Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
büyükşehir haberleri
 
Kongre turizmi için çıta yükseliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye genelindeki 7 kongre merkezinden birinin de Bursa’daki Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) olduğunu hatırlatarak, uluslararası kongrelerin Bursa’ya getirilmesi konusunun sadece Büyükşehir’in veya Merinos AKKM yönetiminin değil, tüm Bursa’nın sorunu olduğunu belirterek, Bursa’nın kongre turizminden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Merinos AKKM’de çıtayı daha da yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirerek, Bursa ve Merinos AKKM’yi hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmak zorunda olduklarını vurguladı.
26 Aralık 2017 Salı 08:30

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Sıcaksu, termal turizm için yatırımcıyla buluşuyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Sıcaksu – Tabakhaneler Bölgesi’ni termal turizm merkezine dönüştürecek projesinde sona gelinirken, kamulaştırma süreci tamamlanan 22 dönüm alan 20 Haziran Salı günü ihaleyle satışa sunuluyor.
8 Haziran 2017 Perşembe 00:31

 
Türel, 'Turistin kent merkezine geldiği Antalya hayal ediyoruz'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Muratpaşalı muhtarlarla bir araya geldi. Türel, kent merkezine turistin geldiği, turistin esnafın o dükkanına girdiği bir Antalya ve Muratpaşa hayal ettiklerini söyledi.
12 Şubat 2017 Pazar 12:32

 
Manavgat’ın kalbi Türkbeleni’nde atacak
Büyükşehir Belediyesi’nin Manavgat’a nefes aldıracak 350 dönümlük Türk Beleni Mesire Alanı Projesi’nde çalışmalar başladı. Proje, yapay göleti, gençlik merkezi, seyir terası, adrenalin parkı, amfi tiyatrosu, spor ve sergi alanları, yürüyüş parkurları, meydanları, sosyal tesisleri ve yemyeşil doğasıyla insanları mıknatıs gibi kendine çekecek, Manavgat’ın kalbi Türkbeleni’nde atacak.
1 Şubat 2017 Çarşamba 11:13

 
Erciyes'te iki rekor kırıldı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarıyla dünyanın önemli kayak merkezlerinden olan Erciyes, hafta sonu iki ayrı rekor kırdı. 22 Ocak Pazar günü Erciyes'e gelen 60 bin kayak sever tüm zamanların rekoru olurken, hafta sonu 100 bin ziyaretçiyle ikinci bir rekor daha kırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erciyes'te A Haber'in canlı yayınına katılarak geçen yılın aynı dönemine göre ziyaretçi sayısının hemen hemen ikiye katlandığını belirtti.
24 Ocak 2017 Salı 04:34

 
Türkiye’nin en büyük kent müzesi Antalya’da yapılacak
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kent Müzesi projesi inşaatına bu yıl içinde başlayarak, 2018 yılı sonbaharında tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Türel, “Bu proje ne bir Büyükşehir projesi, ne bir Menderes Türel ne bir Kent Konseyi projesidir. Proje Antalya projesidir” dedi. Kent Konseyi Başkanı Semanur Kurt da “Antalya’nın Türkiye’nin en büyük Kent Müzesi’ne sahip olacağını söyledi.
20 Ocak 2017 Cuma 04:30

 
Bu manzaranın eşi benzeri yok, yolcu sayısı 3 milyonu geçti
Ordu'da 530 m yükseklikteki Boztepe'ye kent merkezinden ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla yapılan teleferik, faaliyete geçtiği günden itibaren 3 milyonun üzerinde yolcu taşıyarak rekor kırdı. Başkan Enver Yılmaz, “Teleferik, kentimizin en gözde turizm yerlerinden olan Boztepe’ye ulaşımda büyük bir kolaylık oldu. Boztepemizi, misyonuna uygun bir şekilde Türkiye'nin turizm ve cazibe merkezi hâline getireceğiz” dedi.
8 Ocak 2017 Pazar 13:14

 
Enver Yılmaz, ''Ordu turizmde patlama yaşayacak''
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ''Ordu, turizmde patlama yapacak bir il. Kentimizin turizm potansiyelini görüyor ve buna göre hazırlık yapıyoruz'' dedi.
18 Aralık 2016 Pazar 15:12

 
Antalya’nın tanıtımı için dev bütçe
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’nın tanıtım faaliyetlerini bu yıl da birliktelik ruhuyla başarıyla gerçekleştireceklerini belirterek, “5 ülkede yaptığımız çalışmayı şimdi 10 ülkeye yine turizm sektörünün içerisindeki sivil toplum örgütü başkanları, kanaat önderleriyle yapacağız. Geçen seneki çalışma 250 bin euroluk bir bütçeydi. Şimdi 1 milyon euro civarında bir kampanya olacak. Ocak ayından itibaren başlıyoruz'' dedi.
6 Aralık 2016 Salı 03:41

 
Eroğlu, ‘(Hedef 4 Mevsim Uludağ) çalıştayı gerçekleştirelim'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ‘dünyanın turizm merkezi’ dediği Uludağ’ın vizyonu ve turizmi için 2017 yılında ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayının gerçekleştirilmesini istedi.
3 Aralık 2016 Cumartesi 01:00

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Aksu'daki 3 arsasını satıyor
Büyükşehir Belediyesi Aksu ilçesinde bulunan 3 adet taşınmazını 8 Aralık’ta ihaleye çıkarıyor. Arsaların bedelleri 380 bin TL ile 420 bin TL arasında değişiyor.
2 Aralık 2016 Cuma 03:28

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 ilçede 9 arsasını satıyor
Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa, Döşemealtı, Manavgat ve Serik ilçelerinde 9 adet taşınmazını 17 Kasım tarihinde ihaleye çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri, 18 bin lira ile 20 milyon lira arasında değişiyor.
1 Kasım 2016 Salı 17:43

 
Türel: “Turist kent merkezini görmeden gitmeyecek”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kent Müzesi, Doğu Garajı, Balbey, Cumhuriyet Meydanı, Yat Limanı projeleri ile kent merkezini turistlerin görmeden gitmeyeceği bir çekim merkezine dönüştüreceklerini söyledi.
29 Ekim 2016 Cumartesi 10:16

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi 5 ilçedeki arsalarını satıyor
Büyükşehir Belediyesi Akseki, Gazipaşa, Gündoğmuş, İbradı ve Alanya ilçelerinde bulunan 41 adet taşınmazı Ekim ayı içerisinde yapılacak iki ayrı ihaleyle satışa çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri 500 TL ile 1 milyon 450 bin TL arasında değişiyor.
12 Ekim 2016 Çarşamba 17:13

 
Vezirköprü'ye dev turizm hamlesi
Samsun Büyükşehir Belediyesi yapılan yatırımlar ve turizm hamleleri ile Vezirköprü'nün kaderini değiştirdi. Samsunum-3 gemisi ile kanyonda başlatılan turlar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.
18 Eylül 2016 Pazar 12:46

 
Denizin içinde çay kahve keyfi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi’nin ucunda bulunan “Çobanlı İskele Kafe” hizmete açıldı.
21 Ağustos 2016 Pazar 11:27

 
Terme'ye büyük turizm yatırımı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçeler bazında en büyük turizm yatırımını Terme ilçesinde gerçekleştirdi. Yapımı tamamlanan projelerle Terme turizmde iddialı duruma geldi.
14 Ağustos 2016 Pazar 00:21

 
Erzurum'da ''Kış Turizmi Zirvesi''
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kış turizmi uzmanlarıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Kars Kış Turizmi Koridorunun Geliştirilmesi Projesi’ni konuştu.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:33

 
KKTC ve Karadeniz'de turizm artacak
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tanıtım Etkinliği’nin açılışına katılmak üzere Ordu’ya gelen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 03:40

 
Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk arasında teleferik yapılacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüp - Pierre Loti - Miniatürk arasında yapılacak modern teleferik projesi için start verdi. Belediye Meclisi, hattın 5 binlik planlarını onayladı.
25 Temmuz 2016 Pazartesi 03:10

 
İzmir turizmi için tanıtım atağı başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki turizm potansiyelinin tanıtılması için 12 Temmuz’dan itibaren yurt içine yönelik yeni bir kampanya atağına kalkacaklarını söyledi.
3 Temmuz 2016 Pazar 00:00

 
Menderes Türel, ''2 bin dolar harcayan turist getirmeliyiz''
Salı Grubu ile iftarda bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’ya kazandıracakları yatırımları ve dev projeleri anlattı. Projelerin Antalya’ya sağlayacağı katkıları ele alan Başkan Türel Antalya’nın her bakımdan değerleneceğini söyledi.
30 Haziran 2016 Perşembe 01:33

 
Türel'den, Almanlara ''Tatilinizi Antalya'da yapın'' çağrısı
Antalya’nın tanıtımı için turizm sektörü temsilcileri ile birlikte Almanya’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,@@terör korkusu nedeniyle Alman misafirlerimizin sayısında da alışılmadık bir düşüşle karşı karşıyayız. İşte bu nedenle bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.
27 Mayıs 2016 Cuma 10:43

 
''Antakya’da Hatay’ı Keşfet” Gastronomi Fuarı
Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hürriyet Gazetesi ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği'nin (TÜRSAB) ortaklaşa organize ettiği, “Antakya’da Hatay’ı Keşfet” adlı gastronomi fuarı Ottoman Palace Otel’de gerçekleşti.
6 Mayıs 2016 Cuma 00:36

 
‘Müze Kent`e yeni bir müze daha
Tarihi ve kültürel miras yatırımları ile Bursa’yı adeta bir açık hava müzesine dönüştüren Büyükşehir Belediyesi, kente kazandırdığı müzelere Çandarlı İbrahim Paşa Hamamı’nı da ekledi.
28 Nisan 2016 Perşembe 10:10

 
Turizm kenti Antalya’da müze atağı
Antalya Büyükşehir Belediyesi turizm kenti Antalya’ya 7 yeni müze kazandırmak için kolları sıvadı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapacağı 2 yeni müze ile toplamda 9 yeni müze açılacak. Antalya müzeleriyle anılacak.
27 Nisan 2016 Çarşamba 06:19

 
Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi. Yaz aylarında yapılacak ihalesinin ardından Eylül ya da Ekim ayında inşaat çalışmalarına başlayıp, dünyanın en iyi sahillerinden birisi haline getirmemiz lazım'' dedi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 09:22

 
Plajlar Yaza Hazırlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Mudanya’dan Gemlik’e, Karabacebey Boğazı’ndan İznik Gölü’ne kadar tüm sahil bandını yaza hazırlıyor.
16 Nisan 2016 Cumartesi 00:00

 
Denizi kirleten gemiye 58 bin TL ceza
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 58 bin167 TL para cezası uyguladı.
30 Mart 2016 Çarşamba 09:52

 
Gaziantep'in Mozaiklerini Dünya Tanıyacak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile Gaziantep mozaiklerini dünyaya tanıtmak için 2 yıl sürecek bir proje gerçekleştiren Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği, yapılan çalışmalarını basına tanıttı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 00:19

 
Turist Rehberleri Gurme ve Gastronomi Uzmanlığı Semineri
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Rehberler Odası işbirliği ile planlanan “Turist Rehberleri Gurme ve Gastronomi Uzmanlığı Semineri” bölgedeki diğer illeri de kapsayarak uygulamaya geçti.
19 Kasım 2015 Perşembe 00:28

 
Yeni Foça sahili adeta baştan yaratıldı
İzmir’in önemli tatil beldelerinden Yeni Foça, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kıyı düzenlemesiyle bambaşka bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi plajı, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir terasları ve yeşil alanlarıyla Yeni Foça sahilini adeta baştan yarattı.
19 Ekim 2015 Pazartesi 00:02

 
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: ''İzmir küresel bir markadır''
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Topçu’’Türkiye’nin ve dünyanın incisi olan küresel bir marka olmaya en yakın aday İzmir için bakanlık olarak neler yapacağımızı istişare edeceğiz’’dedi.
16 Ekim 2015 Cuma 12:07

 
Altın Portakal Festivali'ne G20 engeli
Antalya'da her yıl geleneksel olarak gerçekleşen Uluslararası Antalya Film Festivali ve Piyano Festivali G20 zirvesinin oluşturduğu yoğunluk gerekçe gösterilerek ileri bir tarihe ertelendi.
5 Eylül 2015 Cumartesi 17:50

 
Ordu sahilleri emin ellerde
Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü tarafından; Altınordu, Perşembe, Fatsa ve Ünye ilçelerinde bulunan plajlarda alınan tedbirlerle vatandaşlar deniz sezonunu sorunsuz bir şekilde geçirmeye devam ediyor.
26 Temmuz 2015 Pazar 13:31

 
Bursa'nın sahil bandı yaza hazır
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla Gemlik’ten Mudanya’ya, Karacabey’den İznik gölüne kadar tüm sahil bandı yaz sezonuna hazır hale getirildi.
13 Haziran 2015 Cumartesi 00:36

 
Erciyes'te Yeni Sezon Hazırlıkları Erken Başladı
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde yaz döneminde yapılacak yenileme ve bakım-onarım çalışmaları ile hayata geçirilecek yeni yatırımlar, düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı.
7 Haziran 2015 Pazar 00:19

 
Turizm çalışanlarına ev müjdesi
“1 yıl içinde konutların temellerini atarız” Turizm emekçilerini küçük taksitlerle ev sahibi yapacaklarını müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “En geç 1 sene içinde konutların temellerini atarız” dedi.
5 Haziran 2015 Cuma 00:51

 
16.5 liraya tatil keyfi başlıyor
İzmir’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, 13 Haziran’dan itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.
4 Haziran 2015 Perşembe 00:00

 
İznik turizm havzası haline geliyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik – Orhangazi ilçeleri arasında sefer yapacak Akşemseddin gemisinin göle indirilmesiyle bir kez daha Türkiye gündemine gelen İznik’in ‘turizm havzası’ haline getirilmesi amaçlanıyor.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:10

 
Turizmde ''Akıllı turizm'' dönemi başlıyor
Antalya'da büyükşehir belediyesinin başlattığı ''Akıllı Kent Projesi’' ile Artık turistlere birkaç dilde interaktif bilgi desteği sağlayacak kiosklar olacak. Turistler kiosklarla veya akıllı telefonlarla şehir hakkında, ticaret yerleri hakkında istediği bilgilere hemen ulaşacak.
28 Mayıs 2015 Perşembe 00:00

 
Fatsa'ya Kadınlar Plajı yapılıyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesine yapacağı Kadınlar Plajının benzerini Fatsa ilçesine de inşa ediyor.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:47

 
Türel, ''Kemer yat turizminin merkezi olacak''
Kemer ilçesini ziyaret eden Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kemer’e 2 yılda sadece arıtma için 60 milyon yatırım yapacaklarını açıkladı. Türel, Kemer’i yat turizminin merkezi yapacak projeler üzerinde çalıştıklarını kaydetti.
22 Mayıs 2015 Cuma 00:04

 
Türel: “Antalya çiçek açacak”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi’nde hayata geçirecekleri Çiçek Açan Antalya Projesi’yle kente yeni bir cazibe merkezi kazandıracaklarını söyledi. Türel, “Projeyle Antalya çiçek açacak. Bu proje EXPO ile bütünleşik bir projedir. Antalya çok önemsediğim bu proje ile inşallah ödül alacaktır” dedi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:03

 
Çelik, ''Erciyes'i TÜRSAB ile dünyaya tanıtacağız''
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TURSAB ile kolkola girerek yalnızca Türkiye'ye değil, tüm Avrupa'ya ve dünyaya tanıtarak ekonomik getiriye dönüştüreceğiz. Bu konuda da TURSAB'ın desteğini bekliyoruz" dedi.
10 Mayıs 2015 Pazar 00:05

 
Meydanlarda “ücretsiz internet keyfi” başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pilot uygulamasına Pasaport’ta başladığı kablosuz internet hizmeti, kentin yoğun olarak kullanılan 7 noktasına daha taşınıyor. Haziran ayında bitirilmesi planlanan altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından İzmirliler, kentin 8 farklı noktasındaki ücretsiz internet hizmetinden ücretsiz faydalanabilecek.
6 Mayıs 2015 Çarşamba 00:02

 
Konyaaltı Plajı'ndakı kirlilik değil polen tabakası
Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı plajının yüzeyinde bulunan sarı tabakanın mevsim geçişinden kaynaklanan polen kümeleri olduğunu açıkladı.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 00:03

 
Menderes Türel, ''Kruvaziyer limanı yapacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Esnafın turizmden daha fazla pay alabilmesi için kruvaziyer limanı yapacağız'' dedi.
28 Nisan 2015 Salı 00:10

 
Erciyes için şimdiden rezervasyon yaptırıyorlar
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, dolu dolu bir sezon geçiren Erciyes'ten toplam 1 milyon 600 bin kişinin yararlandığını söyledi. Çelik, Erciyes'in önümüzdeki yıllarda parlak bir gelecek beklediğine vurgu yapan Başkan Çelik, daha şimdiden önümüzdeki yıl için Erciyes'te rezervasyon yaptıran grupların olduğunu bildirdi.
21 Nisan 2015 Salı 00:29

 
Yılmaz, ''Ordu turizm cazibe merkezi olacak''
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet, “Turizm Haftası” nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı ziyaret etti. 15-22 Nisan tarihlerinin “Turizm Haftası” olarak kutlandığını belirten Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, turizme verdiği destekler nedeniyle Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.
18 Nisan 2015 Cumartesi 00:43

 
‘Bursa Klibi` dünya birinciliğini hedefliyor‏
Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’nın tanıtımı hedefiyle kentin 70 farklı mekanında çekimi yapılan ‘Bursa Klibi’ internette tıklanma rekoru kırıyor. Klip aynı zamanda, Avrupa Müze Akademisi’nin düzenlediği ‘Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında da 33 ülke arasından finale kaldı.
17 Nisan 2015 Cuma 00:01

 
Zeugma–Rumkale hattı yeni feribotlarla turizmin gözdesi olacak
Gaziantep ve bölge turizmini geliştirerek daha çok turisti Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne çekmek isteyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu bağlamda birçok alanda yeni çalışmalar yapıyor.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:08

 
Türel, ''Turizmi 12 aya yaymak gibi önemli bir hedefimiz var”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’da turizm sektörünün en büyük yatırımcısının Antalya Büyükşehir Belediyesi olduğunu söyledi. Türel, ''Turizmi artık 12 aya yaymak gibi önemli bir hedefimiz var” diye konuştu.
15 Nisan 2015 Çarşamba 00:01

 
TYD Bölge Toplantısı Antalya'da Yapıldı
Turizm Yatırımcıları Derneği bölgesel toplantısı Antalya Valisi Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Vali Yardımcısı Recep Yüksel, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, TYD Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Turizm Yatırımcıları Derneği üyeleri ile turizmcilerin ve Bankacıların katılımıyla gerçekleştirildi.
12 Nisan 2015 Pazar 00:01

 
UNESCO’da “İstanbul” rüzgarı
Fransa'da önemli temaslarda bulunan Başkan Kadir Topbaş, 2016’da düzenlenecek Dünya Mirası Komitesi’ne İstanbul’un ev sahipliği yapması talebini UNESCO’ya iletti.
11 Nisan 2015 Cumartesi 00:00

 
Turizm emekçileri kira öder gibi ev sahibi olacak
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Serik’e 2 yılda 98 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacaklarını, turizm emekçilerini kira öder gibi ev sahibi yapacak 1500 konutluk projenin planlamasını yaptıklarını söyledi.
9 Nisan 2015 Perşembe 17:36

 
Türel’den turizmcilere cazip teklif
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, turistik tesislerin su fiyatları ile ilgili taleplerine bir teklifle cevap verdi. Türel, büyük çoğunluğu Antalya dışındaki vergi dairelerine bağlı olan 5 yıldızlı otel ve tatil köylerine “Siz vergi merkezinizi Antalya’ya taşıyın, biz su parası almayalım” dedi.
8 Nisan 2015 Çarşamba 10:34

 
3. Boatshow başladı
Boat Show İzmir – 3. Tekne, Yat ve Denizcilik Fuarı’nın açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir’in deniz kenti kimliğini geliştirmek için çalıştıklarını belirterek, yaz aylarından itibaren orta dış ve Körfez'e gemi seferlerine başlamayı hedeflediklerini söyledi.
8 Nisan 2015 Çarşamba 08:28

 
Dünyanın en zengin turistlerinin geldiği bir Antalya hayali
‘Antalya’yı kendi eviniz gibi görürseniz, bu şehre daha iyi sahip çıkarsınız’ Boğaçayı Projesi, Konyaaltı Sahil Projesi, Cruise Liman Projesi’yle dünyanın en zengin turistlerinin geldiği bir Antalya hayal ettiğini belirten Başkan Menderes Türel, “Bu yatırımlar sizin için. Senin şehrin Antalya diyoruz. Bu şehri kendi eviniz gibi görürseniz, o zaman bu şehre çok daha iyi sahip çıkarsınız” dedi. Türel bu yatırımlarla istihdamın da önünün açılacağını söyledi.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:22

 
Manisa'yı dünyaya tanıtan şenlik
475. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'ne Türkiye'de görev yapan 12 ülkenin büyükelçisiyle Manisa'nın 7 kardeş kentinden yabancı heyet katılacak.
8 Nisan 2015 Çarşamba 00:02

 
İstanbul’un ‘Dünya Tasarım Başkenti’ adaylığına destek
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un 2018 yılının Dünya Tasarım Başkenti olması için başvuruya hazırlanırken, İBB’nin bu girişimine otelcilerden destek geldi.
1 Nisan 2015 Çarşamba 10:38

 
Rus turistler özgür iradeleri ile geliyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’nca düzenlenen Yeni Türkiye Buluşmaları’nda Ukrayna Krizi, Rusya ve turizm konusu masaya yatırıldı. Rusya’nın Türkiye’yi artık eskisi gibi batının bir uydusu olarak görmediği ifade edilirken, Turizm cenneti Antalya’nın artık barış açısından da bir cennet haline geldiği vurgulandı.
1 Nisan 2015 Çarşamba 00:34

 
İzmir'de “alternatif turizm” hamlesi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, tarihteki 6 İyon kentini birbirine bağlayacak 350 kilometrelik “tematik yol” için ilgili sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte saha çalışmalarına başladı.
6 Mart 2015 Cuma 00:06

 
Turizmcilere çağrı; İzmir’den 1.5 milyar nüfusa ulaşın
İzmir, 19 ülkeden alıcı ve tedarikçilerin Akdeniz’de düzenlenecek fuar ve kongreler için bir araya geldiği “The Market Workshop” etkinliğine evsahipliği yaptı. Gala gecesinde konuşan İzmir Büyükşehir Başkanı Aziz Kocaoğlu, “1.5 milyar nüfusun çok kolay ulaşabileceği bir noktadayız. Sizleri fuarlarınızı, kongrelerinizi, seminerlerinizi İzmir’de yapmaya davet ediyorum” dedi.
21 Şubat 2015 Cumartesi 00:25

 
Bayraklı kıyıları yeniden doğacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Turan’dan kent merkezine doğru uzanan 8 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması için uygulama projelerini tamamladı. Bölgede bisikletli mola terasları, engelli çocukların da kulanabileceği oyun alanı, deniz merdivenleri ve sosyal medya meydanı gibi düzenlemelerle kendini temizleyen otomatik tuvaletler yer alacak.
10 Şubat 2015 Salı 00:22

 
Sömestre de yaklaşık 500 bin kişi Erciyes'te tatil yaptı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, en çok önem verdiği projelerden biri olan Erciyes'e fırsat buldukça çıkmaya ve dünyanın dört bir yanından Erciyes'e gelenlerle sohbet etmeye devam ediyor. Kayseri'nin kalkınmasına büyük katkı verecek olan Erciyes'te önemli açıklamalar yapan Başkan Özhaseki, bu yılın en flaş kayak merkezinin Erciyes olduğunu söyledi. Başkan Özhaseki sömestr tatilinde yaklaşık 500 bin kişinin Erciyes'e geldiğini belirtti.
9 Şubat 2015 Pazartesi 00:01

 
Tuzla Havaray Hattı’nın proje ihalesi yapıldı
Yaklaşık 5 km uzunluğunda olan Tuzla Havaray Hattıının proje ihalesi 2 Şubat 2015 tarihinde (bugün) yapıldı. Havaray Hattı; Tuzla sahilinde yapılan marina ile entegre olarak başlamakta ve Dörtyol, İSTON ve Gemiciler Sanayi Sitesi’nden geçerek Tuzla Belediyesi’nde Marmaray Projesi ile entegre olarak son bulmaktadır.
3 Şubat 2015 Salı 00:03

 
''Emirgan Korusu’nun imara açılması söz konusu olamaz''
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada,''Emirgan Korusu’nun imara açılması, satılması ve bu alana inşaat yapılması söz konusu olamaz'' denildi.
2 Şubat 2015 Pazartesi 07:54

 
Antalya'nın tarihi 2 bin yıldan 3 bin yıla geriledi
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Doğu Garajı Projesi’nin tarihi mezarlık alanını kapsayan ilk bölümünün ihalesini 20 Şubat’ta yapacaklarını açıkladı. Seçimden önce verdiği bir sözü daha tutmanın heyecanı içinde olduğunu belirten Türel, “Ne dediysek o. Doğu Garajı çarşı kültürünün yaşadığı bir cazibe merkezi haline gelecek. Festival Çarşısı esnafı buraya taşınacak. Kent merkezine turist gelecek o turist bu dükkana girecek” dedi.
31 Ocak 2015 Cumartesi 11:17

 
Gönüllü turizm elçileri kışın da sahada
Büyükşehir Belediyesi bünyesinde ‘Bursa Info’ projesi kapsamında sahaya çıkan gönüllü turizm elçisi gençler, kentin ziyaretçilerine rehber oluyor.
30 Ocak 2015 Cuma 00:02

 
Okul birincileri 5 yıldızlı otellerde tatile gönderildi
“En güzel karne hediyesi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden” Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci, karne sevinci yaşadı. Başarılı öğrencilere en güzel karne hediyesini ise Antalya Büyükşehir Belediyesi verdi. Büyükşehir Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AKTOB ve ALTİD iş birliği ile il genelindeki tüm ortaokul ve liselerin okul birincilerini aileleri ile birlikte 5 yıldızlı otellerde tatile gönderdi.
26 Ocak 2015 Pazartesi 00:16

 
BUDO 2’nci yaşına 2 milyonu aşkın yolcuyla girdi
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’yla İstanbul arasında deniz ulaşımını sağlamak amacıyla kurulan ve yolculu seferlere 24 Ocak 2013’te başlayan Bursa Deniz Otobüsleri (BUDO), ikinci yaş gününde 2 milyonu aşkın yolcu sayısına ulaştı.
25 Ocak 2015 Pazar 00:02

 
Erciyes'te yaptırılan üç otel bu ay açılıyor
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Erciyes'te özel sektör tarafından yapılmakta olan konaklama tesisleri ve sosyal tesis inşaatlarında incelemelerde bulundu. Üç otel ile kayak merkezlerindeki en büyük sosyal tesislerden biri olacak olan tesisin bu ay sonuna kadar açılacağı belirtildi.
20 Ocak 2015 Salı 00:49

 
Başarılı öğrenciler 5 yıldızlı tatil yapacak
Türkiye’de ilk olarak “Okullar Ligi”ni hayata geçiren Antalya Büyükşehir Belediyesi, bir ilki daha gerçekleştiriyor. Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim, ALTİD ve AKTOB işbirliği ile Antalya’daki tüm ortaokul ve liselerin okul birincilerini ödül olarak 5 yıldızlı otele tatile gönderiyor. Proje ile başarılı öğrencilerle birlikte en büyük destekçileri aileleri de ödüllendiriliyor.
19 Ocak 2015 Pazartesi 19:48

 
Başkan Kocamaz,''Mersin EMITT Fuarı'na damgasını vuracak''
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 22-25 Ocak 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşecek ve dünyanın dördüncü büyük turizm fuarlarında birisi olan EMITT Fuarı’na, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez katılarak Mersin’i en iyi şekilde dünyaya tanıtacağını belirtti.
5 Ocak 2015 Pazartesi 01:00

 
Bursa´nın Teleferiği ´Oteller Bölgesi`nde‏
Bursa’da ulaşıma köklü çözümlerle nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek modern yüzüyle vatandaşları Uludağ’a ulaştıran teleferik, Oteller Bölgesi’ne de yolcu taşımaya başlıyor.
29 Aralık 2014 Pazartesi 00:03

 
Kayseri, turizme hazırlıksız yakalanmayacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Erciyes Master Planı ile bir turizm kenti haline gelecek olan Kayseri, turizme hazırlıksız yakalanmayacak. Büyükşehir Belediyesi'nce Kapalıçarşı esnafına yönelik başlatılan eğitim programı sona erdi ve esnaflara sertifika verildi.
29 Aralık 2014 Pazartesi 00:00

 
Harmancık’ın termal suları değer kazanacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’a, Ilıcaksu mevkiindeki termal suların değerlendirilerek bölge turizmini kalkındıracak modern bir tesis kazandıracak.
27 Aralık 2014 Cumartesi 09:41

 
Çinli turistlere ''Antalya’ya gelin'' çağrısı
Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Abdurrahman Yılmaz’ı ziyaret etti. Başkan Vekili Yılmaz, Antalya’nın önemli bir turizm merkezi olduğunu belirterek, Çinli turistleri Antalya’ya davet etti.
26 Aralık 2014 Cuma 00:00

 
“Antalya Kongre Merkezi Olacak”
Dışişleri ve Avrupa Birliği Bakanlıkları’nın temsilcilikleri Antalya’da hizmete girdi. Açılışa, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı Volkan Bozkır, Vali Muammer Türker, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, bürokratlar ve turizmciler katıldı.
22 Aralık 2014 Pazartesi 11:58

 
Kocaoğlu: “Yat limanları projesi neden iptal edildi anlamadık”
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu,Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na İzmir Körfezi’ndeki yat limanı projelerini iptal gerekçelerini sordu. Başkan Kocaoğlu, “İnciraltı’nı kabul etmiş, Karşıyaka yerine de Mavişehir’i önermiştik. Ama hiçbir zaman iptal talebimiz olmadı. Neden böyle bir karar alındığını İzmirliler gibi biz de çok merak ediyoruz” dedi.
11 Aralık 2014 Perşembe 00:00

 
Kocaoğlu, “Kruvaziyer limanı Bayraklı’da kurulsun''
İzmir Ekonomik Kalkınma ve Koordinasyon Kurulu’nda bu kez İzmir Limanı’nın geleceği masaya yatırıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, yeni kurulacak kruvaziyer limanı için Bayraklı bölgesini adres gösterdi. Toplantıda İzmir Limanı’nın kapasitesinin artırılarak yerinde korunması için de görüş birliği sağlandı. Toplantıda Serbest Bölgeler Şehri İzmir, Spor Tesisleri ve Kulüpleri ile Kent ve Kamu Kurumları İlişkileri adlı 3 yeni komite kurulması kararlaştırıldı.
1 Kasım 2014 Cumartesi 00:06

 
''Tıkla Turla Mersin'i'' Projesi tanıtıldı
Üretim ve Çevre Altyapısının İyileştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında yarışan, turizm altyapısının güçlendirilmesi konulu “Tıkla Turla Mersin’i” projesi, Kongre Merkezi’nde basına tanıtıldı.
18 Ekim 2014 Cumartesi 09:22

 
Başkan Altepe, “UNESCO markasını geleceğe taşıyacağız”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hanlar Bölgesi, Sultan Külliyeleri ve Cumalıkızık Köyü’nün UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesiyle Bursa’nın değerlerinin evrensel olarak tescillendiğini söyleyerek, “Dünyanın gözü Bursa’da” dedi.
14 Ekim 2014 Salı 11:47

 
Şahin, ''Gelen turistleri kentte tutmamız lazım''
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentte bulunan yıldızlı otellerin ve seyahat acentelerin yöneticileri ile turizm toplantısı yaptı.
12 Ekim 2014 Pazar 01:09

 
Konyaaltı Sahili için proje yarışması
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderese Türel, Dünya’nın en uzun plajları arasında yer alan Konyaaltı Sahili’nde; bilim adamlarının ve mimarların seçeceği en güzel projeyi Antalya’ya kazandıracaklarını söyledi.
27 Eylül 2014 Cumartesi 00:06

 
''Yeni arıtmalar yapmazsak Antalya’da kimse denize giremez''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Turizmin sorunlarını çok iyi biliyorum. Altyapı turizmin en önemli sorunu.Turizm bölgelerinde yeni aratmalar yapmazsak, mevcutları iyileştirme çalışmaları yapmazsak Antalya’da seneye kimse denize giremez'' dedi.
25 Eylül 2014 Perşembe 00:05

 
Gaziantep, kongre turizminde bölgenin merkezi olacak
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Gaziantep’in kongre turizminde bölgenin merkezi konumunda olacağını söyledi.
12 Eylül 2014 Cuma 00:50

 
Yassıcaada'da tatil sezonu kapandı
Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirlilere “ekonomik günübirlik tatil” olanağı sunduğu Yassıcaada tesisleri sezonu kapattı. Urla açıklarındaki adadan bu yıl 30 bine yakın İzmirli yararlandı.
10 Eylül 2014 Çarşamba 19:34

 
''Aşağı Fırat Havzası'' turizme kazandırılıyor
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Aşağı Fırat Havzası” olarak adlandırılan Fırat Nehri üzerinde yer alan tarihi yerleşke ve köyleri turizme kazandırmak için harekete geçti.
8 Eylül 2014 Pazartesi 00:23

 
Sosyal tesisler 5 yılda 15 milyonu aşkın vatandaşı ağırladı‏
Bursa’da vatandaşların refahına yönelik hizmetleriyle göz dolduran Büyükşehir Belediyesi, hizmet kalitesini sosyal tesislerde de en iyi şekilde gösteriyor. Atatepe, Narlı ve Mudanya İstasyonu gibi denize nazır tesislerinin yanı sıra Hünkar Köşkü, Kayhan Döner Sofrası ve Balibey Han gibi tarihi mekanlarının da olduğu 30 sosyal tesisten, son 1 yılda 4,5 milyon kişi, son 5 yılda ise 15 milyonu aşkın vatandaş hizmet aldı.
2 Ağustos 2014 Cumartesi 09:53

 
Yeni faytonlar, İzmir'in turistik imajına renk kattı
İzmir Büyükşehir Belediyesi, yerli-yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken nostaljik faytonların 1. Kordon’la sınırlı güzergahını, tarihi akslar ve Kültürpark’ı da içine alacak şekilde genişletti. Yeni uygulama 1 Ağustos’tan itibaren geçerli.
30 Temmuz 2014 Çarşamba 01:10

 
Antalya'daki yüzme havuzları denetleniyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, yüzme havuzlarının sağlıklı ve doğru işletilmesi amacıyla yaptığı denetimlerini sıkı bir şekilde sürdürüyor.
23 Temmuz 2014 Çarşamba 00:00

 
Turizmin başkentine ''Kadınlar Plajı''
Türkiye’nin turizm yüzü Antalya’ya kadınlar plajı yapılacak. Bu düşünceyi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li Başkanı Menderes Türel, bu akşam Döşemealtı İlçesi’nde basın mensuplarına verdiği iftar yemeğinde açıkladı.
17 Temmuz 2014 Perşembe 08:33

 
Antalya'da oteller uyarıldı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya il sınırlarında ticari taşımacılık yapan araçların denetimlerinin yapılması için UKOME kararıyla bir komisyon oluşturdu. Komisyon, özellikle turizm bölgelerinde kanunlara aykırı yolcu taşımacılığı yaptığı tespit edilen rent a car araçlarına yönelik denetimlerini sıkılaştıracak. Oteller de gerekli önlemleri almaları için uyarıldı.
17 Haziran 2014 Salı 10:14

 
15 liraya tatil keyfi başlıyor
İzmir’de günübirlik tatilin en renkli ve en ekonomik merkezlerinden biri olan Büyükşehir Belediyesi Yassıcaada Tesisleri, 14 Haziran’dan itibaren konuklarını ağırlamaya başlayacak.
8 Haziran 2014 Pazar 13:32

 
Bursa'da saklı değerler turizme açılıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından iki yıl önce kurulan ve dağcılık eğitimi alan mühendislerden oluşan Uludağ Mağara ve Manastır Araştırma Ekibi, Bursa genelinde tespit edilen 62 mağaradan 13’ünde ölçümle çalışmalarını tamamladı.
25 Mayıs 2014 Pazar 00:23

 
''Termal Sularımız yılda 4 milyon turiste yeter''
Bursa Büyükşehir Belediyesi, başta Sıcaksu bölgesi olmak üzere kentin uygun bölgelerinde açık ve kapalı termal tesis ile içmeler yaparak, kenti yaşlı ve sporcu dostu termal merkezi haline getirmek için çalışmaları başlattı. Almanya ve Avusturya’daki önemli termal merkezlerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 4 milyon turiste yetecek miktarda termal suyu olduğunu belirterek, yakın zamanda Bursa’nın termaldeki eski unvanına yeniden kavuşacağını söyledi.
19 Mayıs 2014 Pazartesi 11:34

 
İzmir’in yeni arabalı vapurları için 82 milyonluk imza
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Körfez filosuna katılacak 450 yolcu ve 64 otomobil kapasiteli 3 adet arabalı yolcu gemisi için ihaleyi kazanan firma ile sözleşme imzaladı.
18 Mayıs 2014 Pazar 00:44

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur