Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
belediye haberleri
 
Başkan Gül: ''Turizmde şoförler çok önemli''
Kemer Belediyesi’nin öncülüğünde ilçedeki ticari araç şoförlerine yönelik Kişisel Gelişim ve Eğitim Semineri düzenlendi. Seminerde Başkan Gül, “Turist havaalanına iniyor ilk gördüğü insan şoför, ülkesine giderken de en son gördüğü insan yine şoför. Şoförlerin çok önemli ve değerli olduklarını biliyoruz” dedi.
12 Ocak 2018 Cuma 01:05

 
Kongre turizmi için çıta yükseliyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Türkiye genelindeki 7 kongre merkezinden birinin de Bursa’daki Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) olduğunu hatırlatarak, uluslararası kongrelerin Bursa’ya getirilmesi konusunun sadece Büyükşehir’in veya Merinos AKKM yönetiminin değil, tüm Bursa’nın sorunu olduğunu belirterek, Bursa’nın kongre turizminden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla Merinos AKKM’de çıtayı daha da yükseltmeyi amaçladıklarını dile getirerek, Bursa ve Merinos AKKM’yi hem Türkiye’ye hem de dünyaya tanıtmak zorunda olduklarını vurguladı.
26 Aralık 2017 Salı 08:30

 
Bodrum İtalya'da tanıtıldı
Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOTAV), 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında İtalya’nın Rimini kentinde düzenlenen TTG Incontri turizm fuarına katıldı.
21 Ekim 2017 Cumartesi 11:05

 
Ödemiş belediyesi oteli tadilat karşılığı kiraya verecek
Ödemiş Belediyesi, belediyeye ait, otel ve lokantanın, bir bütün halinde turistik tesis olarak düzenlenmesi ve işletilmesi amacıyla otel vasfında, 15 yıl süreyle esaslı tadilat yapımı karşılığı kiraya verecek. İhalenin muhammen kira bedeli 3 milyon 800 bin lira olarak belirlendi.
20 Ekim 2017 Cuma 14:25

 
Booking com'un başardığını biz de hayata geçireceğiz
TÜROB tarafından düzenlenen Geleneksel Öğle Yemeğinde turizmcilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Smart Beyoğlu uygulamamız ile esnafımızın ürününü dijital pazarlama ortamına taşıyarak, Booking com'un başardığını biz de hayata geçireceğiz. Akıllı uygulamalar Türk Turizmi'nin geleceğinin olmazsa olmazıdır” dedi.
25 Ağustos 2017 Cuma 13:37

 
Falezlere yeni halk plajları
Muratpaşa Belediyesi, komşularını falezlerden Akdeniz’nin mavilikleriyle buluşturduğu falez plajlarına Şirinyalı ve Yeşilbahçe mahallerinde yenilerini ekliyor.
17 Temmuz 2017 Pazartesi 13:09

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Kaleiçi’ne davet var
Antalya’da sur duvarlarıyla çevrili tarihi şehir merkezi Kaleiçi’nde Muratpaşa Belediyesi’nin 6 – 9 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceği Kaleiçi Old Town Festivali’nde, 7 sanatçı tarihi kentin 7 farklı noktasında yapacakları enstalasyon çalışmalarıyla “İçeri Gel” diyecek.
3 Temmuz 2017 Pazartesi 15:19

 
İzmir'in tanıtımına yönelik yeni hamle
İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kent turizminin geliştirilmesi amacıyla başlattığı ve desteklediği tanıtım çalışmaları, Türkiye'nin dört bir yanında "İzmir rüzgarı" estiriyor. "İzmir'e Doyamazsın" kampanyasıyla eşzamanlı olarak yürütülen "İşte bu yüzden İzmir" başlıklı kampanya, ülkenin sevilen simalarının İzmir'le ilgili duygu ve düşüncelerini anlatıyor.
27 Haziran 2017 Salı 00:36

 
Sıcaksu, termal turizm için yatırımcıyla buluşuyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin, Sıcaksu – Tabakhaneler Bölgesi’ni termal turizm merkezine dönüştürecek projesinde sona gelinirken, kamulaştırma süreci tamamlanan 22 dönüm alan 20 Haziran Salı günü ihaleyle satışa sunuluyor.
8 Haziran 2017 Perşembe 00:31

 
Kemeraltı turizme kazandırılıyor
Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş, tarihi Kemeraltı Bölgesi’ni ayağa kaldıracaklarını, turizme kazandıracaklarını söyledi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 00:00

 
"Yerel yönetimler turizme daha fazla yatırım yapmalı''
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, ''"Yerel yönetimlerin turizme çok daha fazla yatırım yapması, tanıtım yapması gerekiyor" dedi.
24 Şubat 2017 Cuma 07:16

 
Dünyanın En Büyük Turizmcileri Beyoğlu'nda Buluştu
ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı için dünyanın çeşitli ülkelerinden İstanbul’a gelen 20 kişilik hosted buyer ekibini Beyoğlu’nda misafir eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “iş hedefli, iş merkezli ve ülkemize turist taşıyacak ve ticari kapasitelerini arttıracak bu aktivitelere Beyoğlu’nun, İstanbul’un ve Türkiye’nin ihtiyacı var.” dedi.
22 Şubat 2017 Çarşamba 15:36

 
Başkan Kocadon, TÜRSAB üyeleriyle bir araya geldi
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu üyeleriyle bir araya geldi.
20 Ocak 2017 Cuma 08:03

 
Ümit Uysal, ''Antalya'nın turizm potansiyeli uyuyan dev''
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesine Yolculuğu” çalıştayın açılış konuşmasında UNESCO hedefinin Kaleiçi’ni kentin, bilim insanlarının, yerel ve genel yönetimlerin dikkatinde tutabilecek ve Kaleiçi’ne dikkati geliştirebilecek bir hedef olduğunu belirterek, “Antalya’nın turizmde deniz, kum ve güneş dışındaki potansiyelin hala uyuyan bir dev olduğunu düşünüyorum” dedi.
20 Aralık 2016 Salı 12:05

 
Amaç Antalya'da turizmi 12 aya yayabilmek
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ne yolculuğunun ele alınacağı 17 Aralık Çalıştayı’na ilgili tüm tarafları davet ederken “Kaleiçi’nin UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alması, evleri, sokakları ve hikayeleriyle dünyayla buluşma olanağı sağlayacak. 5 ay değil de 12 ay turizm yapabilmemizin kapılarını aralayacak” dedi.
13 Aralık 2016 Salı 16:21

 
Sakız Belediye Başkanı Vournous, ’2017 kötü geçecek gibi’
Yunanistan’ın Sakız Adası Belediye Başkanı Emmanouil Vournous, 2017’nin turizm sektörü açısından kötü geçecek gibi göründüğünü söyledi.
13 Aralık 2016 Salı 10:58

 
“Gaziantep’i Keşfet” Gerçekleştirildi
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde TÜRSAB ve Hürriyet Gazetesi işbirliğinde Keşfet serilerinin 4.cüsü olan “Gaziantep’i Keşfet” etkinliği 28 Kasım 2016 tarihinde Gaziantep'de düzenlendi.
4 Aralık 2016 Pazar 15:08

 
Eroğlu, ‘(Hedef 4 Mevsim Uludağ) çalıştayı gerçekleştirelim'
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ile Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasındaki makamında bir araya geldi.Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu da ‘dünyanın turizm merkezi’ dediği Uludağ’ın vizyonu ve turizmi için 2017 yılında ‘Hedef 4 Mevsim Uludağ’ çalıştayının gerçekleştirilmesini istedi.
3 Aralık 2016 Cumartesi 01:00

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi Aksu'daki 3 arsasını satıyor
Büyükşehir Belediyesi Aksu ilçesinde bulunan 3 adet taşınmazını 8 Aralık’ta ihaleye çıkarıyor. Arsaların bedelleri 380 bin TL ile 420 bin TL arasında değişiyor.
2 Aralık 2016 Cuma 03:28

 
MENA Zirvesi'ne katılan turimciler Kaleiçi'ni gezdi
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, bu yıl 2’ncisi düzenlenen Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) ülkeleri Zirvesi için Antalya’da bulunan seyahat acente CEO ve Genel Müdürleri ve gazetecilerle tarihi Kaleiçi’ni gezdi.
3 Kasım 2016 Perşembe 01:00

 
Antalya Büyükşehir Belediyesi 4 ilçede 9 arsasını satıyor
Büyükşehir Belediyesi Muratpaşa, Döşemealtı, Manavgat ve Serik ilçelerinde 9 adet taşınmazını 17 Kasım tarihinde ihaleye çıkarıyor. Arsaların ihale bedelleri, 18 bin lira ile 20 milyon lira arasında değişiyor.
1 Kasım 2016 Salı 17:43

 
Güçlü TÜRSAB’tan “Belediyeler turizmden de çekilsin” talebi
Esnaftan sonra turizmciler de Başbakan Binali Yıldırım’dan belediyelerin haksız rekabetine son vermesini istedi. Güçlü TÜRSAB Sözcüsü Hasan Erdem, “Belediyeler ve kamu iktisadi teşekküllerinin TÜRSAB belgeleri iptal edilsin” dedi.
7 Ekim 2016 Cuma 06:00

 
İstanbul'dan Dubrovnik'e turizm köprüsü
Türkiye’nin önde gelen tur operatörleri ile Hırvatistan'ın önde gelen turizmcileri, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Dubrovnik Belediye Başkanı Andro Vlahusic’in öncülüğünde bir araya geldi. Görüşmede iki şehir arasındaki turizmin geliştirilmesi, ortak sosyal ve kültürel projelerin üretilmesi gibi birçok konuda anlaşmaya varıldı.
3 Ekim 2016 Pazartesi 12:08

 
Vezirköprü'ye dev turizm hamlesi
Samsun Büyükşehir Belediyesi yapılan yatırımlar ve turizm hamleleri ile Vezirköprü'nün kaderini değiştirdi. Samsunum-3 gemisi ile kanyonda başlatılan turlar yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu.
18 Eylül 2016 Pazar 12:46

 
Denizin içinde çay kahve keyfi
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Çobanlı iskelesi’nin ucunda bulunan “Çobanlı İskele Kafe” hizmete açıldı.
21 Ağustos 2016 Pazar 11:27

 
Turizmnin başkentinde binaların dış cepheleri boyanıyor
Antalya'da Muratpaşa Belediyesi’nin 114 binayı kapsayan 2’nci etap ‘Bina Cephelerini Sağlıklaştırma ve Boyama Projesi’nde 48 bin litre beyaz ve mavinin farklı renklerinde boya kullanılacak. 18 Temmuz’da Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın ilk fırça boyayı sürmesiyle başlayan çalışmalar 15 Aralık’ta tamamlanacak.
16 Ağustos 2016 Salı 03:30

 
Terme'ye büyük turizm yatırımı
Samsun Büyükşehir Belediyesi, ilçeler bazında en büyük turizm yatırımını Terme ilçesinde gerçekleştirdi. Yapımı tamamlanan projelerle Terme turizmde iddialı duruma geldi.
14 Ağustos 2016 Pazar 00:21

 
Erzurum'da ''Kış Turizmi Zirvesi''
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kış turizmi uzmanlarıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Kars Kış Turizmi Koridorunun Geliştirilmesi Projesi’ni konuştu.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:33

 
KKTC ve Karadeniz'de turizm artacak
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tanıtım Etkinliği’nin açılışına katılmak üzere Ordu’ya gelen KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 03:40

 
Bodrum değerini daha da artıran bir destinasyon
Türk-İsviçre Seyahat Acenteleri Birliği (TISAB) Başkanı Hüseyin Samsunlu, Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı da olan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a yaptığı ziyarette, Bodrum ile İsviçre arasındaki turizm potansiyelini değerlendirdi.
8 Ağustos 2016 Pazartesi 13:09

 
Eyüp-Pierre Loti-Miniatürk arasında teleferik yapılacak
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Eyüp - Pierre Loti - Miniatürk arasında yapılacak modern teleferik projesi için start verdi. Belediye Meclisi, hattın 5 binlik planlarını onayladı.
25 Temmuz 2016 Pazartesi 03:10

 
Beyoğlu ile Dubrovnik Arasında Turizmde İş Birliği
Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Dubrovnik Belediye Başkanı Andro Vlahusic’i ziyaret etti. Yapılan görüşmede Dubrovnik ile Beyoğlu arasında turizmin ve ticaretin geliştirilmesi için işbirliği yapılması kararlaştırıldı.
21 Temmuz 2016 Perşembe 11:08

 
İzmir turizmi için tanıtım atağı başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, kentteki turizm potansiyelinin tanıtılması için 12 Temmuz’dan itibaren yurt içine yönelik yeni bir kampanya atağına kalkacaklarını söyledi.
3 Temmuz 2016 Pazar 00:00

 
Menderes Türel, ''2 bin dolar harcayan turist getirmeliyiz''
Salı Grubu ile iftarda bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’ya kazandıracakları yatırımları ve dev projeleri anlattı. Projelerin Antalya’ya sağlayacağı katkıları ele alan Başkan Türel Antalya’nın her bakımdan değerleneceğini söyledi.
30 Haziran 2016 Perşembe 01:33

 
CHP, turizm sektörü için 10 maddelik eylem planı hazırladı
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, ‘’CHP'li belediyelerimizle turizme katkı vermeye hazırız. 10 maddelik eylem planı hazırladık. Eylem planıyla turizm çalışanına, esnafa, turizmciye destek vereceğiz’’ dedi.
25 Haziran 2016 Cumartesi 12:26

 
Kos Belediye Başkanı Kritsis, Başkan Kocadon'a ziyaret
Yunanistan’ın Kos Adası Belediye Başkanı George Kritsis, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'u ziyaret ederek Bodrum-Kos arasındaki turizm ve ticaret işbirliği ile ortaklaşa düzenlenebilecek kültür ve sanat etkinlikleri konularında fikir alışverişlerinde bulundu.
12 Haziran 2016 Pazar 02:48

 
Alman turizmciler, ''Bodrum bağımsız bir marka''
FTI Group Ceo’su Dietmar Gunz ve Meeting Point Hotelleri Group Ceo’su Roula Jouny, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti.
11 Haziran 2016 Cumartesi 00:00

 
Türel'den, Almanlara ''Tatilinizi Antalya'da yapın'' çağrısı
Antalya’nın tanıtımı için turizm sektörü temsilcileri ile birlikte Almanya’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel,@@terör korkusu nedeniyle Alman misafirlerimizin sayısında da alışılmadık bir düşüşle karşı karşıyayız. İşte bu nedenle bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var” diye konuştu.
27 Mayıs 2016 Cuma 10:43

 
Demircan, ''Beyoğlu kültür ve turizm endüstrisi olacak''
Beyoğlu Sütlüce'de açılan ClarionHotel’in tanıtım toplantısında konuşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Giderek gelişen Beyoğlu artık herkesin gıpta ile baktığı bir oldu. Buraya yapılan yatırımlar Beyoğlu’nu Beyoğlu yapan değerlerdir. Buralara bu yatırımlar yapıldığı sürece Beyoğlu tarihi yapısını koruyarak gelişmeye devam edecek.” dedi.
17 Mayıs 2016 Salı 02:49

 
Falezlerde ücretsiz halk plajı
Antalya Muratpaşa Belediyesi; onayın ardından falezlerde ücretsiz halk plajı çalışmalarına start veriyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Halkımıza verdiğimiz sözü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
13 Mayıs 2016 Cuma 05:18

 
“Turizm ve Barış”ı çizenler ödüllerini aldı
Teması “Turizm ve Barış” olarak belirlenen 7’inci Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’nda yetişkinler kategorisinde Ukraynalı karikatür sanatçısı Olena Tsuranova birinci oldu. Yarışmaya, 67 ülkeden 445 sanatçı toplam 895 eser yolladı.
9 Mayıs 2016 Pazartesi 11:25

 
Kaleiçi Sokaklarında Festival Coşkusu
Antalya Muratpaşa Belediyesi’nce düzenlenen Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali, sokaklara taştı. Yerli ve yabancı ekipler, Kaleiçi sokaklarında festival coşkusu yaşattı
6 Mayıs 2016 Cuma 09:26

 
İpek Yolu Belediyelerinden Avrupa Atağı
İpek Yolu Belediyeler Birliği, Avrupa’ya çıkarma yaptı. İpek Yolu Belediyeler Birliği ve Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan liderliğindeki ekip, Avrupa’daki başarılı yerel yönetim uygulamalarını yerinde inceledi. Kazan, “İyi korunan tarihi dokular, doğru yapılan yerel yönetimcilik ve etkili tanıtım şehirlerin kaderini değiştiren doğru üçleme. Prag’dan Viyana’ya, Münih’ten Karlovy-Vary’e kadar 6 şehirde bunu bizzat yerinde gördük” dedi.
5 Mayıs 2016 Perşembe 23:54

 
Kocadon, ''Bodrum basamakları İngilizlerle beraber çıktı''
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İngiliz turizm acentası yetkilileri ve gazetecilerle bir araya geldiği toplantıda; “Sizlerin İngiltere’de Bodrum’un turizm elçisi olacağınıza inanıyorum. Çünkü Bodrum, turizmde basamakları İngilizlerle beraber çıktı ve onlarla çıkmaya devam edecek” dedi.
3 Mayıs 2016 Salı 11:13

 
Turizm kenti Antalya’da müze atağı
Antalya Büyükşehir Belediyesi turizm kenti Antalya’ya 7 yeni müze kazandırmak için kolları sıvadı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yapacağı 2 yeni müze ile toplamda 9 yeni müze açılacak. Antalya müzeleriyle anılacak.
27 Nisan 2016 Çarşamba 06:19

 
İngilizler bu güne kadar Bodrum turizmine çok katkı verdi
Bodrum Belediyesi ve TAV Havalimanları işbirliğiyle Bodrum’un turizm amaçlı tanıtımı için başlatılan çalışmalar kapsamında Fransızların ardından ilçeye gelen İngilizler, düzenlenen toplantıda Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile bir araya geldi.
26 Nisan 2016 Salı 00:00

 
Bodrum tanıtımda hız kesmiyor
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) nisan ayında Ukrayna, Azerbaycan ve Makedonya'da düzenlenen turizm fuarlarına katıldı.
20 Nisan 2016 Çarşamba 01:02

 
Bodrum Belediyesi'nden Mobil Uygulama
Bodrum Belediyesi tarafından üzerinde titizlikle çalışılan mobil uygulama programı hayata geçirildi.Türkçe, İngilizce ve Rusça olmak üzere 3 dilde hizmet veren ve vatandaşların kullanımına sunulan uygulamaya önümüzdeki günlerde Almanca da eklenecek.
18 Nisan 2016 Pazartesi 00:00

 
Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi. Yaz aylarında yapılacak ihalesinin ardından Eylül ya da Ekim ayında inşaat çalışmalarına başlayıp, dünyanın en iyi sahillerinden birisi haline getirmemiz lazım'' dedi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 09:22

 
Plajlar Yaza Hazırlanıyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, Mudanya’dan Gemlik’e, Karabacebey Boğazı’ndan İznik Gölü’ne kadar tüm sahil bandını yaza hazırlıyor.
16 Nisan 2016 Cumartesi 00:00

 
Denizi kirleten gemiye 58 bin TL ceza
Antalya Büyükşehir Belediyesi Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri, deniz kirliliğine neden olan bir gemiye 58 bin167 TL para cezası uyguladı.
30 Mart 2016 Çarşamba 09:52

 
Gaziantep'in Mozaiklerini Dünya Tanıyacak
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin destekleri ile Gaziantep mozaiklerini dünyaya tanıtmak için 2 yıl sürecek bir proje gerçekleştiren Ortak Nesiller Entegrasyonu (ONE) Derneği, yapılan çalışmalarını basına tanıttı.
8 Şubat 2016 Pazartesi 00:19

 
Bodrum'un tanıtımı için güçler birleştirildi
Bodrum Belediye Başkanlığı ve TAV Havalimanları Holding, Bodrum turizmi için güç birliği oluşturdu. Bodrum'a gelen turist sayısında önemli düşüşler yaşanması üzerine Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve TAV yetkileri, bir dizi toplantı ve durum değerlendirmesinin ardından oluşturulan acil eylem planı için çalışmalara başladı.
20 Ocak 2016 Çarşamba 00:46

 
Samsun’a golf sahası yapılıyor
Samsun Büyükşehir Belediyesi, bu yıl (2016) 250 dönümlük golf sahasını açmayı planlıyor. Golf sahasının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na yetiştirilmesi hedefleniyor.
6 Ocak 2016 Çarşamba 00:20

 
Selanik yılın 12 ayı Türk turistlerin ilgisini çekecek bir kent
Selanik Belediye Başkanı Yannis Boutaris, “Türkler kardeşim, Avrupalılar ortağım. İzmir ile Selanik arasındaki işbirliğini geliştirmek istiyoruz” dedi.
10 Aralık 2015 Perşembe 00:39

 
Turist Rehberleri Gurme ve Gastronomi Uzmanlığı Semineri
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Gaziantep Rehberler Odası işbirliği ile planlanan “Turist Rehberleri Gurme ve Gastronomi Uzmanlığı Semineri” bölgedeki diğer illeri de kapsayarak uygulamaya geçti.
19 Kasım 2015 Perşembe 00:28

 
Bodrum Avrupa'da tanıtılacak
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum’da bu yıl turizm sektöründe yaşanan kayıpların gelecek yıllarda da tekrarlanmaması amacıyla sektör temsilcileriyle bir araya gelerek işbirliği içinde çalışma başlattı.
14 Kasım 2015 Cumartesi 06:38

 
Yeni Foça sahili adeta baştan yaratıldı
İzmir’in önemli tatil beldelerinden Yeni Foça, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı kıyı düzenlemesiyle bambaşka bir çehreye büründü. Büyükşehir Belediyesi plajı, yürüyüş ve bisiklet yolları, seyir terasları ve yeşil alanlarıyla Yeni Foça sahilini adeta baştan yarattı.
19 Ekim 2015 Pazartesi 00:02

 
Kültür ve Turizm Bakanı Topçu: ''İzmir küresel bir markadır''
Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nu ziyaret etti. Topçu’’Türkiye’nin ve dünyanın incisi olan küresel bir marka olmaya en yakın aday İzmir için bakanlık olarak neler yapacağımızı istişare edeceğiz’’dedi.
16 Ekim 2015 Cuma 12:07

 
Turizm cenneti adalarda vergi imtiyazları kaldırılıyor
Yunanistan'da başta Mikonos ve Santorini olmak üzere turizm cenneti adalarda vergi imtiyazları kaldırılıyor.
30 Eylül 2015 Çarşamba 08:27

 
Bursa, ‘Termal Kent` kimliğine kavuşuyor
Bugüne kadar 45 konaklama ve sağlık tesisini termal suyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 5 tesisi daha listeye ekledi. Çekirge’deki 2 otel, 2 sağlık merkezi ve 1 yüzme havuzuna termal su verilmesi yönündeki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehri Odunluk bölgesinden Kültürpark’a kadar termal su koridoruna alacaklarını, dünyanın en iyi kaplıca tesislerini kamulaştırma çalışmaları süren Sıcaksu bölgesine kuracaklarını söyledi.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 11:03

 
Akçakoca'da, turizm amaçlı sosyal tesisler ihaleye çıkarıldı
Akçakoca Belediyesi Osmaniye Mahallesi'ndeki betonarme karkas halinde mevcut 5 adet işyerine 11 odalı butik otel, 1 adet restaurant ve 1 adet pastane olarak tamamı üzerinden tek bir turizm amaçlı sosyal tesis işletme olarak 10 yıl süre ile ihaleye çıkardı. İhale kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. betonarme karkas halinde olan 5 adet işyerini, tahmini 4 milyon TL'lik inşaat bedeliyle, 11 odalı butik otel, 1 restoran, 1 pastane de olacak şekilde turizm amaçlı sosyal tesis olarak tadil edilip 10 yıl süreyle işletilmesi işini ihaleye çıkardı.
18 Ağustos 2015 Salı 10:00

 
Bodrum'un ''Özgür Plajı'' açıldı
Bodrum Belediyesi, Bodrum Sağlık Vakfı ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi tarafından hazırlanan “Özgür Plaj” düzenlenen tören ile hizmete girdi.
15 Ağustos 2015 Cumartesi 12:28

 
Karşıyaka turizmine fuar dopingi
Karşıyaka’yı turizmde dünya vitrinine taşımak için çalışmalarına hız veren Karşıyaka Belediyesi, Yunanistan’ın Midilli Adası’nda bu yıl 3. kez düzenlenecek olan EXPO Aegean Turizm- Kültür ve Ticaret Fuarı’na katılacak. Avrupa’nın en prestijli organizasyonları arasında gösterilen fuarda, Karşıyaka’nın tarihi ve turistik değerleri tanıtılacak; uluslararası işbirliklerine imza atılacak.
8 Ağustos 2015 Cumartesi 00:01

 
Bodrum Belediye Başkanı Kocadon'un baba acısı
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un babası Bekir Şerif Kocadon vefat etti.
6 Ağustos 2015 Perşembe 16:23

 
Bodrum'un “Özgür Plajı'' açılıyor
Bodrum Belediyesi, Bodrum Sağlık Vakfı ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum Şubesi; yaptıkları işbirliği sonucunda, Türkiye’ye örnek olacak “Özgür Plaj” adı altında “Engelsiz Plaj” projesini Bodrum’a kazandırdı.
4 Ağustos 2015 Salı 00:08

 
Sahillerde güvenlik arttı
Yüksek hava sıcaklıklarıyla birlikte sahillerde yaşanan yoğunluğu göz önüne alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtemel boğulma olaylarına karşı Bursa sahillerindeki cankurtaran hizmet noktası sayısını 5’ten 11’e çıkardı.
22 Temmuz 2015 Çarşamba 01:11

 
Kocadon, ''Felaket tellallığı yapmanın bir anlamı yok''
Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamına gelen Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ile birlikte turizm sezonunu değerlendirerek basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kocadon, Muğla’daki düşüş o kadar korkutucu rakamlar da değil. Yani felaket tellallığı yapmanın bir anlamı yok; turizmci yatırımcının, turizmci işletmecinin moralini bozmanın da bir anlamı yok'' dedi.
8 Temmuz 2015 Çarşamba 00:13

 
Karşıyaka turizmde şahlanacak
Eğitim, kültür ve sanat konularında ortak projeler üreten, son olarak Karşıyaka'nın Turizm Master Planı'nı hazırlamak için bir araya gelen Karşıyaka Belediyesi ve Yaşar Üniversitesi, 5 yıllık plan için sona yaklaştı. Uzman görüşleri doğrultusunda, Karşıyaka'nın turizm potansiyeli ve yeni turistik noktaları belirlenecek, gerekli fiziki yatırımlar için ön çalışmalar başlatılacak.
8 Temmuz 2015 Çarşamba 00:04

 
Bodrum'da Halk Plajları hazır
Bodrum Belediyesi, vatandaşına daha iyi hizmet verebilmek amacıyla halk plajlarının eksiklerini tamamladı.
28 Haziran 2015 Pazar 01:06

 
Suriyeliler turizm merkezlerinde kontrolsüz şekilde konakladı
Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Taner Uslu, düzenlenen olağan basın toplantısında Bodrum Belediyesinin faaliyetleri hakkında kamuoyuna bilgi verdi. Uslu, Suriyelilerin turizm merkezlerinde kontrolsüz şekilde konakladıklarını söyledi.
26 Haziran 2015 Cuma 01:06

 
Bodrum'un tesislerine Amerika'dan kalite ödülü geldi
Türkiyenin en önemli Turizm merkezlerinden Bodrum'un tesislerine Amerika'dan ödül verildi.
25 Haziran 2015 Perşembe 13:39

 
Alanya'da ''Plaj Hentbolu'' heyecanı başladı
14. Alanya Uluslararası Plaj Hentbolu Turnuvası Milli Egemenlik Plajında başladı.
20 Haziran 2015 Cumartesi 13:24

 
Bursa'nın sahil bandı yaza hazır
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla Gemlik’ten Mudanya’ya, Karacabey’den İznik gölüne kadar tüm sahil bandı yaz sezonuna hazır hale getirildi.
13 Haziran 2015 Cumartesi 00:36

 
Erciyes'te Yeni Sezon Hazırlıkları Erken Başladı
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde yaz döneminde yapılacak yenileme ve bakım-onarım çalışmaları ile hayata geçirilecek yeni yatırımlar, düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı.
7 Haziran 2015 Pazar 00:19

 
Kaleiçi evleri turist ağırlamaya hazırlanıyor
Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’nin çehresini İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağladığı finansmanla değiştiren Seferihisar Belediyesi, şimdi de Kaleiçi sakinleri ile işbirliği içinde ev pansiyonculuğunu geliştirecek.
5 Haziran 2015 Cuma 11:31

 
Turizm çalışanlarına ev müjdesi
“1 yıl içinde konutların temellerini atarız” Turizm emekçilerini küçük taksitlerle ev sahibi yapacaklarını müjdeleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “En geç 1 sene içinde konutların temellerini atarız” dedi.
5 Haziran 2015 Cuma 00:51

 
İznik turizm havzası haline geliyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından İznik – Orhangazi ilçeleri arasında sefer yapacak Akşemseddin gemisinin göle indirilmesiyle bir kez daha Türkiye gündemine gelen İznik’in ‘turizm havzası’ haline getirilmesi amaçlanıyor.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:10

 
Kruvaziyer gemilerinin ilk gördüğü Saat Kulesi yenilendi
Aydın'ın Kuşadası ilçesinin simgelerinden olan Saat Kulesi, Kuşadası Belediyesi tarafından yenilendi. Beyaza boyanan ve saatleri değiştirilen Kule, yepyeni ve modern bir görünüme kavuştu.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:06

 
Yeni Foça'da turizme farklı bir soluk getirecek
İzmir’in Foça ilçesine bağlı Yeni Foça Fula Dağı yamaç paraşütçülerinin gözdesi olacak. Türk Hava Kurumu’nun (THK) paraşütçü eğitimleri, gösteriler ve yamaç paraşütü tutkunları tarafından kullanılması için Yeni Foça Fula Dağı'nda tesis kurulacak.
3 Haziran 2015 Çarşamba 00:02

 
Turizmde ''Akıllı turizm'' dönemi başlıyor
Antalya'da büyükşehir belediyesinin başlattığı ''Akıllı Kent Projesi’' ile Artık turistlere birkaç dilde interaktif bilgi desteği sağlayacak kiosklar olacak. Turistler kiosklarla veya akıllı telefonlarla şehir hakkında, ticaret yerleri hakkında istediği bilgilere hemen ulaşacak.
28 Mayıs 2015 Perşembe 00:00

 
Fatsa'ya Kadınlar Plajı yapılıyor
Ordu Büyükşehir Belediyesi Altınordu ilçesine yapacağı Kadınlar Plajının benzerini Fatsa ilçesine de inşa ediyor.
23 Mayıs 2015 Cumartesi 00:47

 
Türel: “Antalya çiçek açacak”
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Kaleiçi’nde hayata geçirecekleri Çiçek Açan Antalya Projesi’yle kente yeni bir cazibe merkezi kazandıracaklarını söyledi. Türel, “Projeyle Antalya çiçek açacak. Bu proje EXPO ile bütünleşik bir projedir. Antalya çok önemsediğim bu proje ile inşallah ödül alacaktır” dedi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:03

 
Bodrum belediyesi İngiliz turizm profesyonellerini ağırladı
Sektörün gündemini belirlemek ve müşterilerine tavsiye ettikleri farklı tatil mekanlarını deneyimlemek amacıyla bu yıl Bodrum’u seçen İngiliz turizm profesyonelleri için Bodrum Belediyesi tarafından hoş geldiniz kokteyli düzenlendi.
17 Mayıs 2015 Pazar 00:01

 
Doğuda tatil yapmak isteyen Güney Korelilerin tercihi Türkiye
Dünyanın En Güzel Koyları Birliği Üyesi Güney Kore Yeosu şehri yöneticileri ve Güney Koreli otelciler, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. Güney Kore Yeosu şehri Belediye Başkanı Cheol Hyeon, ''Güney Koreliler daha çok Batı Avrupa’ya gidiyor. Ancak, doğuda tatil yapmak istediklerinde Türkiye en çok tercih edilen ülke'' dedi.
15 Mayıs 2015 Cuma 00:31

 
Demir, ''Hanlar otel olursa gece gündüz yaşayan şehir oluşur''
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, son günlerde gündemde olan tarihi hanların otel olması iddiasıyla ilgili şöyle konuştu: “Kapalı Çarşı kapandığında dışarıya kapısı olan ancak şu anda depo olarak kullanılan iki hanın mülk sahipleriyle görüşerek otele dönüşmesi ile ilgili onların görüşlerini aldık.” dedi.
10 Mayıs 2015 Pazar 11:57

 
Çelik, ''Erciyes'i TÜRSAB ile dünyaya tanıtacağız''
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, TURSAB ile kolkola girerek yalnızca Türkiye'ye değil, tüm Avrupa'ya ve dünyaya tanıtarak ekonomik getiriye dönüştüreceğiz. Bu konuda da TURSAB'ın desteğini bekliyoruz" dedi.
10 Mayıs 2015 Pazar 00:05

 
Meydanlarda “ücretsiz internet keyfi” başlıyor
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin pilot uygulamasına Pasaport’ta başladığı kablosuz internet hizmeti, kentin yoğun olarak kullanılan 7 noktasına daha taşınıyor. Haziran ayında bitirilmesi planlanan altyapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından İzmirliler, kentin 8 farklı noktasındaki ücretsiz internet hizmetinden ücretsiz faydalanabilecek.
6 Mayıs 2015 Çarşamba 00:02

 
Amerikalıların yeni keşfi Çeşme olacak
Çeşme'ye hayran kaldığını belirten New York Belediyesi Turizm Daire Başkanı Markowitz, "Buraya belediye başkanı adayı olmak için ne yapmam gerekiyor" diye sordu
3 Mayıs 2015 Pazar 00:00

 
UNESCO Dünya Mirası Bergama Dubai yolcusu
İzmir'in Bergama İlçesi'nin UNESCO Dünya Miras Listesi’ne girmesinin ardından yurt içi ve yurt dışındaki fuarlara ağırlık veren Bergama Belediyesi, yönünü şimdi de Birleşik Arap Emirlikleri’nin yükselen merkezi Dubai’ye çevirdi.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 00:05

 
Konyaaltı Plajı'ndakı kirlilik değil polen tabakası
Antalya Büyükşehir Belediyesi, dünyaca ünlü Konyaaltı plajının yüzeyinde bulunan sarı tabakanın mevsim geçişinden kaynaklanan polen kümeleri olduğunu açıkladı.
2 Mayıs 2015 Cumartesi 00:03

 
İzmir- Selanik uçak seferleri Haziran'da başlıyor
Yunanistan’ın Drama Belediye Başkanı Hristodoulos Mamsakos, Haziran ayında İzmir- Selanik uçak seferlerine başlayacaklarını söyledi. İzmirliler’i ‘su, şarap ve mermer kenti’ dediği Drama’ya davet etti.
29 Nisan 2015 Çarşamba 00:02

 
Menderes Türel, ''Kruvaziyer limanı yapacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Esnafın turizmden daha fazla pay alabilmesi için kruvaziyer limanı yapacağız'' dedi.
28 Nisan 2015 Salı 00:10

 
''Organizasyonlarda TÜRSAB Üyesi Acentaları Kullanın''
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), belediyelere yazı göndererek düzenledikleri organizasyonlarda TÜRSAB üyesi seyahat acentalarının kullanılmasını istedi.
26 Nisan 2015 Pazar 11:37

 
Bodrum “Bodrum Mavisi”ne bürünüyor
Bodrum Belediyesi ve BESİAD tarafından ortaklaşa yürütülen çalışma ile Bodrum Merkez’de belirlenen cadde ve sokaklar üzerindeki işletmeler, kentsel kimliği korumak amacıyla ‘Bodrum Mavisi’ne bürünüyor.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:03

 
Bodrum plajlarındaki şezlong ve şemsiyeler belediyeden
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi İşgaliye Komisyonu ile birlikte Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü'nde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Kocadon, “Bodrum'un sokaklarına, cadde ve meydanlarına güvenerek Bodrum'a para kazanmaya kimse gelmesin.” dedi.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:00

 
Erciyes için şimdiden rezervasyon yaptırıyorlar
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, dolu dolu bir sezon geçiren Erciyes'ten toplam 1 milyon 600 bin kişinin yararlandığını söyledi. Çelik, Erciyes'in önümüzdeki yıllarda parlak bir gelecek beklediğine vurgu yapan Başkan Çelik, daha şimdiden önümüzdeki yıl için Erciyes'te rezervasyon yaptıran grupların olduğunu bildirdi.
21 Nisan 2015 Salı 00:29

 
Yılmaz, ''Ordu turizm cazibe merkezi olacak''
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet, “Turizm Haftası” nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı ziyaret etti. 15-22 Nisan tarihlerinin “Turizm Haftası” olarak kutlandığını belirten Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, turizme verdiği destekler nedeniyle Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.
18 Nisan 2015 Cumartesi 00:43

 
‘Bursa Klibi` dünya birinciliğini hedefliyor‏
Büyükşehir Belediyesi tarafından, Bursa’nın tanıtımı hedefiyle kentin 70 farklı mekanında çekimi yapılan ‘Bursa Klibi’ internette tıklanma rekoru kırıyor. Klip aynı zamanda, Avrupa Müze Akademisi’nin düzenlediği ‘Heritage In Motion Awards 2015’ yarışmasında da 33 ülke arasından finale kaldı.
17 Nisan 2015 Cuma 00:01

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7920
USD SATIŞ
3.8170
EURO ALIŞ
4.6420
EURO SATIŞ
4.6720
POUND ALIŞ
5.2210
POUND SATIŞ
5.3040
ALTIN ALIŞ
162.7200
ALTIN SATIŞ
163.8200
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur