Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Başaran Ulusoy haberleri
 
Başaran Ulusoy, ''Ben hakkımı helal ediyorum''
Yönetim Kurulu'nun iki yıllık çalışmalarını anlatması için kürsüye gelen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un konuşması gerilimli ve kesintili gerçekleşti. Uluspy, konuşmasını kürsüden üçkere "Bana hakkınızı helal ediyor musunuz? demesinin ardından ''ben de hakkımı helal ediyorum'' dedi.
24 Şubat 2018 Cumartesi 14:48

 
Firuz Bağlıkaya, ''Başaran Ulusoy doğru konuşmuyor''
24-25 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek olan TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu öncesinde turizm gazetecilerinin sorularını yanıtlayan TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, Başaran Ulusoy’un kendisini hedef alan sert açıklamalarına yanıt verdi.
13 Şubat 2018 Salı 12:07

 
Başaran Ulusoy, ''Sektör benden kurtulmayacak''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, sosyal medya hesabından yayınladığı video mesajda, ''Benim dönemim 24 Şubat'ta biter. 24 Şubat Trabzon'un kurtuluşudur. Ama bu sektör benden kurtulmayacak'' dedi.
2 Ocak 2018 Salı 10:02

 
Erdem, ''TÜRSAB üyeleri Başaran Ulusoy'u asla affetmeyecek''
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, başkan adaylığından çekildiğini açıklayan Başaran Ulusoy’un Travel Turkey Fuarı açılışındaki konuşmasını değerlendirdi. Erdem, ''Giderayak seçimleri haksız ve yetkisiz bir şekilde erteleyerek ve Bakanlık tarafından kayyum atanmasına sebep olarak sektöre, kuruma ve acentalara çok büyük kötülük yapmıştır. TÜRSAB’ın değerli üyeleri onu asla affetmeyecektir'' dedi.
9 Aralık 2017 Cumartesi 16:48

 
Turizmciler TÜRSAB Başkanı Ulusoy'u istifaya çağırdı
Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen turizmciler “Kavga olabilir” gerekçesiyle ertelenen TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu’nu protesto etti. Güçlü TÜRSAB Platformu Başkanı Hasan Erdem, Başaran Ulusoy ve yönetimini istifaya çağırdı.
2 Aralık 2017 Cumartesi 12:38

 
Bağlıkaya'dan TÜRSAB yönetimi ve Ulusoy'a sert sözler
Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB seçimlerine kısa bir süre kala Genel Kurulu yapamayacaklarını açıklayan Başaran Ulusoy ve yönetimini sert bir dille eleştirdi.
29 Kasım 2017 Çarşamba 18:44

 
Başaran Ulusoy, adaylıktan çekildi
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Birliğin 23.görev dönemi Yönetim Kurulu Üyeliği adaylığından çekildiğini açıkladı.
26 Kasım 2017 Pazar 13:08

 
Bağlıkaya'dan, Ulusoy'a ''edebi'' yanıt
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un Posta gazetesine verdiği röportajdaki "Önce Adam Sonra Aday Olacaksınız" sözlerine Yunus Emre'nin dizeleriyle yanıt verdi.
9 Kasım 2017 Perşembe 12:07

 
Başaran Ulusoy, ''Beni acentalar bırakmıyor''
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Genel kurulda yeniden aday olacağını açıklayan Ulusoy, ''“Beni bırakmıyorlar. Acenteler beni bırakmıyor” dedi.
21 Eylül 2017 Perşembe 01:15

 
Başaran Ulusoy, yeniden aday olduğunu açıkladı
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Diyarbakır'da 39 BYK başkanıyla yaptığı toplantıda Aralık ayı içerisinde yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.
19 Eylül 2017 Salı 21:35

 
TÜRSAB heyeti Bakan Zeybekçi'yi ziyaret etti
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Booking.com davasını değerlendirildi.
22 Haziran 2017 Perşembe 00:00

 
Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istiyor
“İzmir’i Keşfet” toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istediğini belirtti.
29 Nisan 2017 Cumartesi 23:21

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy, otelcilere ne çağrısı yaptı?
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, kurumun resmi internet sitesindeki ''Booking.com üzerine'' başlıklı baş yazısında otelcilere çağrı yaparak, ''otelcilere çağrım gelin booking.com’a verdiğiniz fiyatları acentalarımıza verin; hem tüketici, hem de sizler mağdur olmayın'' dedi.
18 Nisan 2017 Salı 00:00

 
Başaran Ulusoy, ''Biz üyelerimizin hakkını savunduk''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Booking_com’a açılan dava ile ilgili sürecteki bilgi kirliliğinin önlenmesi ve gelismelerin değerlendirilmek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 13:26

 
Firuz Bağlıkaya: ''TÜRSAB'ın sırtından inin''
TÜRSAB Yönetiminin acentelerin sorunlarını çözmekte yetersiz kaldığını ileri süren muhalefet lideri Firuz Bağlıkaya, "Meslektaşlarımızı ve geleceğimizi düşünüyorsanız TÜRSAB'ın sırtından inin!" dedi.
1 Şubat 2017 Çarşamba 10:37

 
Kumar, ''Türkiye en önemli turizm destinasyonlarından biri''
TÜRSAB’ın temas ve çalışmaları sonucunda; 25 – 26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Hilton Bosphorus Hotel’de düzenlenecek olan UFTAA (Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu) Altın Jübile Kongresi öncesindeki Basın Toplantısı, 31 Ekim 2016 Salı Günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. UFTAA Başkanı Sunil Kumar, Türkiye’nin dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu söyledi.
1 Kasım 2016 Salı 19:03

 
Ulusoy DRV'de konuştu: ''Sıkıntıları beraber aşabiliriz''
DRV Alman Seyahat Acentaları Birliği Yıllık Kongresi açılışı Berlin’de DRV Başkanı Norbert Fiebig ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından gerçekleştirildi. Ulusoy, ''Türkiye´ye gelin, yine misafirimiz olun!'' dedi.
29 Ekim 2016 Cumartesi 09:49

 
Erdem’den Ulusoy’a: “2017’de Türkiye’ye uzaylılar mı gelecek”
Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un krizin aşılmasından sonra “2017 turizmde altın yıl olacak” beyanatına karşılık vererek, “TÜRSAB yönetimi 2016 yılı turizm sektörü krizinde sınıfta kaldı. Krizin aşılması için en ufak bir adım dahi atmadı. Binlerce sektör temsilcimiz mağdur oldu, sektörümüzün milyonlarca lira zarar gördü. Ama Başaran Ulusoy bunları görmedi. Bugün ise 2017 altın yıl olacak diyor. Soruyorum; “2017 yılında ülkemize uzaylılar mı gelecek?” dedi.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:45

 
Alman QTA-RTK Başkanı Bösl:''Türkiye'yi yeniden tanıtın''
Alman QTA-RTK Başkanı Bösl: Asıl kayıp ciroda, müşteride değil. Alman toplumuna Türkiye’yi yeniden tanıtın'' dedi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 15:57

 
Ulusoy: ''2017 Türkiye için altın yıl olacak''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy “2017 yılının Türkiye için altın yıl olacağına inanıyorum. TÜRSAB olarak yurtdışında siyasi otoriteye yurtdışında değer kazandırmak sizim görevimizdir” dedi.
9 Ağustos 2016 Salı 14:58

 
TÜRSAB, ''Demokrasi Nöbeti''nde
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, Yönetim Kurulu ve Bölgesel Yürütme Kurulu Üyeleri, ''Demokrasi Nöbeti''ne katıldı.
3 Ağustos 2016 Çarşamba 00:40

 
Hasan Erdem, ''Ulusoy dün söylediğini bugün unutuyor''
Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem, Türkiye - Rusya krizinin turizm sektörünü bitirme noktasına geldiği dönemlerde harekete geçmeyen TÜRSAB Genel Başkanı Başaran Ulusoy’un temmuz ayında yapmayı planladığı Rusya gezisini eleştirdi. Erdem, “Kriz sürecinde Rusya pazarı olmazsa alternatif pazarlar oluştururuz diyen Ulusoy şimdi iki ülke ilişkilerinin düzelmesiyle rol çalmaya çalışıyor“ dedi.
2 Temmuz 2016 Cumartesi 12:30

 
TÜRSAB Çanakkale Körfez BYK’da Turgay Kılıç güven tazeledi
TÜRSAB Çanakkale- Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçiminde Turgay Kılıç yeniden seçilerek güven tazeledi. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve rakibi Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem seçimi yan yana izledi.
25 Haziran 2016 Cumartesi 00:54

 
Ulusoy'dan, Başbakan Yıldırım'a turizm sektörü raporu
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Başbakan Binalı Yıldırım'ı ziyaret ederek, turizm sektörü ile ilgili alınması gereken tedbirleri arz etti. Ulusoy, ziyarette, turizm sektöründe alınması gereken tedbirler ve atılması beklenen adımlarla ilgili Başbakan Yıldırım'a rapor sundu.
15 Haziran 2016 Çarşamba 21:29

 
''Antakya’da Hatay’ı Keşfet” Gastronomi Fuarı
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hürriyet Gazetesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) ortaklaşa organize ettiği, “Antakya’da Hatay’ı Keşfet” adlı gastronomi fuarı Ottoman Palace Otel’de gerçekleşti.
6 Mayıs 2016 Cuma 00:36

 
Başaran Ulusoy, "Önce morale ihtiyacımız var''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Önce morale ihtiyacımız var. İkinci olarak bankaların anlayışlı olup tefeciliği bırakmalı. Devletin de anlayışlı olması lazım. SGK ve kredilerde zorlukların aşılması lazım" dedi.
16 Mart 2016 Çarşamba 11:55

 
TÜRSAB hepimizin üzerindedir; lütfen artık zarar vermeyin
Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya'nın kendi insiyatifiyle açılan davanın sonunda Danıştay'ın A1 belgesini iptal ettiğini dile getirmesinin ardından bugün TÜRSAB Başkanı Ulusoy'dan cevap geldi. Ulusoy, ''TÜRSAB hepimizin üzerindedir; lütfen artık zarar vermeyin''
10 Mart 2016 Perşembe 04:30

 
Ulusoy, "Türkiye zor sezonun altından kalkacaktır''
Erken Rezervasyon ile nitelikli seyahat yaptırıp indirimden faydalandırarak iç turizm hareketinden insanların yararlanmasını sağlamak istediklerini söyleyen TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, "Türkiye zor sezonun altından kalkacaktır. Terörizm havlu atmamızı ister ama biz ne havlu atacağız ne de kenara çekileceğiz" dedi.
26 Ocak 2016 Salı 15:44

 
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'dan açık mektup
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a açık mektup gönderdi. Mektupta, yaşanan terör saldırısı kınanırken, olayın TÜRSAB üyesi Cruise Eksper Turizm Seyahat Acentesi'ne ait bir turist kafilesi içinde gerçekleştirildiği de belirtildi.
13 Ocak 2016 Çarşamba 17:24

 
Ulusoy, Terörü Lanetledi
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Sultanahmet meydanında gerçekleşen terör saldırısının ardından kısa bir açıklama yaptı.
13 Ocak 2016 Çarşamba 00:01

 
TÜRSAB, Müze ve Örenyeri İndirimli Fiyat Listesi'ni açıkladı
TÜRSAB, 01.04.2016 tarihinden itibaren uygulanacak olan Bakanlığa bağlı müze ve ören yeri giriş ücretleri ve indirimli müze ve örenyeri bilet ücretlerini açıkladı.
22 Aralık 2015 Salı 17:27

 
TÜRSAB Başkanlığı'na Yeniden Ulusoy, Seçildi
TÜRSAB 22'inci Olağan Genel Kurulu bugün yapılan seçimle sona erdi. Başaran Ulusoy, 3 bin 783 acentanın oy kullandığı ve 3 listenin yarıştığı seçimde 1.688 oy alarak yeniden Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Başkanlığına seçildi.
6 Aralık 2015 Pazar 23:30

 
TÜRSAB Sandık Başında
TÜRSAB'ın 22. Olagan Genel Kurulu devam ediyor. Genel kurulun 2'inci gününde oy verme işlemi başladı.
6 Aralık 2015 Pazar 10:05

 
Ulusoy: ''Bunların söyledikleri bahane, TÜRSAB şahane’'
TÜRSAB’ın devam eden 22. Olagan Genel Kurulu'nda faaliyet raporu hakkında söz alan Başaran Ulusoy, Divan seçiminde ortak hareket eden başkan adayları Firuz Bağlıkaya ve Emin Çakmak'ı eleştirerek, ‘’Mekke’de kavga ettiler, Medine’de barıştılar.Bunların söyledikleri bahane, TÜRSAB şahane’’ dedi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 19:55

 
Ulusoy, ''Siz beni incittiniz ama ben sizi incitmeyeceğim''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, 22. Olagan Genel Kurulun açılışında, ''Bu salon Türk turizminin. İstanbul'un en büyük salonunda genel kurul olmasın diye uğraştılar. Ne oldu? Elinize ne geçti? Mevlana'nın dediği gibi siz beni incittiniz ama ben sizi incitmeyeceğim'' dedi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 13:50

 
TÜRSAB, Genel Kurulu Yarın yapılıyor
6 bin 500 acentenin üye olduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB'ın tarihi kongresi yarın yapılıyor. Seçimde mevcut Başkan Başaran Ulusoy'un yanısıra Firuz Bağlıkaya ve Emin Çakmak yarışacak.
4 Aralık 2015 Cuma 08:36

 
TÜRSAB Heyeti'nden Yeni Turizm Bakanı'na Ziyaret
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve beraberindekiler, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret etti.
27 Kasım 2015 Cuma 00:50

 
Çakmak, Baronlar Kulübünü ifşa etti, ''organize işler bunlar''
TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak sürekli gündeme getirdiği Baronlar Kulübünün kimlerden oluştuğunu ve yapısını ayrıntılarıyla açıkladı. Baronlar kulübünde; Başaran Ulusoy’dan, Firuz Bağlıkaya’ya, Nebil Çelebi’den, Mehmet Ersoy ve Çetin Gürcün’e kadar pek çok TÜRSAB Yöneticisi ve işadamının ismi yer alıyor.
13 Kasım 2015 Cuma 17:09

 
Başaran Ulusoy, acentalarla buluştu
Aralık Ayında yapılacak genel kurulda yeniden aday olan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul'da acentelerle bir araya geldi. Muhalefetin eleştirilerini yanıtlayan ve acentalara 'Genel Kurul'a sahip çıkın' mesajı veren Ulusoy, esas olanın kurumun itibarı olduğunu söyledi. TÜRSAB Başkanı Ulusoy, "9 genel kurulda yarış yaptım ve bir kez ağzımdan kötü bir şey çıkmadı" dedi.
12 Kasım 2015 Perşembe 15:48

 
OTSAD, Kadir Topbaş’tan taşıma yetki belgelerini istedi
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, Ortadoğu’dan gelen VIP turistleri havalimanında özel arabalar ile karşılama konusunda acentelerin yaşadığı sıkıntılara çözüm bulunması gerektiğini belirterek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan Taşıma Yetki Belgeleri’nin verilmesini istedi.
24 Ekim 2015 Cumartesi 00:07

 
Ulusoy, "Kadir Abi acentelerimizin arabalarına belgelerini ver''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB'ın kuruluşunun 43. Yılı nedeniyle düzenlenen gecede, "Kadir Abi acentelerimizin arabalarına belgelerini ver. Fazla bir şey istemiyoruz, hakkımızı istiyoruz. Hakkımızı istemek suçsa bu suçu işliyorum" dedi.
22 Ekim 2015 Perşembe 06:17

 
Ulusoy, 'Türkiye, artık vize konacak değil vize verilecek ülke'
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye’nin artık vize konacak değil vizelerin rahatlıkla verileceği bir ülke olduğunun altını çizdi.
3 Ekim 2015 Cumartesi 00:32

 
Ersoy, "18 yıldır ninnilerle rüyalarla sektörü uyutuyorsunuz''
Etstur Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ersoy, TÜRSAB Başkanı Ulusoy'un, 18 yıldır ninnilerle rüyalarla büyük bir sektörü uyuttuğunu belirtti.
7 Eylül 2015 Pazartesi 19:55

 
Bağlıkaya: ''TÜRSAB Kanunu’nu Ulusoy bilerek sabote etti''
TÜRSAB Başkan Adaylığını açıklayan Firuz Bağlıkaya, Türsab”a getirecekleri yeniden değişimi ve istifa sebeplerini anlattı
26 Ağustos 2015 Çarşamba 19:33

 
Lütfi Kırdar AIPC tarafından ödüllendirildi
Ulusal ve uluslararası binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan İstanbul Lütfi Kırdar, dünyada yalnızca 28 kongre merkezinin sahip olduğu AIPC - The International Association of Convention Centers Kalite Standartları Ödülü’nü aldı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan TURSAB / UKTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, “İstanbul Lütfi Kırdar, 10 farklı kategoride yer alan standartlarını sertifika ile tescillettirerek bu ödülü almaya hak kazandı. Aynı zamanda, içerik ve medya yönetimi otomasyonuyla adeta bir dijital devrim de başlatan merkezimizle gurur duyuyoruz” dedi.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 14:22

 
Alman Seyahat Acentaları Kuşadası’nda toplanacak
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Alman Seyahat Acentaları Birliği’nin 26-30 Ekim 2016 tarihleri arasında yapılacak olan 66’ıncı Genel Kurulu için Kuşadası Efes Kongre Merkezi’ni seçtiğini belirtti.
11 Ağustos 2015 Salı 00:13

 
Ulusoy, ''Binanın mülkiyetinin tamamı TÜRSAB’a aittir''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Genel Merkez binasına ilişkin üyelerine bilgilendirme duyurusu yaptı. Ulusoy, duyurusunda binanın mülkiyetinin tamamının TÜRSAB'a ait olduğu vurguladı.
9 Ağustos 2015 Pazar 14:41

 
"Tatil Meleği Projesi'' kayıtdışı acentalar sorununu çözecek
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin aylardır üzerinde çalıştığı, "Tatil Meleği Projesi" tamamlandı. Önümüzdeki günlerde devreye girecek proje ile özellikle kayıtdışı çalışan acentalar sorununa çözüm getirileceği bildirildi.
15 Temmuz 2015 Çarşamba 01:00

 
Turizm sektörü, İran pazarıyla yaralarını sarmaya çalışacak
Turizm sektörü Rusya pazarından aldığı yarayla sezonu açarken, gelecek dönemlerde aynı sıkıntıları yaşamamak için alternatif pazarlar aramaya başladı.
9 Temmuz 2015 Perşembe 10:03

 
Ulusoy, '' Bu yılki turist hedefimiz 43.5 milyon''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Geçen yılı 42 milyon turistle kapatmıştık. Bu yılki hedefimiz 43.5 milyon'' dedi.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:25

 
Çelik, ''Erciyes'i TÜRSAB ile dünyaya tanıtacağız''
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TURSAB ile kolkola girerek yalnızca Türkiye'ye değil, tüm Avrupa'ya ve dünyaya tanıtarak ekonomik getiriye dönüştüreceğiz. Bu konuda da TURSAB'ın desteğini bekliyoruz" dedi.
10 Mayıs 2015 Pazar 00:05

 
Ajda Pekkan ve Başaran Ulusoy, herkesi müzelere çağırdı
Çağıran, Karşılayan, Ağırlayan Müze anlayışı ve İşitme Engelliler için duyarlılık kapsamında, Süperstar Ajda Pekkan ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde gerçekleşen basın toplantısında bir araya geldi.
15 Nisan 2015 Çarşamba 00:41

 
TÜRSAB, Turizm Destek Paketi Raporu'nu açıkladı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Turizm Destek Paketi Raporu'nu açıkladı. Rapora göre Türkiye atılan bu adımlarla Rusya pazarındaki kan kaybını yüzde 10-15 seviyelerinde tutmayı planlıyor.
14 Nisan 2015 Salı 00:01

 
Başkan Kocaoğlu’ndan Yunanlı turizmcilere “işbirliği” çağrısı
Türkiye-Yunanistan arasındaki turizmi geliştirmek için düzenlenen Turizm Etkinliği’nde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türk-Yunan işbirliğinin dünya barışına önemli katkılar sağlayacağını belirterek, “Burada en büyük görev politikacılara düşüyor. Tabuların değil gönüllerin konuşması gerekir. Sadece iyi bir dost değil aynı zamanda iyi partner olmalı, birbirimizi rakip olarak değil ortak olarak görmeliyiz" diye konuştu.
6 Nisan 2015 Pazartesi 16:34

 
Turizm için Türk-Yunan buluşması
Türkiye ve Yunanistan iş toplulukları arasındaki turizm işbirliğini teşvik etmek ve iki Ülke arasındaki turizm akışını arttırmak amacıyla, Yunanistan Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticari İlişkiler Bölümü ile Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) İzmir’de sektör temsilcilerini buluşturuyor.
3 Nisan 2015 Cuma 21:19

 
TÜRSAB’da Bergama Zirvesi
Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ve Bergama Turizm Derneği Başkanı Sait Tez ile birlikte Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy’u ziyaret etti.
28 Mart 2015 Cumartesi 00:01

 
Turizmciler Mall Of İstanbul'da buluştu
Türkiye’nin en büyük alışveriş, yaşam ve eğlence merkezi Mall of İstanbul, turizm sektörünün en önemli temsilcilerini buluşturdu. Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya yurt dışından İstanbul’a yönelik büyük tur kafileleri getiren 90 farklı acenteden 200 üzerinde turizmci katıldı.
27 Mart 2015 Cuma 00:04

 
TÜRSAB'tan istifa açıklaması
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), turizm portallarında ve sosyal medyada yer alan; Yönetim Kurulundaki istifalar üzerine açıklama yaptı.
13 Mart 2015 Cuma 00:01

 
ITB Berlin Fuarı açıldı
Turizm sektörünün buluşma noktası olarak kabul edilen ITB Turizm Borsası Fuarı 04-08 Mart 2015 tarihleri arasında Almanya’nın Başkenti Berlin’de kapılarını 49. kez ziyaretçilerine açtı.
4 Mart 2015 Çarşamba 20:01

 
Türkiye’ye gelen turist boğazına 157 dolar harcıyor
TÜRSAB Gastronomi Turizmi Raporu, Türkiye’ye gelen turistin yanı sıra yurt dışına giden Türklerin yeme içme için yaptıkları harcamayı gözler önüne seriyor.
1 Mart 2015 Pazar 00:06

 
ACE of M.I.C.E. ödülleri sahiplerini buldu!
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri, dün akşam Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen görkemli törenle verildi.
1 Mart 2015 Pazar 00:01

 
Kuşadası İstanbul’da turizmcilere tanıtıldı
Fuar için İstanbul’da toplanan turizmcilere kahvaltılı bir toplantı ile “Yeni kongre ve etkinlik destinasyonu Kuşadası” tanıtıldı.
28 Şubat 2015 Cumartesi 00:54

 
Ulusoy, ''Türkiye, kongre turizminde marka ülke haline geldi''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Türkiye’nin, kültür turizminde olduğu gibi kongre turizminde de kısa sürede marka ülke haline geldiğini söyledi. ,
27 Şubat 2015 Cuma 00:18

 
TÜRSAB, TUREB'in basın açıklamasına cevap verdi
TÜRSAB, internet sitesinden ''Önemli Duyuru'' başlığıyla Turist Rehberleri Birliği'nin (TUREB) 1618 sayılı Seyahat Acentaları ve Seyahat Acentaları Birliği Kanunu’nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Taslağı’na ilişkin yaptığı açıklamada TÜRSAB'a yönelik eleştirilerine yanıt verdi.
22 Şubat 2015 Pazar 01:30

 
Aksoy, ''Türkiye müzecilik alanında büyük bir hamle içinde''
Uluslararası Müzeler Konseyi (ICOM) Danışma Kurulu Başkanı Suay Aksoy, “Türkiye bugün müzecilik alanında büyük bir hamle içinde'' dedi.
6 Şubat 2015 Cuma 00:04

 
The Marmara Otelleri, ''Türkiye’nin Süper Markaları” listesinde
Türkiye’nin köklü turizm kuruluşlarından olan The Marmara Otelleri bir kez daha, Superbrands Türkiye tarafından belirlenen “Türkiye’nin Süper Markaları” listesinde yerini aldı.
3 Şubat 2015 Salı 00:02

 
Ulusoy, ''Türkiye spor turizmden aldığı payı artırmalı''
TÜRSAB Spor Turizmi Raporu'nu yayımladı. 2014 yılında 550 binin üzerinde yabancı turist Türkiye’ye sportif faaliyet amaçlı gelip 900 milyon doların üzerinde harcama yaptı.
3 Şubat 2015 Salı 00:00

 
TÜRSAB, Japon turist sayısını artırmaya çalışıyor
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, beraberinde TÜRSAB Kurumsal İlişkiler Direktörü Ela Atakan ile birlikte Tokyo’ya ziyaret gerçekleştirdi. Ulusoy ve Atakan, ziyaretlerinde iki ülke arasında karşılıklı turist trafiğini artırmaya yönelik neler yapılabileceği konusunda görüşmeler yaptı.
28 Ocak 2015 Çarşamba 01:07

 
Başaran Ulusoy, ''2015 Sağlık Turizmi’nin Yılı''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Sağlık turizminden elde edilen gelir 2.5 milyar dolar. Hedefimiz bu rakamı 2023 yılında 20-25 milyar dolara çıkarmak'' dedi.
24 Ocak 2015 Cumartesi 00:06

 
''Türkiye artık turist bekleyen değil turist gönderen bir ülke''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy,''Türkiye artık turist bekleyen bir ülke değil diyoruz. Çünkü Türkiye tam tersine artık turist gönderen bir ülke. Bunda turizm politikalarımızın payı büyük. Biz, her zaman herkes için turizm dedik ve bunu büyük ölçüde başardık'' dedi.
26 Aralık 2014 Cuma 00:18

 
Ulusoy, “Sanatçılarımızı birer turizm elçisi olarak görüyorum''
TİMS Production ve İstanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa düzenlenen “Muhteşem Yüzyıl Teşhir’i İhtişam” adlı serginin galası Maslak UNİQ Müze’de gerçekleşti.
24 Aralık 2014 Çarşamba 15:40

 
Ulusoy, İzmir Travel Turkey de standları gezdi
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Başkanı Başaran Ulusoy, TÜRSAB, uluslararası fuar organizatörü Hannover Fairs Turkey ve İZFAŞ ortaklığıyla düzenlenen İzmir 8. Turizm Fuar ve Konferansı'nda standları gezdi.
5 Aralık 2014 Cuma 01:00

 
Turizm yaşanan olumsuzluklara rağmen grafiğini yükseltiyor
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Türkiye turizmi bölgede yaşanan olumsuzluklara rağmen başarı grafiğini yükseltmeyi başarıyor'' dedi.
18 Kasım 2014 Salı 18:24

 
TÜRSAB 2. Genişletilmiş BYK toplantısı Konya'da yapıldı
TÜRSAB 21. Dönem 2. Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Konya’da Gerçekleştirildi.
18 Kasım 2014 Salı 00:00

 
Arjantin Turizm Bakanı seyahat acentalarıyla buluştu
Arjantin Turizm Bakanlığı ve Türk Kava Yolları işbirliği ile Taksim İntercontinantal otelde kahvaltılı, tangoslayt gösterileri de içeren Arjantin tanıtım toplantısı düzenledi.
7 Kasım 2014 Cuma 12:55

 
Müze biletleri ve Müzekart artık Biletix'te satışta‏
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Müze Girişimleri ve Biletix arasında yapılan sözleşme çerçevesinde T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve örenyeri biletleri, Harbiye Asker Müzesi biletleri ile Müzekart’lar artık Biletix üzerinden satışa sunuluyor.
30 Eylül 2014 Salı 18:44

 
''Türkiye yılın on iki ayında turist karşılayacak özel bir ülke''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, ''Türkiye antik değerleri, zengin tarihi, müzeleri, ören yerleri ve derin kültürüyle yılın on iki ayında turist karşılayacak özel bir ülkedir'' dedi.
13 Eylül 2014 Cumartesi 11:54

 
Ulusoy'a göre, turizmde geleceği parlak 10 şehir
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, turizm yatırımcılarına, turizm yatırımı yapmaları için fırsat sunan 10 şehri açıkladı.
3 Ağustos 2014 Pazar 15:53

 
Ulusoy, ''Tatil merkezleri bu yıl da dolup taşmakta''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Antalya, Bodrum, Çeşme, Marmaris gibi ülkemizin gözde tatil merkezleri bu yıl da dolup taşmakta'' dedi.
11 Temmuz 2014 Cuma 00:00

 
Zorlu Center PSM’den turistlere özel gösteri
Avrupa ve Asya kıtalarının kesişim noktasında, Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi Zorlu Center, Türkiye ve İstanbul’un turizm potansiyeline artılar kazandıracak bir projeye daha imza attı.
20 Haziran 2014 Cuma 22:19

 
Ulusoy, ''Türkiye kongre turizminde marka ülke haline geldi''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, ''Türkiye, artık sadece kum, deniz, güneş değil tarih, kültür ve kongre turizmi ile de sesini duyuruyor.Ülkemiz tıpkı kültür turizminde olduğu gibi kongre turizminde de kısa sürede marka ülke haline gelmeye devam ediyor'' dedi.
14 Haziran 2014 Cumartesi 00:07

 
TÜRSAB Genişletilmiş BYK toplantısı Çorum'da gerçekleştirildi
TÜRSAB 21. Dönem 1. Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu toplantısı Çorum'da gerçekleştirildi.
26 Mayıs 2014 Pazartesi 21:39

 
“Avrupalı turist Türkiye’de ucuza kalıyor efsanesi yok oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm meslek birliği temsilcileri ile geçen yılı değerlendirmek ve bu yılla ilgili vizyon paylaşımında bulunmak üzere İstanbul'da bir araya geldi.
12 Nisan 2014 Cumartesi 00:07

 
TÜRSAB, hangi Oda ile birlikte kaçak denetimi yapacak
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve İstanbul Turist Rehberleri Odası (İRO)Türk turizminin sağlıklı gelişmesi, haksız rekabet, kaçak acenta ve kaçak rehberlik faaliyetlerinin önlenmesi amacı ile ortak yapılacak denetimler konusunda işbirliği yapma konusunda protokol imzaladı.
4 Nisan 2014 Cuma 00:04

 
En ucuz tatili Türkler yapacak
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından hazırlanan Türkiye Erken Rezervasyon 2014 Raporu'nu açıkladı.'Tatil herkesin hakkı sloganı ile ilk kez 29 Nisan 2009 da Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB ın da aralarında bulunduğu turizm örgütlerinin önderliğinde başlatılan 'erken rezervasyon kampanyası 5 yılda 8 milyon 300 bin yerli turisti 'erken ve ucuz tatil ile tanıştırdı.
16 Mart 2014 Pazar 14:13

 
Topkapı Sarayı, Hürrem'le rekor kırdı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından hazırlanan ‘Türkiye Müzeleri 2013 Raporu’na göre,Türkiye’deki müzeler 29 milyon 533 bin kişi tarafından ziyaret edilirken en yüksek artış Harem’in desteği ile Topkapı Sarayı’nda yaşandı. Topkapı Sarayı Harem’de ziyaretçi sayısı 2013 yılında ilk kez 1 milyon kişiyi aşarken, Topkapı Sarayı Müzesi’nin ziyaretçi sayısı da 3 milyon 397 bini geçti.
10 Şubat 2014 Pazartesi 19:53

 
Turizm sektörüne "aşk" dopingi
Yaklaşan 14 Şubat Sevgililer Günü, turizm sektörünü hareketlendirdi
3 Şubat 2014 Pazartesi 10:35

 
Termal turizmde hedef 4,5 milyon turist
Son yıllarda artan tesis sayısıyla büyük ilgi çeken termal turizminden sektör umutlu. TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, termal otellerde 1.2 milyon olan konaklama yapan turist sayısını, 4.5 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.
8 Ocak 2014 Çarşamba 16:08

 
Bakan Çelik turizmcilerle buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sektörün önde gelen temsilcilerini Bakanlıkta ağırlıyor. Bu kapsamda Çelik’in ilk kabulü, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) heyeti oldu.
8 Ocak 2014 Çarşamba 15:53

 
Ulusoy: "Yılbaşı ekonomisi 100 milyon TL'ye ulaşacak"
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, yılbaşı nedeniyle Türkiye’de yaklaşık 130 bin kişinin tatile çıkacağını, bunun da sektörde 100 milyon lira civarında bir ekonomi yaratacağını düşündüğünü söyledi.
30 Aralık 2013 Pazartesi 10:07

 
Turizm geliri cari açığın "tatlı ilacı" oldu
2013’te 34.5 milyon turist ağırladık ve bu turistler Türkiye’de yaklaşık 32 milyar dolarlık harcama yaptı. Türkiye’nin ocak-ekim dönemi dış ticaret açığının 82, cari açığının ise 51 milyar dolar olduğu dikkate alınırsa, 32 milyar dolarlık turizm gelirinin ekonomimiz için adeta can simidi olduğu ortaya çıkıyor.
27 Aralık 2013 Cuma 11:21

 
İtalya'dan TÜRSAB üyelerine uzun süreli vize şansı
İtalya'nın İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi acentaların TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından imzalanmış bir referans mektubunu içeren vize başvurularının çok girişli ve uzun süreli olarak değerlendirileceğini açıkladı.
26 Aralık 2013 Perşembe 10:40

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy'dan açıklama
21. Olağan Genel Kurul toplantısının ardından yeniden TÜRSAB Başkanlığı'na seçilen Başaran Ulusoy, TÜRSAB üyelerine yönelin basın açıklaması yaptı.
9 Aralık 2013 Pazartesi 11:33

 
Başaran Ulusoy'dan, Turizm Bakanı Çelik'e teşekkür mektubu
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik'e teşekkür mektubu gönderdi.
4 Aralık 2013 Çarşamba 11:35

 
Başaran Ulusoy, yeniden TÜRSAB başkanlığına seçildi
TÜRSAB 21. Olağan Genel Kurul toplantısında mevcut başkanı Başaran Ulusoy, yeniden TÜRSAB başkanlığına seçildi.
1 Aralık 2013 Pazar 17:59

 
TÜRSAB genel kurulunda oy kullanma işlemi başladı
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde dün çalışmalarına başlayan TÜRSAB 21. olağan genel kurul toplantısında bugün delegeler oy kullanmaya başladı. Adaylardan Çakmak, delegeleri kongre merkezinin kapısında karşıladı.
1 Aralık 2013 Pazar 09:35

 
Emin Çakmak: '’Hepinizi seviyorum TÜRSAB hepimizin''
TÜRSAB Başkan adayı ve Hello Turizm Genel Müdürü Emin Çakmak, TÜRSAB 21. Olağan Genel Kurulu'ndaki konuşmasında, '’Hepinizi seviyorum TÜRSAB hepimizin'' dedi.
30 Kasım 2013 Cumartesi 18:25

 
Ulusoy, genel kurulda faaliyet raporunu okudu
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde 21. Olağan genel kurul çalışmalarına devam eden Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) genel kurulunda Başkan Ulusoy, faaliyet raporunu okudu.
30 Kasım 2013 Cumartesi 18:04

 
TÜRSAB genel kurulunda tartışma
Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde bu sabah başlayan TÜRSAB 21. Olağan genel kurulu çalışmalarına öğleden sonrada devam etti. Divan Kurulu'nun seçimi sırasında delegeler arasında tartışma çıktı.
30 Kasım 2013 Cumartesi 15:31

 
"Seyahat acentaları ülkemizin gelişiminde önemli role sahip"
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrrahman Arıcı, seyahat acentalarının Türkiye'nin gelişiminde önemli bir role sahip olduklarını söyledi.
30 Kasım 2013 Cumartesi 12:38

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7770
USD SATIŞ
3.7970
EURO ALIŞ
4.6430
EURO SATIŞ
4.6680
POUND ALIŞ
5.2500
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.0600
ALTIN SATIŞ
162.6100
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur