Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
başkan haberleri
 
Hasan Erdem, ''Yabancı dil bilmeyen başkan olmasın''
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, İstanbul’da Aksaray ve bölgesindeki 100 civarındaki acentelara seslendi. Erdem, “Turizm sektörü artık günümüzde dijital platformların içine girmişken, dünya global bir hal almışken çok açık söylüyorum evrensellikten uzak, yabancı dil bilmeyen ve dijital dünyayı takip etmeyen bir TÜRSAB Başkanı sektörümüzü temsil etmesin” dedi.
12 Şubat 2018 Pazartesi 12:28

 
Frenzel, ''Alman turist geri dönecek''
Almanya Turizm Endüstrisi Birliği Başkanı Michael Frenzel, konuşmasında Almanya’dan bakıldığında 2018 sezonunun Türkiye turizmi açısından nasıl göründüğü sorusuna açıklık getirdi:
25 Ocak 2018 Perşembe 12:28

 
Skal Çukurova'da yeni başkan Meltem Özdemir oldu
Uluslararası Profesyonel Turizm Liderleri Derneği’nin (SKAL International) Çukurova’daki yeni başkanı turizmci Meltem Özdemir oldu.
21 Ocak 2018 Pazar 12:17

 
Kongre turizmi için çıta yükseliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye genelindeki 7 kongre merkezinden birinin de Bursa’daki Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) olduğunu hatırlatarak, uluslararası kongrelerin Bursa’ya getirilmesi konusunun sadece Büyükşehir’in veya Merinos AKKM yönetiminin değil, tüm Bursa’nın sorunu olduğunu belirterek, Bursa’nın kongre turizminden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Merinos AKKM’de çıtayı daha da yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirerek, Bursa ve Merinos AKKM’yi hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmak zorunda olduklarını vurguladı.
26 Aralık 2017 Salı 08:30

 
Yunanlılar ile ortak “Ege Yemekleri Festivali” düzenlenecek
Çanakkale Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Derneği (ÇATOD) ve Çanakkale Profesyonel Aşçılar Derneği (ÇAPAD) Yunanlılar ile ortak “Ege Yemekleri Festivali” düzenleyecek.
21 Kasım 2017 Salı 03:51

 
Bağlıkaya, “Hizmet bedeli uygulamasına son vereceğiz''
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla çıktığı Karadeniz turunda, bölgedeki Acenta temsilcileriyle bir araya gelmeye devam ediyor.
10 Kasım 2017 Cuma 12:03

 
Bağlıkaya, 'TÜRSAB’ın itibarını arttırmak için oyunuzu kullanın'
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, kongreye olan yüksek katılımın kamu tarafından da mutlaka olumlu karşılık göreceğini ve dolayısıyla TÜRSAB’ın itibarını arttırmak için mutlaka oy kullanılması gerektiğini belirtti.
2 Kasım 2017 Perşembe 13:57

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''AKM'nin olduğu yeri yıkıyoruz''
Türkiye’nin 3. turizm hamlesi olarak Bakan Numan Kurtulmuş’un ev sahipliğinde başlatılan ‘3. Turizm Şurası’ Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen açılış töreniyle başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şuranın açılışında, ''Şimdi İstanbul'da Atatürk Kültür Merkezinin olduğu yeri yıkıyoruz ve oraya daha büyüğünü, çok farklı, çok modern bir mimariyle, inşallah pazartesi günü İstanbul'da lansmanını yapacağım'' dedi.
1 Kasım 2017 Çarşamba 14:46

 
Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’i ağırladı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ’i Topkapı Sarayı’nda ağırladı.
26 Ekim 2017 Perşembe 16:10

 
Bağlıkaya, ‘Oyunuzu kullanın ve değişimi gerçekleştirin’
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, seçim çalışmaları dolayısıyla gittiği Adana’da büyük ilgiyle karşılandı.
24 Ekim 2017 Salı 13:06

 
Bağlıkaya, ''TÜRSAB’da Schengen ofisleri kuracağız''
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Taksim’de bulunan Divan Otel’de, Pera Bölgesindeki Acenta temsilcileriyle bir araya geldi.Acenta temsilcilerinin vize konusunda yaşadığı zorlukları gidermek için TÜRSAB’da Schengen Ofisleri kuracaklarını söyledi.
11 Ekim 2017 Çarşamba 15:50

 
Türk turizminde “Komşu” atağı
Kuzey Yunanistan Türk Yunan Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Sema Aydın, özellikle Çeşme'de kış sezonunu “Komşu” turizmiyle canlanabileceğini söyledi.
27 Eylül 2017 Çarşamba 09:27

 
Erdoğan, ''Turizmde yeniden %80'lik doluluklar görüldü''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda, ekonomide hızlı bir toparlanma süreci içine girildiğini belirterek, turizmde yeniden yüzde 70-80’lik doluluk oranlarının görüldüğünü ifade eetti.
7 Eylül 2017 Perşembe 10:09

 
Boğaçayı Projesi'ne Cumhurbaşkanı onayı
Antalya’nın yaşam kalitesi ve turizm cazibesini arttıracak Türkiye’nin en büyük projelerinden olan ve 927 kilometrekarelik bir havzayı içeren Boğaçayı Projesi, özel Bakanlar Kurulu Kararı Cumhurbaşkanımız tarafından bizzat imzalanarak onaylandı. Karar 18.08.2017 tarihli mükerrer resmi gazetede yayımlandı.
21 Ağustos 2017 Pazartesi 16:05

 
Müzik kullanım bedelleri sıkıntı yaratıyor
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Baran, Müzik Meslek Birlikleri’nin açıkladığı müzik kullanım bedellerinin yüksekliği nedeniyle özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını söyledi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 10:57

 
''Turizm alanı hiç kimsenin siyasi malzemesi olmamalı''
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Alman Focus Dergisi’ne yaptığı açıklamada söylediği “Türkiye’ye gelmeyin” şeklindeki açıklamaları ile ilgili, ''Turizm alanı hiç kimsenin siyasi malzemesi olmamalıdır. Ayrıca buna kimsenin de hakkı yoktur. Milyonlarca turizm profesyoneli, sektörümüzün gelişmesi için, alın teri dökmüş ve bu işe ömrünü vermiştir'' dedi.
15 Ağustos 2017 Salı 21:21

 
"Bayram tatilinin uzaması turizm açısından isabetli olur"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayram tatilinin uzaması turizm açısından isabetli olacağını söyledi.
11 Ağustos 2017 Cuma 14:57

 
ATTAL Başkanı Jean Abboud İstanbul’a geldi
Lübnan Seyahat Acentaları Birliği (ATTAL) Başkanı Jean Abboud, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile buluştu.
8 Ağustos 2017 Salı 00:00

 
QTA Başkanı Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret etti
Quality Travel Alliance (QTA) Başkanı Thomas Bösl, TÜRSAB'ı ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
3 Ağustos 2017 Perşembe 10:46

 
Turizmci Kadir Uğur'dan Bakan Kurtulmuş'a mektup
Bentour Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Uğur, yeni Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş'a hitaben mektup yazarak, sektörün içerisinde bulunduğu sorunları dile getirerek tavsiyelerde bulundu.
21 Temmuz 2017 Cuma 11:31

 
Sezgin, ''Bursa'nın turizmdeki payı artmalı''
Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmede, Bursa’nın turizmdeki payının arttırılması gerektiği gerektiğini söyledi.
13 Temmuz 2017 Perşembe 15:47

 
Güçlü TÜRSAB hareketi büyüyor
“Güçlü TÜRSAB Güçlü Türkiye” mottosuyla kurulan Güçlü TÜRSAB Platformu yurt genelinde binlerce acentaya ulaşarak büyümesini sürdürüyor. Güçlü TÜRSAB Platformu Kurucusu ve TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin yapı taşını oluşturan turizm ve seyahat acentalarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.
10 Temmuz 2017 Pazartesi 15:30

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Bağ Yolu Projesi Urla'yı turizmde ayağa kaldırdı
Urla Şarap Üreticileri ve Bağcılık Derneği Başkanı olan Can Ortabaş, Urla'yı yeniden turizmde ayağa kaldıran Bağ yolu projesini anlatarak "Bu proje benim 20 yıllık rüyamdı. Projemizin üzerinden tam bir yıl geçti. Bu sürede bölgedeki 7 bağı 150 bin kişi gezdi. Hedefimiz ise yıllık 250 bin kişi" dedi.
16 Haziran 2017 Cuma 00:11

 
Alaçatı sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin önemli bir değeri
Alaçatı Turizm Derneği Başkanı Celal Bayraktaroğlu, Alaçatı’nın sadece İzmir’in değil, Türkiye’nin önemli bir değeri olduğunu belirterek hem işletmeler ve oteller hem de ziyaretçiler tarafından özenle korunması gerektiğine dikkat çekti.
7 Haziran 2017 Çarşamba 11:25

 
Bayındır: ''Yatırımcılar Diyarbakır’a geri dönecek''
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Diyarbakır’a giden TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Diyarbakır'a yönelik bir haksız ve yanlış algının olduğunu belirterek, "Muhakkak yatırımcılar da bunun farkına varacaklar ve geri dönecekler" dedi.
25 Mayıs 2017 Perşembe 15:48

 
Cıngı, ''Dağlarımız çok büyük kış turizm potansiyeline sahip''
Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı, Ülkemizde bulunan dağların çok büyük kış turizm potansiyeline sahip olduğunu söyleyerek, Türkiye’de Dünya’daki turizm çeşitlenmesine beşiklik edebilecek çok fazla değerin olduğunu belirtti.
23 Nisan 2017 Pazar 00:00

 
Turizm Bakanı Avcı'dan DOKTOB'a büyük moral
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB), Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, Hintliler için vize kolaylığı, THY ile ulaşımda indirim ve tanıtım konularında söz aldılar.
21 Nisan 2017 Cuma 12:31

 
Kemeraltı turizme kazandırılıyor
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, tarihi Kemeraltı Bölgesi’ni ayağa kaldıracaklarını, turizme kazandıracaklarını söyledi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 00:00

 
Demirtaş’tan THY’ye “İzmir ve Ege’yi uçurun”
Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı M. İlker Aycı’yı ziyaret eden İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmir’i uçurun” dedi.
29 Mart 2017 Çarşamba 01:00

 
Hasan Erdem, TÜRSAB başkan adaylığını açıkladı
''Güçlü TÜRSAB” sloganı ile ilk TÜRSAB Başkan adaylığını açıklayan Selam Tur’un sahibi Hasan Erdem “Acenteler yalnız bırakıldı” dedi.
3 Mart 2017 Cuma 22:02

 
Demirtaş: ''Turizmde birlikte zorlukları aşacağız''
İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, zor günler geçiren turizm sektör temsilcilerine ‘moralinizi bozmayın’ diyerek, ''Terör belası 2016’da peşimizi bırakmadı. 2017 yılı Ocak ayında Reina Saldırısı, İzmir’deki Adliye Binasına saldırı derken, sektör 2017 yılına da moralsiz başladı. Ama umutsuz olmayı doğru bulmuyorum Ne yapmamız gerekiyor bunları konuşalım. Güçbirliği yaparak hep birlikte, zorlukları aşacağımıza inanıyorum” dedi.
1 Mart 2017 Çarşamba 14:26

 
Türkiye'nin tanıtımının can simidi: Dizi filmler
TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 'Ülkemizin tanıtımı dizi filmlerimiz aracılığıyla da yapılırsa hedefe daha kolay ulaşılır. Film ve diziler turizm alanındaki hedefe ulaşmada önemli bir fırsattır'' dedi.
24 Şubat 2017 Cuma 09:09

 
"Yerel yönetimler turizme daha fazla yatırım yapmalı''
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ''"Yerel yönetimlerin turizme çok daha fazla yatırım yapması, tanıtım yapması gerekiyor" dedi.
24 Şubat 2017 Cuma 07:16

 
Dünyanın En Büyük Turizmcileri Beyoğlu'nda Buluştu
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı için dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen 20 kişilik hosted buyer ekibini Beyoğlu’nda misafir eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “iş hedefli, iş merkezli ve ülkemize turist taşıyacak ve ticari kapasitelerini arttıracak bu aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyacı var.” dedi.
22 Şubat 2017 Çarşamba 15:36

 
''Eğitimli insan gücü sağlık turizminde önemli avantaj''
Türkiye Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Enginer Birdal, son yıllarda, ülkemizin de gelişmiş ülkelerdeki nitelikli sağlık hizmetleriyle rekabet edebilecek düzeye geldiğini belirterek, ''Ülkeye dünyanın dört yanından tedavi amacı ile turistler gelmektedir. Ülkenin coğrafi konumu ve sağlık sektöründeki yetişmiş ve eğitimli insan gücü sağlık turizminde Türkiye'nin önemli avantajları arasında yer almaktadır'' dedi.
21 Şubat 2017 Salı 12:03

 
Budak: “Hükümet acilen turizme bakmalı”
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türk turizminin iki lokomotif şehri İstanbul ve Antalya’nın 2017 yılına iyi başlamadığını belirterek; “2017 için de olumlu sinyaller gelmiyor. Hükümet acilen kendi ajandasını bırakıp, turizme, Türkiye’ye bakmalı” dedi.
9 Şubat 2017 Perşembe 07:05

 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, turizmde yeni politikayı açıkladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Sektör Temsilcileri ile Buluşma toplantısında yeni politikaları açıkladı.
2 Şubat 2017 Perşembe 14:12

 
Otellerde her gün 6 bin 322 yatak boş kaldı
Adana’da bulunan 57 otelin 2016’daki doluluk oranlarının istenilen düzeylerde gerçekleşmediği belirtilerek, otellerde ihtiyacın tam 4 katından fazla yatak bulunduğu bildirildi.
26 Ocak 2017 Perşembe 12:42

 
TÜROB, Kuzey Avrupa Pazarı'nda
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Hollanda'da başlayan 2017 fuar trafiğine, Finlandiya'da devam ediyor.
17 Ocak 2017 Salı 01:02

 
İşler’den konaklama tesislerine 21 Ocak uyarısı
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, kimlik bildiriminde bulunmaları zorunlu konaklama tesislerinin sorumlu işleticilerini uyardı. İşler, tesislerin genel bilgi, belge ve kayıtları bildirmek üzere genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine bağlanmak için gerekli işlemleri 21 Ocak 2017 gününe kadar tamamlamaları gerektiğini hatırlattı.
16 Ocak 2017 Pazartesi 10:31

 
Turizmde “Milli seferberlik” beklentisi
Türkiye’de son yıllarda hızla artan terör olayları turizm sektörünü 2017 yılında da umutsuzlaştırıyor. Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, BTSO Başkanı İbrahim Burkay’ı ziyaretinde, turizm sektörüne yönelik milli seferberlik başlatılması gerektiğini söyledi.
5 Ocak 2017 Perşembe 16:48

 
Turist rehberleri vefa bekliyor
ADRO Başkanı İsa Akdağ, turist rehberlerin turizme verilen destek paketinden yararlanması gerektiğini söyledi.
5 Ocak 2017 Perşembe 09:07

 
Okutur: ‘’Türkiye turizmde terör tuzağına düşmemeli’’
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmeciler Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur, ülkemizin anarşi ortamına çekilerek ekonomik olarak kalkınmasının yavaşlatılmak istendiğini ancak Türkiye’nin bu oyunlara gelmeyeceğini söyledi.
4 Ocak 2017 Çarşamba 10:32

 
Budak, ''Turizmde risk ve kriz yönetimi oluşturulmalı''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, turizmde “geliyorum diyen krizin” yaşandığını, etkin önlemler alınmaması nedeniyle Ocak-Kasım döneminde yabancı turist kaybının 10.7 milyona çıktığını belirterek, “2017 yılında kaybın daha da büyümemesi için acilen risk ve kriz yönetimi oluşturulmalıdır” dedi. Budak, sanayici ve esnaflarla birlikte turizmcilerin de destek beklediğini, 4.7 milyon turist kaybeden Antalya için özel destek paketi oluşturulması gerektiğini söyledi.
30 Aralık 2016 Cuma 01:00

 
Çetin, ''Antalya ekonomisi 2016'da yüzde 20 küçüldü''
ATSO Başkanı Davut Çetin, Antalya ekonomisinin ülke ekonomisine nazaran çok daha çalkantılı bir dönemden geçirdiğini belirterek, ''Antalya ekonomisinin 2016’de %20 dolayında küçüldüğünü tahmin ediyoruz'' dedi.
26 Aralık 2016 Pazartesi 16:34

 
EXP0 2016 Türkiye ve Antalya'ya ağır fatura çıkardı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, EXPO 2016 Antalya Fuarı’nın başarılı bir proje olmadığını iddia ederek, ‘’Geliri, giderinin yüzde 1'i düzeyinde kalan bir projenin başarılı olduğunu söylemek mümkün değildir. Türkiye ve Antalya'ya EXPO 2016 ile ağır bir fatura çıkarılmıştır" dedi.
24 Aralık 2016 Cumartesi 12:16

 
TSK: ''Kayseri'deki patlamada 13 personelimiz şehit oldu''
Genelkurmay Başkanlığı, Kayseri Komando Tugay Komutanlığından izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı araç saldırısında 13 kahraman personelin şehit olduğunu, 48 kahraman personelin de yaralandığını açıkladı.
17 Aralık 2016 Cumartesi 12:14

 
Radisson Blu Airport Hotel İstanbul'a yeni müdür
Radisson Blu Conference & Airport Hotel İstanbul'a Fercan Başkan Genel Müdür olarak atandı.
5 Aralık 2016 Pazartesi 12:49

 
Eroğlu, ‘(Hedef 4 Mevsim Uludağ) çalıştayı gerçekleştirelim'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ‘dünyanın turizm merkezi’ dediği Uludağ’ın vizyonu ve turizmi için 2017 yılında ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayının gerçekleştirilmesini istedi.
3 Aralık 2016 Cumartesi 01:00

 
Dahaoğlu, ''2017'de ötelenen beklentilerimize ulaşacağız"
ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, "Alanya, Polonya pazarında büyük ilgi gören bir destinasyon. 2017'de ötelenen beklentilerimize ulaşacağız" dedi.
26 Kasım 2016 Cumartesi 04:17

 
İşler: Günübirlik kiralanan evlere ilişkin düzenleme olumlu
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, güvenliği tehdit eder hale gelen günübirlik kiralanan evlerin kayıt altına alınma çabalarını olumlu bulduklarını söyledi.
22 Kasım 2016 Salı 17:00

 
“Türkiye turizmine ve Kapadokya’ya inancımız sürüyor”
Turizm yatırımlarına devam eden Dorak Holding, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott markasını da bünyesine kattı. Marriott Hotel Kapadokya 2017 yılının 3. çeyreğinde misafirlerini ağırlamaya başlayacak.
22 Kasım 2016 Salı 16:55

 
CHP'li Budak, ''Turizm çöktü işsizlik rekor kırdı''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, 2016 yılında ağır bir kriz yaşayan turizmde, 2017 için de ilk sinyallerin olumlu gelmediğini, erken rezervasyon rakamlarının moralleri bozduğunu belirterek, “Erken rezervasyonlarda yaprak kımıldamıyor. Türkiye’nin imajıyla ilgili önemli sıkıntılar var. Özel bir bütçe ile etkin bir tanıtım atağına başlanması gerekiyor” dedi.
17 Kasım 2016 Perşembe 23:38

 
Ege'nin turizm potansiyeli dünyaya toptan pazarlanmalı
Yaşar Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Prof. Dr. İge Pırnar, Ege'nin turizmden hak ettiği payı alabilmesi için tüm Ege Bölgesi'ni kapsayan bir turizm destinasyonu güç birliğinin gerektiğini söyledi.
15 Kasım 2016 Salı 01:00

 
Kruvaziyer turizmi eridi, havayolu inişte
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği'nin (ETİK) yayınladığı rapor, sürekli kan kaybeden ülke ve İzmir turizmindeki çöküşü ortaya koydu. Kruvaziyer turizmin eridiği, havayolu girişlerinin inişe geçtiği İzmir turizmi son üç yılda 682 bin 468 turist kaybetti. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve ETİK Başkanı Mehmet İşler, “Turizm sektörü eriyor. Durum vahim. Acil önlemler alınması, sektörün desteklenmesi gerekiyor” dedi.
10 Kasım 2016 Perşembe 11:53

 
Turizmcinin umudu körfezden gelecek Arap turistte
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ''Turizmde yaşadığımız sıkıntıları körfez ülkelerinden gelecek turist ile azaltabiliriz” dedi.
9 Kasım 2016 Çarşamba 01:00

 
UFTAA'nın Kongresi'ni prontoMICE DMC organize edecek
prontoMICE DMC, yurt içi ve yurt dışında önemli organizasyonlara imza atmaya devam ediyor. Kurumsal etkinliklerin Türkiye'deki en bilinen markası haline gelen prontoMICE DMC, 25-26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek olan "UFTAA 50. Yıl Jübile Kongresi"ni organize edecek.
8 Kasım 2016 Salı 09:44

 
MENA Zirvesi'ne katılan turimciler Kaleiçi'ni gezdi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri Zirvesi için Antalya’da bulunan seyahat acente CEO ve Genel Müdürleri ve gazetecilerle tarihi Kaleiçi’ni gezdi.
3 Kasım 2016 Perşembe 01:00

 
Kumar, ''Türkiye en önemli turizm destinasyonlarından biri''
TÜRSAB’ın temas ve çalışmaları sonucunda; 25 – 26 Kasım 2016 tarihlerinde İstanbul Hilton Bosphorus Hotel’de düzenlenecek olan UFTAA (Dünya Seyahat Acentaları Birlikleri Federasyonu) Altın Jübile Kongresi öncesindeki Basın Toplantısı, 31 Ekim 2016 Salı Günü TÜRSAB Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi. UFTAA Başkanı Sunil Kumar, Türkiye’nin dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından biri olduğunu söyledi.
1 Kasım 2016 Salı 19:03

 
Budak, ''Tanıtım bütçesi 5 kat artırılmalı''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, ''Türkiye imajını olumluya çevirmek için tanıtım bütçesi 5 kat arttırılarak, özellikle Avrupa Birliği ülkelerinde ciddi, kapsamlı bir kampanya yürütülmeli. AKP Hükümeti artık rehavetten çıkıp adım atmalıdır. Aksi durumda Türkiye turizmi ağır bir yara alacaktır.” dedi.
1 Kasım 2016 Salı 18:56

 
Boztaş “Turizmde pazar ve ürünü çeşitlendirmemiz gerekiyor”
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, turizmde Pazar ve ürünü çeşitlendirmek için çaba gösterdiklerini belirterek, “Turizmdeki alternatif pazarlarla bu riski ortadan kaldırmaya çalışıyoruz'' dedi.
25 Ekim 2016 Salı 04:56

 
İsa Akdağ: '‘Türkiye’nin büyümesi birilerini korkuttu’'
Adana Bölgesel Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, Türkiye’nin başta turizm olmak üzere bir çok sektörde hızlı büyümesinin birilerin korkuttuğunu söyledi.
23 Ekim 2016 Pazar 10:47

 
Çağlar: "Türk dizileri bu yıl da MIPCOM'da yok satacak"
İTO Başkanı İbrahim Çağlar, "Türk yapımları; dizi ve sinema filmlerinin, eğlence içeriklerinin pazarlandığı MIPCOM’da bu yıl da yok satacak" dedi.
17 Ekim 2016 Pazartesi 15:17

 
Turizmin lokomotif illerinin 9 aylık turist kaybı 8.7 milyon
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Türkiye turizminin lokomotif illeri İstanbul, Antalya, Muğla ve İzmir’de Ocak-Eylül döneminde turist kaybının 8.7 milyon düzeyine çıktığını belirterek, “Yabancı turistlerin Türkiye’deki harcaması 100 dolar daha ucuzlamasına rağmen, turist sayısının düşmesi, işsizliğin, yoksulluğun büyüyeceği anlamına geliyor. AKP gereken dersleri çıkarmazsa, fatura çok daha büyür” dedi.
14 Ekim 2016 Cuma 00:00

 
İzmir İstanbullu turiste ne kadar hazır?
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Danışma Kurulu Başkanı Abdülaziz Ediz, “İzmir-İstanbul arasının 3, 5 saate indirecek olan otoyolun 2018 sonu, 2019 başında tamamlanacak. İzmir İstanbullu turiste ne kadar hazır?” diye sordu. Ediz, “Alaçatı İstanbullular’a teslim edildi. Aynı süreci yaşamamak için İzmir acilen hazırlık yapmalı” görüşünü dile getirdi.
11 Ekim 2016 Salı 10:32

 
Budak, ''Turizm için OHAL değil ortak akıl gerekli''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanı’nın krizle ilgili “rehavet” itirafından sonra, Hükümetin hazırladığı 2017-2019 Orta Vadeli Programı’nın da turizmdeki çöküşün itirafı niteliğinde olduğunu belirtti.
10 Ekim 2016 Pazartesi 12:01

 
Budak, ''Turizm milli mesele''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, uyarıların dinlenmemesi nedeniyle turizmde 2016 yılında büyük kayıplar yaşadığını, bugün için turist kaybının 9 milyon düzeyinde olduğunu, ders çıkarılmaması durumunda 2017’de daha büyük kayıplar ortaya çıkma potansiyeli bulunduğunu belirterek, “Biz turizmi milli bir konu olarak görüyoruz. 2017 için derhal harekete geçilmeli. TBMM Turizm Komisyonu’nda bu konuları görüşmeliyiz” dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 16:05

 
Fransa pazarı 2017 yılı için umut vaat etmiyor
Türkiye’ye geçmiş yıllarda bir milyonun üzerinde turistin geldiği Fransa pazarı Türk turizmcilere 2017 yılı için umut vermedi. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkan Yardımcısı Şinasi Akçay, güvenlik kaygısıyla Türkiye’ye gelmeyen Avrupalı turistin İspanya’ya, adalara, Yunanistan’a, Hırvatistan’a, Portekiz’e dağıldığını söyledi.
30 Eylül 2016 Cuma 12:03

 
MB: Turizm gelirlerinde düşüş ekonomide ivme kaybını getirdi
Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi’nin eylül ayı olağan toplantısına katılarak bir konuşma yaptı. Çetinkaya, turizm gelirlerinde düşüşün kısa vadede ekonomide ivme kaybını getirdiğini söyledi.
28 Eylül 2016 Çarşamba 16:52

 
Rusya ile turizm 2018 sonrasında patlar
Türkiye-Rusya ilişkilerinde yeni dönem başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in St. Petersburg buluşmasıyla iki ülke arasında açılan yeni sayfa neler getirecek? KPMG Rusya ve CIS Ülkeleri Türk Masası Başkanı ve Sorumlu Ortak Murat Karakaş, kırılma sonrası Türk-Rus ilişkilerini değerlendirdi. İki ülke için de önem arz eden 4 ana sektörü nelerin beklediğini anlattı.
22 Ağustos 2016 Pazartesi 11:18

 
Bursa sağlık turizminde ilk 3’ü hedefliyor
Bursa Sağlık Turizmi Derneği Başkanı Prof. Dr. Sedat Demir, “Bir turist ortalama 900 dolar, sağlık turisti ise 10 bin dolar gelir bırakıyor. Bursa olarak 2017‘de sağlık turizmi gelirimizi 30 milyon dolar hedefliyoruz” dedi.
19 Ağustos 2016 Cuma 17:06

 
Uçak biletinde mükerrer kabusu
Mükerrer uçak bileti satın alınması ile yaşanan sorunları değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “firmalar, bu konuda bir düzenleme olmamasını fırsat bilmektedir” dedi.
15 Ağustos 2016 Pazartesi 00:34

 
Erdem’den Ulusoy’a: “2017’de Türkiye’ye uzaylılar mı gelecek”
Güçlü TÜRSAB Platformu Sözcüsü Hasan Erdem, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un krizin aşılmasından sonra “2017 turizmde altın yıl olacak” beyanatına karşılık vererek, “TÜRSAB yönetimi 2016 yılı turizm sektörü krizinde sınıfta kaldı. Krizin aşılması için en ufak bir adım dahi atmadı. Binlerce sektör temsilcimiz mağdur oldu, sektörümüzün milyonlarca lira zarar gördü. Ama Başaran Ulusoy bunları görmedi. Bugün ise 2017 altın yıl olacak diyor. Soruyorum; “2017 yılında ülkemize uzaylılar mı gelecek?” dedi.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:45

 
Erzurum'da ''Kış Turizmi Zirvesi''
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kış turizmi uzmanlarıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Kars Kış Turizmi Koridorunun Geliştirilmesi Projesi’ni konuştu.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:33

 
KKTC ve Karadeniz'de turizm artacak
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tanıtım Etkinliği’nin açılışına katılmak üzere Ordu’ya gelen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 03:40

 
Alman QTA-RTK Başkanı Bösl:''Türkiye'yi yeniden tanıtın''
Alman QTA-RTK Başkanı Bösl: Asıl kayıp ciroda, müşteride değil. Alman toplumuna Türkiye’yi yeniden tanıtın'' dedi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 15:57

 
Bağlıkaya, ''Başkana bakın. Konu turizm olunca listede yok''
Detur Grup Başkanı Firuz Bağlıkaya, ''Kasaba siyaseti yapan başkana bakın. Konu turizm olunca listede yok.. Onun turizmle alakalı birisi olmadığını, turizm ile ilgili söyleyeceği birşeyinin olmadığını belli seviyenin üstündeki kamu görevlileri de biliyor ve ona göre davranıyor'' dedi.
11 Ağustos 2016 Perşembe 11:05

 
Antalya’da Erdoğan-Putin Zirvesi Mutluluğu
ATSO Başkanı Davut Çetin, Rus mevkidaşlarını, A Milli Takımımızın 31 Ağustos’ta Rusya Milli takımı ile Antalya’da yapacağı dostluk maçına davet edecek.
10 Ağustos 2016 Çarşamba 17:48

 
Putin, ''Türkiye'ye charterler yakın zamanda başlayacak''
Rusya Başkanı Putin, güvenliğin sağlanması durumunda Türkiye’ye charterlerın yakın zamanda başlayacağını açıkladı.
10 Ağustos 2016 Çarşamba 09:38

 
Çağlar, ''Yeni dönem Rusya ile ticaretimize olumlu yansıyacak''
İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar, "Yeni dönemin kısa vadede Rusya ile ticaretimize olumlu yansıyacak olmasından mutluyuz'' dedi.
10 Ağustos 2016 Çarşamba 09:22

 
Bodrum değerini daha da artıran bir destinasyon
Türk-İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği (TISAB) Başkanı Hüseyin Samsunlu, Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı da olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a yaptığı ziyarette, Bodrum ile İsviçre arasındaki turizm potansiyelini değerlendirdi.
8 Ağustos 2016 Pazartesi 13:09

 
BTA’nın sekizinci ülkesi Hırvatistan oldu
TAV Havalimanları’nın iştiraki BTA, Zagreb Havalimanı’nda yiyecek içecek noktalarının işletmesi için açılan ihaleyi kazanarak operasyona başladı. Havalimanında yedi noktayı devralan BTA, 2017’de yeni açılacak terminalle birlikte toplam 16 noktayı işletecek.
2 Ağustos 2016 Salı 00:23

 
Budak, ''6 ayda turist kaybı 4 milyonun üzerinde''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, turizmde 6 aylık yabancı turist kaybının 4 milyonun üzerine çıktığını belirterek, "Turizmde geçen yıla göre kayıp yüzde 28 boyutuna çıktı. Türkiye'ye 4.1 milyon daha az turist geldi. Bunun mali faturası 8 milyar dolar düzeyindedir" dedi.
29 Temmuz 2016 Cuma 07:42

 
BM Dünya Turizm Örgütü'nden 'Türkiye'ye gidin' mesajı
Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü Başkanı Taleb Rifai, FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından Türkiye'ye tam desteğini iletti ve turistlere dönük "Türkiye'ye gidin" mesajı verdi.
23 Temmuz 2016 Cumartesi 18:31

 
Beyoğlu ile Dubrovnik Arasında Turizmde İş Birliği
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Dubrovnik Belediye Başkanı Andro Vlahusic’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede Dubrovnik ile Beyoğlu arasında turizmin ve ticaretin geliştirilmesi için işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
21 Temmuz 2016 Perşembe 11:08

 
OHAL ilan edildi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasanın 120. maddesi uyarınca tüm ülkede 3 ay süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.
20 Temmuz 2016 Çarşamba 23:38

 
Tatili iptal olan kamu personelleri iade alabilir
Adana Barosu Tüketici Hakları Komisyonu Başkanı Av. Turgay Mumcuoğlu, yıllık izinleri iptal olan kamu çalışanlarından paket tur alanların sözleşmeden dönme haklarının olduğunu söyledi.
20 Temmuz 2016 Çarşamba 15:47

 
Demokrasiye karşı darbe girişimi
TSK içinde bir grubun TSK yönetimini ele geçirerek başlattığı darbe girişimi nedeniyle Türkiye dün geceyi ayakta geçirdi. Darbe girişimine karşı yurdun dört bir yanında vatandaşlar sokaklara çıktı.
16 Temmuz 2016 Cumartesi 13:40

 
Budak, “Rusya'dan 2 milyon turist beklemek hayalcilik''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, AKP’nin hatalarının turizm ve bağlantılı tüm sektörlerde ağır bir krize neden olduğunu belirterek, “AKP, Rusya’dan sonra, sorumlusu olduğu siyasi afetin işsiz bıraktığı turizm çalışanlarından, kepenk kapatan esnaftan ve üreticilerden de özür dilemeli, zararlarını tazmin etmeli” dedi.
15 Temmuz 2016 Cuma 13:22

 
ADRO'dan rehber istihdamı için çözüm önerisi
ADRO Başkanı Akdağ, ‘’Turistlere müze ve ören yerlerinde ister münferit olsun ister grupla olsun rehberle gezme zorunluluğu getirilmeli’’ dedi.
14 Temmuz 2016 Perşembe 09:50

 
ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, 'Bayram tatili çileye döndü.!'
Mersin'de dokuz günlük bayram tatili nedeniyle trafik yoğunluğunun devam ettiği Mersin-Erdemli-Silifke-Anamur yolu adeta tıkandı. Adım adım ilerleyen trafikte tatilciler yorgun düştü. Tatilcilerin bayram keyfi ise zehir oldu. ÇUKTOB Başkanı Murat Demir, “Otobanın Taşucu’na kadar ivedi bir biçimde uzatılması şart olmuştur ve tüm yetkililer acil kriz masası etrafında toplanmalılar" dedi.
9 Temmuz 2016 Cumartesi 01:15

 
Bursa Turist Rehberleri Odası olağanüstü seçime gidiyor
Bursa Turist Rehberleri Odası’nın 11 Temmuz’da yapılacak olağanüstü seçimi öncesi adaylığını açıklayan Denizhan Sezgin, ekibiyle birlikte yaptığı toplantıda projelerini açıkladı. BURO Başkan Adayı Denizhan Sezgin,“Bursa turizmini dünya genelinde ön plana çıkarmak ve mesleğimizi ileri taşımak için göreve talibiz“ dedi.
5 Temmuz 2016 Salı 02:46

 
İzmir turizmi için tanıtım atağı başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki turizm potansiyelinin tanıtılması için 12 Temmuz’dan itibaren yurt içine yönelik yeni bir kampanya atağına kalkacaklarını söyledi.
3 Temmuz 2016 Pazar 00:00

 
Boztaş, ''Turizmde son 22 yılın en kötü sezonunu yaşıyoruz''
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, ''Bölge turizminde son 22 yılın en kötü sezonunun yaşandığını vurgulayarak hükümetten esnaflarımıza can suyu olacak müjdeli haberler bekliyoruz'' dedi.
2 Temmuz 2016 Cumartesi 09:33

 
“Rus turistler 1 yıldan önce gelmez”
Yaşar Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü Başkanı Doç. Dr. Gökçe Özdemir, ''Krizden çıkmak zaman alacak, Rus turistler de 1 yıldan önce gelmez'' dedi.
30 Haziran 2016 Perşembe 13:04

 
Erdoğan, ''Turizmle ilgili adımları süratle atma kararı aldık''
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanlığı personeline verdiği iftarda Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le yaptığı telefon görüşmesi ile İsrail'le varılan mutabakatı değerlendirdi.
30 Haziran 2016 Perşembe 02:15

 
Menderes Türel, ''2 bin dolar harcayan turist getirmeliyiz''
Salı Grubu ile iftarda bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’ya kazandıracakları yatırımları ve dev projeleri anlattı. Projelerin Antalya’ya sağlayacağı katkıları ele alan Başkan Türel Antalya’nın her bakımdan değerleneceğini söyledi.
30 Haziran 2016 Perşembe 01:33

 
Rusya’nın planı ve turizmde durum
Rusya’ya ekonomik yaptırımlar konusunda Avrupa ile düşman olmadıklarını belirten Rusya Başkanı Putin, Avrupa ile ortak bir yolda buluşabileceklerini söyledi.
19 Haziran 2016 Pazar 02:59

 
Turizmdeki kayıp Antalya'nın ticaret hayatını olumsuz etkiledi
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya’nın turizmde yaşadığı kaybın tüm ticaret hayatını olumsuz etkilediğini söyledi.
14 Haziran 2016 Salı 03:02

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.211
USD ALIŞ
3.7760
USD SATIŞ
3.7960
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2460
POUND SATIŞ
5.3200
ALTIN ALIŞ
161.6200
ALTIN SATIŞ
162.2800
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur