Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Numan Kurtulmuş, haberleri
 
Bakanlık 210 metrekarelik stand açacak
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un ziyarete açacağı büyük buluşma 85 ülkeden 4 bin 800 ziyaretçiyi ağırlayacak. Bakan Kurtulmuş’un ikili görüşmeler gerçekleştireceği EMITT Turizm Fuarı’nda Bakanlık 210 metrekarelik bir stand açacak.
23 Ocak 2018 Salı 14:01

 
Kurtulmuş, '38 milyon turist hedefine ulaşmak hayal değil'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’ni gezerek kentin fetih sembolü Korkut Bey Camii’nde incelemelerde bulundu.
17 Ocak 2018 Çarşamba 21:03

 
Turizmde hedef 38 milyon turist 30 milyar dolar gelir
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin 2018 yılındaki turizm hedefini açıkladı. Kurtulmuş, hedeflerinin 38 milyon turist, 30 milyar dolar gelir olduğunu bildirdi.
13 Ocak 2018 Cumartesi 19:06

 
Kurtulmuş, 'Dört bir tarafında ayrı güzellikleri olan ülkeyiz'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da, TRT tarafından hazırlanan Ordu Belgeseli’nin tanıtım programına katıldı.
15 Aralık 2017 Cuma 15:19

 
UFTAA Global Turizm Ofisi TÜRSAB’da açıldı
50 yıldır Dünya Turizm Sektörüne yön veren Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu UFTAA Global Turizm Ofisi açılışı Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş katılımıyla gerçekleştirildi.
10 Aralık 2017 Pazar 15:28

 
TÜRSAB’ta seçim kayyumu işbaşında
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Yapılan ikili görüşmede konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, seçim kayyumunun Bakanlık tarafından atandığını ve seçimlerin yasal sürede gerçekleşeceğini söyledi.
8 Aralık 2017 Cuma 18:38

 
Yüzlerce yıllık geleneğimiz ''Islık Dili'' artık UNESCO'da
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş,“Asırlardır Doğu Karadeniz’de yankılanan ve Kuş Dili olarak da bilinen Islık Dili, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi’ne alındı” dedi.
6 Aralık 2017 Çarşamba 10:05

 
Bağlıkaya, Turizm Bakanı Kurtulmuş ile Antalya'da görüştü
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, Antalya'da düzenlenen 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:09

 
Kurtulmuş, ''Türk turizmi dip noktadan yükselişe geçti''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yapılan 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Türk turizm sektörünün 2016'daki zorlukları geride bıraktığını belirterek, ''Bu yılın 10 ayındaki performansıyla tabiri caizse dip noktadan yükselişe doğru geçtiğini göstermiştir” dedi.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:00

 
Kurtulmuş, ''Rusya ile yaşadığımız krizler artık geride kaldı''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile birlikte en üst düzeyde sürdürdüğü temaslar sonucunda Rusya ile yaşadığımız krizler artık geride kaldı.” dedi.
24 Kasım 2017 Cuma 15:19

 
Bakan Kurtulmuş, Sudan'da Türk Kültür Merkezi açtı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye son dönemlerde Afrika’ya yönelik olarak güzel bir açılım kampanyası yürütüyor. Türkiye’nin dış politikasının önemli unsurlarından birisi bu Afrika açılımıdır.” dedi.
23 Kasım 2017 Perşembe 09:48

 
Türkiye ''ISESCO” üyesi oluyor
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye son zamanlarda İslam, Eğitim, Fen ve Kültür Örgütü’ne (ISESCO) üye olma yolunda önemli adımlar attı. TBMM’de kabul edilen ISESCO tüzüğü ile Türkiye ISESCO’ya tam üye oluyor” dedi.
22 Kasım 2017 Çarşamba 09:26

 
Turizm Bakanı Kurtulmuş, Sudan'a gidiyor
Afrika’nın en büyük ülkesi Sudan ile Türkiye arasında, ‘Turizm Alanında İş Birliği Uygulama Programı’ için protokol imzalanacak. İslam İşbirliği Teşkilatı Kültür Bakanları 10. Konferansı için Sudan Cumhuriyeti’ne gidecek olan Bakan Kurtulmuş, başkent Hartum’da, teşkilatın ‘Kültürel Strateji Taslağı’ görüşmelerine katılacak.
20 Kasım 2017 Pazartesi 15:31

 
Bakan Kurtulmuş, Londra Fuarı'nda Çanakkale standını gezdi
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, dünyanın en önemli ve büyük turizm fuarlarından biri olan “37. World Travel Market (WTM ) Londra Fuarı”nda Çanakkale standını ziyaret etti.
9 Kasım 2017 Perşembe 01:00

 
Türkiye’nin tanıtım alanında sanal gerçeklik uygulaması
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye’nin tanıtım alanında sanal gerçeklik uygulamalarından istifade etmesinin fevkalede faydalı olacağını düşünüyorum'' dedi.
5 Kasım 2017 Pazar 10:30

 
Kurtulmuş: “Turizmde yeni bir atılım yapmanın tam zamanı''
Türkiye’nin 3. turizm hamlesi olarak Bakan Numan Kurtulmuş’un ev sahipliğinde başlatılan ‘3. Turizm Şurası’ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen açılış töreniyle başladı. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Turizm alanında yeni bir atılım yapmanın, stratejik bir adım atmanın tam zamanıdır.” dedi.
1 Kasım 2017 Çarşamba 14:32

 
Kurtulmuş, ''Perge antik kentini, dünyaya açmalıyız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla ve Antalya’da ören yerleri, antik kentler ve tatil beldelerini havadan, helikopterle inceledi. Bakan Numan Kurtulmuş: “Antalya’ya gelen yabancı turistlere Perge’yi tanıtmak, Antalya’daki turizmci arkadaşlarımızın da vazifesidir” dedi.
29 Ekim 2017 Pazar 11:01

 
Kurtulmuş, 'Film endüstrisine yatırım yapanlar teşvik edilecek'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Film endüstrisine verilen destekler daha fazla artacağı gibi, sadece yerli filmleri üretenlere değil, yabancı yapımcıların da Türkiye’de film endüstrisine yatırım yapmalarının önü açılarak, teşvik edilecektir.” dedi.
28 Ekim 2017 Cumartesi 00:37

 
Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’i ağırladı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ’i Topkapı Sarayı’nda ağırladı.
26 Ekim 2017 Perşembe 16:10

 
Türkiye’nin 3. Turizm hamlesini Bakan Kurtulmuş, tanıttı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Özellikle içinde bulunduğumuz şartlar bakımından stratejik bir sektör haline gelebilmesi için turizmle ilgili üçüncü evreye, hamle dönemine geçişi bu Şûra ile sağlamayı ümit ediyoruz.” dedi.
25 Ekim 2017 Çarşamba 16:50

 
Acentalara teşvik verilecek
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, seyahat acentalarına vermeyi planladıkları teşvikler konusunda yaptıkları çalışmaların sonuna geldiklerini söyledi.
25 Ekim 2017 Çarşamba 15:52

 
Türkiye'nin sağlık turizmi dünyaya tanıtılacak
Türkiye’nin en önemli turizm türlerinden sağlık turizminin dünyaya tanıtılması amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında iş birliği protokolü imzalandı.
18 Ekim 2017 Çarşamba 16:09

 
Kurtulmuş, ''Kültür Han Projesi'ni hayata geçireceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Osmaniye’nin Kültür Han projesini hızla hayata geçireceklerini bildirdi.
1 Ekim 2017 Pazar 00:00

 
Kurtulmuş'tan, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
26 Eylül 2017 Salı 09:29

 
Türkiye’nin Maldivleri ‘Salda Gölü’
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Burdur’un turizm merkezlerinden Salda Gölü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Bu yaz 250 bin kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’nü çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliğini ve bakir halini korumak gerekir” dedi.
25 Eylül 2017 Pazartesi 09:33

 
Kurtulmuş, ''Yıl sonunda 30 milyon turisti aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ‘Herakles Lahidi’nin Antalya Müzesinde sergilenmeye başlaması nedeniyle düzenlenen törende sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıl sonunda Türkiye genelinde 30 milyon turisti aşacaklarını belirten Kurtulmuş, ''Böylece turizmde yeniden toparlanmayı başarmış olacağız. Hedefimiz 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliridir'' dedş.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:00

 
Kurtulmuş, ''Turizmde yaşanan gerileme tersine döndü''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu'da doğa turizminin geliştirilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü belirten Bakan Kurtulmuş, son yıllarda Türk turizminde yaşanan gerilemenin de tersine döndüğünü söyledi.
21 Eylül 2017 Perşembe 15:05

 
Müzik kullanım bedelleri sıkıntı yaratıyor
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Baran, Müzik Meslek Birlikleri’nin açıkladığı müzik kullanım bedellerinin yüksekliği nedeniyle özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını söyledi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 10:57

 
Turizm Bakanı Kurtulmuş’tan flaş bayram tatili açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatili konusunun bakanlar kuruluna gelmesi halinde konuşulabileceğini söyledi.
9 Ağustos 2017 Çarşamba 14:43

 
Kurban bayramı tatili uzayacak mı?
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmaması yönündeki soruya, "Henüz belli olmadı, belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz" yanıtını verdi.
4 Ağustos 2017 Cuma 17:01

 
Turizmde tahsis süreleri, 75 yıla çıkarılmalı
TÜROFED, TÜRSAB, TÜROB ve TÜSİAD, “Turizm Değerlendirme Toplantısı’’nda, Tültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’a sektörün sorunları taleplerini içeren 4 ayrı rapor sunuldu.
31 Temmuz 2017 Pazartesi 13:53

 
Turizmciler bakandan bayram tatilinin 9 gün olmasını istedi
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’un turizm sektör temsilcileriyle yaptığı toplantıda, turizmciler Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını istediler.
27 Temmuz 2017 Perşembe 13:39

 
Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz son derece faydalı oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz bizim için de son derece faydalı oldu. Sektör temsilcileri toplantımızın oldukça yararlı görüşleri ortaya koyduğunu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Bakan Kurtulmuş, turizm sektörü ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 18:00

 
Bakan Kurtulmuş, ''Almanya'dan rezervasyon iptali yok''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, katıldığı NTV canlı yayın programında, Almanya'dan rezervasyon iptallerinin olmadığını açıkladı.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 11:03

 
Turizmcinin kurtuluş umudu Kurtulmuş’ta
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilmesi, zor bir dönemden geçen ve sorunlarına acil çözüm bekleyen turizmcileri umutlandırdı. Sektörün kangren haline gelmiş sorunları bulunduğunu belirten Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’tan çözüm yolunda adımlar atmasını bekliyoruz. Kurtuluş umudumuz Sayın Kurtulmuş’ta” dedi.
25 Temmuz 2017 Salı 11:56

 
Kurtulmuş, Türkiye'nin turizm alanında geniş potansiyeli var
Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nda yapılan değişiklikle, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilen Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ilk resmi ziyaret programını memleketi Ordu’ya yaptı. Kurtulmuş, ''Türkiye'nin turizm alanında geniş bir potansiyeli, ciddi bir birikimi de var'' dedi.
23 Temmuz 2017 Pazar 10:29

 
Turizmci Kadir Uğur'dan Bakan Kurtulmuş'a mektup
Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a hitaben mektup yazarak, sektörün içerisinde bulunduğu sorunları dile getirerek tavsiyelerde bulundu.
21 Temmuz 2017 Cuma 11:31

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda devir teslim
Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim gerçekleşti. Bakanlık görevine getirilen Numan Kurtulmuş görevini Nabi Avcı’dan devraldı.
20 Temmuz 2017 Perşembe 13:59

 
OTSAD Başkanı'ndan Bakan Kurtulmuş'a 'Hayırlı Olsun' mesajı
Orta Doğu Seyahat Acentaları Derneği (OTSAD) Başkanı Hüseyin Kırk, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 17:23

 
TÜROB: ''Yeni Bakanımız hayırlı olsun''
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un yeni Kültür ve Turizm Bakanı olarak atanmasına ilişkin bir açıklama yaptı.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 16:44

 
Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş oldu
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı. Nabi Avcı'nın yerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş getirildi.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 14:49

 
Kamu görevlilerinin izin yasağı kaldırıldı
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kamu görevlilerinin izin yasağının kaldırıldığını açıkladı.
8 Ağustos 2016 Pazartesi 16:53

 
Kurtulmuş’tan turizmcileri sevindiren açıklama
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, önümüzdeki Kurban Bayramında da uzun bir tatil olacağını söyledi.
11 Temmuz 2016 Pazartesi 14:30

 
Kurtulmuş, ’Vizede sorumluluklarımızın çoğunu yerine getirdik’
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, vize konusunda Türkiye olarak sorumluluklarının bir çoğunu yerine getirdiklerini söyledi.
30 Mayıs 2016 Pazartesi 17:19

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur