Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Menderes Türel haberleri
 
Antalya’da yerli turist seferberliği başlatıldı
Dünya turizminin lider şehirlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Antalya’da, iç turizme yönelik özel indirim ve avantajlı fiyat uygulamalarını kapsayan Antalya Seni Bekliyor adlı kampanya aracılığıyla, erken rezervasyon seferberliği başlatıldı.Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel öncülüğünde, iç turizmi canlandırmak amacıyla sürdürülecek kampanyanın ilk adımı olarak, Antalya Büyükşehir Belediyesi, AKTOB ve Türkiye’nin en büyük tur operatörleri arasında iş birliği protokolü imzalandı.
10 Şubat 2018 Cumartesi 19:03

 
Türel: “Turizmde 2018 rekor yılı olabilir”
Alman gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 2018 rezervasyonlarının çok iyi gittiğini belirterek, “Alman pazarının da fevkalade ümitli bir seyir göstermesi belki de 2018’i tüm senelerin rekor yılı olarak yaşayabileceğimizi ortaya koyuyor. 2016 senesinde bir duraksama söz konusuydu 2017’de yürümeye başladık, 2018’de de koşacağız” dedi. Türel, turizm tanıtım faaliyetlerine devam edeceklerini de sözlerine ekledi.
14 Ocak 2018 Pazar 11:00

 
Türel, ‘Konyaaltı Muhteşem Olacak’
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili Projesi’nin yüzde 90’ının tamamen halkın ücretsiz kullanımında kalacağını söyledi. Türel, Konyaaltı Sahili’nin Boğaçayı Projesi ile birleşince muhteşem görüneceğini de kaydetti.
22 Aralık 2017 Cuma 01:00

 
Türel, 'Şehirle sahil turizmi arasındaki kopukluğu kaldırmalıyız'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 'Antalya’da ilçelerle, yani şehirle sahil turizmi arasındaki kopukluğu, uçurumu ortadan kaldırmak mecburiyetindeyiz” dedi.
14 Aralık 2017 Perşembe 15:29

 
Türel: ‘Turistler Ulu Cami’yi görmek için sıraya girecek'
Antalya İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği Geleneksel Pilav Günü’nde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın müzeler kenti olacağını belirtti. Antalya Cami Projesi’nin, Türk İslam Sanatları Müzesi ile kentin kültür ve turizmine katkı sağlayacağını belirten Türel, “En büyük hayalim kente gelen turistlerin bu cami ve Türk İslam Sanatları Müzemizi görmek için sıraya girmesi “ dedi.
27 Eylül 2017 Çarşamba 11:19

 
Antalya turizmi 20 milyonlu turist rakamlarına ulaşacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya turizminin çok kısa bir süre sonra 20 milyonlu turist rakamlarına ulaşacağını söyledi.
16 Eylül 2017 Cumartesi 00:00

 
Turizmcilere turisti kent merkezine çekecek projeleri anlattı
Turizmcilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Boğaçayı Projesi’nde hazineye ait araziler için Türkiye'de ilk defa Maliye Bakanlığı ile bir belediyenin proje esaslı mülkiyet satışını birlikte yapacağını söyledi. Türel, “Proje Bakanlar Kurulu’nda imzalandı, Sayın Cumhurbaşkanımız da bu hafta zannediyorum kararnameyi imzalayacak böylelikle Boğaçayı projesinin mülkiyet satışlı proje esaslı ihalesini yapacağız” dedi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 18:37

 
Antalya’nın ikinci kadınlar plajı açıldı 2 tane daha geliyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Alanya ve Gazipaşa arasındaki Uğrak mevkiinde yapılan Aysultan Kadınlar Plajı, törenle hizmete açıldı.
1 Ağustos 2017 Salı 10:33

 
Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz son derece faydalı oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz bizim için de son derece faydalı oldu. Sektör temsilcileri toplantımızın oldukça yararlı görüşleri ortaya koyduğunu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Aysultan Kadınlar Plajı 29 Temmuz'da açılıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Alanya-Gazipaşa arası Uğrak mevkiinde hayata geçirdiği Aysultan Kadınlar Plajı 29 Temmuz Cumartesi saat 18.00’de resmi olarak açılıyor.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 00:00

 
Tünektepe Burc el-Arab kadar Antalya’ya değer katacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin dünya çapındaki vizyon projelerinden Tünektepe için Büyükşehir Meclisi’nden onay çıktı. İhale hazırlıklarına başladıklarını söyleyen Başkan Türel, “Tünektepe’ye Antalya’ya yakışan, sembolik önemi ve değeri de olan kartpostalları süsleyecek güzellikte bir tesis kazandıracağız.Dubai’de o Yelken Otel diye bildiğimiz Burc el-Arab kadar Antalya’ya çok ciddi katma değer sağlayacak bir tesis olacak” dedi.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 13:40

 
Antalya'da Doğa Tarihi Müzesi kurulacak
Büyükşehir Belediyesi, ‘Müzeler Kenti Antalya’ hedefi doğrultusunda, Antalya’ya Doğa Tarihi Müzesi kazandırmak için kolları sıvadı. Kepez Santral Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında kurulacak Doğa Tarihi Müzesi için arama konferansı düzenlendi. Türkiye’nin dört bir yanından gelen uzmanlar, müzenin kuruşunda izlenecek yol haritasını görüştü. Müzenin 20 bin metrekare kapalı alana sahip olacağını belirten Başkan Türel, “Antalya tarihinde yeni bir sayfayı hep birlikte açıyoruz” dedi.
9 Temmuz 2017 Pazar 00:00

 
Antalya 1 milyon yabancı ve yerli turisti ağırlıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,''Antalya şu günlerde huzur ve güven içerisinde 1 milyona yakın yabancı ve yerli misafirimize de ev sahipliği yapmaktadır'' dedi.
24 Haziran 2017 Cumartesi 08:44

 
Kaleiçi'ne Butik Yat limanı
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi Yat Limanı’nı gerçek bir butik yat limanı haline getirerek, nitelikli turisti Kaleiçi ve kent merkezi ile buluşturacaklarını söyledi. Bugüne kadar Antalya’nın hizmet açığını kapatmaya yönelik kavşak, trafik ve alt yapı yatırımlarına ağırlık verdiklerini anlatan Türel, “Hizmet açığını kapattık, vizyon projelere başladık” dedi. Türel, Şarampol Projesi’nin de tabela disiplini açısından Antalya’ya örnek olacağını kaydetti.
21 Haziran 2017 Çarşamba 10:25

 
Konyaaltı sahili yeni sezona hazır
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya ile birlikte yaz sezonu öncesi Konyaaltı Sahili’ndeki son hazırlıkları inceledi. Son rötuşların yapıldığını belirten Başkan Türel, “Amacımız herkesin Konyaaltı’ndan en sağlıklı şekilde istifade edebilmesini sağlayabilmek” dedi.
6 Haziran 2017 Salı 15:30

 
Şanzelize gibi olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şarampol Projesi ile ilgili, ''Proje ile yalnızca Antalya’nın değil ülkemizin ve hatta dünyanın en önemli yayalaştırma projelerinden birisini planladık. Örneğin Paris’i ziyaret edenler Şanzelize’de geziyorum diye hatıra fotoğrafı çektirirler'' dedi.
29 Mayıs 2017 Pazartesi 16:28

 
Antalya'da turizme katrilyonluk yatırım
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Tünektepe’den, Konyaaltı Sahili’ne, Kruvaziyer Liman’dan Boğaçayı’na kadar bu milyar dolarlık projelerin hepsi turizme hizmet edecek. Katrilyonluk projelerle turizme hizmet eden kaç şehir vardır bilemiyorum” dedi.
11 Nisan 2017 Salı 00:00

 
Antalya’ya 3 yeni kadınlar plajı daha geliyor
Antalya’daki 30 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu Antalya Platformu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.Antalya’ya 3 yeni kadınlar plajı daha kazandıracaklarını söyleyen Başkan Menderes Türel, “Kadınlar plajımızda 5 yıldızlı otel konforunda kadınlarımıza hizmet veriyoruz. Alanya Uğrak, Finike ve Topçam’da 3 kadınlar plajı daha oluşturuyoruz.
6 Mart 2017 Pazartesi 01:00

 
Menderes Türel: “Konyaaltı’nı biz yapacağız”
ANSİAD’ın konuğu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “İki ihalesine de katılım olmayan Konyaaltı Sahil Projesi’ni yapım ihalesine çıkarak biz gerçekleştireceğiz” dedi
3 Mart 2017 Cuma 04:40

 
Raylı sistem ve Kurvaziyer Liman’a izin için sıra YPK onayında
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Raylı Sistem 3’ncü Etabı ve Kurvaziyer Liman projelerine Ulaştırma Bakanlığı Altyapı Genel Müdürlüğü’nce gerekli izinler verildi. Projeler bir sonraki aşamada Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu onayına sunuldu. Müracaat dilekçelerini Başkan Türel, Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’a bizzat elden takdim etti.
1 Mart 2017 Çarşamba 01:00

 
Türel, “Geçen seneye göre rezervasyonlarda artış var''
Taksici esnafıyla bir araya gelen Başkan Menderes Türel, projelerini anlattı, Avrupa’da Antalya turizmi için yaptığı temasları paylaştı. 3 gün boyunca Avrupa’nın tozunu attıklarını söyleyen Türel, “Geçen seneye göre rezervasyonlarda artış var. Avrupa pazarında daha umut verici bir tabloyu görerek geldik” dedi.
28 Şubat 2017 Salı 01:00

 
Türel, 'Turistin kent merkezine geldiği Antalya hayal ediyoruz'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşalı muhtarlarla bir araya geldi. Türel, kent merkezine turistin geldiği, turistin esnafın o dükkanına girdiği bir Antalya ve Muratpaşa hayal ettiklerini söyledi.
12 Şubat 2017 Pazar 12:32

 
Antalyalıların ayağı yerden kesilecek
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın 30 yıllık hayali olan Tünektepe Teleferik Projesi’ni tamamlayarak, hizmete sundu. Sarısu’dan teleferikle Tünektepe’ye ilk çıkanlar 9 dakikalık yolculuğun ardından gazeteciler oldu. Teleferiğin 1 hafta boyunca ücretsiz olacağını müjdeleyen Başkan Türel, “Antalyalıların ayağı yerden kesilecek” dedi.
5 Şubat 2017 Pazar 12:30

 
Alanyalı turizmciler Türel'i ziyaret etti
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu üyeleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret ederek turizmi ilgilendiren konuları masaya yatırdı.
6 Ocak 2017 Cuma 13:22

 
Karlov’un adı Antalya’da yaşatılacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Rusya’nın Antalya Başkonsolosu Alexander Tolstopyatenko’ya taziye ziyaretinde bulundu. Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin bir projesine Karlov’un adını vererek, ölümsüzleştireceklerini açıkladı.
23 Aralık 2016 Cuma 11:28

 
Konyaaltı Sahil Projesi ihalesi canlı yayınlanacak
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı 6 kilometre uzunluğundaki Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak dünya çapındaki projeyi 17 Kasım Perşembe günü ihaleye çıkarıyor. Antalya’nın geleceğine yön verecek dev proje belediye web sitesinden canlı olarak yayınlanacak.
16 Kasım 2016 Çarşamba 01:05

 
Menderes Türel, ''Antalya’nın marka değeri artacak''
KADEM Yüksek Öğrenim Kız Yurdu’nda öğrencilerle buluşan Başkan Menderes Türel, “Antalya'yı bir vizyon şehir kimliğine büründürme gayretimiz var. Bu vizyon projeleri kazandırdığımızda Antalya bambaşka bir kimliğe bürünecek'' dedi.
14 Kasım 2016 Pazartesi 04:39

 
Türel, “Turizmde güzel bir çıkış gerçekleştireceğiz”
Alman turizm basını temsilcileri ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes, Türel, turizmde en zor senesini geride bırakan Antalya’nın geleceğe güvenle bakmaya devam ettiğini belirterek, “Kazandığımız tecrübeyle 2017 sezonuna daha iyi hazırlanıyoruz. Öyle görünüyor ki gelecek sene çok daha güzel bir çıkış gerçekleştireceğiz” dedi. Türel, 5 ülke ile başlattıkları tanıtım faaliyetlerini bu yıl 10 ülkeye genişleteceklerini söyledi.
11 Kasım 2016 Cuma 17:37

 
Türel: “Turist kent merkezini görmeden gitmeyecek”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kent Müzesi, Doğu Garajı, Balbey, Cumhuriyet Meydanı, Yat Limanı projeleri ile kent merkezini turistlerin görmeden gitmeyeceği bir çekim merkezine dönüştüreceklerini söyledi.
29 Ekim 2016 Cumartesi 10:16

 
Gazipaşa'ya da Kadınlar Plajı yapılacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Gazipaşa-Alanya sınırındaki Uğrak mevkiinde Kadınlar Plajı’nın temelini atacaklarını söyledi.
22 Ekim 2016 Cumartesi 10:34

 
Antalya'ya yıldız yağmuru başladı
Türkiye’nin en köklü sinema festivali, Antalya Film Festivali, dünyanın sinema yıldızlarını ağırlamaya başladı.
15 Ekim 2016 Cumartesi 10:03

 
Antalya'ya gelen turist ortalama 10 gün kalıyor
Antalya'da bulunan Singapur Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan ve heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.Türkiye'nin turizm başkenti olduğunu vurgulayan Türel, Antalya'ya gelen turistlerin ortalama 10 gün kaldığını ifade etti.
8 Ekim 2016 Cumartesi 00:24

 
Antalya’nın gözbebeği Kaleiçi için çalıştay
Büyükşehir Belediyesi, Kaleiçi Koruma Amaçlı İmar Planı Revizyon Çalıştayı düzenledi. Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kaleiçi için düzenlenen çalıştaya Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, AK Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç, Mustafa Köse, sanatçı Yavuz Bingöl, kamu kurumları, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katıldı.
1 Eylül 2016 Perşembe 05:24

 
TUİ CEO'SU Ebel, ''Antalya bizim için vazgeçilmez''
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret eden TUI CEO’su Sebastian Ebel, “Antalya turistler için ürün kalitesi noktasında dünya da rekabet edilemez. Antalya bizim için vazgeçilmez” dedi.
21 Temmuz 2016 Perşembe 11:03

 
Bild: Antalya güvenli, tatil güzel
Bild Gazetesi Antalya’da tatil yapan Alman vatandaşlarıyla röportaj yaptı. Almanların ortak görüşü, “Antalya güvenli, tatil çok güzel” oldu. Avrupa’nın en çok okunan gazetelerinden biri olan Bild, geçtiğimiz günlerde okuyucularına tatil için Türkiye'yi tercih etmeleri önerisinde bulunmuştu.
19 Temmuz 2016 Salı 00:11

 
Menderes Türel, ''2 bin dolar harcayan turist getirmeliyiz''
Salı Grubu ile iftarda bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’ya kazandıracakları yatırımları ve dev projeleri anlattı. Projelerin Antalya’ya sağlayacağı katkıları ele alan Başkan Türel Antalya’nın her bakımdan değerleneceğini söyledi.
30 Haziran 2016 Perşembe 01:33

 
Antalya'nın tanıtımı için güç birliği
Antalya Destinasyon Tanıtım Projesi ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Menderes Türel, “Yerimizde oturup turistlerin Antalya’ya gelmesini bekleyemezdik. Birçok gazete ve dergide Antalya tanıtıldı. Aldığımız geri dönüşler bizi gelecek için umutlandırdı” dedi.
25 Haziran 2016 Cumartesi 08:33

 
Turizmdeki kayıp Antalya'nın ticaret hayatını olumsuz etkiledi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın turizmde yaşadığı kaybın tüm ticaret hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.
14 Haziran 2016 Salı 03:02

 
Türel’den Almanya’daki Türklere çağrı: “Bu yaz bize gelin”
Antalya’nın tanıtımı için Almanya’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turizm sektör temsilcileri, Türk turizmcileri, gazeteciler ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya geldi. Antalya’nın turizmin olduğu kadar barışın da şehri olduğunu ifade eden Başkan Türel, Avrupa’daki Türkleri de tatil için Antalya’ya davet ederek “Bu yaz bize gelin” dedi.
29 Mayıs 2016 Pazar 11:16

 
Türel'den, Almanlara ''Tatilinizi Antalya'da yapın'' çağrısı
Antalya’nın tanıtımı için turizm sektörü temsilcileri ile birlikte Almanya’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,@@terör korkusu nedeniyle Alman misafirlerimizin sayısında da alışılmadık bir düşüşle karşı karşıyayız. İşte bu nedenle bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.
27 Mayıs 2016 Cuma 10:43

 
Menderes Türel turizm için Almanya’da
Mart ayında tanıtım maratonuna çıkan ve 2 hafta içinde 55 bin kilometre yol kat eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Turizm sektör temsilcileri, Gazeteciler ve Sivil Toplum Kuruluşları ile bir araya gelmek için Almanya’ya gitti. Almanya’nın en büyük tur operatörü Thomas Cook Genel Müdürü Stephiene Berk ve ünlü Gazeteci Dr. Hermann ile görüşecek olan Türel’e Antalya Tanıtım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Nizamettin Şen, AKTOB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Hacısüleyman ve ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu eşlik ediyor.
23 Mayıs 2016 Pazartesi 09:18

 
Menderes Türel'den ALTAV'a destek sözü
Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetimi Başkan Adem Murat Yücel önderliğinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i ziyaret etti. Ziyarette turizm ve Alanya'nın tanıtım çalışmaları üzerine görüş alışverişi yapıldı. ALTAV Yönetimi Başkan Türel'den tanıtım çalışmalarına destek istedi.
8 Mayıs 2016 Pazar 14:39

 
Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi. Yaz aylarında yapılacak ihalesinin ardından Eylül ya da Ekim ayında inşaat çalışmalarına başlayıp, dünyanın en iyi sahillerinden birisi haline getirmemiz lazım'' dedi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 09:22

 
Konyaaltı Plajı bu yaza da yetişmiyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı Plajı Projesi'nin inşaatına önümüzdeki yaz sezonu sonunda başlanacağını, Konyaaltı sahilinin bu sene yaz aylarında da geçen yıl ve önceki yıl kullanıldığı gibi kullanılabileceğini söyledi.
26 Mart 2016 Cumartesi 00:41

 
Türel “Turizmdeki düşüş, farklı pazarlarla giderilir”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Reuters Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada turizmin oldukça değişken bir sektör olması nedeniyle bölgedeki manzara ile ilgili olarak endişelenmediğini söyledi. Yeni pazarların yaşanan düşüşü gidereceğini belirten Başkan Türel, Reuters muhabirinin Rus yaptırımları ile ilgili sorduğu soruya ise “Rus yaptırımları dünyanın sonu değildir” cevabını verdi.
21 Mart 2016 Pazartesi 00:16

 
Türel’den dünya turizmcilerine çağrı
Antalya’da düzenlenen Dünya Turizm Forumu’nda yerli ve yabancı turizmcilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Turizm bir barış sektörü, Antalya da bir barış şehridir. Turizm hem dünya barışına ihtiyaç duyan hem de barışa katkı yapan bir sektördür. Bizler hangi ülkede olursa olsun, demokrasiye, barışa, insanlığa sahip çıkmalıyız” dedi.
10 Aralık 2015 Perşembe 12:41

 
Otellere ''Su Zammı'' yok
Göreve gelmelerinin ardından yapılması zorunlu yüzde 26’lık zammı yapmayarak fiili olarak ciddi bir indirim sağladıklarını anlatan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçelerde de yüzde 50’ye varan ekstra indirimler yaptıklarını hatırlattı. Türel, “Antalya suyu bu yıl da en ucuz kullanan Büyükşehir” dedi.
10 Aralık 2015 Perşembe 09:41

 
Turizmin başkenti Antalya artık dünya siyasetinin de başkenti
Basın mensupları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, G20’ye ev sahipliği yapan Antalya’nın turizmin yanında artık siyasetin de başkenti olduğunu söyledi.
12 Kasım 2015 Perşembe 05:41

 
G-20 Zirvesi sonrası Antalya’ya daha çok Çinli turist gelecek
Antalya’da bulunan Çin Halk Cumhuriyeti Büyükelçisi Yu Hong Yang, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i makamında ziyaret etti. G-20 zirvesine ev sahipliğiyle Antalya’nın tüm dünyanın dikkatini çektiğini ifade eden Yang, “Zirvenin ardından daha çok Çinli turist Antalya’ya gelecektir” dedi.
22 Ekim 2015 Perşembe 00:13

 
Altın Portakal Festivali'ne G20 engeli
Antalya'da her yıl geleneksel olarak gerçekleşen Uluslararası Antalya Film Festivali ve Piyano Festivali G20 zirvesinin oluşturduğu yoğunluk gerekçe gösterilerek ileri bir tarihe ertelendi.
5 Eylül 2015 Cumartesi 17:50

 
Antalya'nın 5 yıldızlı Sarısu Plajı kadınların gözdesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in kadınlara pozitif ayrımcılık yaparak faaliyete geçirdiği Sarısu Kadınlar Plajı’nın ünü Antalya’yı aştı. Kadınlar Plajı’nın ününü duyan kadınlar tatil planlarını değiştiriyor, Antalya’yı tercih ediyor. Kadınlara 5 yıldızlı hizmet sunan plaj marka olma yolunda ilerliyor.
11 Ağustos 2015 Salı 00:09

 
Turizm emekçilerini ev sahibi yapacak projenin startı verildi
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile yaptığı çalışma toplantısından turizm çalışanlarına müjdeli haberler çıktı. Başkan Türel, düşük gelirli turizm çalışanlarını kira öder gibi ev sahibi yapacak toplu konut projesine ilk kazmayı 2016 yılının ilk 6 ayı içerisinde vuracaklarını söyledi. TOKİ Başkanı Turan, 250-400 lira taksitle olacak bedelleri turizm emekçilerinin evlerine taşındıktan sonra ödeyeceklerini kaydetti.
7 Ağustos 2015 Cuma 00:02

 
Antalya'nın tarihi 3 bin yıl daha geriye gitti
Doğu Garajı Projesi çalışmalarında ortaya çıkarılan Nekropol alanıyla (tarihi mezarlık alanı) bugüne kadar 2 bin yıllık bir şehir olduğu bilinen Antalya’nın tarihinin 3 bin yıla dayandığı ortaya çıkmıştı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Doğu Garajı Projesi’nin ilk bölümünü kapsayan nekropol alandaki çalışmalar büyük bir dikkat ve hassasiyetle sürdürülüyor. Tarihi mezarlıklara zarar gelmemesi için alana iş makinesi sokulmuyor. Belediye Başkanı Menderes Türel, orijinal eserlere ait kopyaları kendi alanında sergilemeyi hedeflediklerini ifade ediyor.
5 Ağustos 2015 Çarşamba 00:25

 
Turizm çalışanlarına ev müjdesi
“1 yıl içinde konutların temellerini atarız” Turizm emekçilerini küçük taksitlerle ev sahibi yapacaklarını müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “En geç 1 sene içinde konutların temellerini atarız” dedi.
5 Haziran 2015 Cuma 00:51

 
Türel, ''Kemer yat turizminin merkezi olacak''
Kemer ilçesini ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer’e 2 yılda sadece arıtma için 60 milyon yatırım yapacaklarını açıkladı. Türel, Kemer’i yat turizminin merkezi yapacak projeler üzerinde çalıştıklarını kaydetti.
22 Mayıs 2015 Cuma 00:04

 
Türel: “Antalya çiçek açacak”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi’nde hayata geçirecekleri Çiçek Açan Antalya Projesi’yle kente yeni bir cazibe merkezi kazandıracaklarını söyledi. Türel, “Projeyle Antalya çiçek açacak. Bu proje EXPO ile bütünleşik bir projedir. Antalya çok önemsediğim bu proje ile inşallah ödül alacaktır” dedi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:03

 
Menderes Türel, ''Kruvaziyer limanı yapacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Esnafın turizmden daha fazla pay alabilmesi için kruvaziyer limanı yapacağız'' dedi.
28 Nisan 2015 Salı 00:10

 
Balbey, turistlerin yeni çekim merkezi olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in en çok önem verdiği projelerden bir tanesi olan tarihi Balbey Mahallesi Kentsel Yenileme Projesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak onaylandı ve 24 Nisan 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayınlandı. Mahalle sakinleri ve sivil toplum kuruluşlarının görüşleri alınarak hayata geçirilecek proje ile Balbey Antalya’nın ikinci Kaleiçi’si olacak.
25 Nisan 2015 Cumartesi 00:10

 
Türel, ''Turizmi 12 aya yaymak gibi önemli bir hedefimiz var”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da turizm sektörünün en büyük yatırımcısının Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Türel, ''Turizmi artık 12 aya yaymak gibi önemli bir hedefimiz var” diye konuştu.
15 Nisan 2015 Çarşamba 00:01

 
TYD Bölge Toplantısı Antalya'da Yapıldı
Turizm Yatırımcıları Derneği bölgesel toplantısı Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Turizm Yatırımcıları Derneği üyeleri ile turizmcilerin ve Bankacıların katılımıyla gerçekleştirildi.
12 Nisan 2015 Pazar 00:01

 
Turizm emekçileri kira öder gibi ev sahibi olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’e 2 yılda 98 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacaklarını, turizm emekçilerini kira öder gibi ev sahibi yapacak 1500 konutluk projenin planlamasını yaptıklarını söyledi.
9 Nisan 2015 Perşembe 17:36

 
Türel’den turizmcilere cazip teklif
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turistik tesislerin su fiyatları ile ilgili taleplerine bir teklifle cevap verdi. Türel, büyük çoğunluğu Antalya dışındaki vergi dairelerine bağlı olan 5 yıldızlı otel ve tatil köylerine “Siz vergi merkezinizi Antalya’ya taşıyın, biz su parası almayalım” dedi.
8 Nisan 2015 Çarşamba 10:34

 
Dünyanın en zengin turistlerinin geldiği bir Antalya hayali
‘Antalya’yı kendi eviniz gibi görürseniz, bu şehre daha iyi sahip çıkarsınız’ Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Cruise Liman Projesi’yle dünyanın en zengin turistlerinin geldiği bir Antalya hayal ettiğini belirten Başkan Menderes Türel, “Bu yatırımlar sizin için. Senin şehrin Antalya diyoruz. Bu şehri kendi eviniz gibi görürseniz, o zaman bu şehre çok daha iyi sahip çıkarsınız” dedi. Türel bu yatırımlarla istihdamın da önünün açılacağını söyledi.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:22

 
Kaleiçi canlanıyor
Kaleiçi çiçek açacak Kaleiçi Hıdırlık Sokak Kentsel Tasarım Projesi ile Kaleiçi’nde sokaklar çiçek bahçesine dönüşecek. Proje kapsamında tarihi Kaleiçi evlerinin balkonları sardunya ve begonvillerle süslenecek, sokaklara Antalya’nın kaybolan çiçek türleri dikilecek. Eski Yanık Hastanesi’nin bulunduğu alanda yeni bir park ve meydan oluşturulurken, Antalya’ya yeni bir seyir terası kazandırılacak.
2 Nisan 2015 Perşembe 00:02

 
Antalya'nın tarihi 2 bin yıldan 3 bin yıla geriledi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Doğu Garajı Projesi’nin tarihi mezarlık alanını kapsayan ilk bölümünün ihalesini 20 Şubat’ta yapacaklarını açıkladı. Seçimden önce verdiği bir sözü daha tutmanın heyecanı içinde olduğunu belirten Türel, “Ne dediysek o. Doğu Garajı çarşı kültürünün yaşadığı bir cazibe merkezi haline gelecek. Festival Çarşısı esnafı buraya taşınacak. Kent merkezine turist gelecek o turist bu dükkana girecek” dedi.
31 Ocak 2015 Cumartesi 11:17

 
“Antalya Kongre Merkezi Olacak”
Dışişleri ve Avrupa Birliği Bakanlıkları’nın temsilcilikleri Antalya’da hizmete girdi. Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı Volkan Bozkır, Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bürokratlar ve turizmciler katıldı.
22 Aralık 2014 Pazartesi 11:58

 
İşte yeni Konyaaltı sahili
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı sahiline uygulayacağı projeye fikir vermesi için Antalya Mimarlar Odası işbirliği ile düzenlediği Konyaaltı Sahil Projesi Yarışması’nın birincilik ödülünü Yüksek Mimar Mucip Ürger ve ekibinin hazırladığı proje kazandı. Hızlı bir şekilde hukuki izinleri alarak projeyi en kısa sürede Antalya’ya kazandıracaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı, bir dünya projesi olarak Antalya’nın üzerinde yıldız gibi parlayacak, çok farklı görünümüyle turizmde yeni cazibe merkezi olacak” dedi.
12 Aralık 2014 Cuma 09:49

 
Türel, ‘Antalya her yeriyle turizmin bir parçası olacak’
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın değişeceğini ve yenileneceğini, sadece sahilleriyle değil, her yeriyle turizmin bir parçası olacağını söyledi. Turizmi 12 aya yaymayı planladıklarını anlatan Türel Antalya turizmini daha ileriye götürmek için turizmcilere iş birliği çağrısı yaptı. Başkan Türel, “100 metreyse 100 metre, 10 bin metre ise 10 bin, beraber koşacağız. Ben sizlere güveniyorum, sizin de bana aynı şekilde güvenmenizi istiyorum. Hadi gari, artık bahanemiz yok” dedi
28 Kasım 2014 Cuma 12:32

 
SKAL'ın panelinde ''çevre ve turizm'' konuşuldu
Skal Türkiye’nin Antalya Aska Oteli’nde düzenlenen “Çevre ve Turizm” konulu panel yapıldı. SKAL Türkiye Büyük Buluşması’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya turizmi deniz demektir. Deniz temiz olmazsa turizm olmaz. Büyükşehir olarak bütün ilçelerde öncelikli meselemiz denizi korumaktır” dedi.
21 Kasım 2014 Cuma 09:09

 
Turizmin başkentine üç ayaklı dönüşüm projesi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, kazandıracakları vizyon projelerle Antalya’nın çehresinin değişeceğini söyledi. Türel, ‘Boğaçayı, Konyaaltı sahili, kentsel dönüşüm ve yeni kavşaklar ile bambaşka bir Antalya ortaya çıkacak. Halkımız her fırsatta bol bol fotoğraf çeksin. Değişimi herkes görecek, 5 yıl sonra o fotoğraf karelerinden eser kalmayacak” dedi.
14 Kasım 2014 Cuma 00:01

 
Antalya Film Platosu olacak
51. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali’nde Antalya’yı dev bir film platosu haline getireceklerini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Başdanışmanı Abdurrahman Çelik ve Bakanlık yetkilileri ile birlikte Amerika’ya gitti. Los Angeles’ta Antalya’ya film platoları kazandırmak için çalışma yapacak ve temaslarda bulunacak olan heyet ayrıca Altın Portakal Film Festivali’nin Uluslararası bölümünün güçlendirilmesine yönelik görüşmeler yapacak.
6 Kasım 2014 Perşembe 00:00

 
''Yeni arıtmalar yapmazsak Antalya’da kimse denize giremez''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Turizmin sorunlarını çok iyi biliyorum. Altyapı turizmin en önemli sorunu.Turizm bölgelerinde yeni aratmalar yapmazsak, mevcutları iyileştirme çalışmaları yapmazsak Antalya’da seneye kimse denize giremez'' dedi.
25 Eylül 2014 Perşembe 00:05

 
Kadınlar Plajı açılıyor
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in pozitif ayrımcılık gözeterek Sarısu’da düzenlediği Kadınlar Plajı yarın törenle hizmete giriyor.
15 Ağustos 2014 Cuma 20:19

 
Türel, ''Sarısu ve Lara'da da plaj hizmetini ücretsiz vereceğiz''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Sarısu ve Lara’da da Konyaaltı’nda olduğu gibi plaj hizmetini ücretsiz vereceğiz'' dedi.
20 Temmuz 2014 Pazar 10:33

 
Turizmin başkentine ''Kadınlar Plajı''
Türkiye’nin turizm yüzü Antalya’ya kadınlar plajı yapılacak. Bu düşünceyi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel, bu akşam Döşemealtı İlçesi’nde basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde açıkladı.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:33

 
Antalya'da Deniz Otobüsleri sefere başladı
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçmiş dönemde uygulanan yanlış fiyat politikaları nedeni ile Yat Limanı’nda adeta çürümeye terk edilen deniz otobüslerini “Nerde kalmıştık Antalyam” diyerek, bıraktığı yerden seyrüsefere çıkardı. Deniz ulaşımından zarar etmeyi göze aldıklarını belirten Türel, “Belediyeler hizmetlerinde karlılık düşünürlerse, halka hizmetkar olmak değil millete efendilik yapmak gibi bir yanlışın içinde düşerler. Biz bu halka hizmetkar olmaktan şeref duyuyoruz. İşte deniz otobüslerinin bugün bu şekilde hizmete sokulması, halkın hizmetkarı olduğumuzun en güzel göstergesidir” dedi.
28 Haziran 2014 Cumartesi 00:06

 
Konyaaltı'nda tüm plaj hizmetleri bedava
Şezlongtan, şemsiyeye, duştan internete kadar tüm plaj hizmetlerinin ücretsiz verildiği Konyaaltı plajı açıldı. Plajı Antalyalılara, şehri ziyaret eden milyonlarca yerli ve yabancı konuğa hediye eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Konyaaltı sahilinin dünyanın en güzel plajlarından biri olduğunu söyledi. Göreve geldikleri zaman “Türel sahilleri peşkeş çekecek” diyenleri hatırlatan Menderes Türel “Evet peşkeş çektik, halka peşkeş çektik, sahil halkımızındır” dedi.
23 Haziran 2014 Pazartesi 14:41

 
Konyaaltı Plajı'nda hangi hizmetler ücretsiz olacak?
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in halkın ücretsiz kullanımına açtığı Konyaaltı sahili, 22 Haziran Pazar günü gerçekleştirilecek açılışa hazırlanıyor. İnternet, şezlong, şemsiye, sehpa, tuvalet ve duş hizmetlerinin ücretsiz olacağı Konyaaltı sahilinde hummalı çalışma sürüyor. Başkan Menderes Türel, bu yaz Konyaaltı’nda Büyükşehir farkının hissedileceğini ifade etti.
20 Haziran 2014 Cuma 02:14

 
''Lara plajı Halka açık kalacak''
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Lara Birlik Plajı'nın halka kapatılacağı yolundaki iddiaların gerçeği yansıtmadığı ve Lara Plajının halka açık kalacağı bildirildi.
23 Mayıs 2014 Cuma 00:21

 
Türel, “Konyaaltı’nı CHP ve MHP’ye rağmen halka açacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı’nı CHP ve MHP’ye rağmen sahipsiz bırakmayacaklarını ve halka açacaklarını söyledi. Seçimden önce yaptığı tüm konuşmalarda mazeret belediyeciliği yapmayacağını, mazeretlerin arkasına sığınmayacağını ifade eden Türel, Belediye Meclisi’nde CHP ve MHP’nin oyları ile çözümsüzlüğü itilmek istenen Konyaaltı Sahili sorununu çözdü.
20 Mayıs 2014 Salı 00:03

 
Hollywood ve Yeşilçam Altın Portakalda buluşacak
Altın Portakalı dünyanın konuştuğu bir film festivali yapmak için çalışmalara başlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Cannes Film Festivaline katılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ve Bakanlık yetkilileri ile birlikte Fransa’ya gidecek olan Başkan Türel, film prodüktörleri, yapımcılar ve dünyaca ünlü starlar ile bir araya gelecek. Altın Portakalı eski günlerine döndüreceklerini dile getiren Menderes Türel “ Altın Portakalı Türkiye’ye yakışan bir festival yapmak için çalışmalara başladık. Altın Portakalda Hollywood Starları ile Yeşilçam yıldızları buluşacak.” dedi.
15 Mayıs 2014 Perşembe 00:00

 
Türel, 'Konyaaltı sahiline yarışma projesi uygulanacak'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gerçekleştirecekleri projeleri ilgili odalarla işbirliği içinde yapmak istediklerini belirterek, Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak projenin de Mimarlar Odası’nın düzenleyeceği yarışma ile belirleneceğini söyledi.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 00:01

 
Türel, ‘Turist kent merkezine gelecek’
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oluşturacakları cazibe merkezleri ile turistlerin kent merkezlerine gelmesini sağlayacaklarını söyledi. Esnafın gelişimine destek olmanın herkesin görevi olduğunu ifade eden Türel, “Bundan 11-12 yıl önce, esnaf yüzde 55 faizlerle kredi kullanıyordu. Bu gün gelinen noktada kredi faizleri yüzde 5’ler civarında” dedi.
4 Mayıs 2014 Pazar 01:29

 
Türel, ''Konyaaltı sahilini Antalya halkına ücretsiz açacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilini belediye eliyle Antalya halkına ücretsiz açacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız tüm plaj hizmetinden tek kuruş ödemeden faydalanacak” dedi. Sahilin bu yıl belediye tarafından işletileceğini kaydeden Türel "7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye ve plaj sehpasını Antalya halkının hizmetine sunuyoruz. Bu hizmetlerde tek bir kuruş ücret alınmayacak.” şeklinde konuştu.
2 Mayıs 2014 Cuma 00:07

 
“Antalya-Kemer arasında deniz toplu ulaşımını başlatacağız”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya- Kemer arasında deniz toplu ulaşımını en kısa zamanda başlatacaklarını açıkladı.
30 Nisan 2014 Çarşamba 00:03

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur