Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Uludağ haberleri
 
Eroğlu, "Tuvalet izni alıp otel yapmış"
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Bursa Uludağ'da düzenlenen "Dört Mevsim Uludağ Çalıştayı"ndaki konuşmasında, Uludağ'da kurumların gelip derme çatma tesisler kurduğunu belirterek, ''Önce kendimizden başlayarak binaları yıktık. Netice itibariyle bütün kamu kurumlarını yıktık. Ayrıca kaçak uydurma şeyler yapmışlar. Tuvalet izni alıp otel yapmışlar, böyle bir şey olamaz'' dedi.
5 Ocak 2018 Cuma 16:17

 
Turizmcilere içme suyu indirimi müjdesi
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu istedi, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, turizm belgeli tesislere su fiyatlarında yüzde 10 ilave indirim müjdesi verdi. Uludağ’da turizmin 12 aya yayılması hedefiyle düzenlenen ‘Dört Mevsim Uludağ’ çalıştayında, turizm yatırımcılarının ilgili bakanlıklardan teşvik talepleri öne çıkarken, ilk teşvik turizm belgeli tesislere su fiyatlarında yüzde 10 indirimle Büyükşehir’den geldi.
5 Ocak 2018 Cuma 15:00

 
Aktaş, ''Uludağ yılın 12 ayı turizme hizmet vermeli''
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, turizmin tüm yıla yayılması için yapılacak çalışmalar ‘Dört Mevsim Uludağ’ çalıştayında masaya yatırılıyor. Uludağ’ın sağlıklı bir altyapıya kavuşturulması ve otopark sorununun çözümüne yönelik Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne kadar önemli çalışmalar yapıldığını hatırlatan Başkan Alinur Aktaş, Bursa’nın en önemli değeri olan Uludağ’ın kent ekonomisine yılın 12 ayı katkı sağlaması için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tüm desteği vermeye devam edeceklerini söyledi.
4 Ocak 2018 Perşembe 15:48

 
‘Dört Mevsim Uludağ’ Çalıştayı 5-6 Ocak’ta yapılacak
‘Dört Mevsim Uludağ’ Çalıştayı'nın 5-6 Ocak tarihlerinde yapılacağı bildirildi.
13 Aralık 2017 Çarşamba 14:44

 
Uludağ`da şenlik var
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da 28-29 Ocak 2017 tarihlerinde kış şenliği düzenliyor.
27 Ocak 2017 Cuma 01:00

 
Ayasofya’dan Uludağ’a deniz yoluyla gitmek 14 TL
İDO, 2016’da İstanbul-Bursa arasında 6 bine yakın seferle 2 milyon 370 bin kişi taşıdı. Ayasofya’dan Uludağ’a deniz yoluyla 14 TL’ye gitmek mümkün.
20 Ocak 2017 Cuma 11:33

 
Kayak için tek seçenek Uludağ değil
Türkiye’nin büyük bölümü kar altında. Başka bir deyişle kış sporları tutkunları için yılın en güzel zamanları geldi çattı! Hâl böyle olunca, seyahat sitesi momondo, snowboard’dan heliskiye’ye, kar raftingi’nden snowkite’a, Türkiye’nin dört bir yanındaki kış sporları merkezlerini araştırdı
9 Ocak 2017 Pazartesi 12:58

 
Otoparklar Uludağ'a kalite getirdi
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. ve 2. Oteller Bölgesi’ne kazandırılan toplam 1400 araçlık 3 otopark, her yıl yaşanan keşmekeşin önüne geçerek Uludağ’a yakışan bir görüntü oluşturdu. 2. Oteller Bölgesi’nde yer alan 800 araçlık otoparkta incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Uludağ’daki en büyük problemlerden biri olan otopark sıkıntısının Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleriyle tarihe karıştığını, yapılacak yeni düzenlemelerle birlikte dağın kalitesinin çok daha fazla artacağını söyledi.
26 Aralık 2016 Pazartesi 13:12

 
Turizmcilerin gözü kayak merkezlerinde
Yılbaşı tatili ve yarıyıl dönemi yaklaşırken gözler kayak merkezlerindeki kar kalınlıklarına çevrildi. Yazı durgun geçiren turizm firmaları ise tatilcileri çekmek için günlük 70 liradan başlıyan paket seçenekleri sunuyor.
17 Aralık 2016 Cumartesi 16:17

 
Eroğlu, ‘(Hedef 4 Mevsim Uludağ) çalıştayı gerçekleştirelim'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ‘dünyanın turizm merkezi’ dediği Uludağ’ın vizyonu ve turizmi için 2017 yılında ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayının gerçekleştirilmesini istedi.
3 Aralık 2016 Cumartesi 01:00

 
Uludağ'daki bu görüntü tarih oluyor?
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezi olmasına rağmen özellikle kayak sezonunda otopark bulunmaması nedeniyle büyük bir trafik karmaşasının yaşandığı Uludağ’da, parklanma sorunu Büyükşehir Belediyesi tarafından çözülüyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından 1. ve 2. Oteller Bölgesi’ne kazandırılan toplam bin 400 araç kapasiteli 3 ayrı açık otopark ile bu sezon otel önlerine ve cadde üzerine parklanma sorunu ortadan kalkacak. Başkan Altepe, otele gelen araçların sadece indi bindi yapmasına müsaade edileceğini ve tüm araçların otoparklara yönlendirileceğini, böylelikle Uludağ’daki trafik karmaşasının da önüne geçileceğini söyledi.
1 Aralık 2016 Perşembe 14:35

 
Uludağ artık yazın da cazibe merkezi
Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olan Uludağ, Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla artık yaz aylarında da gelinmesi gereken önemli bir cazibe merkezi haline geldi.
9 Ağustos 2016 Salı 13:00

 
Uludağ sosyal tesislerine kavuşuyor
Teleferik sistemini yenileyerek dünyayla entegre haline getiren Büyükşehir Belediyesi, şimdi de sistem üzerinde yer alan istasyonları birer yaşam merkezi haline getiriyor. Teferrüç’ten sonra Sarıaalan İstasyonu’nda da sosyal alanlar, kafeterya, restoran ve alışveriş merkezleri kurdukları belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Oteller Bölgesi’ndeki tesislerin de en geç yılbaşına kadar tamamlanarak hizmete alınacağını söyledi.
14 Kasım 2015 Cumartesi 01:00

 
Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi
Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi.
9 Ocak 2015 Cuma 07:25

 
Yılbaşında Uludağ ve Palandöken'e talep yoğun‏
Yılbaşı tatilinin perşembe gününe denk gelmesi nedeniyle, birçok çalışan cuma gününü de izin alarak 4 günlük tatil programı yapmayı tercih etti. Tatil Sepeti Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Karayal, yılbaşına denk gelen turizm paketlerinin satışlarının, geçtiğimiz yıla oranla 4 kata yakın artış gösterdiğini belirtti. Yılbaşında 140 bin civarında misafirin yurt içi ve yurt dışı turizm paketlerinden yararlanacağını öngördüklerini söyleyen Karayal, yurt içinde Uludağ, Palandöken gibi kayak merkezlerinin en fazla ilgiyi gördüğünü vurguladı.
22 Aralık 2014 Pazartesi 11:03

 
Yılbaşı tatil tercihi, Kartalkaya, Uludağ, Antalya ve Kıbrıs
Ayrıcalıklı tatilin adresi Setur, bu sene de yeni yıla farklı destinasyonlarda girmek isteyen seyahat severlere çok cazip yurtiçi ve yurtdışı seçenekleri sunuyor. Setur Yurtçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, tatilcilerin yılbaşı tatili seçeneklerini değerlendirdi.
21 Kasım 2014 Cuma 11:52

 
Dünyanın en uzun teleferiği yılbaşında hizmette”
Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa'yı daha ulaşılabilir marka bir kent haline getirmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalar kapsamında yenilenen teleferik, yılbaşında Oteller Bölgesi'ne ulaşım sağlayacak.
20 Kasım 2014 Perşembe 00:19

 
Uludağ`da ‘4 nala` ekoturizm‏
Uludağ’ı yılın 12 ayı kullanılabilen bir turizm merkezi haline getirmek amacıyla bir taraftan fiziki yatırımlara hız veren Büyükşehir Belediyesi, diğer taraftan bölgenin bilinmeyen değerlerini gün yüzüne çıkarmak, yeni yürüyüş parkurlarını belirlemek için çalışmalara hız verdi. Bursa Araştırmaları Merkezi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında Yeşil Bursa Rahvan At ve Binicilik kulübü ile birlikte Uludağ’da atlı yürüyüş etkinliği de başlamış oldu.
11 Kasım 2014 Salı 17:33

 
Bursalılar Uludağ'a 12 dakikada ulaşabilecek
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Uludağ’ın 12 ay boyunca cazibe merkezi haline getirilmesi amacıyla hayata geçirilen projelerin başında gelen teleferik, yeni yüzüyle seferlerine başladı. Yeni teleferik seferlerine başladığı ilk günde, Bursalıların yanı sıra kente gelen Arap turistlerden de yoğun ilgi gördü.
8 Haziran 2014 Pazar 14:23

 
''Uludağ Türkiye için çok önemli bir turizm merkezi''
Büyükşehir Belediyesi tarafından modernize edilerek kente kazandırılan teleferikte yolculu seferler Mayıs ayı sonunda başlayacak.Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ile birlikte teleferiğin Kadıyayla ve Sarıalan istasyonları ile Uludağ Oteller Bölgesi ve Çobankaya’da incelemelerde bulundu.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 00:03

 
Bursa-Uludağ arası yeni teleferikle 12 dakikaya inecek
Büyükşehir Belediyesi’nin Uludağ’a ulaşımı daha çağdaş bir hale kavuşturmak hedefiyle eski teleferiği modernize ederek kente kazandırdığı teleferikte yolculu seferler Mayıs ayında başlayacak.
10 Nisan 2014 Perşembe 00:01

 
Suni karlama sistemi kış otellerinin ilacı oldu
Türkiye'de mevsim normalllerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar ve azalan yağışlar, kayak merkezlerinde kurulu kış otellerini de zorluyor. Birçok tesis çözümü suni karlama sisteminde buldu.
16 Şubat 2014 Pazar 11:43

 
EMITT’de bir salon da Kış turizmi için
Türkiye’nin kış turizminde de hak ettiği payı alabilmesini hedefleyen 2014 EMITT Fuarı, en uygun ve keyifli kış tatilleri için profesyonellerle tatilcileri bir araya getiriyor, kış turizmi için yeni bir salon açtı.
31 Ocak 2014 Cuma 00:01

 
Uludağ Oteller Bölgesi’ne 25 dakikada ulaşılacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BursaRay’ın Gökdere İstasyonu’na yapılacak olan teleferik istasyonuyla Bursa’nın kalbinden Uludağ Oteller Bölgesi’ne teleferikle kısa sürede ulaşımın sağlanacağını müjdeledi.
30 Ocak 2014 Perşembe 00:06

 
Özaltay, sömestir tatil seçeneklerini değerlendirdi
Setur Yurtiçi ve Yurtdışı Turlar Müdürü Yeşim Özaltay, yurtiçinde Palandöken, Kartalkaya ve Uludağ, yurt dışında ise özellikle Alp’lerdeki kayak destinasyonlarının ve Fransa ile Avusturya’nın tercih edildiğini dile getirdi.
22 Ocak 2014 Çarşamba 11:18

 
Uludağ'da beklenen kar geldi
Kar yağışının gerçekleşmediği Uludağ'da rezervasyon iptalleri başlamışken, beklenen kar sonunda yağdı. Kar kalınlığının 14 santim olarak ölçüldüğü Uludağ'da, yağışların çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor.
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:58

 
TÜROFED, 2014 yılının ilk toplantısını Uludağ'da yaptı
TÜROFED, 2014 yılının ilk toplantısını Güney Marmara Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GÜMTOB) Başkanı Haluk Beceren’in ev sahipliğinde Türkiye’nin en önemli kayak merkezlerinden Uludağ’da gerçekleştirdi.
15 Ocak 2014 Çarşamba 12:32

 
Erken rezervasyon kayak turizmine talebi patlattı
Bu yıl yurtiçi dağ otellerinde ilk kez yüzde 40’a varan indirimle erken rezervasyon kampanyası yapılınca kayak turizmine ilgi patladı. Tam da sömestr tatili öncesi otellere yoğun talep var.
14 Ocak 2014 Salı 08:37

 
Uludağ'a günübirlikçi yasağı
Türkiye'nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, kayak yapılan pistlerde rastgele dolaşıp fotoğraf çektiren günübirlikçilerin tehlike yaratması üzerine Bursa Valiliği özel güvenlik görevlileri önlem aldı. Valilik ayrıca Uludağ’da kaybolmaların yoğun olduğu bölgelere yönünü kaybedenlerin sığınması için ahşap kulübeler yaptıracak.
9 Ocak 2014 Perşembe 10:16

 
Yılbaşına yaklaşırken en çok bu oteller aranıyor
Yandex'in verilerine göre, yılbaşında en çok kış otelleri ve yurtdışı tatilleri aranıyor. İşte yılbaşı öncesi en çok aranan oteller ve ülkeler.
27 Aralık 2013 Cuma 11:11

 
Kayak merkezlerinde otel doluluğu yüzde 80'in üzerinde
KAR yağışlarının artması en çok turizmcileri sevindirdi. Kayak merkezlerinde kar kalınlıklarının yükselmesi ve yılbaşı tatilinin de gelmesiyle tesislerde doluluk yüzde 80’leri geçti. En çok talep Uludağ, Kartalkaya ve Palandöken’e.
23 Aralık 2013 Pazartesi 10:00

 
Uludağ'a Arap turist akını
Uludağ, kayak sezonunun başlamasının ardından Arap turistlerin akınına uğradı. Günübirlik olarak Uludağ'a çıkan Arap turistler, yaklaşık iki saatlik eğitimden sonra kayak yapıyor, kar motoru ile geziyor.
21 Aralık 2013 Cumartesi 10:20

 
Uludağ'da kayak sezonu açılıyor
Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden birisi olan Uludağ'da oteller, 13 Aralık Cuma gününden itibaren yeni sezon için kapılarını açıyor. Yılbaşına kadar hafta içi ve hafta sonu için farklı fiyat uygulayacak otellerde kişi başı konaklama ücreti ise 125 lira ile 275 lira arasında değişiyor.
11 Aralık 2013 Çarşamba 16:03

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur