Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kadın haberleri
 
Kadınlar otel-seyahat harcamalarında dijitale yöneldi
Otel-seyahat harcamalarında dijitale yönelen kadınların alışveriş sepetlerinde, kozmetik ürünler, küçük ev aletleri, kitap, dergi, cep telefonu ve bilgisayar ürünleri de yer alıyor.
13 Ocak 2018 Cumartesi 00:06

 
Kadınlar plajı yaz sezonunda 350 bin ziyaretçi ağırladı
Büyükşehir Belediyesi’nin Antalyalı kadınlara armağanı Sarısu Kadınlar Plajı ziyaretçi akınına uğruyor. Kadınların yoğun ilgi gösterdiği plaj, sezon boyunca 350 bin ziyaretçiyi ağırlayarak adeta rekor kırdı.
30 Eylül 2017 Cumartesi 06:23

 
İşler: ''Kadın turistlere yapılsaydı izah edemezdik''
Zonguldak'ta plajda içki içmek isteyen kadın hekimlerin göz altına alınması ve çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle idari para cezası uygulanması turizmcileri endişelendirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Bugün iki kadına yapılan işlemin turiste uygulandığını düşünmek bile istemeyiz. Zonguldak'ta bu yapılan iki turiste yapılıyor olsaydı dünyaya izah etmekte, hedef pazarlarda kendimizi ifade etmekte zorlanırdık" dedi.
17 Eylül 2017 Pazar 17:46

 
Bayram tatilinde gidilecek en iyi 10 kadın plajı
Kadın Plajları Rehberi editörleri, okur yorumlarından yola çıkarak bayram tatilinde gidilebilecek en iyi 10 kadın plajını seçti.
27 Ağustos 2017 Pazar 03:02

 
13 şehirde 28 kadın plajı açıldı
Türkiye’de alternatif tatilin önemli unsurlarından biri olan kadın plajları sayısı son yıllarda artarak 28’e yükseldi. Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz kıyılarındaki kadın plajları yoğun ilgi görüyor.
15 Ağustos 2017 Salı 17:30

 
Antalya’nın ikinci kadınlar plajı açıldı 2 tane daha geliyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya ve Gazipaşa arasındaki Uğrak mevkiinde yapılan Aysultan Kadınlar Plajı, törenle hizmete açıldı.
1 Ağustos 2017 Salı 10:33

 
Aysultan Kadınlar Plajı 29 Temmuz'da açılıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya-Gazipaşa arası Uğrak mevkiinde hayata geçirdiği Aysultan Kadınlar Plajı 29 Temmuz Cumartesi saat 18.00’de resmi olarak açılıyor.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 00:00

 
Kadınlar plajı kapılarını açtı
Antalya’nın ikinci kadınlar plajı Alanya’da hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediyesi tarafından Uğrak mevkiinde yapılan Aysultan Kadınlar Plajı, Gazipaşalı kadınlara da hizmet verecek.
8 Temmuz 2017 Cumartesi 10:03

 
‘Uğrak Kadınlar Plajı’ sezona hazırlanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak Alanya-Gazipaşa arasında hizmete açacağı Uğrak Kadınlar Plajı hizmet için gün sayıyor. Kadınlar Plajı’nı Alanya ve Gazipaşa’nın yanı sıra Akseki, Gündoğmuş ve İbradılı kadınlar da kullanabilecek.
2 Mayıs 2017 Salı 14:38

 
Kadın muhtarlardan Bodrum'un tanıtımına destek
Tekirdağ’dan Artvin’e Türkiye’nin birçok ilinden Bodrum’a gelen 130 kadın muhtar, Bodrum’a gelerek çeşitli etkinliğe katıldı.
30 Nisan 2017 Pazar 07:36

 
“Kadınlar Çiçek Açıyor Antalya Turizm Projesi”
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, TOBB Antalya Kadın Girişimci Kurulu üyesi ve “Kadınlar Çiçek Açıyor Antalya Turizm Projesi” Yürütme Kurulu Başkanı Hatice Bozkurt ile kurulu üyeleri Şule Billur ve Nurten Ünsev’i makamında kabul etti.
18 Mart 2017 Cumartesi 03:45

 
ETİK’ten turizmin kadın duayenlerine vefa
İzmir turizminin kadın duayenleri ve kadın turizmciler, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliğinde buluştu. ETİK Kadın Kolları, Wyndham Grand İzmir Özdilek Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte turizm sektörünün kadın duayenlerini plaketle ödüllendirdi.
8 Mart 2017 Çarşamba 12:32

 
Antalya’ya 3 yeni kadınlar plajı daha geliyor
Antalya’daki 30 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Antalya Platformu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.Antalya’ya 3 yeni kadınlar plajı daha kazandıracaklarını söyleyen Başkan Menderes Türel, “Kadınlar plajımızda 5 yıldızlı otel konforunda kadınlarımıza hizmet veriyoruz. Alanya Uğrak, Finike ve Topçam’da 3 kadınlar plajı daha oluşturuyoruz.
6 Mart 2017 Pazartesi 01:00

 
Uğrak Kadınlar Plajı yaza açılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya ve Gazipaşa’nın buluşma noktası Uğrak mevkiinde Ekim ayında temelini attığı “Kadınlar Plajı” yaz sezonunda ziyaretçilerini ağırlamaya hazırlanıyor.
21 Ocak 2017 Cumartesi 03:50

 
Gazipaşa'ya da Kadınlar Plajı yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gazipaşa-Alanya sınırındaki Uğrak mevkiinde Kadınlar Plajı’nın temelini atacaklarını söyledi.
22 Ekim 2016 Cumartesi 10:34

 
‘Kadınlar Plajı’ rekor kırıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı ziyaretçi akınına uğruyor. Kadınlara 5 yıldızlı hizmet verilen plaj 2 ayda 85 bin ziyaretçiyi ağırlayarak, rekor kırdı. Plajın sahibi olan kadınlar da rahat ve özgür bir şekilde denize girmenin keyfini yaşıyor.
6 Ağustos 2016 Cumartesi 02:32

 
Kadınlar plajında sezon açıldı
Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında hizmete açtığı ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gören kadınlar plajları 2016 yaz sezonunu açtı
25 Temmuz 2016 Pazartesi 00:02

 
“Süslü Kadınlar” İzmir’i salladı
Eylül ayında kutlanan Otomobilsiz Kentler Günü etkinliklerinin gelenekselleşmiş bir ayağı niteliğindeki “Süslü Kadınlar Bisiklet Turu” İzmir’de büyük ilgi gördü.
22 Eylül 2015 Salı 00:36

 
Bursa’da kadınlara özel plaj
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Gemlik’in Kurşunlu Mahallesi’ne kazandırılan Kadınlar Plajı, vatandaşların hizmetine sunuldu. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Bursa’nın sahilleri nakış gibi işleniyor. Hizmet için varız, Bursa’ya daha yapacak çok işimiz var” dedi.
30 Ağustos 2015 Pazar 00:04

 
Antalya'nın 5 yıldızlı Sarısu Plajı kadınların gözdesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya’yı aştı. Kadınlar Plajı’nın ününü duyan kadınlar tatil planlarını değiştiriyor, Antalya’yı tercih ediyor. Kadınlara 5 yıldızlı hizmet sunan plaj marka olma yolunda ilerliyor.
11 Ağustos 2015 Salı 00:09

 
Bursa'ya Kadınlar Plajı
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kurşunlu’da yaptırılan Kadınlar Plajı’nda çalışmalar hızla sürürken, plajın bayramdan sonra kullanılabilir hale gelmesi amaçlanıyor. Kadınlar Plajı’nda devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, hanımların gönül rahatlığı içinde denize girip, güneşlenebilecekleri plajla bölgedeki önemli bir eksikliğin giderileceğini söyledi.
28 Haziran 2015 Pazar 12:40

 
Antalya'da deniz sezonu kadınlar plajıyla açıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dünya harikası 5 plajı düzenlenen “Yaza merhaba Partisi”yle sezonu açtı. Kadınlar Plajı, Konyaaltı Plajı, BeachPark, Sarısu Mesire Alanı Plajı ve Beldibi 1 Atatürk Parkı Plajı ilk günden itibaren binlerce Antalyalının akınına uğradı.
16 Haziran 2015 Salı 00:08

 
Cem Kınay, otelini kadınlara emanet etti
1930 yılından beri Avrupa'nın en önemli ve prestijli otel gruplarından biri olarak lüks otel sınıfında yer alan Steigenberger Hotel Group'u İstanbul ile tanıştıran Cem Kınay, Steigenberger Hotel Maslak Istanbul'un yönetimini kadınlara emanet etti.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:00

 
Fatsa'ya Kadınlar Plajı yapılıyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesine yapacağı Kadınlar Plajının benzerini Fatsa ilçesine de inşa ediyor.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:47

 
Rus kadınların en fazla seyahat ettikleri ikinci yer İstanbul
Rusya’da 8 Mart Kadınlar Günü öncesi yapılan bir araştırma, ülkede kadınların erkeklerden daha fazla seyahat ettiğini ortaya koydu.
8 Mart 2015 Pazar 00:31

 
“Anne Oteli” hizmete açıldı
Adana Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde yeni kurulan “Anne Oteli” ve “Misafir Gebe Oteli” ile yeniden düzenlenen Gebe Bilgilendirme Birimi, Vali Mustafa Büyük’ün de katıldığı törenle hizmete girdi.
6 Şubat 2015 Cuma 00:00

 
Kadınlar Plajı’ndan kışa merhaba
15 yıl sonra ilk kez denize girebildim Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı ‘Yaza Elveda Kışa Merhaba’ etkinliğiyle yaz sezonuna veda etti. Plaj, kış aylarında da hamam, sauna, sportif etkinlikler ve kadınlar matinesiyle hizmet vermeye devam edecek. Plajda kendilerini rahat ve güvende hissettiklerini ifade eden kadınlar, hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Emine Koca isimli vatandaş 15 yıl sonra ilk kez denize girebildiğini ifade etti.
3 Kasım 2014 Pazartesi 16:54

 
Kadınlar Plajı’nda yaza elveda partisi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı ‘Yaza Elveda Kışa Merhaba’ partisi ile sezona veda ediyor. Başkan Türel, tüm kadınları 2 Kasım Pazar günü saat 13.00’de düzenlenecek partiye davet etti.
1 Kasım 2014 Cumartesi 00:04

 
Kadınlar Plajı açıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bir sosyal tesis ve yaşam alanı olarak düzenlenen Sarısu Kadınlar Plajı düzenlenen törenle açıldı.
16 Ağustos 2014 Cumartesi 17:13

 
Kadınlar Plajı açılıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in pozitif ayrımcılık gözeterek Sarısu’da düzenlediği Kadınlar Plajı yarın törenle hizmete giriyor.
15 Ağustos 2014 Cuma 20:19

 
Turizmin başkentine ''Kadınlar Plajı''
Türkiye’nin turizm yüzü Antalya’ya kadınlar plajı yapılacak. Bu düşünceyi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel, bu akşam Döşemealtı İlçesi’nde basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde açıkladı.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:33

 
Kadınların alışveriş tutkusu turizme yeni pazarlar açıyor
Alışveriş amaçlı turlara her gün yenileri ekleniyor. Bazı ülkelerde shopping destinasyonları oluşmaya başladı. Aralarında New York, Paris, Barselona, Venedik ve İstanbul’un bulunduğu şehirler shopping destinasyonu olarak öne çıkmaya başladı.
3 Haziran 2014 Salı 10:16

 
Corendon, kadın yolcularına hatıra rozeti ve çiçek dağıttı
Türkiye’nin en fazla kadın çalışanı olan firmalarından Corendon Airlines, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın yolcularını yine farklı bir kutlama ile mutlu etti.
8 Mart 2014 Cumartesi 18:55

 
Sheraton Adana Otel’de kadınlara özel kampanya
Sheraton Adana Otel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü 8-9 Mart tarihlerinde sadece kadınlara özel bir indirimle kutluyor.
7 Mart 2014 Cuma 11:18

 
Tünelli ev kent turizmine katkıda bulunacak‏
Bahçesinde tarihi bir su kanalı bulunan Agora semtindeki evi satın alarak restore eden Konak Belediyesi, bir tarihi daha su yüzüne çıkartarak kentin turizmine katkıda bulunmaya hazırlanıyor.
7 Mart 2014 Cuma 07:59

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7920
USD SATIŞ
3.8170
EURO ALIŞ
4.6420
EURO SATIŞ
4.6720
POUND ALIŞ
5.2210
POUND SATIŞ
5.3040
ALTIN ALIŞ
162.7200
ALTIN SATIŞ
163.8200
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur