Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Konya haberleri
 
Bağlıkaya, ''Azim ve kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz''
Seyahat Acentaları, Değişim Hareketi Gönüllüleri ev sahipliğinde Konya Dedeman Oteli’nde gerçekleşen toplantıda 50 Acenta temsilcisi bir araya geldi.Görüntülü bağlantı yaparak toplantıya dahil olan Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya ise meslektaşlarına seslenerek, önemli açıklamalarda bulundu.
12 Ocak 2018 Cuma 16:02

 
Türel, ‘Konyaaltı Muhteşem Olacak’
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili Projesi’nin yüzde 90’ının tamamen halkın ücretsiz kullanımında kalacağını söyledi. Türel, Konyaaltı Sahili’nin Boğaçayı Projesi ile birleşince muhteşem görüneceğini de kaydetti.
22 Aralık 2017 Cuma 01:00

 
Konya'ya turist getiren acenteye teşvik verilecek
Turist getiren seyahat acentelerine uçak başına verilen 6 bin dolarlık destek uygulamasında düzenleme yapıldı. Düzenlemeye Konya Havalimanı'da eklendi.
14 Aralık 2017 Perşembe 10:04

 
Konyaaltı sahili yıkılıyor
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uygulayacağı dünya çapındaki proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridini yayalaştırmak ve yeşil bir aksa dönüştürmek üzere trafiğe kapattı. Kuzey şeridi ise geliş gidiş olarak düzenlendi. Sahil yolundan geçen tır ve kamyon görüntüleri artık tarihe karışacak. Konyaaltı Sahili 2018 yazında çağdaş ve özgün düzenlemesiyle hizmet verecek.
30 Kasım 2017 Perşembe 01:00

 
2020 model Konyaaltı sahili
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 1990 model Konyaaltı sahilini 2020 model Antalya’ya yakışan bir Konyaaltı sahiline dönüştürmeye gayret ettiklerini belirterek, “Konyaaltı tamamen halka açık bir plaj olarak çok daha nitelikli, Antalya’ya yakışan şekilde hizmet vermeye devam edecek” dedi.
12 Kasım 2017 Pazar 01:00

 
Konyaaltı Sahil Projesi Beach Park’tan başladı
Büyükşehir Belediyesi, vizyon projelerden Konyaaltı Sahili Projesi’nin yapımına Beach Park kısmından başladı. Başkan Türel, “Hedefimiz turizm sezonuna kadar Konyaaltı Sahil Projemizi tamamlamak” dedi.
31 Ekim 2017 Salı 09:52

 
Konya BYK’da Değişim Hareketine katılma kararı aldı
“Değişim Hareketi”nin öncüsü Firuz Bağlıkaya’ya olan destek her geçen gün artıyor. 03 Aralık tarihinde yapılacak TÜRSAB Genel Kurulu öncesi Konya Bölgesel Yürütme kurulu Firuz Bağlıkaya liderliğindeki muhalefet hareketine katıldı.
25 Eylül 2017 Pazartesi 12:23

 
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline ''Engelsiz Plaj''
Antalya Konyaaltı Sahiline Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere vatandaşlarımıza özel olarak yapılan "Engelsiz Plaj" açıldı.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 10:07

 
Konyaaltı sahili yeni sezona hazır
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile birlikte yaz sezonu öncesi Konyaaltı Sahili’ndeki son hazırlıkları inceledi. Son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Türel, “Amacımız herkesin Konyaaltı’ndan en sağlıklı şekilde istifade edebilmesini sağlayabilmek” dedi.
6 Haziran 2017 Salı 15:30

 
Menderes Türel: “Konyaaltı’nı biz yapacağız”
ANSİAD’ın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “İki ihalesine de katılım olmayan Konyaaltı Sahil Projesi’ni yapım ihalesine çıkarak biz gerçekleştireceğiz” dedi
3 Mart 2017 Cuma 04:40

 
Sis nedeniyle uçuşlar iptal
Konya Havalimanı'ndaki yoğun sis nedeniyle uçuşlar sabah saat 08.30'a kadar iptal edildi.
20 Ocak 2017 Cuma 01:00

 
Konyaaltı projesi 19 Ocak’ta yeniden ihaleye çıkıyor
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak dünya çapındaki projeyi 19 Ocak 2017 Perşembe günü yeniden ihaleye çıkarıyor. Antalya’nın geleceğine yön verecek dev proje belediye web sitesinden canlı olarak yayınlanacak.
2 Ocak 2017 Pazartesi 04:36

 
Konyaaltı Sahil Projesi ihalesi canlı yayınlanacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak dünya çapındaki projeyi 17 Kasım Perşembe günü ihaleye çıkarıyor. Antalya’nın geleceğine yön verecek dev proje belediye web sitesinden canlı olarak yayınlanacak.
16 Kasım 2016 Çarşamba 01:05

 
Atlasglobal, Kopenhag’a ilk uçuşunu gerçekleştirdi
Atlasglobal Havayolları, yurt dışı büyümesine stratejik noktalarla devam ediyor. Atlasglobal Havayolları, 24 Haziran tarihinde ilk İstanbul – Kopenhag uçuşunu gerçekleştirdi. Atlasglobal, yeni destinasyonunun açılışını Kopenhag’da özel bir törenle kutladı.
27 Haziran 2016 Pazartesi 12:18

 
Tarihi Konaklardan Butik Oteller Zinciri Kurdu
İş adamı Mehmet Alp, Antalya ve Amsterdam’da kurduğu yerli butik otel zinciriyle dünyada adını söz ettiriyor.
11 Mayıs 2016 Çarşamba 09:13

 
Genç Şefler Gastronominin başkentinde buluştu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projesi işbirliği ile “Geleneksel Genç Şefler Yemek Yarışması Etkinliği” yapıldı.
1 Mayıs 2016 Pazar 00:10

 
Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi. Yaz aylarında yapılacak ihalesinin ardından Eylül ya da Ekim ayında inşaat çalışmalarına başlayıp, dünyanın en iyi sahillerinden birisi haline getirmemiz lazım'' dedi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 09:22

 
Konyaaltı Plajı bu yaza da yetişmiyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Plajı Projesi'nin inşaatına önümüzdeki yaz sezonu sonunda başlanacağını, Konyaaltı sahilinin bu sene yaz aylarında da geçen yıl ve önceki yıl kullanıldığı gibi kullanılabileceğini söyledi.
26 Mart 2016 Cumartesi 00:41

 
Dedeman Konya’ya yeni Genel Müdür
Turizm sektörünün deneyimli isimlerinden Recep Altınok, ikinci kez Dedeman Konya’nın Genel Müdürü oldu.
9 Şubat 2016 Salı 10:38

 
Dedeman Konya’nın işletme anlaşması 10 yıl daha uzatıldı
2006 yılından bu yana hizmet veren Dedeman Konya, “Zirvedekiler Buluşuyor” konsepti ile düzenlediği özel davette iş dünyasının önemli isimlerini bir araya getirdi. Dedeman Grubu yetkilileri Dedeman Konya ve Konya’nın turizm ve ekonomideki yerine değinerek, hedefleri hakkında bilgi verdi.
2 Aralık 2015 Çarşamba 07:33

 
Konyaaltı sahilinden günde 60 ton çöp toplanıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, her gün on binlerce kişinin faydalandığı plajları temiz tutmak için gece gündüz çalışıyor. 24 saat esaslı çalışan ekipler, sahilleri temiz tutmak için büyük çaba sarf ediyor. Hafta sonlarında Konyaaltı sahilinden sadece bir günde toplanan çöp miktarı 60 tonu buluyor.
1 Ağustos 2015 Cumartesi 12:25

 
Konyaaltı Plajı'ndakı kirlilik değil polen tabakası
Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı plajının yüzeyinde bulunan sarı tabakanın mevsim geçişinden kaynaklanan polen kümeleri olduğunu açıkladı.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 00:03

 
''Hükümet turizm konusunu seçimden önce gündeme almalı''
ATSO Başkanı Davut Çetin, “Antalya’da birçok sektörümüzün satışı doğrudan ve dolaylı olarak turizme bağlıdır ve turizm iyi gitmediği takdirde sıkıntılı bir dönem geçirebiliriz. Hükümet 11 ülke için uçak desteği uygulamasına başladı. Rus turistlerin girişlerinde pasaport uygulamalarında sınırlı esneklik getirildi. Mayıs sonuna doğru durumun izlenmesi ve sonra bu desteklerin yeterli olup olmayacağının ele alınması gerekiyor. Bu konu seçim gündeminde kaybolmamalıdır. Gerekirse Mayıs ayı başında hükümet turizmdeki durumu ele almalıdır” dedi.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:06

 
Turizm yatırımlarının merkezi bu yıl da Antalya
Türkiye’de yapılmakta olan ve proje halindeki yatırımların merkezi bu yıl da Antalya oldu. Yılın iki aylık dönemimde alınan yatırım teşvik belgelerine göre, en çok yatırım yapılacak il Antalya olurken, istihdam ve yatak arzı açısından da Antalya lider konumda.
15 Nisan 2015 Çarşamba 10:07

 
Konyaaltı ve Beach Park’ta yaz hazırlığı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahillerde yaz hazırlığına başladı. Beach Park’ta da çalışmalara başlayan Büyükşehir halkın kullanacağı üniteler dışındaki tüm yapıları yıkıyor. Sahillerdeki temizlik çalışmaları da devam ediyor.
26 Mart 2015 Perşembe 00:06

 
Kağıthane Belediyesinin kültür gezileri başlıyor
21 Mart sabahı Çanakkale gezisiyle start alacak kültür gezileri Bursa, Konya ve Edirne ile devam edecek.
20 Mart 2015 Cuma 00:06

 
Yeşil yıldızlı tesis sayısı 194’e ulaştı
Çevreye Duyarlı (Yeşil Yıldız) belgesi alan tesis ve işletme sayısı 2015 yılının ilk ayında 194 adede yükseldi.
27 Şubat 2015 Cuma 00:12

 
İşte yeni Konyaaltı sahili
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı sahiline uygulayacağı projeye fikir vermesi için Antalya Mimarlar Odası işbirliği ile düzenlediği Konyaaltı Sahil Projesi Yarışması’nın birincilik ödülünü Yüksek Mimar Mucip Ürger ve ekibinin hazırladığı proje kazandı. Hızlı bir şekilde hukuki izinleri alarak projeyi en kısa sürede Antalya’ya kazandıracaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı, bir dünya projesi olarak Antalya’nın üzerinde yıldız gibi parlayacak, çok farklı görünümüyle turizmde yeni cazibe merkezi olacak” dedi.
12 Aralık 2014 Cuma 09:49

 
Yok olan Doğa harikalarının dördü Türkiye'de‏
BirdLife International’ın (Dünya Kuşları Koruma Kurumu) hazırladığı bilimsel rapora göre, dünyanın en önemli doğal alanlarının 350’den fazlası tamamen yok olmak üzere. Bu doğa harikası alanlardan dördü ise Türkiye’de. Dicle Vadisi, Burdur Gölü, Ereğli Ovası, Seyfe Gölü yok oluşa en yakın Önemli Kuş ve Biyoçeşitlilik Alanları olarak raporda yer aldı.
18 Kasım 2014 Salı 11:25

 
TÜRSAB 2. Genişletilmiş BYK toplantısı Konya'da yapıldı
TÜRSAB 21. Dönem 2. Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı Konya’da Gerçekleştirildi.
18 Kasım 2014 Salı 00:00

 
Konyaaltı’nda Rus’lar Türkçe öğreniyor
Konyaaltı Belediyesi, Rus vatandaşları için Türkçe kursları açtı.
11 Ekim 2014 Cumartesi 00:07

 
Konyaaltı Sahili için proje yarışması
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderese Türel, Dünya’nın en uzun plajları arasında yer alan Konyaaltı Sahili’nde; bilim adamlarının ve mimarların seçeceği en güzel projeyi Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.
27 Eylül 2014 Cumartesi 00:06

 
Dünyanın en güzel sahilini Dünyanın öğrencileri temizledi
Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, dünyanın en güzel sahillerinden bir olan Konyaaltı’nda temizlik yaptı. Sahillerin temiz kullanılmasına dikkat çekmek için yapılan etkinliğe katılan öğrenciler, çok temiz bir plajla karşılaştıklarını, amaçlarının sahili kullanan kişilerde duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.
20 Eylül 2014 Cumartesi 01:06

 
Anadolu'nun en büyük fuar merkezi açılıyor
TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezi T.C. Başbakanı Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki üst düzey protokol üyelerinin de katılacağı görkemli bir törenle 6 Eylül Cumartesi günü açılacak.
5 Eylül 2014 Cuma 18:09

 
Konyaaltı'nda Eko-Turizm Projesi
Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, modern cadde düzenlemesi, enerjisini güneşten alan doğa dostu aydınlatma sistemi ve akıllı bisiklet kiralama sistemi ile "Sürdürülebilir Eko-Turizm Projesi"ni hayata geçirdi.
30 Ağustos 2014 Cumartesi 02:27

 
Konyaaltı'nda ücretsiz şemsiye şezlong dönemi bitebilir
Antalya Ajans, geçen ay detaylarını açıkladığı sahil projesiyle ilgili son gelişmeyi de duyuruyor. Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili protokol Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası Antalya Şubesi arasında imzalandı. Sıra yarışma takviminin işlemesinde ve ardından projenin uygulanmasında…
17 Ağustos 2014 Pazar 13:03

 
Türel, ''Sarısu ve Lara'da da plaj hizmetini ücretsiz vereceğiz''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Sarısu ve Lara’da da Konyaaltı’nda olduğu gibi plaj hizmetini ücretsiz vereceğiz'' dedi.
20 Temmuz 2014 Pazar 10:33

 
Konyaaltı'nda tüm plaj hizmetleri bedava
Şezlongtan, şemsiyeye, duştan internete kadar tüm plaj hizmetlerinin ücretsiz verildiği Konyaaltı plajı açıldı. Plajı Antalyalılara, şehri ziyaret eden milyonlarca yerli ve yabancı konuğa hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Konyaaltı sahilinin dünyanın en güzel plajlarından biri olduğunu söyledi. Göreve geldikleri zaman “Türel sahilleri peşkeş çekecek” diyenleri hatırlatan Menderes Türel “Evet peşkeş çektik, halka peşkeş çektik, sahil halkımızındır” dedi.
23 Haziran 2014 Pazartesi 14:41

 
Konyaaltı Plajı'nda hangi hizmetler ücretsiz olacak?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in halkın ücretsiz kullanımına açtığı Konyaaltı sahili, 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. İnternet, şezlong, şemsiye, sehpa, tuvalet ve duş hizmetlerinin ücretsiz olacağı Konyaaltı sahilinde hummalı çalışma sürüyor. Başkan Menderes Türel, bu yaz Konyaaltı’nda Büyükşehir farkının hissedileceğini ifade etti.
20 Haziran 2014 Cuma 02:14

 
Yeni turizm yatırımlarının yüzde 40'ı Antalya'da gerçekleşecek
Turizm sektörü yılın 4 aylık döneminde 126 adet yeni yatırım projesi için 2,26 milyar TL’lik yatırım teşviği aldı. Bu teşviklerle sektöre 40 bin yeni yatak ilave olacak.
16 Haziran 2014 Pazartesi 08:28

 
Dedeman Konya e-şarj istasyonu kuran ilk otel oldu
Dedeman Konya, enerji verimliliğinin artmasına ve gürültü kirliliğinin azalmasına büyük oranda fayda sağlayan elektrikli araçlar için otel bünyesinde ‘’E-Şarj İstasyonu‘’ kurdu. E-şarj istasyonu, bölgede sadece Dedeman Konya’da bulunuyor.
3 Haziran 2014 Salı 11:08

 
Türel, “Konyaaltı’nı CHP ve MHP’ye rağmen halka açacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı’nı CHP ve MHP’ye rağmen sahipsiz bırakmayacaklarını ve halka açacaklarını söyledi. Seçimden önce yaptığı tüm konuşmalarda mazeret belediyeciliği yapmayacağını, mazeretlerin arkasına sığınmayacağını ifade eden Türel, Belediye Meclisi’nde CHP ve MHP’nin oyları ile çözümsüzlüğü itilmek istenen Konyaaltı Sahili sorununu çözdü.
20 Mayıs 2014 Salı 00:03

 
Türel, 'Konyaaltı sahiline yarışma projesi uygulanacak'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gerçekleştirecekleri projeleri ilgili odalarla işbirliği içinde yapmak istediklerini belirterek, Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak projenin de Mimarlar Odası’nın düzenleyeceği yarışma ile belirleneceğini söyledi.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 00:01

 
Türel, ''Konyaaltı sahilini Antalya halkına ücretsiz açacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilini belediye eliyle Antalya halkına ücretsiz açacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız tüm plaj hizmetinden tek kuruş ödemeden faydalanacak” dedi. Sahilin bu yıl belediye tarafından işletileceğini kaydeden Türel "7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye ve plaj sehpasını Antalya halkının hizmetine sunuyoruz. Bu hizmetlerde tek bir kuruş ücret alınmayacak.” şeklinde konuştu.
2 Mayıs 2014 Cuma 00:07

 
Samut Exclusive Hotel açılıyor
Antalya’da yaptığı büyük inşaat yatırımlarıyla ismini ulusal çapta duyuran Samut Aş. inşaat sektörünün ardından Samut Exclusive Hotel ile turizm sektörüne giriyor. 50 odalı butik otel klasmanında faaliyete girecek olan Samut Exclusive Hotel’in açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak.
28 Nisan 2014 Pazartesi 10:58

 
Kelebekler Vadisi Konya'ya yılda 1 milyon turist çekecek
Dünyanın ender projeleri arasında gösterilen Kelebekler Vadisi için geri sayım başladı. 50 milyon dolarlık bir yatırım bütçesi ile inşaatına başlanan Kelebekler Vadisi tamamlandığında yılda 1 milyon turisti ağırlayacak.
23 Mart 2014 Pazar 14:30

 
"Bilinmeyen Türkiye'yi keşfedin..."
Rusya’nın köklü gazetelerinden İzvestiya’da, Türkiye turizmiyle ilgili bir makaleye yer verildi. “Bilinmeyen Türkiye” başlığını taşıyan yazıda, Türkiye sahillerinde tatil yapmaya alışık olan Ruslara, ülkenin denizden uzak yerlerine yönelmeleri tavsiye edildi.
15 Şubat 2014 Cumartesi 12:54

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.196
USD ALIŞ
3.7630
USD SATIŞ
3.7880
EURO ALIŞ
4.6080
EURO SATIŞ
4.6380
POUND ALIŞ
5.2000
POUND SATIŞ
5.2760
ALTIN ALIŞ
160.8600
ALTIN SATIŞ
161.9500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur