Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
genel kurul haberleri
 
Talha Çamaş: ''Tarih belli değil, yasa ne diyorsa o olacak''
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından TÜRSAB'ı genel kurula götürmek üzere atanan 3 isimden biri olan Talha Çamaş,''Tarih belli değil, yasa ne diyorsa o olacak'' dedi.
23 Aralık 2017 Cumartesi 12:54

 
İl Seçim Kurulu'na yapılan itiraz reddedildi
TÜRSAB'ın 23. Olağan Genel Kurulu’nu erteleyen Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu’nun gerekçeli kararının iptal edilmesi için İstanbul İl Seçim Kurulu’na yapılan itirazın reddedildiği açıklandı.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:31

 
Erdem: “TÜRSAB yönetimi istifa etmeli”
TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, 2-3 Aralık’ta yapılması gereken 23. Olağan Genel Kurulu’nu erteleyen Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu’nun gerekçeli kararını İstanbul İl Seçim Kurulu’na taşıyarak itiraz etti. Erdem, “Haklı mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz. Genel kurul yapılsa da yapılmasa da 2-3 Aralık’ta Lütfü Kırdar’da olacağız. 5 bin acentaya hesap vermekten kaçmak için çeşitli yollar arayan TÜRSAB yönetimi zafer kutlamaları yerine onurlu davranıp istifa etmelidir” dedi.
30 Kasım 2017 Perşembe 10:19

 
Avukat Ünsever, ''Seçim Kurulu TÜRSAB'ın memuru değildir''
Turizm sektörünün yakından tanıdığı Avukat İlker Ünsever, TÜRSAB Seçimleri’ne ilişkin yeni bir açıklama yaparak, ''1618 Sayılı Kanun uyarınca kasım ayında Genel Kurul toplantı kararı alınarak, süreç başlamıştır. Seçim Kurulu ve Bakanlık seçmen listesini açıklanmış, gündem ilan edilmiştir. Yönetim Kurulu, seçim yapmamak hak ve yetkisine sahip değildir'' dedi.
28 Kasım 2017 Salı 15:36

 
Firuz Bağlıkaya, ''Genel kurul yapılacak''
Başaran Ulusoy Yönetimi'nin "güvenlik" gerekçesiyle TÜRSAB Genel Kurulu'nu erteleme girişimine TÜRSAB Başkan Adayı Firuz Bağlıkaya'dan cevap geldi.
28 Kasım 2017 Salı 09:57

 
TÜRSAB genel kurulu ertelendi!
TÜRSAB yönetim kurulu, 23.Olağan Genel Kurulu'nu olası kaos ve salonun huzurunun bozulabileceği ihtimalini göz önünde tutup kongreyi ertelendiğini duyurdu. Bu karar, üyeler tarafından tepkiyle karşılandı.
26 Kasım 2017 Pazar 12:17

 
TÜRSAB'da hazirun listesi askıya çıkıyor
TÜRSAB 23. Olağan Genel Kurulu'nda oy kullanacak üyeleri ve diğer hususları belirleyen liste 13 Kasım Pazartesi gününden itibaren askıya çıkartılıyor. Liste 7 gün süreyle T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı resmi web sitesinde, Birlik merkezinde ve kongrenin yapılacağı yerde tüm üyelerin inceleyebileceği şekilde 08:00 – 17:00 saatleri arasında askıda olacak.
10 Kasım 2017 Cuma 10:16

 
TUYED’in yeni yönetimi belirlendi
Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği’nin (TUYED) 11’nci Olağan Genel Kurul toplantısına katılan üyeler, yeni yöneticilerini belirledi. TUYED üyeleri, divan başkanlığına sunulan tek listedeki isimleri oy birliğiyle yönetime seçti.
28 Mayıs 2017 Pazar 00:28

 
KKTC'de sağlık turizmi için işbirliği
Sağlık Turizmi’nin Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde gelişmesi ve ülke içi katmadeğerin artması ana hedefiyle sağlık ve turizmde yetkili birlik başkanları ile otel, acente sahipleri ve yöneticilerinin biraraya gelerek oluşturduğu Sağlık Turizmi Konseyi 1. Olağan Genel Kurulu’nu yaparak Ahmet Savaşan’ı Genel Başkanlığa getirdi.
20 Şubat 2017 Pazartesi 13:57

 
Burhan Sili güven tazeledi
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği Seçimli Olağan Genel Kurulu’na tek aday olarak giren mevcut başkan Burhan Sili, yeniden başkanlığa seçildi.
5 Kasım 2016 Cumartesi 01:00

 
THY'nin 2016 hedefi büyüme rakamlarını korumak
Türk Hava Yolları A.O. Olağan Genel Kurulu yapıldı. THY'nin yakın coğrafyaaki istikrarsızlıklara karşın büyümesini sürdürdüğünü ifade eden Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, "2016 için en önemli hedefimiz büyüme rakamlarımızı korumak" dedi.
5 Nisan 2016 Salı 00:00

 
TUREB Başkanlığı’na yeniden Zeki Apalı, seçildi
Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB) yapılan olağan genel kurulunda başkanlığa yeniden Zeki Apalı, seçildi.
28 Şubat 2016 Pazar 13:37

 
TÜROB, Timur Bayındır ile 'devam' dedi!
Türkiye’de konaklama sektörünün çatı örgütü Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği’nin (TUROB) 22. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Seçimli genel kurulda tek liste ile seçime gidilirken, oylama sonucunda TUROB’un yeni yönetim kurulu da belli oldu. Yeni yönetim kurulu Timur Bayındır’ı yeniden yönetim kurulu başkanlığına seçti.
16 Şubat 2016 Salı 17:53

 
Serhad Uslan, ''Ciddi açıklamalar yapılsın''
İlos Travel ve Uslan Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Serhad Uslan, "Bunu yetkili ağızlar söylüyorsa endişeyle bakmak gerekir. Gönül ister ki bu kuruluşlar sahaya dönük ciddi açıklamalar yapsınlar" dedi.
16 Şubat 2016 Salı 15:51

 
Bayındır, ''TUROB, Türkiye adını kullanacak''
Türkiye Otelciler Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, 22. Olağan genel Kurul Toplantısı'nın açılışında, ''TUROB’un 45. yılında, siz değerli Genel Kurul Üyelerimizin talebi ve İçişleri Bakanlığımızın onayı ile “Türkiye” adını kullanmaya başlayacağı müjdesini ve heyecanını sizlerle paylaşmak isterim'' dedi.
16 Şubat 2016 Salı 12:47

 
TÜROFED Olağanüstü Genel Kurulu Yapıldı
Alanya turizmcilerinin de katıldığı TÜROFED Olağanüstü Genel Kurulu’nda yapılan tüzük değişikliğiyle birlikte Belediye Belgeli tesislerin TÜROFED’e üye olabilmelerinin önü açıldı.
7 Ocak 2016 Perşembe 15:15

 
İRO Başkanlığı'na Hakan Eğinlioğlu, seçildi
stanbul Rehberler Odasi –İRO Genel Kurulu’nda Başkanlığa 693 üyenin 355’inin oyunu alan Hakan Eğinlioğlu seçildi.Yönetime, denetime ibra çıkmadı.
21 Aralık 2015 Pazartesi 00:43

 
Emin Çakmak, ''Gücümüze Güveniyoruz''
Hafta sonu Lütfü Kırdar Kongre ve Sergi Salonunda gerçekleştirilen TÜRSAB 22 Genel Kurulu sonuçları ile ilgili açıklama yapan TÜRSAB HEPİMİZİN oluşumunun lideri Emin Çakmak, " Demokrasinin gereği bir seçim geçirdik . Herkesin genel kurulda delegenin vermiş olduğu karara saygı duyması gerekir. Bizde bu düstur ile yeni yönetimi tebrik ediyoruz" dedi.
8 Aralık 2015 Salı 10:23

 
Başaran Ulusoy, Yönetimi İbra Edildi
TÜRSAB 22. Genel Kurulu’nda mevcut yönetimin bilonçolara oy çokluğu ile ibra edildi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 22:35

 
TÜRSAB Genel Kurulu'nda Tartışma
TÜRSAB'ın İstanbul'da devam eden genel kurulunda tartışma çıktı. Türsab Kongresi’nde Başaran Ulusoy konuşmasını uzatınca salondakilerin tepsini aldı. Delegeler zor yatıştırıldı. Ardından Tura Turizm’in sahibi Ertunç Övet, Firuz Bağlıkaya’yı hedef alarak Bursa BYK Başkanı Mehmet Akkuş ayağa kalkarak Bağlıkaya’yı protesto etti.
5 Aralık 2015 Cumartesi 20:26

 
Emin Çakmak, ''Posta ofisi faaliyetleri yapmışlar''
TÜRSAB Başkan Adayı Emin Çakmak, TÜRSAB Genel Kurulu'nda faaliyet raporu üzerinde yaptığı konuşmada, ''Faaliyet raporlarının tamamını 3 gün 3 gece okuyup anlamaya çalıştım. Benim anladığım; partilerden yurt dışı seyahatlerine gitmişler, posta ofisi faaliyetleri yapmışlar'' dedi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 20:08

 
Ulusoy: ''Bunların söyledikleri bahane, TÜRSAB şahane’'
TÜRSAB’ın devam eden 22. Olagan Genel Kurulu'nda faaliyet raporu hakkında söz alan Başaran Ulusoy, Divan seçiminde ortak hareket eden başkan adayları Firuz Bağlıkaya ve Emin Çakmak'ı eleştirerek, ‘’Mekke’de kavga ettiler, Medine’de barıştılar.Bunların söyledikleri bahane, TÜRSAB şahane’’ dedi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 19:55

 
TÜRSAB Genel Kurulu'nda Divan Seçimini Muhalefet kazandı
TÜRSAB'ın 22. Olağan Genel Kurulu'nda Divan Başkanlığına Emin Çakmak ile Firuz Bağlıkaya'nın desteklediği Cemal Kızıltan seçildi.
5 Aralık 2015 Cumartesi 19:42

 
TÜRSAB Genel Kurulu Çalışmalarına Başladı
TÜRSAB 22. Olağan Genel Kurulu Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda çalışmalarına başladı.
5 Aralık 2015 Cumartesi 13:25

 
TÜRSAB, Genel Kurulu Yarın yapılıyor
6 bin 500 acentenin üye olduğu Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği TÜRSAB'ın tarihi kongresi yarın yapılıyor. Seçimde mevcut Başkan Başaran Ulusoy'un yanısıra Firuz Bağlıkaya ve Emin Çakmak yarışacak.
4 Aralık 2015 Cuma 08:36

 
TÜRSAB, Genel Kurulu Hazirun Listesi Askıya Çıkarıldı
TÜRSAB 22. Olağan Genel Kurul Hazirun Listesi'nin Askıya çıkarıldığı açıklandı. Listeye itirazların 22 Kasım'a kadar yapılabileceği belirtildi.
16 Kasım 2015 Pazartesi 10:58

 
‘’Kısır çekişmeler yerine TÜRSAB’a yakışır seçim olsun’’
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkan Adayı Emin Çakmak, Aralık ayında yapılacak TÜRSAB seçimlerinin kısır çekişmeler yerine TÜRSAB’a yakışır bir şekilde gerçekleştirilmesini istedi
9 Eylül 2015 Çarşamba 16:36

 
''Bodrum tanıtım ofisleri çoğalıyor. Sırada ise Azerbaycan var''
Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Genel Kurulu; Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan’ın, Bodrum Belediyesi ile BOTAV’ın Başkanı Mehmet Kocadon'un ve BOTAV üyelerinin katılımı ile yapıldı.
23 Nisan 2015 Perşembe 00:13

 
Murat Ersoy, TYD Başkanlığı'na yeniden seçildi
Türkiye Turizm Yatırımcılar Derneği (TYD) İstanbul Conrad Hotel'de 13. Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.
28 Mart 2015 Cumartesi 00:03

 
HOTREC: ''Kiralık Evler İçin Harekete Geçiyor''
Turizm alanında Avrupa’nın en büyük şemsiye örgütü olan HOTREC (Otel, Restoran ve Kafeler Birliği)’in Genel Kurul Toplantısı, İtalya’nın Başkenti Roma’da gerçekleşti.
15 Nisan 2014 Salı 00:44

 
AKTOB'un yeni Yönetim Kurulu belli oldu
Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği'nin (AKTOB) yeni yönetim kurulu Concorde De Luxe Resort’ta yapılan Olağan Genel Kurul ile belli oldu. Yusuf Hacısüleyman'ın oluşturduğu liste AKTOB yönetimini üstlendi.
21 Aralık 2013 Cumartesi 17:39

 
Bakan Çelik: ''Turizmi yeniden icat etmek durumundayız''
Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''Geldiğimiz noktada turizmi yeniden icat etmeye ihtiyacımız var. Turizmi yeniden icat etmek durumundayız'' dedi.
14 Aralık 2013 Cumartesi 21:17

 
''Amacımız ülke ekonomisine ve sosyal hayata katkı koymaktır''
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, federasyonun 4. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, ''Bizim amacımız ülke ekonomisine ve sosyal hayata katkı kaymaktır. 2023 hedeflerini daha erken gerçekleştirmek istiyoruz. Bu hedef için kamu otoritesinden ve siyasi otoriteden beklentilerimiz var. Eğer bu sağlanırsa 2023 hedeflerimize 2018-2020 arasında ulaşabiliriz'' dedi.
14 Aralık 2013 Cumartesi 20:29

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur