Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
kültür haberleri
 
Turizmde hedef 38 milyon turist 30 milyar dolar gelir
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin 2018 yılındaki turizm hedefini açıkladı. Kurtulmuş, hedeflerinin 38 milyon turist, 30 milyar dolar gelir olduğunu bildirdi.
13 Ocak 2018 Cumartesi 19:06

 
'Kültürel zenginliğimizi Türkiye’nin marka imajına taşımalıyız'
İHK Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halil Korkmaz: “İbn Haldun’dan Lagari’ye, Evliya Çelebi’den Fatih’e: Kültürel zenginliğimizi Türkiye’nin marka imajına taşımalıyız” dedi.
15 Aralık 2017 Cuma 16:10

 
Bakanlıktan müze ve örenyerleri gişe ihalesine ilişkin açıklama
Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Müze ve Örenyerleri gişelerinin işletilmesi işi" ihalesine ilişkin açıklama yaptı.
10 Aralık 2017 Pazar 15:46

 
Kültür harcamaları yüzde 12,2 arttı
TÜİK Kültür Ekonomisi, 2016 verilerini açıkladı. Kültür harcamaları yüzde 12,2 arttı.
7 Aralık 2017 Perşembe 12:25

 
2017 yılı özel ödülleri sahiplerini buldu
Türkiye’nin kültürel mirasına ve sanat dünyasına katkı sunan duayen isimlerin ödüllendirildiği Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödüllerinin yeni sahipleri belli oldu.
4 Aralık 2017 Pazartesi 01:00

 
Bakanlık'tan TÜRSAB Genel Kurulu açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ertelenen TÜRSAB Genel Kurulu ile ilgili yazılı açıklama yaptı.
1 Aralık 2017 Cuma 13:42

 
Kurtulmuş, ''Türk turizmi dip noktadan yükselişe geçti''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da yapılan 7. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’nde, Türk turizm sektörünün 2016'daki zorlukları geride bıraktığını belirterek, ''Bu yılın 10 ayındaki performansıyla tabiri caizse dip noktadan yükselişe doğru geçtiğini göstermiştir” dedi.
30 Kasım 2017 Perşembe 17:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda atama
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakanlık Müşavirliğine 2 yeni atama yapıldı. Atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.
25 Kasım 2017 Cumartesi 08:34

 
Bakan Kurtulmuş, Sudan'da Türk Kültür Merkezi açtı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Türkiye son dönemlerde Afrika’ya yönelik olarak güzel bir açılım kampanyası yürütüyor. Türkiye’nin dış politikasının önemli unsurlarından birisi bu Afrika açılımıdır.” dedi.
23 Kasım 2017 Perşembe 09:48

 
Turizm Bakanı Kurtulmuş, Sudan'a gidiyor
Afrika’nın en büyük ülkesi Sudan ile Türkiye arasında, ‘Turizm Alanında İş Birliği Uygulama Programı’ için protokol imzalanacak. İslam İşbirliği Teşkilatı Kültür Bakanları 10. Konferansı için Sudan Cumhuriyeti’ne gidecek olan Bakan Kurtulmuş, başkent Hartum’da, teşkilatın ‘Kültürel Strateji Taslağı’ görüşmelerine katılacak.
20 Kasım 2017 Pazartesi 15:31

 
Dünyaca ünlü şefler İstanbul'a geliyor
Türk mutfak kültürünü Dünya’ya tanıtmak, Dünyaca ünlü 18 yabancı şefi ortak bir platformda buluşturmak, Dünya’nın önemli turizm ve gastronomi destinasyonları arasında yer almasını sağlamak amacıyla Gastromasa Konferansı’nın mimarı Sözen Organizasyon tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, 2 Aralık 2017 tarihinde tüm gözleri İstanbul’a çevirmeye hazırlanıyor.
11 Kasım 2017 Cumartesi 07:29

 
"Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması
Kültür ve Turizm Bakanlığı "Turizm ve Aile" konulu fotoğraf yarışması düzenliyor. Bakanlığın toplam 36 bin lira dağıtacağı yarışmanın son başvuru günü 1 Aralık.
10 Kasım 2017 Cuma 10:03

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı yalanladı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bazı basın-yayın kuruluşlarında Perge Antik Kenti’ndeki anıt mezarlara zarar verildiği iddia edilen haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
30 Ekim 2017 Pazartesi 16:23

 
Kurtulmuş, ''Perge antik kentini, dünyaya açmalıyız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Muğla ve Antalya’da ören yerleri, antik kentler ve tatil beldelerini havadan, helikopterle inceledi. Bakan Numan Kurtulmuş: “Antalya’ya gelen yabancı turistlere Perge’yi tanıtmak, Antalya’daki turizmci arkadaşlarımızın da vazifesidir” dedi.
29 Ekim 2017 Pazar 11:01

 
Kurtulmuş, 'Film endüstrisine yatırım yapanlar teşvik edilecek'
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Film endüstrisine verilen destekler daha fazla artacağı gibi, sadece yerli filmleri üretenlere değil, yabancı yapımcıların da Türkiye’de film endüstrisine yatırım yapmalarının önü açılarak, teşvik edilecektir.” dedi.
28 Ekim 2017 Cumartesi 00:37

 
Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’i ağırladı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ’i Topkapı Sarayı’nda ağırladı.
26 Ekim 2017 Perşembe 16:10

 
3. Turizm Şûrası için artık ''Tam zamanı''
Türkiye’nin üçüncü turizm hamlesi olarak nitelendirilen 3. Turizm Şûrası artık gün sayıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığının “Tam Zamanı” sloganı ile gerçekleştireceği büyük turizm buluşması için son olarak komisyon başkanları bir araya geldi.
26 Ekim 2017 Perşembe 09:37

 
Türkiye’nin 3. Turizm hamlesini Bakan Kurtulmuş, tanıttı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, “Özellikle içinde bulunduğumuz şartlar bakımından stratejik bir sektör haline gelebilmesi için turizmle ilgili üçüncü evreye, hamle dönemine geçişi bu Şûra ile sağlamayı ümit ediyoruz.” dedi.
25 Ekim 2017 Çarşamba 16:50

 
Turizm Bakanlığı'ndan ''Hasbahçe'' açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bugün bir gazetede yayımlanan ‘Hasbahçe’ye İmar’ başlıklı haberin gerçek dışı olduğunu açıkladı.
13 Ekim 2017 Cuma 15:10

 
Kurtulmuş, ''Kültür Han Projesi'ni hayata geçireceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Osmaniye’nin Kültür Han projesini hızla hayata geçireceklerini bildirdi.
1 Ekim 2017 Pazar 00:00

 
Türkiye’nin Maldivleri ‘Salda Gölü’
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Burdur’un turizm merkezlerinden Salda Gölü’nü ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş: “Bu yaz 250 bin kişinin ziyaret ettiği Salda Gölü’nü çok fazla tesislerle, binalarla doldurmadan güzelliğini ve bakir halini korumak gerekir” dedi.
25 Eylül 2017 Pazartesi 09:33

 
Kurtulmuş, ''Yıl sonunda 30 milyon turisti aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, ‘Herakles Lahidi’nin Antalya Müzesinde sergilenmeye başlaması nedeniyle düzenlenen törende sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Yıl sonunda Türkiye genelinde 30 milyon turisti aşacaklarını belirten Kurtulmuş, ''Böylece turizmde yeniden toparlanmayı başarmış olacağız. Hedefimiz 50 milyon turist, 50 milyar dolar turizm geliridir'' dedş.
25 Eylül 2017 Pazartesi 00:00

 
Kurtulmuş, ''Turizmde yaşanan gerileme tersine döndü''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Ordu'da doğa turizminin geliştirilmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile ortak çalışmalar yürütüldüğünü belirten Bakan Kurtulmuş, son yıllarda Türk turizminde yaşanan gerilemenin de tersine döndüğünü söyledi.
21 Eylül 2017 Perşembe 15:05

 
Dizilerde turizm değerlerimizin tanıtımına ağırlık verilmeli
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, ''Yurtdışında büyük beğeni ile izlenen dizilerimizde turizm değerlerimizin tanıtımına ağırlık verilmelidir. Buna paralel olarak Kültür ve Turizm Bakanlığımız da tanıtım yapan dizi ve filmlere destek vermelidir' dedi.
3 Eylül 2017 Pazar 08:48

 
Müzik kullanım bedelleri sıkıntı yaratıyor
ATO Başkanı Gürsel Baran, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş’u ziyaret ederek “hayırlı olsun” dileklerini iletti. Baran, Müzik Meslek Birlikleri’nin açıkladığı müzik kullanım bedellerinin yüksekliği nedeniyle özellikle küçük esnafın sıkıntı yaşadığını söyledi.
17 Ağustos 2017 Perşembe 10:57

 
Kurban bayramı tatili uzayacak mı?
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Kurban Bayramı tatilinin uzatılıp, uzatılmaması yönündeki soruya, "Henüz belli olmadı, belli olmadan herhangi bir şey söylemek, ümit vermek doğru olmaz" yanıtını verdi.
4 Ağustos 2017 Cuma 17:01

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan çirkin iddialara tepki
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Forbes Dergisi'nde, ‘Türkiye'ye seyahat edecek kadınların tehlikede olduğu’ iddia edilen bir makaleye ilişkin yaptığı açıklamada, '' Ülkemize yönelik spekülatif bu yayımlar ve yayınlar farklı amaçlara hizmet etmektedir. Türkiye’nin özellikle kadınlara karşı güvenli olmayan bir ülke, bir destinasyon gibi lanse edilmesi bir süredir koordineli yürütülen algı operasyonlarının başka bir zayıf halkasıdır'' ifadelerine yer verildi.
1 Ağustos 2017 Salı 16:46

 
Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz son derece faydalı oldu''
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. Kurtulmuş, ''Antalya gezimiz bizim için de son derece faydalı oldu. Sektör temsilcileri toplantımızın oldukça yararlı görüşleri ortaya koyduğunu bir kez daha ifade etmek isterim” dedi.
27 Temmuz 2017 Perşembe 11:09

 
Bakan Kurtulmuş, turizm sektörü ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Antalya'da turizm sektörünün temsilcileri ile bir araya geldi.
26 Temmuz 2017 Çarşamba 18:00

 
Kurtulmuş, Türkiye'nin turizm alanında geniş potansiyeli var
Geçtiğimiz günlerde Bakanlar Kurulu’nda yapılan değişiklikle, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na getirilen Prof.Dr.Numan Kurtulmuş, ilk resmi ziyaret programını memleketi Ordu’ya yaptı. Kurtulmuş, ''Türkiye'nin turizm alanında geniş bir potansiyeli, ciddi bir birikimi de var'' dedi.
23 Temmuz 2017 Pazar 10:29

 
Türkiye'ye seyahat uyarısı haberlerine bakanlıktan açıklama
Kültür ve Turizm Bakanlığı bazı basın-yayın organlarında “Türkiye’ye Seyahat Uyarısı” başlığı ile yer alan ve yabancı yetkililerin açıklamalarına dayandırılan haberlere ilişkin bir açıklama yaptı.
22 Temmuz 2017 Cumartesi 00:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda devir teslim
Kültür ve Turizm Bakanlığında devir teslim gerçekleşti. Bakanlık görevine getirilen Numan Kurtulmuş görevini Nabi Avcı’dan devraldı.
20 Temmuz 2017 Perşembe 13:59

 
Avcı, ''2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, turizm sektör temsilcileriyle bir araya geldi. Avcı, ''Şu an durum gayet iyiye gidiyor. 2014-15 dönemindeki rakamları yeniden göreceğimizi öngörüyoruz'' dedi.
7 Temmuz 2017 Cuma 11:49

 
Bakanlık’tan ‘’Efes Antik Kenti’’ açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, bazı yayın organlarında yer alan Efes Antik Kentinde sünnet düğünü yapıldığına ilişkin haberler üzerine bir basın açıklaması yaptı.
28 Haziran 2017 Çarşamba 15:08

 
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'ya, TÜRSAB'dan brifing
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜRSAB Genel Merkezini ziyaret ederek Başkan Başaran Ulusoy, yönetim kurulu üyeleri ve bazı BYK başkanlarıyla bir araya geldi.
12 Mayıs 2017 Cuma 22:16

 
Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, "Türkiye sadece deniz kum güneşten ibaret değil. Türkiye son bir kaç yıldır deniz kum güneş pazarının dışına çıkarak sahip olduğu bütün turizm potansiyelini devreye aldığı zaman Allah'ın izni ile ilk üçe girmemesi için hiçbir neden yok. Bu büyük potansiyel var'' dedi.
12 Mayıs 2017 Cuma 02:00

 
Turizm Bakanlığı'ndan KHK ile 4 kişi daha görevden alındı
Yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan da 4 kişinin daha görevden alındığı bildirildi.
30 Nisan 2017 Pazar 14:42

 
Turizm Bakanı Avcı'dan DOKTOB'a büyük moral
Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otelciler ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB), Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'dan, Hintliler için vize kolaylığı, THY ile ulaşımda indirim ve tanıtım konularında söz aldılar.
21 Nisan 2017 Cuma 12:31

 
Avcı, ''Rusya ve Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Rusya’yla uçak kriziyle başlayan mesele büyük ölçüde halloldu, çok iyi göstergeler gelmeye başladığını belirterek, ''kimlik ve vize problemlerinin hallolmasından sonra Ukrayna pazarında ciddi bir genişleme olduğunu ve bunun giderek artacağını da görüyoruz. Dolayısıyla Rusya, Ukrayna pazarından 2017 için çok ümitliyiz'' dedi.
5 Nisan 2017 Çarşamba 15:33

 
Türkiye, Irak’ın kültür varlıkları için harekete geçti
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’nın 3. Millî Kültür Şûras’ında da belirttiği gibi bulunduğu coğrafyanın kültürel mirasının korunması konusunda büyük bir hassasiyet gösteren Türkiye, bunun için uluslararası kuruluşlarla ortak çalışmalar yürütüyor.
22 Mart 2017 Çarşamba 21:29

 
Egeli turizmcinin beş isteği
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile bir araya gelen Egeli turizmciler, İzmir turizminin krizi aşması için çözüm önerilerini sundu. Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Bakan Avcı’dan “müze”, “stadyum”, “marina”, “İzmir’e direkt uçuşlar” ve “Avrupalı son tüketicinin kafasındaki imaj ve güvenlik sorunu algısının değiştirilmesine yönelik girişim” isteğinde bulundu.
20 Mart 2017 Pazartesi 15:18

 
Avcı, ’Turizmde ilk 10 hedefini yakalamış durumdayız’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, ITB Berlin Fuarı’nda düzenlediği basın toplantısında sektörle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Avcı, Türkiye’nin turizmde ilk 10 hedefini şimdiden yakalamış durumda olduğunu söyledi.
9 Mart 2017 Perşembe 15:04

 
Turizmde Erciyes-Kapadokya işbirliği
Yılda 3 milyon turistin ziyaret ettiği Kapadokya ile Erciyes Dağı "kültür kayağı" konseptiyle aynı turizm paketinde yer almaya başladı.
7 Mart 2017 Salı 12:16

 
Avcı, ''Dünyanın iyiliği için 'Türkiye' diyoruz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Dünyanın İyiliği için Türkiye” vecizesinin Şûra’nın parolası olduğunu belirterek, “Dünyanın vicdanı olan Türkiye, yalnız Türkiye değildir. Kültür ve medeniyetimizin üzerinde yükseldiği zemindir. Bizi bir arada tutan ve bir kılan derin manevi bağlar, farklılıklarımızın teminatıdır. Medeniyet tarihinin en parlak sayfalarının yazıldığı Türkiye, dünya kültür mirasının da en kıymettar hazinelerinin ev sahibidir” diye konuştu.
6 Mart 2017 Pazartesi 11:57

 
Türkiye ile Filistin arasında kültürel işbirliği
Kültür ve Turizm Bakanı Avcı: "Şimdi Kudüs'te Kültür Merkezini açıyoruz. Şu anda kiralama aşamasında olan Ramallah’ta da bir kültür merkezi açacağız. Böylece Filistin’de iki kültür merkezi açmış olacağız"
8 Şubat 2017 Çarşamba 16:32

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 16 memur ihraç edildi
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında 686 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Yeni KHK ile Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 16 memur ihraç edildi.
8 Şubat 2017 Çarşamba 12:55

 
Kültür turlarına geliyorlar
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği’nin dünyanın en kapsamlı 5’inci turizm fuarı olarak gösterilen EMITT’de tanıtım çalışmaları devam ediyor. Yerli acente temsilcileri Rusya ve Avrupa’yla birlikte Çin ve Hindistan gibi ülkelerin de kapısını aralamaya çalışırken yerli tatilcilerin talepleri ise Balkanlar’a yöneliyor.
30 Ocak 2017 Pazartesi 01:00

 
Bakan Avcı'dan erken rezervasyon çağrısı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Vatandaşlarımızın tatil planlamalarını bir an önce yapıp, erken rezervasyonlarla olabildiğince ucuza getirmelerini tavsiye ediyoruz"
15 Ocak 2017 Pazar 01:00

 
Turizmde Rus ve diğer pazarlarla ilgili olumlu sinyaller var
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, NTV canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Avcı, ''Rusya’yla ilişkilerimizdeki düzelme doğrultusunda turizm alanına da olumlu yansımalar olacağını şimdiden görüyoruz. Diğer pazarlarla ilgili de olumlu sinyaller var'' dedi.
11 Ocak 2017 Çarşamba 01:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda üst düzey görev değişimi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın etkili isimlerinden biri olan Ali Şahin, müsteşar yardımcılığı görevinden alınarak bakan müşavirliğine atandı.
30 Aralık 2016 Cuma 23:24

 
Turizm Bakanlığı'ndan ''Erken Rezervasyon'' uyarısı
Kültür ve Turizm Bakanlığı, yurt içi ve yurt dışı tatil planı yapacak olan vatandaşları mağduriyet yaşamamaları konusunda bazı konularda uyardı.
24 Aralık 2016 Cumartesi 01:06

 
Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Atama
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'ne Atama yapıldı.
22 Aralık 2016 Perşembe 10:29

 
Kültür harcamaları yüzde 6,5 arttı
TÜİK, Kültür Ekonomisi 2015 verilerini açıkladı. Kültür harcamaları 2015 yılında 2014 yılına göre %6,5 artarak 32 milyar 941 milyon 728 bin TL oldu.
19 Aralık 2016 Pazartesi 15:06

 
Turizm Bakanlığı, ‘Kültür’den ayrılsın!
Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ayrılma önerisi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Anatolia Turizm Akademisi işbirliğiyle düzenlenen 11. Turizm Eğitimi Arama Konferansı’na damgasını vurdu. Konferansın sonuç bildirisinde, kültür ve turizm arasında kan uyuşmazlığı bulunduğuna dikkat çekilerek, turizmin ilk kurulduğu yıllarda olduğu gibi, “Turizm ve Tanıtma Bakanlığı” adı altında yönetilmesi gerektiği vurgulandı.
12 Aralık 2016 Pazartesi 13:10

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2017 bütçesi kabul edildi
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2017 bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
12 Aralık 2016 Pazartesi 00:08

 
Nabi Avcı, ''Turizmdeki sıkıntıyı aşacağız''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi'nin açılışında, 2016 yılında dünya genelinde yaşanan olumsuz gelişmelerin Türkiye turizminde de olumsuz etkiler yarattığına değinerek, ''Ülkemiz de bu genel durumdan şüphesiz etkilenmiştir. Ancak tarihi ve kültürel birikimimiz, eşsiz doğal zenginliklerimiz, konaklama sektöründeki mevcut alt yapımız krizleri aşma konusunda her zaman başarılı olan sektörümüz sayesinde ülkemizin önümüzdeki yıllarda eski ritmini tekrar yakalayacağını hatta onu da aşacağına inanıyorum'' dedi.
8 Aralık 2016 Perşembe 22:00

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yeni atamalar
Kültür ve Turizm Bakanlığı kapsamında yeni atamalar gerçekleşti. Atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. 3 ilin Turizm Müdürü değişti.
7 Aralık 2016 Çarşamba 15:28

 
Lavaş-Yufka artık Türkiye'nin de kültürel mirası
Lavaş-Yufka’yı UNESCO’ya kaydettiren Türkiye, “UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirasının Temsili Listesi”ne en çok unsur kaydettiren 10 ülkeden biri oldu.
1 Aralık 2016 Perşembe 14:55

 
Bakan Avcı'dan, yakıt desteği açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, ülkemize turist getiren uçaklara verdiği yakıt desteğini 2017 için yeniden düzenledi. Bakanlar Kurulunda görüşülerek kabul edilen turizm sektörüne yakıt desteğiyle ilgili olarak Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı bir açıklama yaptı.
30 Kasım 2016 Çarşamba 13:23

 
Bakan Avcı, ''Charter desteğini 2017'de de sürdüreceğiz''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Uluslararası Resort Turizm Kongresine katıldı.
26 Kasım 2016 Cumartesi 10:17

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 11 memur ihraç edildi
Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararname kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan 11 memur ihraç edildi.
22 Kasım 2016 Salı 10:59

 
Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya aday''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: "Aizanoi ikinci bir Efes olmaya adaydır. Mayıs'ta senfonik bir konserle burayı dünyaya tanıtacak bir etkinlik yapacağız." dedi.
20 Kasım 2016 Pazar 12:09

 
3. Milli Kültür Şurası 27 yıl aradan sonra toplanacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bakan Nabi Avcı'nın talimatıyla 3. Millî Kültür Şurası'nın hazırlıklarına başladı.
7 Kasım 2016 Pazartesi 11:13

 
Bakan Avcı, Paris'te turizm sektör temsilcileriyle buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Paris'teki temasları kapsamında ilk olarak bu ülkede faaliyet gösteren ülkemiz turizm sektör temsilcileriyle yemekli toplantıda bir araya geldi.
28 Ekim 2016 Cuma 13:40

 
Avcı: “Türkiye dünyanın 6. büyük destinasyonu''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Türkiye, pazar sınırlamasına rağmen dünyanın 6. büyük destinasyonu. Pazarımızın yelpazesini genişletirsek, daha yukarı sıralara gelmememiz için hiç bir sebep yok'' dedi.
25 Ekim 2016 Salı 16:57

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı 112 uluslararası fuara katılacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı, 2017 yılında katılacağı uluslararası fuarların listesini açıkladı.
20 Ekim 2016 Perşembe 15:13

 
Nabi Avcı, ''Hedefimiz 3 milyar dolar''
“Global Sağlık Turizmi Zirvesi ve Fuarı (Health Sumex)” Türkiye’de gelişen sağlık sektörünün nabzını tutmak için, sektörün liderlerini, karar alıcılarını, uzmanlarını ve özel sektör temsilcilerini Ankara’da bir araya getiriyor.
19 Ekim 2016 Çarşamba 17:16

 
Bakan Avcı, '‘Turizm pazarını çeşitlendirmek zorundayız’’
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin büyük turizm potansiyelinin bulunduğunu belirterek, Türkiye'nin uzun yıllar sektörde daha çok kıyı turizmini ve yaz dinlencesini pazarlayan bir ülke olarak tanındığını, ancak Türkiye'nin sadece bu zenginliklerden ibaret olmadığını söyledi.
16 Ekim 2016 Pazar 12:54

 
Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda yeni atamalar
Kültür ve Turizm Bakanlığı kapsamında yeni atamalar gerçekleşti. Atamalar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı. İki ilin Turizm Müdürü değişti.
15 Ekim 2016 Cumartesi 10:34

 
Budak, ''Turizm için OHAL değil ortak akıl gerekli''
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, Kültür ve Turizm Bakanı’nın krizle ilgili “rehavet” itirafından sonra, Hükümetin hazırladığı 2017-2019 Orta Vadeli Programı’nın da turizmdeki çöküşün itirafı niteliğinde olduğunu belirtti.
10 Ekim 2016 Pazartesi 12:01

 
Avcı,'Tur operatörlerinin Türkiye'ye ilişkin beklentileri iyimser'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, “Görüştüğümüz tur operatörleri 2017’nin 2016’dan daha iyi olacağı konusunda iyimserler” dedi.
7 Ekim 2016 Cuma 14:10

 
Bodrum'da Rusya Kültür Günleri Festivali
Geleneksel "Rusya Kültür Günleri Festivali" 13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında Bodrum’da yapılacak.
7 Ekim 2016 Cuma 00:01

 
Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Hollanda’da BM Dünya Turizm Örgütünün Dini Miras ve Turizm Konferansına katıldı.Avcı,'Türkiye inanç turizmi açısından büyük potansiyele sahip' dedi.
6 Ekim 2016 Perşembe 16:02

 
9 ilin Kültür ve Turizm Müdürü görevden alındı
9 ilin Kültür ve Turizm Müdürleri görevden alındı. Görevden alınma kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.
4 Ekim 2016 Salı 12:08

 
Bakan Avcı, Topkapı Sarayı restorasyonlarını inceledi
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Hazine bölümündeki çatlaklar bugünlerde birden bire ortaya çıkmış bir durum değil. Görünür hale gelmesi bir yıllık süreç. Ama hemen müdahale ediliyor ve 10 Ekim 2015’te zemin etütleri ve güçlendirme çalışmaları başlatılıyor” dedi.
3 Ekim 2016 Pazartesi 10:23

 
Turizmcilerden Kültürpark projesine destek
Egeli turizmciler Kültürpark'ın yenilenmesi projesini desteklediklerini açıkladı. Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Kültürpark’a adına yaraşır kültür ve sanat merkezinin yapılmasını, İzmir Enternasyonal Fuarı’nın burada düzenlenmeye devam etmesini olumlu bulduklarını söyledi. İşler, “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun sunduğu Yeni Kültürpark Projesi bölgeyi daha cazip hale getirecek, yaratacağı katma değerle kent ekonomisine ve turizm sektörüne yararlı olacaktır” dedi.
2 Ekim 2016 Pazar 10:14

 
Türkiye ile Suudi Arabistan kültür günlerine hazırlanıyor
Türkiye ile Suudi Arabistan arasında kültürel bağları güçlendirmek amacıyla kültürel işbirliği anlaşması imzalandı.Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Önümüzdeki aylarda, yıllarda Türkiye ile Suudi Arabistan arasında gerek kültür gerekse sanat alanında ortak etkinliklerin nasıl arttığını hep birlikte göreceğiz.” dedi.
30 Eylül 2016 Cuma 13:04

 
Müze ve ören yeri ziyaretçi sayısı yüzde 5,6 azaldı
TÜİK, Kültürel Miras, 2015 verilerini açıkladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yeri ziyaretçi sayısı, 2015 yılında 2014 yılına göre %5,6 azalarak 28 milyon 122 bin 934 oldu.
28 Eylül 2016 Çarşamba 12:53

 
Bakanlık'tan Topkapı Sarayı açıklaması
Kültür ve Turizm Bakanlığı, Topkapı Sarayı ile ilgili çıkan haberler üzerine basın açıklaması yaptı. Açıklamada, ''İstanbul, Topkapı Sarayı, Hazine Dairesi’nin restorasyonu, 'İstanbul Topkapı Sarayı Hazine Bölümü Restorasyonu ve Teşhir Tanzimi' İşi kapsamında yürütülmekte olup, 09.10.2015 tarihinde fiilen başlanmıştır'' denildi.
27 Eylül 2016 Salı 00:00

 
2017 turizmin iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olacak
Bir dizi ziyaret ve etkinliklere katılmak için Antalya’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı, Vali Münir Karaloğlu ve sektör temsilcileriyle Antalya Turizm Sektörü Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Bakan Avcı, 2017 yılının turizm sektörünün eskisinden de iyi duruma geleceği yılların başlangıcı olacağına inandığını söyledi.
22 Eylül 2016 Perşembe 20:33

 
Bakan Avcı: ''Paket tur satışları bu yıl tam iki katına çıktı''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, geçen yıl 350 bin paket turun satıldığını hatırlatarak, bu yıl ise bunun tam iki katına çıktığını, Avrupa'dan gelen 250 bin ile 1 milyona yaklaştığını, bunun paket tur satışlarında bir rekor anlamına geldiğini söyledi.
14 Eylül 2016 Çarşamba 10:54

 
Avcı, ''Turist Akımımızı Farklı Ülkelere Yaymak Zorundayız”
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Önümüzdeki dönemde Rusya ve Almanya başta olmak üzere var olan turist akımımızı farklı ülkelere de yaymak durumundayız” dedi.
16 Ağustos 2016 Salı 18:29

 
EMITT Turizm Fuarı’na Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan destek
EMITT ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı turizmi canlandırmak için harekete geçti. Bakanlık, sektörü indirimler için teşvik etti.
16 Ağustos 2016 Salı 12:53

 
Turizm Bakanı Avcı, ''Türkiye herkes kadar güvenli''
Almanya`da turizm sektörü temsilcileri ile konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Türkiye’nin gücünü ve durumunu hatırlattı.
14 Ağustos 2016 Pazar 12:26

 
Turizm Bakanı Avcı, Alman Tur Operatörleri ile buluştu
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, beraberindeki heyet ile birlikte Almanya'nın Frankfurt kentinde Alman tur operatörleri ile biraraya geldi.
12 Ağustos 2016 Cuma 17:13

 
Otelciler kısa çalışma modeli istedi
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Başkanı Timur Bayındır ve beraberindeki heyet Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’yı makamında ziyaret ederek, konaklama sektöründeki sıkıntıların aşılması için önerilerini sundu. TÜROB’un önerileri arasında sektörde yaşanan istihdam kaybının önlenmesi için başta ‘kısa çalışma’ seçeneği olmak üzere esnek çalışma modelinin hayata geçirilmesi de bulunuyor.
5 Ağustos 2016 Cuma 11:02

 
İstanbul'da temmuz ayında gelen turist sayısı yüzde 34 düştü
İstanbul Kültür ve Turizm Müdürlüğü temmuz ayında İstanbul’a gelen turist sayısının geçen yılın aynı ayına göre yüzde 34 oranında düşerek 924 bin 686’ya gerilediğini açıkladı.
4 Ağustos 2016 Perşembe 15:56

 
Bakan Avcı, turizm sektörü temsilcileriyle bir araya geldi
Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu üyeleri, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı ile İstanbul’da bir araya geldi.
29 Temmuz 2016 Cuma 15:19

 
Türkiye'ye Haziran'da gelen turist sayısı yüzde 40,86 azaldı
Türkiye'ye bu yılın haziran ayında gelen turist sayısı geçen yılın aynı ayına göre % 40,86 azalış gösterdi.
28 Temmuz 2016 Perşembe 11:33

 
''OHAL turizm hareketlerine engel teşkil etmemektedir''
Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü tarafından TÜRSAB'a iletilen duyuruda, ''üç ay boyunca ülke genelinde ilan edilen olağanüstü hal durumu kapsamında uygulanacak güvenlik önlemleri, Türk vatandaşlarının gündelik yaşamlarını, ülkemize seyahat edecek ziyaretçilerin seyahatlerini ve tatillerini hiçbir şekilde etkilemeyecek olup, uluslararası turizm hareketlerine ve havayolu trafiğine ilişkin herhangi bir engel teşkil etmemektedir'' denildi.
21 Temmuz 2016 Perşembe 15:31

 
Ani, Arkeolojik Alanı UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Ani, Dünya Miras Listesi’ne kaydoldu. Böylece Türkiye’nin Dünya Miras Listesi’ne kayıtlı yerlerinin sayısı 16’ya yükseldi” dedi.
16 Temmuz 2016 Cumartesi 01:28

 
Yoğun Sezondan Önce Alınması Gerekli Tedbirler Genelgesi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü, 81 ilin valilikleri yoğun sezondan önce alınması gerekli tedbirler konusunda genelge gönderdi.
14 Temmuz 2016 Perşembe 00:25

 
UNESCO Dünya Miras Komitesi Oturumu İstanbul'da başladı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Türkiye olarak Dünya Miras Fonuna yaptığımız yıllık katkı payını önümüzdeki dönemde %1’den %2’ye çıkarıyoruz.”
11 Temmuz 2016 Pazartesi 00:00

 
Avcı, ''Otellerdeki doluluk oranı yüzde 100'lere ulaştı''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan Bayramı tatilinde kıyılarda yer alan otellerdeki doluluk oranlarının yüzde 100’lere ulaştığını söyledi.
7 Temmuz 2016 Perşembe 10:40

 
Avcı, ''Kurban Bayramı tatili de 9 gün olabilir'
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olabileceğini söyledi.
26 Haziran 2016 Pazar 00:13

 
Tek bir ülke ve bölgeye bağımlı turizm politikaları doğru değil
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de TRT Haber ve yerel televizyonların ortak yayınında “Anadolu Soruyor” programına konuk oldu. Gazetecilerin sorularına Bakan Avcı, ''İster Ortadoğu olsun, ister Rusya olsun, ister Almanya olsun, tek bir ülkeye, tek bir bölgeye bağımlı turizm politikalarının doğru değil, bunun mutlaka çeşitlendirilmesi lazım'' dedi
24 Haziran 2016 Cuma 13:33

 
Avcı, KKTC'de Turizm İşbirliği Eylem Planı'nı İmzaladı
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Lefkoşa’da Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ile KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı arasındaki Turizm İşbirliği Eylem Planı’nı imzaladı.
23 Haziran 2016 Perşembe 00:00

 
Türkiye'nin turizm stratejisi tepeden tırnağa yenileniyor
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Ürün ve pazar çeşitlenmesi bakımından daha önce o günün koşullarının rahatlığı içerisinde belli ülkelere yoğunlaştırılmış olan tanıtım faaliyetlerini, geçmişte nispeten daha az ulaşılan bölge ve ülkelere yönlenecek şekilde yeniden tasarlıyoruz'' dedi. Türkiye’nin tanıtım starejisini yeni koşullar doğrultusunda tepeden tırnağa yenilediklerini söyleyen Bakan Nabi Avcı, geleceğe yönelik turizmde olumsuz tablolar çizilmemesi yönünde uyarıda bulundu.
11 Haziran 2016 Cumartesi 05:43

 
Bakan Avcı, sektör temsilcileri ile bir araya geldi
Kültür ve Turizm Bakanı Prof.Dr. Nabi Avcı, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında Turizm Sektör Temsilcileriyle bir araya geldi.
10 Haziran 2016 Cuma 17:09

 
Turizm sektörüne 900 milyonluk destek
Seyahat acentalarına uçuş başına verilen destek artırılarak 31 Ağustos’a kadar uzatıldı. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı: “Turizm sektörünün yüz yüze olduğu sorunları aşmak için ilgili bütün paydaşlarla sürekli danışma halinde tedbirlerimizi geliştiriyoruz” dedi.
9 Haziran 2016 Perşembe 15:50

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur