Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
havayolu, haberleri
 
Bağlıkaya, 'Mevcut başkanın ortak olduğu havayolu şirketi var'
TÜRSAB Başkan adayı Firuz Bağlıkaya, Side’de düzenlediği kahvaltılı toplantıda, Manavgat-Side BYK Başkanı Ahmet Özden ve 75 Acenta temsilcisiyle bir araya geldi.
14 Kasım 2017 Salı 16:46

 
Türkiye'den pilot alacak
Emirates Havayolu, pilot işe alımı için 14 Ekim 2017 Cumartesi günü İstanbul’da görüşme günü düzenliyor.
6 Ekim 2017 Cuma 00:00

 
Hava aracı kiralama usul ve esaslarında değişiklik yapıldı
SHGM tarafından yapılan duyuruda, hava aracı kiralama usul ve esaslarında değişiklik yapıldı.
23 Temmuz 2017 Pazar 00:00

 
Ali Çınar: ''ABD'li havayolu şirketleri Trump'a baskı yapıyor''
ABD uçuşlarına getirilen elektronik cihaz yasağını yorumlayan Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çınar, yasağın ardında güvenlik endişesinden daha farklı nedenlerin olabileceğini söyledi. Çınar, ABD’li havayolu şirketlerinin Kongre’deki etkinliklerine dikkat çekerek, “Bu şirketler Trump yönetimine ‘Ortadoğulu rakiplerimiz nedeniyle 1 milyon 200 bin Amerikalı işsiz kalacak’ şeklinde baskı yapıyorlar dedi.
22 Mart 2017 Çarşamba 20:50

 
Havayolu yolcularına yeni haklar geliyor
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından, havayolu ile seyahat eden yolcuların haklarına dair talimat taslağı hazırlandı.
6 Mart 2017 Pazartesi 04:52

 
Ankaralı işadamları direkt uçuş istiyor
Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran, ''Ankaralı iş adamları olarak ilk etapta Almanya ve Azerbaycan’a direkt uçuş talep ediyoruz'' dedi.
31 Ocak 2017 Salı 04:26

 
Ankaralı işadamları aktarmasız uçak seferleri istiyor
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu, Meclis ve Komite Üyeleriyle birlikte Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’yı makamında ziyaret etti. Baran, ziyarette,İstanbul üzerinden aktarmalı havayolu seyahatinin zaman kaybına yol açtığını belirterek, “Üç saatlik mesafe aktarmalı uçuş yüzünden 13 saat sürüyor. Paris’e İstanbul’dan günde 8-9 sefer varsa ikisi Ankara’dan yapılsın istiyoruz'' dedi.
7 Ocak 2017 Cumartesi 11:45

 
Google’a sormadan tatile çıkmıyoruz
Google Türkiye’nin “Yeni Nesil Seyahat Alışkanlıkları” araştırması tatil süreçlerinde mobilin artan önemi ortaya koydu. Buna göre otel rezervasyonu yapacakların %95, uçak bileti alacakların ise %96’i online araştırma yapıyor. Araştırmaya katılanların %68’i uçak biletini online olarak satın alırken, online otel rezervasyonu yapanların oranı %45 olarak karşımıza çıkıyor. Tek başına tatile çıkmayı sevmediğimizi ortaya koyan araştırmaya göre tatil amaçlı konaklama rezervasyonları %88 oranında iki ve daha fazla kişi için yapılıyor
24 Aralık 2016 Cumartesi 12:37

 
Corendon Airlines Dünyanın En Temiz Havayolları Arasında!
Uluslararası charter havayolu Corendon Airlines, yolcu başına doğaya salınan karbon miktarı açısından dünyadaki en temiz havayolları sıralamasında 4., Türkiye’deki en temiz havayolları sıralamasında ise 1.sıraya oturdu.
1 Aralık 2016 Perşembe 13:16

 
Davut Günaydın, ’Acenteleri hava yollarına ezdirmeyeceğiz’’
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Yönetim Kurulu Üyesi Davut Günaydın, acenteleri hiçbir hava yoluna ezdirmeyeceklerini söyledi.
30 Kasım 2016 Çarşamba 11:52

 
İstanbul Yeni Havalimanı’nda metrekare fiyatları belli oldu
İstanbul Yeni Havalimanı inşaatı tüm hızıyla sürerken, havalimanında yer almak isteyen şirketler için alan kiralama süreci başladı. İGA, havayolu şirketleri ile havayollarına hizmet sunan firmaların talep formlarını 18 Kasım 2016’ya kadar kabul edecek.
18 Ekim 2016 Salı 11:05

 
TÜRSAB'dan yolsuzluk bilgilendirmesi
Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB), havayollarına mahsus indirim kodlu biletleme yoluyla yapılan yolsuzlukla ilgili bilgilendirme duyurusu yaptı.
16 Temmuz 2016 Cumartesi 01:48

 
THY, altıncı kez ‘Avrupa’nın en iyi havayolu şirketi’ seçildi
Bu yılki Skytrax sonuçlarına göre, “En İyi Business Class İkram Servisi”, “En İyi Business Class Özel Yolcu Salonu İkramı” ve “Güney Avrupa’nın En İyi Havayolu Şirketi” ödülleri de yine Türk Hava Yolları’nın oldu. Ödüller, bugün Londra’da düzenlenen törende Skytrax CEO’su Edward Plaisted tarafından Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı’ya takdim edildi.
13 Temmuz 2016 Çarşamba 10:05

 
“uçak biletinde ‘mükerrer’ kâbusu”
Mükerrer uçak bileti satın alınması ile yaşanan sorunları değerlendiren Tüketici Birliği Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Bülent Deniz; “firmalar, bu konuda bir düzenleme olmamasını fırsat bilmektedir” dedi.
20 Haziran 2016 Pazartesi 12:38

 
Pegasus'tan yeni sipariş
Boeing ile Türkiye’nin önde gelen düşük maliyetli havayolu Pegasus Havayolları, teslimatta öngörülen liste fiyatlarıyla 505 milyon dolar değerinde olan beş adet Yeni Nesil 737–800 uçağının siparişini sonuçlandırdı.
23 Mart 2016 Çarşamba 09:00

 
2015'te uluslararası hava yolu yolcu talebi yüzde 6.5 arttı!
Uluslararası Hava Taşımacıları Birliği (IATA) global yolcu trafik sonuçlarını açıkladı. Buna göre, 2015'te uluslararası havayolu yolcu talebi bir önceki seneye göre yüzde %6.5 oranında artış kaydetti.
5 Şubat 2016 Cuma 15:42

 
Emirates’in İstanbul Sabiha Gökçen uçuşları başlıyor
Emirates Havayolu, İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan yaptığı haftalık 11 sefere ilave olarak 15 Aralık 2015 tarihinden itibaren de her gün İstanbul Sabiha Gökçen uçuşlarına başlıyor. Emirates, İstanbul’daki iki uçuş noktası ile Dubai ve diğer Asya, Afrika, Ortadoğu hatlarına rahat bağlantı imkanı sağlayacak.
9 Kasım 2015 Pazartesi 18:08

 
Havayolu ile seyahat edenlere yeni haklar
3 Aralık 2011 tarih ve 28131 sayılı Resmi Gazete ile yürürlüğe giren Havayolu ile Seyahat Eden Yolcuların Haklarına Dair Yönetmelik (SHY-YOLCU) kapsamında farklı uygulamalara gidildiği ve tereddütlerin hasıl olduğu tespit edilmiş olup, SHGM tarafından yolcu haklarına ilişkin işlemlerin standart bir şekilde yürütülmesi amacıyla yeni bir genelge yayımlandı.
5 Eylül 2015 Cumartesi 12:37

 
Online check-in için ne kadar zamanınız var?
Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner tarafından 500 katılımcı üzerinden gerçekleştirilen uluslararası online check-in araştırmasının sonuçları, seyahatseverlerin %48’inin rezervasyondan hemen sonra online check-in yaptığını gösteriyor. Peki, havayolu şirketleri online check-in için yolcularına ne kadar zaman tanıyor? Skyscanner, havayollarının seyahatseverlere farklı destinasyonlarda online check-in için ne kadar süre tanıdığını araştırdı.
31 Ağustos 2015 Pazartesi 10:53

 
Emirates, Bağdat uçuşlarını Eylül'de yeniden başlatıyor
Emirates Havayolu, 17 Eylül 2015 tarihinden itibaren başlayacak Bağdat uçuşlarını A330-220 tipi uçakları ile haftada dört gün gerçekleştirilecek.
21 Ağustos 2015 Cuma 10:39

 
GETOB, Anadolujet ile yeni bir kampanyaya imza atıyor
Bölge turizmini canlandırmak, turizm sezonu uzatmak ve kış döneminde işletmelerin açık kalmalarını sağlayabilmek amacıyla yoğun emek harcayan GETOB, bu kez Anadolujet Havayolu firmasıyla yeni bir kampanyaya imza atıyor.
13 Ağustos 2015 Perşembe 00:18

 
Rusya'da yabancı havayolu şirketlerinin, biletleri zamlandı
Yabancı havayolu şirketleri, rublenin dolar ve euro karşısında değer kaybetmesinin ardından bilet fiyatlarını tekrar gözden geçirdi ve bilet fiyatlarına %5,34-5,94 oranında zam yapıldı.
5 Ağustos 2015 Çarşamba 11:44

 
Uçak seyahati yapan yolcuların şirketlerden beklentileri neler?
Havacılık hizmetleri alanında da küresel oyuncular arasında yer alan Honeywell,Anket kapsamında Türkiye’de uçak seyahati yapan yolcuların havayolu terminallerinden ve şirketlerinden beklentileri ile çevre ve sürdürülebilirlik konularında beklentileri sorgulandı.
30 Temmuz 2015 Perşembe 09:58

 
Emirates’in Erbil uçuşları yeniden başlıyor
Emirates Havayolu, 15 Ağustos 2015 tarihinden itibaren Erbil uçuşlarını yeniden başlatıyor.
24 Temmuz 2015 Cuma 10:31

 
İzmir'e haziran da gelen turist sayısı yüzde 8,2 düştü
İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, haziran ayı ziyaretçi sayısı rakamlarını açıkladı. Kente haziran ayında gelen turist sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,2 düştü.
4 Temmuz 2015 Cumartesi 01:06

 
Ersoy, ''240 bin saat uçuş yapan havayolu şirketi olacağız''
AtlasGlobal Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, bu yaz 25’e çıkacak uçak sayılarının 2020 yılında 75’e ulaşacağını ve 240 bin saat uçuş yapan bir havayolu şirketi olacaklarını ifade etti
25 Haziran 2015 Perşembe 09:58

 
Son dakikada bile ucuza seyahat edebilmek mümkün
İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner, son dakikacılık özelliği ile ön plana çıkan Türk seyahatseverlere uygun fiyata uçak bileti bulmak için tavsiyelerde bulunuyor. Uçak bileti fiyatlarını takip etmek çoğu zaman seyahatseverler için zor olsa da Skyscanner’ın kullanıcı dostu özellikleri ve “Uygun Uçuş Önerileri” seçeneği sayesinde son dakikada bile ucuza seyahat edebilmek mümkün.
7 Nisan 2015 Salı 00:06

 
Nıcole Kıdman Etıhad Aırways'in Reklam Yüzü Oldu‏
Etihad Airways’in “Flying Reimagined” isimli yeni reklam kampanyasının yüzü büyüleyici ikon Nicole Kidman oldu.
24 Mart 2015 Salı 10:29

 
Yandex.Seyahat şehirler arası yolculuğu kolaylaştırıyor
Şehirler arası yolculuk yapacak olan kullanıcılar hava, deniz, kara ve demir yolu seferleri ile ilgili tüm bilgileri, en uygun rotaları ve biletleri şehirler arası ulaşım konusunda Türkiye’deki en kapsamlı kaynak olan Yandex.Seyahat’ten bulabiliyor. Yandex.Seferler servisinin yepyeni bir tasarım ve altyapıyla güncellenmiş hali olan Yandex.Seyahat şehirler arası yolculuk yapmayı büyük ölçüde kolaylaştırıyor.
16 Mart 2015 Pazartesi 12:07

 
Suudi havayolu flynas, Türkiye pazarına yatırım yapıyor
Merkezi Suudi Arabistan’da bulunan havayolu şirketi flynas, Türkçe internet sitesini kullanıma sundu. Bilet alımı ve check-in dahil tüm işlemlerin Türkçe yapılabilmesine olanak tanıyan yeni sitenin Suudi Arabistan ve Türkiye arasındaki havayolu seyahatlerinin artmasında rol oynaması bekleniyor.
19 Şubat 2015 Perşembe 09:51

 
İzmir, Ocak'ta havayolu ve denizyolu girişlerinde düşüş yaşadı
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Yönetim Kurulu tarafından İzmir turizmine yönelik kapsamlı bir istatistik verileri raporu yayımlandı. Ocak'ta havayolu ve denizyolu girişlerinde düşüş yaşandı.
6 Şubat 2015 Cuma 19:15

 
Elvan, ''Havacılıkta tüm zamanların rekoru kırıldı''
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, ''2014 yılında havayolu yolcu sayısı 166 milyonu, uçak trafiği 1,6 milyonu geçti'' dedi.
6 Ocak 2015 Salı 17:20

 
Emirates ile uçak içinde kesintisiz iletişim‏
Emirates Havayolu’nun uçuş sırasında sunduğu ücretsiz Wi-Fi servisi, geleceğin standardı olarak görülüyor.
15 Kasım 2014 Cumartesi 00:05

 
Hava yolları mercek altında: İstikbal inovasyonda!
Mobil uygulaması ile internet sitesindeki teknolojik ve yenilikçi araçlar sayesinde seyahat etmeyi kolaylaştıran akıllı seyahat arama motoru KAYAK.com.tr, yenilikçi hava yollarını mercek altına aldığı bir araştırma gerçekleştirdi.
25 Eylül 2014 Perşembe 19:59

 
Emirates’ten yeni ortaklık
Emirates, Batı Afrika'nın önde gelen havayolu şirketi Arik Air ile mevcut ticari ilişkilerini geliştirmek ve işbirliği yapılabilecek yeni alanlar keşfetmek üzere mutabakat anlaşması imzaladı.
3 Eylül 2014 Çarşamba 10:41

 
Emirates, 50. Airbus 380'ini teslim aldı
Filosuna ellinci A380 uçağını ekleyen ve 2010 yılından itibaren %71'lik kapasite artışı sağlayan Emirates, dünyanın en büyük uluslararası havayolu şirketi olarak konumunu pekiştiriyor. Emirates'in tamamı geniş gövdeli uçaklardan oluşan filosu 224 uçağa yükselerek dünyanın en büyük A380 ve en büyük Boeing 777 filosu haline geldi.
14 Temmuz 2014 Pazartesi 10:59

 
Yolcular el bagajında standart istiyor
Havayolu şirketlerinin uçağa alınabilecek el bagajı konusunda farklı standartlar koyması, seyahatseverlerin aklını karıştırabiliyor. Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın 2500 uluslararası katılımcıyla gerçekleştirdiği son ankete göre, seyahatseverlerin %89’u el bagajlarının ölçü ve boyutlarının tüm havayollarında aynı standartta olmasını istiyor.
19 Mart 2014 Çarşamba 10:23

 
Emirates, iki yeni A380 uçağını tesisinden teslim aldı
Emirates, iki yeni A380 uçağını Hamburg, Almanya’daki Airbus Finkenwerder tesisinden teslim aldı. Yeni gelen uçaklarla birlikte Emirates’in A380 filosu 44 uçağa ulaştı.
22 Aralık 2013 Pazar 10:00

 
Havalimanları kış şartlarına hazır
DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal: ''Kış koşullarında hava ulaşımında gecikme ve iptallerin asgariye indirilmesi için tüm önlemler alındı. DHMİ, karla mücadele ve bu konudaki teknolojiyi kullanma düzeyi bakımından dünyanın en iyileri arasında yer alıyor" dedi.
20 Aralık 2013 Cuma 12:29

 
KLM, planladığı Santiago de Chile uçuşlarını başlatıyor
Lider havayolu şirketi KLM, Şili’nin kültürel, siyasi ve finansal açıdan büyük önem taşıyan başkenti Santiago’ya ilk seferini 2 Şubat 2014'te yapacak.
19 Aralık 2013 Perşembe 12:18

 
Türkiye pazarına yeni Rus operatör giriyor
FIT Holidays'in çalışmaları sonucu Transaero Havayolunun sahibi Rus tur operatörü Transaero Tour Türkiye'de faaliyete başlıyor.
19 Aralık 2013 Perşembe 09:47

 
Pegasus'un ilk Airbus'u “ilk uçuşunu” gerçekleştirdi
Misafirlerine yeni ve genç uçaklarla seyahat imkanı sunan Pegasus Hava Yolları’nın, büyümesine ve uçuş ağının genişlemesine paralel olarak filosuna eklenen 2 Airbus A320-200’lerin ilki, “ilk uçuşunu” gerçekleştirdi.
16 Aralık 2013 Pazartesi 13:36

 
Hava yoluyla seyahat edenlerin sayısı 140 milyonu geçti
Devlet Hava Meydanları İşletmeleri Genel Müdürlüğü (DHMİ), Kasım ayı istatistiklerini açıkladı. Kasım ayında 10 milyon yolcu ve 90 bin uçağa hizmet verilirken, yılın 11 ayında hava yoluyla seyahat edenlerin sayısı da 140 milyonu geçti.
5 Aralık 2013 Perşembe 10:25

 
Havalimanlarının yüzde 90’ı ‘Engelsiz kuruluş’ haline gelecek
DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, ''Engelsiz Havaalanı Projesi’ kapsamında 14 havalimanımız ‘Engelsiz Kuruluşu Belgesi’ almış bulunuyor. 24 Havalimanımız gerekli şartları yerine getirerek sertifika için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne başvuruda bulundu. 2014 sonu itibarı ile havalimanlarımızın % 90’ı ‘Engelsiz kuruluş’ haline gelecek'' dedi.
3 Aralık 2013 Salı 10:37

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur