Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
SKAL haberleri
 
Skal İzmir’de görev değişimi
Skal İzmir Kulübü’nün yeni yönetimi, görevi zincir değişim töreniyle devraldı. Türkiye’nin üçüncü Skal Kulübü İzmir Skal’a iki yıl süreyle başkanlık eden turizmci Berrin Uşkay, görevini turizmci Emre Gezgin’e devretti.
14 Şubat 2018 Çarşamba 16:26

 
Skal International Çukurova üyeleri bir araya geldi
Uluslararası Profesyonel Turizm Liderleri Derneği’nin (Skal International) Çukurova Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen öğle yemeği Masel Otel’de üyelerin katılımıyla gerçekleşti. Etkinlikte, Katar Havayolları İstanbul İstasyon Müdürü Tulin Anja Karakaya sunum yaptı.
8 Şubat 2018 Perşembe 10:52

 
Skal International İstanbul üyeleri bir araya geldi
Skal International İstanbul Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen öğle yemeği Le Meridien İstanbul’da üyelerin katılımıyla gerçekleşti.
1 Şubat 2018 Perşembe 15:30

 
Skal Çukurova'da yeni başkan Meltem Özdemir oldu
Uluslararası Profesyonel Turizm Liderleri Derneği’nin (SKAL International) Çukurova’daki yeni başkanı turizmci Meltem Özdemir oldu.
21 Ocak 2018 Pazar 12:17

 
Skal'dan ''Kırmızı Yılbaşı Partisi''
Skal International İstanbul Kulübü ve Marmara Kulübü’nün birlikte düzenlediği Kırmızı Yılbaşı Partisi Sofa Hotel’de turizm sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.
27 Aralık 2017 Çarşamba 15:27

 
2017 Skalite ödülleri sahiplerini buldu
Skal International İstanbul Kulübü’nün bu sene 20.’si düzenlenen 2017 Skalite Ödülleri ‘Her Şey’e Rağmen’ konseptiyle Wyndham Grand İstanbul Levent Hotel’de yapılan törenle sahiplerini buldu.
28 Kasım 2017 Salı 09:36

 
Turizm için ortak adım çağrısı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Turizm Profesyonelleri Derneği (Skal International) Bursa Şubesi’nin toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu ve şehrin tanıtımı noktasında herkesin el birliğiyle Bursa’nın geleceği için adım atması gerektiğini söyledi.
11 Ekim 2017 Çarşamba 09:12

 
Skal International İstanbul Yaza veda etti
Skal International İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen Dünya Turizm Günü ve Yaza Veda Partisi Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn’da üyelerin ve eşlerinin katılımıyla gerçekleşti.
28 Eylül 2017 Perşembe 16:32

 
Skal International İstanbul'un Mayıs ayı yemeği gerçekleşti
Skal International İstanbul Kulübü tarafından her ay geleneksel olarak düzenlenen öğle yemeği Mövenpick Hotel İstanbul Golden Horn’da üyelerin katılımıyla gerçekleşti.
24 Mayıs 2017 Çarşamba 10:54

 
Skal International İstanbul “Dünya Skal Günü”nü Kutladı!
‘28 Nisan Dünya Skal Günü’, Skal International İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen öğle yemeğinde Elite World Europe Hotel’de üyelerin katılımıyla kutlandı.
29 Nisan 2017 Cumartesi 13:42

 
19. Skalite Özel Ödülleri sahiplerini buldu
Skal International İstanbul Kulübü’nün 60. yılını kutladığı gecede Skalite Özel Ödülleri de sahiplerini buldu. Ödüller bu sene, otuz yıl ve üzerinde hizmet veren kulüp üyelerine verildi.
2 Aralık 2016 Cuma 18:14

 
Skal İstanbul, Cumhuriyet Bayramı’nı Coşkuyla Kutladı
Skal International İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlaması, Demirören İstiklal Palas Hotel’de üyelerin ve eşlerinin katılımıyla gerçekleşti.
27 Ekim 2016 Perşembe 09:05

 
Bahar Birinci, ''Sektör olarak zor bir dönemden geçiyoruz''
Skal International İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Bahar Birinci, ''Hepimizin bildiği üzere turizm sektörü olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemi hep birlikte kısa sürede atlatıp başarılı işlere imza atmayı umut ediyoruz'' dedi.
30 Eylül 2016 Cuma 12:27

 
Bakü SKAL iftarda buluştu
Skal International Baku Klübünün 21. Toplantısı Ahmet Can Yeşildağ’ın Başkanlığında Park inn by Radisson Azerbaijan Baku’de Türkiye Cumhuriyet Azerbaycan Büyükelçisi Alper Coşkun’un katılımıyla iftar yemekli olarak yapıldı. Büyükelci Coşkun, “İçinde bulunduğumuz dönemde Türkiye ile Azerbaycan’ın güç birliği herşeyden çok önem kazanıyor”dedi.
17 Haziran 2016 Cuma 02:50

 
Antakya Medeniyetler Korosu ile turizmciler barışa haykıracak
Skal Marmara Kulübü yönetimi, Türk turizminin içinde bulunduğu kriz ve dünyayı saran barış karşıtı eylemler karşı durmak adına “Yurtta Barış, Dünyada Barış” diyerek Antakya Medeniyetler Korosu’nun vereceği konser ile “Barışa” haykırıyor.
18 Mayıs 2016 Çarşamba 11:18

 
Skal üyeleri Rıhtım’da buluştu
Dünya genelinde 22 bin üyesi bulunan Skal Kulübü’nün Alanya temsilcileri kahvaltıda bir araya geldi.
17 Mayıs 2016 Salı 00:00

 
Skal üyeleri krizden çıkış yollarını masaya yatırıyor
Türkiye Skal üyeleri, Türkiye turizminin içinde bulunduğu son durumu değerlendirmek, çıkış yolları aramak için Marmaris'te toplandı. Bahattin Yücel ve Hülya Aslantaş moderatörlüğünde beyin fırtınası yapacak olan Skal üyeleri turizmde çözüm yollarını ve fırsatları masaya yatıracak.
7 Mayıs 2016 Cumartesi 10:39

 
İstanbul Skal Başkanı Birinci, ''Zor bir dönemden geçiyoruz''
İstanbul Skal Külübü aylık yemekli toplantısı İstanbul'un yeni oteli Novotel Bosphorus'ta yapıldı. Toplantıda konuşan İstanbul Skal Kulübü Başkanı Bahar Birinci, zor bir dönemden geçildiğini belirterek birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.
23 Mart 2016 Çarşamba 17:56

 
Türkiye’nin reklama ihtiyacı var
Bursa’nın turizm profesyonelliğini geliştirmek ve bu alanda üyelerine yarar sağlamak amacıyla çalışmalar yaptığı Bursa Skal Kulubü’nün Şubat ayı toplantısı Hüseyin Özdilek ev sahipliğinde Bursa Beceren Restoran’da düzenlendi
18 Şubat 2016 Perşembe 12:53

 
Skal İstanbul Kulübü'nün yeni Başkanı Bahar Birinci oldu
Skal International İstanbul Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu 9 Şubat Salı günü Dedeman Otel İstanbul'da yapıldı. Genel Kurul'da üyelerin oylarıyla yeni Yönetim Kurulu oluşturulurken Skal International İstanbul Kulübü'nün yeni başkanı Bahar Birinci oldu.
11 Şubat 2016 Perşembe 08:00

 
Skalite ödülleri 18'inci kez sahiplerini buldu
Skal International İstanbul Kulübü’nün “Kapılar” konseptiyle düzenlediği ve “Barış” temasıyla sunduğu Skalite ödülleri Haliç Kongre Merkezi’nde törenle 18’ci kez sahiplerini buldu.
20 Aralık 2015 Pazar 10:59

 
SKAL Türkiye toplantısı Adana’da yapıldı
Turizm Profesyonelleri Derneği (SKAL) Türkiye Toplantısı ‘’Geleceğin Liderleri Programı’’ adı altında Adana’da yapıldı.
29 Kasım 2015 Pazar 10:30

 
Turizmin profesyonelleri turizmi masaya yatırdı
Çukurova SKAL (Uluslar arası Turizm Profesyonelleri) Kulübü’nün toplantısı Erkan Özsavaş’ın başkanlığında yapıldı. Turizm profesyonelleri, bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılmasını tartıştılar.
20 Ağustos 2015 Perşembe 08:06

 
Skal International İstanbul Üyeleri buluştu
Skal International İstanbul Kulübü’nün her ay geleneksel olarak düzenlediği öğle yemeği, Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, Skal International geçmiş dönem dünya başkanı Hülya Aslantaş ve Skal Türkiye Federasyon Başkan Yardımcısı Faik Alsaç’ın katılımıyla 28 Mayıs Perşembe günü Point Hotel Barbaros’da gerçekleşti.
30 Mayıs 2015 Cumartesi 00:00

 
Alanya’da ''Herşey Dahil'' sistemi tartışıldı
Krizantem Katya Otel’de yapılan Skal Alanya toplantısında otelcilik maliyetlerinin ayrıştırılarak tatil paketlerinin çeşitlendirilebilmesi konusu görüşüldü.
17 Mayıs 2015 Pazar 11:17

 
Türk Hava Yolları, Seyahat Seti konseptini yeniledi
Türk Hava Yolları, Seyahat Setlerini (Amenity Kits) geliştirmek adına dünyaca ünlü tasarım devleriyle işbirliğine gitti.Önümüzdeki dönem yolcularının beğenisine sunacağı seyahat setlerinin dizaynı noktasında, JAGUAR, CERRUTI, BENTLEY, CHOPARD ve FURLA gibi tasarım sektörünün dev markaları ile işbirliği anlaşması imzaladı.
7 Mayıs 2015 Perşembe 14:44

 
ANZAK ve Türk Skal Dernekleri, Dostluk ve Barışı Kutladı
Skal International İstanbul Kulübü, Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yıldönümünü, Avustralya ve Yeni Zelandalı Skal kulüpleri ile birlikte, Martı Hotel İstanbul’un ev sahipliğinde andı. Murat Ali Aydın’ın sanat yönetmenliğini yaptığı Çanakkale filmleri ile Cihan Okan’ın sesi geceye damga vurdu.
29 Nisan 2015 Çarşamba 18:21

 
Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu Başkanı Akşit oldu
Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu 3. Olağan Kongresi’nde başkanlığa deneyimli turizmci Can Akşit seçildi.
22 Mart 2015 Pazar 11:53

 
Skal International İstanbul Üyeleri Buluştu‏
Skal International İstanbul Kulübü’nün her ay geleneksel olarak düzenlediği öğle yemeği, Raffles Hotel’de 16 Mart Pazartesi günü gerçekleştirildi. Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılı kapsamında Skal International İstanbul Kulübü, Avustralya ve Yeni Zelanda’dan gelen misafirlerini ağırlayacak.
19 Mart 2015 Perşembe 00:01

 
Skal International İstanbul Kulübü'nden yılbaşı partisi
Skal International İstanbul Kulübü tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen yılbaşı partisi The Plaza Hotel’de bulunan Cento per Cento’da turizm sektörünün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleşti.
25 Aralık 2014 Perşembe 00:06

 
17. Skalite 'Turizm'de Kalite' Ödülleri sahiplerini buldu‏
Skal International İstanbul Kulübü tarafından Türk turizmine yapılan katkıyı ödüllendirmek üzere bu sene 17.’si düzenlenen Skalite “Turizm’de Kalite” Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Nude, Sealed Air, TAV, Çelebi, MNG Airlines Altın Sponsorluğunda düzenlenen ve sunuculuğunu Ceylan Saner’in üstlendiği gecede 22 kategoride 2014 yılının en iyileri ödüllendirildi.
11 Aralık 2014 Perşembe 20:40

 
İzmir SKAL, Bergama'yı Dünyaya tanıtacak
İzmirli turizmciler, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmesindeki çalışmalarından dolayı, Bergama Belediyesi Başkanı Mehmet Gönenç'i makamında ziyaret edip, turizmi konuştular.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:02

 
SKAL'ın panelinde ''çevre ve turizm'' konuşuldu
Skal Türkiye’nin Antalya Aska Oteli’nde düzenlenen “Çevre ve Turizm” konulu panel yapıldı. SKAL Türkiye Büyük Buluşması’nda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya turizmi deniz demektir. Deniz temiz olmazsa turizm olmaz. Büyükşehir olarak bütün ilçelerde öncelikli meselemiz denizi korumaktır” dedi.
21 Kasım 2014 Cuma 09:09

 
Skalite 'Turizm'de Kalite' Ödülleri'nde oylama devam ediyor‏
Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere düzenlenen 17. Skalite ‘Turizmde Kalite’ Ödülleri oylama süreci 26 Kasım 2014, Çarşamba günü sona erecek.
19 Kasım 2014 Çarşamba 11:13

 
Salih Çene, Dünya Skal Kulübü başkanı oldu
Mexsico City'de yapılan Dünya Skal Kongresi'nde Salih Çene, Skal International Dünya Başkanı seçildi.
28 Ekim 2014 Salı 18:18

 
17. Skalite Ödülleri’ne başvurular başladı
SKAL International İstanbul Kulübü tarafından Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere bu sene 17.si düzenlenecek Skalite Turizmde Kalite Ödülleri’ne adaylık süreci başladı.
21 Temmuz 2014 Pazartesi 12:27

 
BORAJET Yaz Sezonu Kabin Ekibi Kıyafetlerini Seçti!
BORAJET Havayolları ve İstanbul Bilgi Üniversitesi işbirliği ile düzenlenen kabin içi kıyafet tasarım yarışmasının finali 28 Nisan Pazartesi akşamı gerçekleşti. Havacılık sektörü başta olmak üzere iş ve sanat dünyasından önemli isimlerin de katıldığı etkinlikte, İstanbul Bilgi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü öğrencilerinin birbirinden şık ve dikkat çekici tasarımları yarıştı.
29 Nisan 2014 Salı 10:23

 
Bakan Ömer Çelik'ten Paskalya Bayramı mesajı
Kültğr ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Paskalya Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
19 Nisan 2014 Cumartesi 10:26

 
Turizmcilerden yerel yönetimlere çağrı
Turizmin farklı alanlarında görev yapan 400’ü aşkın turizm profesyonelinin bir araya geldiği Turizm Arenası 2014’te, ülkemizin turizmdeki rekabet gücünü artırmak için kültür politikamızda yerel değerlere odaklanmak gerektiği vurgulandı.
11 Nisan 2014 Cuma 14:45

 
SKAL Turizm Arenası'nda 2014'ün turizm trendleri konuşuldu
SKAL Türkiye’nin Turizm sektörünü geliştirmek amacıyla sektörün farklı alanlarındaki temsilcilerini bir araya getirerek Türk turizmine yeni açılımlar kazandırdığı SKAL Turizm Arenası’nın üçüncüsü İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleşti.
5 Nisan 2014 Cumartesi 20:08

 
Yazar: ''Yurtdışı tanıtıma 50 milyon dolar ayrıldı''
Uluslararası Skal Dernekleri Federasyonu’nin geleneksel hale getirerek Türk turizmine yeni açılımlar kazandırdığı Turizm Arenası 2014 Hilton Convention Center’da yapıldı. Panele katılan Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yazar, Türkiye’nin 2014 yılında yurtdışında tanıtıma 50 milyon dolar ayırdığını söyledi.
5 Nisan 2014 Cumartesi 10:15

 
Turizm arenası 2014, turizm trendlerini tartışacak
Uluslararası SKAL Dernekleri Federasyonu’nun geleneksel hale getirerek Türk turizmine yeni açılımlar kazandırdığı SKAL Turizm Arenası’nın üçüncüsü, 4 Nisan 2014 Cuma günü İstanbul Hilton Convention Center’da gerçekleşecek.
2 Nisan 2014 Çarşamba 07:55

 
Skal International İstanbul’un yeni yönetimi yemekte buluştu
SKAL International İstanbul Kulübü’nün Feza Solaklar başkanlığındaki yeni yönetim kurulu tarafından verilen ilk geleneksel yemeği Sürmeli İstanbul Hotel’de gerçekleşti.
20 Mart 2014 Perşembe 14:32

 
SKAL Antalya’da kadın başkan dönemi başladı
Turizm Profesyonelleri Derneği olarak faaliyet gösteren SKAL International Antalya Kulübü’nün Zincir Değişim Töreni ve Gala Yemeği The Marmara Hotel’de gerçekleşti. İki dönem SKAL International Antalya Kulübü Başkanlığı'nı yürüten Umman Çetinbaş, Başkanlık görevini Münciye Çavuşoğlu’na devretti.
3 Mart 2014 Pazartesi 18:05

 
SKAL Antalya’nın yeni dönem başkanı Münciye Çavuşoğlu
SKAL International Antalya Olağan Genel Kurulu yeni dönemde görev alacak Yönetim ve Denetim Kurulu’nu seçti. Genel Kurul sonunda oy birliği ile Münciye Çavuşoğlu, SKAL Antalya’nın yeni dönem başkanı oldu.
26 Şubat 2014 Çarşamba 09:58

 
İzmir 2016 Dünya SKAL kongresine aday
Dünyanın en büyük turizm sivil toplum örgütü olan SKAL International İzmir Kulübü, her yıl değişik bir ülkede yapılan Dünya Kongresi’ni İzmir’e alabilmek için çalışmalara başladı.
20 Şubat 2014 Perşembe 00:01

 
Çelik. ''Şehir turizmi kavramına çok önem veriyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TYD), yılsonu değerlendirme toplantısına katıldı. Çelik, “Bugün şampiyonlar liginde oynayan Türkiye, artık başkalarından strateji kopyalamak yerine, başkalarının kendi stratejilerini merak ettiği bir ülke haline gelmiştir” dedi.
24 Ocak 2014 Cuma 08:01

 
Turizm eğitiminde Uluslararası Mükemmellik Ödülü Yeditepe'ye
Dünya Turizm Profesyonelleri Derneği SKAL İstanbul Kulübü’nün turizmde kaliteyi ödüllendirmek üzere hayata geçirdiği, SKALİTE 2013 ödüllerinde Yeditepe Üniversitesi “turizm eğitimi” alanında en iyi yükseköğretim ödülüne layık görüldü.
19 Aralık 2013 Perşembe 09:00

 
Skalite'den Dedeman'a 'Turizm Yatırım Grubu' ödülü
Dedeman Hotels & Resorts International, Turizmde Kalite’yi sorgulamayı ve kalite olgusunu gündemde tutmayı amaçlayan ve Skal International İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen SKALITE ödüllerinde ‘Turizm Yatırım Grubu’ ödülüne layık görüldü.
13 Aralık 2013 Cuma 08:30

 
Skalite Turizmde Kalite Ödülleri 2013 sahiplerini buldu
Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere Skal International İstanbul Kulübü tarafından düzenlenen 16. Skalite ‘Turizmde Kalite’ Ödülleri, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen törenle dağıtıldı.
12 Aralık 2013 Perşembe 23:09

 
Skalite ‘Turizm’de Kalite’ ödülleri oylama süreci başladı
Türk turizmine yapılan katkıyı artırmak üzere düzenlenen 16. Skalite ‘Turizmde Kalite’ Ödülleri oylama süreci 17 Kasım 2013 Pazar günü sona erecek
1 Kasım 2013 Cuma 15:00

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur