Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kemer, haberleri
 
Başkan Gül: ''Turizmde şoförler çok önemli''
Kemer Belediyesi’nin öncülüğünde ilçedeki ticari araç şoförlerine yönelik Kişisel Gelişim ve Eğitim Semineri düzenlendi. Seminerde Başkan Gül, “Turist havaalanına iniyor ilk gördüğü insan şoför, ülkesine giderken de en son gördüğü insan yine şoför. Şoförlerin çok önemli ve değerli olduklarını biliyoruz” dedi.
12 Ocak 2018 Cuma 01:05

 
Gül, ''Rusya’dan gelen erken rezervasyonlar sevindirici''
Ocak ayı meclis toplantısında ilçe turizmdeki son durumu değerlendiren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Baltık ülkelerinden ve Rusya’dan gelen erken rezervasyonlar sevindirici... Fiyatlarda da yükselme var” diye konuştu.
7 Ocak 2018 Pazar 13:11

 
Tatil beldesi Kemer, Adana'da tanıtıldı
Kemer Belediyesi ile kısa adı KETOB olan Kemer Otelciler ve İşletmeler Birliği, Adana’daki turizm acenteleri temsilcileri ile bir araya gelerek Kemer ilçesini tanıttılar.
15 Aralık 2017 Cuma 11:19

 
Bağlıkaya, ''Bu kötü gidişata 'dur' demenin vakti geldi''
Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya’nın Kemer’de gerçekleştirdiği yemekli toplantıya çok sayıda Acenta temsilcisi katıldı.
13 Kasım 2017 Pazartesi 19:14

 
Büyük yapılaşma yerine butik otelcilik
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, amaçlarının Kemer sonrası Antalya’da, Batı Antalya’da turizmi Çıralı’da, Olympos’da ve Adrasan’da olduğu gibi doğaya uygun, büyük otellere, büyük yapılaşmaya izin vermeden, pansiyonculuk ve butik otelcilik şeklinde büyütmek olduğunu söyledi.
18 Ağustos 2017 Cuma 00:00

 
Hilton Türkiye’deki ilk DoubleTree by Hilton otelini duyurdu
Yeni DoubleTree by Hilton, Hilton’un Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 50’yi aşkın oteli arasına katılacak.
25 Temmuz 2017 Salı 10:19

 
Davut Çetin, ''Kemer turizmin lokomotifi''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Kemer ilçesinde temaslarda bulundu.ATSO Heyeti daha sonra Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) Başkanı Tayyar Gül ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ni ziyaret etti. Çetin, “Kemer ilçesi, Antalya turizminin lokomotif bölgelerinden birisi. Ancak son dönemde turizmde yaşanan krizin en çok vurduğu bölgelerin başlında Kemer geldi'' dedi.
20 Mayıs 2017 Cumartesi 00:05

 
Antalya’nın kesin korunacak hassas alanları belli oldu
Antalya İli Sınırları İçerisinde Bulunan Bazı Alanların “Kesin Korunacak Hassas Alan” olarak ilan edilmesi hakkında karar yürürlüğe girdi.
18 Ağustos 2016 Perşembe 05:03

 
Limak Hotels, yeni yatırımlarla büyüyor
1976 yılında kurulan ve 40.Yılını kutlayan Limak Holding bünyesinde yer alan Limak Hotels, yeni yatırımlarla büyüyor.
26 Haziran 2016 Pazar 12:07

 
Kemer yerli turist çekmek için tanıtıma başladı
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ve Kemer Belediye’sinin ortaklaşa düzenlediği "Kemer Tanıtım Günleri" organizasyonunda bu kez turizmciler Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül ile birlikte Kütahya ve Bursa’ya gidilerek buradaki 40'a yakın acente ile görüşmeler yaptı.
31 Mayıs 2016 Salı 07:37

 
Servet harcamadan lüks bir tatil yapmak için nereye gitmeli?
Yaz aylarında, servet ödemeden de lüks bir otelde konaklamak mümkün mü? Online seyahat sitesi Hotels.com, yurtiçi ve yurt dışında hangi şehirlerde uygun fiyatlara lüks bir otel rezervasyonu yapabileceğinizi araştırdı. İşte Hotels.com™’un verileri!
25 Mayıs 2016 Çarşamba 10:28

 
Çetin, ”Kemer'de turiste dönük ticaret yüzde 90 düştü''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Genişletilmiş Müşterek Meslek Komite toplantısı Kemer ilçesinde düzenlendi. Başkan Davut Çetin toplantıyı özellikle Rusya krizinden büyük ölçüde etkilenen Kemer’de yaptıklarını belirterek, ”Kemer esnafı turiste dönük ticarette yüzde 80-90 arasında düşüş olduğunu söylüyor. Esnafın kiralar konusunda ciddi sıkıntıları var. Bu sene verdikleri kiralar kadar ciro yapmaları çok zor. Küçük esnafa da destek verilmesi gerekiyor” dedi.
18 Mayıs 2016 Çarşamba 04:53

 
KETOB'dan, iç pazar anketi
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) tarafından İstanbul'da düzenlenen EMITT Fuarı'nda, Kemer standını ziyaret eden 500 kişi arasında yapılan turizm anketinin sonuçları açıklandı.
14 Şubat 2016 Pazar 00:13

 
Emin Çakmak, ''TÜRSAB'ta ayrılık koltuk kavgasından''
Kemer’de seyahat acenteleri ile kalvaltıda buluşan Türsab Başkanı Emin Çakmak, Türsab yönetiminde 10 yıl görev alanların farklı bahanelerle aday olduklarını ileri sürmelerinde samimi olmadıklarını belirterek “Sayın Ulusoy koltuğunu ikinci başkana vermediği için kanunu bahane edip ayrıldılar. Ayrılık sebebi kanun kavgası değil, koltuk kavgasıdır” dedi.
26 Ekim 2015 Pazartesi 20:19

 
Pervin Ersoy: “Türkiye’de otelcilik çok gelişti''
Turizm sektörünün önde gelen isimlerinden olan başarılı iş kadını Pervin Ersoy, “2015 yılında hem Voyage zincirindeki otellere hem Maxx Royal Kemer ve Maxx Royal Belek otellerimize ilgi oldukça yoğundu” dedi.
17 Eylül 2015 Perşembe 09:25

 
Türkiye’de tatilciler en çok Bodrum’u aradı
Yandex, Türkiye’deki ve Rusya’daki kullanıcıların tatil için ülkemizde en çok hangi yöreleri aradığını açıkladı. Haziran – Ağustos ayları arasında yapılan arama sonuçlarından derlenen analize göre Türkiye’de tatilciler en çok Bodrum’u aradı. Bodrum’u, Antalya ve Alanya takip etti. Rusya’dan yapılan aramalarda ise en üst sırada Kemer yer aldı.
21 Ağustos 2015 Cuma 10:48

 
Havalimanlarında “Non-stop Güvenlik Dönemi” yaklaşıyor
Yapılan araştırmalar yolcuların açık hava alanları, sanat galerileri hatta kumsalları olan havalimanlarına kavuşmak istediklerini ama bu konulardan daha önce daha güvenli ve hızlı seyahat edilen havalimanları istediklerini ortaya koyuyor. Değişen ve gelişen teknoloji sayesinde hiç durmadan geçilen güvenlik ve pasaport noktaları, artık ne bilim kurgu filminden bir alıntı ne de bir hayal. Bugün e-vize, e-pasaport, e-kapılar, e-kimlikler konuşulmaya başlandı.
4 Ağustos 2015 Salı 09:11

 
Türel, ''Kemer yat turizminin merkezi olacak''
Kemer ilçesini ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer’e 2 yılda sadece arıtma için 60 milyon yatırım yapacaklarını açıkladı. Türel, Kemer’i yat turizminin merkezi yapacak projeler üzerinde çalıştıklarını kaydetti.
22 Mayıs 2015 Cuma 00:04

 
''Kemer’de Rus Turistlerle 21 yıldır bir aile haline geldik''
Kemer Belediyesi tarafından organize edilen, Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile VELES Uluslararası Kültür ve Dayanışma Derneği'nin desteğiyle düzenlenen Rus Zafer Bayramı etkinlikleri, Cumhuriyet Meydanı'nda yapıldı.Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, ''Kemer’de Rus Turistlerle 21 yıldır artık bir aile haline geldik'' dedi.
15 Mayıs 2015 Cuma 00:04

 
2015 yerli turistin yılı olacak
Türkiye’nin lider turizm portalı tatilsepeti.com, bu yıl 22-25 Ocak tarihleri arasında düzenlenen 19. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMITT) yer aldı. Dünya turizm fuarları arasındaki en büyük beşinci fuar olan ve 71 ülkeden katılımcının bulunduğu EMITT fuarında konuşan tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz sektörün 2015’te yaşayacağı gelişmeleri değerlendirdi
23 Ocak 2015 Cuma 00:28

 
Kemer'de beş yıldızlı otelde yangın
Antalya'nın Kemer ilçesinde tadilatta olan beş yıldızlı bir otelde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.
18 Ocak 2015 Pazar 13:05

 
Antalya'da 3 turist kayboldu
Antalya'nın Kemer ilçesinde doğa yürüyüşü yaptıkları bildirilen 1'i İngiliz, 2'si Hollanda uyruklu 3 turistin kaybolduğu bildirildi.
18 Ocak 2015 Pazar 00:34

 
Turkish Airlines World Golf Cup İstanbul tamamlandı
Türk Hava Yolları’nın kendi adıyla dünyada 50 farklı şehirde düzenlediği ve kısa sürede dünyadaki en önemli amatör golf turnuvalarından biri haline gelen Turkish Airlines World Golf Cup’ın 49. ayağı, İstanbul’da tamamlandı.
13 Ekim 2014 Pazartesi 10:02

 
Rus ve Ukraynalı turistlerin kavga ettiği haberleri asılsız
KETOB Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Gül, yaptığı açıklamada, çeşitli basın yayın organlarında yer alan Ukraynalı ve Rus turistler arasında tartışma ve kavga olduğu yönündeki haberlerin asılsız olduğunu belirtti.
22 Temmuz 2014 Salı 16:57

 
“Antalya-Kemer arasında deniz toplu ulaşımını başlatacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya- Kemer arasında deniz toplu ulaşımını en kısa zamanda başlatacaklarını açıkladı.
30 Nisan 2014 Çarşamba 00:03

 
Kemer, çevre konusunda akla ilk gelen destinasyonlardan
KETOB tarafından yürütülen projede bölgedeki Çevreye Duyarlı Konaklama tesis sayısının arttırılması ve Kemer’in en çevreci otellerin bulunduğu belde haline getirilmeye çalışılıyor.
22 Mart 2014 Cumartesi 11:40

 
Kemer'de otellere yeşil yıldız
KETOB Başkanı Tayyar Gül, Kemer'de 1 otele daha, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından düzenlenen "Yeşil Yıldız Bölgesel Araştırma ve Farkındalık Eğitimleri" kapsamında yeşil yıldız verildiğini belirtti. yeşil yıldız verildiğini açıkladı.
17 Mart 2014 Pazartesi 10:27

 
Kemer'deki Türkiz Otel el değiştirdi
Queens Park Otel, Göynük ve Kemer’e bağlı Kiriş Mahallesindeki tesis yatırımlarının ardından bünyesine Kemer’in en eski işletmelerinden Türkiz Otelini de ekledi.
24 Aralık 2013 Salı 09:43

 
Turizmin gelişmesi için ortak hareket etme kararı
Kemer Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (KETOB) ile Çamyuva Otelciler Birliği (ÇAMOB) bölgede turizmin geliştirilmesi için ortak hareket etme kararı aldı.
15 Kasım 2013 Cuma 00:02

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur