 00:05

 
Çetin, ''Turist sayısında geçen yıla göre artış başladı''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Turist sayısında 4 aylık durum negatif görünse de ilk kez geçen yıla göre bir artış başladı'' dedi.
26 Nisan 2017 Çarşamba 00:00

 
Çetin, ''Antalya turizmde tek bir elden tanıtılmalı''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve Meclis Başkanı Süleyman Özer, Antalya’nın Doğu ilçelerine ziyaretlerde bulundu. Çetin, ziyaretlerde Antalya’nın turizmde tek bir elden tanıtılmasının önemine vurgu yaptı.
23 Nisan 2017 Pazar 13:04

 
Çetin, '' Turist sayısı açısından daha iyi bir sezon olacak''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mart ayı Meclis toplantısı, Meclis Üyeleri’nin yoğun katılıyla gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında yapılan toplantının açılışında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin sektörel konuların yanı sıra, kent ve ülke gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu.
29 Mart 2017 Çarşamba 08:50

 
Turizm merkezi Antalya'da "temalı sokak"lara ihtiyaç var
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Antalya Sinan Mahallesi Çarşı Esnafları Derneği Başkanı Sayim Koçak ve heyetini makamında ağırladı. Heyet ile görüş alışverişinde bulunan Başkan Çetin, Antalya gibi Türkiye'nin en önemli turizm merkezi olan bir kentte "temalı sokak"lara ihtiyaç olduğunu kaydetti
28 Mart 2017 Salı 06:27

 
Davut Çetin, ''Turizmde olumlu ve güçlü sinyaller alıyoruz''
Rusya – Türkiye arasında yaşanan uçak krizinden büyük zarar gören Antalya iş dünyası, ilişkilerin normalleşme sürecine girmesiyle birlikte yaraları sarmak için harekete geçti. ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Liderlerimizin sıcak diyalogları gerginliği bitirdi. Turizmde olumlu ve güçlü sinyaller alıyoruz. İçinde bulunduğumuz aylar net bir gösterge olmamakla birlikte gelen Rus vatandaşı sayısı Ocak ayında 2400 den 16 bine çıktı'' dedi.
17 Mart 2017 Cuma 08:56

 
Moskova'da Antalya baharı
Türk turizmi yeni sezon öncesi Rusya’nın başkenti Moskova’da moral buldu. Antalyalı turizmciler ITB Berlin Turizm Fuarı’ndan sonra, bugün Moskova’da başlayan dünyanın önemli turizm fuarlarından MITT Moskova’da nabız yokluyor.
15 Mart 2017 Çarşamba 04:24

 
Turizmden en fazla etkilenen sektör kuyum sektörü
ATSO Başkanı Davut Çetin, geçen ay piyasa esnaf anketi yaparak turizmden etkilenme derecesini sorduklarını belirterek, Turizmle ilgim yok veya az diyenlerin oranı %28. Kalan %72 için turizm önemli. Yıllar önce yine bir anket yapmıştık ve o zaman da %75 çıkmıştı. Turizmden en fazla etkilenen sektör kuyum sektörü, giyim sektörü de turizme yüksek oranda bağımlı. Fakat marketler ve beyaz eşyacılar doğal olarak daha az etkileniyor'' dedi.
22 Şubat 2017 Çarşamba 01:00

 
Boztaş, 'Ukraynalı turist sayısı 1 milyonu bulur''
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Türkiye-Ukrayna arasında imzalanan pasaportsuz seyahat uygulamasını turizme büyük katkı sağlayacağını, Antalya'ya gelecek Ukraynalı turist sayısının 1 milyonu bulacağını söyledi.
19 Şubat 2017 Pazar 12:13

 
Antalya kongre ve fuar turizmi için müthiş fırsatlar sunuyor
ANFAŞ Food Product 24.Uluslararası Gıda İçecek İhtisas Fuarı’nın açılışında konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, “Antalya, Akdeniz çanağındaki tüm ülkelerin imrendikleri turizm tesisleri, doğal güzellikleri, iklimi, coğrafi konumu ile kongre ve fuar turizmi için müthiş fırsatlar sunuyor” dedi. Başkan Davut Çetin, “Önemli ticari merkezlerden direkt tarifeli seferler düzenlenmesi konusunda desteğe ihtiyacımız var” ifadesini kullandı. Fuar 18 Şubat’a kadar açık kalacak.
17 Şubat 2017 Cuma 11:28

 
''Antalya için daha büyük bir tanıtım bütçesi oluşturulmalı''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla yapıldı. ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında gerçekleşen toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin,Valiliğimiz ve Büyükşehir Belediyesi ile birlikte BAKA ve Odamızın finansmanıyla Antalya tanıtım projesi start almıştır. BAKA 1 milyon lira, Oda olarak biz de 500 bin lira bir bütçe ayırdık. fakat bu bütçenin bile yeterli olmadığı açıktır. Antalya dünyanın önemli bir destinasyonu olarak hareket edecekse, daha büyük bir tanıtım bütçesi oluşturmamız gerekmektedir'' dedi
29 Ocak 2017 Pazar 01:38

 
Çetin, ''Turizmde Rusya pazarında iyi gelişmeler görüyoruz''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Ocak Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla yapıldı. ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında gerçekleşen toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Turizmde Rusya pazarında iyi gelişmeler görüyoruz'' dedi.
28 Ocak 2017 Cumartesi 01:00

 
Yusuf Hacısüleyman, ''İmaj için birlikte çalışmalıyız''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yusuf Hacısüleyman, Berlin’den gelen Türk iş adamlarını ağırladığı ziyarette Türkiye’nin imajını yukarılara taşımak için hep birlikte çalışmak gerektiğini kaydetti.
22 Ocak 2017 Pazar 01:05

 
ATSO’da turizm masaya yatırıldı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin ve ATSO Yönetimi, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) Aralık ayında yapılan Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen Hakan Duran ve Dernek Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ağırladılar.
7 Ocak 2017 Cumartesi 01:00

 
“Ne varsa Manavgat’ta var” fuarı 12 Ocak'ta açılıyor
MATSO, Manavgat Belediyesi işbirliği ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları “Ne varsa Manavgat’ta var” sloganıyla Manavgat’ın iş dünyasını buluşturan ikili iş görüşmeleri 3. Kez 12 Ocak’ta açılıyor.
5 Ocak 2017 Perşembe 04:12

 
MATSO Turizm Fakültesi'nin resmi açılış töreni yapıldı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) tarafından yaptırılan Akdeniz Üniversitesi Manavgat MATSO Turizm Fakültesi'nin resmi açılış töreni yapıldı.
28 Aralık 2016 Çarşamba 01:00

 
Çetin, ''Antalya ekonomisi 2016'da yüzde 20 küçüldü''
ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya ekonomisinin ülke ekonomisine nazaran çok daha çalkantılı bir dönemden geçirdiğini belirterek, ''Antalya ekonomisinin 2016’de %20 dolayında küçüldüğünü tahmin ediyoruz'' dedi.
26 Aralık 2016 Pazartesi 16:34

 
Davut Çetin, ''Antalya turizmi afet yaşadı''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik etmek için düzenlediği “Geleneksel Ödül Töreni” ATSO Atatürk Konferans Salonu’nda görkemli bir törenle yapıldı. ATSO Başkanı Davut Çetin Törende, ''Antalya turizmi, tarımı, ticareti, sanayisi ekonomik afet yaşadı'' dedi.
27 Kasım 2016 Pazar 12:56

 
ATSO'dan turizmcilere teşekkür
2015’te başarılı operasyonlar yapan turizm şirketlerine ATSO’nun Geleneksel Ödül Töreninde teşekkür edildi.
27 Kasım 2016 Pazar 12:47

 
Çetin, ''Turizmde önümüzdeki yılı da kaybetme riskimiz var''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Turizmde ve tarımda güçlü adımlar atılmaz, destek paketleri şimdiden açıklanmaz ise önümüzdeki yılı da kaybetme riskimiz var'' dedi.
14 Kasım 2016 Pazartesi 01:00

 
Turizmcinin umudu körfezden gelecek Arap turistte
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ''Turizmde yaşadığımız sıkıntıları körfez ülkelerinden gelecek turist ile azaltabiliriz” dedi.
9 Kasım 2016 Çarşamba 01:00

 
Manavgat yılda yaklaşık 4 milyon turist ağırlıyor
MATSO-BAKA işbirliği ile 17 ülke seyahat acentesi yetkilisine Manavgat'ı gezdirdi. MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş, Manavgat'ın yılda yaklaşık 4 milyon turist ağırladıklarını söyledi.
7 Kasım 2016 Pazartesi 01:00

 
ATSO Başkanı Çetin, 'Yılı 5 milyon turist kaybıyla bitireceğiz'
ATSO Başkanı Davut Çetin “Turizmde bu yılı 6 milyonun üzerinde yabancı turistle bitireceğiz. Geçen yıla göre 5 milyona yakın kaybımız olacak.
27 Ekim 2016 Perşembe 12:12

 
Antalya'daki patlamada 10 kişi hafif şekilde yaralandı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, odanın otoparkında meydana gelen patlamada 10 kişinin hafif şekilde yaralandığını açıkladı.
25 Ekim 2016 Salı 13:40

 
Antalya'da patlama
Antalya’da Çevreyolu’ndaki Ticaret ve Sanayi Odasının (ATSO) binasında sabah saatlerinde patlama oldu.
25 Ekim 2016 Salı 09:46

 
Boztaş “Turizmde pazar ve ürünü çeşitlendirmemiz gerekiyor”
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizmde Pazar ve ürünü çeşitlendirmek için çaba gösterdiklerini belirterek, “Turizmdeki alternatif pazarlarla bu riski ortadan kaldırmaya çalışıyoruz'' dedi.
25 Ekim 2016 Salı 04:56

 
Çetin, 'Yıl sonuna kadar turist kaybımız 5.5 milyona yaklaşır'
ATSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ATSO Meclis Başkanı Süleyman Özer’in başkanlığında yapılan toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Oda faaliyetlerinin yanı sıra, ekonomi ve gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.
30 Eylül 2016 Cuma 00:00

 
ATSO Başkanı Çetin, ''Turist kaybımız 4 milyon''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ''Turist kaybımız bugün itibariyle 4 milyon. Turizm, Antalya ticaretinin yüzde 60’ını ilgilendiriyor. Hepimiz turizmle bir taraftan bağlıyız. Hiç bağlı olmayan yoktur.” dedi.
23 Eylül 2016 Cuma 09:27

 
Rus gazeteciler Antalya'da
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) davetiyle Antalya’ya gelen Rusya’nın önde gelen gazete-ajans yönetici, yazar ve özel muhabirlerinin Başkan Davut Çetin’i ziyaretinde Türkiye-Rusya turizm ve ticari ilişkileri konusu ele alındı.
23 Eylül 2016 Cuma 09:25

 
Aşçı Yardımcıları ve Garsonlar İş Hayatına Hazırlanıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yürütülen “Benim İşim Benim Geleceğim” projesi kapsamında genç istihdamın, girişimciliğin ve öğrencilere yönelik mesleki rehberlik sisteminin desteklenmesine yönelik faaliyetler devam ediyor.
29 Ağustos 2016 Pazartesi 00:00

 
Çetin, ''Bu ortamda bu kadar turistin gelmesi bile bir başarı''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''15 Temmuz görüntüleri başka ülkede olsaydı, turist kalmazdı. Fransa bile turizmde %15 düşüş yaşıyor. 15 Temmuz’a rağmen Antalya’ya Temmuz ayında 1 milyon turist geldi. Bu ay yine 1 milyon geçilecek gibi görünüyor. Bu rakamlar kesinlikle küçümsenmemelidir. Bu ortamda bu kadar turistin gelmesi bile bir başarıdır'' dedi.
24 Ağustos 2016 Çarşamba 02:00

 
Antalya’da Erdoğan-Putin Zirvesi Mutluluğu
ATSO Başkanı Davut Çetin, Rus mevkidaşlarını, A Milli Takımımızın 31 Ağustos’ta Rusya Milli takımı ile Antalya’da yapacağı dostluk maçına davet edecek.
10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:48

 
Çetin, “Antalya fuar turizmi merkezi olacak''
ATSO Başkanı Davut Çetin, “Fuarlarımız, Antalya turizmine çeşit katmakta ve destek olmaktadır. Bildiğiniz gibi fuar turizminde sağlanan kişi başı gelir kitle turizminin üç katıdır. Büyük fuarlarda özellikle kent otellerimizde yer kalmamakta ve bütün kent fuar canlılığını yaşamaktadır. Diğer taraftan fuarlarımız iç ve dış ticareti, üretim ve yatırımı doğrudan destekleyen organizasyonlara dönüşmüşlerdir. Antalya gibi kaliteli tesisleri ile fark yaratan bir turizm destinasyonunun özellikle uluslararası kongre ve fuarların buluşma noktası olması, yalnızca Antalya’ya değil, ülke ekonomisine de büyük katma değer sağlayacaktır” dedi.
7 Ağustos 2016 Pazar 10:33

 
Boztaş, ''Turizmde son 22 yılın en kötü sezonunu yaşıyoruz''
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ''Bölge turizminde son 22 yılın en kötü sezonunun yaşandığını vurgulayarak hükümetten esnaflarımıza can suyu olacak müjdeli haberler bekliyoruz'' dedi.
2 Temmuz 2016 Cumartesi 09:33

 
Çetin, 'Kapanan büyük oteller var. Bıçak artık kemiği kesiyor'
ATSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, "SGK verilerine göre daha Mart ayında Antalya’da 5 bin esnaf ve 5 bine yakın tarım üreticisi SGK’dan çıktı. Kapanan büyük oteller de var. Bıçak kemiğe dayandı ve kemiği kesiyor. Antalya’ya artık bir afet desteği gerekiyor" dedi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 09:00

 
ATSO’dan tanıtım atağı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) turizmde yaşanan sıkıntılı günlerde Antalya tanıtımı için önemli bir projeye imza attı. ATSO Basın Birimi tarafından Antalya’ya gelen turistlerle kısa röportajlar yapıldı. İlk etapta 10’a yakın ülkenin vatandaşlarıyla yapılan röportajlar, ATSO’nun sosyal medya hesapları üzerinden “#beoneofthem” yani “Onlardan biri olun” etiketi ile yayınlandı.
15 Haziran 2016 Çarşamba 07:17

 
Vali Karaloğlu, ''turizmi ve pazarı çeşitlendirmek gerekir''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Meclis Başkanı Süleyman Özer ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Antalya Valisi Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu.
15 Haziran 2016 Çarşamba 05:52

 
Turizmdeki kayıp Antalya'nın ticaret hayatını olumsuz etkiledi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın turizmde yaşadığı kaybın tüm ticaret hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.
14 Haziran 2016 Salı 03:02

 
Manavgat 54 ülkenin 29’undan daha fazla turizm gelirine ulaştı
Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten seyahat acenteleri temsilcileri ve yatırımcılardan oluşan 8 kişilik heyet MATSO’yu ziyaret etti. Heyeti Manavgat'ta tatile davet eden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ''Manavgat Dünya turizm Örgütü verilerine göre Avrupa sınıflaması içinde yer alan 54 ülkenin 29’undan daha fazla turizm gelirine ulaşmıştır'' dedi.
4 Haziran 2016 Cumartesi 07:41

 
Davut Çetin, ''Turizmde 2007’ye gerileme riskimiz var''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Sezon yaklaştıkça turizmde kaybımız büyümektedir; önceki aylarda yüzde 30’larda olan düşüş, Mayıs ayında yüzde 40’ın üzerine çıktı. Rusya pazarını yüzde 95 oranlarında kaybetmiş durumdayız. 2007’de 7 milyon düzeyindeydik. 2014’de 11.5 milyon olmuştu. Geçen yıl 10.9 milyona düştük. Şimdi 2007’ye gerileme riskimiz var'' dedi.
25 Mayıs 2016 Çarşamba 12:56

 
Çetin, ”Kemer'de turiste dönük ticaret yüzde 90 düştü''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Genişletilmiş Müşterek Meslek Komite toplantısı Kemer ilçesinde düzenlendi. Başkan Davut Çetin toplantıyı özellikle Rusya krizinden büyük ölçüde etkilenen Kemer’de yaptıklarını belirterek, ”Kemer esnafı turiste dönük ticarette yüzde 80-90 arasında düşüş olduğunu söylüyor. Esnafın kiralar konusunda ciddi sıkıntıları var. Bu sene verdikleri kiralar kadar ciro yapmaları çok zor. Küçük esnafa da destek verilmesi gerekiyor” dedi.
18 Mayıs 2016 Çarşamba 04:53

 
ATSO turist çekmek için ''Sanat Turları'' başlattı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, turistleri kent merkezine çekmek ve Rusya krizi sonrası zor günler geçiren kent içi ticareti canlandırmak için ''Sanat Turları'' başlattı.
13 Mayıs 2016 Cuma 02:21

 
Turizmde sezon yaklaştıkça kayıplar artıyor
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Turizmde şu anda %30 kayıpla devam ediyoruz, ama sezona yaklaştıkça kaybımız artıyor'' dedi.
27 Nisan 2016 Çarşamba 08:38

 
Çetin, ''Turizmdeki kayıp tüm sektörleri etkiliyor''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Dostlar Meclisi’nin konuğu oldu. Türkiye ve Antalya ekonomisi, EXPO 2016 ve ATSO projeleri hakkında bilgiler veren ve değerlendirmelerde bulunan Başkan Davut Çetin, Antalya’nın sıkıntılı bir süreçten geçtiğine değindi.
25 Nisan 2016 Pazartesi 17:39

 
ATSO Başkanı Çetin, ''Turizmde Pazar çeşitliliğimiz az''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, ATSO Dostlar Grubu’nun aylık toplantısına konuk oldu. Antalya, ekonomi ve ATSO projeleri hakkında bilgiler veren Başkan Davut Çetin, Antalya’nın zor bir süreçten geçtiğini söyledi.
10 Nisan 2016 Pazar 00:17

 
Davut Çetin, ''Rusya pazarı neredeyse bitti''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Aralık ayında turizmde Rusya kaygımız vardı, terörden de endişe ediyorduk, ama bu kadarını beklemiyorduk. Son terör olayları nedeniyle turizmde büyük bir kayıpla karşı karşıyayız. Rusya pazarı neredeyse bitti'' dedi.
30 Mart 2016 Çarşamba 13:03

 
ATSO Ödülleri Sahiplerini Buldu
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası'nın başarılı gerçek ve tüzel kişi üyelerini teşvik etmek için düzenlediği "Geleneksel Ödül Töreni" ATSO Atatürk Konferans Salonu'nda yapıldı. Törende konuşan ve geçen yıl Türkiye'nin turizm geliri 3 milyar dolar civarında azaldığını dile getiren ATSO Başkanı Davut Çetin, "Bu yıl ise sadece Antalya'nın kaybı bunun 2 katını bulacak" dedi.
20 Mart 2016 Pazar 11:38

 
Çetin: ''Artık Almanya pazarı daha önemli''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, bu yıl kapılarını 50’nci kez açan ITB Berlin Fuarı’nda Antalya’ya yoğun bir ilginin olduğunu görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Yurt dışında tanıtım, PR ve imaj çalışmalarının sürdürülmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Çetin, hepimizin birer turizm elçisi gibi çalışması büyük önem taşıyor” dedi.
11 Mart 2016 Cuma 07:54

 
MATSO turizm paketini yetersiz buldu
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, geçtiğimiz gün Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan Turizm Sektörü Acil Eylem Planını paketinin açıklandığını ama paketin bölge turizmini kurtarmak için yetersiz olduğunu ifade etti.
28 Şubat 2016 Pazar 11:29

 
THY dünyayı Gotham’a götürüyor, Antalya’ya getiremiyor
ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Şubat Ayı Meclis Toplantısı'nda THY'yi eleştirerek, ''THY, dünyayı sanal Gotham’a götürüyor, ama Antalya’ya getiremiyor'' dedi
25 Şubat 2016 Perşembe 08:44

 
ATSO, ''Turizmde şubat ayındaki toplam kayıp %21 düzeyinde''
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Şubat ayındaki toplam kayıp %21 düzeyinde.Böyle giderse turizmde %25-30 civarında kayıp yaşayabiliriz. Eğer dış ve iç koşullar olumlu yönde gelişirse son aylarda toparlanma olabilir ve Rusya pazarında bile beklediğimizden daha iyi sonuç alabiliriz'' dedi.
24 Şubat 2016 Çarşamba 07:53

 
ATSO, İran'la turizm yatırımları alanında işbirliği yapacak
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası uluslararası ambargonun kaldırılmasından sonra dünya ticaretinin gündemine oturan İran’ı yakın markaja aldı. Bu kapsamda ATSO Başkanı Davut Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Hüseyin Barut ve Ayhan Kızılsavaş ve AB ve Dış İlişkiler Müdürü Burcu Topkaya İran’da yoğun temaslarda bulundu. Ziyaretler kapsamında İran Alborz Ticaret Sanayi Madencilik ve Tarım Odası ile de işbirliği protokolü imzalandı.
21 Şubat 2016 Pazar 15:50

 
ATSO’dan Üyelerine Yurtiçi Fuarlara Katılım Desteği
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ATSO üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri, kurumsal kapasitelerini geliştirilmeleri ve rekabet güçlerini artırmaları için 2016 yılında da yurt içi fuar desteği vermeye devam edeceklerini bildirdi.
20 Şubat 2016 Cumartesi 00:15

 
Turizmciler yakıt desteği sınırlarının genişletilmesini istiyor
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yurt dışından turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin 13 ülkeden dünyanın tüm ülkelerine yönelik genişletilmesinin turizme olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. Başkan Boztaş, desteklerin genişletilerek sezon sonuna kadar uzatılması gerektiğini söyledi.
17 Şubat 2016 Çarşamba 00:00

 
Çetin, ''Turizm sektörüne SGK prim desteği verilsin''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan, Ethem Tayfun Kavukcu, Ayhan Kızılsavaş ve danışman M. Serhan Sekreter’den oluşan ATSO heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'yu makamında ziyaret etti.
13 Şubat 2016 Cumartesi 12:22

 
MATSO’dan tanıtım atağı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) bölgeye daha fazla turist çekebilmek amacıyla tanıtım atağına geçti. MATSO bu yıl 10 farklı turizm fuarına katılacak.
4 Şubat 2016 Perşembe 08:08

 
ATSO Başkanı Çetin, ''Yaz rezervasyonları iyi değil''
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ''Turizmi konuşmak için henüz erken. Ama kış turizmi bakımından kötü bir gidiş var ve bu da olumsuz bir işaret vermektedir. İstanbul’daki terör saldırısı tuz biber oldu ve yaz rezervasyonları iyi değil'' dedi.
27 Ocak 2016 Çarşamba 03:18

 
Antalya'ya her yıl 100 bin İranlı turist geliyor
İran Ticaret, Sanayi ve Madencilik Odası (TSMO) Eğitim ve Araştırma Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Hossein Sadeghi, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin’in ev sahipliği yaptığı görüşmede Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut da hazır bulundu. Çetin, Antalya'ya her yıl 100 bin İranlı turistin geldiğini söyledi.
26 Ocak 2016 Salı 00:00

 
MATSO Turizm Fakültesi 2016’da ilk öğrencilerini alacak
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Mayıs ayında inşatı tamamlanacak olan Manavgat MATSO Turizm Fakültesi gelecek yıl öğrenci alınacağını söyledi.
24 Ocak 2016 Pazar 00:44

 
ATSO’dan Bakanlara “Rusya” Dosyası
ATSO Başkanı Davut Çetin, “Rusya krizinin Antalya krizine dönüşmemesi için önleyici ve destekleyici politikaların ivedilikle uygulamaya alınması zorunludur.”
7 Aralık 2015 Pazartesi 18:18

 
Davut Çetin’den Rus Oda Başkanlarına İşbirliği Çağrısı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, son dönemde Rusya ile yaşanan sorunların itidal içinde çözülmesi dileği ile Rusya’daki Oda Başkanları’na işbirliği çağrısında bulundu.
28 Kasım 2015 Cumartesi 01:15

 
Türkiye’nin İlk Sertifikalı Komileri
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM)’in düzenlediği sınavlarda başarılı olan ‘Servis Görevlisi Seviye 2’ çalışanları sertifikalarını aldılar. ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa İssi, Shakespeare Bistro’nun yöneticileri ve MESEM Müdürlüğü yetkililerinin katıldığı sertifika töreninde ‘Komi’ olarak görev yapan 6 kişiye belgeleri verildi.
22 Kasım 2015 Pazar 00:35

 
ATSO Heyeti EXPO 2016 Alanı’nda incelemelerde bulundu
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Meclis üyeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Antalya Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Aksu’da bulunan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nı ziyaret etti. EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Haşmet Suiçmez’in sunumunun ardından alana zeytin ağaçları diken ATSO üyeleri, EXPO Tepesi’nden çalışmaları gözlemledi.
15 Kasım 2015 Pazar 00:31

 
Manavgat’ın Turizm Geliri 29 Ülkeden Fazla
Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda konuşan MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, Manavgat’ın Turizm gelirinin 29 Ülkeden Fazla olduğunu söyledi.
31 Ekim 2015 Cumartesi 01:18

 
Turizmdeki sorun yabancı çalışan sayısına da yansıdı
ATSO Başkanı Davut Çetin, ''Antalya'da son dönemde turizmdeki sıkıntının bir göstergesi yabancı çalışan sayısındaki düşüşte görülüyor'' dedi.
30 Ekim 2015 Cuma 01:12

 
Çetin, ''Turizmdeki asıl kayıp sayıdan değil''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Davut Çetin, ''Turist sayısına bakınca %5 azalma görünüyor, ama asıl kayıp sayıdan değil, fiyat indiriminden, geceleme sayısı düşüşünden ve turistlerin daha az harcama yapmalarından kaynaklandı'' dedi.
1 Ekim 2015 Perşembe 08:55

 
''Antalya’da imtiyazlı turizm bölgesi yaratmak ticareti bitirir''
ATSO Ağustos Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Davut Çetin, ''Antalya’nın bir yerinde imtiyazlı turizm ve ticaret bölgesi yaratmak kent merkezinde ticareti bitirir'' dedi.
26 Ağustos 2015 Çarşamba 00:07

 
ATSO: Casinolar İçin “Turizm Serbest Bölgeleri” düşünülebilir
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin,Casinolar İçin “Turizm Serbest Bölgeleri”nin Düşünülebileceğini söyledi.
21 Ağustos 2015 Cuma 00:20

 
Turizm merkezi Manavgat Doğalgaz'ın gelmesini bekliyor
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizm başta olmak üzere çok sayıda sektörde kullanılan doğalgazın Manavgat’a gelmesi gerektiğini belirterek her geçen gün daha da gelişen ilçede doğalgazın çevre ve ekonomik açıdan önemine vurgu yaptı.
19 Ağustos 2015 Çarşamba 00:22

 
Çetin, ''terör olayları turizmde olumlu beklentileri iyice bozdu''
ATSO Temmuz Ayı Meclis Toplantısı’nda konuşan Başkan Davut Çetin, son günlerde içeride ve dışarıda yaşanan olaylara dikkat çekerek, ''Turizmde son haftalarda biraz toparlanma oldu, hatta son günlerde turist sayısı ay bazında geçen yıl rakamlarına yaklaştı, ancak yıllık olarak %7’lik kayıp devam ediyor. Son terör olayları olumlu beklentileri iyice bozdu'' dedi.
30 Temmuz 2015 Perşembe 00:00

 
Davut Çetin: ''Bayramdaki Doluluk Turizmciyi Sevindirdi''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Ramazan Bayramı tatiliyle turistik tesislerin doluluk oranlarının sektörü sevindirdiğini ama tatil öncesi ve 3 günlük tatil süresince meydana gelen trafik kazaları nedeniyle bayramın tadının kaçtığını söyledi.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 10:03

 
Türkiye’nin AB standartlarına sahip ilk Restoran Müdürleri
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bünyesindeki Mesleki Sınav ve Sertifikasyon Merkezi (MESEM) tarafından gerçekleştirilen sınavları başarıyla tamamlayan Türkiye’nin Avrupa Birliği standartlarında Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip ilk Restoran Müdürleri belgelerini törenle aldı.
30 Haziran 2015 Salı 00:02

 
Barut, ''5 yıldızlı otel sayısında 3 ülkeyi geçiyoruz''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Hüseyin Barut, İsrail Maslahatgüzarı Amira Oron’u konuk etti. Barut, ''5 yıldızlı otel sayısında 3 ülkeyi geçiyoruz'' dedi.
28 Haziran 2015 Pazar 00:08

 
Çetin, ''Turizmde yüzde 10 kayıpla devam ediyoruz''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Haziran Ayı Meclis Toplantısı, ATSO Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın başkanlığında, Meclis Üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. ATSO Başkanı Davut Çetin,''Turizmde geçen hafta itibariyla %10 kayıpla devam ediyoruz. Haziran sonu itibariyle 450 bine yakın bir turist kaybı söz konusu'' dedi.
24 Haziran 2015 Çarşamba 01:46

 
''Bu yıl turizmde 1.5 milyar dolar düzeyinde kaybımız olacak''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı yapıldı. Meclis Başkanı İzzet Bayar başkanlığında yapılan toplantının açılışında bir konuşma yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, ''Bu yıl böyle giderse turizmde 1.5 milyar dolarlar düzeyinde bir kaybımız olacak'' dedi.
27 Mayıs 2015 Çarşamba 00:05

 
Antalya’nın köyleri turizm pastasından daha fazla pay alacak
Antalya’nın köyleri turizm pastasından daha fazla pay alacak Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) tarafından Antalya ve çevresinin kırsal turizm potansiyelini geliştirmek amacıyla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’nın (BAKA) Mali Destek Programı kapsamında hazırlanan “Alternatif Kırsal Turizm Potansiyeli ve Gelişim Stratejisi” projesi tamamlandı. Proje kapsamında Antalya’nın iç bölgelerindeki 105 köyde 1148 kişi ile görüşülerek kırsal turizm potansiyeli taşıyan köyler belirlendi ve Antalya Sürdürülebilir Kırsal Turizmin Geliştirilmesi Strateji Rehberi oluşturuldu.
26 Mayıs 2015 Salı 00:07

 
ATSO’dan Seyahat Acenteleri’ne bilgilendirme toplantısı
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası 45. Grup (Seyahat acentesi, tur operatörü ve diğer rezervasyon hizmetleri) Meslek Komitesi tarafından sektör mensuplarına yönelik eğitim, danışmanlık ve teşvikler konusunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.
24 Nisan 2015 Cuma 00:00

 
''Hükümet turizm konusunu seçimden önce gündeme almalı''
ATSO Başkanı Davut Çetin, “Antalya’da birçok sektörümüzün satışı doğrudan ve dolaylı olarak turizme bağlıdır ve turizm iyi gitmediği takdirde sıkıntılı bir dönem geçirebiliriz. Hükümet 11 ülke için uçak desteği uygulamasına başladı. Rus turistlerin girişlerinde pasaport uygulamalarında sınırlı esneklik getirildi. Mayıs sonuna doğru durumun izlenmesi ve sonra bu desteklerin yeterli olup olmayacağının ele alınması gerekiyor. Bu konu seçim gündeminde kaybolmamalıdır. Gerekirse Mayıs ayı başında hükümet turizmdeki durumu ele almalıdır” dedi.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:06

 
Davut Çetin, Ankara’dan turizm sektörüne müjde ile döndü
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve ilgili bakanların katılımıyla düzenlenen 8'inci Ticaret ve Sanayi Şurası'nda Antalya’nın sorunları ve çözüm önerilerine ilişkin bir sunum yaptı.
11 Nisan 2015 Cumartesi 01:06

 
Rus turist azaldı, kriz turizm sektörünü vuruyor
Rusya’nın, amborgo ve petrol fiyatlarındaki büyük düşüş sonrası yaşadığı kriz, turizm sektörünü vuruyor.
10 Nisan 2015 Cuma 09:33

 
''Turizmde önlem almazsak döviz ve istihdam kaybı olacak''
ATSO Başkanı Davut Çetin, “Piyasada durgunluk kadar bizim en önemli diğer konumuz turizmdeki durumdur. Almanya pazarında durum olumsuz değil. Ama Rusya için beklentiler olumsuz olmaya devam ediyor. Rusya pazarı demek Türkiye için 4.5 milyondan fazla, Antalya için 3.5 milyon turist demek. Rus turist 9-10 gün kalan bir turist. Bu pazarda %20 düşüş olursa bu Türkiye için milyondan fazla, Antalya için milyona yakın turist, yani doğrudan nereden baksanız 2 milyar dolardan fazla gelir kaybı demektir. Bu, Antalya için 30 bin, Türkiye için 40-50 bin istihdam kaybı ve işsizlik de yaratır'' dedi.
29 Mart 2015 Pazar 00:02

 
Çetin, ''Uçağa değil, koltuğa destek verilmesi gerekiyor''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ''Uçak ve akaryakıt desteği önemli, ama uçağa değil, koltuğa destek verilmesi gerekiyor'' dedi.
1 Mart 2015 Pazar 00:08

 
Budak, ''Turizmde düşüşlere hazırlıklı olmamız lazım''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Ocak Ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, ''Bugünkü şartlar böyle devam ederse bizimde bu düşüşlere hazırlıklı olmamız lazım'' dedi.
22 Ocak 2015 Perşembe 00:01

 
ATSO Başkanı Budak, ''Turizmde durağanlık 2014’te olmadı''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Aralık Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın başkanlığında gerçekleştirildi. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, yaptığı meclis konuşmasında, ''Turizmdeki durağanlık bu yıl, 2014’te olmadı. 2010’dan itibaren Avrupa’da bir yükseliş yoktu'' dedi.
26 Aralık 2014 Cuma 00:12

 
Budak, ''Turizmde 2015’e dair çok çalışmamız lazım''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Davut Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Ethem Tayfun Kavukcu ve Ayhan Kızılsavaş’tan oluşan ATSO heyeti, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nu ziyaret etti.
3 Aralık 2014 Çarşamba 01:18

 
Budak, ''2015 turizm açısından sıkıntılı olacak''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Kasım ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın başkanlığında yapıldı. ATSO Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, gündeme ve ekonomiye dair açıklamalar yaptı. Budak, ''2015 turizm açısından sıkıntılı olacak'' dedi.
26 Kasım 2014 Çarşamba 00:01

 
MATSO'dan 4 ayrı dilde Manavgat tanıtım kitapçığı
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Manavgat’ın tanıtımına katkı sağlamak amacıyla 4 ayrı dilde Manavgat tanıtım kitapçığı ve sevimli haritalar hazırladı.
12 Kasım 2014 Çarşamba 00:01

 
Budak: ''Antalya’nın fuar turizminden aldığı payı artırmalıyız''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Osman Budak, her yıl milyonlarca turist ağırlayan Antalya’da turizmin 12 aya yayılması için fuar turizminin önemine vurgu yaptı.
5 Kasım 2014 Çarşamba 18:07

 
Kongre turizmi profesyonelleri Antalya’da
ATSO Başkanı Budak; “Türkiye, dünyanın en çok turist alan 6. destinasyonu olduysa bu, Antalya sayesinde oldu. Antalya bugüne deniz turizmi ile geldi, ancak kentleşme politikasında ve alternatif turizmde arzu ettiğimiz gelişmeyi sergileyemedik. Bundan sonra kongre turizmiyle, sağlık turizmiyle, kırsal turizmle, agroturizmle, spor turizmiyle de ilerlemek istiyoruz. Ticaret ve Sanayi Odası olarak da Antalya’nın çevreci ve insan dostu bir yapıda gelişmesini arzu ediyoruz.”
4 Kasım 2014 Salı 00:01

 
Budak, ''Antalya, turizm atılımını 25 senede 20 katına çıkardı''
Antalya Ticaret Borsası’nın TOBB ve ATSO’nun desteğiyle bu yıl 5’incisini düzenlediği Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX kapılarını açtı. ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, açılışta, Antalya’nın turizm atılımını 25 senede 20 katına çıkardığını, bu atılımın kırsal kalkınmayla desteklenmesi gerektiğini söyledi.
26 Ekim 2014 Pazar 00:06

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
109.666
USD ALIŞ
3.8550
USD SATIŞ
3.8850
EURO ALIŞ
4.5430
EURO SATIŞ
4.5780
POUND ALIŞ
5.1550
POUND SATIŞ
5.2410
ALTIN ALIŞ
155.9200
ALTIN SATIŞ
157.3500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur