firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Beyoğlu haberleri
 
Beyoğlu’nda konaklama yatırımları 1,6 milyar dolara ulaştı
İstanbul’un dünyaya açılan kapısı Beyoğlu son yıllarda büyük bir dönüşüm ve gelişime sahne oluyor. Zaman içinde değerini yitirmiş, kaderine terkedilmiş, harabe olmaya yüz tutmuş mekanlarda bugün tasarım ofisleri, sanat galerileri, restoranlar, eğlence mekanları, teknoloji firmaları ekonomi üretiyor, iş üretiyor, refah üretiyor.
2 Aralık 2017 Cumartesi 05:27

 
Booking com'un başardığını biz de hayata geçireceğiz
TÜROB tarafından düzenlenen Geleneksel Öğle Yemeğinde turizmcilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Smart Beyoğlu uygulamamız ile esnafımızın ürününü dijital pazarlama ortamına taşıyarak, Booking com'un başardığını biz de hayata geçireceğiz. Akıllı uygulamalar Türk Turizmi'nin geleceğinin olmazsa olmazıdır” dedi.
25 Ağustos 2017 Cuma 13:37

 
Beyoğlu’nun simgesi tarihi tramvay yenileniyor
Taksim İstiklal Caddesi’nde 26 yıldır faaliyette olan Nostaljik Tramvay Hattının yenilenmesi için başlatılan çalışmalar devam ediyor. Caddede incelemelerde bulunan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Nostaljik tramvayın meydana getirdiği titreşim ve elektrik, telekomünikasyon vb. hizmetler için yapılan tamirat kazıları neticesinde zeminde ciddi bozulmalar meydana gelmişti. Bu tahribatı gidermek adına başlatılan çalışmalar neticesinde mevcut tramvay rayları sökülerek yerine titreşimi emen kauçuk döşemeli yeni raylar döşenecek.” dedi.
4 Mayıs 2017 Perşembe 09:44

 
Dünyanın En Büyük Turizmcileri Beyoğlu'nda Buluştu
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı için dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen 20 kişilik hosted buyer ekibini Beyoğlu’nda misafir eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “iş hedefli, iş merkezli ve ülkemize turist taşıyacak ve ticari kapasitelerini arttıracak bu aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyacı var.” dedi.
22 Şubat 2017 Çarşamba 15:36

 
Demircan, ''Beyoğlu turizm cazibe merkezi olacak''
Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin Beyoğlu Buluşmaları’nın ilk toplantısında konuşan Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu tıpkı geçmişte olduğu gibi gelecekte de sanatsal, kültürel aktiviteler ve turizm bakımından cazibe merkezi olacak“ diye konuştu.
16 Aralık 2016 Cuma 11:24

 
İstanbul'dan Dubrovnik'e turizm köprüsü
Türkiye’nin önde gelen tur operatörleri ile Hırvatistan'ın önde gelen turizmcileri, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Dubrovnik Belediye Başkanı Andro Vlahusic’in öncülüğünde bir araya geldi. Görüşmede iki şehir arasındaki turizmin geliştirilmesi, ortak sosyal ve kültürel projelerin üretilmesi gibi birçok konuda anlaşmaya varıldı.
3 Ekim 2016 Pazartesi 12:08

 
Beyoğlu ile Dubrovnik Arasında Turizmde İş Birliği
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Dubrovnik Belediye Başkanı Andro Vlahusic’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede Dubrovnik ile Beyoğlu arasında turizmin ve ticaretin geliştirilmesi için işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
21 Temmuz 2016 Perşembe 11:08

 
Demircan, ''Beyoğlu kültür ve turizm endüstrisi olacak''
Beyoğlu Sütlüce'de açılan ClarionHotel’in tanıtım toplantısında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Giderek gelişen Beyoğlu artık herkesin gıpta ile baktığı bir oldu. Buraya yapılan yatırımlar Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan değerlerdir. Buralara bu yatırımlar yapıldığı sürece Beyoğlu tarihi yapısını koruyarak gelişmeye devam edecek.” dedi.
17 Mayıs 2016 Salı 02:49

 
“Turizm ve Barış”ı çizenler ödüllerini aldı
Teması “Turizm ve Barış” olarak belirlenen 7’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda yetişkinler kategorisinde Ukraynalı karikatür sanatçısı Olena Tsuranova birinci oldu. Yarışmaya, 67 ülkeden 445 sanatçı toplam 895 eser yolladı.
9 Mayıs 2016 Pazartesi 11:25

 
Beyoğlu Türkiye’de en ciddi destinasyonların başında geliyor
Bu sene 50.si düzenlenecek Berlin Uluslararası Turizm Borsası Fuarı (ITB) öncesi Beyoğlu Belediyesi Başkanlık binasında turizmcilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu özellikle kültür, sanat ve turizm alanlarında yatırımcıların ön planda olduğu bir ilçe. Tek başına 45 bin yatağı ile aslında bütün Türkiye’de en ciddi destinasyonların başında geliyor.”dedi.
8 Mart 2016 Salı 07:45

 
Curio - A Collection by Hilton, Avrupa'ya açılıyor
Hilton Worldwide, Curio - A Collection by Hilton markasına ilk Avrupalı otellerini eklemek için anlaşmaya vardı.
17 Mart 2015 Salı 11:50

 
Beyoğlu'nda altyapı çalışmaları turizmi canlandırdı
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Belediyesi’nin, Yüksek Kaldırım’da yaptığı yol ve alt yapı çalışmaları, bölgede turizmin gelişmesine büyük katkı sağladı.”dedi.
2 Ocak 2015 Cuma 00:00

 
Demircan: “Turizmde zeytin unsurunu iyi kullanmalıyız”
Malta’daki Turizm Forumu’nda konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, Dünyada ‘zeytin’olgusu üzerinden bir ilgi uyandırılabileceğine dikkat çekti. Demircan Akdeniz çanağındaki ülkelerin birbiriyle çok sık görüşerek sinerji oluşturması gerektiğini de vurgulayarak, “Yunanistan’la yakınlaşmamız özellikle İstanbul’un turizmine çok katkı sağladı” dedi.
27 Kasım 2014 Perşembe 00:00

 
Taksim Meydanı güzelleştirme çalışmaları başladı
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, çalışmaları son hızla devam eden Taksim Meydanı ve Emek Sineması’nı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.Beyoğlu’nda sürdürülen çalışmaları yakından takip eden Demircan “Taksim Meydanı güzelleştirme çalışmaları başladı, Emek Sineması da 2015’in sonunda hizmete girecek” dedi.
6 Ekim 2014 Pazartesi 00:58

 
Ahmet Misbah Demircan, ''Rotamızı turizme çevirdik''
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Lares Park Otel’de düzenlenen toplantıda, Talimhane esnafıyla turizm sektörünün sorunlarını konuştu. Toplantıya belediye yetkililerinin yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Ünal Altıner de katıldı.
20 Mart 2014 Perşembe 15:34

 
Beyoğlu Belediyesi 90 bin gence “Kültür Gezisi” düzenledi
Beyoğlu’nda yaşayan gençlere 9 yıldır düzenledikleri “Pasaport Kültür Gezisi” ile şehri tanıtan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Türkiye’nin hem vitrini hem sahnesidir. Çocuklarımızın kenti okumaları ve Beyoğlu ruhunu yakalamalarını hedefliyoruz” dedi.
8 Mart 2014 Cumartesi 00:06

 
''Dolapdere’deki oteller bittiğinde en az bin 500 kişi iş bulacak''
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Dolapdere’de yapılan otellerin tamamlanmasının ardından 1500 kişiye istihdam sağlanacağını söyledi.
26 Şubat 2014 Çarşamba 08:20

 
Beyoğlu’nda yeni rota turizm
Erzurumlular Vakfı’nın düzenlediği Sıra Gecesi’ne katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, ''Geleceğin Beyoğlu’nda ise Sütlüce, Hasköy ve Kasımpaşa hattında çok ciddi bir turizm patlaması olacak ve bu insanlar iş ve aş bulacak'' dedi
22 Şubat 2014 Cumartesi 00:03

 
Demircan: ''50 bin kişiye turizm sektöründe istihdam sağlandı''
Beyoğlu’ndaki turizmcilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, atılan doğru adımlar sonrasında 10 yılda 50 bin kişiye istihdam sağladıklarını belirterek, istihdam sorununu çözmek amacıyla ilçede Turizm Meslek Lisesi açılacağını söyledi.
20 Şubat 2014 Perşembe 00:11

 
İşte yeni Taksim
Beyoğlu’nda yapımı tamamlanan yatırım ve hizmetlerin toplu açılışını gerçekleştiren Başkan Kadir Topbaş, “Mart ayı başında Taksim Meydanı düzenleme ihalesi yapılacak. Ve inşallah, Taksim Meydanı yeşil dokusuyla mümkün olduğu kadar bol ağaçlı ve çiçeklendirilmiş bir yere dönüşecek.” dedi.
7 Şubat 2014 Cuma 08:03

 
''Dolapdere’ye yapılan oteller bölgenin gelişimine ilaç olacak''
Dolapdere’de esnafla bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan bölgedeki yatırım faaliyetlerini ve ekonomik gelişmeyi değerlendirdi.
22 Aralık 2013 Pazar 08:38

 
Eğlence vergisi üçe katlanacak
Bar, pavyon, diskotek, gece kulübü gibi yerlerden alınan eğlence vergileri yeniden belirlendi.
19 Aralık 2013 Perşembe 16:12

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
109.330
USD ALIŞ
3.8500
USD SATIŞ
3.8750
EURO ALIŞ
4.5220
EURO SATIŞ
4.5520
POUND ALIŞ
5.1060
POUND SATIŞ
5.1830
ALTIN ALIŞ
156.2500
ALTIN SATIŞ
157.3500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur