firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
TÜRSAB, haberleri
 
Bağlıkaya ve Erdem, 'Tüm vaatlerimizi gerçekleştireceğiz'
Muhalefet cephesinin iki önemli ismi “Güçlü TÜRSAB Platformu” lideri Hasan Erdem ve “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya, Alanya’da gerçekleşen yemekli toplantıda bir araya gelerek, önemli açıklamalarda bulundular.
15 Kasım 2017 Çarşamba 11:16

 
Bağlıkaya, 'Mevcut başkanın ortak olduğu havayolu şirketi var'
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Side’de düzenlediği kahvaltılı toplantıda, Manavgat-Side BYK Başkanı Ahmet Özden ve 75 Acenta temsilcisiyle bir araya geldi.
14 Kasım 2017 Salı 16:46

 
TÜRSAB'da istifa depremi
TÜRSAB Denetim Kurulu Üyesi Cuma Gülnar, görevinden istifa etti.
13 Kasım 2017 Pazartesi 20:21

 
Bağlıkaya, ''Bu kötü gidişata 'dur' demenin vakti geldi''
Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya’nın Kemer’de gerçekleştirdiği yemekli toplantıya çok sayıda Acenta temsilcisi katıldı.
13 Kasım 2017 Pazartesi 19:14

 
Bağlıkaya, ''Acentaları sırtında taşıyan bir TÜRSAB istiyoruz!''
Değişim Hareketi’nin lideri ve TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla çıktığı Karadeniz turunun son ayağı olan Samsun’da, 30 Acenta temsilcisinin katıldığı yemekli bir toplantı gerçekleştirdi.
11 Kasım 2017 Cumartesi 10:42

 
TÜRSAB Başkan adayları Anıtkabir'de
TÜRSAB Başkan Adayları Hasan Erdem ve Firuz Bağlıkaya, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. yılında Anıtkabir’e birlikte çıktılar.
10 Kasım 2017 Cuma 17:48

 
TÜRSAB'da hazirun listesi askıya çıkıyor
TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu'nda oy kullanacak üyeleri ve diğer hususları belirleyen liste 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren askıya çıkartılıyor. Liste 7 gün süreyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi web sitesinde, Birlik merkezinde ve kongrenin yapılacağı yerde tüm üyelerin inceleyebileceği şekilde 08:00 – 17:00 saatleri arasında askıda olacak.
10 Kasım 2017 Cuma 10:16

 
Bağlıkaya'dan, Ulusoy'a ''edebi'' yanıt
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un Posta gazetesine verdiği röportajdaki "Önce Adam Sonra Aday Olacaksınız" sözlerine Yunus Emre'nin dizeleriyle yanıt verdi.
9 Kasım 2017 Perşembe 12:07

 
Bağlıkaya, ''Canı isteyen seyahat acentası kuramayacak''
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, kendisine eşlik eden 30 kişilik Değişim Hareketi grubunun da katılımıyla, Trabzon’da kahvaltılı bir toplantı gerçekleştirdi
9 Kasım 2017 Perşembe 11:10

 
Erdem’in 32 makro projesine Doğu Anadolu’dan tam destek
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem’in 2 dönemde gerçekleştirmeyi taahhüt ettiği 32 makro projesine Vanlı turizm ve seyahat acentalarından destek geldi.
6 Kasım 2017 Pazartesi 13:54

 
Bağlıkaya, 'Mesleğinizi değiştirmeyin başkanınızı değiştirin'
Bodrum’da kahvaltılı bir toplantı düzenleyen “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya, 85 Acenta temsilcisiyle bir araya geldi. Firuz Bağlıkaya, ''Son derece önemli bir iş yapıyoruz. Sizden rica ediyorum: Mesleğinizi değiştirmeyin Başkanınızı değiştirin'' dedi.
4 Kasım 2017 Cumartesi 08:33

 
Erdem: “20 yıldır mazeret üreten zihniyete son vereceğiz”
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, Rize ve Erzurum’da turizm ve seyahat acentalarıyla bir araya geldi. Erdem, “TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu’nda 20 yıldır bu kurum için hizmet üretmekten ziyade mazeretler üreten ve kişilere menfaat sağlayan bir yapıya hep birlikte son vereceğiz” dedi.
3 Kasım 2017 Cuma 15:17

 
Bağlıkaya, Kaçak faaliyet yapan acentalara göz yummayacağız
Bir günde üç büyük toplantı gerçekleştiren “Değişim Hareketi” lideri Firuz Bağlıkaya, Türkiye turizminde büyük öneme sahip olan Akdeniz’e adeta çıkarma yaptı! Bağlıkaya, kaçak ve sahte faaliyette bulunan acentalara göz yummayacaklarını söyledi.
3 Kasım 2017 Cuma 13:48

 
Bağlıkaya, 'TÜRSAB’ın itibarını arttırmak için oyunuzu kullanın'
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, kongreye olan yüksek katılımın kamu tarafından da mutlaka olumlu karşılık göreceğini ve dolayısıyla TÜRSAB’ın itibarını arttırmak için mutlaka oy kullanılması gerektiğini belirtti.
2 Kasım 2017 Perşembe 13:57

 
Firuz Bağlıkaya, Turizm Şurası'nı değerlendirdi
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan himayesinde düzenlenen ve Türkiye’nin birçok farklı bölgesinden, binlerce turizmcinin katıldığı 3. Turizm Şurası’nın davetlileri arasındaydı.
1 Kasım 2017 Çarşamba 17:27

 
Bağlıkaya, ''Bizim dönemimizde Acenta kurdurmayacağız!”
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, İzmir Hilton Oteli’nde, 100 Acenta temsilcisinin katılımıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Bağlıkaya, ''Taksitle Acenta belgesi veriyor ve bu durumu oya dönüştürüyorlar. Bizim dönemimizde böyle kolay Acenta kurulamayacak. Kurdurmayacağız!” dedi.
31 Ekim 2017 Salı 15:04

 
Harput BYK Başkanı da "Biz'e değişim gerek" dedi
Başkan adayı Firuz Bağlıkaya liderliğinde başlatılan “Değişim Hareketi”ne olan destek her geçen gün büyüyor.
30 Ekim 2017 Pazartesi 14:59

 
Emin Çakmak, Bağlıkaya ve Erdem'i destekleyeceğini açıkladı
''TÜRSAB Hepimizin'' Platformu Kurucu Başkanı, 21 ve 22. Dönem TÜRSAB Genel başkan Adayı Emin Çakmak, Aralık ayında yapılacak genel kurulda birlikte hareket etme kararı alan Firuz Bağlıkaya ile Hasan Erdem'i destekleyeceğini açıkladı.
30 Ekim 2017 Pazartesi 10:06

 
Acentalar adına TÜRSAB’a verilen hac vizelerini satmayacağız
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Diyarbakır'da acenta temsilcileriyle buluştu. Bağlıkaya, acentalar adına TÜRSAB’a verilen hac vizelerini satmayacaklarını, hediyelik eşya ticareti ile uğraşmayacaklarını, yemek servisi gibi akçeli işlere karışmayacaklarını söyledi.
29 Ekim 2017 Pazar 12:14

 
Bağlıkaya ve Erdem, 'Koltuk sevdası uğruna yola çıkmadık'
TÜRSAB’da muhalefetin iki önemli ismi Firuz Bağlıkaya ile Hasan Erdem, seçime birlikte gireceklerini açıkladıktan sonra Gaziantep Divan Otel’de gerçekleşen ve 90 Acenta temsilcisinin katıldığı akşam yemeğinde bir araya geldiler.
27 Ekim 2017 Cuma 14:38

 
Bağlıkaya, MICE sektörünün temsilcileriyle buluştu
Değişim Hareketi’nin Lideri Firuz Bağlıkaya, SITE Turkey ev sahipliğinde, Qubbe Gayrettepe’de düzenlenen davette MICE sektörünün temsilcileri ve Boğaziçi BYK üyeleriyle ile bir araya geldi.
26 Ekim 2017 Perşembe 16:01

 
Bağlıkaya ve Erdem'den ''Birlik'' açıklaması
2-3 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan TÜRSAB Genel Kurulu öncesi muhalefet liderleri ortak bir açıklamaya imza attı.
25 Ekim 2017 Çarşamba 13:34

 
2018 Troia yılı hazırlıkları bütün hızıyla sürüyor
Tüm Bölge Yürütme Kurulları ve toplamda 400’e yakın acentesi ile Çanakkale’de bir araya gelen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) üyeleri Troia Antik Kenti’nde gerçekleştirilen “2018 Troia Yılı” lansman toplantısının ardından gece de Kolin Hotel’de düzenlenen gala yemeğinde bir araya geldi.
22 Ekim 2017 Pazar 17:00

 
'TÜRSAB’ı ticarethane gibi yöneten zihniyetten kurtaracağız'
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkan adayı Hasan Erdem, "TÜRSAB'ı kişisel menfaetler gözeterek ticarethane gibi yöneten zihniyetten kurtararak acentaların menfaatini koruyan güçlü bir kurum haline getireceğiz" dedi.
21 Ekim 2017 Cumartesi 18:41

 
Bağlıkaya, 'Hizmet Bedeli dayatmasını ortadan kaldıracağız'
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Konya’da büyük ilgiyle karşılandı.
20 Ekim 2017 Cuma 16:37

 
Bağlıkaya, 'Kan değişimi kaçınılmaz gençlerin önünü açacağız'
“Bize Değişim Gerek “ sloganıyla seçim kampanyasını yürüten TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Antalya Rixos Downtown Oteli’nde gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıda Konyaaltı ve Kepez bölgelerindeki Acenta temsilcileriyle bir araya geldi.
19 Ekim 2017 Perşembe 15:12

 
TÜRSAB Başkan Adayı Erdem, ''Koltuk değil hak arıyoruz''
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem Bursa’da 300 civarındaki turizm ve seyahat acentası meslektaşlarıyla bir araya geldi. Erdem, “Bizim mücadelemiz koltuk, makam ve mevki arayışı değil. 20 yıldır hakları verilmeyen, mağdur edilen, temsil edilmeyen bir kitlenin mensuplarıyız” dedi.
18 Ekim 2017 Çarşamba 14:15

 
Bağlıkaya, 'Sektörü ayağa kaldırmak için çalışacağız''
“Değişim Hareketi”nin lideri Firuz Bağlıkaya’nın, Kayseri Holiday Inn Oteli’nde gerçekleşen kahvaltılı toplantısına, Acenta temsilcileri büyük ilgi gösterdi. Bağlıkaya, ''Sektörü ayağa kaldırmak için var gücümüzle çalışacağız'' dedi.
17 Ekim 2017 Salı 09:03

 
Hasan Erdem: ''Muhalefet bu kez kesin birleşecek''
Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği üyeleri ile bir araya gelen TÜRSAB Başkan adayı Hasan Erdem, soruları cevapladı. Bu kez seçimlerde muhalefetin mutlaka birleşeceğini savunan Hasan Erdem, "Garanti ediyorum, seçim öncesinde muhalefet mutlaka birleşecek" dedi.
14 Ekim 2017 Cumartesi 10:45

 
Firuz Bağlıkaya'dan acentelere ''oyunuzu kullanın'' çağrısı
Değişim Hareketi’nin lideri Firuz Bağlıkaya, Ankara’daki acenta temsilcilerine, oy kullanmaları yönünde çağrıda bulundu.
13 Ekim 2017 Cuma 15:28

 
Bağlıkaya, ''Değişim'i hep birlikte el ele gerçekleştireceğiz''
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, Sefaköy’de bulunan Radisson Blu Otel’de gerçekleştirdiği kahvaltılı toplantıda Bakırköy, Küçükçekmece ve Başakşehir bölgelerinden 70’in üzerindeki Acenta temsilcisi ile bi,r araya geldi.
12 Ekim 2017 Perşembe 17:14

 
Firuz Bağlıkaya, ''Her geçen gün eriyoruz''
TÜRSAB Başkan adayı ve Detur CEO’su Firuz Bağlıkaya, BloombergHT'de katıldığı İş Dünyası programında, ''Seyahat acenteleri şu anda tur ve operasyon yapmakta bile zorluk çekiyor. Bütün havayolları seyahat acentelerinden daha ucuza bilet satabiliyor. Tamamen korumasız kalmış bir sektör halindeyiz. Her geçen günde eriyoruz. Biz bu talihsiz kötüye gidişi durduracağız.” dedi.
9 Ekim 2017 Pazartesi 16:46

 
Ege BYK'dan TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'ya destek
TÜRSAB Başkan adayı ve “Değişim Hareketi”nin lideri Firuz Bağlıkaya, Manisa ve İzmir’de faaliyet gösteren Seyahat Acentalarıyla, İzmir’de önemli bir toplantı gerçekleştirdi.
6 Ekim 2017 Cuma 22:34

 
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya’ya Bursa’da büyük ilgi!
“Değişim Hareketi”nin lideri Firuz Bağlıkaya, Türkiye’nin en önemli turizm kentlerinden biri olan Bursa’da, 140 Acenta sahibinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirdi.
5 Ekim 2017 Perşembe 20:04

 
''Muhalefet birleşecek. Masadan kaçan biz olmayacağız''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin (TÜRSAB) Başkan Adayı Hasan Erdem, Adana’da acentalarla bir araya gelerek,20 yılda yapamadığınızı 2 yılda nasıl yapacaksınız. İnsanları kandırmaktan vazgeçin. O kongrede, muhalefet birleşecek. Masadan kaçan biz olmayacağız. Ekmeğimiz ve mesleğimizin geleceği için bölünmeyip, birlik beraberlik içerisinde olacağız'' dedi.
5 Ekim 2017 Perşembe 14:03

 
Bağlıkaya, ''Turizm sektörünün sorunları birlikte çözeceğiz''
“Değişim Hareketi”nin Lideri Firuz Bağlıkaya, Aralık ayında gerçekleşecek olan TÜRSAB genel kurulu öncesi, Türkiye’nin dört bir yanını gezerek, meslektaşlarıyla bir araya gelmeye devam ediyor.
4 Ekim 2017 Çarşamba 18:00

 
TÜRSAB SEÇiMLERiNDE KiME OY VERECEKSiNiZ CEM BEY?
Turizmnews.com yazarı Cem Polatoğlu, yaklaşan TÜRSAB seçimleri ile ilgili yazı kaleme aldı.
3 Ekim 2017 Salı 14:15

 
Hac ve umre acentalarından değişim hareketine destek
İstanbul’da düzenlenen Hac ve Umre Fuarı’na katılan 250’nin üzerinde Seyahat Acentası, HURSAD tarafından düzenlenen yemekte, TÜRSAB Başkan adayı ve Değişim Hareketi Lideri Firuz Bağlıkaya ile bir araya geldi.
2 Ekim 2017 Pazartesi 13:25

 
Bağlıkaya, Van’da Seyahat Acentası temsilcileri ile buluştu
Türsab Başkan Adayı ve Değişim Hareketi lideri Firuz Bağlıkaya, 3 Aralıkta yapılacak seçim öncesi Van’da Seyahat Acentası temsilcileri ile bir araya geldi.
1 Ekim 2017 Pazar 11:12

 
Hüseyin Kırk: ''Koltuk kapma savaşına son vereceğiz''
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği'ne (TÜRSAB) “Birlikte Yönetelim” sloganı ile başkan adayı olduğunu söyleyen OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk “Koltuk kapma savaşına son vereceğiz. Bundan sonra Türsab koltuğunda seyahat acenteleri oturacak. Biz seyahat acentelerini yönetmeye değil, hizmet etmeye talibiz'' dedi.
30 Eylül 2017 Cumartesi 00:00

 
Firuz Bağlıkaya, "Maalesef bizi iyi temsil edemiyorlar"
TUYED üyesi gazetecilerle bir araya gelen TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, adaylığı ve seçim vaatlerine ilişkin soruları cevapladı. Bağlıkaya, ''Maalesef bizi düzgün temsil etmiyorlar. Biz talip olduğumuz da "aman ha o gelirse şöyle olur, şöyle olur" diyorlar. Artık bunlara herkesin karnı tok'' dedi.
29 Eylül 2017 Cuma 23:12

 
Bu saatten sonra TÜRSAB seçimlerine aday olan...
Turizmci Cem Polatoğlu, yaklaşan TÜRSAB seçimleri ile ilgili yazı kaleme aldı.
27 Eylül 2017 Çarşamba 14:58

 
Çinlilere İngilizce bilen rehberler gezi düzenleyebilecek
TÜRSAB, Çinli turist gruplarına İngilizce dilinde hizmet almak istemeleri halinde İngilizce dilinde ruhsatname sahibi olan turist rehberleri tarafından gezi düzenlenebileceğini açıkladı.
27 Eylül 2017 Çarşamba 09:43

 
Başaran Ulusoy, ''Beni acentalar bırakmıyor''
TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Başaran Ulusoy, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB Seçimleri öncesinde turizm gazetecileri ile buluştu. Genel kurulda yeniden aday olacağını açıklayan Ulusoy, ''“Beni bırakmıyorlar. Acenteler beni bırakmıyor” dedi.
21 Eylül 2017 Perşembe 01:15

 
Başaran Ulusoy, yeniden aday olduğunu açıkladı
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Diyarbakır'da 39 BYK başkanıyla yaptığı toplantıda Aralık ayı içerisinde yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olduğunu açıkladı.
19 Eylül 2017 Salı 21:35

 
Asya BYK seçimlerde Firuz Bağlıkaya'yı destekleyecek
TÜRSAB Asya Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimlerde Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleme kararı aldı. Asya BYK Başkanı Ali Bilir, aldıkları kararı BYK üyeleriyle birlikte düzenlediği basın toplantısıyla açıkladı.
18 Eylül 2017 Pazartesi 15:50

 
ATAK A.Ş'nin projesi kopyala yapıştır çıktı!
ATAK A.Ş'nin yeni bir gelişme gibi kamuoyuna duyurduğu ‘Katar Projesi’ balon çıktı.
18 Eylül 2017 Pazartesi 09:26

 
Uzuner, ''Bizler, sadece temiz TÜRSAB için çaba harcıyoruz''
Rekabet Kurumuna Dava Açan Seyahat Acentaları Adına bir açıklama yapan Hira Turizm sahibi Mehmet Uzuner, ''Dava Türsab’a değil, Türsab şirketlerine ve Türsab’ı hukuksuz ve keyfi yönetenler ile bu şirketlerin yöneticilerine açılmıştır. Dolayısı ile bu davanın sonucu ne olursa olsun. Kazanan Türsab’ın kendisi olacaktır. Hertürlü ticari faaliyete bilinçsizce sokulan Türsab'ın itibarını korumaya çalışan bu arkadaşlarımızla gurur duyuyoruz. Bizler, sadece temiz Türsab için çaba harcıyoruz'' dedi.
14 Eylül 2017 Perşembe 16:09

 
HURSAD: ''TÜRSAB meslek örgütüdür. Ticari kurum değildir''
Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD), TÜRSAB'ın Rekabet Kurulu'nun açtığı rekabet soruşturmasıyla ilgili açıklamasına tepki göstererek, ''TÜRSAB seyahat acentalarının meslek örgütüdür. Ticari kurum değildir'' dedi.
13 Eylül 2017 Çarşamba 17:11

 
Cemal Kızıltan yazdı: Rekabet kurumu olayının iç yüzü
Cemal Kızıltan, Rekabet Kurulu'nun, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında açtığı soruşturma ile ilgili, ''Rekabet kurumu olayının iç yüzü'' başlıklı yazı kaleme aldı.
13 Eylül 2017 Çarşamba 13:00

 
TÜRSAB'dan, Rekabet Kurulu soruşturması açıklaması
TÜRSAB, Rekabet Kurulu'nun, birlik ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında soruşturma açmasıyla ilgili bir duyuru yayımladı.
13 Eylül 2017 Çarşamba 09:17

 
TÜRSAB'a ve bazı acentalara rekabet soruşturması
Rekabet Kurulu, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ile Hac ve Umre seyahati düzenleyen bazı acenteler hakkında soruşturma açtı.
12 Eylül 2017 Salı 16:27

 
‘Ukrayna Turizm Günleri’ Türkiye’de
Türsab, ‘Ukrayna Turizm Günleri’ kapsamında Türkiye’ye gelecek incoming acentaları ağırlayacak.
12 Eylül 2017 Salı 16:17

 
Avrupa BYK seçimlerde Firuz Bağlıkaya'yı destekleyecek
TÜRSAB Avrupa Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) seçimlerde Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'yı destekleme kararı aldı.
11 Eylül 2017 Pazartesi 15:55

 
'TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkartacağız'
Egeli turizmcilerle bir araya gelen Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) başkan adayı Firuz Bağlıkaya, birlik beraberlik mesajı verdi. Turizm sektörünün diğer paydaşlarla tek yumruk haline geleceklerini anlatan Bağlıkaya, TÜRSAB’ı kendisi ticaret yapan kurum olmaktan çıkarıp üyesinin ticaretini kolaylaştıran kurum haline getireceklerini vurguladı.
9 Eylül 2017 Cumartesi 10:50

 
Hacıalioğlu, ''TÜRSAB'ın Türkçe Rehberlik talebi yasal değil''
Seyahat Acentalari Yöneticileri Derneği (SAYD) Yönetim Kurulu Üyesi M.Nezih Hacıalioglu, ''Dünyada turist rehberi tanımlanırken ‘en az bir yabancı dil bilen ’ifadesi kullanılmaktadır. Yürürlükteki 6326 sayılı turist rehberliği meslek kanununda da yabancı dil bilme şartı açık bir şekilde ifade edilirken, Türsab'ın bu talebi yasal olmadığı da ortadadır'' dedi.
31 Ağustos 2017 Perşembe 09:59

 
TÜRSAB acenteleri uyardı
TÜRSAB, acenteleri yetkisiz kişi ve kuruluşlara işletme belgelerini kullandırmamaları konusunda uyardı.
30 Ağustos 2017 Çarşamba 16:28

 
Bağlıkaya, ''Yeni acente kurulmasına izin vermeyeceğiz''
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, yönetime geldiklerinde yeni acenta kurulmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.
30 Ağustos 2017 Çarşamba 13:11

 
IATA/BSP ve THY iç hat devre ödemeleri ertelendi
TÜRSAB, acentelerin IATA/BSP ve THY iç hat devre ödemelerinin ertelendiğini duyurdu.
25 Ağustos 2017 Cuma 20:41

 
Rehberlere uygulanan taban ücretin yürütmesi durduruldu
TÜRSAB, rehberlere uygulanan 2016 yılı aylık taban ücreti ile ilgili yürütmenin durdurulmasına karar verildiğini duyurdu.
24 Ağustos 2017 Perşembe 11:20

 
Lezzet festivali tur programlarında
Adana'nın yemek ve kebap çeşitlerini tanıtmak için 6-7-8 Ekim 2017 tarihlerinde düzenlenecek 'Adana Lezzet Festivali' TÜRSAB üyesi acenteler tarafından tur programlarına dahil edildi.
23 Ağustos 2017 Çarşamba 11:12

 
HURSAD, Firuz Bağlıkaya ile hareket etme kararı aldı
Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği (HURSAD) Başkanı Mehmet Uzuner, Yıllardır düzelir diye beklediğimiz ama hiçbir şeyi düzeltemeyen, düzeltmediği gibi sorunlarımızı daha da büyüten, kaçak ve belirli kişileri koruyan bu sömürü düzenine karşı tek yürek halinde hareket etme kararı aldık. 20 Yıl daha beklememek için, tüm kurumlarda haklarımızın savunulabilmesi için, Hakkımızın başkaları tarafından gasp edilmemesi için, TÜRSAB genel seçimlerinde Sayın Firuz Bağlıkaya ile beraber hareket etme kararı aldık'' dedi.
21 Ağustos 2017 Pazartesi 12:20

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy'dan Koksaki virüsü açıklaması
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Rusya basınına yansıyan ve Antalya’da ‘’Koksaki (Coxsakie)’’ virüsü bulgusuna rastlandığı yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.
19 Ağustos 2017 Cumartesi 00:05

 
Tayland'da Türkiye rüzgarı
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda TÜRSAB 20 Türk acenta ile birlikte Tayland’da Türkiye turizmini anlattı.
17 Ağustos 2017 Perşembe 11:30

 
Hasan Erdem, ''Tatil süresinin artması iç turizmi canlandırır''
Yaklaşan Kurban Bayramı tatili süresinin arttırılmasını krizde olan turizm sektörünü canlandıracağını dikkati çeken TÜRSAB Başkan Adayı Turizmci Hasan Erdem, “Türkiye olarak turizm sektörümüzün istikrarlı büyümesi için yeni turizm destinasyonları açarak ülkemize daha fazla yabancı turist çekmeliyiz” dedi.
10 Ağustos 2017 Perşembe 16:50

 
Hüseyin Kırk’tan 'adaylık' ve 'ittifak' açıklaması
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, ''Yaklaşan Türsab seçimlerinde mevcut yapıyı değiştirmek için ‘’İTTİFAK’’ ve doğru adayı belirlemek konusunda çalışmalar yapmalıyız'' dedi.
8 Ağustos 2017 Salı 00:10

 
ATTAL Başkanı Jean Abboud İstanbul’a geldi
Lübnan Seyahat Acentaları Birliği (ATTAL) Başkanı Jean Abboud, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile buluştu.
8 Ağustos 2017 Salı 00:00

 
Hasan Erdem’den Antalya’da 2 dönem sözü
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, Antalya’da turizm ve seyahat acentalarıyla yaptığı toplantıda 32 maddelik projelerini gerçekleştirmek için 2 dönem sözü istedi. Erdem, “32 maddelik projelerimizi gerçekleştirmek bizim şeref sözümüzdür” dedi.
7 Ağustos 2017 Pazartesi 11:39

 
2018 Çin'de ''Türkiye Turizm'' yılı ilan edildi
TÜRSAB’da 2018 Yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nde Gerçekleştirilecek Olan ‘Türkiye Turizm Yılı’ Etkinlikleri Toplantısı Yapıldı
7 Ağustos 2017 Pazartesi 11:18

 
QTA Başkanı Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret etti
Quality Travel Alliance (QTA) Başkanı Thomas Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
3 Ağustos 2017 Perşembe 10:46

 
TÜRSAB'ın indirimli müze biletlerine el koyduğu iddia edildi
Sabtour'un sahibi Nezih Hacıalioğlu, TÜRSAB Ltd Şti'nin, müze bileti ihalesini kaybetmesine rağmen, acentaların hakkı olan indirimlere el koymaya devam ettiğini iddia etti.
30 Temmuz 2017 Pazar 10:19

 
50 ülkeden 200 turizm acentası Türkiye'ye gelecek
TÜRSAB tarafından yapılan duyuruda, Eylül ayında 50 farklı ülkeden 200 turizm acentasının katılımıyla ''Turizm Çalıştayı''nın düzenlenmesinin planlandığı bildirildi.
20 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Güçlü TÜRSAB hareketi büyüyor
“Güçlü TÜRSAB Güçlü Türkiye” mottosuyla kurulan Güçlü TÜRSAB Platformu yurt genelinde binlerce acentaya ulaşarak büyümesini sürdürüyor. Güçlü TÜRSAB Platformu Kurucusu ve TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin yapı taşını oluşturan turizm ve seyahat acentalarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
10 Temmuz 2017 Pazartesi 15:30

 
Erdem, 'Projelerimizi hayata geçirmek bizim şeref sözümüzdür'
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un memleketi Trabzon’da yoğun katılımla gerçekleşen toplantıda projelerini aktaran TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem’e turizm ve seyahat acentalarından büyük destek geldi. Erdem, '' Turizm sektörünü planlı ve doğru şekilde yönetmek planlamak adına 32 maddeden oluşan projelerimizi hayata geçirmek bizim şeref sözümüzdür'' dedi.
23 Haziran 2017 Cuma 14:13

 
Bağlıkaya, adaylığını acentalara mektup göndererek açıkladı
Detur CEO'su Firuz Bağlıkaya, adaylığını acentalara mektup göndererek açıkladı.
22 Haziran 2017 Perşembe 10:33

 
TÜRSAB heyeti Bakan Zeybekçi'yi ziyaret etti
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Booking.com davasını değerlendirildi.
22 Haziran 2017 Perşembe 00:00

 
Erdem: “Acentalar biterse Türkiye’de turizm de biter”
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem Karadeniz buluşması kapsamında Samsun’da düzenlediği toplantıda, “Karadenizin incisi bu cennet bölgemizde faaliyet gösteren acentalarımızı yalnız kalmaktan kurtaracağız” dedi.
19 Haziran 2017 Pazartesi 13:01

 
Turizmciler Adana Müze Kompleksi’ni gezdi
TÜRSAB Adana BYK Başkanı Murat Şirin ve bir grup acente temsilcisi yaklaşık bir ay önce açılışı yapılan Türkiye ve Ortadoğu’nun en büyük müze kompleksini Kültür ve Turizm İl Müdürü Sabri Tari ile birlikte gezdi. TÜRSAB üyesi acentelerin temsilcileri Müze Kompleksi’ne hayran kaldı.
15 Haziran 2017 Perşembe 13:06

 
Acenteler isyanda
THY’nin teminat bedellerini artırma ve komisyon bedellerinin değişimi uygulamasına isyan eden acanteler “Birlikte çözüm arayacağız” dediler.
3 Haziran 2017 Cumartesi 01:43

 
TÜRSAB'dan, acentelere IATA duyurusu
TÜRSAB, IATA’nın finansal kriterler ve teminat uygulamalarına ilişkin duyuru yayımladı.
1 Haziran 2017 Perşembe 00:32

 
Kırk, ‘’TÜRSAB’ın mevcut yönetimi misyonunu doldurdu’’
OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, TÜRSAB’ın mevcut yönetiminin misyonunu doldurduğunu belirterek, ‘’TÜRSAB yönetim kadrosunu baştan aşağı yenilemelidir’’ dedi.
24 Mayıs 2017 Çarşamba 21:43

 
TÜRSAB Başkan Adayı Erdem: 'Muhalefette birleşmeye hazırız'
‘Güçlü Türsab, Güçlü Türkiye’ sloganı ile TÜRSAB başkan adaylığını açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem “TÜRSAB’a kim aday olursa olsun birlikte harekete hazırız. Art niyet olmadıkça muhalefet olarak birleşmeye hazırız” dedi.
23 Mayıs 2017 Salı 16:22

 
Booking.com mağdurları mahkemede
Booking.com hakkında verilen faaliyet durdurma kararına itiraz eden 2 sektör örgütü, 19 otel ve tur şirketi ile 3 kişi davacı olarak mahkemeye katıldı. Duruşmada Ramada Old City yetkilileri sadece nisanda karardan dolayı 85 bin euro, bir başka butik otel de 16 bin euro zarar ettiğini açıkladı.
22 Mayıs 2017 Pazartesi 10:42

 
Murat Şirin, ‘’Her yıl yaklaşık 500 bin kişi kaçak tura katılıyor’’
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Adana Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Murat Şirin, Türkiye’de her yıl yaklaşık 500 bin kişinin kaçak tura katıldığını belirterek, 'kaçak turlar'ın tatilcinin canını ve parasını tehdit ettiğini söyledi.
14 Mayıs 2017 Pazar 12:58

 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, TÜRSAB'dan brifing
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜRSAB Genel Merkezini ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ve bazı BYK başkanlarıyla bir araya geldi.
12 Mayıs 2017 Cuma 22:16

 
Ucuz tatil mağduru olmamak için bu önerilere dikkat
Yaz tatili için sezonun başlamasına sayılı günler kala seyahat acenteleri de avantajlı tatil paketleri sunuyor. Hem bütçeye uygun hem de sorunsuz bir tatil yaşamak için nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlatan turizm uzmanları ‘seyahat güvence paketi sözleşmesini’ imzalamadan tatile çıkmayın uyarısında bulunuyor.
9 Mayıs 2017 Salı 02:04

 
TÜRSAB’tan ‘’kaçak turlara’’ geçit yok
TÜRSAB Adana BYK, Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin katılımıyla kaçak tur denetimi gerçekleştirdi. Denetimi gerçekleştirilen bu turlardan kaçak oldukları belirlenenler hakkında cezai işlem uygulandı.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 10:52

 
Erdem, ‘TÜRSAB şahsi menfaatler doğrultusunda yönetiliyor’
TÜRSAB Başkan Adayı ve Selam Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Erdem, 2. İstanbul Buluşması’nda Anadolu Yakası’ndaki acente temsilcileri ile bir araya geldi. Erdem, acentelerin sorunlarının her geçen gün içinden çıkılmaz bir hal aldığını ve TÜRSAB yönetiminin de buna seyirci kaldığını belirterek, ‘’Acenteler umurlarında bile değil. TÜRSAB, 18 yıldır şahsi menfaatler doğrultusunda yönetiliyor’’ dedi.
8 Mayıs 2017 Pazartesi 00:00

 
TÜRSAB, Doğu Anadolu turizmi için 'Akıl Takımı' kurdu
Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı’nın turizm kapasitesinin arttırılması ve geliştirilmesi için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) arasında işbirliği protokolü imzalandı.
5 Mayıs 2017 Cuma 00:22

 
Acentelerden TÜRSAB'a ''Batıyoruz çare bulun''
TÜRSAB Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş başkanlığında 30 kişilik Bursa bölgesi seyahat acenteleri TÜRSAB’tan çıkış yolu istediler
3 Mayıs 2017 Çarşamba 17:02

 
TÜRSAB'dan, Filistin'e inceleme gezisi
TÜRSAB, Filistin Turizm Bakanlığı ve THY işbirliğinde 23 – 26 Mayıs 2017 tarihleri arasında Filistin’e bir inceleme gezisi düzenledi.
2 Mayıs 2017 Salı 21:55

 
Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istiyor
“İzmir’i Keşfet” toplantısında konuşan TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, emekliliğinde Foça ya da Urla’ya yerleşmek istediğini belirtti.
29 Nisan 2017 Cumartesi 23:21

 
TÜRSAB üyelerinden Sakız Adası'na ziyaret
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Ege Bölgesi Yürütme Kurulu 20 seyahat acentası Yunanistan’ın Sakız Adası’nı ziyaret ederek temaslarda bulundular.
24 Nisan 2017 Pazartesi 11:24

 
TÜRSAB yönetiminde görev değişikliği
TÜRSAB Muhasip Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Mahmut Durmuş, rahatsızlığı nedeniyle yönetim kurulu üyeliğinden istifa ederken, yerine Numan Olcar getirildi.
22 Nisan 2017 Cumartesi 19:55

 
TÜRSAB Başkanı Ulusoy, otelcilere ne çağrısı yaptı?
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, kurumun resmi internet sitesindeki ''Booking.com üzerine'' başlıklı baş yazısında otelcilere çağrı yaparak, ''otelcilere çağrım gelin booking.com’a verdiğiniz fiyatları acentalarımıza verin; hem tüketici, hem de sizler mağdur olmayın'' dedi.
18 Nisan 2017 Salı 00:00

 
Erdem, “Turizmde değişim ve reform hareketi başlamalı”
Turizm Haftası kapsamında Güçlü TÜRSAB Platformu adına mesaj yayınlayan TÜRSAB Başkan adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin geldiği nokta ortada. Başta turizm ve seyahat acentalarımız olmak üzere sektörün önünü açacak köklü değişiklikler ve kalıcı reformlar gerçekleştirilmelidir. Turizm sektöründe değişim hareketi TÜRSAB seçimiyle başlayacaktır” şeklinde konuştu.
17 Nisan 2017 Pazartesi 14:59

 
TÜRSAB'da Booking.com değerlendirme toplantısı
TÜRSAB Genel Merkezi’nde üye acentaların katılımıyla düzenlenen toplantıda, TÜRSAB tarafından açılan ve Booking.com’un haksız rekabet oluşturan faaliyetlerine durdurma kararı verilen davaya ilişkin son gelişmeler değerlendirildi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 06:32

 
''Turizme Dikkat Yürüyüşü'' iptal edildi
İstanbul'da Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında 20 Nisan Perşembe günü Sultanahmet Meydanı'ndan Gülhane Parkı'na kadar yapılması planlanan ''Turizme Dikkat Yürüyüşü'' güvenlik nedeniyle iptal edildi.
12 Nisan 2017 Çarşamba 00:00

 
Başaran Ulusoy, ''Biz üyelerimizin hakkını savunduk''
TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Booking_com’a açılan dava ile ilgili sürecteki bilgi kirliliğinin önlenmesi ve gelismelerin değerlendirilmek amacıyla basın mensupları ile bir araya geldi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 13:26

 
TÜRSAB VE TÜROB Booking.com davasını görüştü
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ile TÜRSAB Genel Merkezinde biraraya geldi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 00:22

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
106.239
USD ALIŞ
3.8650
USD SATIŞ
3.8900
EURO ALIŞ
4.5580
EURO SATIŞ
4.5880
POUND ALIŞ
5.0800
POUND SATIŞ
5.1630
ALTIN ALIŞ
160.3100
ALTIN SATIŞ
161.7300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur