Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
destek haberleri
 
Antalya Fuarları’na “Alım Heyeti” desteği
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, 17-20 Ocak’ta yapılacak Food Product ve Hotel Equipment Fuarları’na Azerbaycan, İran, İsrail ve Ürdün'den alım heyeti getiriyor.
11 Ocak 2018 Perşembe 14:34

 
Ali Ağaoğlu’ndan aleyhine başlatılan kampanyaya destek
Ali Ağaoğlu’ndan kendi aleyhine başlatılan “Ordu-Yason Burnu’nu Ağaoğlu’na yedirmeyiz” imza kampanyasına tam destek. Ali Ağaoğlu, change.org’da başlatılan, “Ordu’nun sahil şeridindeki Yason Burnu’nu Ağaoğlu’na yedirmeyiz” kampanyasını imzaladı.
3 Ocak 2018 Çarşamba 14:25

 
Konya'ya turist getiren acenteye teşvik verilecek
Turist getiren seyahat acentelerine uçak başına verilen 6 bin dolarlık destek uygulamasında düzenleme yapıldı. Düzenlemeye Konya Havalimanı'da eklendi.
14 Aralık 2017 Perşembe 10:04

 
Emin Çakmak, muhalefete desteğini çektiğini açıkladı
TÜRSAB Hepimizin Platformu Kurucu Başkanı, 21. ve 22. Dönem TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, ''TÜRSAB HEPİMİZİN grubunun 2 Aralık değerlendirme toplantısında aldığı karar gereği, önce birleşen ancak son 10 günde ayrışan muhalefetten desteğimizi geri çektiğimizi ilan ediyoruz'' dedi.
4 Aralık 2017 Pazartesi 17:06

 
ATO heyeti direkt uçuşlara destek için Frankfurt’ta
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran başkanlığındaki 170 kişilik heyet, ATO’nun ısrarlı girişimleri sonucu Türk Hava Yolları’nın (THY) Ankara’dan direkt uçuş başlattığı Frankfurt’a gitti. ATO’nun direkt uçuşlara destek vermek amacıyla gerçekleştirdiği Frankfurt ziyaretinde kongre ve fuar turizmi konusunda da görüşmeler gerçekleştirildi.
23 Kasım 2017 Perşembe 13:43

 
Kruvaziyere 30 dolar destek geldi
Kruvaziyer gemi ile ülkemize turist getiren (A) grubu seyahat acentalarına sağlanacak desteğe ilişkin usul ve esaslar açıklandı.
11 Kasım 2017 Cumartesi 10:33

 
Budak, ''Uçak ve kruvaziyer desteği, şimdiden ilan edilmeli''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Bölük, pörçük ve günü kurtarmaya dönük teşviklerle, turizmde kalıcı iyileşme ve Avrupa pazarının kazanılması mümkün değildir. Kruvaziyer sezonu biterken 3 aylık teşvik vermek gerçekçi bir adım değildir. Uçak ve kruvaziyer desteği, şimdiden 2018 yılı için ilan edilmeli ki, herkes programına Türkiye’yi alabilsin'' dedi.
31 Ekim 2017 Salı 22:42

 
Emin Çakmak, Bağlıkaya ve Erdem'i destekleyeceğini açıkladı
''TÜRSAB Hepimizin'' Platformu Kurucu Başkanı, 21 ve 22. Dönem TÜRSAB Genel başkan Adayı Emin Çakmak, Aralık ayında yapılacak genel kurulda birlikte hareket etme kararı alan Firuz Bağlıkaya ile Hasan Erdem'i destekleyeceğini açıkladı.
30 Ekim 2017 Pazartesi 10:06

 
Turizm için ortak adım çağrısı
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Turizm Profesyonelleri Derneği (Skal International) Bursa Şubesi’nin toplantısına katıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin turizm potansiyelinin yüksek olduğunu ve şehrin tanıtımı noktasında herkesin el birliğiyle Bursa’nın geleceği için adım atması gerektiğini söyledi.
11 Ekim 2017 Çarşamba 09:12

 
Turizm tarihi için destek çağrısı
Anadolu Üniversitesi’nde görevli 22 akademisyen tarafından 2012-2015 yılları arasında gerçekleştirilen turizm alanının dünyadaki en büyük sözlü tarih araştırmasından elde edilen kitapların basımı için Ekin Grup (www.turizmgazetesi.com) tarafından bir destek kampanyası başlatıldı.
22 Eylül 2017 Cuma 17:20

 
Deniz turizmine destekler geliyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, Yaklaşık 2 milyona yakın yolcu ile çok önemli bir kurvaziyer destinasyonumuz var. Son zamanlarda hükümetimiz tarafından deniz turizmi ile ilgili çok önemli düzenlemelerimiz var. Bunların başında Türk Bayrağı’na geçiş ve denizciliğe sağlanan destekler geliyor” dedi.
22 Nisan 2017 Cumartesi 06:45

 
Acentalara destek uygulaması tebliğinde değişiklik
Ülkemize turist getiren (A) grubu seyahat acentalarına destek sağlanması hakkında kararın uygulama usul ve esaslarına dair tebliğe değişiklik yapıldı.
19 Nisan 2017 Çarşamba 10:11

 
Fuar bazında ödenecek destek tutarları belirlendi
Yurtdışı prestijli fuarlara katılımda destek limiti 250 bin lira olurken, daha önce döviz cinsinden belirlenen destek miktarı artık TL olarak ödenecek.
7 Nisan 2017 Cuma 17:47

 
Acentelere destek genişledi
Ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentelerine verilen destek kararı genişletildi. Karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Destek kapsamındaki havalimanı sayısı arttı.
5 Nisan 2017 Çarşamba 10:25

 
Yakıt desteği Balkanlar’da yankı buldu
Bulgaristan, Romanya, Yunanistanlı ve Sırbistanlı turizmciler, Türkiye'ye tüm dünyadan turist getiren A grubu seyahat acentelerine uçuş başına verilen 6 bin dolarlık yakıt desteğinin cazibesine kapıldı. Bu ülkelerden Türkiye’ye otobüs ile tur düzenleyen kuruluşlar, havayolu şirketlerine sağlanan yakıt desteğinin otobüsler için de uygulanmasının, karayoluyla gelecek turist sayısında önemli bir artış sağlayacağını düşünüyor.
6 Mart 2017 Pazartesi 11:33

 
Acentalara destek tebliği yayınlandı
Ülkemize Turist Getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkında Kararın Uygulama Usul Ve Esaslarına Dair Tebliğ yayınlandı.
15 Şubat 2017 Çarşamba 11:13

 
TÜROB'dan 'Komşunu da al gel' kampanyasına destek
TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yurtdışındaki vatandaşlarımıza çağrıda bulunarak 'komşunu da al gel’ kampanyası başlatmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirtti.
2 Şubat 2017 Perşembe 17:23

 
Ege de destek kapsamında
Ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentelerine sağlanan uçak başına 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamının genişletilmesi Egeli turizmcileri sevindirdi. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, “Yaklaşık on aydan buyana sorunlu olduğunu dile getirdiğimiz, turizm bölgeleri arasında haksız rekabete yol açan uygulama son buluyor. Yıl boyunca süreceği açıklanan destek Egeli turizmcilere 2017 yılı için ümit vermiştir” dedi.
1 Aralık 2016 Perşembe 15:40

 
Bakan Avcı'dan, yakıt desteği açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteğini 2017 için yeniden düzenledi. Bakanlar Kurulunda görüşülerek kabul edilen turizm sektörüne yakıt desteğiyle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı bir açıklama yaptı.
30 Kasım 2016 Çarşamba 13:23

 
Çavuşoğlu, ‘’Otelcilerimize kolay kredi imkanları sağlayacağız’’
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kredi Garanti Fonu’na (KGF) hazine desteği sunarak otelcilere kolay kredi imkanları sağlayacaklarını söyledi.
23 Kasım 2016 Çarşamba 14:42

 
Acentelere destek değişikliği yayımlandı
Ülkemize turist getiren (A) grubu seyahat acentalarına verlen destekte yapılan değişiklik Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlandı.
21 Ekim 2016 Cuma 09:23

 
6 bin dolarlık uçak desteğinden İzmir'de yararlandırılmalı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) İşler, ''İzmir'in sadece tarifesiz uçak desteğinden yararlanması büyük haksızlık, tarifeli seferlerden İzmir de destek almalı. A sınıfı acentelere verilen 6 bin dolarlık uçak desteğinden İzmir de yararlandırılmalı'' dedi.
5 Eylül 2016 Pazartesi 11:56

 
Uçak yakıt destekleri uzatılıyor
Başbakan Binali Yıldırım, dışardan gelen misafirler için uçak şirketlerine verilen destekleri yıl sonuna kadar uzatacaklarını bildirdi.
3 Eylül 2016 Cumartesi 00:00

 
Çetin, 'Kapanan büyük oteller var. Bıçak artık kemiği kesiyor'
ATSO Haziran Ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan ATSO Başkanı Davut Çetin, "SGK verilerine göre daha Mart ayında Antalya’da 5 bin esnaf ve 5 bine yakın tarım üreticisi SGK’dan çıktı. Kapanan büyük oteller de var. Bıçak kemiğe dayandı ve kemiği kesiyor. Antalya’ya artık bir afet desteği gerekiyor" dedi.
22 Haziran 2016 Çarşamba 09:00

 
Akdağ, ''Otel ve acentelere destek var rehberlere yok''
Adana Bölgesel Turist Rehberleri Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, olumsuzluklara rağmen otellerin ve seyahat acentelerinin tek tek gelen münferit rezervasyonlarla varlıklarını idame ettirme gayreti içinde olduklarını belirterek “Bu krizin asıl mağdurları turist rehberleridir. Otel ve acentelere destek var rehberlere yok'' dedi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 01:33

 
Budak, ‘’Turizm sektörü ek destek paketi zorunlu’’
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, uçak desteği uygulamaları ve ek önlem paketini TBMM gündemine taşıyarak, Türkiye'ye 30 milyar dolar düzeyinde döviz girdisi sağlayan turizm sektörü için kısa vadede ve acil yeni destek paketi oluşturulması gerektiğini söyledi.
15 Haziran 2016 Çarşamba 14:55

 
Turizm sektörüne 900 milyonluk destek
Seyahat acentalarına uçuş başına verilen destek artırılarak 31 Ağustos’a kadar uzatıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Turizm sektörünün yüz yüze olduğu sorunları aşmak için ilgili bütün paydaşlarla sürekli danışma halinde tedbirlerimizi geliştiriyoruz” dedi.
9 Haziran 2016 Perşembe 15:50

 
Acentelere destek genişletildi
Ülkemize turist getiren A grubu seyahat acentalarına destek sağlanması hakkında değişiklik yapılmasına dair karara ekleme yapıldı.
9 Haziran 2016 Perşembe 09:40

 
"Turizmcilerden Alanyaspor'’a destek
Multigroup Alanyaspor’un 27 Mayıs Cuma günü Adana Demirspor ile oynayacağı play-off final maçına Alanya turizmcileri tam kadro katılacak.
25 Mayıs 2016 Çarşamba 07:51

 
TÜROB’dan Anadolu’ya tam destek
TÜROB Anadolu illerinde bulunan temsilcilikleri aracılığıyla yaptığı etkinlikleri hızlandırırken, toplumsal olaylar yüzünden özellikle Doğu ve Güneydoğu’da aksayan iç turizm faaliyetlerine yeniden ivme kazandırılmasını amaçlıyor. TÜROB, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kısa bir süre önce Kahramanmaraş ve Şanlıurfa’da geniş katılımla gerçekleştirilen ve TÜROB yetkililerinin de katıldığı Turizm Çalıştayı’nın bu hedef doğrultusunda büyük bir katkısı olduğunu bildirdi.
19 Nisan 2016 Salı 10:38

 
İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı''
ETİK Başkanı Mehmet İşler, turizm istihdam destek paketini değerlendirdi. İşler, ''Egeli turizmci de destek paketi kapsamına alınmalı'' dedi.
14 Nisan 2016 Perşembe 07:51

 
6 bin dolarlık yakıt desteği Eylül ayına kadar uzatıldı
Kahramanmaraş'ta düzenlenen Turizm Çalıştayı'nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal 6 bin dolar yakıt desteğinin Eylül ayına kadar sürdürüleceğini açıkladı.
10 Nisan 2016 Pazar 15:53

 
Acentelere Destek Tebliği Yayımlandı
Krizde A grubu seyahat acentalarına sağlanacak desteğe ilişkin uygulamanın detaylarına ilişkin tebliğ yayınlandı.
5 Nisan 2016 Salı 09:03

 
Mısır Charter desteğini artırdı
Mısır hükümeti, yaz dönemi için öngördüğü Charter desteğini yolcu başına 45 Dolar’dan 55 Dolar’a çıkardığın açıkladı.
1 Nisan 2016 Cuma 12:19

 
ATÜ Duty Free’den turizme destek
Havalimanlarından alışveriş yapmayı seven Çinli turistler, ATÜ Duty Free ve UnionPay’i buluşturdu. ATÜ Duty Free, İstanbul Atatürk Havalimanı’nda kişi başı harcama yapan yabancılar arasında ilk beş sıralamasında yer alan Çinli turistlerin tercihi, UnionPay ile işbirliği yaptı. Çinli turistler işbirliği kapsamında, yılsonuna kadar yüzde 10 indirim kampanyasından da faydalanmaya başladı.
3 Mart 2016 Perşembe 04:37

 
İşte 100 milyon TL kredi alabilecek turizm firmaları!
Hükümet'in açıkladığı Acil Eylem Paketinde yer alan ve Türkiye'ye turist getiren A Grubu seyahat acentelerine Kredi Garanti Fonu tarafından sağlanacak 100 milyon TL krediyi 8 turizm şirketi kullanabilecek.
25 Şubat 2016 Perşembe 02:51

 
Turizmcilerden, Turizm Eylem Paketi'ne Destek
Turizm sektörü temsilcileri, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "Turizm Acil Eylem Destek Paketi"ni desteklediklerini açıkladılar.
22 Şubat 2016 Pazartesi 17:37

 
Mehmet İşler: ''Destek paketi moral verdi''
Ege Turistik İşletmelere ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı "turizm acil eylem destek paketi"ni değerlendirdi. İşler, "Bu paket genelde sektör açısından olumlu, ama yeterli değil. Bu açılımların altının nasıl doldurulacağı, mevzuatın nasıl uygulanacağı önemli" dedi.
22 Şubat 2016 Pazartesi 15:03

 
Bayındır, 'Turizm Eylem Paketi sektör adına memnuniyet verici'
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı Turizm Eylem Paketi’nnin sektör adına memnuniyet verici olduğunu açıkladı.
22 Şubat 2016 Pazartesi 15:01

 
Davutoğlu, Turizm Acil Eylem Planı Destek Paketi'ni açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Turizm Acil Eylen Planı Destek Paketi'ni açıkladı. Eylem paketi ile sektöre doğrudan 255 milyon TL hibe desteği sağlanacak.
22 Şubat 2016 Pazartesi 11:40

 
ATSO’dan Üyelerine Yurtiçi Fuarlara Katılım Desteği
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ATSO üyelerinin fuarlara aktif katılım sağlayarak sektörleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini arttırmaları, teknolojik gelişmeleri yakından izlemeleri, kurumsal kapasitelerini geliştirilmeleri ve rekabet güçlerini artırmaları için 2016 yılında da yurt içi fuar desteği vermeye devam edeceklerini bildirdi.
20 Şubat 2016 Cumartesi 00:15

 
Turizmciler yakıt desteği sınırlarının genişletilmesini istiyor
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, yurt dışından turist getiren seyahat acentelerine verilen 6 bin dolar yakıt desteğinin 13 ülkeden dünyanın tüm ülkelerine yönelik genişletilmesinin turizme olumlu katkılar sağlayacağını söyledi. Başkan Boztaş, desteklerin genişletilerek sezon sonuna kadar uzatılması gerektiğini söyledi.
17 Şubat 2016 Çarşamba 00:00

 
Demirtaş, ''Turist getiren tarifeli seferlere de destek verilsin''
İTO Başkanı Ekrem Demirtaş,’’ Mutlaka İzmir’e turist getiren tarifeli seferlere de aynı destek verilmeli. İzmir’e çok büyük acenteler 10 binlerce turist getirmez, küçük acenteler getirir onlar desteklenmeli yoksa çabalarımız boşa gider” dedi.
14 Şubat 2016 Pazar 00:00

 
Çetin, ''Turizm sektörüne SGK prim desteği verilsin''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, Yönetim Kurulu Üyeleri Erol Erkan, Ethem Tayfun Kavukcu, Ayhan Kızılsavaş ve danışman M. Serhan Sekreter’den oluşan ATSO heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu'yu makamında ziyaret etti.
13 Şubat 2016 Cumartesi 12:22

 
Turist getiren acentalara uçak başına 6 bin dolar
Ülkemize turist getiren (A) Grubu Seyahat Acentalarına Destek Sağlanması Hakkı'ndaki Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Karara göre, turist getiren A grubu acentalara uçak başına 6 bin dolar destek sağlanacak.
12 Şubat 2016 Cuma 10:46

 
TÜRSAB'dan üyelerine KOSGEB müjdesi!
TÜRSAB Pera BYK tarafından düzenlenen toplantıda konuşan TÜRSAB YK Üyesi Davut Günaydın acentelere KOSGEB müjdesi verdi. Günaydın, 20 bin TL hibe için KOSGEB'le görüştüklerini ve kredi rakamını 150 bin TL'ye kadar çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını söyledi. Günaydın, Çin'in Türk turizmine dönük yaptırımları da kaldırdığını acentalara duyurdu.
9 Şubat 2016 Salı 12:00

 
Turizmci Destek Paketini Bekliyor
2015 yılını kayıp olarak atlatan Turizmciler, 2016 yılı için hükümetten destek paketinin açıklanmasını bekliyor. Çukurova Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (ÇUKTOB) Başkanı Murat Demir, 2015’i büyük zararlarla kapatan turizmcinin, böylesi bir kaybı 2016’da da yaşamaya tahammülünün olmadığını belirterek, “Paket açıklansın önümüze bakalım” dedi.
15 Ocak 2016 Cuma 00:15

 
TÜROFED Başkanı Ayık: “Destekler sektöre katkı sağlayacak”
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın girişimleri sonucunda turizmcilere sağlanan desteğin sektöre olumlu yansıyacağını söyledi.
11 Ocak 2016 Pazartesi 11:32

 
400 bin turist getirecek olan acenteye kredi desteği
Son siyasi ve ekonomik gelişmelerin ülke turizmini olumsuz etkileri karşısında, hükümet tarafından sektörün desteklenmesi konusunda ilk adım atıldı.
19 Aralık 2015 Cumartesi 00:01

 
Türk Hava Yolları’ndan sağlık turizmine katkı
Tedavileri için Türkiye’ye gelecek yabancı yolculara %50 ulaşım indirimi imkânı. 40 milyon ziyaretçisiyle Dünya’nın en çok turist çeken 6. ülkesi olan Türkiye, sağlık turizmi pazarına yönelik çalışmalarıyla, bu alanda da aktif bir rol üstlenmeyi hedefliyor.
16 Ekim 2015 Cuma 09:04

 
TÜRSAB'dan Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yazı
TÜRSAB, Başbakan Ahmet Davutoğlu'na Bakanlıklararası ''Turizm Komisyonu" kurulması ve Rusya’dan ülkemize yönelik charter uçaklarına bu yıl sağlanan yakıt desteğinin,2016 yılında da devam ettirilmesine ilişkin yazı gönderdi.
1 Eylül 2015 Salı 19:16

 
Tur operatörlerine yakıt desteği uzatıldı
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın resmi twitter hesabından, turist getiren tur operatörlerine verilen yakıt desteğinin uzatıldığı açıklandı.
17 Ağustos 2015 Pazartesi 00:41

 
Gelecek Turizmde'de ön elemeyi geçen projeler belli oldu
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes işbirliğiyle, sürdürülebilir turizm modelleri yaratarak yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde’nin üçüncü dönemi için ön değerlendirme sona erdi. Ön elemeyi geçen 12 proje belli oldu.
13 Ağustos 2015 Perşembe 00:02

 
''Yakıt desteği İstanbul'u da kapsamalı ve süresi uzatılmalı''
Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği'nin (TUROB) Geleneksel Öğle Yemeği, Nisan ayında Mövenpick Golden Horn Hotel'de gerçekleştirildi.
28 Nisan 2015 Salı 20:03

 
Yılmaz, ''Ordu turizm cazibe merkezi olacak''
Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak ve sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet, “Turizm Haftası” nedeniyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz’ı ziyaret etti. 15-22 Nisan tarihlerinin “Turizm Haftası” olarak kutlandığını belirten Ordu Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, turizme verdiği destekler nedeniyle Başkan Yılmaz’a teşekkür etti.
18 Nisan 2015 Cumartesi 00:43

 
Turizmci, Rusya pazarı için destek beklerken zamla şoka girdi
Turizmde, Rusya kriziyle başlayan sıkıntılara arka arkaya yenileri ekleniyor. Sektör, ‘domino etkisi’ yaratacak problemlere çare beklerken, yenileriyle karşıya karşıya kaldı.
16 Nisan 2015 Perşembe 14:59

 
Er Yatırım’dan Turizm Karikatürleri Yarışması’na destek
TUYED ve Anatolia-Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliği ile düzenlenen 6. Uluslararası Turizm Karikatürleri Yarışması’na destek olan Er Yatırım, yarışmada finale kalan karikatürlerin yer alacağı karikatür kitabının ikinci kez sponsorluğunu üstlendi.
16 Nisan 2015 Perşembe 00:03

 
TÜRSAB, Turizm Destek Paketi Raporu'nu açıkladı
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), Turizm Destek Paketi Raporu'nu açıkladı. Rapora göre Türkiye atılan bu adımlarla Rusya pazarındaki kan kaybını yüzde 10-15 seviyelerinde tutmayı planlıyor.
14 Nisan 2015 Salı 00:01

 
Turist taşıyan uçaklara 15 milyon dolarlık destek
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) Mart ayı aylık yemekli toplantısında konuşan AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, ''Yaptığımız girişimler sonucu Hükümetimiz turist taşıyan uçaklara toplamda 15 milyon Dolar'lık bir destek sağlayacak. Yine girişimlerimiz sonucu tur operatörlerine nakit akışı için düşük faizli kredi verilecek'' dedi.
15 Mart 2015 Pazar 00:08

 
Hacısüleyman, ''Destek, tüm yıla yayılmalı''
ITB Berlin Fuarı’nda açıklamalarda bulunan AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman, "Hükümetin desteklerini memnuniyetle karşılıyoruz. Bu destekler, 5 havalimanı için geçerli olacak. Alanya, Antalya, Bodrum, İzmir ve Dalaman. Sadece charterlar’a verilecek bir destek olacak. Ancak nisan mayıs için öngörülen bir desteğin, bu ülkeler için bütün sezonda yapılmasının yararlı olacağını düşünüyoruz'' dedi.
7 Mart 2015 Cumartesi 00:04

 
Çetin, ''Uçağa değil, koltuğa destek verilmesi gerekiyor''
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, ''Uçak ve akaryakıt desteği önemli, ama uçağa değil, koltuğa destek verilmesi gerekiyor'' dedi.
1 Mart 2015 Pazar 00:08

 
Turizme ‘Yakıt desteği’ müjdesi
Başbakan Davutoğlu, turist taşıyan yolcu uçaklarına 6 bin dolar yakıt desteği verileceğini açıkladı. TÜROFED Yönetim Kurulu Üyesi ve ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Bu kararda rolümüz büyük” dedi.
4 Şubat 2015 Çarşamba 00:00

 
176 Kültür ve Turizm Bakanlığı destek hattı‏
Kültür ve Turizm Bakanlığı “176” iletişim merkezi ile 40 milyona yaklaşan yerli ve yabancı turistin şikayet ve önerilerine cevap veriyor.
12 Ocak 2015 Pazartesi 09:34

 
Fuar İzmir’e TÜRSAB ile İTO desteği
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Fuar İzmir ile Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği’nin (TÜRSAB) yeni fuar alanında düzenlenecek olan Travel Turkey 2015 Turizm Fuarı’nın en yüksek katılımla gerçekleştirilmesi için yapacakları işbirliğine, İzmir Ticaret Odası da destek verecek.
11 Ocak 2015 Pazar 00:01

 
Dünya Mirası Listesi’ne giren Bergama’ya tanıtım desteği
İZKA Kalkınma Kurulu, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne girmeyi başaran Bergama için afiş hazırlayıp havalimanlarına asılması için destek olma kararı aldı. Kurul üyelerine seslenen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç İzmir'deki diğer tarihi miras alanlarının UNESCO listesine girmesi için destek vermeye hazır olduklarını söyledi.
20 Aralık 2014 Cumartesi 00:04

 
Turizme beş yıldızlı destek
Yaz sezonu hazırlıklarını sürdüren Alanya turizmcisine Şekerbank’tan 60 ay vadeli yatırım kredisi müjdesi geldi.
11 Aralık 2014 Perşembe 00:02

 
''Toplum Destekli Polisler’' plaja indi
Alanya'da, Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından 5 dilde hazırlanan, araç ve şezlongdan hırsızlık olaylarına karşı uyarıcı bilgiler içeren afişler plajlara asıldı. 20 bin adet el broşürünün de dağıtımı sürüyor.
4 Ağustos 2014 Pazartesi 12:32

 
A Milli Basketbol Takımı, Türk Hava Yolları ile uçuyor
Başarı grafiğini her geçen gün daha da yukarıya taşıyan ve dünya havacılık sektöründe tüm dikkatleri üzerine çeken Türk Hava Yolları, havacılık alanındaki başarısını sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da sürdürüyor.
23 Temmuz 2014 Çarşamba 00:03

 
Rusya, turistten tarihe destek vergisi almaya hazırlanıyor
Rusya’da turizm gelirlerinin artırılmasına yönelik yeni bir uygulamaya geçilmesi gündemde. Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko, Rusya’nın tarihi yerlerini ziyaret eden yabancı turistlerden 3-5 dolar vergi alınması teklifinde bulundu.
24 Haziran 2014 Salı 10:06

 
ETİK'ten Soma'ya destek
ETİK Başkanı ve TÜROFED Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Soma'da meydana gelen maden kazasında hayatını kaybedenlerin aileleri ve yaralanan işçiler için bir yardım kampanyası başlatacaklarını açıkladı.
17 Mayıs 2014 Cumartesi 00:00

 
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’na 66 ilden başvuru!
Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, sürdürülebilir turizm projeleri üzerinden yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu Projesi’nin 2014 yılı başvuruları sona erdi.
30 Nisan 2014 Çarşamba 00:26

 
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu başvuruları için son 15 gün
Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, sürdürülebilir turizmle yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun 22 Şubat’ta başlayan yeni dönem başvurularının bitmesine 15 gün kaldı.
26 Mart 2014 Çarşamba 13:56

 
İŞ-KUR, Otelini yıl boyunca açık tutana destek verecek
İŞ-KUR, turizmde kalifiye eleman açığını gidermek üzere bir proje hazırlaı. Hazırlanan projeyle, otelini yıl boyunca açık tutana destek verilecek.
21 Mart 2014 Cuma 12:57

 
Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu için başvurular başladı
Anadolu Efes, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğiyle, sürdürülebilir turizmle yerel kalkınmaya destek vermek üzere hayata geçirilen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu’nun yeni dönem başvuruları başladı.
24 Şubat 2014 Pazartesi 15:16

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur