Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
ETİK haberleri
 
Kemeraltı’ndaki tarihi oteller ayağa kaldırılmalı
Kemeraltı’nın eski canlılığına kavuşması ve yeniden bir çekim merkezi haline gelmesi için yürütülen çalışmalar yanında bölgedeki tarihi otellerin de ayağa kaldırılması önerildi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, “Kemeraltı’nın başından sonuna uzanan yolda sıralanan Ankara Palas, Şükran Oteli ve Meserret Oteli gözden geçirilmeli ve eski işlevlerine kavuşturulmalı” dedi.
21 Nisan 2017 Cuma 11:35

 
İzmirli turizmciler marina, müze ve tanıtım desteği istiyor
ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmir kendi başına çok önemli bir değerdir. İzmir’in turizmde daha çok pay alması için üç-dört tane önemli etkinliği yapması gerekiyor. Bir; Ege Uygarlıklar Müzesine ihtiyacımız var, iki; İzmirli turizmciler olarak marina istiyoruz, üç; tanıtım desteği” dedi.
18 Nisan 2017 Salı 14:44

 
İşler: ''Markalaşmış festivallere ihtiyacımız var''
Turizm sektörünün umudunun bu yıl iç pazarda olduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, iç turizmi hareketlendirecek değerlerin öne çıkarılması gerektiğini söyledi. İşler, “İzmir’in öne çıkarılabilecek pek çok değeri var. Alaçatı Ot Festivali gibi markalaşmış etkinliklere, başarılı festivallere ve organizasyonlara ihtiyacımız var” dedi.
16 Nisan 2017 Pazar 14:10

 
İşler, ''Eğlence yerleri mevzuatı gözden geçirilsin''
TÜROFED Başkan Yardımcısı İşler, asıl tehlikenin eğlence yerlerinin merdiven altına kaymasında olduğunu söyledi.
31 Mart 2017 Cuma 15:44

 
İzmir Turizmi için acil müdahale şart
İzmir’in turizmdeki kayıpları, sektörde endişeleri arttırdı. İzmir Medya Platformu üyeleriyle buluşan ETİK yönetimi, hükümetten ve yerel yöneticilerden acil müdahale talep etti.
25 Mart 2017 Cumartesi 13:41

 
İşler, ''Kayıp yalnız turizmin değil, tüm İzmir’in''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapora göre, yıla yüzde 18,7 kayıpla başlayan İzmir turizminde düşüş sürüyor. Yılın ilk iki ayında İzmir’e gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 16 azaldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Kayıp yalnız turizm sektörünün değil, tüm İzmir ekonomisi kaybediyor” dedi.
17 Mart 2017 Cuma 11:10

 
İşler: ''Gelecek için umutlarımızı kaybetmiyoruz''
Avrupalı tur operatörlerinin karlı bir pazar olacağı için Türkiye’den daha fazla uzak kalamayacağını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, fiyat avantajı ve hizmet kalitesi nedeniyle Avrupalı turistin bir süre sonra yeniden Türkiye’ye yöneleceğini söyledi.
15 Mart 2017 Çarşamba 15:00

 
İşler: ''FTI kara gün dostu tur operatörü''
Egeli turizmciler, 2016 yılında Türkiye’ye farklı pazarlardan 800 bin turist getiren FTI Grup ve Meeting Point International yöneticilerine plaket vererek teşekkür etti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, geçtiğimiz yıl Avrupa’dan Türkiye’ye en çok turist getiren ve ülkemize ilgisini ve yatırımlarını sürdüren FTI Grup’un “kara gün dostu” olduğunu söyledi.
11 Mart 2017 Cumartesi 12:00

 
ITB Berlin’de görkemli İzmir tanıtımı
Egeli turizmciler, dünyanın en büyük turizm fuarlarından Berlin 2017 Uluslararası Turizm Borsası’nda (ITB Berlin) görkemli bir stantta bir araya geldi. Fuarlara katılımın önemli olduğunun altını çizen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Bu tür fuarlara devlet, özel sektör el ele vererek katılmamız ve marka şehir İzmir’i en iyi şekilde tanıtmamız gerekiyor” dedi.
10 Mart 2017 Cuma 00:00

 
ETİK’ten turizmin kadın duayenlerine vefa
İzmir turizminin kadın duayenleri ve kadın turizmciler, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde buluştu. ETİK Kadın Kolları, Wyndham Grand İzmir Özdilek Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte turizm sektörünün kadın duayenlerini plaketle ödüllendirdi.
8 Mart 2017 Çarşamba 11:32

 
Egeli turizmciler Alman pazarı için ITB Berlin’de
Egeli turizmciler, dünyanın en büyük turizm fuarlarından Berlin 2017 Uluslararası Turizm Borsası’nda (ITB Berlin) çıkış yolu arıyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İzmir ve Ege’nin en büyük turist kaynağı Almanya’dan gelen turist sayısını arttırmak ve geçmiş yıllardaki seviyeyi yakalayabilmek için girişimlerde bulunacağız” dedi.
7 Mart 2017 Salı 13:31

 
ETİK ve SunExpress İzmir için işbirliği yapacak
Egeli turizmciler, turizmin zor dönemden geçtiği süreçte sektöre destek veren hava yolu şirketi SunExpress’e teşekkür etti.
4 Mart 2017 Cumartesi 02:07

 
Demirtaş: ''Turizmde birlikte zorlukları aşacağız''
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, zor günler geçiren turizm sektör temsilcilerine ‘moralinizi bozmayın’ diyerek, ''Terör belası 2016’da peşimizi bırakmadı. 2017 yılı Ocak ayında Reina Saldırısı, İzmir’deki Adliye Binasına saldırı derken, sektör 2017 yılına da moralsiz başladı. Ama umutsuz olmayı doğru bulmuyorum Ne yapmamız gerekiyor bunları konuşalım. Güçbirliği yaparak hep birlikte, zorlukları aşacağımıza inanıyorum” dedi.
1 Mart 2017 Çarşamba 13:26

 
İşler: ''EXIMBANK kredileri sektöre soluk aldırabilir''
Egeli turizmciler, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) düzenlediği toplantıda Türkiye İhracat Kredi Bankası’nın (Türk EXIMBANK) ürün ve uygulamaları konusunda bilgilendirilecek. Türk EXIMBANK Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da katılacağı toplantıda, turizm sektörünün temsilcilerine döviz kazandırıcı hizmetler kapsamında kullandırılan krediler konusunda bilgiler verilecek.
9 Şubat 2017 Perşembe 16:47

 
İşler’den konaklama tesislerine 21 Ocak uyarısı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kimlik bildiriminde bulunmaları zorunlu konaklama tesislerinin sorumlu işleticilerini uyardı. İşler, tesislerin genel bilgi, belge ve kayıtları bildirmek üzere genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmak için gerekli işlemleri 21 Ocak 2017 gününe kadar tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.
16 Ocak 2017 Pazartesi 09:31

 
Egeli turizmci Avrupa pazarında çıkış yolu arıyor
Art arda yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle 2016 yılını büyük kayıplarla kapatan Egeli turizmciler, yılın ilk uluslararası fuarında turizm profesyonelleriyle bir araya geldi. Hollanda pazarının geçen yıl yüzde 20 dolayında daraldığını belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Belge, “Sektör olarak Avrupa pazarında çıkış yolu arıyoruz” dedi.
12 Ocak 2017 Perşembe 12:25

 
Tercan, ''İzmir direkt uçuş olan kentlerde tanıtılmalı''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, yurt dışında İzmir’i tanıtma çalışmalarında Adnan Menderes Havalimanı’ndan direkt uçulan kentlere ağırlık verilmesi gerektiğini söyledi. Tercan, “İzmir’in sahip olduğu zenginlikler ve özellikler, direkt uçulan kentlerde yapılacak roadshow’larla anlatılmalı” dedi.
10 Ocak 2017 Salı 12:34

 
İşler: ''Kahraman polis memurunun anısı yaşatılmalı''
Egeli turizmciler, İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısında dikkati sayesinde büyük bir faciayı önleyen şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in anısının adına yaraşır bir eserle yaşatılmasını istedi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in heykelinin kahramanca görev yaptığı İzmir Adliyesi önüne konulmasını önerdi.
6 Ocak 2017 Cuma 17:36

 
İşler: ''Turizm sektörü ağır yaralı''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, ülke ve İzmir turizminde açılan derin yarayı bir kez daha ortaya koydu. 2016 yılında ülke turizmi 10 milyon, İzmir turizmi yaklaşık 530 bin turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü 2016 yılında ağır yaralar aldı. Yurt dışı pazarlar açısından ümitli değiliz, 2017 yılında ümidimiz yurt içi pazarda” dedi.
5 Ocak 2017 Perşembe 10:38

 
İşler: ''Terör saldırısının bir hedefi de turizm''
Egeli turizmciler, İstanbul Ortaköy’de meydana gelen, 39 kişinin hayatını kaybetmesi, 65 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı terör saldırısını lanetledi. Turistik eğlence mekanında gerçekleşen terör saldırısının toplumsal barışın yanı sıra doğrudan turizmi hedef aldığını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak” dedi.
2 Ocak 2017 Pazartesi 13:17

 
Yılbaşı konaklama sektörünü hareketlendirdi
Zor bir dönemden geçerken bayram tatillerinde yüzde 100 doluluk oranını yakalayan Egeli turizmciler, yılbaşı programlarının gördüğü ilgi ve rezervasyonlarla moral buldu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, otellerin yılbaşı doluluk oranlarının sevindirici boyutta olduğunu ve sektöre moral verdiğini söyledi.
28 Aralık 2016 Çarşamba 10:29

 
Demirtaş: ''Turizm sektörü desteklenmeli''
Egeli turizmciler, İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’a sektörün sorunlarını anlattı, çözümü konusunda destek istedi. 2016 yılını dış pazarlarda ciddi kayıplarla kapattıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, umutlarının yurt içi pazarda, fuarlarda ve kongrelerde olduğunu söyledi. Fuar turizminin önemine dikkat çeken Demirtaş, döviz sağlayan üçüncü sektör durumundaki turizm sektörünün desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.
27 Aralık 2016 Salı 12:08

 
Turizmcinin umudu fuarlar ve kongrelerde
Egeli turizmciler, Cumhuriyet tarihinin ilk fuarlarına ev sahipliği yapan İzmir’de düzenlenen fuar sayısının arttırılması gerektiğini söyledi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “93 yıl önce konulan kongreler ve fuarlar şehri hedefi doğru bir hedefti. Kentin ekonomik ve sosyal yaşamına hareketlilik getiren bu anlayışın sürdürülmesi gerekiyor” dedi.
15 Aralık 2016 Perşembe 14:33

 
İşler: ''Turizmimiz ağır hasarlı''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, ülke ve İzmir turizmindeki “ağır hasarı” ortaya koydu. Yılın onbir ayında ülke turizmi 9,5 milyon, İzmir turizmi 523 bin turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü 2016 yılında aldığı darbelerle büyük hasar gördü. Yeni yıla ağır bakımda gireceğiz. Şimdi onarım zamanı. Tanıtım etkinliklerini ara vermeden sürdürmek gerekiyor” dedi.
8 Aralık 2016 Perşembe 20:36

 
Turizm sektöründen “tek yumruk” mesajı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden ETİK yönetimi, “Sizinle kader birliğimiz var. Kısa zamanda iş üreterek iç pazara destek vermeniz, bizi moral ve motivasyon olarak çok etkiledi. Sizin başkanlığınızda gücümüzü birleştirip tek yumruk olmak istiyoruz” mesajı verdi.
6 Aralık 2016 Salı 15:21

 
Ege de destek kapsamında
Ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentelerine sağlanan uçak başına 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamının genişletilmesi Egeli turizmcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Yaklaşık on aydan buyana sorunlu olduğunu dile getirdiğimiz, turizm bölgeleri arasında haksız rekabete yol açan uygulama son buluyor. Yıl boyunca süreceği açıklanan destek Egeli turizmcilere 2017 yılı için ümit vermiştir” dedi.
1 Aralık 2016 Perşembe 14:40

 
Turizmciden tanıtım seferberliği çağrısı
Ülke turizmindeki rekor düzeyde gerilemeye dikkat çeken Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, alınacak acil önlemler yanında tanıtım seferberliği çağrısında bulundu. İşler, “Ülkenin tanıtımı ve olumsuz algıların kırılması için hükümet ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, ihracatçılar, uçak şirketleriyle turizmciler işbirliği ve güçbirliği yapmalı” dedi.
29 Kasım 2016 Salı 16:32

 
Ülke dışında ciddi bir PR ve imaj çalışması yapılmalı
TÜROFED Başkan Yardımcısı İşler, Dünya Seyahat Fuarı izlenimlerini paylaştı. işler, ''Ülke dışında ciddi bir PR ve imaj çalışması yapılmalı'' dedi.
14 Kasım 2016 Pazartesi 13:06

 
Kruvaziyer turizmi eridi, havayolu inişte
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, sürekli kan kaybeden ülke ve İzmir turizmindeki çöküşü ortaya koydu. Kruvaziyer turizmin eridiği, havayolu girişlerinin inişe geçtiği İzmir turizmi son üç yılda 682 bin 468 turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü eriyor. Durum vahim. Acil önlemler alınması, sektörün desteklenmesi gerekiyor” dedi.
10 Kasım 2016 Perşembe 10:53

 
Egeli turizmcilerin Londra çıkarması
Egeli turizmciler, İngiltere’de başkentinde her yıl düzenlenen World Travel Market’te (Dünya Seyahat Fuarı) sektörün uluslararası profesyonelleriyle bir araya geldi. İzmir’i ve Ege’yi tanıtma fırsatı bulan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyeleri, bölgenin turizm potansiyelini anlatmak için etkin çaba harcadı.
9 Kasım 2016 Çarşamba 15:40

 
Susuzlu Otelleri’ne “Yeşil Yıldız Belgesi”
İzmir kent merkezinde hizmet veren Susuzlu Otelleri’nin tümü “Yeşil Yıldız Belgesi” almaya hak kazandı.
6 Kasım 2016 Pazar 00:00

 
Online rezervasyon siteleri kayıt altına alınmalı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İnternet ortamında tüketiciyi konaklama tesisleriyle buluşturan çevrim içi rezervasyon sitelerinin kayıt ve denetim altına alınması gerektiğini söyledi. Yurt dışı merkezli rezervasyon sitelerinin vergi kayıplarına yol açtığını belirten İşler, konaklama tesislerini zor durumda bırakan gerçek dışı yorumlarla ilgili muhatap bulamamaktan yakındı.
30 Ekim 2016 Pazar 11:19

 
Turizmcilere 2017 yılı parlak görünmüyor
Turizm bölgelerinde kış operasyon yok, ön avans yok, erken rezervasyon yok, turizmciler endişeli.
24 Ekim 2016 Pazartesi 13:28

 
“Günlük kiralanan mekanlara acil yasal düzenleme gerek”
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun günlük kiralanan mekanlar konusunda çalışmalar yapıldığına ilişkin açıklamasını olumlu bulduklarını söyledi. İşler, “Ciddi güvenlik sorunları oluşturan, kayıt dışı, vergi kaybı yaratan, haksız rekabete yol açan günübirlik kiralanan mekanlarla ilgili yasal düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.
21 Ekim 2016 Cuma 11:01

 
Zor durumdaki turizm sektörü uygun finansman arayışında
Zor günler geçiren turizm sektörünün döviz girdisiyle yapmayı planladığı yatırımları yaşama gerçekleştirmekte zorlandığını belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, sektörün uygun koşullarda finansman arayışına girdiğini söyledi. İşler, “Sektör Eximbank’tan orta ve uzun vadeli kredi kullanabilmeli, yüzde 50 teminatla yüzde 100 kredi alabilmeli. Bunun için mevzuatta gerekli düzenlemeler yapılmalı” dedi.
15 Ekim 2016 Cumartesi 00:00

 
İzmir İstanbullu turiste ne kadar hazır?
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Danışma Kurulu Başkanı Abdülaziz Ediz, “İzmir-İstanbul arasının 3, 5 saate indirecek olan otoyolun 2018 sonu, 2019 başında tamamlanacak. İzmir İstanbullu turiste ne kadar hazır?” diye sordu. Ediz, “Alaçatı İstanbullular’a teslim edildi. Aynı süreci yaşamamak için İzmir acilen hazırlık yapmalı” görüşünü dile getirdi.
11 Ekim 2016 Salı 10:32

 
İzmir turizmi dibe vurdu
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nce (ETİK) yayımlanan Eylül ayı yönetim raporu, İzmir turizminde rekor düzeyde düşüşün sürdüğünü ortaya koydu. Rapor, İzmir turizminin yılın dokuz aylık döneminde yüzde 42,6 gerilediğini, hava yolu girişlerinin yüzde 31,9 azaldığını, kruvaziyer trafiğinin yüzde 98,8 dolayında düşüşle dibe vurduğunu gözler önüne serdi.
10 Ekim 2016 Pazartesi 11:10

 
İşler: ''Orta vadeli program umut vaat ediyor''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, hükümetin 2016 - 2019 orta vadeli programdaki öngörülerin sektöre umut vaat ettiğini söyledi. Turizmin çeşitlendirilmesini, altyapısının güçlendirilmesini öteden beri savunduklarını belirten İşler, “Ülkemize döviz kazandıran sektör olarak desteklerin kapsamının genişletilmesini, bölgeler arasında ayrım yapılmamasını talep ediyoruz” dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 13:42

 
İşler, ''Günlük kiralık mekanlar denetlenmeli''
Ege Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, güvenliği tehdit eder hale gelen günlük kiralanan mekan sorunun derinleştiğini söyledi. Bu tür mekanların mutlaka denetim ve kayıt altına alınması gerektiğini belirten İşler, kentin çeşitli bölgelerinde sayıları giderek artan pub, müzikhol ve masaj salonlarının huzur bozan gelişmelere yol açabileceği uyarısında bulundu.
5 Ekim 2016 Çarşamba 13:02

 
Turizmcilerden Kültürpark projesine destek
Egeli turizmciler Kültürpark'ın yenilenmesi projesini desteklediklerini açıkladı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Kültürpark’a adına yaraşır kültür ve sanat merkezinin yapılmasını, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın burada düzenlenmeye devam etmesini olumlu bulduklarını söyledi. İşler, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun sunduğu Yeni Kültürpark Projesi bölgeyi daha cazip hale getirecek, yaratacağı katma değerle kent ekonomisine ve turizm sektörüne yararlı olacaktır” dedi.
2 Ekim 2016 Pazar 10:14

 
Fransa pazarı 2017 yılı için umut vaat etmiyor
Türkiye’ye geçmiş yıllarda bir milyonun üzerinde turistin geldiği Fransa pazarı Türk turizmcilere 2017 yılı için umut vermedi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Şinasi Akçay, güvenlik kaygısıyla Türkiye’ye gelmeyen Avrupalı turistin İspanya’ya, adalara, Yunanistan’a, Hırvatistan’a, Portekiz’e dağıldığını söyledi.
30 Eylül 2016 Cuma 12:03

 
İç turizmdeki hareketlilik müzelere yansımadı
Turizm sektöründeki gerilemenin müze ziyaretlerine de yansıdığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, UNESCO Dünya Mirası Listesi listesinde yer alan Efes ve Bergama’da büyük düşüşler yaşanmasından üzüntü duyduklarını söyledi.
26 Eylül 2016 Pazartesi 10:20

 
İşler: ''Sektörde işsizliğin artmasından endişeliyiz''
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde işsizlik oranı Haziran ayında yüzde 10.2 ile yeniden çift haneli rakamlara çıktı. Ekonomideki yavaşlama ve turizm sektöründeki gerilemenin istihdam rakamlarına yansıdığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, sektörde işsizliğin artmasından endişe duyduklarını söyledi.
23 Eylül 2016 Cuma 16:01

 
Alaçatı bu havaalanını hak ediyordu
Egeli turizmciler Alaçatı’ya havaalanı yapılacağı yolundaki açıklamaları memnuniyetle karşıladı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “Böyle bir proje sadece Çeşme'yi, Alaçatı’yi değil, Urla’dan Seferihisar'a, Karaburun’dan Mordoğan'a kadar tüm Yarımada'yı hareketlendirir, atağa kaldırır” dedi.
15 Eylül 2016 Perşembe 00:00

 
6 bin dolarlık uçak desteğinden İzmir'de yararlandırılmalı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) İşler, ''İzmir'in sadece tarifesiz uçak desteğinden yararlanması büyük haksızlık, tarifeli seferlerden İzmir de destek almalı. A sınıfı acentelere verilen 6 bin dolarlık uçak desteğinden İzmir de yararlandırılmalı'' dedi.
5 Eylül 2016 Pazartesi 11:56

 
85. İEF İzmirli turizmciyi memnun etmedi
Kapılarını 26 Ağustos günü açacak ve 4 Eylül gününe kadar açık kalacak 85. İzmir Enternasyonal Fuarı İzmirli turizmcileri memnun etmedi.
25 Ağustos 2016 Perşembe 16:21

 
Turizmciler fuarlara birlikte katılacak
Egeli turizmciler, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılımda güçbirliği yapacak, fuarlara birlik halinde katılacak. Fuar katılımında güç birliği ve desteklerden yararlanmanın önemine dikkat çeken ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “Fuarlar yurt içinde de dışında da artık satış vesilesi olmaktan uzak. Ama prestij ve temas açısından önemli” dedi.
22 Ağustos 2016 Pazartesi 15:52

 
İşler: ''Karabulutlar dağılıyor, umutlarımız yeşeriyor''
Uluslararası ilişkiler alanındaki gelişmeler, kamu çalışanlarının izinlerinin açılması ve Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıkması 2016 yılını "kara yıl" olarak tanımlayan turizmcileri umutlandırdı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "2016 yılının üstündeki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz. Son gelişmeler ışığında 2017 yılı için artık çok daha ümitliyiz" dedi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 12:02

 
Turizmciler, indirim kampanyalarına başladı
“Bizim için otel doluluğu ve fiyatlardan önce vatanımız gelir” diyen turizmciler, darbe girişiminin ardından yüzde 20 ile yüzde 40 arasında indirim kampanyaları başlattı
1 Ağustos 2016 Pazartesi 17:00

 
İşler: ''Yılmak yok tanıtıma devam''
ETİK Başkanı İşler, ülkemizin doğru anlatılması ve anlaşılması için yapılacak çalışmalarda işbirliği çağrısında bulundu.
25 Temmuz 2016 Pazartesi 14:28

 
Turizmciler müzik meslek birliklerinden destek istiyor
Turizmciler sektörün yaşadığı ağır kriz nedeniyle müzik meslek birliklerinden indirim talebinde bulundu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “2016 yılı tüm ağır koşullarıyla sürerken, en önemli giderlerimizden olan müzik birliklerine ödediğimiz telif ücretleri konusunda destek istiyoruz” dedi.
18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:35

 
Egeli turizmciler: Terörden yılmak yok
Egeli turizmciler, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını lanetledi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan turizmciler, terör saldırılarının kendilerini yıldıramayacağını, terör örgütlerinin asla amacına ulaşamayacağını dile getirdi.
1 Temmuz 2016 Cuma 11:01

 
İsrail'le mutabakat turizmciye umut oldu
Türkiye ile İsrail arasında ikili ilişkilerin normale dönmesi hakkında varılan mutabakat zor günler yaşayan turizmcileri umutlandırdı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "İnsanlar huzuru ve barışı arıyor. Bu diplomatik başarının ardından 700 bin İsrailli'yi tekrar kazanma şansımız olabilir. Umarız Rusya ile ilişkilerimiz de düzelir, 4,5 milyon Rus turistin de geri gelişiyle sektörümüzdeki ve ekonomimizdeki kötü gidiş son bulur" dedi.
27 Haziran 2016 Pazartesi 17:05

 
Egeli turizmciler, su tüketim bedellerinde indirim istedi
Sektördeki daralma ve kriz yanında bölgeler arası haksız rekabetle baş etmeye çalıştıklarını belirten Egeli turizmciler, su tüketim bedellerinde indirim istedi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Turizm bölgeleri içinde en pahalı suyu bizler kullanıyoruz. Su bedellerinde sektöre destek bekliyoruz. Aksi halde konuyu yargıya taşıyacağız" dedi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 17:22

 
Vali Ayyıldız: ''Turizmcilerle işbirliği içinde olacağız''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden İzmir Valisi Erol Ayyıldız, "Turizm sektörünün sorunlarını yakından biliyorum. Bu sorunların çözümü için elimizden gelen gayreti göstereceğim" dedi. Vali Ayyıldız, kentin turizmden aldığı payı arttırmak için çaba harcarken turizmcilerle işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 10:47

 
Dokuz günlük bayram tatili turizmciyi umutlandırdı
Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkarılması, zor günler yaşayan Egeli turizmcileri umutlandırdı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, turistik tesislerde yüzde 40 dolayında olan doluluk oranının yüzde 100'e çıkmasını umduklarını söyledi.
10 Haziran 2016 Cuma 12:12

 
İzmirli turizmciler tepkili
ETİK Başkanı Mehmet İşler,Egeli turizmciler, İzmir ve Ege'nin süre uzatımına gidilen turizm acil eylem destek pakedi kapsamına alınmamasını eleştirdi. Ege Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "İzmir turizm acil eylem ve istihdam destek paketlerinde topal ve kadük bırakıldı'' dedi.
9 Haziran 2016 Perşembe 16:51

 
İzmir-Strasbourg turizm hattı
Strasbourg ile İzmir arasındaki turizmi geliştirmek amacıyla İzmir’e gelen Fransız heyet, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti.
22 Mayıs 2016 Pazar 00:30

 
ETİK Fransız heyete İzmir'i anlatacak
Egeli turizmciler, Fransa'nın Strasbourg kentinden gelecek, yöneticileri, turizmciler ve gazetecilerden oluşan bir heyeti 15 - 18 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir'de ağırlayacak. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Fransa'dan gelecek konuklarımıza İzmir ve çevresinin güzelliklerini, güvenli olduğunu göstereceğiz" dedi.
13 Mayıs 2016 Cuma 15:19

 
Tercan: ''Dalış turizmini öne çıkarmalıyız''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, yapay resif oluşturmak ve dalış turizmine katkı sağlamak için "9 Eylül" ve "Alaybey" yolcu vapurlarının batırılmasından mutluluk duyduklarını söyledi. Tercan, kişi başına düşen harcamanın oldukça yüksek olduğu dalış turizminin neredeyse tüm yıl boyunca yapılabilecek bir turizm çeşidi olduğunu belirtti.
5 Mayıs 2016 Perşembe 02:20

 
Bakan Ünal'ın açıklaması Egeli turizmciyi sevindirdi
Turizm sektörü ve çalışma hayatına dönük desteklerin kapsamının genişletileceği ve "tüm Türkiye'de uygulanacağı" haberi Egeli turizmcileri sevindirdi.
25 Nisan 2016 Pazartesi 12:44

 
İşler, ''Türk turizmi rüştünü ispatladı''
ge Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu. İşler, rüştünü ispatlamış Türk turizmini gerçek değerine çekmeye çalıştıklarını söyledi.
20 Nisan 2016 Çarşamba 00:00

 
Egeli turizmciye “destek yolda”
Turizm sektörünün yaralarını sarmak amacıyla açıklanan istihdam ve uçak teşviklerini içeren iki destek paketinin de kapsamı dışında kalan Egeli turizmciye “Destek yolda, kapsam genişleyecek” haberi geldi.
19 Nisan 2016 Salı 10:12

 
İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizm istihdam destek paketini değerlendirdi. İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı'' dedi.
14 Nisan 2016 Perşembe 07:51

 
İzmir turizminde daralma sürüyor
ETİK Başkanı İşler: ''İZTAV, İZKA, İZTO, sektör el ele verip tanıtım için bir an önce atağa kalkmalı'' dedi.
8 Nisan 2016 Cuma 13:39

 
Turizmcinin sığınmacı endişesi!
Egeli turizmciler, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) arasında yapılan Geri Kabul Anlaşması kapsamında ülkemize gelen sığınmacıların kalıcı olmalarının yol açabileceği sıkıntılara dikkat çekti.
4 Nisan 2016 Pazartesi 14:31

 
MARBLE otelcilere can suyu oldu
Alanında dünyanın üçüncü büyük fuarı olarak tanımlanan Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı MARBLE İzmir, kent merkezindeki ve turistik ilçelerdeki otelcilere "can suyu" oldu. Turizm sezonunun açılmasına kısa bir zaman kala, terör endişesi nedeniyle yurt dışından iptaller yaşayan, hükümetin turizm acil eylem destek paketinden umduğunu bulamayan turizmciler Marble Fuarı bereketi yaşadı.
31 Mart 2016 Perşembe 06:26

 
İşler, ''Günlük kiralık evler mercek altına alınmalı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, son dönemde sayıları giderek artan ve günlük olarak kiralanan apart daire ve evlerin güvenlik sorunları nedeniyle mercek altına alınması gerektiğini söyledi.
21 Mart 2016 Pazartesi 17:11

 
İşler: ''Travel Turkey otelci olmadan eksik kalır''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Travel Turkey Fuarı’nın kente 4,5 milyar dolar yatırım yapan otelcileri temsil etmediğini söyledi. İşler, şu an seyahat acentası odaklı bir fuar görünümüne sahip olan Travel Turkey’in çalışma kurulunda, 200’ü aşkın üyesi bulunan ETİK’in temsil edilmesi gerektiğini, yoksa fuarın bu haliyle kadük ve topal bir fuar olacağını dile getirdi.
17 Mart 2016 Perşembe 14:25

 
Turizmci Avrupa pazarından umudunu koruyor
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, ''Almanya, uluslararası ilişkilerde ve turizmde Türkiye’nin en önemli partneri olduğunu bu fuarda bir kez daha hissettirdi'' dedi.
11 Mart 2016 Cuma 15:13

 
İzmir spor turizminin başkenti olmalı
Turizmci kadınlar ve kadın sporcular, "8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü" nedeniyle Mövenpick Hotel İzmir'de düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi
8 Mart 2016 Salı 16:37

 
İZTAV kararlarından turizmci memnun
İzmirli turizmciler, İzmir Turizm ve Tanıtma Vakfı'nın (İZTAV) yeni hisse senedi yapısıyla İzmirliler'e açılma kararını memnunlukla karşıladı. Ege Turistik İşletmeler Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Artık uyuyan bir dev uyanıyor. İzmir turizmi bugün yeniden doğuyor" dedi.
3 Mart 2016 Perşembe 17:46

 
Mehmet İşler: ''Destek paketi moral verdi''
Ege Turistik İşletmelere ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "turizm acil eylem destek paketi"ni değerlendirdi. İşler, "Bu paket genelde sektör açısından olumlu, ama yeterli değil. Bu açılımların altının nasıl doldurulacağı, mevzuatın nasıl uygulanacağı önemli" dedi.
22 Şubat 2016 Pazartesi 15:03

 
ETİK, bombalı saldırıyı lanetledi
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 17 Şubat 2016 Pazartesi günü başkent Ankara'da düzenlenen bombalı saldırıyı lanetledi.
19 Şubat 2016 Cuma 17:31

 
İşler, ''Turizm sektöründe 500 bin kişi işsiz kalabilir''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, terör ve savaş algısı nedeniyle turizmde yaşanan kriz sonucu Antalya’da 15 bin işçinin işten çıkarıldığını, önlem alınmadığı taktirde sektörün yüzde 50 daralarak 500 bin kişiyi işten çıkarmak zorunda kalacağını öne sürdü.
16 Şubat 2016 Salı 21:57

 
ETİK Başkanı Mehmet İşler, ''TUREM kapanmasın''
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak, 1987 yılında Balçova Özer Türk Eğitim Merkezi adıyla, turizm sektörüne kalifiyeli personel yetiştirmeyi amaçlayan TUREM (Turizm Eğitim Merkezi) Balçova Okulunun kapatılmasının gündeme gelmesinin ardından, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, (ETİK) Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı’yı ziyaret ettiler.
3 Şubat 2016 Çarşamba 00:00

 
İşler, ''Ege'de toplam 908 turizm tesisi satışa çıkarıldı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizmcilerin tesislerini kapatmaya, satmaya başladığını belirterek, ''Ege'de toplam 908 turizm tesisi satışa çıkarıldı'' dedi.
2 Şubat 2016 Salı 13:40

 
İşler, “İzmir turizmi Hollanda'dan daha çok pay almalı”
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Turofed Başkan Yardımcısı Mehmet İşler," Türkiye için önemli bir pazar olan Hollanda’dan daha çok pay almak için, İzmir turizmini daha farklı, çeşitli pazarlara tanıtmak için Hollanda’daki yerlerini aldıklarını, belirtti.
19 Ocak 2016 Salı 00:18

 
1300 TL’lik asgari ücret turizmi olumsuz etkiler
Asgari ücretin 1 Ocak 2016’dan itibaren 1300 TL’ye yükseltilmesinin beklenmesi turizmcileri de tedirgin etti. İşverenler, devlet desteği olmazsa sektörün büyük zarar göreceği görüşünde…
22 Aralık 2015 Salı 09:56

 
Travel Turkey İzmir'e gelen turist sayısını artırmıyor
ETİK Başkan Yardımcısı Bülent Tercan, ''Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'nın, İzmir'e gelen turist sayısının artmasına katkı sağlamıyor. Travel Turkey İzmir Fuarı'nın onur konuğu ülkesi bize turist gönderme potansiyeli yüksek olan ve aynı zamanda İzmir' e direkt uçak seferleri olan güçlü bir Avrupa ülkesi olmalı'' dedi.
15 Aralık 2015 Salı 00:35

 
Turisti çekecek yeni programlar şart
İzmir Turist Rehberleri Odası Başkan Vekili Serdar Çelenk, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Derneği ETİK’i ziyaret etti.
13 Kasım 2015 Cuma 00:02

 
Atilla Taşbaşı, İngiliz müşterileri Paxcloud’a taşıyacak
Otela Enterprise Systems tarafından hazırlanan Paxcloud bilgi paylaşım sistemi üzerine görüşen Atilla Taşbaşı ile Mehmet İşler konforlu seyahat için işbirliğine gidiyor. Kasım ayı içinde protokol imzalayarak daha konforlu seyahatlar için inovatif bir yaklaşımla taşımacılıkta devrim yapacaklar.
11 Kasım 2015 Çarşamba 00:06

 
İşler, ''İngiltere Pazarı için olumlu sinyaller yakaladık''
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı, TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Rusya''daki turizm sorununun İngiltere pazarında sürerken, Rusya pazarının şekillenmesi sebebiyle İngiltere Pazarı için olumlu sinyaller yakaladık'' dedi.
5 Kasım 2015 Perşembe 08:08

 
Turizmcilerden İzmir’e Sahip Çıkın Çağrısı
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalı Birliği)’in Mövenpick Otel’de düzenlediği toplantıda İzmir turizminin sorunlarını dinledi. Terörün Türkiye’nin güven ve istikrarını hedef aldığını dile getiren Yıldırım “Birlik ve beraberliğimizi hedef alıyorlar. Oyuna gelmeyelim” diyerek toplumsal ayrışmanın terörden daha tehlikeli olduğuna dikkat çekti.
22 Ekim 2015 Perşembe 00:05

 
İşler, “Devlet İzmir’e kongreler, turnuvalar vermiyor”
ETİK Başkanı Mehmet İşler; “İzmir’e büyük turnuvalar, kongreler getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama araya bir vekil giriyor başka kente götürüyor. Bir türlü istediğimiz desteği alamıyoruz'' dedi.
21 Ekim 2015 Çarşamba 00:00

 
Turizmciler’den Sertel’e “sesimiz ol” daveti
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyeleri, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel’i ağırladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da hazır bulunduğu toplantıya İzmir ve çevresinden yaklaşık 30 otelin temsilcisi katıldı. Turizm sektörünün sorunlarını ve yeni Meclis’ten beklentilerini dile getiren ETİK üyeleri, Atila Sertel’in Ankara’daki sesleri olması yönündeki temennilerini ilettiler.
8 Ekim 2015 Perşembe 00:07

 
İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 8,7 geriledi
ETİK, Exclusive Yönetim Raporu'nu açıkladı.2015 yılının 9 aylık döneminde İzmir’e gelen toplam yabancı ziyaretçi sayısı % 8,7 düşerek 1 milyon 94 bin 710 kişiden 999 bin 499 kişiye geriledi.
8 Ekim 2015 Perşembe 00:05

 
İstanbul Lütfi Kırdar, Turizmde Etikliği Destekliyor
Ulusal ve uluslararası binlerce etkinliğe ev sahipliği yapan İstanbul Lütfi Kırdar, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından hazırlanan “Turizmde Global Etik İlkeler Bildirgesi”ni imzaladı. İmzalanan bildirge ile İstanbul Lütfi Kırdar, bugüne kadar yaptığı ve yapacağı tüm çalışma ve faaliyetlerinde bildirgede yer alan etik ilkeler doğrultusunda hareket edeceğini kabul etti.
5 Ekim 2015 Pazartesi 13:01

 
ICVB "Turizmde Global Etik İlkeler" Bildirgesini İmzaladı!
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) “Turizmde Global Etik İlkeler” bildirgesinin imza töreni, ulusal ve uluslararası pek çok önemli kurum ve kuruluş temsilcilerinin katılımları ile Antalya’da gerçekleştirildi.
1 Ekim 2015 Perşembe 00:02

 
Turizmciler, Kemeraltı Çarşısında Alışveriş festivali istiyor
Ege Turistlik İşletmeler ve Konaklama Birliği ( ETİK ) Başkan Vekili Dursun Bülent Tercan, bu yıl 4. kez düzenlenen İstanbul Laleli Fashion Shopping Festivali'nin bölgeye büyük katkı sağladığını hatırlatıp, aynı uygulamanın İzmir'in tarihi çarşısı Kemeraltı'ında yapılmasını önerdi
11 Eylül 2015 Cuma 00:08

 
İzmir'e denizden gelen azaldı, havadan gelen arttı
2013 yılı Ağustos ayında denizyolu girişleri yaklaşık 78 bin kişiyken, aradaki 3 yıllık dönemde azalan denizyolu giriş sayısı son olarak 2015 yılı Ağustos ayında yaklaşık 36 bin kişiye kadar düştüğü belirtildi.
8 Eylül 2015 Salı 16:41

 
İşler, ''İzmir, Suriyeliler’le baş edemez hale geldi''
Geçtiğimiz günlerde İzmir Valisi Mustafa Toprak’ ın Suriyeli mültecilerin yasal olmayan yollarla Avrupa’ya geçiş yapabilmek için İzmir’in özellikle kıyı bölgelerinde yoğunlaşmasına karşılık yeni tedbirler alacağıyla ilgili karara Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler’ den destek geldi.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30

 
İzmir'e 7 ayda gelen turist sayısı yüzde 10 düştü
İzmir’e yılın 7 aylık döneminde gelen yabancı ziyaretçi sayısı % 9,9 düşerek 714 binden 643 bine geriledi. Düşüşte esas neden kruvaziyer pazarında son 2 yılda yaşanan gerileme eğilimi oldu.
8 Ağustos 2015 Cumartesi 16:26

 
Turizmcinin artık sabrı kalmadı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, (ETİK) 19’uncu Olağan Genel Kurul sonrası yeni yönetim ve danışma kuruluyla birlikte ilk toplantısını İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddelerini turizm sektörünün sorunları ve sektörle ilgili yapılması gerekenler oluşturdu. Daha önce bir çok platformda turizm sektörünün sorunlarını dile getiren ETİK Başkanı Mehmet İşler, bu konu hakkında yaptığı geniş ve çarpıcı bir basın açıklamasıyla tüm kamuoyunun dikkatini çekti.
7 Ağustos 2015 Cuma 11:17

 
ETİK, fiyat baskısına karşı 'ortak hareket etme' çağrısı yaptı
ETİK Başkanı Mehmet İşler, terör olaylarının bahane edilerek turizmde fiyat baskısı olduğunu belirterek, sektörü buna karşı ortak hareket etmeye çağırdı.
29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:34

 
14 bin geceleme İzmir’de spor turizmine katkı koyacak
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Becker, İzmir’de spor turizmini canlandırmak, İzmir kadın basketbolunun kalitesini ve önemini arttırmak için el ele vererek çalışmalara başladı
29 Temmuz 2015 Çarşamba 00:11

 
İşler, ''Aqua fantasy, turizmin gülen yüzü olmayı hak etti''
Aqua Fantasy, Travel Channel’ s Extreme Waterparks’ ın geçen sene Aqua Fantasy’ de yapmış olduğu tanıtım filmi çekimlerinin medya kullanım iznini aldı.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 10:12

 
İşler, “Doluluklar yüzde 100’e yaklaşmış durumda”
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 2015 yılı turizm sezonunu değerlendirdi. Turizm sezonun kendileri için kötü başladığını, buna rağmen Ege kıyılarında yer alan otellerin doluluk oranlarının yüzde 100 oranına kadar ulaşmış olduğunu söyleyen İşler, ayrıca geçen yıla göre artan yüksek maliyetlere rağmen oda fiyatlarında fazla değişiklik yapmadıklarını belirtti.
10 Temmuz 2015 Cuma 12:03

 
İşler: ''Hedef, Efes ve Bergama’dan verim almaktır''
Türkiye’nin ve İzmir’in en önemli antik kentlerinden Efes’in 21 yıl aradan sonra Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü(UNESCO) tarafından dünya miras listesine kabulü gelişmesiyle ilgili Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği(ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, önemli açıklamalarda bulundu. “Dünya mirası listesinde artık Efes te yer alıyor” diyen İşler, bundan sonra hedefin Efes ve Meryem Ana gibi önemli değerlerden verim almak olduğunun altını çizdi.
7 Temmuz 2015 Salı 00:15

 
ETİK Başkanı İşler: ”Sektördeki kriz yeni bir kanunla aşılır”
Turizm sektörünün önde gelen temsilcileri, İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleşen toplantıyla turizm sektörünün sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerleri hakkında değerlendirmede bulundular.ETİK Başkanı İşler: ”Sektördeki kriz yeni bir kanunla aşılır” dedi.
29 Haziran 2015 Pazartesi 10:57

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.438
USD ALIŞ
3.0840
USD SATIŞ
3.1040
EURO ALIŞ
3.3930
EURO SATIŞ
3.4180
POUND ALIŞ
3.7550
POUND SATIŞ
3.8190
ALTIN ALIŞ
125.0000
ALTIN SATIŞ
126.1000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur