Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Bahattin Yücel haberleri
 
Yücel, 'Bu şartlar altında Türkiye'ye zengin turist gelmez'
Kültür ve Turizm eski bakanı ve Bahattin Yücel, yeni dünya düzeni ile birlikte, Türkiye'nin turizmdeki ana hedeflerinden olan gelir düzeyi yüksek turisti ülkeye çekme arayışının geçerliliğini yitirdiğini belirtti.
6 Ocak 2018 Cumartesi 04:00

 
TURAD'dan “Turizmde Çıkış Yolu” Çalıştayı
Üyelerini kıdemli turizmcilerin oluşturduğu Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD); sürdürülebilir turizm amaçlı bölgesel markalaşma projeleri yanında, ev sahipliğini üstlendiği sektör buluşmalarıyla gündemi değerlendirerek, gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor.
9 Şubat 2017 Perşembe 01:00

 
Skal üyeleri krizden çıkış yollarını masaya yatırıyor
Türkiye Skal üyeleri, Türkiye turizminin içinde bulunduğu son durumu değerlendirmek, çıkış yolları aramak için Marmaris'te toplandı. Bahattin Yücel ve Hülya Aslantaş moderatörlüğünde beyin fırtınası yapacak olan Skal üyeleri turizmde çözüm yollarını ve fırsatları masaya yatıracak.
7 Mayıs 2016 Cumartesi 10:39

 
Turizm sektörünü krizden çıkaracak temel adımlar
Ağır bir bunalımın eşiğinde olan Türk turizminin geleceği “antik çağın en önemli üç kehanet merkezinden" birine ev sahipliği yapan Didim'de tartışıldı. Didim Belediyesi adına Turizm Araştırmaları Derneği'nin (TURAD)katkılarıyla 5 Mart 2016 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda, sektör sorunları ve dünyadaki gelişmeler, geleceği tasarlayacak bir yaklaşımla ele alındı. Dönemsel değil yapısal çözümlerin masaya yatırıldığı “Turizmin Bugünü ve Geleceği; Analogdan Dijital Çağa Geçiş” başlıklı toplantının sonunda bir sonuç bildirgesi yayımlandı.
6 Mart 2016 Pazar 11:10

 
Turizmde sıkıntı var, Kasım ayında giderek artacak
Türk turizmindeki sıkıntının Ekim ve Kasım aylarında giderek artacağını söyleyen Turizm eski Bakanı Bahattin Yücel, “Hazıran sonrası turizim gelirinde yüzde 14 gelen turistte yüzde 6 düşüş var. Turizm nakit ödeme zorluğuna düşecektir. Bir sert iniş bekliyorum. Sonuçta konvansiyonel sistemlerini sonunun geldiğini ve insanların yeniden maliyet ve kar hesapları yapmalarının zamanı olduğunu düşünüyorum”dedi.
7 Ağustos 2015 Cuma 00:44

 
''Türkiye'yi ilkel bir ülke konumuna düşürmeye hiç hakları yok''
TurizmdeBusabah.Com Yayın Danışmanı Bahattin Yücel, Turizm sezonunun tam ortasında ve işlerin çok kötü gittiği sırada, Uygur Bölgesi'ndeki soydaşlarımıza baskılar uygulandığını öne süren gurubun, Çin Hükümeti'ni protesto amacıyla, turistik bölgeleri ziyarete gelen çekik gözlü konuklara saldırmaya başlamaları ile ilgili bir yazı kaleme aldı.
5 Temmuz 2015 Pazar 14:08

 
Yazar: ''Yurtdışı tanıtıma 50 milyon dolar ayrıldı''
Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu’nin geleneksel hale getirerek Türk turizmine yeni açılımlar kazandırdığı Turizm Arenası 2014 Hilton Convention Center’da yapıldı. Panele katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Türkiye’nin 2014 yılında yurtdışında tanıtıma 50 milyon dolar ayırdığını söyledi.
5 Nisan 2014 Cumartesi 10:15

 
Turizmcilerin hasret buluşması
Meslekte 40 yılını geride bırakan, yıllanmış turizmcileri 2’inci buluşması”na katılan 100’ü aşkın turizmci birbirleriyle hasret giderdi
2 Mart 2014 Pazar 11:34

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.087
USD ALIŞ
3.7920
USD SATIŞ
3.8170
EURO ALIŞ
4.6420
EURO SATIŞ
4.6720
POUND ALIŞ
5.2210
POUND SATIŞ
5.3040
ALTIN ALIŞ
162.7200
ALTIN SATIŞ
163.8200
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur