Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
bakan haberleri
 
Kurtulmuş, '38 milyon turist hedefine ulaşmak hayal değil'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile Vali Münir Karaloğlu Antalya’nın tarihi kent merkezi Kaleiçi’ni gezerek kentin fetih sembolü Korkut Bey Camii’nde incelemelerde bulundu.
17 Ocak 2018 Çarşamba 21:03

 
Arslan, ''Havacılıkta uluslararası arenada söz sahibiyiz''
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Türkiye'nin havacılık alanında dünya yolcu sıralamasında ilk 8, Avrupa'da ilk 3 içinde yer alır hale geldiğini belirterek, "Artık havacılık alanında uluslararası arenada da söz sahibi ülkeyiz" dedi
10 Ocak 2018 Çarşamba 03:59

 
Başbakan Yıldırım, ''32 milyon turist sayısına ulaştık''
Başbakan Binali Yıldırım, Kırşehir AK Parti İl Kongresi'ndeki konuşmasında, 2017'de 32 milyon turist sayısına ulaştıklarını söyledi.
7 Ocak 2018 Pazar 01:00

 
Çavuşoğlu, ''Sağlık turizminde 50 milyar dolara ulaşacağız”
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4’üncü Muhtarlar İstişare Toplantısı’nda muhtarlarla biraraya geldi. Çavuşoğlu, Antalya için eğitim şehri, sağlık şehri, teknoloji şehri, kongre şehri hedeflerini koyduklarını belirterek, “Antalya sadece bir turizm ya da tarıma bağlı kalmamalı. Antalya’nın marka değerini hep beraber yükselteceğiz” dedi.
17 Aralık 2017 Pazar 14:26

 
Kurtulmuş, 'Dört bir tarafında ayrı güzellikleri olan ülkeyiz'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, memleketi Ordu’da, TRT tarafından hazırlanan Ordu Belgeseli’nin tanıtım programına katıldı.
15 Aralık 2017 Cuma 15:19

 
Eroğlu, ''Antalya’da turizmi arttırmak için de çalışıyoruz''
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Antalya programı kapsamında Vali Münir Karaloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. Bakanlığın Antalya’da yaptığı projeler hakkında basın açıklaması yaptı.
12 Aralık 2017 Salı 17:09

 
UFTAA Global Turizm Ofisi TÜRSAB’da açıldı
50 yıldır Dünya Turizm Sektörüne yön veren Dünya Seyahat Acenteleri Birlikleri Federasyonu UFTAA Global Turizm Ofisi açılışı Türkiye Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Numan Kurtulmuş katılımıyla gerçekleştirildi.
10 Aralık 2017 Pazar 15:28

 
TÜRSAB’ta seçim kayyumu işbaşında
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüştü. Yapılan ikili görüşmede konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, seçim kayyumunun Bakanlık tarafından atandığını ve seçimlerin yasal sürede gerçekleşeceğini söyledi.
8 Aralık 2017 Cuma 18:38

 
Bakanlık'tan TÜRSAB Genel Kurulu açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ertelenen TÜRSAB Genel Kurulu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
1 Aralık 2017 Cuma 13:42

 
Bağlıkaya, Turizm Bakanı Kurtulmuş ile Antalya'da görüştü
TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya, Antalya'da düzenlenen 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş ile görüştü.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:09

 
Kurtulmuş, ''Türk turizmi dip noktadan yükselişe geçti''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yapılan 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Türk turizm sektörünün 2016'daki zorlukları geride bıraktığını belirterek, ''Bu yılın 10 ayındaki performansıyla tabiri caizse dip noktadan yükselişe doğru geçtiğini göstermiştir” dedi.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda atama
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine 2 yeni atama yapıldı. Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
25 Kasım 2017 Cumartesi 08:34

 
Bakan Kurtulmuş, Sudan'da Türk Kültür Merkezi açtı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye son dönemlerde Afrika’ya yönelik olarak güzel bir açılım kampanyası yürütüyor. Türkiye’nin dış politikasının önemli unsurlarından birisi bu Afrika açılımıdır.” dedi.
23 Kasım 2017 Perşembe 09:48

 
"Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması
Kültür ve Turizm Bakanlığı "Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. Bakanlığın toplam 36 bin lira dağıtacağı yarışmanın son başvuru günü 1 Aralık.
10 Kasım 2017 Cuma 10:03

 
Kurtulmuş'un moderatörlüğünde 8 bakan turizmcilerle buluştu
Türkiye’nin 3. turizm hamlesi olarak, “Tam Zamanı” sloganıyla başlatılan 3. Turizm Şûrası’nın açılış töreninde “Bakanlar Oturumu” düzenlendi.
2 Kasım 2017 Perşembe 10:13

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı yalanladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bazı basın-yayın kuruluşlarında Perge Antik Kenti’ndeki anıt mezarlara zarar verildiği iddia edilen haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
30 Ekim 2017 Pazartesi 16:23

 
Kurtulmuş, ''Perge antik kentini, dünyaya açmalıyız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla ve Antalya’da ören yerleri, antik kentler ve tatil beldelerini havadan, helikopterle inceledi. Bakan Numan Kurtulmuş: “Antalya’ya gelen yabancı turistlere Perge’yi tanıtmak, Antalya’daki turizmci arkadaşlarımızın da vazifesidir” dedi.
29 Ekim 2017 Pazar 11:01

 
3. Turizm Şûrası için artık ''Tam zamanı''
Türkiye’nin üçüncü turizm hamlesi olarak nitelendirilen 3. Turizm Şûrası artık gün sayıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının “Tam Zamanı” sloganı ile gerçekleştireceği büyük turizm buluşması için son olarak komisyon başkanları bir araya geldi.
26 Ekim 2017 Perşembe 09:37

 
Türkiye’nin 3. Turizm hamlesini Bakan Kurtulmuş, tanıttı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Özellikle içinde bulunduğumuz şartlar bakımından stratejik bir sektör haline gelebilmesi için turizmle ilgili üçüncü evreye, hamle dönemine geçişi bu Şûra ile sağlamayı ümit ediyoruz.” dedi.
25 Ekim 2017 Çarşamba 16:50

 
Turizm Bakanlığı'ndan ''Hasbahçe'' açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bugün bir gazetede yayımlanan ‘Hasbahçe’ye İmar’ başlıklı haberin gerçek dışı olduğunu açıkladı.
13 Ekim 2017 Cuma 15:10

 
Kurtulmuş, ''Kültür Han Projesi'ni hayata geçireceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Osmaniye’nin Kültür Han projesini hızla hayata geçireceklerini bildirdi.
1 Ekim 2017 Pazar 00:00

 
Dışişleri'nden Kuzey Irak'taki vatandaşlara uyarı
Dışişleri Bakanlığı, Kuzey Irak'taki vatandaşlara kalmaları zorunluluk arzetmediği takdirde uçuşlar askıya alınmadan bölgeden ayrılmaları konusunda uyarıda bulundu.
28 Eylül 2017 Perşembe 15:45

 
Kurtulmuş'tan, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “27 Eylül Dünya Turizm Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
26 Eylül 2017 Salı 09:29

 
Dışişleri Bakanlığı'ndan IKBY'ye seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, ''Irak’ın IKBY dışındaki vilayetleri için yapılan yukarıda kayıtlı seyahat uyarısının IKBY kontrolündeki Dohuk, Erbil ve Süleymaniye’yi de içerecek şekilde genişletilmesi uygun görülmüştür'' açıklamasını yaptı.
25 Eylül 2017 Pazartesi 12:34

 
Türkiye’nin Maldivleri ‘Salda Gölü’
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Burdur’un turizm merkezlerinden Salda Gölü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Bu yaz 250 bin kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’nü çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliğini ve bakir halini korumak gerekir” dedi.
25 Eylül 2017 Pazartesi 09:33

 
Kurtulmuş, ''Yıl sonunda 30 milyon turisti aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ‘Herakles Lahidi’nin Antalya Müzesinde sergilenmeye başlaması nedeniyle düzenlenen törende sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıl sonunda Türkiye genelinde 30 milyon turisti aşacaklarını belirten Kurtulmuş, ''Böylece turizmde yeniden toparlanmayı başarmış olacağız. Hedefimiz 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliridir'' dedş.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:00

 
Kurtulmuş, ''Turizmde yaşanan gerileme tersine döndü''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu'da doğa turizminin geliştirilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü belirten Bakan Kurtulmuş, son yıllarda Türk turizminde yaşanan gerilemenin de tersine döndüğünü söyledi.
21 Eylül 2017 Perşembe 15:05

 
Kalkınma Bakanı Elvan, ''Turizmde kişi başı gelir düşük"
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ''Turizmde kişi başına gelir oldukça düşük. Bunu yukarı çekmemiz gerekir. İspanya bir dönüşüm programı uyguladı. Bizde bunu yapabiliriz'' dedi.
15 Eylül 2017 Cuma 09:51

 
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, İrma kasırgası nedeniyle vatandaşlardan Karayipler ve Amerika Birleşik Devletlerinin Florida bölgelerine seyahat etmekten kaçınmalarını istedi.
7 Eylül 2017 Perşembe 16:38

 
KKTC Turizm Bakanı, ''Amacımız Sağlık Turizmi’ni geliştirmek''
KKTC'deki özel sağlık kuruluşlarının yöneticileri Uluslararası Online Sağlık Turisti Yönlendirme Sistemi "Map2heal" eğitimine katıldı. KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, amaçlarının kitle turizmi gelirlerini optimuma çıkartırken sağlık başta olmak üzere kültür, spor gibi turizm türlerini de geliştirmek olduğunu kaydetti.
21 Ağustos 2017 Pazartesi 15:32

 
Müzik kullanım bedelleri sıkıntı yaratıyor
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Baran, Müzik Meslek Birlikleri’nin açıkladığı müzik kullanım bedellerinin yüksekliği nedeniyle özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını söyledi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 10:57

 
KKTC Turizm Bakanı Ataoğlu, yatırımcıları uyardı
KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Ataoğlu: "Kıbrıs'ta birçok yatırımcının yatırım yapmak için aldığı ama yatırım yapmadığı araziler var. Hiç kimse kusura bakmasın, o araziler yatırım için alınmışsa ve uzun yıllardır bu yatırımlar yapılmamışsa, yatırımcılar tarafından pazarlanmaya çalışılıyor ise biz o yatırımları iptal ederiz" dedi.
15 Ağustos 2017 Salı 17:39

 
Tüfenkci, ‘’Bayram tatilini bakanlar kurulunda konuşacağız’’
Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Kurban Bayramı tatilini bakanlar kurulunda konuşacaklarını söyledi.
10 Ağustos 2017 Perşembe 14:21

 
Turizm Bakanı Kurtulmuş’tan flaş bayram tatili açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatili konusunun bakanlar kuruluna gelmesi halinde konuşulabileceğini söyledi.
9 Ağustos 2017 Çarşamba 14:43

 
Ekonomi Bakanı Zeybekci'den tatil açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin tatile değil daha çok çalışmaya ihtiyacının olduğunu söyledi.
9 Ağustos 2017 Çarşamba 12:19

 
Atatürk Havalimanı fuar alanı olacak
Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan üçüncü havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte Atatürk Havalimanı’nın fuar alanı olarak hizmet vereceğini söyledi.
6 Ağustos 2017 Pazar 11:49

 
Kurban bayramı tatili uzayacak mı?
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmaması yönündeki soruya, "Henüz belli olmadı, belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz" yanıtını verdi.
4 Ağustos 2017 Cuma 17:01

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan çirkin iddialara tepki
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Forbes Dergisi'nde, ‘Türkiye'ye seyahat edecek kadınların tehlikede olduğu’ iddia edilen bir makaleye ilişkin yaptığı açıklamada, '' Ülkemize yönelik spekülatif bu yayımlar ve yayınlar farklı amaçlara hizmet etmektedir. Türkiye’nin özellikle kadınlara karşı güvenli olmayan bir ülke, bir destinasyon gibi lanse edilmesi bir süredir koordineli yürütülen algı operasyonlarının başka bir zayıf halkasıdır'' ifadelerine yer verildi.
1 Ağustos 2017 Salı 16:46

 
Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz son derece faydalı oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz bizim için de son derece faydalı oldu. Sektör temsilcileri toplantımızın oldukça yararlı görüşleri ortaya koyduğunu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Bakan Kurtulmuş, turizm sektörü ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 18:00

 
Bakan Kurtulmuş, ''Almanya'dan rezervasyon iptali yok''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, katıldığı NTV canlı yayın programında, Almanya'dan rezervasyon iptallerinin olmadığını açıkladı.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 11:03

 
Kurtulmuş, Türkiye'nin turizm alanında geniş potansiyeli var
Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nda yapılan değişiklikle, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilen Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ilk resmi ziyaret programını memleketi Ordu’ya yaptı. Kurtulmuş, ''Türkiye'nin turizm alanında geniş bir potansiyeli, ciddi bir birikimi de var'' dedi.
23 Temmuz 2017 Pazar 10:29

 
Türkiye'ye seyahat uyarısı haberlerine bakanlıktan açıklama
Kültür ve Turizm Bakanlığı bazı basın-yayın organlarında “Türkiye’ye Seyahat Uyarısı” başlığı ile yer alan ve yabancı yetkililerin açıklamalarına dayandırılan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
22 Temmuz 2017 Cumartesi 00:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda devir teslim
Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim gerçekleşti. Bakanlık görevine getirilen Numan Kurtulmuş görevini Nabi Avcı’dan devraldı.
20 Temmuz 2017 Perşembe 13:59

 
Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Kurtulmuş oldu
Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşmesinin ardından yeni kabineyi açıkladı. Nabi Avcı'nın yerine Kültür ve Turizm Bakanlığı'na Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş getirildi.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 14:49

 
Avcı, “Karkamış Arkeopark uluslararası ziyarete açılacak”
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Karkamış Antin Kenti’nde gerçekleştirilen kazılar için basın toplantısı düzenledi. Avcı, Karkamış Antik Kenti Arkeoparkı'nı, mevsim koşulları ve kazı ekibinin önerileri doğrultusunda 12 Mayıs 2018'de törenle ziyarete açacaklarını söyledi.
7 Temmuz 2017 Cuma 13:54

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Bakanlık’tan ‘’Efes Antik Kenti’’ açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bazı yayın organlarında yer alan Efes Antik Kentinde sünnet düğünü yapıldığına ilişkin haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.
28 Haziran 2017 Çarşamba 15:08

 
Bakan Zeybekci'den Booking.com açıklaması
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, online rezervasyon portalı Booking.com yetkililerini 22 Haziran Perşembe günü kabul edeceklerini açıkladı.
14 Haziran 2017 Çarşamba 12:45

 
Zeybekçi, ''Booking.com Türk turizmi için önemli''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TÜRSAB'ın açtığı dava sonucu Türkiye'deki faaliyetleri yasaklanan online rezervasyon portalı Booking.com'un Türk turizmi için önemli olduğunu söyledi.
18 Mayıs 2017 Perşembe 16:43

 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, TÜRSAB'dan brifing
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜRSAB Genel Merkezini ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ve bazı BYK başkanlarıyla bir araya geldi.
12 Mayıs 2017 Cuma 22:16

 
Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil. Türkiye son bir kaç yıldır deniz kum güneş pazarının dışına çıkarak sahip olduğu bütün turizm potansiyelini devreye aldığı zaman Allah'ın izni ile ilk üçe girmemesi için hiçbir neden yok. Bu büyük potansiyel var'' dedi.
12 Mayıs 2017 Cuma 02:00

 
Zeybekçi, ''İş dünyası için Rusya'ya vize engeli kalktı''
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Rusya ile vize hakkında sorun yaşayan iş dünyasının önündeki engellerin kaldırıldığını söyledi.
4 Mayıs 2017 Perşembe 12:50

 
Turizm Bakanlığı'ndan KHK ile 4 kişi daha görevden alındı
Yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan da 4 kişinin daha görevden alındığı bildirildi.
30 Nisan 2017 Pazar 14:42

 
Rusların vizesiz kalış süresi 90 güne çıkartılıyor
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusların Türkiye'de vizesiz kalış sürelerini 60 günden 90 güne çıkartacaklarını söyledi.
23 Nisan 2017 Pazar 23:44

 
Turizm Bakanı Avcı'dan DOKTOB'a büyük moral
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB), Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, Hintliler için vize kolaylığı, THY ile ulaşımda indirim ve tanıtım konularında söz aldılar.
21 Nisan 2017 Cuma 12:31

 
Avcı, ''Rusya ve Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Rusya’yla uçak kriziyle başlayan mesele büyük ölçüde halloldu, çok iyi göstergeler gelmeye başladığını belirterek, ''kimlik ve vize problemlerinin hallolmasından sonra Ukrayna pazarında ciddi bir genişleme olduğunu ve bunun giderek artacağını da görüyoruz. Dolayısıyla Rusya, Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz'' dedi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 15:33

 
Avcı, ’Turizmde ilk 10 hedefini yakalamış durumdayız’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ITB Berlin Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Türkiye’nin turizmde ilk 10 hedefini şimdiden yakalamış durumda olduğunu söyledi.
9 Mart 2017 Perşembe 15:04

 
Samsun'lu otelciler 2 yılda 10 bin sporcuyu ağırladı
Karadeniz Turistik İşletmeciler Derneği'ne (KATİD) üye Samsun'lu otelciler- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç' a teşekkür ziyaretinde bulundu. KATİD Başkanı Toktaş, “Sayın bakanımızın destekleri ile son iki yılda ulusal ve uluslar arası 35 e yakın spor organizasyonuna ev sahipliği yaptık. Bununla birlikte 10 bine yakın sporcu ağırladık'' dedi.
9 Mart 2017 Perşembe 11:37

 
Avcı, ''Dünyanın iyiliği için 'Türkiye' diyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Dünyanın İyiliği için Türkiye” vecizesinin Şûra’nın parolası olduğunu belirterek, “Dünyanın vicdanı olan Türkiye, yalnız Türkiye değildir. Kültür ve medeniyetimizin üzerinde yükseldiği zemindir. Bizi bir arada tutan ve bir kılan derin manevi bağlar, farklılıklarımızın teminatıdır. Medeniyet tarihinin en parlak sayfalarının yazıldığı Türkiye, dünya kültür mirasının da en kıymettar hazinelerinin ev sahibidir” diye konuştu.
6 Mart 2017 Pazartesi 11:57

 
Budak, turizmi Başbakan'a sordu
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, turizmdeki olumsuz gelişmelerle ilgili soru önergelerine Kültür ve Turizm Bakanı’nın bir yıldır yanıt vermediğine dikkat çekerek, Başbakan Binali Yıldırım’a “Turizmdeki kayıpları önlemek için rehavetten çıkılarak, rutin etkinliklerin dışında bir çalışma yapılacak mı” diye sordu.
2 Mart 2017 Perşembe 03:54

 
Özbekistan Turizm Bakanı'ndan yatırım davet
Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ile görüşen Özbekistan Turizm Bakanı Kurbanovich, ülkede turizmin geliştirilmesi ve otel standartlarının geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.
21 Şubat 2017 Salı 12:28

 
Yıldırım, ‘’Turizm, hizmet sektörü arasında birinci sırada’’
Başbakan Binali Yıldırım, İstanbul Kongre Merkezi'nde başlayan Dünya Turizm Forumu'na katılarak bir konuşma yaptı. Yıldırım, ‘’Turizm sektörü dünyada hizmet sektörü arasında birinci sıraya çıkmış vaziyette’’ dedi.
16 Şubat 2017 Perşembe 16:58

 
Çavuşoğlu, ''Turistler için engelleri kaldırıyoruz''
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valiliği tarafından Mimar Sinan Kongre Merkezi'nde verilen yemekteki konuşmasında, turistler için engelleri bir bir kaldırdıklarını söyledi.
12 Şubat 2017 Pazar 15:16

 
Türkiye ile Filistin arasında kültürel işbirliği
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: "Şimdi Kudüs'te Kültür Merkezini açıyoruz. Şu anda kiralama aşamasında olan Ramallah’ta da bir kültür merkezi açacağız. Böylece Filistin’de iki kültür merkezi açmış olacağız"
8 Şubat 2017 Çarşamba 16:32

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 16 memur ihraç edildi
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni KHK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 16 memur ihraç edildi.
8 Şubat 2017 Çarşamba 12:55

 
Gürsel Baran, ''Ankara sağlık turizminde desteklenmeli''
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ı ziyaret etti. Baran, önemli termal kaynaklara sahip olan Ankara’nın sağlık turizminde de desteklenmesi gerektiğini ifade etti.
2 Şubat 2017 Perşembe 10:59

 
Bakan Avcı'dan erken rezervasyon çağrısı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Vatandaşlarımızın tatil planlamalarını bir an önce yapıp, erken rezervasyonlarla olabildiğince ucuza getirmelerini tavsiye ediyoruz"
15 Ocak 2017 Pazar 01:00

 
Turizmde Rus ve diğer pazarlarla ilgili olumlu sinyaller var
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Avcı, ''Rusya’yla ilişkilerimizdeki düzelme doğrultusunda turizm alanına da olumlu yansımalar olacağını şimdiden görüyoruz. Diğer pazarlarla ilgili de olumlu sinyaller var'' dedi.
11 Ocak 2017 Çarşamba 01:00

 
Çukurova Havalimanı inşaatına en kısa sürede başlanıyor
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Çukurova Bölgesel Havalimanı ile ilgili ihale sürecinin tamamlandığını ve ihaleyi 224 milyon 874 bin liralık teklifi ile kazanan Hazaryol ve Budakyol Ortak Girişim Grubu ile sözleşmenin imzalandığını açıkladı.
3 Ocak 2017 Salı 13:21

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda üst düzey görev değişimi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın etkili isimlerinden biri olan Ali Şahin, müsteşar yardımcılığı görevinden alınarak bakan müşavirliğine atandı.
30 Aralık 2016 Cuma 23:24

 
KKTC'de sağlık turizmi çalıştayı
Sağlık turizmini geliştirme amacıyla tasarlanan Sağlık Turizmini Geliştirme Projesi, “1’inci Sağlık Turizmi Konferans ve Çalıştayı” ile hayata geçiriliyor.
25 Aralık 2016 Pazar 23:17

 
Turizm Bakanlığı'ndan ''Erken Rezervasyon'' uyarısı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt içi ve yurt dışı tatil planı yapacak olan vatandaşları mağduriyet yaşamamaları konusunda bazı konularda uyardı.
24 Aralık 2016 Cumartesi 01:06

 
Turizm Bakanlığı, ‘Kültür’den ayrılsın!
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ayrılma önerisi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Anatolia Turizm Akademisi işbirliğiyle düzenlenen 11. Turizm Eğitimi Arama Konferansı’na damgasını vurdu. Konferansın sonuç bildirisinde, kültür ve turizm arasında kan uyuşmazlığı bulunduğuna dikkat çekilerek, turizmin ilk kurulduğu yıllarda olduğu gibi, “Turizm ve Tanıtma Bakanlığı” adı altında yönetilmesi gerektiği vurgulandı.
12 Aralık 2016 Pazartesi 13:10

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2017 bütçesi kabul edildi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2017 bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
12 Aralık 2016 Pazartesi 00:08

 
Nabi Avcı, ''Turizmdeki sıkıntıyı aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nin açılışında, 2016 yılında dünya genelinde yaşanan olumsuz gelişmelerin Türkiye turizminde de olumsuz etkiler yarattığına değinerek, ''Ülkemiz de bu genel durumdan şüphesiz etkilenmiştir. Ancak tarihi ve kültürel birikimimiz, eşsiz doğal zenginliklerimiz, konaklama sektöründeki mevcut alt yapımız krizleri aşma konusunda her zaman başarılı olan sektörümüz sayesinde ülkemizin önümüzdeki yıllarda eski ritmini tekrar yakalayacağını hatta onu da aşacağına inanıyorum'' dedi.
8 Aralık 2016 Perşembe 22:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yeni atamalar
Kültür ve Turizm Bakanlığı kapsamında yeni atamalar gerçekleşti. Atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 3 ilin Turizm Müdürü değişti.
7 Aralık 2016 Çarşamba 15:28

 
Eroğlu, ‘(Hedef 4 Mevsim Uludağ) çalıştayı gerçekleştirelim'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ‘dünyanın turizm merkezi’ dediği Uludağ’ın vizyonu ve turizmi için 2017 yılında ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayının gerçekleştirilmesini istedi.
3 Aralık 2016 Cumartesi 01:00

 
Çavuşoğlu,"Rusların kimlikle gelmesini istiyoruz.Buna hazırız"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye - Rusya Ortak Stratejik Planlama Grubu 5'inci Toplantısı için Antalya'nın Alanya İlçesi'nde mevkidaşı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. Çavuşoğlu, "Rusların pasaporta bile ihtiyaç olmadan kimlikle gelmesini istiyoruz. Buna da hazırız" dedi.
2 Aralık 2016 Cuma 06:08

 
Bakan Avcı'dan, yakıt desteği açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteğini 2017 için yeniden düzenledi. Bakanlar Kurulunda görüşülerek kabul edilen turizm sektörüne yakıt desteğiyle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı bir açıklama yaptı.
30 Kasım 2016 Çarşamba 13:23

 
''Turist getiren acentalara 6 bin dolar destek vereceğiz''
Başbakan Binali Yıldırım, ''1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında, yani 2017 yılı boyunca dışarıdan turist getiren A grubu seyahat acentalarına uçak başı 6 bin dolar destek vereceğiz'' dedi.
30 Kasım 2016 Çarşamba 04:27

 
Bakan Avcı, ''Charter desteğini 2017'de de sürdüreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresine katıldı.
26 Kasım 2016 Cumartesi 10:17

 
Çavuşoğlu, ‘’Otelcilerimize kolay kredi imkanları sağlayacağız’’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kredi Garanti Fonu’na (KGF) hazine desteği sunarak otelcilere kolay kredi imkanları sağlayacaklarını söyledi.
23 Kasım 2016 Çarşamba 14:42

 
Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya aday''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya adaydır. Mayıs'ta senfonik bir konserle burayı dünyaya tanıtacak bir etkinlik yapacağız." dedi.
20 Kasım 2016 Pazar 12:09

 
Turizmcilere yeşil pasaport
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, turizmcilere de yeşil pasaport verilmesi için girişimlere başladıklarını açıkladı.
18 Kasım 2016 Cuma 10:57

 
Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, ABD'de 8 Kasım 2016 tarihinde düzenlenen Başkanlık seçimlerinin ardından başlayan protesto gösterilerinin ardından seyahat uyarısında bulundu.
13 Kasım 2016 Pazar 01:28

 
3. Milli Kültür Şurası 27 yıl aradan sonra toplanacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Nabi Avcı'nın talimatıyla 3. Millî Kültür Şurası'nın hazırlıklarına başladı.
7 Kasım 2016 Pazartesi 11:13

 
Yıldırım, ''Gümüşhane ve Bayburt'un ortak havalimanı olacak''
Başbakan Binali Yıldırım, Bayburt’ta valilik önünde gerçekleştirilen toplu açılış ve temel atma törenine katıldı. Yıldırım, ''Gümüşhane ve Bayburt'un ortak havalimanı olacak'' dedi.
7 Kasım 2016 Pazartesi 01:04

 
Bakan Avcı, Paris'te turizm sektör temsilcileriyle buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Paris'teki temasları kapsamında ilk olarak bu ülkede faaliyet gösteren ülkemiz turizm sektör temsilcileriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.
28 Ekim 2016 Cuma 13:40

 
Avcı: “Türkiye dünyanın 6. büyük destinasyonu''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Türkiye, pazar sınırlamasına rağmen dünyanın 6. büyük destinasyonu. Pazarımızın yelpazesini genişletirsek, daha yukarı sıralara gelmememiz için hiç bir sebep yok'' dedi.
25 Ekim 2016 Salı 16:57

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı 112 uluslararası fuara katılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2017 yılında katılacağı uluslararası fuarların listesini açıkladı.
20 Ekim 2016 Perşembe 15:13

 
Nabi Avcı, ''Hedefimiz 3 milyar dolar''
“Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı (Health Sumex)” Türkiye’de gelişen sağlık sektörünün nabzını tutmak için, sektörün liderlerini, karar alıcılarını, uzmanlarını ve özel sektör temsilcilerini Ankara’da bir araya getiriyor.
19 Ekim 2016 Çarşamba 17:16

 
Dışişleri Bakanlığı'ndan Irak'a seyahat uyarısı
Dışişleri Bakanlığı, son gelişmeler çerçevesinde Irak’ta bulunan veya Irak’a seyahat etmeyi öngören Türk vatandaşlarına yönelik seyahat ve güvenlik uyarısında bulundu.
18 Ekim 2016 Salı 22:44

 
Bakan Avcı, '‘Turizm pazarını çeşitlendirmek zorundayız’’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin büyük turizm potansiyelinin bulunduğunu belirterek, Türkiye'nin uzun yıllar sektörde daha çok kıyı turizmini ve yaz dinlencesini pazarlayan bir ülke olarak tanındığını, ancak Türkiye'nin sadece bu zenginliklerden ibaret olmadığını söyledi.
16 Ekim 2016 Pazar 12:54

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yeni atamalar
Kültür ve Turizm Bakanlığı kapsamında yeni atamalar gerçekleşti. Atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İki ilin Turizm Müdürü değişti.
15 Ekim 2016 Cumartesi 10:34

 
Budak, ''Turizm için OHAL değil ortak akıl gerekli''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanı’nın krizle ilgili “rehavet” itirafından sonra, Hükümetin hazırladığı 2017-2019 Orta Vadeli Programı’nın da turizmdeki çöküşün itirafı niteliğinde olduğunu belirtti.
10 Ekim 2016 Pazartesi 12:01

 
Antalya'ya gelen turist ortalama 10 gün kalıyor
Antalya'da bulunan Singapur Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Vivian Balakrishnan ve heyeti Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.Türkiye'nin turizm başkenti olduğunu vurgulayan Türel, Antalya'ya gelen turistlerin ortalama 10 gün kaldığını ifade etti.
8 Ekim 2016 Cumartesi 00:24

 
Avcı,'Tur operatörlerinin Türkiye'ye ilişkin beklentileri iyimser'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Görüştüğümüz tur operatörleri 2017’nin 2016’dan daha iyi olacağı konusunda iyimserler” dedi.
7 Ekim 2016 Cuma 14:10

 
Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hollanda’da BM Dünya Turizm Örgütünün Dini Miras ve Turizm Konferansına katıldı.Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip' dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 16:02

 
Ağbal, ''Turizm tek başına büyümeyi yüzde 1 etkiledi''
Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Turizm sektörü tek başına büyüme oranında yüzde 1 aşağı yönde etkili oldu'' dedi.
5 Ekim 2016 Çarşamba 14:22

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur