Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kaleiçi, haberleri
 
Kaleiçi'ne Butik Yat limanı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi Yat Limanı’nı gerçek bir butik yat limanı haline getirerek, nitelikli turisti Kaleiçi ve kent merkezi ile buluşturacaklarını söyledi. Bugüne kadar Antalya’nın hizmet açığını kapatmaya yönelik kavşak, trafik ve alt yapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini anlatan Türel, “Hizmet açığını kapattık, vizyon projelere başladık” dedi. Türel, Şarampol Projesi’nin de tabela disiplini açısından Antalya’ya örnek olacağını kaydetti.
21 Haziran 2017 Çarşamba 10:25

 
Kaleiçi ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda tanıtılacak
Muratpaşa Belediyesi, Kaleiçi’nin tanıtımı için yurtdışına çıkıyor. Muratpaşa, 8 Mart’ta başlayacak ITB Berlin Uluslararası Turizm Fuarı’nda; 45 metrekarelik standında Kaleiçi’ni ve Antalya’yı tanıtıp, ziyaretçileri bu yıl 6 – 9 Temmuz tarihlerinde 2’ncisi yapılacak Kaleiçi Old Town Festivali’ne davet edecek.
25 Şubat 2017 Cumartesi 14:08

 
Muratpaşa Kaleiçi'yle EMITT'te
Muratpaşa Belediyesi, 26 Ocak’ta başlayacak Dünyanın en büyük 5’inci turizm fuarı ‘Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’na Kaleiçi’ni taşıyor. Fuarda 70 metrekarelik standında Muratpaşa, tarihi Kaleiçi evi, Üçkapılar ve Yivli Minare konseptiyle yer alacak.
9 Ocak 2017 Pazartesi 01:00

 
Ümit Uysal, ''Antalya'nın turizm potansiyeli uyuyan dev''
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesine Yolculuğu” çalıştayın açılış konuşmasında UNESCO hedefinin Kaleiçi’ni kentin, bilim insanlarının, yerel ve genel yönetimlerin dikkatinde tutabilecek ve Kaleiçi’ne dikkati geliştirebilecek bir hedef olduğunu belirterek, “Antalya’nın turizmde deniz, kum ve güneş dışındaki potansiyelin hala uyuyan bir dev olduğunu düşünüyorum” dedi.
20 Aralık 2016 Salı 12:05

 
Amaç Antalya'da turizmi 12 aya yayabilmek
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ne yolculuğunun ele alınacağı 17 Aralık Çalıştayı’na ilgili tüm tarafları davet ederken “Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alması, evleri, sokakları ve hikayeleriyle dünyayla buluşma olanağı sağlayacak. 5 ay değil de 12 ay turizm yapabilmemizin kapılarını aralayacak” dedi.
13 Aralık 2016 Salı 16:21

 
MENA Zirvesi'ne katılan turimciler Kaleiçi'ni gezdi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri Zirvesi için Antalya’da bulunan seyahat acente CEO ve Genel Müdürleri ve gazetecilerle tarihi Kaleiçi’ni gezdi.
3 Kasım 2016 Perşembe 01:00

 
Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi için çalıştay
Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyon Çalıştayı düzenledi. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kaleiçi için düzenlenen çalıştaya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, sanatçı Yavuz Bingöl, kamu kurumları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
1 Eylül 2016 Perşembe 05:24

 
Tuvana Butik Otel, Kaleiçi'ne büyük değer katıyor
Antalya'ya dünya ölçeğinde butik otelcilik anlayışı getiren Tuvana Butik Otel, tarihi dokusu ve restoranları ile bölgeye büyük değer katıyor. Aziz Tankut, Nermin Tankut ve ailenin mutfak eğitimi alan genç üyesi Özgür Tankut 8 eski konaktan oluşan Tuvana Butik Otel'de harikalar yaratıyorlar.
3 Haziran 2016 Cuma 10:06

 
Turizmci çocukluk hayalini lüks restoranına yansıttı
Antalya Kaleiçi bölgesinde otelleri bulunan iş adamı Alp, yeni açtığı lüks restoranı ''Gazetta''nın logosunu çocukken satın alıp binemediği bisikletten yaptı.
20 Mayıs 2016 Cuma 10:36

 
Kaleiçi’nde İspanyol cıvıltısı: “Pio Gastro Bar & Bistro”
Latin Amerika’nın çılgın sokak lezzetleri, kömür ateşinde hazırlanan etleri ve bunlarla eşleşen harika mixology kokteylleri Antalya’nın tüm lezzet ve eğlence meraklıları için tek adreste toplandı.
13 Mayıs 2016 Cuma 11:22

 
Antalya'da 12 ay turizm yapabilmenin olanakları aranacak
Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesi'ne girmesini amaçlayan Muratpaşa Belediyesi, ‘Kaleiçi Çalıştayı’ toplayacak. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; eylül ya da ekim ayında ‘Kaleiçi Çalıştayı’ toplamayı amaçladıklarını söyledi.
11 Mayıs 2016 Çarşamba 12:56

 
''Kaleiçi'ni UNESCO kültür mirası listesine aldırmak istiyoruz''
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin dünyadaki tüm antik kentlerle entegre etmek, UNESCO kültür mirası listesine aldırmak istiyoruz” şeklinde konuştu.
8 Mayıs 2016 Pazar 15:41

 
Uysal: ''Kaleiçi'ni dünyaya tanıtacağız''
Antalya, Muratpaşa Belediyesi tarafından 4-8 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen "Kaleiçi Old Town Festivali’nin açılışında konuşan Belediye Başkanı Ümit Uysal, ''Dünyadan soyutlanan Türkiye’nin inadına Kaleiçini dünyaya tanıtmak istiyoruz” dedi.
5 Mayıs 2016 Perşembe 01:00

 
Kaleiçi çiçek açtı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kanada merkezli Çiçek Açan Şehirler Yarışması kapsamında Kaleiçi’nde yapılan park ve peyzaj düzenlemelerini inceledi. Sokakları çiçek açan Kaleiçi yeni yüzüyle büyük beğeni topluyor.
18 Temmuz 2015 Cumartesi 11:44

 
Türel: “Antalya çiçek açacak”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi’nde hayata geçirecekleri Çiçek Açan Antalya Projesi’yle kente yeni bir cazibe merkezi kazandıracaklarını söyledi. Türel, “Projeyle Antalya çiçek açacak. Bu proje EXPO ile bütünleşik bir projedir. Antalya çok önemsediğim bu proje ile inşallah ödül alacaktır” dedi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:03

 
Balbey, turistlerin yeni çekim merkezi olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in en çok önem verdiği projelerden bir tanesi olan tarihi Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylandı ve 24 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Mahalle sakinleri ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak hayata geçirilecek proje ile Balbey Antalya’nın ikinci Kaleiçi’si olacak.
25 Nisan 2015 Cumartesi 00:10

 
Kaleiçi canlanıyor
Kaleiçi çiçek açacak Kaleiçi Hıdırlık Sokak Kentsel Tasarım Projesi ile Kaleiçi’nde sokaklar çiçek bahçesine dönüşecek. Proje kapsamında tarihi Kaleiçi evlerinin balkonları sardunya ve begonvillerle süslenecek, sokaklara Antalya’nın kaybolan çiçek türleri dikilecek. Eski Yanık Hastanesi’nin bulunduğu alanda yeni bir park ve meydan oluşturulurken, Antalya’ya yeni bir seyir terası kazandırılacak.
2 Nisan 2015 Perşembe 00:02

 
Pansiyonculukla turizme ve ekonomilerine katkı sağlayacaklar
Yenilenen Sığacık Kaleiçi evlerinin sahipleri, düzenlenen eğitim programını tamamlayarak “Ev Pansiyonculuğu” sertifikalarını aldı.
12 Şubat 2015 Perşembe 19:33

 
Sığacık Kaleiçi’nde ev sahiplerine “ev pansiyonculuğu” eğitimi
Seferihisar Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi arasında yapılan protokolle Sığacık Kaleiçi’ndeki ev sahiplerine “ev pansiyonculuğu” eğitimi verilecek.
7 Aralık 2014 Pazar 13:37

 
Panoramik asansör turizm sezonu öncesi açılacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaleiçi Yat Limanı’na iniş ve çıkışı kolaylaştıracak Panoramik asansör projesinde sona gelindi. Asansörün çelik konstrüksiyonu tamamlanırken, çevre düzenlemesi yapılarak turizm sezonu öncesinde halkın hizmetine açılacak.
7 Nisan 2014 Pazartesi 09:44

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur