firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kültür ve Turizm Bakanı haberleri
 
Kurtulmuş, ''Türk turizmi dip noktadan yükselişe geçti''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yapılan 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Türk turizm sektörünün 2016'daki zorlukları geride bıraktığını belirterek, ''Bu yılın 10 ayındaki performansıyla tabiri caizse dip noktadan yükselişe doğru geçtiğini göstermiştir” dedi.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:00

 
Kurtulmuş, ''Perge antik kentini, dünyaya açmalıyız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla ve Antalya’da ören yerleri, antik kentler ve tatil beldelerini havadan, helikopterle inceledi. Bakan Numan Kurtulmuş: “Antalya’ya gelen yabancı turistlere Perge’yi tanıtmak, Antalya’daki turizmci arkadaşlarımızın da vazifesidir” dedi.
29 Ekim 2017 Pazar 11:01

 
Türkiye’nin 3. Turizm hamlesini Bakan Kurtulmuş, tanıttı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Özellikle içinde bulunduğumuz şartlar bakımından stratejik bir sektör haline gelebilmesi için turizmle ilgili üçüncü evreye, hamle dönemine geçişi bu Şûra ile sağlamayı ümit ediyoruz.” dedi.
25 Ekim 2017 Çarşamba 16:50

 
Kurtulmuş, ''Kültür Han Projesi'ni hayata geçireceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Osmaniye’nin Kültür Han projesini hızla hayata geçireceklerini bildirdi.
1 Ekim 2017 Pazar 00:00

 
Müzik kullanım bedelleri sıkıntı yaratıyor
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Baran, Müzik Meslek Birlikleri’nin açıkladığı müzik kullanım bedellerinin yüksekliği nedeniyle özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını söyledi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 10:57

 
Kurban bayramı tatili uzayacak mı?
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmaması yönündeki soruya, "Henüz belli olmadı, belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz" yanıtını verdi.
4 Ağustos 2017 Cuma 17:01

 
Bakan Kurtulmuş, turizm sektörü ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 18:00

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, TÜRSAB'dan brifing
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜRSAB Genel Merkezini ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ve bazı BYK başkanlarıyla bir araya geldi.
12 Mayıs 2017 Cuma 22:16

 
Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil. Türkiye son bir kaç yıldır deniz kum güneş pazarının dışına çıkarak sahip olduğu bütün turizm potansiyelini devreye aldığı zaman Allah'ın izni ile ilk üçe girmemesi için hiçbir neden yok. Bu büyük potansiyel var'' dedi.
12 Mayıs 2017 Cuma 02:00

 
Turizm Bakanı Avcı'dan DOKTOB'a büyük moral
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB), Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, Hintliler için vize kolaylığı, THY ile ulaşımda indirim ve tanıtım konularında söz aldılar.
21 Nisan 2017 Cuma 12:31

 
Avcı, ''Rusya ve Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Rusya’yla uçak kriziyle başlayan mesele büyük ölçüde halloldu, çok iyi göstergeler gelmeye başladığını belirterek, ''kimlik ve vize problemlerinin hallolmasından sonra Ukrayna pazarında ciddi bir genişleme olduğunu ve bunun giderek artacağını da görüyoruz. Dolayısıyla Rusya, Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz'' dedi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 15:33

 
Avcı, ’Turizmde ilk 10 hedefini yakalamış durumdayız’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ITB Berlin Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Türkiye’nin turizmde ilk 10 hedefini şimdiden yakalamış durumda olduğunu söyledi.
9 Mart 2017 Perşembe 15:04

 
Avcı, ''Dünyanın iyiliği için 'Türkiye' diyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Dünyanın İyiliği için Türkiye” vecizesinin Şûra’nın parolası olduğunu belirterek, “Dünyanın vicdanı olan Türkiye, yalnız Türkiye değildir. Kültür ve medeniyetimizin üzerinde yükseldiği zemindir. Bizi bir arada tutan ve bir kılan derin manevi bağlar, farklılıklarımızın teminatıdır. Medeniyet tarihinin en parlak sayfalarının yazıldığı Türkiye, dünya kültür mirasının da en kıymettar hazinelerinin ev sahibidir” diye konuştu.
6 Mart 2017 Pazartesi 11:57

 
Türkiye ile Filistin arasında kültürel işbirliği
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: "Şimdi Kudüs'te Kültür Merkezini açıyoruz. Şu anda kiralama aşamasında olan Ramallah’ta da bir kültür merkezi açacağız. Böylece Filistin’de iki kültür merkezi açmış olacağız"
8 Şubat 2017 Çarşamba 16:32

 
Bakan Avcı'dan erken rezervasyon çağrısı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Vatandaşlarımızın tatil planlamalarını bir an önce yapıp, erken rezervasyonlarla olabildiğince ucuza getirmelerini tavsiye ediyoruz"
15 Ocak 2017 Pazar 01:00

 
Turizmde Rus ve diğer pazarlarla ilgili olumlu sinyaller var
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Avcı, ''Rusya’yla ilişkilerimizdeki düzelme doğrultusunda turizm alanına da olumlu yansımalar olacağını şimdiden görüyoruz. Diğer pazarlarla ilgili de olumlu sinyaller var'' dedi.
11 Ocak 2017 Çarşamba 01:00

 
Nabi Avcı, ''Turizmdeki sıkıntıyı aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nin açılışında, 2016 yılında dünya genelinde yaşanan olumsuz gelişmelerin Türkiye turizminde de olumsuz etkiler yarattığına değinerek, ''Ülkemiz de bu genel durumdan şüphesiz etkilenmiştir. Ancak tarihi ve kültürel birikimimiz, eşsiz doğal zenginliklerimiz, konaklama sektöründeki mevcut alt yapımız krizleri aşma konusunda her zaman başarılı olan sektörümüz sayesinde ülkemizin önümüzdeki yıllarda eski ritmini tekrar yakalayacağını hatta onu da aşacağına inanıyorum'' dedi.
8 Aralık 2016 Perşembe 22:00

 
Bakan Avcı'dan, yakıt desteği açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteğini 2017 için yeniden düzenledi. Bakanlar Kurulunda görüşülerek kabul edilen turizm sektörüne yakıt desteğiyle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı bir açıklama yaptı.
30 Kasım 2016 Çarşamba 13:23

 
Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya aday''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya adaydır. Mayıs'ta senfonik bir konserle burayı dünyaya tanıtacak bir etkinlik yapacağız." dedi.
20 Kasım 2016 Pazar 12:09

 
3. Milli Kültür Şurası 27 yıl aradan sonra toplanacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Nabi Avcı'nın talimatıyla 3. Millî Kültür Şurası'nın hazırlıklarına başladı.
7 Kasım 2016 Pazartesi 11:13

 
Bakan Avcı, Paris'te turizm sektör temsilcileriyle buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Paris'teki temasları kapsamında ilk olarak bu ülkede faaliyet gösteren ülkemiz turizm sektör temsilcileriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.
28 Ekim 2016 Cuma 13:40

 
Avcı: “Türkiye dünyanın 6. büyük destinasyonu''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Türkiye, pazar sınırlamasına rağmen dünyanın 6. büyük destinasyonu. Pazarımızın yelpazesini genişletirsek, daha yukarı sıralara gelmememiz için hiç bir sebep yok'' dedi.
25 Ekim 2016 Salı 16:57

 
Nabi Avcı, ''Hedefimiz 3 milyar dolar''
“Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı (Health Sumex)” Türkiye’de gelişen sağlık sektörünün nabzını tutmak için, sektörün liderlerini, karar alıcılarını, uzmanlarını ve özel sektör temsilcilerini Ankara’da bir araya getiriyor.
19 Ekim 2016 Çarşamba 17:16

 
Bakan Avcı, '‘Turizm pazarını çeşitlendirmek zorundayız’’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin büyük turizm potansiyelinin bulunduğunu belirterek, Türkiye'nin uzun yıllar sektörde daha çok kıyı turizmini ve yaz dinlencesini pazarlayan bir ülke olarak tanındığını, ancak Türkiye'nin sadece bu zenginliklerden ibaret olmadığını söyledi.
16 Ekim 2016 Pazar 12:54

 
Budak, ''Turizm için OHAL değil ortak akıl gerekli''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanı’nın krizle ilgili “rehavet” itirafından sonra, Hükümetin hazırladığı 2017-2019 Orta Vadeli Programı’nın da turizmdeki çöküşün itirafı niteliğinde olduğunu belirtti.
10 Ekim 2016 Pazartesi 12:01

 
Avcı,'Tur operatörlerinin Türkiye'ye ilişkin beklentileri iyimser'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Görüştüğümüz tur operatörleri 2017’nin 2016’dan daha iyi olacağı konusunda iyimserler” dedi.
7 Ekim 2016 Cuma 14:10

 
Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hollanda’da BM Dünya Turizm Örgütünün Dini Miras ve Turizm Konferansına katıldı.Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip' dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 16:02

 
Bakan Avcı, Topkapı Sarayı restorasyonlarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Hazine bölümündeki çatlaklar bugünlerde birden bire ortaya çıkmış bir durum değil. Görünür hale gelmesi bir yıllık süreç. Ama hemen müdahale ediliyor ve 10 Ekim 2015’te zemin etütleri ve güçlendirme çalışmaları başlatılıyor” dedi.
3 Ekim 2016 Pazartesi 10:23

 
2017 turizmin iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olacak
Bir dizi ziyaret ve etkinliklere katılmak için Antalya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı, Vali Münir Karaloğlu ve sektör temsilcileriyle Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Bakan Avcı, 2017 yılının turizm sektörünün eskisinden de iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olacağına inandığını söyledi.
22 Eylül 2016 Perşembe 20:33

 
Bakan Avcı: ''Paket tur satışları bu yıl tam iki katına çıktı''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, geçen yıl 350 bin paket turun satıldığını hatırlatarak, bu yıl ise bunun tam iki katına çıktığını, Avrupa'dan gelen 250 bin ile 1 milyona yaklaştığını, bunun paket tur satışlarında bir rekor anlamına geldiğini söyledi.
14 Eylül 2016 Çarşamba 10:54

 
Avcı, ''Turist Akımımızı Farklı Ülkelere Yaymak Zorundayız”
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Önümüzdeki dönemde Rusya ve Almanya başta olmak üzere var olan turist akımımızı farklı ülkelere de yaymak durumundayız” dedi.
16 Ağustos 2016 Salı 18:29

 
Turizm Bakanı Avcı, ''Türkiye herkes kadar güvenli''
Almanya`da turizm sektörü temsilcileri ile konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin gücünü ve durumunu hatırlattı.
14 Ağustos 2016 Pazar 12:26

 
Turizm Bakanı Avcı, Alman Tur Operatörleri ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, beraberindeki heyet ile birlikte Almanya'nın Frankfurt kentinde Alman tur operatörleri ile biraraya geldi.
12 Ağustos 2016 Cuma 17:13

 
Otelciler kısa çalışma modeli istedi
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ve beraberindeki heyet Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’yı makamında ziyaret ederek, konaklama sektöründeki sıkıntıların aşılması için önerilerini sundu. TÜROB’un önerileri arasında sektörde yaşanan istihdam kaybının önlenmesi için başta ‘kısa çalışma’ seçeneği olmak üzere esnek çalışma modelinin hayata geçirilmesi de bulunuyor.
5 Ağustos 2016 Cuma 11:02

 
Bakan Avcı, turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile İstanbul’da bir araya geldi.
29 Temmuz 2016 Cuma 15:19

 
Ani, Arkeolojik Alanı UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Ani, Dünya Miras Listesi’ne kaydoldu. Böylece Türkiye’nin Dünya Miras Listesi’ne kayıtlı yerlerinin sayısı 16’ya yükseldi” dedi.
16 Temmuz 2016 Cumartesi 01:28

 
UNESCO Dünya Miras Komitesi Oturumu İstanbul'da başladı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Türkiye olarak Dünya Miras Fonuna yaptığımız yıllık katkı payını önümüzdeki dönemde %1’den %2’ye çıkarıyoruz.”
11 Temmuz 2016 Pazartesi 00:00

 
Avcı, ''Otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'lere ulaştı''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinde kıyılarda yer alan otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’lere ulaştığını söyledi.
7 Temmuz 2016 Perşembe 10:40

 
Avcı, ''Kurban Bayramı tatili de 9 gün olabilir'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olabileceğini söyledi.
26 Haziran 2016 Pazar 00:13

 
Tek bir ülke ve bölgeye bağımlı turizm politikaları doğru değil
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de TRT Haber ve yerel televizyonların ortak yayınında “Anadolu Soruyor” programına konuk oldu. Gazetecilerin sorularına Bakan Avcı, ''İster Ortadoğu olsun, ister Rusya olsun, ister Almanya olsun, tek bir ülkeye, tek bir bölgeye bağımlı turizm politikalarının doğru değil, bunun mutlaka çeşitlendirilmesi lazım'' dedi
24 Haziran 2016 Cuma 13:33

 
Türkiye'nin turizm stratejisi tepeden tırnağa yenileniyor
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Ürün ve pazar çeşitlenmesi bakımından daha önce o günün koşullarının rahatlığı içerisinde belli ülkelere yoğunlaştırılmış olan tanıtım faaliyetlerini, geçmişte nispeten daha az ulaşılan bölge ve ülkelere yönlenecek şekilde yeniden tasarlıyoruz'' dedi. Türkiye’nin tanıtım starejisini yeni koşullar doğrultusunda tepeden tırnağa yenilediklerini söyleyen Bakan Nabi Avcı, geleceğe yönelik turizmde olumsuz tablolar çizilmemesi yönünde uyarıda bulundu.
11 Haziran 2016 Cumartesi 05:43

 
Bakan Avcı, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında Turizm Sektör Temsilcileriyle bir araya geldi.
10 Haziran 2016 Cuma 17:09

 
Turizm sektörüne 900 milyonluk destek
Seyahat acentalarına uçuş başına verilen destek artırılarak 31 Ağustos’a kadar uzatıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Turizm sektörünün yüz yüze olduğu sorunları aşmak için ilgili bütün paydaşlarla sürekli danışma halinde tedbirlerimizi geliştiriyoruz” dedi.
9 Haziran 2016 Perşembe 15:50

 
Avcı, ''Müzeler eğitimin bir parçası haline gelecek''
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Millî Eğitim Bakanlığı arasında imzalanacak protokol ile müzelerin eğitimin bir parçası hâline geleceğini söyleyen Bakan Nabi Avcı, müzeleri bir eğitim alanı olarak gördüklerini dile getirdi.
3 Haziran 2016 Cuma 00:00

 
Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 65. hükümet listesini onayladı. Yeni hükümette Kültür ve Turizm Bakanı Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı oldu.
24 Mayıs 2016 Salı 22:03

 
İran'la turizm sektöründe yeni dönem
Türkiye, İran ile ilişkilerinde yeni bir döneme giriyor. İki ülke arasında özellikle bankacılık ve enerji sektörlerindeki işbirliği genişletiliyor, turizm sektörü de ortak çalışmalardaki yerini alıyor.
12 Mayıs 2016 Perşembe 15:07

 
Bakan Ünal, Antalya'da turizmcilerle bir araya geldi
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Antalya’da bir otelde düzenlenen ‘Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı'nda turizmcilerle bir araya geldi. Rusya ile yaşanan krizden sonra turizmde gerekli tedbirlerin alınması için yurt içi ve dışında önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini anlatan Bakan Ünal, Turizm Haftası'nın ilk gününde turizmcilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 13:22

 
Bakan Ünal: ''Turizmin kaldıracı Expo olacak''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Expo 2016 Antalya sergi alanını ziyaret etti. Ünal, "EXPO'yu bu süreçte turizm açısından bir kaldıraç olarak görüyoruz" açıklamalarında bulundu.
15 Nisan 2016 Cuma 16:59

 
''Ülke turizmi, yaşanan sorunları telafi etme gücüne sahip''
Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mahir Ünal, yarın başlayacak Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Ünal, mesajında, ''Ülkemiz turizmi, yaşanan sorunları telafi etme gücüne sahip'' dedi.
14 Nisan 2016 Perşembe 14:34

 
Güneydoğu İlleri Yeni Filmlerle Tanıtılacak
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: “Sadece Şanlıurfa için değil, Mardin ve Diyarbakır için de bir tanıtım çalışması yapıyoruz” dedi.
11 Nisan 2016 Pazartesi 04:03

 
6 bin dolarlık yakıt desteği Eylül ayına kadar uzatıldı
Kahramanmaraş'ta düzenlenen Turizm Çalıştayı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal 6 bin dolar yakıt desteğinin Eylül ayına kadar sürdürüleceğini açıkladı.
10 Nisan 2016 Pazar 15:53

 
Ünal, ''Germanicia mozaikleri için kamulaştırma hızlanacak''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: “Önümüzdeki iki yıl Germanicia Antik Kenti’nde geniş bir alanda kamulaştırmayı gerçekleştirip, daha geniş ve büyük bir alanı ortaya çıkarmayı planlıyoruz” dedi.
10 Nisan 2016 Pazar 00:00

 
Ünal, ''Sağlık turizmi ve THTDC'ye desteği genişleteceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, sağlık turizmi Türk turizmi için çok önemli oldu. Ünal, ''Bakanlık olarak THTDC'ye ve sağlık turizmine desteğimizi genişleteceğiz'' dedi.
1 Nisan 2016 Cuma 13:13

 
Bakan Ünal, ''Ukrayna pazarında hedef 1 milyon turist!''
22. Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda (UITT 2016) konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Ukraynalı turist sayısını 1 milyona çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Fuar ziyaretçilerini, 30 Mart-1 Nisan 2016 tarihleri arasında ağırlayacak.
31 Mart 2016 Perşembe 14:10

 
Bakan Ünal, ''Kruvaziyelere de destek üzerinde çalışıyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, kruvaziyerlere destek konusunun da gündemlerinde olduğunu belirterek, bu konuyu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere Maliye ve Ekonomi Bakanları ile de görüştüklerini söyledi.
26 Mart 2016 Cumartesi 17:39

 
TÜROB, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret etti
TÜROB Başkanı Timur Bayındır ve yönetim kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'ı ziyaret etti.
25 Mart 2016 Cuma 11:41

 
Turizm Bakanı Mahir Ünal'dan, Nevruz Bayramı Mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Nevruz Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
21 Mart 2016 Pazartesi 11:28

 
''Turistlere yardımcı olmak için 1000 kişi istihdam edeceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, “Türkiye’ye gelen ziyaretçilere daha çok dokunmak istiyoruz. Bunun için bin kişiyi istihdam edeceğiz” dedi.
10 Mart 2016 Perşembe 16:19

 
Ünal, ''Turizm sektörü için istihdam paketi hazırlıyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, ITB Berlin Turizm Fuarı'nın açılışında, Çalışma Bakanlığı ile beraber hazırladıkları turizm sektöründe istihdam ve çalışma hayatıyla ilgili küçük bir paket açıklayacakları müjdesini verdi.
9 Mart 2016 Çarşamba 13:26

 
Bakan Ünal, ''Gürcistan ile işbirliğimizi güçlendireceğiz''
- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Gürcistan Kültür ve Anıtları Koruma Bakanı Mikhail Giorgadze’yi ağırladı. Bakan Mahir Ünal: “Gürcistan ile bugüne kadar var olan güçlü işbirliğimizi daha da güçlendirme kararı aldık” dedi.
3 Mart 2016 Perşembe 16:51

 
Bakan Ünal: “Terör bütün ülkelerin ortak kaygısıdır''
Güneydoğu Avrupa Ülkeleri (GDAÜ) Kültür Bakanları Konseyi toplantısı Türkiye’nin dönem başkanlığında İstanbul’da gerçekleştirildi.Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal: “Maalesef hem Irak’ta hem Suriye’de insanlığın ortak kültürel mirasının zarar görmesi hepimizi ciddi anlamda üzüyor…”
25 Şubat 2016 Perşembe 16:49

 
Ünal, ''Rehberler, turizm sektörünün tanıtım elçileridir''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 21 Şubat Dünya Rehberler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Ünal, ''Ülke tanıtımında başarılı bir tablonun altına emekleriyle imza atan rehberlerimizin Dünya Rehberler Günü'nü kutlarım" dedi.
21 Şubat 2016 Pazar 12:46

 
Ünal, ''Dünya Turizm Örgütüyle Daha Çok İşbirliği Yapacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türk turizmine yönelik olarak yurt dışında yürüttüğü çalışmalar kapsamında bulunduğu İspanya’nın başkenti Madrid’de Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün düzenlediği ‘Güvenlik ve Turizm’ konulu yüksek düzeyli toplantıya katıldı. Toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Bakan Ünal, mevkidaşlarıyla işbirliği olanaklarını görüştüklerini söyledi.
23 Ocak 2016 Cumartesi 12:41

 
Bakan Ünal, Alman tur operatörleri ile bir araya geldi
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, 20 Ocak'ta Frankfurt'ta Alman tur operatörleri ile bir araya geldi. Türkiye'ye dönük yaz tatili rezervasyonlarının, Sultanahmet Meydanı'ndaki patlama sonrasında %50-%60 oranında azaldığına yönelik rakamların paylaşıldığı toplantıda iki ülke arasındaki turizm ilişkisinin nasıl toparlanacağı konusunda bilgi alışverişi yapıldı.
21 Ocak 2016 Perşembe 16:23

 
''Turizm yatırım izin belgeleri Turizm bakanlığından verilsin''
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, yönetim kurulu, meclis ve komite üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’a “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.
22 Aralık 2015 Salı 00:30

 
Turizm Bakanı Ünal, Sektör Temsilcileri ile Buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Antalya`da Sektör Temsilcileri ile Buluştu.
6 Aralık 2015 Pazar 00:04

 
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu, Göreme’de
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, bir dizi etkinlik ve açılış için geldiği Nevşehir’de tarihi ve turistik mekanları da ziyaret ederek incemeler yaptı.
12 Kasım 2015 Perşembe 04:13

 
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: ''İzmir küresel bir markadır''
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Topçu’’Türkiye’nin ve dünyanın incisi olan küresel bir marka olmaya en yakın aday İzmir için bakanlık olarak neler yapacağımızı istişare edeceğiz’’dedi.
16 Ekim 2015 Cuma 12:07

 
Turizm sektörü temsilcileri, Bakan Topçu ile görüştü
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İstanbul Sura Design Hotel ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltılı toplantıda turizm ve yayıncılık sektörünün durumunu, sorunlarını, Bakanlıktan beklentilerini ve sorunlara ilişkin çözüm önerilerini dinledi.
22 Eylül 2015 Salı 00:05

 
Bayram tatili uzatılıyor mu?
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, “Önümüzdeki Bakanlar Kurulu’nda resmi bayram tatili Pazartesi, Salı ve arifeye gelen Çarşamba gününü de kapsayacak şekilde uzatılacak” dedi.
11 Eylül 2015 Cuma 09:11

 
Geçici Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu oldu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Erdoğan Geçici Bakanlar Kurulu'nu Onayladı. Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığında oluşturulan Geçici Bakanlar Kurulu'nda Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu oldu.
28 Ağustos 2015 Cuma 21:45

 
Bakan Çelik, yenilenen Efes Müzesi’ni açtı
Restorasyon ve teşhir tanzim çalışmalarının tamamlandığı Efes Müzesi’nin yenilenen görünümü Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından açıldı. Bakan Çelik; Efes’i için UNESCO Türkiye Milli Komitesi, Dışişleri Bakanlığı ve Selçuk Belediyesi’nin de katkılarıyla mükemmel bir rapor hazırlandığını kaydetti.
20 Mayıs 2015 Çarşamba 00:00

 
Bakan Çelik, Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımladı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Turizm Haftası nedeniyle mesaj yayımladı.
15 Nisan 2015 Çarşamba 10:39

 
İstanbul Turizm İl Müdürlüğü'ne Nedret Apaydın atandı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in onayıyla, İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdür vekili olarak Nedret Apaydın atandı.
9 Nisan 2015 Perşembe 17:32

 
Turizmde hedef, Rusya, İngiltere ve Almanya
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, ''Bakanlık ve Turizm Sektör Temsilcileri Rusya, İngiltere ve Almanya'yı Ziyaret Edecek'' dedi.
18 Ocak 2015 Pazar 00:02

 
Turizmcilerle Rusya zirvesi
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi.
27 Aralık 2014 Cumartesi 00:53

 
Morgans Grup’un en yeni oteli 10 Karaköy'ü Bakan Çelik açtı
10 Karaköy, A Morgans Original’ın açılışı, 19 Aralık 2014 Cuma günü, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in de katılımıyla gerçekleşti.
20 Aralık 2014 Cumartesi 00:07

 
Bakan Çelik, sağlık turizmi hedeflerini anlattı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "2023’e kadar bütün dünyada ve özellikle Avrupa'da sağlık ve termal turizm açısından Türkiye'nin birinci varış noktası olması için yeni stratejiler geliştiriyoruz" dedi.
16 Aralık 2014 Salı 19:52

 
Turizm sektöründen Bakan Çelik'e teşekkür
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in, tamamı ortaya çıkarıldığında Anadolu’nun en büyük antik kenti olma özelliğini taşıyacak olan Adana’nın Kozan ilçesindeki Anavarza’da yürütülen 2015 yılı kazı çalışmaları için 1 milyon liralık ödenek çıkartılması yönündeki talimatı turizm camiasında sevinç yarattı.
26 Kasım 2014 Çarşamba 11:38

 
Termal turizmde 3 milyar dolar gelir hedefi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşüldü. Komisyona bilgi veren Bakan Ömer Çelik, "Bakanlığımızca termal turizm alanında yürütülen çalışmalarla, 2014-2018 Onuncu Beş Yıllık Kalkınma Planı döneminde yatak kapasitesinin 100 bine ulaşması, 1,5 milyon yabancı ziyaretçi ve 3 milyar dolar gelir elde edilmesi hedeflenmektedir" dedi.
20 Kasım 2014 Perşembe 00:15

 
Bakan Ömer Çelik, ''Kaçak otel ve siteler yıkılacak''
Antalya'da çeşitli temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bölgedeki kaçak otel ve sitelerin yıkılacağını açıkladı.
28 Ekim 2014 Salı 18:38

 
Çelik, ''Türkiye’nin değerlerini daha çok tanıtırız''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Roma Kültür ve Tanıtma Müşavirliğine düzenlenen saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Çelik, ''Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin dünyaya vereceği bir mesaj yok. Bu sadece vandallık mesajıdır. Biz yine aynı mesajı vermeye devam ederiz. Türkiye’nin değerlerini daha çok tanıtırız, bu müşavirliklerimiz bu saldırılardan sonra daha etkili, daha azimli çalışmaya devam ederler'' dedi.
17 Ekim 2014 Cuma 09:04

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Müşavirliği'ne bombalı saldırı
Kültür ve Turizm Bakanlığı Roma Müşavirliği'ne sis bombalı saldırı düzenlendi.
16 Ekim 2014 Perşembe 17:02

 
Çelik, Ağustos'taki ziyaretçi sayısı artışı yüzde 7'nin üzerinde
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 2014 Ağustos ayında ziyaretçi sayısının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7'nin üzerinde artış gösterdiğini belirtti.
28 Eylül 2014 Pazar 14:19

 
Kültür ve Turizm Bakanı Çelik, Monako'da
Bir dizi temas için Monako'ya giden Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek burada görüşmelerde bulundu.
22 Eylül 2014 Pazartesi 12:25

 
''2023 vizyonumuz, 50 Milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar gelir''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve KKTC Başbakan Yardımcısı Serdar Denktaş, Sheraton Adana Hotel’in açılış törenine katıldı. Çelik, ''''2023 vizyonumuz, 50 Milyon ziyaretçi ve 50 milyar dolar gelir'' dedi
4 Eylül 2014 Perşembe 22:53

 
Turizm Bakanı değişmedi
Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığında oluşturulan yeni kabinede Adana Milletvekili Ömer Çelik, yeniden Kültür ve Turizm Bakanı oldu.
29 Ağustos 2014 Cuma 12:36

 
Temmuz'da Türkiye'ye gelen turist sayısı yüzde 13,52 arttı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, temmuz ayında Türkiye'ye gelen turist sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 13,52 oranında artarak zirveye ulaştığını açıkladı.
25 Ağustos 2014 Pazartesi 10:43

 
Otoyol Projesi, Ağva’daki eko-turizmi olumsuz etkileyecek
Ağva Otoyolu projesi ile Türkiye’nin en önemli eko-turizm bölgelerinden Ağva, olumsuz şekilde etkilenecek. Küçük Oteller Derneği, konuya dikkat çekmek için, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve kamuoyuna çağrı yaptı.
22 Ağustos 2014 Cuma 14:07

 
Bakan Çelik, ''Turizmde umut verici rakamlarla karşı karşıyayız''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Mandarin Oriental Hotel Group'un, Türkiye ve Avrupa'daki ilk resort oteli ‘Mandarin Oriental Bodrum’un açılışını yaptı. Bakan Çelik, ''Turizmde umut verici rakamlarla karşı karşıyayız'' dedi.
7 Ağustos 2014 Perşembe 23:06

 
Çelik, ''Görevimiz kültürel mirasın korunmasıdır''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, bakanlık olarak görevlerinin kültürel mirasın korunması olduğunu belirterek, "Tepebağ bizim için önemli. Orada ne yapılacaksa açık bir şekilde yapacağız'' dedi.
16 Temmuz 2014 Çarşamba 16:28

 
Türkiye en iyi 100 Türk filmini seçiyor
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik: "Türk sinemasının 100. yılını kutladığımız 2014 yılında, Bakanlık olarak halkımızın sinemaya olan ilgisini arttırmayı hedefliyoruz. Geride bıraktığı yüzyılda birçok başarılı ve gurur verici yapımı bizlere armağan eden Türk sinemasının en iyi 100 filmini halkımızın oyu ile belirleyeceğiz."
5 Haziran 2014 Perşembe 11:14

 
Türkiye, artık UNESCO listesine girecek mirasları belirleyecek
Türkiye, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi Hükümetlerarası Komite Üyeliği’ne ikinci kez seçildi.İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesinde 11 unsuru bulunan Türkiye, artık listeye girecek mirasları belirleyecek.
4 Haziran 2014 Çarşamba 19:47

 
Topkapı Müzesi yıllığı 22 yıl sonra yeniden çıkarılıyor
Tarihi yarımadanın en önemli mirası Topkapı Sarayı kendiyle rekabete devam ediyor. Topkapı’nın son atağı 22 yıldır çıkarılmayan müze yıllığını yeniden çıkarmak oldu..
29 Mayıs 2014 Perşembe 21:35

 
Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı yüzde 8,20 arttı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, 2014 yılının Nisan ayı turizm verilerini ilk olarak sosyal medyadan paylaştı. Türkiye’ye gelen yabancı ziyaretçi sayısı, Nisan ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,20 arttı.
26 Mayıs 2014 Pazartesi 21:53

 
Anadolu Medeniyetleri Müzesi kapılarını yeniden açtı
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, restorasyon çalışmaları tamamlanan Anadolu Medeniyetleri Müzesi’nin açılışını gerçekleştirdi.
13 Mayıs 2014 Salı 17:26

 
Çelik, ''Turizm, kalkınmanın en önemli unsurlarından biri''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
15 Nisan 2014 Salı 20:34

 
“Avrupalı turist Türkiye’de ucuza kalıyor efsanesi yok oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, turizm meslek birliği temsilcileri ile geçen yılı değerlendirmek ve bu yılla ilgili vizyon paylaşımında bulunmak üzere İstanbul'da bir araya geldi.
12 Nisan 2014 Cumartesi 00:07

 
Türk Konseyi Turizmden Sorumlu 1. Bakanlar Toplantısı
Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan ve Kazakistan turizm çatısı altında birleşerek, kültür ve turizm alanında işbirliği yapıyor. Tarihi İpek Yolu coğrafyasını canlandırmak üzere bir araya gelen Türk dünyasına gelecek yıllarda Özbekistan ve Türkmenistan’ın da katılması bekleniyor.
11 Nisan 2014 Cuma 17:05

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
109.330
USD ALIŞ
3.8500
USD SATIŞ
3.8750
EURO ALIŞ
4.5220
EURO SATIŞ
4.5520
POUND ALIŞ
5.1060
POUND SATIŞ
5.1830
ALTIN ALIŞ
156.2500
ALTIN SATIŞ
157.3500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur