Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Palandöken haberleri
 
Her şey dahil otellerde israf 5 kat daha fazla
Ülkemizde bir yılda 214 milyar liralık gıda israfı yapıldığını belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Yapılan tüm uyarılara ve alınan tedbirlere rağmen Türkiye'de gıda israfının önüne geçilemiyor. Sadece yıllık 214 milyar liramız değil, aynı zamanda alın terimiz, servetimiz, dahası geleceğimiz heba oluyor. Gıda israfını sıfıra indirmek için okul sıralarından başlayarak ülke genelinde kampanyalar yapılmalı ve kamu spotları oluşturulmalı' dedi.
15 Şubat 2018 Perşembe 11:36

 
Turizm sektöründe dört mevsim iş deneyimi
Kapasite açısından Ege Bölgesi’nin en büyük turizm tesisi olan Hapimag Sea Garden Bodrum ile dünyanın sayılı kış turizmi merkezlerinden Palandöken’in gözde kayak tesisi Sway Otel, sektörde yeni bir ilke imza atarak çalışan değişim programını başlattı
13 Şubat 2018 Salı 13:32

 
Turizmdeki başarı 2018'de de yaşanacak
Türkiye'nin güvenli bir ülke olduğunu ve hak ettiği turist sayısına ulaşması gerektiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Rusya ile düzelen ilişkiler sonrası bu yıl turizmde büyük bir canlanma bekleniyor. Afrin Harekatı, kesinlikle Türk turizmini olumsuz yönde etkilemez. Türkiye çoğu Avrupa ülkesinden çok daha güvenli bir ülkedir. 2014 yılındaki turizm başarımızı 2018'de yeniden yakalayacağımıza inanıyorum' dedi.
1 Şubat 2018 Perşembe 04:00

 
Palandöken, ''Turizmi mevsimsellikten kurtarmalıyız''
Sağlık ve termal turizmin ülkemiz için çok büyük bir nimet olduğunu vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ülkemiz bin 800'den fazla termal kaynağa sahip. Bu da sağlık ve termal turizm açısından çok büyük bir nimet. Yıl boyunca turizm imkânı sağlayan bu alanlara yatırımlar artırılmalı ve hedeflenen rakamlara ulaşılmalı. Ülkemiz 4 mevsimi de yaşayan coğrafi koşulları ile eşsiz bir fırsata sahip. Turizmin her kolunu mevsimsellikten kurtarıp yılın 12 ayında da canlı tutmalıyız' dedi.
12 Aralık 2017 Salı 12:08

 
Türkiye'nin tanıtımının can simidi: Dizi filmler
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ülkemizin tanıtımı dizi filmlerimiz aracılığıyla da yapılırsa hedefe daha kolay ulaşılır. Film ve diziler turizm alanındaki hedefe ulaşmada önemli bir fırsattır'' dedi.
24 Şubat 2017 Cuma 09:09

 
Sömestre tatilini tatil bölgelerinde geçirin
2016-2017 Eğitim Öğretim yarıyıl tatilinin yaklaştığını hatırlatan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, geçtiğimiz yıl turizmde yaşanan gerileme ve ekonomide yaşanan olumsuzluklar sebebiyle 20 Ocak 2017 tarihinde başlayacak 16 günlük sömestri tatillerini turizm bölgelerinde yapılmasını istedi.
10 Ocak 2017 Salı 12:38

 
Tatilcilere ''dönüş yolculuğu'' uyarısı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kazaların önüne geçmek, bu sayıları en aza indirmek için dönüş yolunda özellikle 130 kör noktaya dikkat edilmesini istedi.
18 Eylül 2016 Pazar 00:33

 
Kurban Bayramında 10 milyon kişi seyahat edecek
Kurban bayramında 9 günlük tatil olması ile birlikte yurtiçinde turizm haraketliliğinin yaşanacağını ve milyonlarca insanın tren, uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahat edeceğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramında 10 milyon vatandaşın 200 bini aşan seferlerle gidecekleri yere taşınacağını söyledi.
10 Eylül 2016 Cumartesi 12:22

 
Palandöken, ''Gurbetçiler turizme destek olsun''
Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Yurt dışındaki yurttaşlarımız turizme destek olsun'' dedi.
9 Temmuz 2016 Cumartesi 00:00

 
TESK, ''Uçak ve hızlı tren bilet fiyatlarını indirin''
Türkiye ile Rusya arasında yaşanan kriz ile birlikte ekonomide turizm sektöründe ani daralmaya yol açması ile en çok küçük esnafın ve turizm sektörünün zarar gördüğünü belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, acilen çözüm üretilmesini istedi.
23 Haziran 2016 Perşembe 16:56

 
Yılbaşında Sahte İçkiye Dikkat
Yeni yıla sayılı günler kala alkollü içeceklere, sigaralara, kuruyemişlere ve çikolatalara vatandaşların dikkat etmesini isteyen TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kaçak içki ve sigara üreticilerinin daha fazla kazanç elde etmek amacıyla insan sağlığını hiçe saydığını, metil alkolden üretilen sahte içkinin bu yıl içinde sadece İstanbul ve İzmir'de 44 can aldığını belirtti.
21 Aralık 2015 Pazartesi 10:29

 
Palandöken, ''Bakanlık yerli dizilere destek vermeli''
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ekonomi Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın tanıtım yapan dizi ve filmlere destek vererek o ülkelerde ayrıca reklamasyon çalışmaları yapılmasını istedi.
13 Ekim 2015 Salı 00:06

 
Sanal mağazalarda satış yapan site sayısı 15 bini geçti
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Türkiye'de internet kullanıcı sayısı 37 milyonu, sanal mağazalarda satış yapan site sayısı da 15 bini geçti'' dedi.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 11:37

 
''Dizilerde turizm değerlerimizin tanıtımına ağırlık verilmeli''
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni yayın dönemi öncesi senarist ve yönetmenlere, dizilerde yerli ürünlere ağırlık vererek ülke tanıtımına ağırlık vermelerini istedi.
18 Ağustos 2015 Salı 00:02

 
Palandöken, ''Turizmde her şey dahil sistemine son verilmeli''
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Turizm gelirlerinin yeniden artabilmesi için her şey dahil sistemine bir son verilmesi gerekir' dedi.
11 Ağustos 2015 Salı 00:03

 
Palandöken, ''Her yolcu seyahat sigortasını kontrol etmeli''
Havaların ısınması ve okulların tatil olması ile birlikte yurtiçinde turizm haraketliliğinin yaşandığını ve milyonlarca insanın tren, uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları ile seyahat ettiğini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Her yolcu seyahat edeceği firmadan biletini alırken koltuk numarasını ve adını mutlaka kontrol etmeli. Vatandaş araçları sigortalı olduğundan yetki belgesi sahibi firmaları tercih etmelidir' dedi.
26 Temmuz 2015 Pazar 11:28

 
Palandöken ve Konaklı Kayak Tesisleri için ek süre
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Erzurum Palandöken'de yer alan taşınmazların 49 yıl süre ile işletme hakkının verilmesi ve Konaklı Kayak Tesisleri'nin özelleştirilmesi için yapılacak ihale başvuru süresini uzattı. Karar Resmi Gazete de yayımlandı.
21 Haziran 2015 Pazar 00:56

 
Palandöken, ''2014 turizm gelirimiz 34 milyar dolar''
Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Geçtiğimiz yıl turizm gelirlerimiz de 34 milyar 305 milyon dolar oldu'' dedi.
18 Nisan 2015 Cumartesi 00:53

 
Palandöken, ''Yaşanan olaylar turizmi olumsuz etkiliyor''
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ''Terör olaylarından etkilenen halkımız alış veriş yapmayı yavaşlattı. İç piyasa durgunlaştı'' dedi.
6 Nisan 2015 Pazartesi 00:02

 
''Turizm sektörü herşey dahil sisteminden vazgeçmeli''
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Turizm sektörümüz herşey dâhil sistemden vazgeçmeli. Otellerde sıkışıp kalan turistler güzelliklerimizi göremeden gidiyorlar. Esnafımız ve sanatkârlarımızı tanımadan gidiyorlar'' dedi.
16 Şubat 2015 Pazartesi 00:01

 
Palandöken, ''Turizm gelirleri dış açık için çok önemli''
Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, turizm gelirlerinin dış açık için çok önemli olduğunu belirterek, ''Cari açığın kapatılmasına döviz girdisiyle turizm gelirlerinin çok olumlu katkısı var'' ifadesini kullandı.
11 Şubat 2015 Çarşamba 00:03

 
Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi
Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi.
9 Ocak 2015 Cuma 07:25

 
Yılbaşında Uludağ ve Palandöken'e talep yoğun‏
Yılbaşı tatilinin perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle, birçok çalışan cuma gününü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmayı tercih etti. Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, yılbaşına denk gelen turizm paketlerinin satışlarının, geçtiğimiz yıla oranla 4 kata yakın artış gösterdiğini belirtti. Yılbaşında 140 bin civarında misafirin yurt içi ve yurt dışı turizm paketlerinden yararlanacağını öngördüklerini söyleyen Karayal, yurt içinde Uludağ, Palandöken gibi kayak merkezlerinin en fazla ilgiyi gördüğünü vurguladı.
22 Aralık 2014 Pazartesi 11:03

 
Bayram tatilinin kısa olması esnafı sevindirdi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken,Yaklaşmakta olan Kurban Bayramı tatilinin kısa olması esnafımızın umudunu artırmaktadır. Şehir dışına gidişlerin az olacağı beklentisi ile esnafımızı haklı bir telaş sarmıştır' dedi.
24 Eylül 2014 Çarşamba 13:11

 
Tatilcilere internetten alışveriş uyarısı
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Tatillerini geçirmek için gittikleri yerlerde aradığını bulamayan, tatile çıkarken daha ucuz olur diye online alışveriş yapanlar dikkat etmeliler'' dedi.
27 Temmuz 2014 Pazar 01:27

 
Palandöken: ''2014'deki turist beklentimiz 45 milyon''
Yeni turizm sezonuna girerken ülke olarak turist sayısında artış beklediklerini belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, '2014 yılında ülke olarak turist beklentimiz 45 milyon. Her yıl turizm sezonunda yaşanan artışın bu yıl turistlerin harcamalarına da yansımasını bekliyoruz. Bunun içinde hizmet sektöründe her türlü tedbir şimdiden alınmalıdır. Özellikle geçmiş yıllarda yaşanan kaçak alkollü içeceklerle ilgili yeni sıkıntılar yaşanmamalıdır. Uyarılarımız dikkate alınarak, denetimler artırılmalıdır. Geçmişte yaşanan üzücü olaylar artık yaşanmasın' dedi.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 16:32

 
Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri özelleştirilecek
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nin özelleştirme kapsamına alındığını açıkladı.
4 Mayıs 2014 Pazar 00:23

 
Palandöken'e ünlü yağdı‏
22/23 Şubat tarihlerin de gerçekleşen Opel Mokka Snow Motion Fest'te Ünlü yağdı, Palandöken'de 1.si gerçekleştirilen Opel Mokka Snow Motion Fest'in ilk gününde son zamanların ençok sevilen şarkıcılarından olan Mehmet Erdem ve Model gurubu DJ Ozan Çolakoğlu, Dj David Şaboy sahne aldı.
24 Şubat 2014 Pazartesi 17:56

 
Suni karlama sistemi kış otellerinin ilacı oldu
Türkiye'de mevsim normalllerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve azalan yağışlar, kayak merkezlerinde kurulu kış otellerini de zorluyor. Birçok tesis çözümü suni karlama sisteminde buldu.
16 Şubat 2014 Pazar 11:43

 
Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi
Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, yurtiçinde Palandöken, Kartalkaya ve Uludağ, yurt dışında ise özellikle Alp’lerdeki kayak destinasyonlarının ve Fransa ile Avusturya’nın tercih edildiğini dile getirdi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 11:18

 
Erken rezervasyon kayak turizmine talebi patlattı
Bu yıl yurtiçi dağ otellerinde ilk kez yüzde 40’a varan indirimle erken rezervasyon kampanyası yapılınca kayak turizmine ilgi patladı. Tam da sömestr tatili öncesi otellere yoğun talep var.
14 Ocak 2014 Salı 08:37

 
Kayak merkezlerinde otel doluluğu yüzde 80'in üzerinde
KAR yağışlarının artması en çok turizmcileri sevindirdi. Kayak merkezlerinde kar kalınlıklarının yükselmesi ve yılbaşı tatilinin de gelmesiyle tesislerde doluluk yüzde 80’leri geçti. En çok talep Uludağ, Kartalkaya ve Palandöken’e.
23 Aralık 2013 Pazartesi 10:00

 
Gece kayağı keyfi sunabilen Türkiye’nin ilk ve tek oteli
Özel aydınlatmalı pistlerinde misafirlerine “gece kayağı keyfi” sunabilen Türkiye’nin ilk ve tek oteli Xanadu Snow White, yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ı çeşitli etkinliklerle kutladı.
22 Aralık 2013 Pazar 00:47

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur