Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kayseri haberleri
 
Çelik, ''Üçlü bir turizm paketimiz var''
Kaysderi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kayak sporu için gelenlerin farklı aktiviteler istediklerini belirtti ve bundan hareketle üçlü bir paket hazırladıklarını söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin 6 bin yıllık bir tarihi olduğunu ve bunun izlerini taşıyan şehirle birlikte Kapadokya ve Erciyes’i üçlü olarak turizme sunduklarını kaydetti.
12 Şubat 2018 Pazartesi 01:00

 
Erciyes'e rekor ziyaretçi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın en önemli kış sporları merkezlerinden biri olan Erciyes'te hafta sonu ziyaretçi rekoru kırıldı.
22 Ocak 2018 Pazartesi 17:31

 
Erciyes kış sezonunun en yoğun günlerini yaşıyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, hafta sonu Erciyes’e çıkarak kayak merkezindeki doluluğu yerinde gördü. Tanıtım çalışmalarının amacına ulaştığını ifade eden Başkan Çelik, turnike geçişlerinin 52 bini geçtiğini belirtti.
14 Ocak 2018 Pazar 13:10

 
Erciyes'e Rus turist akını
Rus turistler Kayseri ve Erciyes’i keşfedince charter seferlerine ek sefer yapıldı.
2 Ocak 2018 Salı 14:22

 
Çinli turistler Kayseriyi hareketlendirdi
Çin Ulusal Günü ve Sonbahar Bayramı tatilini değerlendiren Çinli turistlerin bölgedeki varlığı turizm sektörüne de olumlu yansıdı. Gelen turistlerin sadece Kapadokya bölgesini değil çevre illeri de ziyaret ettiğini belirten Ommer Hotel Satış ve Pazarlama Müdürü Selda Alemdar bu durumun turizm ve otelcilik sektörüne olumlu yansıdığını vurguladı.
20 Kasım 2017 Pazartesi 14:51

 
Bağlıkaya, 'Sektörü ayağa kaldırmak için çalışacağız''
“Değişim Hareketi”nin lideri Firuz Bağlıkaya’nın, Kayseri Holiday Inn Oteli’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantısına, Acenta temsilcileri büyük ilgi gösterdi. Bağlıkaya, ''Sektörü ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.
17 Ekim 2017 Salı 09:03

 
Erciyes'te iki rekor kırıldı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla dünyanın önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes, hafta sonu iki ayrı rekor kırdı. 22 Ocak Pazar günü Erciyes'e gelen 60 bin kayak sever tüm zamanların rekoru olurken, hafta sonu 100 bin ziyaretçiyle ikinci bir rekor daha kırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'te A Haber'in canlı yayınına katılarak geçen yılın aynı dönemine göre ziyaretçi sayısının hemen hemen ikiye katlandığını belirtti.
24 Ocak 2017 Salı 04:34

 
TSK: ''Kayseri'deki patlamada 13 personelimiz şehit oldu''
Genelkurmay Başkanlığı, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelin şehit olduğunu, 48 kahraman personelin de yaralandığını açıkladı.
17 Aralık 2016 Cumartesi 12:14

 
Erciyes kayak turizminde zirveye oynuyor
Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, ''6000 yıllık tarihiyle birçok kültüre ev sahipliği yapan şehrimiz, büyük yatırımlarla kayak turizmi alanında da kısa zamanda zirveye oynuyor. Günümüzde projeyi gerçekleştirmek kadar sürdürülebilir olmak çok daha önemli. Biz de çalışmalarımızla Erciyes’i Türkiye’nin Alpleri konumuna getirmeyi amaçlıyoruz'' dedi.
5 Aralık 2016 Pazartesi 16:17

 
Atlasglobal, Kopenhag’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Atlasglobal Havayolları, yurt dışı büyümesine stratejik noktalarla devam ediyor. Atlasglobal Havayolları, 24 Haziran tarihinde ilk İstanbul – Kopenhag uçuşunu gerçekleştirdi. Atlasglobal, yeni destinasyonunun açılışını Kopenhag’da özel bir törenle kutladı.
27 Haziran 2016 Pazartesi 12:18

 
Kayseri'den yerli ve yabancı turistlere davet
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, dün İstanbul’da seyahat acentaları ve tur operatörleriyle bir araya geldi. Kayseri’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerini anlatan Vali Orhan Düzgün, dünyadaki herkesi medeniyetler beşiği Kayseri’ye davet ederek, “Kayseri, tarihiyle, kültürüyle, gastronomisiyle, Erciyes kış merkeziyle, 4 mevsim bir turizm hazinesidir” dedi.
20 Aralık 2015 Pazar 00:00

 
Türkiye Arap Ülkelerinde En Çok Tercih Edilen Ülke Olmalı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri'nin Arap ve Kuzey Afrika coğrafyasına tanıtımı amacıyla düzenlenen 5. Metex Etkinliği'ne katılmak üzere ilimize gelen Arap turizmcilerle bir araya geldi.Bahreynli Turizmci Jasim Obol, ''Benim hedefim Türkiye'nin Arap ülkelerinde en fazla tercih edilen ülke haline gelmesidir" dedi.
12 Aralık 2015 Cumartesi 13:42

 
Arap turizmciler, Kayseri’de buluştu
5. METEX Turizm Etkinliği kapsamında, 10 ile 13 Aralık tarihleri arasında, Radisson Blu Hotel Kayseri’de bir araya gelen Arap turizmciler; Kayseri’nin tarihi, kültürel, doğal zenginliği ve Erciyes Dağı’nı yerinde inceleme fırsatı buldu.
10 Aralık 2015 Perşembe 15:05

 
Arap turizmciler, yarın Kayseri’de buluşuyor
5. METEX Turizm Etkinliği kapsamında, 10 ile 13 Aralık tarihleri arasında, Radisson Blu Hotel Kayseri’de bir araya gelecek olan Arap turizmciler; Kayseri’nin tarihi, kültürel, doğal zenginliği ve Erciyes Dağı’nı yerinde inceleme fırsatı bulacak.
9 Aralık 2015 Çarşamba 11:57

 
Kayseri, Arap Turizmcilere Ev Sahipliği Yapacak
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, kentin turizm potansiyelinin tanıtılmasına yönelik düzenlenen çalışmalar kapsamında 9-12 Aralık tarihlerinde, 5. METEX Turizm Etkinliği İnfo Programı çerçevesinde Arap turizmcilerin Kayseri’ye geleceğini söyledi.
4 Aralık 2015 Cuma 07:34

 
Atlasglobal, Kayseri uçuşlarına başlıyor
Atlasglobal Havayolları, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kayseri’ye tarifeli seferlere başlıyor. 14 Aralık 2015 tarihinden itibaren başlayacak Atlasglobal’in Kayseri uçuşları haftanın her günü İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kayseri Havalimanı’na gerçekleşecek.
24 Kasım 2015 Salı 00:00

 
Selçuklu Müzesi'ne Büyük Ödül
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan ve Selçuklu Medeniyeti üzerine dünyanın ilk ve tek müzesi olan Selçuklu Uygarlığı Müzesi Tarihi Kentler Birliği'nin Tarih ve Kültürel Mirası Koruma Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü. Yarışma jürisi Selçuklu Müzesi'nin yüksek nitelikli bir müze olduğunu ve Anadolu'da model oluşturduğunu vurguladı.
12 Ekim 2015 Pazartesi 00:02

 
Kayseri'ye 12 milyon dolarlık Divan yatırımı
Divan Grubu’nun yurtiçindeki büyüme ivmesi hızlanarak devam ediyor. Grup, İç Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden Kayseri’de yeni bir iş oteli projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Toplam yatırım maliyetinin 12.000.000 USD olması öngörülen Divan Express Kayseri’nin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor.
14 Eylül 2015 Pazartesi 10:01

 
Erciyes'te Termal Turizm İçin Çalışmalar Hızlandı
Dünya standartlarında kış turizm merkezi olan Erciyes'in termal turizme de hizmet vermesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalara hız verildi.
6 Eylül 2015 Pazar 10:41

 
RadissonBlu Hotel Kayseri, “Yeşil Yıldız” aldı
RadissonBlu Hotel Kayseri’ye, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Yeşil Yıldız” belgesi verildi.
27 Ağustos 2015 Perşembe 00:00

 
Kayseri’de turizmde soğuk-sıcak füzyonu
Kayseri Erciyes Dağı’nda biten ve yapımı devam eden yatırımlarla bölge, dünyanın önemli bir kayak turizmi haline getirmek isteniyor. Erciyes Dağı’nda arazi tahsislerini yapıp koordine eden Erciyes AŞ. Yönetimi, Kayseri’nin ikinci büyük ilçesinden biri olan Kocasinan Belediyesi ile ortak bir proje geliştiriyor. Yetkililer, İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Ekoloji ve Hidroklimatoloji Kürsüsü Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Karagülle ile TUYED Başkanı Kerem Köfteoğlu’na proje hakkında bilgi verdi.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:16

 
Amerikalılar Kayseri'yi Çok Sevdi
Kültür Değişim Programı çerçevesinde Kayseri'ye gelen 30 kişilik Amerikalı öğrenci grubu Erciyes Kış Turizm Merkezi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kültür Yolu ve Kayseri Mahallesi gibi Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı önemli yatırımları gezdi. Bir aylık program kapsamında ilimize gelen Amerikalı öğrenciler Kayseri'yi çok beğendiklerini belirttiler.
26 Temmuz 2015 Pazar 08:18

 
Çelik, ''Erciyes'i TÜRSAB ile dünyaya tanıtacağız''
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TURSAB ile kolkola girerek yalnızca Türkiye'ye değil, tüm Avrupa'ya ve dünyaya tanıtarak ekonomik getiriye dönüştüreceğiz. Bu konuda da TURSAB'ın desteğini bekliyoruz" dedi.
10 Mayıs 2015 Pazar 00:05

 
Erciyes'te 21 otel yapılacak, yatak kapasitesi 6 bine çıkacak
Türkiye’de tapusunun tamamı tek bir kuruma ait olduğu için yatırım konusunda diğer dağlara göre çok daha avantajlı konumda bulunan Erciyes Dağı için başlatılan 350 milyon euro tutarındaki yatırım kapsamında dev şirketler 21 otel yatırımı için sıraya girdi.
5 Mayıs 2015 Salı 11:04

 
Erciyes için şimdiden rezervasyon yaptırıyorlar
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, dolu dolu bir sezon geçiren Erciyes'ten toplam 1 milyon 600 bin kişinin yararlandığını söyledi. Çelik, Erciyes'in önümüzdeki yıllarda parlak bir gelecek beklediğine vurgu yapan Başkan Çelik, daha şimdiden önümüzdeki yıl için Erciyes'te rezervasyon yaptıran grupların olduğunu bildirdi.
21 Nisan 2015 Salı 00:29

 
Kış Turizmi'nin Gözdesi: Erciyes
Kış sporları ve turizm merkezlerinin sektörel dergisi my Ski Life, son sayısında Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'ne geniş yer ayırdı.
11 Nisan 2015 Cumartesi 00:04

 
Erciyes, Türkiye'nin en modern ve önemli kış turizm merkezi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yatırımlar ve uyguladığı dağ yönetim modeli ile kış sporlarının en önemli adreslerinden birisi haline gelen Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, ev sahipliği yaptığı uluslararası yarışmalar sayesinde dünyanın bilinen kayak merkezleri arasındaki yerini almaya başladı. Bu yükselişe kayıtsız kalamayan dünyaca ünlü markalar da ürünlerini artık dünyaya Erciyes'ten tanıtıyor.
5 Nisan 2015 Pazar 12:34

 
Erciyes'te Kayak Sezonu Uzadı
Son iki günde yağan kar, Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde kayak sezonunu uzattı.
23 Mart 2015 Pazartesi 14:56

 
Erciyes Kayak Merkezi artık Cepte
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, IOS ve Andoid tabanlı akıllı telefonlar ile artık cep telefonlarından takip edilebilecek.
2 Mart 2015 Pazartesi 00:09

 
Kayseri'ye, yüksek, modern ve çevreci otel
Artaş İnşaat ve Sabri Paşayiğit ortak imzası taşıyan Radisson Blu Hotel Kayseri Projesi toplam 22 katıyla şehrin hem en yüksek binası hem de en modern yapısı olma özelliğini taşıyor.
27 Şubat 2015 Cuma 00:07

 
Sömestre de yaklaşık 500 bin kişi Erciyes'te tatil yaptı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, en çok önem verdiği projelerden biri olan Erciyes'e fırsat buldukça çıkmaya ve dünyanın dört bir yanından Erciyes'e gelenlerle sohbet etmeye devam ediyor. Kayseri'nin kalkınmasına büyük katkı verecek olan Erciyes'te önemli açıklamalar yapan Başkan Özhaseki, bu yılın en flaş kayak merkezinin Erciyes olduğunu söyledi. Başkan Özhaseki sömestr tatilinde yaklaşık 500 bin kişinin Erciyes'e geldiğini belirtti.
9 Şubat 2015 Pazartesi 00:01

 
Erciyes ve Kapadokya, turizmde güç birliği yapacak
Erciyes ve Kapadokya'nın güçlerinin birleştirilmesi ve bu birliktelikle bölgenin turizm pastasından daha fazla pay almasına yönelik Erciyes-Kapadokya Çalıştayı Nevşehir'de yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes ve Kapadokya'nın birlikte olmasından müthiş bir sinerji doğacağını söyledi. Başkan Özhaseki, Ankara-Kayseri hızlı tren hattı ile ilgili yeni bir gelişmeyi de ilk kez açıkladı.
21 Ocak 2015 Çarşamba 00:51

 
Erciyes'te yaptırılan üç otel bu ay açılıyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes'te özel sektör tarafından yapılmakta olan konaklama tesisleri ve sosyal tesis inşaatlarında incelemelerde bulundu. Üç otel ile kayak merkezlerindeki en büyük sosyal tesislerden biri olacak olan tesisin bu ay sonuna kadar açılacağı belirtildi.
20 Ocak 2015 Salı 00:49

 
Kayseri "Turizm Şehri" oldu
Erciyes hafta sonunu yine tıklım tıklım geçirdi. Türkiye'nin dört bir yanından ve dünyanın farklı ülkelerinden gelenler hafta sonu tatili için Erciyes'i tercih etti. Erciyes'teki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e ulaşırken kent merkezindeki otellerin doluluk oranı da Erciyes Kış Turizm Merkezi'ne olan ilgi nedeniyle arttı.
20 Ocak 2015 Salı 00:02

 
Kayseri turizm kenti haline gelecek
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla dünyanın en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Erciyes, Kayseri'yi bir turizm merkezi haline getiriyor.
11 Ocak 2015 Pazar 00:00

 
Radisson Blu Hotel Kayseri’nin genel müdürü Fercan Başkan
Deneyimli turizmci Fercan Başkan, Ocak 2015 tarihi itibariyle Radisson Blu Hotel Kayseri’nin genel müdürü oldu.
30 Aralık 2014 Salı 18:15

 
Kayseri, turizme hazırlıksız yakalanmayacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Master Planı ile bir turizm kenti haline gelecek olan Kayseri, turizme hazırlıksız yakalanmayacak. Büyükşehir Belediyesi'nce Kapalıçarşı esnafına yönelik başlatılan eğitim programı sona erdi ve esnaflara sertifika verildi.
29 Aralık 2014 Pazartesi 00:00

 
Kayseri Turizme hazırlanıyor
Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Master Planı ile yakın zamanda bir turizm kenti haline gelecek olan Kayseri'nin turizme hazırlanması için eğitim programı başlatıldı.
25 Aralık 2014 Perşembe 00:40

 
Tatilciler Erciyes'e akın etti
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları ile dünya çapında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes'te vatandaşlar, yeni sezonun açılmasıyla birlikte keyifli bir hafta sonu geçirdi. Şehir içinden olduğu kadar şehir dışından gelen binlerce insan Erciyes'te kayak yapmanın keyfini çıkardı.
2 Aralık 2014 Salı 00:02

 
Kayseri ve Nevşehir turizmde işbirliği yapacak
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Nevşehir ve Kayseri'nin turizmde birlikte çalışması halinde her iki şehrin de kazançlı çıkacağını söyledi.
30 Kasım 2014 Pazar 00:00

 
Radisson Blu Hotel Kayseri açıldı‏
Dünya genelinde hızlı bir büyüme içerisinde olan Carlson Rezidor Hotel Group’a bağlı Radisson Blu markasının Kayseri’deki oteli, “Radisson Blu Hotel Kayseri” açıldı. Türkiye’nin en hızlı gelişen ve en modern şehirlerinden birisi olan Kayseri’deki bu otel ile birlikte, Carlson Rezidor Grup, Türkiye’deki 10. otelinin açılışını gerçekleştirmiş oldu.
9 Ekim 2014 Perşembe 00:08

 
Radisson Blu Hotel, Kayseri’de açıldı
İstanbul’da Maslak Eclipse, Vadistanbul gibi çok özel projelerde imzası olan Artaş Grubu, Kayseri Park AVM’den sonra, şehirdeki ikinci büyük yatırımı Radisson Blu oteli, uluslararası zincirin Türkiye’deki onuncu oteli olarak Kayseri’de hizmete açtı.
17 Eylül 2014 Çarşamba 09:15

 
Kayseri-Düvenönü Holiday Inn için imzalar atıldı
Dünyanın en büyük otel gruplarından InterContinental Hotels Group (IHG), Kayseri-Düvenönü’nde açılacak Holiday Inn® için imzaların atıldığını açıkladı. Ali Sert Otelcilik, Turizm ve İnşaat’ın IHG ile yaptığı franchise anlaşması kapsamında işletmesini üstleneceği otelin 2016 yılının ilk aylarında açılması planlanıyor.
21 Ağustos 2014 Perşembe 17:53

 
Erciyes'e ''Avrupa'nın En İyi Kayak Merkezi'' ödülü
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından kış turizmine kazandırılan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi dünya gündeminde yer bulmaya devam ediyor. "En meşhur kayak merkezi, en iyi kayak merkezi değildir" diyerek dünyadaki kayak merkezlerini dolaşan Avrupalı kayakçılar, 2013-2014 sezonunun en iyi kayak merkezi olarak Erciyes'i seçti.
29 Mart 2014 Cumartesi 09:30

 
Turizm'de ''koridor'' rüzgarı
Turizm pastasında Türkiye’nin payını arttırmak için düğmeye basan hükümet, İpek Yolu Koridoru, Kış Koridoru, İnanç Koridoru, Zeytin Koridoru, gibi bölgesel turizm alanları oluşturmayı hedefliyor.
9 Mart 2014 Pazar 14:29

 
EMITT’de bir salon da Kış turizmi için
Türkiye’nin kış turizminde de hak ettiği payı alabilmesini hedefleyen 2014 EMITT Fuarı, en uygun ve keyifli kış tatilleri için profesyonellerle tatilcileri bir araya getiriyor, kış turizmi için yeni bir salon açtı.
31 Ocak 2014 Cuma 00:01

 
SunExpress Kayseri'den Amsterdam'a direkt uçacak
SunExpress, bu yaz sezonunda Amsterdam ile Kayseri arasında direkt uçmaya başlayacaklarını açıkladı.
17 Ocak 2014 Cuma 10:43

 
TÜRSAB, Erciyes Dağı'ndaki kazayla ilgili açıklama yaptı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ercıyes Dağı'nda 11 üniversite öğrencisinin ölümüyle ilgili yaptığı açıklamada, ''Maalesef kazanın arka planı incelendiğinde, tamamen niteliksiz bir araç kullanılmış olması ve gerekli güvenlik tedbirlerinin alınmadığı, yasal olmayan bir organizasyon olduğu görülmektedir'' denildi.
23 Aralık 2013 Pazartesi 16:40

 
Kayseri, Erciyes projesiyle turizmde zirve yapacak
Kayseri, Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi ile turizmde de söz sahibi olmayı hedefliyor. İlde 21 tane otel yapılacak, yatak kapasitesi 7 bine çıkacak.
19 Aralık 2013 Perşembe 19:32

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.211
USD ALIŞ
3.7760
USD SATIŞ
3.7960
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2460
POUND SATIŞ
5.3200
ALTIN ALIŞ
161.6200
ALTIN SATIŞ
162.2800
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur