firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
TÜRSAB, haberleri
 
Başaran Ulusoy, ''Beni acentalar bırakmıyor''
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Genel kurulda yeniden aday olacağını açıklayan Ulusoy, ''“Beni bırakmıyorlar. Acenteler beni bırakmıyor” dedi.
21 Eylül 2017 Perşembe 01:15

 
Başaran Ulusoy, yeniden aday olduğunu açıkladı
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Diyarbakır'da 39 BYK başkanıyla yaptığı toplantıda Aralık ayı içerisinde yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.
19 Eylül 2017 Salı 21:35

 
Asya BYK seçimlerde Firuz Bağlıkaya'yı destekleyecek
TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimlerde Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleme kararı aldı. Asya BYK Başkanı Ali Bilir, aldıkları kararı BYK üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
18 Eylül 2017 Pazartesi 15:50

 
ATAK A.Ş'nin projesi kopyala yapıştır çıktı!
ATAK A.Ş'nin yeni bir gelişme gibi kamuoyuna duyurduğu ‘Katar Projesi’ balon çıktı.
18 Eylül 2017 Pazartesi 09:26

 
Uzuner, ''Bizler, sadece temiz TÜRSAB için çaba harcıyoruz''
Rekabet Kurumuna Dava Açan Seyahat Acentaları Adına bir açıklama yapan Hira Turizm sahibi Mehmet Uzuner, ''Dava Türsab’a değil, Türsab şirketlerine ve Türsab’ı hukuksuz ve keyfi yönetenler ile bu şirketlerin yöneticilerine açılmıştır. Dolayısı ile bu davanın sonucu ne olursa olsun. Kazanan Türsab’ın kendisi olacaktır. Hertürlü ticari faaliyete bilinçsizce sokulan Türsab'ın itibarını korumaya çalışan bu arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Bizler, sadece temiz Türsab için çaba harcıyoruz'' dedi.
14 Eylül 2017 Perşembe 16:09

 
HURSAD: ''TÜRSAB meslek örgütüdür. Ticari kurum değildir''
Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD), TÜRSAB'ın Rekabet Kurulu'nun açtığı rekabet soruşturmasıyla ilgili açıklamasına tepki göstererek, ''TÜRSAB seyahat acentalarının meslek örgütüdür. Ticari kurum değildir'' dedi.
13 Eylül 2017 Çarşamba 17:11

 
Cemal Kızıltan yazdı: Rekabet kurumu olayının iç yüzü
Cemal Kızıltan, Rekabet Kurulu'nun, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında açtığı soruşturma ile ilgili, ''Rekabet kurumu olayının iç yüzü'' başlıklı yazı kaleme aldı.
13 Eylül 2017 Çarşamba 13:00

 
TÜRSAB'dan, Rekabet Kurulu soruşturması açıklaması
TÜRSAB, Rekabet Kurulu'nun, birlik ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında soruşturma açmasıyla ilgili bir duyuru yayımladı.
13 Eylül 2017 Çarşamba 09:17

 
TÜRSAB'a ve bazı acentalara rekabet soruşturması
Rekabet Kurulu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında soruşturma açtı.
12 Eylül 2017 Salı 16:27

 
‘Ukrayna Turizm Günleri’ Türkiye’de
Türsab, ‘Ukrayna Turizm Günleri’ kapsamında Türkiye’ye gelecek incoming acentaları ağırlayacak.
12 Eylül 2017 Salı 16:17

 
Avrupa BYK seçimlerde Firuz Bağlıkaya'yı destekleyecek
TÜRSAB Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimlerde Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleme kararı aldı.
11 Eylül 2017 Pazartesi 15:55

 
'TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkartacağız'
Egeli turizmcilerle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkan adayı Firuz Bağlıkaya, birlik beraberlik mesajı verdi. Turizm sektörünün diğer paydaşlarla tek yumruk haline geleceklerini anlatan Bağlıkaya, TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkarıp üyesinin ticaretini kolaylaştıran kurum haline getireceklerini vurguladı.
9 Eylül 2017 Cumartesi 10:50

 
Hacıalioğlu, ''TÜRSAB'ın Türkçe Rehberlik talebi yasal değil''
Seyahat Acentalari Yöneticileri Derneği (SAYD) Yönetim Kurulu Üyesi M.Nezih Hacıalioglu, ''Dünyada turist rehberi tanımlanırken ‘en az bir yabancı dil bilen ’ifadesi kullanılmaktadır. Yürürlükteki 6326 sayılı turist rehberliği meslek kanununda da yabancı dil bilme şartı açık bir şekilde ifade edilirken, Türsab'ın bu talebi yasal olmadığı da ortadadır'' dedi.
31 Ağustos 2017 Perşembe 09:59

 
TÜRSAB acenteleri uyardı
TÜRSAB, acenteleri yetkisiz kişi ve kuruluşlara işletme belgelerini kullandırmamaları konusunda uyardı.
30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:28

 
Bağlıkaya, ''Yeni acente kurulmasına izin vermeyeceğiz''
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, yönetime geldiklerinde yeni acenta kurulmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.
30 Ağustos 2017 Çarşamba 13:11

 
IATA/BSP ve THY iç hat devre ödemeleri ertelendi
TÜRSAB, acentelerin IATA/BSP ve THY iç hat devre ödemelerinin ertelendiğini duyurdu.
25 Ağustos 2017 Cuma 20:41

 
Rehberlere uygulanan taban ücretin yürütmesi durduruldu
TÜRSAB, rehberlere uygulanan 2016 yılı aylık taban ücreti ile ilgili yürütmenin durdurulmasına karar verildiğini duyurdu.
24 Ağustos 2017 Perşembe 11:20

 
Lezzet festivali tur programlarında
Adana'nın yemek ve kebap çeşitlerini tanıtmak için 6-7-8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek 'Adana Lezzet Festivali' TÜRSAB üyesi acenteler tarafından tur programlarına dahil edildi.
23 Ağustos 2017 Çarşamba 11:12

 
HURSAD, Firuz Bağlıkaya ile hareket etme kararı aldı
Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Mehmet Uzuner, Yıllardır düzelir diye beklediğimiz ama hiçbir şeyi düzeltemeyen, düzeltmediği gibi sorunlarımızı daha da büyüten, kaçak ve belirli kişileri koruyan bu sömürü düzenine karşı tek yürek halinde hareket etme kararı aldık. 20 Yıl daha beklememek için, tüm kurumlarda haklarımızın savunulabilmesi için, Hakkımızın başkaları tarafından gasp edilmemesi için, TÜRSAB genel seçimlerinde Sayın Firuz Bağlıkaya ile beraber hareket etme kararı aldık'' dedi.
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:20

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy'dan Koksaki virüsü açıklaması
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Rusya basınına yansıyan ve Antalya’da ‘’Koksaki (Coxsakie)’’ virüsü bulgusuna rastlandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
19 Ağustos 2017 Cumartesi 00:05

 
Tayland'da Türkiye rüzgarı
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda TÜRSAB 20 Türk acenta ile birlikte Tayland’da Türkiye turizmini anlattı.
17 Ağustos 2017 Perşembe 11:30

 
Hasan Erdem, ''Tatil süresinin artması iç turizmi canlandırır''
Yaklaşan Kurban Bayramı tatili süresinin arttırılmasını krizde olan turizm sektörünü canlandıracağını dikkati çeken TÜRSAB Başkan Adayı Turizmci Hasan Erdem, “Türkiye olarak turizm sektörümüzün istikrarlı büyümesi için yeni turizm destinasyonları açarak ülkemize daha fazla yabancı turist çekmeliyiz” dedi.
10 Ağustos 2017 Perşembe 16:50

 
Hüseyin Kırk’tan 'adaylık' ve 'ittifak' açıklaması
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, ''Yaklaşan Türsab seçimlerinde mevcut yapıyı değiştirmek için ‘’İTTİFAK’’ ve doğru adayı belirlemek konusunda çalışmalar yapmalıyız'' dedi.
8 Ağustos 2017 Salı 00:10

 
ATTAL Başkanı Jean Abboud İstanbul’a geldi
Lübnan Seyahat Acentaları Birliği (ATTAL) Başkanı Jean Abboud, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile buluştu.
8 Ağustos 2017 Salı 00:00

 
Hasan Erdem’den Antalya’da 2 dönem sözü
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, Antalya’da turizm ve seyahat acentalarıyla yaptığı toplantıda 32 maddelik projelerini gerçekleştirmek için 2 dönem sözü istedi. Erdem, “32 maddelik projelerimizi gerçekleştirmek bizim şeref sözümüzdür” dedi.
7 Ağustos 2017 Pazartesi 11:39

 
2018 Çin'de ''Türkiye Turizm'' yılı ilan edildi
TÜRSAB’da 2018 Yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nde Gerçekleştirilecek Olan ‘Türkiye Turizm Yılı’ Etkinlikleri Toplantısı Yapıldı
7 Ağustos 2017 Pazartesi 11:18

 
QTA Başkanı Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret etti
Quality Travel Alliance (QTA) Başkanı Thomas Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
3 Ağustos 2017 Perşembe 10:46

 
TÜRSAB'ın indirimli müze biletlerine el koyduğu iddia edildi
Sabtour'un sahibi Nezih Hacıalioğlu, TÜRSAB Ltd Şti'nin, müze bileti ihalesini kaybetmesine rağmen, acentaların hakkı olan indirimlere el koymaya devam ettiğini iddia etti.
30 Temmuz 2017 Pazar 10:19

 
50 ülkeden 200 turizm acentası Türkiye'ye gelecek
TÜRSAB tarafından yapılan duyuruda, Eylül ayında 50 farklı ülkeden 200 turizm acentasının katılımıyla ''Turizm Çalıştayı''nın düzenlenmesinin planlandığı bildirildi.
20 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Güçlü TÜRSAB hareketi büyüyor
“Güçlü TÜRSAB Güçlü Türkiye” mottosuyla kurulan Güçlü TÜRSAB Platformu yurt genelinde binlerce acentaya ulaşarak büyümesini sürdürüyor. Güçlü TÜRSAB Platformu Kurucusu ve TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin yapı taşını oluşturan turizm ve seyahat acentalarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
10 Temmuz 2017 Pazartesi 15:30

 
Erdem, 'Projelerimizi hayata geçirmek bizim şeref sözümüzdür'
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un memleketi Trabzon’da yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda projelerini aktaran TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem’e turizm ve seyahat acentalarından büyük destek geldi. Erdem, '' Turizm sektörünü planlı ve doğru şekilde yönetmek planlamak adına 32 maddeden oluşan projelerimizi hayata geçirmek bizim şeref sözümüzdür'' dedi.
23 Haziran 2017 Cuma 14:13

 
Bağlıkaya, adaylığını acentalara mektup göndererek açıkladı
Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya, adaylığını acentalara mektup göndererek açıkladı.
22 Haziran 2017 Perşembe 10:33

 
TÜRSAB heyeti Bakan Zeybekçi'yi ziyaret etti
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Booking.com davasını değerlendirildi.
22 Haziran 2017 Perşembe 00:00

 
Erdem: “Acentalar biterse Türkiye’de turizm de biter”
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem Karadeniz buluşması kapsamında Samsun’da düzenlediği toplantıda, “Karadenizin incisi bu cennet bölgemizde faaliyet gösteren acentalarımızı yalnız kalmaktan kurtaracağız” dedi.
19 Haziran 2017 Pazartesi 13:01

 
Turizmciler Adana Müze Kompleksi’ni gezdi
TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin ve bir grup acente temsilcisi yaklaşık bir ay önce açılışı yapılan Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük müze kompleksini Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari ile birlikte gezdi. TÜRSAB üyesi acentelerin temsilcileri Müze Kompleksi’ne hayran kaldı.
15 Haziran 2017 Perşembe 13:06

 
Acenteler isyanda
THY’nin teminat bedellerini artırma ve komisyon bedellerinin değişimi uygulamasına isyan eden acanteler “Birlikte çözüm arayacağız” dediler.
3 Haziran 2017 Cumartesi 01:43

 
TÜRSAB'dan, acentelere IATA duyurusu
TÜRSAB, IATA’nın finansal kriterler ve teminat uygulamalarına ilişkin duyuru yayımladı.
1 Haziran 2017 Perşembe 00:32

 
Kırk, ‘’TÜRSAB’ın mevcut yönetimi misyonunu doldurdu’’
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, TÜRSAB’ın mevcut yönetiminin misyonunu doldurduğunu belirterek, ‘’TÜRSAB yönetim kadrosunu baştan aşağı yenilemelidir’’ dedi.
24 Mayıs 2017 Çarşamba 21:43

 
TÜRSAB Başkan Adayı Erdem: 'Muhalefette birleşmeye hazırız'
‘Güçlü Türsab, Güçlü Türkiye’ sloganı ile TÜRSAB başkan adaylığını açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem “TÜRSAB’a kim aday olursa olsun birlikte harekete hazırız. Art niyet olmadıkça muhalefet olarak birleşmeye hazırız” dedi.
23 Mayıs 2017 Salı 16:22

 
Booking.com mağdurları mahkemede
Booking.com hakkında verilen faaliyet durdurma kararına itiraz eden 2 sektör örgütü, 19 otel ve tur şirketi ile 3 kişi davacı olarak mahkemeye katıldı. Duruşmada Ramada Old City yetkilileri sadece nisanda karardan dolayı 85 bin euro, bir başka butik otel de 16 bin euro zarar ettiğini açıkladı.
22 Mayıs 2017 Pazartesi 10:42

 
Murat Şirin, ‘’Her yıl yaklaşık 500 bin kişi kaçak tura katılıyor’’
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, Türkiye’de her yıl yaklaşık 500 bin kişinin kaçak tura katıldığını belirterek, 'kaçak turlar'ın tatilcinin canını ve parasını tehdit ettiğini söyledi.
14 Mayıs 2017 Pazar 12:58

 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, TÜRSAB'dan brifing
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜRSAB Genel Merkezini ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ve bazı BYK başkanlarıyla bir araya geldi.
12 Mayıs 2017 Cuma 22:16

 
Ucuz tatil mağduru olmamak için bu önerilere dikkat
Yaz tatili için sezonun başlamasına sayılı günler kala seyahat acenteleri de avantajlı tatil paketleri sunuyor. Hem bütçeye uygun hem de sorunsuz bir tatil yaşamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan turizm uzmanları ‘seyahat güvence paketi sözleşmesini’ imzalamadan tatile çıkmayın uyarısında bulunuyor.
9 Mayıs 2017 Salı 02:04

 
TÜRSAB’tan ‘’kaçak turlara’’ geçit yok
TÜRSAB Adana BYK, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla kaçak tur denetimi gerçekleştirdi. Denetimi gerçekleştirilen bu turlardan kaçak oldukları belirlenenler hakkında cezai işlem uygulandı.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 10:52

 
Erdem, ‘TÜRSAB şahsi menfaatler doğrultusunda yönetiliyor’
TÜRSAB Başkan Adayı ve Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem, 2. İstanbul Buluşması’nda Anadolu Yakası’ndaki acente temsilcileri ile bir araya geldi. Erdem, acentelerin sorunlarının her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal aldığını ve TÜRSAB yönetiminin de buna seyirci kaldığını belirterek, ‘’Acenteler umurlarında bile değil. TÜRSAB, 18 yıldır şahsi menfaatler doğrultusunda yönetiliyor’’ dedi.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 00:00

 
TÜRSAB, Doğu Anadolu turizmi için 'Akıl Takımı' kurdu
Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’nın turizm kapasitesinin arttırılması ve geliştirilmesi için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
5 Mayıs 2017 Cuma 00:22

 
Acentelerden TÜRSAB'a ''Batıyoruz çare bulun''
TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş başkanlığında 30 kişilik Bursa bölgesi seyahat acenteleri TÜRSAB’tan çıkış yolu istediler
3 Mayıs 2017 Çarşamba 17:02

 
TÜRSAB'dan, Filistin'e inceleme gezisi
TÜRSAB, Filistin Turizm Bakanlığı ve THY işbirliğinde 23 – 26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Filistin’e bir inceleme gezisi düzenledi.
2 Mayıs 2017 Salı 21:55

 
Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istiyor
“İzmir’i Keşfet” toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istediğini belirtti.
29 Nisan 2017 Cumartesi 23:21

 
TÜRSAB üyelerinden Sakız Adası'na ziyaret
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Ege Bölgesi Yürütme Kurulu 20 seyahat acentası Yunanistan’ın Sakız Adası’nı ziyaret ederek temaslarda bulundular.
24 Nisan 2017 Pazartesi 11:24

 
TÜRSAB yönetiminde görev değişikliği
TÜRSAB Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Mahmut Durmuş, rahatsızlığı nedeniyle yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederken, yerine Numan Olcar getirildi.
22 Nisan 2017 Cumartesi 19:55

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy, otelcilere ne çağrısı yaptı?
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, kurumun resmi internet sitesindeki ''Booking.com üzerine'' başlıklı baş yazısında otelcilere çağrı yaparak, ''otelcilere çağrım gelin booking.com’a verdiğiniz fiyatları acentalarımıza verin; hem tüketici, hem de sizler mağdur olmayın'' dedi.
18 Nisan 2017 Salı 00:00

 
Erdem, “Turizmde değişim ve reform hareketi başlamalı”
Turizm Haftası kapsamında Güçlü TÜRSAB Platformu adına mesaj yayınlayan TÜRSAB Başkan adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin geldiği nokta ortada. Başta turizm ve seyahat acentalarımız olmak üzere sektörün önünü açacak köklü değişiklikler ve kalıcı reformlar gerçekleştirilmelidir. Turizm sektöründe değişim hareketi TÜRSAB seçimiyle başlayacaktır” şeklinde konuştu.
17 Nisan 2017 Pazartesi 14:59

 
TÜRSAB'da Booking.com değerlendirme toplantısı
TÜRSAB Genel Merkezi’nde üye acentaların katılımıyla düzenlenen toplantıda, TÜRSAB tarafından açılan ve Booking.com’un haksız rekabet oluşturan faaliyetlerine durdurma kararı verilen davaya ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 06:32

 
''Turizme Dikkat Yürüyüşü'' iptal edildi
İstanbul'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 20 Nisan Perşembe günü Sultanahmet Meydanı'ndan Gülhane Parkı'na kadar yapılması planlanan ''Turizme Dikkat Yürüyüşü'' güvenlik nedeniyle iptal edildi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 00:00

 
Başaran Ulusoy, ''Biz üyelerimizin hakkını savunduk''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Booking_com’a açılan dava ile ilgili sürecteki bilgi kirliliğinin önlenmesi ve gelismelerin değerlendirilmek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 13:26

 
TÜRSAB VE TÜROB Booking.com davasını görüştü
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ile TÜRSAB Genel Merkezinde biraraya geldi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 00:22

 
İşler: ''TÜRSAB turizme zarar veren kurum olarak anılacak''
Egeli turizmciler, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerinin mahkeme kararıyla tedbiren durdurulmasına varan girişimlerini eleştirdi. Konaklama sektörünün kaybının şimdiden yüzde 30’ları bulduğunu söyleyen Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “TÜRSAB, bu kararda baş aktör olduğu için turizme zarar veren bir kurum olarak anılacaktır” dedi.
3 Nisan 2017 Pazartesi 23:09

 
Gürcün, 'Booking.com kararının siyasi gelişmelerle ilgisi yok'
TÜRSAB Genel Sekreteri Gürcün, "(Booking.com'un Hollanda menşeli olması nedeniyle bu kararın verildiğine ilişkin iddialar) Bunlarla hiç alakası yok. Bu dava 2015 yılında açıldı. O zaman Türkiye ile Hollanda'nın ilişkileri lale gibiydi" dedi.
31 Mart 2017 Cuma 07:45

 
TÜRSAB'dan Booking.com açıklaması
TÜRSAB'dan yapılan açıklamada, mahkemenin 29.03.2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmasında tedbir kararı verildiği ve duruşmanın halen devam ettiği belirtilerek, ''tedbir kararı ile, booking.com b.v. şirketinin ve bookingdotcom destek hizmetleri ltd. şti’nin, booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye içerisinde Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmiştir. Söz konusu karar ile yurt dışından Türkiye'deki otel ve konaklama tesislerinin satın alınmasının önünde hiç bir engel yoktur'' ifadelerine yer verildi.
30 Mart 2017 Perşembe 16:50

 
Booking.com yasağı başladı
TÜRSAB tarafından açılan davada mahkemenin dün online rezervasyon portalı Booking.com'un haksız rekabet oluşturan faaliyetlerini durdurma kararı vermesinin ardından operasyon bugün itibariyle durduruldu.
30 Mart 2017 Perşembe 12:26

 
Booking.com'un faaliyetlerine durdurma kararı
TÜRSAB tarafından açılan davada Booking.com'un haksız rekabet oluşturan faaliyetlerini durdurma kararı verildi.
29 Mart 2017 Çarşamba 16:14

 
TÜRSAB Adana BYK’dan 60 girişimciye sertifika
TÜRSAB Adana BYK ile Küçük Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) işbirliğiyle yapılan proje kapsamında Girişimcilik Eğitimini başarıyla tamamlayan 60 kişiye sertifikaları verildi.
14 Mart 2017 Salı 09:11

 
TÜRSAB’ta kulisler erken başladı, ilk aday sahneye çıktı
Ekonomi Gazetecileri Derneği Başkanı ve Gözlem Gazetesi Yazarı Celal Toprak, ''TÜRSAB’ta kulisler erken başladı, ilk aday sahneye çıktı'' başlıklı bi,r yazı kaleme aldı.
12 Mart 2017 Pazar 21:28

 
Erdem, 'Acentaları kapatmaya değil, yaşatmaya geliyoruz'
''Güçlü TÜRSAB” sloganı ile ilk TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem, İstanbul’daki bazı acenteleri ziyaret ederek sektörün sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulundu. Erdem, ‘’Acentalarımız TÜRSAB tarafından yalnız bırakıldı. Acentaları kapatmaya değil yaşatmaya geliyoruz’’ dedi.
8 Mart 2017 Çarşamba 14:50

 
Hasan Erdem, TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı
''Güçlü TÜRSAB” sloganı ile ilk TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem “Acenteler yalnız bırakıldı” dedi.
3 Mart 2017 Cuma 21:02

 
İsrail'li turist sayısı yüzde 30 arttı
Türkiye 2016 yılını genel yabancı ziyaretçi sayıları açısından %30’lar seviyesinde düşüşle kapatırken İsrail pazarında yüzde 30’un üzerinde artış kaydedildi.
26 Şubat 2017 Pazar 11:32

 
Turizmciler, ''İran'la charter uçuş izinleri çözümlensin''
TÜRSAB, 6 – 9 Şubat tarihleri arasında İran'ın Başkenti Tahran'da 10'uncu kez gerçekleştirilen “TİTE – Tahran Uluslararası Turizm Fuarı”na ilişkin Fuar Değerlendirme Raporu yayımladı.Turizmciler, İran'la charter uçuş izinleri çözümlenmesini istedi.
22 Şubat 2017 Çarşamba 05:39

 
TÜRSAB'ın kriz dönemindeki temasları
Turizmin krizden etkilenmeye başladığı dönemden bu yana TÜRSAB tarafından gerek Hükümet yetkilileri ile gerekse de sektörle bağlantılı kurum ve kuruluşlarla gerçekleştirdiği temasların bir kısmını içeren bilgi dosyası hazırlandı.
15 Şubat 2017 Çarşamba 16:25

 
Firuz Bağlıkaya: ''TÜRSAB'ın sırtından inin''
TÜRSAB Yönetiminin acentelerin sorunlarını çözmekte yetersiz kaldığını ileri süren muhalefet lideri Firuz Bağlıkaya, "Meslektaşlarımızı ve geleceğimizi düşünüyorsanız TÜRSAB'ın sırtından inin!" dedi.
1 Şubat 2017 Çarşamba 09:37

 
Otellerde her gün 6 bin 322 yatak boş kaldı
Adana’da bulunan 57 otelin 2016’daki doluluk oranlarının istenilen düzeylerde gerçekleşmediği belirtilerek, otellerde ihtiyacın tam 4 katından fazla yatak bulunduğu bildirildi.
26 Ocak 2017 Perşembe 11:42

 
TÜRSAB yargıya gidiyor
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nden yapılan duyuruda, son günlerde sosyal medya üzerinden çok yoğun bir şekilde TÜRSAB ve Yönetim Kurulu Başkanı ile üyeleri aleyhine sahte hesaplar açılmak suretiyle yalan ve iftiralar içeren bilinçli ve kasıtlı bir şekilde kampanya yürütüldüğünü belirterek, ''Bu kişilerin tespit edilerek adalet önünde yargılanmalarını sağlayacağımızdan kimse kuşku duymasın'' denildi.
24 Ocak 2017 Salı 00:00

 
Başkan Kocadon, TÜRSAB üyeleriyle bir araya geldi
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
20 Ocak 2017 Cuma 07:03

 
TÜRSAB Ege BYK'da yeni yönetim iş başında
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Ege Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanlığı’na Türkiye’nin köklü seyahat firmalarından Karadeveci Turizm’in sahibi İ.Hakkı Karadeveci seçildi.
16 Ocak 2017 Pazartesi 17:34

 
TÜRSAB Bodrum'da Başkan Kocadon'a ziyaret
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu yeni yönetimi Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
15 Ocak 2017 Pazar 02:13

 
Seyahat acentelerine indirimli akaryakıt
TÜRSAB – OMV Petrol Ofisi A.Ş. Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı. Anlaşmayla acenteler araçlarında kullandığı akaryakıtı yüzde 8,5 ile yüzde 5 indirimli alacak.
13 Ocak 2017 Cuma 00:00

 
Booking.Com'a idari para cezası
TÜRSAB, Booking.Com Hakkında Yürütülen Soruşturma Neticesinde Rekabet Kurumu’nun İdari Para Cezası Verdiğini duyurdu.
11 Ocak 2017 Çarşamba 17:06

 
'Acentelere indirimli bilet uygulaması devam edecektir'
TÜRSAB, Müze Örenyeri Girişlerinde Kullanılan İndirimli Acenta Biletleriyle İlgili duyuru yaptı. Duyuruda, ''Acentelere indirimli bilet uygulamasının devam edecektir'' denildi.
25 Aralık 2016 Pazar 00:00

 
Murat Şirin’den ATAK A.Ş tepkisi: ‘’Turizmcisiz tanıtım olmaz’’
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, bir yıl önce kentin tanıtımını yapmak üzere Adana Ticaret Odası’nın (ATO) öncülüğünde kurulan Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş.’nin (ATAK) kentin tanıtımını yapabilmesinin mümkün olmadığını belirterek, ‘’Çünkü ATAK A.Ş’nin bünyesinde bir turizmciye bile yer verilmedi. Turizmcilerin olmadığı yerde de tanıtımın yapılması mümkün değil’’ dedi.
15 Aralık 2016 Perşembe 11:08

 
TÜRSAB'tan ekstra turlar hakkında açıklama
TÜRSAB, son dönemde ekstra turlar hakkında yapılan şikayetlerin artması üzerine basın açıklaması yaptı.
12 Aralık 2016 Pazartesi 16:00

 
2017 ‘Turizm Yılı’ İlan Edilmeli”
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Adana Şube Başkanı Yakup Kutluca ve Yönetim Kurulu üyeleri, TURSAB Adana Şube Başkanı Murat Şirin, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sabri Tari ile bir araya geldi.TÜMSİAD Adana Başkanı Kutluca, TURSAB Adana Başkanı Murat Şirin’in 2. dönem başkanlığını kutlayarak, hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
6 Aralık 2016 Salı 10:30

 
“Gaziantep’i Keşfet” Gerçekleştirildi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi işbirliğinde Keşfet serilerinin 4.cüsü olan “Gaziantep’i Keşfet” etkinliği 28 Kasım 2016 tarihinde Gaziantep'de düzenlendi.
4 Aralık 2016 Pazar 14:08

 
Davut Günaydın, ’Acenteleri hava yollarına ezdirmeyeceğiz’’
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın, acenteleri hiçbir hava yoluna ezdirmeyeceklerini söyledi.
30 Kasım 2016 Çarşamba 10:52

 
TÜRSAB Adana BYK'da başkanlığa yeniden Murat Şirin seçildi
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne (TÜRSAB) bağlı Adana Bölgesel Yürütme Kurulu’nun (BYK) yapılan genel kurulunda başkanlığa yeniden Murat Şirin seçildi.
29 Kasım 2016 Salı 14:53

 
Murat Şirin, ‘’Seyhan Nehri Adana’yı turizm cenneti yapar’’
TÜRSAB Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, kentin bereket kaynaklarından olan Seyhan Nehri’nin her iki tarafına Regülatör köprüden sonra 2 kardeş bulvar yapılarak denize bağlanmasını isteyerek, ‘’Bu projenin gerçekleştirilmesi halinde Seyhan Nehri Adana ile barışacaktır. Proje Adana’yı turizm cenneti yapar’’ dedi.
27 Kasım 2016 Pazar 13:56

 
DRV Başkanı Fiebig, ''Türkiye önemli pazar''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile toplantı yapan DRV Başkanı Norbert Fiebig: Türk turizm ürünleri Alman pazarında çok önemli bir yer tutuyor.
24 Kasım 2016 Perşembe 15:13

 
TÜRSAB, WTM Fuar Raporu'nu yayınladı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) bu yıl 7-9 Kasım tarihleri arasında İngiltere’nin Başkenti Londra’da 37’inci kez gerçekleştirilen “Dünya Seyahat Pazarı – WTM Londra TurizmFuarı’na ilişkin fuar raporunu açıkladı.
24 Kasım 2016 Perşembe 15:02

 
TÜRSAB'dan üyelerine ''Tatil meleği'' uygulaması uyarısı
TÜRSAB ''TATİL MELEĞİ PROJESİ’'nin önemi Tüketici Konseyi tarafından da kabul edildiğini hatırlatarak, tüm üyelerinden ''Tatil Meleği'' uygulamasına geçmesi ve bunun için gerekli işlemleri başlatması gerektiğini duyurdu.
22 Kasım 2016 Salı 11:42

 
TURSAPNET: Denizbank Kredisi Ne İçin Alındı?
TURSAP NET, yayınladığı bir yazı ile TÜRSAB'ın Denizbank'tan 3 milyon TL kredi aldığını ve bunun karşılığında Stok Rehin Sözleşmesi imzaladığını iddia etti.
19 Kasım 2016 Cumartesi 00:05

 
Ali Bilir, ''Turizmi canlandırmak için çalışıyoruz’'
Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB) Asya BYK Başkanı Ali Bilir, !!Bölgemizdeki turizm etkinlik ve aktivite sayılarının artması için kamu ve yerel yönetimlerle işbirliğini geliştirmek için çalışıyoruz'' dedi.
13 Kasım 2016 Pazar 10:43

 
Müze ve Örenyerleri Kış Saati Uygulamasına Geçti
TÜRSAB, müze ve ören yerlerinin kış saati uygulamasına geçtiğini duyurdu.
3 Kasım 2016 Perşembe 06:15

 
TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı istifa etti
TÜRSAB Denetim Kurulu Başkanı Semih Ulu'nun istifa ettiği bildirildi.
31 Ekim 2016 Pazartesi 15:07

 
Ulusoy DRV'de konuştu: ''Sıkıntıları beraber aşabiliriz''
DRV Alman Seyahat Acentaları Birliği Yıllık Kongresi açılışı Berlin’de DRV Başkanı Norbert Fiebig ve TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy tarafından gerçekleştirildi. Ulusoy, ''Türkiye´ye gelin, yine misafirimiz olun!'' dedi.
29 Ekim 2016 Cumartesi 09:49

 
Firuz Bağlıkaya, ''Başaran Ulusoy neden göbek atıyor?''
Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya, "Mersin’i Keşfet” programının galasında neşeli dansı ile sosyal medyayı sarsan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'a tepki göstererek, ''Başaran Ulusoy neden göbek atıyor?'' başlıklı bir açıklama yaptı.
26 Ekim 2016 Çarşamba 16:39

 
Güçlü TÜRSAB’tan “Belediyeler turizmden de çekilsin” talebi
Esnaftan sonra turizmciler de Başbakan Binali Yıldırım’dan belediyelerin haksız rekabetine son vermesini istedi. Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem, “Belediyeler ve kamu iktisadi teşekküllerinin TÜRSAB belgeleri iptal edilsin” dedi.
7 Ekim 2016 Cuma 06:00

 
ASYA BYK'da başkanlığa Bilir seçildi
ASYA BYK’da yapılan seçimi Ali Bilir’in hazırladığı liste kazandı.
5 Ekim 2016 Çarşamba 11:07

 
UFTAA 2016 Altın Jübile Kongresi İstanbul’da Yapılacak
TÜRSAB'ın girişimleri sonucu UFTAA 2016 Altın Jübile Kongresi İstanbul’da Yapılacak.
28 Eylül 2016 Çarşamba 16:24

 
TÜRSAB Bayındır sağlık grubu ile turizmde işbirliği yaptı
Türkiye’de sağlık turizminin gelişmesi yönünde çalışmalarını sürdüren Türkiye İş Bankası iştiraklerinden Bayındır Sağlık Grubu, turizm sektörünün gelişimine katkıda bulunan meslek birliği TÜRSAB ile sağlık hizmetleri konusunda iş birliği yaptı. İki grubun güç birliği kapsamında; Bayındır Sağlık Grubu yurt dışından gelecek hastalara ve TÜRSAB üyelerine sağlık hizmeti sunacak.
27 Eylül 2016 Salı 16:35

 
Hasan Erdem, ''“BYK’lara, sandığa, TÜRSAB'a sahip çıkalım''
TÜRSAB yönetimi tarafından iptal edilen Orta Anadolu BYK seçimleriyle ilgili en sert tepkiyi gösterenlerden birisi de Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem oldu. Erdem, “BYK’lar TÜRSAB üyesi 8 bin acentenin ortak sesidir. BYK’ları susturan ve kendine göre dizayn etmek isteyen zihniyetin demokrasiden uzak, tamamen “ben istedim oldu” anlayışındaki diktatörce bir anlayışın son çırpınışlarıdır” dedi. TÜRSAB üyesi 8 bin acenteye seslenen Erdem, “BYK’lara sahip çıkmak demek TÜRSAB’a sahip çıkmaktır. Mesleğimize, işimize, geleceğimize sahip çıkmaktır” dedi.
25 Eylül 2016 Pazar 18:33

 
“Türkiye Hac ve Umre Turizm Hizmetleri Fuarı”
TÜRSAB ve Grup Medya Fuarcılığın birlikte düzenlediği “Türkiye Hac ve Umre Turizm Hizmetleri Fuarı”, 18-19-20 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenecek.
24 Eylül 2016 Cumartesi 01:00

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
104.001
USD ALIŞ
3.4900
USD SATIŞ
3.5150
EURO ALIŞ
4.1650
EURO SATIŞ
4.1950
POUND ALIŞ
4.7130
POUND SATIŞ
4.7950
ALTIN ALIŞ
145.6100
ALTIN SATIŞ
147.1500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur