Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Mehmet İşler, haberleri
 
Turizmci 2018 yılından umutlu
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) Aralık ayı yönetim raporuna göre İzmir turizmi 2017 yılınının tamamında yüzde 13,6 büyüdü. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, 2018 yılında İzmir turizminin 2015 yılı rakamlarına yaklaşacağını söyledi. İşler, “2018 yılının olumlu bir yıl olacağına, turizmin canlanmaya, sektörünün yaralarını sarmaya başlayacağına inanıyoruz” dedi
10 Ocak 2018 Çarşamba 12:02

 
Turizmcinin alkollü içkide vergi artışı endişesi
Alkollü içeceklerde özel tüketim vergisinin artışıyla birlikte gündeme gelen fiyat artışları turizmcileri endişelendirdi. Ülkemize gelen turistlerin alkol tüketim alışkanlıklarına dikkat çeken Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, hiç olmazsa bakanlık belgeli tesisler için vergide ayrıcalık getirilmesini istedi.
6 Ocak 2018 Cumartesi 18:52

 
İşler, "İzmir turizmi kan kaybediyor''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, 2018 yılında İzmir turizminin 2015 yılı rakamlarına yaklaşacağını söyledi. İşler, "İzmir turizmi kan kaybediyor. Tanıtımda yönümüzü hedef pazarlara, dış pazarlara çevirmeliyiz" dedi.
30 Aralık 2017 Cumartesi 12:04

 
İşler: ''Travel Turkey İzmir'i ve Ege'yi pazarlamalı''
Egeli turizmciler, Travel Turkey Turizm Fuarı'nın İzmir'e yarayacak, katma değer yaratacak fuar olması yolundaki isteklerinde ısrarcı olduklarını söyledi. Fuarın iyi yönetilemediğini belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Travel Turkey'in yurt dışına gönderen değil, İzmir ve Ege'yi pazarlayan, turist getiren bir fuara dönüşmesi gerekiyor. Yönetim anlayışının değişmesi şart" dedi.
16 Aralık 2017 Cumartesi 09:44

 
İşler: ''İzmir'e direkt uçuş istiyoruz''
Türk Hava Yolları'nın (THY) İzmir'i hub (aktarma merkezi) ilan ederek direkt seferler koymasını isteyen Egeli turizmciler, siyasetçileri ve yerel yöneticileri harekete geçmeye ve seslerini yükseltmeye çağırdı.
2 Aralık 2017 Cumartesi 10:42

 
İzmir'de turist sayısı 2015 yılının 400 bin gerisinde
. ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İzmir'e gelen turist sayısında 2015 yılının 400 bin gerisine düştük. Diplomasideki ve konjonktürdeki olumsuzlukların etkisini yaşıyoruz. Bunun yanında İzmir tanınmıyor, ne yazık ki yeterince ve gereğince tanıtılmıyor” dedi.
27 Kasım 2017 Pazartesi 15:41

 
İşler: ''Dünya dijitalde kazanıyor biz kapatıyoruz''
E-ticaret alanındaki gelişmelerin hız kazandığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, küresel perakende e-ticaret hacmindeki artışa dikkat çekti. Online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasının turizm sektöründe sıkıntı yarattığını hatırlatan İşler, "Dünya dijital ortamda yürütülen küresel ticarette kazanıyor, biz kazanç kapılarını kapatıyoruz" dedi.
16 Kasım 2017 Perşembe 14:38

 
İşler: ''Tasarıda sektör lehine düzenlemeler bekliyoruz''
Turizm yatırımcılarına kira sürelerini 49 yıla uzatma ve tesislerin bulunduğu yerleri satın alma olanağı getirmeyi öngören yasa tasarısı turizmcilerce olumlu karşılandı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, yasa tasarısındaki düzenlemelerin belediyeler ve il özel idarelerince kiralanan tesis ve yerleri de kapsaması gerektiğini söyledi. İşler, ecrimisil bedelleri belirlenirken yatırım yapan, katma değer yaratan turizmcilerin şemsiye, şezlong kiralayanlarla aynı kefeye konmamasını istedi.
4 Ekim 2017 Çarşamba 13:52

 
İzmir turizmi 2016 seviyesini geride bıraktı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nce (ETİK) yayımlanan Ağustos ayı yönetim raporundaki sekiz aylık veriler, yabancı turist sayısında 2016 yılındaki seviyenin geçildiğini ortaya koydu.
29 Eylül 2017 Cuma 14:46

 
İşler: ''Kadın turistlere yapılsaydı izah edemezdik''
Zonguldak'ta plajda içki içmek isteyen kadın hekimlerin göz altına alınması ve çevreye rahatsızlık verdikleri gerekçesiyle idari para cezası uygulanması turizmcileri endişelendirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Bugün iki kadına yapılan işlemin turiste uygulandığını düşünmek bile istemeyiz. Zonguldak'ta bu yapılan iki turiste yapılıyor olsaydı dünyaya izah etmekte, hedef pazarlarda kendimizi ifade etmekte zorlanırdık" dedi.
17 Eylül 2017 Pazar 17:46

 
İşler: ''Günübirlik mekanlar için harekete geçilmeli''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, günübirlik kiraya verilen kayıt dışı evler ve apart daireler konusunda bir an önce harekete geçilmesini istedi.
11 Eylül 2017 Pazartesi 12:15

 
'TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkartacağız'
Egeli turizmcilerle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkan adayı Firuz Bağlıkaya, birlik beraberlik mesajı verdi. Turizm sektörünün diğer paydaşlarla tek yumruk haline geleceklerini anlatan Bağlıkaya, TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkarıp üyesinin ticaretini kolaylaştıran kurum haline getireceklerini vurguladı.
9 Eylül 2017 Cumartesi 10:50

 
İşler: ''10 günlük tatil ekonominin çarklarını yağladı''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 10 günlük bayram tatilinin zor bir dönemden geçen turizm sektörüne doping etkisi yaptığını söyledi. Tatilcinin ve turizmcinin yüzünün uzatılmış bayram tatiliyle güldüğünü belirten İşler, "10 günlük tatil 10 milyar lirayı geçen ekonomik hareketlilik yarattı, ekonominin çarklarını yağladı" dedi.
4 Eylül 2017 Pazartesi 14:29

 
On günlük tatil kararı turizmciyi sevindirdi
Bakanlar Kurulu'nun Kurban Bayramı tatilini on güne çıkaran kararı turizmcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İki yıldan beri kriz dönemini yaşayan sektör bir nebze olsun soluk alacaktır" dedi. Kararın açıklanmasıyla birlikte turistik tesislerin yoğun rezervasyon aldıklarını belirten İşler, vatandaşların ellerini çabuk tutmalarını istedi.
16 Ağustos 2017 Çarşamba 10:18

 
İşler: ''Booking.com gibi siteler yeniden oyuna katılmalı''
TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, merdiven altı rezervasyon sitelerinin online pazarda kurulan dengeleri bozduğunu söyledi.
13 Ağustos 2017 Pazar 10:28

 
Tatilci de turizmci de tatil kararını bekliyor
Hükümetin tatil uzatma ve birleştirme kararını bekleyen vatandaşlar ve turizmciler “Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak?” sorusuna yanıt arıyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Vatandaşların tatil planlarını daha rahat yapabilmesi, ekonomik ve avantajlı tatil seçenekleri değerlendirebilmesi için Kurban Bayramı tatilinin süresi bir an önce açıklanmalı” dedi.
7 Ağustos 2017 Pazartesi 14:27

 
Turizmcinin kurtuluş umudu Kurtulmuş’ta
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilmesi, zor bir dönemden geçen ve sorunlarına acil çözüm bekleyen turizmcileri umutlandırdı. Sektörün kangren haline gelmiş sorunları bulunduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan çözüm yolunda adımlar atmasını bekliyoruz. Kurtuluş umudumuz Sayın Kurtulmuş’ta” dedi.
25 Temmuz 2017 Salı 11:56

 
Bayram turizmi Egeli turizmciyi sevindirdi
Ramazan Bayramı’nda kısa tatildeki hareketlilik ve yer yer yüzde 100’leri bulan doluluk Egeli turizmciyi sevindirdi.
4 Temmuz 2017 Salı 12:15

 
İzmir turizminde toparlanma bekleniyor
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nce (ETİK) yayımlanan Nisan ayı yönetim raporundaki dört aylık veriler, yabancı turist sayısında 2016 yılındaki seviyenin yakalanabileceğine ilişkin umut verdi. İzmir dört ayda 100 bin turisti geçti. ETİK Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İzmir turizminin toparlanacağı umudunu koruyoruz” dedi.
13 Mayıs 2017 Cumartesi 12:17

 
Alman tur operatörleri İzmir'de
Egeli turizmciler, önemli hedef pazarlardan biri olan Almanya’nın farklı kentlerinden gelen tur operatörü ve seyahat acentesi yetkililerini İzmir’de ağırladı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İzmir’i tanıtmanın milli bir görev olduğunu söyledi. Konuk turizmcilerin en önemli talebinin daha fazla tanıtım olduğunu belirten İşler, “Ülkemizle ilgili olumsuz algıyı yok etmenin yolu daha çok tanıtım, daha çok diyalog” dedi.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 13:12

 
Turizmcinin yüzü yerli turistle gülecek
Turizmde bu sezon yerli turist payının önceki yıllara kıyasla 2 katına çıkması bekleniyor.
2 Mayıs 2017 Salı 18:03

 
İzmir’de 41. Turizm Haftası kutlanıyor
İzmir’de Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ve saygı duruşuyla başlayan Turizm Haftası kutlamaları Menderes Özdere’de açılış töreniyle sürdü. Menderes Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Özdere Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte ülke ve bölge turizminin içide bulunduğu koşullar ele alındı. Törende yapılan konuşmalarda, sıkıntılı bir dönemden geçen turizm sektörünün desteklenmesi ve tanıtım çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiği vurgulandı.
19 Nisan 2017 Çarşamba 10:07

 
İzmirli turizmciler marina, müze ve tanıtım desteği istiyor
ETİK Başkanı Mehmet İşler, İzmir kendi başına çok önemli bir değerdir. İzmir’in turizmde daha çok pay alması için üç-dört tane önemli etkinliği yapması gerekiyor. Bir; Ege Uygarlıklar Müzesine ihtiyacımız var, iki; İzmirli turizmciler olarak marina istiyoruz, üç; tanıtım desteği” dedi.
18 Nisan 2017 Salı 14:44

 
İşler: ''Markalaşmış festivallere ihtiyacımız var''
Turizm sektörünün umudunun bu yıl iç pazarda olduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, iç turizmi hareketlendirecek değerlerin öne çıkarılması gerektiğini söyledi. İşler, “İzmir’in öne çıkarılabilecek pek çok değeri var. Alaçatı Ot Festivali gibi markalaşmış etkinliklere, başarılı festivallere ve organizasyonlara ihtiyacımız var” dedi.
16 Nisan 2017 Pazar 14:10

 
İşler: ''TÜRSAB turizme zarar veren kurum olarak anılacak''
Egeli turizmciler, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin mahkeme kararıyla tedbiren durdurulmasına varan girişimlerini eleştirdi. Konaklama sektörünün kaybının şimdiden yüzde 30’ları bulduğunu söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “TÜRSAB, bu kararda baş aktör olduğu için turizme zarar veren bir kurum olarak anılacaktır” dedi.
3 Nisan 2017 Pazartesi 23:09

 
İşler, ''Eğlence yerleri mevzuatı gözden geçirilsin''
TÜROFED Başkan Yardımcısı İşler, asıl tehlikenin eğlence yerlerinin merdiven altına kaymasında olduğunu söyledi.
31 Mart 2017 Cuma 15:44

 
İşler, ''Kayıp yalnız turizmin değil, tüm İzmir’in''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapora göre, yıla yüzde 18,7 kayıpla başlayan İzmir turizminde düşüş sürüyor. Yılın ilk iki ayında İzmir’e gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 16 azaldı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Kayıp yalnız turizm sektörünün değil, tüm İzmir ekonomisi kaybediyor” dedi.
17 Mart 2017 Cuma 12:10

 
İşler: ''Gelecek için umutlarımızı kaybetmiyoruz''
Avrupalı tur operatörlerinin karlı bir pazar olacağı için Türkiye’den daha fazla uzak kalamayacağını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, fiyat avantajı ve hizmet kalitesi nedeniyle Avrupalı turistin bir süre sonra yeniden Türkiye’ye yöneleceğini söyledi.
15 Mart 2017 Çarşamba 16:00

 
İşler: ''FTI kara gün dostu tur operatörü''
Egeli turizmciler, 2016 yılında Türkiye’ye farklı pazarlardan 800 bin turist getiren FTI Grup ve Meeting Point International yöneticilerine plaket vererek teşekkür etti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, geçtiğimiz yıl Avrupa’dan Türkiye’ye en çok turist getiren ve ülkemize ilgisini ve yatırımlarını sürdüren FTI Grup’un “kara gün dostu” olduğunu söyledi.
11 Mart 2017 Cumartesi 13:00

 
Egeli turizmciler Alman pazarı için ITB Berlin’de
Egeli turizmciler, dünyanın en büyük turizm fuarlarından Berlin 2017 Uluslararası Turizm Borsası’nda (ITB Berlin) çıkış yolu arıyor. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “İzmir ve Ege’nin en büyük turist kaynağı Almanya’dan gelen turist sayısını arttırmak ve geçmiş yıllardaki seviyeyi yakalayabilmek için girişimlerde bulunacağız” dedi.
7 Mart 2017 Salı 14:31

 
İşler: ''EXIMBANK kredileri sektöre soluk aldırabilir''
Egeli turizmciler, Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) düzenlediği toplantıda Türkiye İhracat Kredi Bankası’nın (Türk EXIMBANK) ürün ve uygulamaları konusunda bilgilendirilecek. Türk EXIMBANK Genel Müdürü Adnan Yıldırım’ın da katılacağı toplantıda, turizm sektörünün temsilcilerine döviz kazandırıcı hizmetler kapsamında kullandırılan krediler konusunda bilgiler verilecek.
9 Şubat 2017 Perşembe 17:47

 
İşler’den konaklama tesislerine 21 Ocak uyarısı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kimlik bildiriminde bulunmaları zorunlu konaklama tesislerinin sorumlu işleticilerini uyardı. İşler, tesislerin genel bilgi, belge ve kayıtları bildirmek üzere genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmak için gerekli işlemleri 21 Ocak 2017 gününe kadar tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.
16 Ocak 2017 Pazartesi 10:31

 
İşler: ''Kahraman polis memurunun anısı yaşatılmalı''
Egeli turizmciler, İzmir Adliyesi önünde meydana gelen terör saldırısında dikkati sayesinde büyük bir faciayı önleyen şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in anısının adına yaraşır bir eserle yaşatılmasını istedi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Şehit Polis Memuru Fethi Sekin’in heykelinin kahramanca görev yaptığı İzmir Adliyesi önüne konulmasını önerdi.
6 Ocak 2017 Cuma 18:36

 
İşler: ''Turizm sektörü ağır yaralı''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, ülke ve İzmir turizminde açılan derin yarayı bir kez daha ortaya koydu. 2016 yılında ülke turizmi 10 milyon, İzmir turizmi yaklaşık 530 bin turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü 2016 yılında ağır yaralar aldı. Yurt dışı pazarlar açısından ümitli değiliz, 2017 yılında ümidimiz yurt içi pazarda” dedi.
5 Ocak 2017 Perşembe 11:38

 
İşler: ''Terör saldırısının bir hedefi de turizm''
Egeli turizmciler, İstanbul Ortaköy’de meydana gelen, 39 kişinin hayatını kaybetmesi, 65 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı terör saldırısını lanetledi. Turistik eğlence mekanında gerçekleşen terör saldırısının toplumsal barışın yanı sıra doğrudan turizmi hedef aldığını söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak” dedi.
2 Ocak 2017 Pazartesi 14:17

 
Yılbaşı konaklama sektörünü hareketlendirdi
Zor bir dönemden geçerken bayram tatillerinde yüzde 100 doluluk oranını yakalayan Egeli turizmciler, yılbaşı programlarının gördüğü ilgi ve rezervasyonlarla moral buldu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, otellerin yılbaşı doluluk oranlarının sevindirici boyutta olduğunu ve sektöre moral verdiğini söyledi.
28 Aralık 2016 Çarşamba 11:29

 
Demirtaş: ''Turizm sektörü desteklenmeli''
Egeli turizmciler, İzmir Ticaret Odası (İzTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş’a sektörün sorunlarını anlattı, çözümü konusunda destek istedi. 2016 yılını dış pazarlarda ciddi kayıplarla kapattıklarını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, umutlarının yurt içi pazarda, fuarlarda ve kongrelerde olduğunu söyledi. Fuar turizminin önemine dikkat çeken Demirtaş, döviz sağlayan üçüncü sektör durumundaki turizm sektörünün desteklenmesi gerektiğini dile getirdi.
27 Aralık 2016 Salı 13:08

 
Egeli turizmciler terör saldırısını lanetledi
Egeli turizmciler, İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen, 44 kişinin hayatını kaybetmesi, 149 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan canlı bomba ve bombalı araçla saldırıyı lanetledi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Terör saldırıları asla amacına ulaşamayacak, birlik ve beraberliğimizi bozamayacak. Terör saldırısında şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz” dedi.
12 Aralık 2016 Pazartesi 17:27

 
İşler: ''Turizmimiz ağır hasarlı''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, ülke ve İzmir turizmindeki “ağır hasarı” ortaya koydu. Yılın onbir ayında ülke turizmi 9,5 milyon, İzmir turizmi 523 bin turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü 2016 yılında aldığı darbelerle büyük hasar gördü. Yeni yıla ağır bakımda gireceğiz. Şimdi onarım zamanı. Tanıtım etkinliklerini ara vermeden sürdürmek gerekiyor” dedi.
8 Aralık 2016 Perşembe 21:36

 
Turizm sektöründen “tek yumruk” mesajı
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret eden ETİK yönetimi, “Sizinle kader birliğimiz var. Kısa zamanda iş üreterek iç pazara destek vermeniz, bizi moral ve motivasyon olarak çok etkiledi. Sizin başkanlığınızda gücümüzü birleştirip tek yumruk olmak istiyoruz” mesajı verdi.
6 Aralık 2016 Salı 16:21

 
Ege de destek kapsamında
Ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentelerine sağlanan uçak başına 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamının genişletilmesi Egeli turizmcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Yaklaşık on aydan buyana sorunlu olduğunu dile getirdiğimiz, turizm bölgeleri arasında haksız rekabete yol açan uygulama son buluyor. Yıl boyunca süreceği açıklanan destek Egeli turizmcilere 2017 yılı için ümit vermiştir” dedi.
1 Aralık 2016 Perşembe 15:40

 
Turizmciden tanıtım seferberliği çağrısı
Ülke turizmindeki rekor düzeyde gerilemeye dikkat çeken Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, alınacak acil önlemler yanında tanıtım seferberliği çağrısında bulundu. İşler, “Ülkenin tanıtımı ve olumsuz algıların kırılması için hükümet ve yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları, ihracatçılar, uçak şirketleriyle turizmciler işbirliği ve güçbirliği yapmalı” dedi.
29 Kasım 2016 Salı 17:32

 
İşler: Günübirlik kiralanan evlere ilişkin düzenleme olumlu
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, güvenliği tehdit eder hale gelen günübirlik kiralanan evlerin kayıt altına alınma çabalarını olumlu bulduklarını söyledi.
22 Kasım 2016 Salı 17:00

 
Ülke dışında ciddi bir PR ve imaj çalışması yapılmalı
TÜROFED Başkan Yardımcısı İşler, Dünya Seyahat Fuarı izlenimlerini paylaştı. işler, ''Ülke dışında ciddi bir PR ve imaj çalışması yapılmalı'' dedi.
14 Kasım 2016 Pazartesi 14:06

 
Kruvaziyer turizmi eridi, havayolu inişte
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, sürekli kan kaybeden ülke ve İzmir turizmindeki çöküşü ortaya koydu. Kruvaziyer turizmin eridiği, havayolu girişlerinin inişe geçtiği İzmir turizmi son üç yılda 682 bin 468 turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü eriyor. Durum vahim. Acil önlemler alınması, sektörün desteklenmesi gerekiyor” dedi.
10 Kasım 2016 Perşembe 11:53

 
Online rezervasyon siteleri kayıt altına alınmalı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İnternet ortamında tüketiciyi konaklama tesisleriyle buluşturan çevrim içi rezervasyon sitelerinin kayıt ve denetim altına alınması gerektiğini söyledi. Yurt dışı merkezli rezervasyon sitelerinin vergi kayıplarına yol açtığını belirten İşler, konaklama tesislerini zor durumda bırakan gerçek dışı yorumlarla ilgili muhatap bulamamaktan yakındı.
30 Ekim 2016 Pazar 12:19

 
Turizmcilere 2017 yılı parlak görünmüyor
Turizm bölgelerinde kış operasyon yok, ön avans yok, erken rezervasyon yok, turizmciler endişeli.
24 Ekim 2016 Pazartesi 13:28

 
“Günlük kiralanan mekanlara acil yasal düzenleme gerek”
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun günlük kiralanan mekanlar konusunda çalışmalar yapıldığına ilişkin açıklamasını olumlu bulduklarını söyledi. İşler, “Ciddi güvenlik sorunları oluşturan, kayıt dışı, vergi kaybı yaratan, haksız rekabete yol açan günübirlik kiralanan mekanlarla ilgili yasal düzenleme yapılması gerekiyor” dedi.
21 Ekim 2016 Cuma 11:01

 
Zor durumdaki turizm sektörü uygun finansman arayışında
Zor günler geçiren turizm sektörünün döviz girdisiyle yapmayı planladığı yatırımları yaşama gerçekleştirmekte zorlandığını belirten Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, sektörün uygun koşullarda finansman arayışına girdiğini söyledi. İşler, “Sektör Eximbank’tan orta ve uzun vadeli kredi kullanabilmeli, yüzde 50 teminatla yüzde 100 kredi alabilmeli. Bunun için mevzuatta gerekli düzenlemeler yapılmalı” dedi.
15 Ekim 2016 Cumartesi 00:00

 
İzmir turizmi dibe vurdu
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nce (ETİK) yayımlanan Eylül ayı yönetim raporu, İzmir turizminde rekor düzeyde düşüşün sürdüğünü ortaya koydu. Rapor, İzmir turizminin yılın dokuz aylık döneminde yüzde 42,6 gerilediğini, hava yolu girişlerinin yüzde 31,9 azaldığını, kruvaziyer trafiğinin yüzde 98,8 dolayında düşüşle dibe vurduğunu gözler önüne serdi.
10 Ekim 2016 Pazartesi 11:10

 
İşler: ''Orta vadeli program umut vaat ediyor''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, hükümetin 2016 - 2019 orta vadeli programdaki öngörülerin sektöre umut vaat ettiğini söyledi. Turizmin çeşitlendirilmesini, altyapısının güçlendirilmesini öteden beri savunduklarını belirten İşler, “Ülkemize döviz kazandıran sektör olarak desteklerin kapsamının genişletilmesini, bölgeler arasında ayrım yapılmamasını talep ediyoruz” dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 13:42

 
İşler, ''Günlük kiralık mekanlar denetlenmeli''
Ege Turistik işletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, güvenliği tehdit eder hale gelen günlük kiralanan mekan sorunun derinleştiğini söyledi. Bu tür mekanların mutlaka denetim ve kayıt altına alınması gerektiğini belirten İşler, kentin çeşitli bölgelerinde sayıları giderek artan pub, müzikhol ve masaj salonlarının huzur bozan gelişmelere yol açabileceği uyarısında bulundu.
5 Ekim 2016 Çarşamba 13:02

 
Turizmcilerden Kültürpark projesine destek
Egeli turizmciler Kültürpark'ın yenilenmesi projesini desteklediklerini açıkladı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Kültürpark’a adına yaraşır kültür ve sanat merkezinin yapılmasını, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın burada düzenlenmeye devam etmesini olumlu bulduklarını söyledi. İşler, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun sunduğu Yeni Kültürpark Projesi bölgeyi daha cazip hale getirecek, yaratacağı katma değerle kent ekonomisine ve turizm sektörüne yararlı olacaktır” dedi.
2 Ekim 2016 Pazar 10:14

 
İç turizmdeki hareketlilik müzelere yansımadı
Turizm sektöründeki gerilemenin müze ziyaretlerine de yansıdığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, UNESCO Dünya Mirası Listesi listesinde yer alan Efes ve Bergama’da büyük düşüşler yaşanmasından üzüntü duyduklarını söyledi.
26 Eylül 2016 Pazartesi 10:20

 
İşler: ''Sektörde işsizliğin artmasından endişeliyiz''
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde işsizlik oranı Haziran ayında yüzde 10.2 ile yeniden çift haneli rakamlara çıktı. Ekonomideki yavaşlama ve turizm sektöründeki gerilemenin istihdam rakamlarına yansıdığını belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, sektörde işsizliğin artmasından endişe duyduklarını söyledi.
23 Eylül 2016 Cuma 16:01

 
85. İEF İzmirli turizmciyi memnun etmedi
Kapılarını 26 Ağustos günü açacak ve 4 Eylül gününe kadar açık kalacak 85. İzmir Enternasyonal Fuarı İzmirli turizmcileri memnun etmedi.
25 Ağustos 2016 Perşembe 16:21

 
Turizmciler fuarlara birlikte katılacak
Egeli turizmciler, yurt içi ve yurt dışı fuarlara katılımda güçbirliği yapacak, fuarlara birlik halinde katılacak. Fuar katılımında güç birliği ve desteklerden yararlanmanın önemine dikkat çeken ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “Fuarlar yurt içinde de dışında da artık satış vesilesi olmaktan uzak. Ama prestij ve temas açısından önemli” dedi.
22 Ağustos 2016 Pazartesi 15:52

 
İşler: ''Karabulutlar dağılıyor, umutlarımız yeşeriyor''
Uluslararası ilişkiler alanındaki gelişmeler, kamu çalışanlarının izinlerinin açılması ve Kurban Bayramı tatilinin dokuz güne çıkması 2016 yılını "kara yıl" olarak tanımlayan turizmcileri umutlandırdı. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "2016 yılının üstündeki kara bulutların dağılacağına inanıyoruz. Son gelişmeler ışığında 2017 yılı için artık çok daha ümitliyiz" dedi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 12:02

 
Turizmciler, indirim kampanyalarına başladı
“Bizim için otel doluluğu ve fiyatlardan önce vatanımız gelir” diyen turizmciler, darbe girişiminin ardından yüzde 20 ile yüzde 40 arasında indirim kampanyaları başlattı
1 Ağustos 2016 Pazartesi 17:00

 
İşler: ''Yılmak yok tanıtıma devam''
ETİK Başkanı İşler, ülkemizin doğru anlatılması ve anlaşılması için yapılacak çalışmalarda işbirliği çağrısında bulundu.
25 Temmuz 2016 Pazartesi 14:28

 
Turizmciler müzik meslek birliklerinden destek istiyor
Turizmciler sektörün yaşadığı ağır kriz nedeniyle müzik meslek birliklerinden indirim talebinde bulundu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, “2016 yılı tüm ağır koşullarıyla sürerken, en önemli giderlerimizden olan müzik birliklerine ödediğimiz telif ücretleri konusunda destek istiyoruz” dedi.
18 Temmuz 2016 Pazartesi 15:35

 
Egeli turizmciler: Terörden yılmak yok
Egeli turizmciler, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısını lanetledi. Birlik ve beraberlik çağrısında bulunan turizmciler, terör saldırılarının kendilerini yıldıramayacağını, terör örgütlerinin asla amacına ulaşamayacağını dile getirdi.
1 Temmuz 2016 Cuma 11:01

 
İsrail'le mutabakat turizmciye umut oldu
Türkiye ile İsrail arasında ikili ilişkilerin normale dönmesi hakkında varılan mutabakat zor günler yaşayan turizmcileri umutlandırdı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "İnsanlar huzuru ve barışı arıyor. Bu diplomatik başarının ardından 700 bin İsrailli'yi tekrar kazanma şansımız olabilir. Umarız Rusya ile ilişkilerimiz de düzelir, 4,5 milyon Rus turistin de geri gelişiyle sektörümüzdeki ve ekonomimizdeki kötü gidiş son bulur" dedi.
27 Haziran 2016 Pazartesi 17:05

 
Egeli turizmciler, su tüketim bedellerinde indirim istedi
Sektördeki daralma ve kriz yanında bölgeler arası haksız rekabetle baş etmeye çalıştıklarını belirten Egeli turizmciler, su tüketim bedellerinde indirim istedi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, "Turizm bölgeleri içinde en pahalı suyu bizler kullanıyoruz. Su bedellerinde sektöre destek bekliyoruz. Aksi halde konuyu yargıya taşıyacağız" dedi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 17:22

 
Vali Ayyıldız: ''Turizmcilerle işbirliği içinde olacağız''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden İzmir Valisi Erol Ayyıldız, "Turizm sektörünün sorunlarını yakından biliyorum. Bu sorunların çözümü için elimizden gelen gayreti göstereceğim" dedi. Vali Ayyıldız, kentin turizmden aldığı payı arttırmak için çaba harcarken turizmcilerle işbirliği içinde olacaklarını dile getirdi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 10:47

 
Dokuz günlük bayram tatili turizmciyi umutlandırdı
Ramazan Bayramı tatilinin dokuz güne çıkarılması, zor günler yaşayan Egeli turizmcileri umutlandırdı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, turistik tesislerde yüzde 40 dolayında olan doluluk oranının yüzde 100'e çıkmasını umduklarını söyledi.
10 Haziran 2016 Cuma 12:12

 
ETİK Fransız heyete İzmir'i anlatacak
Egeli turizmciler, Fransa'nın Strasbourg kentinden gelecek, yöneticileri, turizmciler ve gazetecilerden oluşan bir heyeti 15 - 18 Mayıs 2016 tarihleri arasında İzmir'de ağırlayacak. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, "Fransa'dan gelecek konuklarımıza İzmir ve çevresinin güzelliklerini, güvenli olduğunu göstereceğiz" dedi.
13 Mayıs 2016 Cuma 15:19

 
Bakan Ünal'ın açıklaması Egeli turizmciyi sevindirdi
Turizm sektörü ve çalışma hayatına dönük desteklerin kapsamının genişletileceği ve "tüm Türkiye'de uygulanacağı" haberi Egeli turizmcileri sevindirdi.
25 Nisan 2016 Pazartesi 12:44

 
İşler, ''Türk turizmi rüştünü ispatladı''
ge Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ve Yönetim Kurulu Üyeleri, İzmir Valisi Mustafa Toprak’a nezaket ziyaretinde bulundu. İşler, rüştünü ispatlamış Türk turizmini gerçek değerine çekmeye çalıştıklarını söyledi.
20 Nisan 2016 Çarşamba 00:00

 
Egeli turizmciye “destek yolda”
Turizm sektörünün yaralarını sarmak amacıyla açıklanan istihdam ve uçak teşviklerini içeren iki destek paketinin de kapsamı dışında kalan Egeli turizmciye “Destek yolda, kapsam genişleyecek” haberi geldi.
19 Nisan 2016 Salı 10:12

 
İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizm istihdam destek paketini değerlendirdi. İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı'' dedi.
14 Nisan 2016 Perşembe 07:51

 
İzmir turizminde daralma sürüyor
ETİK Başkanı İşler: ''İZTAV, İZKA, İZTO, sektör el ele verip tanıtım için bir an önce atağa kalkmalı'' dedi.
8 Nisan 2016 Cuma 13:39

 
Turizmcinin sığınmacı endişesi!
Egeli turizmciler, Türkiye-Avrupa Birliği (AB) arasında yapılan Geri Kabul Anlaşması kapsamında ülkemize gelen sığınmacıların kalıcı olmalarının yol açabileceği sıkıntılara dikkat çekti.
4 Nisan 2016 Pazartesi 14:31

 
İşler, ''Günlük kiralık evler mercek altına alınmalı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, son dönemde sayıları giderek artan ve günlük olarak kiralanan apart daire ve evlerin güvenlik sorunları nedeniyle mercek altına alınması gerektiğini söyledi.
21 Mart 2016 Pazartesi 17:11

 
İşler: ''Travel Turkey otelci olmadan eksik kalır''
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, Travel Turkey Fuarı’nın kente 4,5 milyar dolar yatırım yapan otelcileri temsil etmediğini söyledi. İşler, şu an seyahat acentası odaklı bir fuar görünümüne sahip olan Travel Turkey’in çalışma kurulunda, 200’ü aşkın üyesi bulunan ETİK’in temsil edilmesi gerektiğini, yoksa fuarın bu haliyle kadük ve topal bir fuar olacağını dile getirdi.
17 Mart 2016 Perşembe 14:25

 
Turizmci Avrupa pazarından umudunu koruyor
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler, ''Almanya, uluslararası ilişkilerde ve turizmde Türkiye’nin en önemli partneri olduğunu bu fuarda bir kez daha hissettirdi'' dedi.
11 Mart 2016 Cuma 15:13

 
Mehmet İşler: ''Destek paketi moral verdi''
Ege Turistik İşletmelere ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "turizm acil eylem destek paketi"ni değerlendirdi. İşler, "Bu paket genelde sektör açısından olumlu, ama yeterli değil. Bu açılımların altının nasıl doldurulacağı, mevzuatın nasıl uygulanacağı önemli" dedi.
22 Şubat 2016 Pazartesi 15:03

 
ETİK, bombalı saldırıyı lanetledi
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 17 Şubat 2016 Pazartesi günü başkent Ankara'da düzenlenen bombalı saldırıyı lanetledi.
19 Şubat 2016 Cuma 17:31

 
İşler, ''Turizm sektöründe 500 bin kişi işsiz kalabilir''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, terör ve savaş algısı nedeniyle turizmde yaşanan kriz sonucu Antalya’da 15 bin işçinin işten çıkarıldığını, önlem alınmadığı taktirde sektörün yüzde 50 daralarak 500 bin kişiyi işten çıkarmak zorunda kalacağını öne sürdü.
16 Şubat 2016 Salı 21:57

 
ETİK ünlü yazarları dünya mirasıyla buluşturacak
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), Kanada, Arjantin ve Amerika’dan gelecek dünyaca ünlü yazarları İzmir’de ağırlayacak. İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF) kapsamında İzmir’e gelecek yazarlar Bergama, Selçuk ve Sakız’da ağırlanacak. Yazarlar, ziyaret edecekleri ören yerlerinde kitaplarını kendi dillerinde okuyacak.
15 Şubat 2016 Pazartesi 11:25

 
ETİK Başkanı Mehmet İşler, ''TUREM kapanmasın''
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı olarak, 1987 yılında Balçova Özer Türk Eğitim Merkezi adıyla, turizm sektörüne kalifiyeli personel yetiştirmeyi amaçlayan TUREM (Turizm Eğitim Merkezi) Balçova Okulunun kapatılmasının gündeme gelmesinin ardından, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, (ETİK) Balçova Kaymakamı Süleyman Özçakıcı’yı ziyaret ettiler.
3 Şubat 2016 Çarşamba 00:00

 
İşler, ''Ege'de toplam 908 turizm tesisi satışa çıkarıldı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizmcilerin tesislerini kapatmaya, satmaya başladığını belirterek, ''Ege'de toplam 908 turizm tesisi satışa çıkarıldı'' dedi.
2 Şubat 2016 Salı 13:40

 
İşler, “İzmir turizmi Hollanda'dan daha çok pay almalı”
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı ve Turofed Başkan Yardımcısı Mehmet İşler," Türkiye için önemli bir pazar olan Hollanda’dan daha çok pay almak için, İzmir turizmini daha farklı, çeşitli pazarlara tanıtmak için Hollanda’daki yerlerini aldıklarını, belirtti.
19 Ocak 2016 Salı 00:18

 
Turisti çekecek yeni programlar şart
İzmir Turist Rehberleri Odası Başkan Vekili Serdar Çelenk, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Derneği ETİK’i ziyaret etti.
13 Kasım 2015 Cuma 00:02

 
Atilla Taşbaşı, İngiliz müşterileri Paxcloud’a taşıyacak
Otela Enterprise Systems tarafından hazırlanan Paxcloud bilgi paylaşım sistemi üzerine görüşen Atilla Taşbaşı ile Mehmet İşler konforlu seyahat için işbirliğine gidiyor. Kasım ayı içinde protokol imzalayarak daha konforlu seyahatlar için inovatif bir yaklaşımla taşımacılıkta devrim yapacaklar.
11 Kasım 2015 Çarşamba 00:06

 
İşler, ''İngiltere Pazarı için olumlu sinyaller yakaladık''
ETİK Yönetim Kurulu Başkanı, TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Rusya''daki turizm sorununun İngiltere pazarında sürerken, Rusya pazarının şekillenmesi sebebiyle İngiltere Pazarı için olumlu sinyaller yakaladık'' dedi.
5 Kasım 2015 Perşembe 08:08

 
Turizmcilerden İzmir’e Sahip Çıkın Çağrısı
AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Binali Yıldırım ETİK (Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalı Birliği)’in Mövenpick Otel’de düzenlediği toplantıda İzmir turizminin sorunlarını dinledi. Terörün Türkiye’nin güven ve istikrarını hedef aldığını dile getiren Yıldırım “Birlik ve beraberliğimizi hedef alıyorlar. Oyuna gelmeyelim” diyerek toplumsal ayrışmanın terörden daha tehlikeli olduğuna dikkat çekti.
22 Ekim 2015 Perşembe 00:05

 
İşler, “Devlet İzmir’e kongreler, turnuvalar vermiyor”
ETİK Başkanı Mehmet İşler; “İzmir’e büyük turnuvalar, kongreler getirmek için elimizden geleni yapıyoruz ama araya bir vekil giriyor başka kente götürüyor. Bir türlü istediğimiz desteği alamıyoruz'' dedi.
21 Ekim 2015 Çarşamba 00:00

 
Turizmciler’den Sertel’e “sesimiz ol” daveti
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyeleri, CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Adayı Atila Sertel’i ağırladı. Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila’nın da hazır bulunduğu toplantıya İzmir ve çevresinden yaklaşık 30 otelin temsilcisi katıldı. Turizm sektörünün sorunlarını ve yeni Meclis’ten beklentilerini dile getiren ETİK üyeleri, Atila Sertel’in Ankara’daki sesleri olması yönündeki temennilerini ilettiler.
8 Ekim 2015 Perşembe 00:07

 
İzmir'e gelen turist sayısı yüzde 8,7 geriledi
ETİK, Exclusive Yönetim Raporu'nu açıkladı.2015 yılının 9 aylık döneminde İzmir’e gelen toplam yabancı ziyaretçi sayısı % 8,7 düşerek 1 milyon 94 bin 710 kişiden 999 bin 499 kişiye geriledi.
8 Ekim 2015 Perşembe 00:05

 
İzmir'e denizden gelen azaldı, havadan gelen arttı
2013 yılı Ağustos ayında denizyolu girişleri yaklaşık 78 bin kişiyken, aradaki 3 yıllık dönemde azalan denizyolu giriş sayısı son olarak 2015 yılı Ağustos ayında yaklaşık 36 bin kişiye kadar düştüğü belirtildi.
8 Eylül 2015 Salı 16:41

 
İşler, ''İzmir, Suriyeliler’le baş edemez hale geldi''
Geçtiğimiz günlerde İzmir Valisi Mustafa Toprak’ ın Suriyeli mültecilerin yasal olmayan yollarla Avrupa’ya geçiş yapabilmek için İzmir’in özellikle kıyı bölgelerinde yoğunlaşmasına karşılık yeni tedbirler alacağıyla ilgili karara Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler’ den destek geldi.
10 Ağustos 2015 Pazartesi 10:30

 
Turizmcinin artık sabrı kalmadı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği, (ETİK) 19’uncu Olağan Genel Kurul sonrası yeni yönetim ve danışma kuruluyla birlikte ilk toplantısını İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleştirdi. Toplantının ana gündem maddelerini turizm sektörünün sorunları ve sektörle ilgili yapılması gerekenler oluşturdu. Daha önce bir çok platformda turizm sektörünün sorunlarını dile getiren ETİK Başkanı Mehmet İşler, bu konu hakkında yaptığı geniş ve çarpıcı bir basın açıklamasıyla tüm kamuoyunun dikkatini çekti.
7 Ağustos 2015 Cuma 11:17

 
ETİK, fiyat baskısına karşı 'ortak hareket etme' çağrısı yaptı
ETİK Başkanı Mehmet İşler, terör olaylarının bahane edilerek turizmde fiyat baskısı olduğunu belirterek, sektörü buna karşı ortak hareket etmeye çağırdı.
29 Temmuz 2015 Çarşamba 11:34

 
14 bin geceleme İzmir’de spor turizmine katkı koyacak
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve Becker, İzmir’de spor turizmini canlandırmak, İzmir kadın basketbolunun kalitesini ve önemini arttırmak için el ele vererek çalışmalara başladı
29 Temmuz 2015 Çarşamba 00:11

 
İşler, ''Aqua fantasy, turizmin gülen yüzü olmayı hak etti''
Aqua Fantasy, Travel Channel’ s Extreme Waterparks’ ın geçen sene Aqua Fantasy’ de yapmış olduğu tanıtım filmi çekimlerinin medya kullanım iznini aldı.
20 Temmuz 2015 Pazartesi 10:12

 
İşler, “Doluluklar yüzde 100’e yaklaşmış durumda”
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, 2015 yılı turizm sezonunu değerlendirdi. Turizm sezonun kendileri için kötü başladığını, buna rağmen Ege kıyılarında yer alan otellerin doluluk oranlarının yüzde 100 oranına kadar ulaşmış olduğunu söyleyen İşler, ayrıca geçen yıla göre artan yüksek maliyetlere rağmen oda fiyatlarında fazla değişiklik yapmadıklarını belirtti.
10 Temmuz 2015 Cuma 12:03

 
İşler: ''Hedef, Efes ve Bergama’dan verim almaktır''
Türkiye’nin ve İzmir’in en önemli antik kentlerinden Efes’in 21 yıl aradan sonra Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü(UNESCO) tarafından dünya miras listesine kabulü gelişmesiyle ilgili Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği(ETİK) Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, önemli açıklamalarda bulundu. “Dünya mirası listesinde artık Efes te yer alıyor” diyen İşler, bundan sonra hedefin Efes ve Meryem Ana gibi önemli değerlerden verim almak olduğunun altını çizdi.
7 Temmuz 2015 Salı 00:15

 
ETİK Başkanı İşler: ”Sektördeki kriz yeni bir kanunla aşılır”
Turizm sektörünün önde gelen temsilcileri, İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleşen toplantıyla turizm sektörünün sorunlarını masaya yatırarak çözüm önerleri hakkında değerlendirmede bulundular.ETİK Başkanı İşler: ”Sektördeki kriz yeni bir kanunla aşılır” dedi.
29 Haziran 2015 Pazartesi 10:57

 
ETİK ve SECRET CV Protokol anlaşması imzaladı
1958 yılından beri faaliyet gösteren ve Türkiye’nin ilk turizm derneği olma özelliği taşıyan Ege Turistik İşleteler ve Konaklamalar Derneği (ETİK), iş ve eleman arayan firmaları internet ortamında buluşturan ve Türkiye’nin en büyük insan kaynakları internet siteleri arasında yer alan secretcv.com ile protokol anlaşması imzaladı.
8 Haziran 2015 Pazartesi 10:46

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7920
USD SATIŞ
3.8170
EURO ALIŞ
4.6420
EURO SATIŞ
4.6720
POUND ALIŞ
5.2210
POUND SATIŞ
5.3040
ALTIN ALIŞ
162.7200
ALTIN SATIŞ
163.8200
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur