Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
kış haberleri
 
Uludağ’da ‘kış şenliği’ coşkusu
Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen ‘Uludağ Kış Şenliği’, bu sene de renkli görüntülere sahne oldu. Bir yandan birbirinden farklı ve eğlenceli platformlarda heyecan dolu dakikalar yaşayan vatandaşlar diğer yandan sucuk ekmek yiyerek kar üzerinde kışın keyfini çıkardı.
11 Şubat 2018 Pazar 01:00

 
Kışa girerken otellerde istihdam arttı
2016 yılı Kasım ayında % 14,2 daralan otellerde çalışan sayısı, 2017 yılı aynı dönemde % 8,2 artarak 231 bine çıktı.
4 Şubat 2018 Pazar 01:00

 
Prontotour'dan karlar ülkesine fantastik kış tatili
Prontotour’un ayrıcalıklı seyahat deneyimleri sunan markası ProntoPlus, kuzeyin yıldızı Laponya’da büyüleyici bir kış tatili sunuyor.
29 Ocak 2018 Pazartesi 16:23

 
Kış turizminin geleceği çocukların elinde!
Öğrencilerin kış sporlarıyla tanışabileceği ya da mevcut yeteneklerini geliştirebileceği en verimli dönemi sömestir tatili oluştursa da, bu sporları gerçekleştirebilmek için gereken ücretler ailelerin bütçelerini aşabiliyor.
23 Ocak 2018 Salı 21:24

 
Tur otobüsü kaza yaptı: 11 ölü, 44 yaralı
Ankara'dan Bursa'ya geziye gittiği belirtilen yolcuları taşıyan otobüs Eskişehir yakınlarında kaza yaptı. Kazada, ilk belirlemelere göre, 11 kişi öldü, 44 kişi yaralandı.
20 Ocak 2018 Cumartesi 09:45

 
Eskişehir turizm seferberliği başlattı
Eskişehir’e gelen turist sayısını ve hizmet sektörünün kazancını artırmak için Eskişehir Ticaret Odası (ETO) öncülüğünde yürütülen “hepgeleceksin.com” turizm kampanyasına start verildi.
19 Ocak 2018 Cuma 17:01

 
Eskişehir’i çok seveceksiniz!
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) Eskişehir İl Temsilciliği, 25-28 Ocak tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek olan EMITT 22. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda yerini alıyor. TÜROB Eskişehir İl Temsilciliği ‘Eskişehir’i Çok Seveceksiniz’ sloganıyla dört gün boyunca EMITT Fuarı’nda şehrin tanıtımını yapacak.
12 Ocak 2018 Cuma 10:05

 
Kış turizminin adresi Erciyes
Kış sporları ve kış mevsimi tutkunları için eşsiz fırsatlar sunan Erciyes, dünya kış turizminde söz sahibi olmaya başlayan ve yükselen unvanını korumak adına kesintisiz çalışmalarını sürdüren ve başarı hikâyesi olarak anılan bir üs haline geldi. Türkiye’nin son senelerdeki en gözde kış turizmi adresi Erciyes, dünya standartlarındaki teknolojik donanımı, güvenlik tedbirleri, pist kondisyonları, ulaşım kolaylığı ve pistlerin hemen yanındaki konforlu otelleri ile kış turizminin yıldızı oluyor.
6 Ocak 2018 Cumartesi 18:43

 
THY'nin Kişinev seferlerinde frekans artışı
THY, İstanbul – Kişinev (KIV) – İstanbul seferlerinde 01 Mart 2018 tarihi itibarıyla frekans artışı yapıldığını duyurdu.
6 Ocak 2018 Cumartesi 08:17

 
Spor turizmi Toroslar’da yapılacak
Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan ultra maraton sporcusu Ahmet Arslan, 500 sporcunun yarışacağı ‘Alanya Ultra Maratonu’yla ilgili Alanya Turizm Tanıtma Vakfı yönetimine bilgi verdi.
29 Aralık 2017 Cuma 13:23

 
Kış tatili için Erzurum’dan Kanada’ya uzanan on kayak merkezi
tatilsepeti.com, Türkiye’den ve dünyadan ünlü kayak merkezlerini derledi.
11 Aralık 2017 Pazartesi 11:53

 
Havalimanları kışa hazır
Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, twitter hesabından Türkiye'deki havalimanlarında yaklaşan kış öncesinde alınan önlemler ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.
14 Kasım 2017 Salı 11:05

 
Turizmciler, ''Kış turizminde yeni ufuklar'' için buluşuyor
Türkiye’nin Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde kış turizmi koridoru oluşturan 8 milyon 800 bin Avro bütçeli “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizm Koridorunun Geliştirilmesi Projesi” uluslararası bir kongreyle taçlandırılıyor. Uluslararası düzeyde turizmciler, akademisyenler ve firma temsilcilerinin bir araya geleceği Uluslararası Kış ve Dağ Turizmi Kongresi, 10 ülkeden yaklaşık 200 davetliyi buluşturacak.
14 Kasım 2017 Salı 09:08

 
Türk tatilciler kış turizmini çok sevdi!
Zorlu geçen 2016 yılının ardından Türk tatilcilerin ilgisi ve Rus turistin dönüşüyle yaz aylarında yüzlerin güldüğü turizm sektörü, kış sezonuna da iddialı giriyor. Ekim ayı itibarıyla başlayan kış erken rezervasyon fırsatlarına yerli turistin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Termal, kayak ve spa konseptinde hizmet veren 300 civarında tesisin kışa özel yaptığı indirimler ile birlikte yerli turistler yaz tatilinden sonra kış tatillerini de tercih etmeye başladı'' dedi.
8 Kasım 2017 Çarşamba 15:11

 
Kurtulmuş, Özbekistan Cumhurbaşkanı Mirziyoyev’i ağırladı
Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye gelen ’i Topkapı Sarayı’nda ağırladı.
26 Ekim 2017 Perşembe 16:10

 
Erzurum, Erzincan ve Kars kış turizmi koridoru tanıtılacak
Türkiye’nin kış turizm merkezlerinden Kuzey Doğu Anadolu bölgesinde bir kış turizm koridoru oluşturan 8 milyon 800 bin Avro bütçeli “Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridonunun Geliştirilmesi” projesi kapsamında tanıtım faaliyetleri gerçekleştirilecek.
27 Eylül 2017 Çarşamba 12:02

 
Erciyes Kış Sporları Turizm Merkezi Çin'de tanıtıldı
Global çapta tanıtım ve pazarlama çalışmalarına ağırlık veren Erciyes Evrensel Kış Sporları ve Turizm Merkezi, Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen ve kış sporlarının en büyük buluşması olan ‘Dünya Kış Sporları Expo Pekin 2017’ (World Winter Sport Expo 2017) Fuar’ında tanıtıldı.
22 Eylül 2017 Cuma 00:00

 
The Ritz-Carlton, Almaty-Kazakistan'a yeni genel müdür
The Ritz-Carlton, Almaty-Kazakistan başarılı bir transfere imza atarak Genel Müdürlük görevine, turizm sektörünün deneyimli ismi Can Göktaş’ı getirdi. 27 yıllık uluslararası otelcilik deneyimine sahip olan Can Göktaş, The Ritz-Carlton Istanbul bünyesinde Genel Müdür konumuna gelen ilk Türk profesyoneldi.
28 Ağustos 2017 Pazartesi 08:29

 
Turkish Cargo büyümede hız kesmiyor
Dünyanın 120 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo, son 10 yıldır yürütmekte olduğu güçlü büyüme stratejisini başarıyla sürdürmeye ve dünya hava kargo pazarındaki payını artırmaya devam ediyor.
20 Ağustos 2017 Pazar 13:37

 
Türkiye'nin uçuş ağına Semarkand da dahil oluyor
Türkiye ve Özbekistan arasında gerçekleştirilen sivil havacılık müzakerelerinde uçuş ağımıza Semarkand'ın eklenmesi konusunda mutabakat sağlandı.
14 Ağustos 2017 Pazartesi 00:10

 
Eskişehir, Bursa ve Afyon'un turizm potansiyeli mercek altında
Kültür ve Turizm Bakanlığı; Eskişehir, Bursa ve Afyon illerinin turizm potansiyelinin geliştirilmesi için çalışma başlattı. Türkiye Otelciler Birliği’nin de (TÜROB) destek verdiği çalışma kapsamında, Eskişehir merkez olmak üzere bu üç ilde turistik değerlerin ortaya çıkarılması hedefleniyor.
13 Temmuz 2017 Perşembe 00:00

 
Eskişehir, gazeteci ve sosyal medya fenomenlerini ağırladı
Prontotour organizasyonu, Eskişehir Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, TÜROB Eskişehir İl Temsilciliği, Türsab Eskişehir Yürütme Kurulu ve SennaCity Hotel’in desteği ile sosyal medya fenomenleri ve basın mensupları Eskişehir'de ağırlandı.
20 Haziran 2017 Salı 16:13

 
Ortadoğu Türk Gastronomisini keşfediyor
Ülkemizin gastronomik değerlerinin ortaya çıkarılması ve ülke turizminin Ortadoğu'dan daha fazla ekonomik girdi sağlaması adına Gastronomi Turizmi Derneği ( GTD ) ve Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği ( OTSAD ) işbirliğine başladı.
12 Mayıs 2017 Cuma 00:00

 
Yeni TASİGO Otelleri geliyor
Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, uzun vadeli zincir otel hedeflerinin ilk halkası olarak gördükleri TASİGO Eskişehir’in, kısa sürede yakaladığı başarı ile gurur duyduklarını söyledi.
2 Mayıs 2017 Salı 11:24

 
Turkish Cargo, İzmir–Tel Aviv kargo seferlerini başlattı
Müşterilerine sağladığı geniş network imkanı ile dünyanın 120 ülkesinde hizmet sağlayan öncü marka Turkish Cargo, taze balık taşımaları için İzmir’den Tel Aviv’e 29 Nisan 2017 itibariyle düzenlediği tarifeli kargo seferi ile su ürünleri ihracatını desteklemek adına önemli bir hamlede daha bulundu.
30 Nisan 2017 Pazar 04:24

 
Kazak turistler harcamada bonkör
Kazak vatandaşların turistik anlamda tercih ettikleri ülkeler listesinde Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Tayland ve Almanya başı çekiyor. Kazakların ortalama konaklama süresi 7-14 gün arasında. Tercih ettikleri konaklama türü ise 4-5 yıldızlı oteller ve tatil köyleri. Diğer pazarlardan farklı olarak lüks alışverişe ve dışarıda yeme-içme ve eğlenmeye düşkünler. Çocuklu kalabalık aile şeklinde tatille çıkıyorlar.
21 Nisan 2017 Cuma 10:59

 
Turkish Airlines Challenge Turnuvası başladı
Avrupa’nın en yetenekli genç golfçülerini buluşturan Challenge Tour’un Türkiye ayağı olan Turkish Airlines Challenge 2017, Gloria’nın üçüncü kez ev sahipliğinde start aldı.
19 Nisan 2017 Çarşamba 12:19

 
Yerli turistin İlkbahar rotası belli oldu!
Prontotour, seyahatseverleri bahar renklerini keşfe davet ediyor. Birbirinden keyifli ilkbahar rotaları oluşturduklarını belirten Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Derya Kesman, seyahatseverlerin Avrupa’dan Güneydoğu Asya’ya, Balkanlar’dan Uzakdoğu’ya kadar farklı rotaları tercih ettiklerini söyledi. İşte yerli turistin bahar aylarında en çok tercih ettiği o rotalar…
13 Nisan 2017 Perşembe 10:21

 
Özbekistan Turizm Bakanı'ndan yatırım davet
Türkiye Otelciler Birliği yönetimi ile görüşen Özbekistan Turizm Bakanı Kurbanovich, ülkede turizmin geliştirilmesi ve otel standartlarının geliştirilmesi gibi alanlarda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini söyledi.
21 Şubat 2017 Salı 12:28

 
TURAD'dan “Turizmde Çıkış Yolu” Çalıştayı
Üyelerini kıdemli turizmcilerin oluşturduğu Turizm Araştırmaları Derneği (TURAD); sürdürülebilir turizm amaçlı bölgesel markalaşma projeleri yanında, ev sahipliğini üstlendiği sektör buluşmalarıyla gündemi değerlendirerek, gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor.
9 Şubat 2017 Perşembe 01:00

 
THY yüzde 86 zamanında kalkış yaptı
THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, kurumun performansını Twitter hesabından paylaştı. Ekşi, THY'nin 4 Şubat Cumartesi 162 bin 27 yolcuyu misafir ettiğini duyurdu.
5 Şubat 2017 Pazar 14:03

 
Kayak merkezlerindeki otellerde doluluk oranları %95'e ulaştı
Turizm sektörü en zor sezonunu geride bırakırken, kayak merkezlerinin yüzü gülüyor. Yılbaşı ve sömestr tatili ile kayak merkezlerinde otellerdeki doluluk oranları yüzde 95'e ulaştı.
1 Şubat 2017 Çarşamba 11:20

 
Kışın tatile gitmek için en keyifli 7 yer!
Kış mevsiminde de tatile çıkmanın pek çok keyifli yönü var. İster kayak yapın, isterseniz karlar altındaki tarihi kalıntıları gezin veya sadece sessiz ve sakin bir köşede manzaranın keyfini çıkarın. Türkiye’nin en çok tercih edilen uçak bileti satış sitelerinden Enuygun.com’un Seyahat Analisti Murat Ekinay, Türkiye’de kış tatili yapmak için en keyifli 7 yeri sıraladı.
30 Ocak 2017 Pazartesi 10:35

 
Uludağ`da şenlik var
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da 28-29 Ocak 2017 tarihlerinde kış şenliği düzenliyor.
27 Ocak 2017 Cuma 01:00

 
THY ve PIA kod paylaşımı işbirliğini genişletti
Pakistan Uluslararası Hava Yolları ve Türk Hava Yolları, 1 Şubat 2017 tarihi itibarıyla geçerli olacak şekilde, aralarındaki mevcut işbirliğini genişleterek, iki ülke taşıyıcısının yeni pazarlara girmesine olanak sağlayacak ve yolcularına yeni seyahat imkânları sunacak birçok noktayı kod paylaşımı anlaşmasına eklediler.
26 Ocak 2017 Perşembe 11:09

 
Termal otellere yerli ve yabancı turist akını başladı
Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte termal otellere yerli ve yabancı turist akını başladı. Kış turizminde önemli bir alternatif haline gelen termal tesislerde cazibe merkezi Türkiye.
17 Ocak 2017 Salı 04:01

 
Kış turizminde hedef 10 milyar euro gelir
Hükümet ve sektör temsilcileri turizmde çalışmaları yoğunlaştırdı. 4 milyon vatandaşa kayak öğretilecek. Kış turizminden 10 milyar euro gelir hedefleniyor.
9 Ocak 2017 Pazartesi 04:00

 
Pakistan'da yolcu uçağı düştü
Pakistan Havayolları'na ait yolcu uçağı düştü.
7 Aralık 2016 Çarşamba 17:09

 
TASİGO Hotels & Resorts ile zincir otel markası yaratıyor
Türkiye’nin en büyük uluslararası müteahhitlik şirketlerinden Polimeks, iki sene önce Eskişehir Bademlik’te inşa ettiği termal otel ve Spa merkezinin işletmesini devralarak TASİGO Hotels & Resorts markasıyla hizmete açmaya hazırlanıyor. Rixos Hotels’den devraldığı otelin işletmesini kendisi üstlenecek olan Polimeks, ilk halkası Eskişehir’de olan bir zincir otel markası yaratmayı hedefliyor.
7 Kasım 2016 Pazartesi 14:02

 
Müze ve Örenyerleri Kış Saati Uygulamasına Geçti
TÜRSAB, müze ve ören yerlerinin kış saati uygulamasına geçtiğini duyurdu.
3 Kasım 2016 Perşembe 07:15

 
Dünyanın En Önemli Golf Oyuncuları Antalya’da buluştu
Bir hafta boyunca dünyanın en tanınmış golf oyuncularını ağırlayacak olan ‘Turkish Airlines Open 2016’, 03 Kasım’da start alıyor.
2 Kasım 2016 Çarşamba 15:34

 
Uçuş saatinizi kontrol edin, değişmiş olabilir!
Bakanlar Kurulu kararının ardından kış saati uygulamasının kalkmasıyla birlikte havayolu firmaları uçuş saatleriyle ilgili düzenlemelere gitti. Enuygun.com Seyahat Analisti Tuğba Hacıbayramoğlu, daha önce hazırlanan uçuş programlarında herhangi bir sorun yaşanmaması adına, özellikle 30 Ekim Pazar günü ve sonraki günlerde seyahat edecek kişilere mutlaka uçuş saatlerini kontrol etmelerini öneriyor.
20 Ekim 2016 Perşembe 11:23

 
SHGM yurt dışı yolcularını kış saati konusunda uyardı
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 30 Ekim 2016 tarihinden sonra gerçekleştirilecek dış hat uçuşlarının, saat farklılıklarından dolayı etkileneceğini ifade ederek, yolcuları uyardı.
12 Ekim 2016 Çarşamba 08:33

 
THY'de kış saati düzenlemesi
Türk Hava Yolları, yeni saat düzenlemesiyle ilgili olarak 30 Ekim 2016-25 Mart 2017 tarih aralığında gerçekleşecek uçuşlarda, yolcularının herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması adına gereken tüm çalışmaları tamamladı.
7 Ekim 2016 Cuma 15:58

 
Hilton'dan Türkiye'ye iki yeni otel!
Hilton, Türkiye'deki portföyünü yeni açılan iki otelle (HbH Sabiha Gokcen Airport ve HGI Eskişehir) büyüttü.
23 Eylül 2016 Cuma 15:26

 
Atatürk Havalimanı'nda bayram rekoru
Atatürk Havalimanı'nda 1 günde bin 500 uçak iniş kalkışıyla yeni bir rekora imza atıldı.
19 Eylül 2016 Pazartesi 14:45

 
Bakan Avcı: ''Paket tur satışları bu yıl tam iki katına çıktı''
Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, geçen yıl 350 bin paket turun satıldığını hatırlatarak, bu yıl ise bunun tam iki katına çıktığını, Avrupa'dan gelen 250 bin ile 1 milyona yaklaştığını, bunun paket tur satışlarında bir rekor anlamına geldiğini söyledi.
14 Eylül 2016 Çarşamba 10:54

 
Erzurum'da ''Kış Turizmi Zirvesi''
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Kış turizmi uzmanlarıyla birlikte Erzurum, Erzincan, Kars Kış Turizmi Koridorunun Geliştirilmesi Projesi’ni konuştu.
13 Ağustos 2016 Cumartesi 11:33

 
THY'nin acil çıkış koltukları 79 dolar
THY'nin acil çıkış koltuklarını ücretlendirdi. THY, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Çin ve Uzakdoğu seferini yapacak uçakların acil çıkış kapılarının önünde bulunan koltuklarını 5 Ağustos 2016 itibariyle ekstra 79 dolardan satışa sunmaya başladı.
12 Ağustos 2016 Cuma 03:02

 
Bayındır: ''Eskişehir turizmin gözbebeği şehirlerden biri''
Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Timur Bayındır başkanlığında geniş bir heyetle turizmin yükselen şehirlerinden Eskişehir’e çıkarma yaptı. TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Eskişehir’in turizmin gözbebeği şehirlerden biri haline geldiğini belirterek, ilde son dönemlerde birbiri ardına açılarak faaliyete geçen yüksek standartlı konaklama işletmelerin ziyaretçilerine konforlu seyahat olanağı sunduğunu söyledi.
10 Haziran 2016 Cuma 01:29

 
SETUR, kişiye özel seyahat markası ‘’SeturSelect’’i tanıttı
SETUR, kişiye özel seyahat tasarım markası ‘’SeturSelect’’i düzenlenen bir davetle tanıttı.
11 Mayıs 2016 Çarşamba 16:09

 
Pegasus, 2016/17 kış dönemi uçuşlarını satışa açtı
Pegasus’un 700.000 koltuk ile başlattığı Kış Kampanyasından yararlanmak isteyen misafirler, biletlerini 15 Mayıs tarihine kadar alarak 30 Ekim 2016 ile 25 Mart 2017 tarihleri arasında yurt içine 29,99 TL’den, yurt dışına 39,99 $’dan başlayan fiyatlarla uçabilir.
6 Mayıs 2016 Cuma 03:21

 
Genç Şefler Gastronominin başkentinde buluştu
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Toplumsal Duyarlılık Projesi işbirliği ile “Geleneksel Genç Şefler Yemek Yarışması Etkinliği” yapıldı.
1 Mayıs 2016 Pazar 00:10

 
Eskişehir turizm atağına geçiyor
"Gelişen Eskişehir Büyüyen Ekonomi" ilkesiyle hareket eden Eskişehir Ticaret Odası (ETO) bir ilke daha imza attı. "Eskişehir Ekonomi Kampı"nda iş dünyasının önde gelen isimleri ve ünlü akademisyenlerini buluşturan ETO, ekonominin manifestosunu çıkardı.
11 Nisan 2016 Pazartesi 16:05

 
Pegasus, kış sezonu biletlerini satışa çıkardı
Pegasus Hava Yolları, 2016 - 2017 kış sezonu biletlerini satışa açarak, kış tatillerini önceden planlayan misafirlerine cazip fiyatlarla uçma olanağı sağladığını duyurdu. Uçuşlarını 30 Ekim 2016 - 25 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleştirecek olanlar seyahatlerinde yurt içinde 29,99 TL'den, yurt dışında ise 39,99 $'dan başlayan fiyatlarla uçacak.
6 Nisan 2016 Çarşamba 07:18

 
Gülcan Akdoğan, Türkiye'nin Venedik'i Eskişehir'i yazdı
Turizm News yazarı Gülcan Akdoğan, son yıllarda adından söz ettiren ve aadı Türkiye'nın Venedik'ine çıkan Eskişehir'i yazdı.
16 Şubat 2016 Salı 00:04

 
Türkler Avrupa’nın en kıskanç aşıkları
Seyahat arama sitesi momondo’nun 14 Şubat öncesinde yaptığı araştırmaya göre, sevdiğimiz kişinin kendimizden başka biriyle tatile çıkmasına Avrupa’da en çok karşı çıkan ülkeyiz. Dünya genelinde ise Brezilya ve Çin’in ardından üçüncü sırada yer alıyoruz.
12 Şubat 2016 Cuma 10:22

 
Cem Polatoğlu'nda, krizden acil çıkış planı
Turizm News Yazarı Cem Polatoğlu, son yazısında turizm sektörü için krizden acil çıkış planı başlıklı bir yazı kaleme aldı.
9 Şubat 2016 Salı 00:00

 
Yandex, En Çok Aranan Kış Tatili Yerlerini açıkladı
Okulların yarı yıl tatiline girmesini Bekleyen Aileler, tatil mekanlarını araştırdı. Kullanıcıların hayatını kolaylastiran uygulamalarıyla fark yaratan Yandex, arama motoru verileri Üzerinden hazırladığı Raporda, Kullanıcıların kış tatili Için en çok aradıkları yerleri derledi. Kayak yapmak Için en çok Uludağ aranırken, kaplıcalarda Bir numaraya yerleşti ... Pamukkale
22 Ocak 2016 Cuma 13:58

 
Koray Akman, “Türkiye kış turizminde rakipleri ile yarışır”
Yaz turizmine olan yoğun talebin, hem sektör hem de tatilciler için yarattığı sorunlara dikkati çeken İzmir Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Program Başkanı Yrd. Doç. Dr. T. Koray Akman, Türkiye’nin kış turizminde dünyadaki rakipleriyle yarışır hale geldiğini söyledi
12 Ocak 2016 Salı 00:20

 
Kış turizmine Erzurum, Erzincan ve Kars koridoru
Avrupa Birliği ve Türkiye tarafından desteklenen, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Rekabetçi Sektörler Programı'nda yer alan "Erzurum, Erzincan ve Kars Kış Turizmi Koridoru" projesi, 8 milyon 800 bin Avro yatırımla Türkiye'de turizmin 12 aya yayılması, çeşitlendirilmesi ve turizm sektöründe 'koridorlar' yaratarak potansiyeli yüksek bölgelerin turizmde rekabet edebilir konuma taşımayı hedefliyor.
11 Ocak 2016 Pazartesi 11:58

 
Kış Turizmi ''Avantaj Rotası''yla Canlanacak
Kış turizmini canlandıracak “Avantaj Rotası Alanya” protokolü Alanya Belediyesi’nin desteğiyle Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) ve Anadolujet arasında, Grand Okan Otel’de düzenlenen törenle imzalandı.
3 Aralık 2015 Perşembe 00:02

 
Pegasus’tan kış saati uygulaması açıklaması
Pegasus Havayolları, 25 Ekim – 08 Kasım 2015 tarihleri arasındaki Türkiye kalkışlı tüm seferlerin, yaz tarifesinde yer alan Türkiye saatine göre 1 (bir) saat geç gerçekleşeceğini bildirdi.
16 Ekim 2015 Cuma 15:21

 
THY, ''Kış saati uygulaması ile ilgili tüm tedbirleri aldık''
THY, 25 Ekim 2015 Pazar günü yürürlüğe girmesi planlanan kış saatinin uygulaması Bakanlar Kurulu kararıyla 8 Kasım 2015 tarihine ertelendiğini, .bu sebeple, yolcuların bu durumdan kaynaklanan herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmamaları için tüm tedbirleri aldıklarını açıkladı.
10 Ekim 2015 Cumartesi 08:21

 
Atlasglobal'de Kış Saati Uygulaması
Kış saati uygulamasına geçiş tarihinin Bakanlar Kurulu kararı ile 08 Kasım 2015 tarihine ertelenmesi nedeniyle, Atlasglobal Havayolları olarak, 25 Ekim 2015 - 07 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerimizde Türkiye’ye varış ve Türkiye’den kalkış saatleri 1 saat ileri alındı.
9 Ekim 2015 Cuma 17:09

 
Bodrum, Avrupa'nın Kış Kataloğu'nda
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u ziyaret eden FTI Grup Yöneticileri ve Meeting Point Türkiye Yöneticileri, Bodrum ile Almanya arasındaki turizm faaliyetlerinin geliştirilmesi için çalışmalarını sürdürüyor.
30 Eylül 2015 Çarşamba 07:21

 
Bursa’nın turizm tecrübeleri Orta Asya’da paylaşıldı
Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı’nın (TÜRKSOY) Kazakistan’ın Aktau şehrinde düzenlediği ‘Doğal ve Tarihi Mirasın Turizme Etkileri’ konulu sempozyuma, Bursa’da turizm alanında yapılan çalışmalar damgasını vurdu.
24 Eylül 2015 Perşembe 00:00

 
Amerikalılar Kayseri'yi Çok Sevdi
Kültür Değişim Programı çerçevesinde Kayseri'ye gelen 30 kişilik Amerikalı öğrenci grubu Erciyes Kış Turizm Merkezi, Selçuklu Uygarlığı Müzesi, Kültür Yolu ve Kayseri Mahallesi gibi Büyükşehir Belediyesi'nin Kayseri'ye kazandırdığı önemli yatırımları gezdi. Bir aylık program kapsamında ilimize gelen Amerikalı öğrenciler Kayseri'yi çok beğendiklerini belirttiler.
26 Temmuz 2015 Pazar 08:18

 
Erciyes'te Yeni Sezon Hazırlıkları Erken Başladı
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde yaz döneminde yapılacak yenileme ve bakım-onarım çalışmaları ile hayata geçirilecek yeni yatırımlar, düzenlenen toplantıyla masaya yatırıldı.
7 Haziran 2015 Pazar 00:19

 
Dubai’ye çok girişli vize uygulaması başladı
Birleşik Arap Emirlikleri’nin yeni çok girişli vize uygulaması, önemli kolaylık sağladı.
5 Haziran 2015 Cuma 11:36

 
Sili, ''Turistik tesislerin 12 ay açık kalması teşvik edilmeli”
ALTİD Başkanı Burhan Sili, “Kış döneminde SGK primleri düşürülerek turistik tesislerin 12 ay açık kalması teşvik edilmeli” dedi.
5 Haziran 2015 Cuma 00:30

 
Sağlık Turizmi Kazakistan'da
GHTC desteğiyle Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi-THTDC işbirliğinde Kazakistanlı 200 katılımcı ve Türkiye’nin önemli sağlık turizmcileri buluştu
14 Mayıs 2015 Perşembe 01:10

 
“Türkiye’ye yapılan girişin yüzde 85’i paket tur”
Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkan Yardımcısı ve Alanya Tanıtma Vakfı (ALTAV) Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Dahaoğlu,“Charter seferlere müsaade edilmemesi sebebiyle Kazakistan pazarında acentaların alanları daralıyor” dedi.
23 Nisan 2015 Perşembe 10:04

 
Foça'da Türk-Yunan dostluk rüzgarları esti
İzmir'in Foça ilçesinde bu yıl 39’uncusu düzenlenen ve 15 – 22 Nisan tarihleri arasında yapılan turizm haftasının ikinci gününde Türk -Yunan dostluk rüzgarları esti.
20 Nisan 2015 Pazartesi 00:00

 
2015'in trendi kısa yurtdışı tatilleri
Seyahat planları aylar öncesinden yapılıyor, 3-4 günlük yurtdışı tatillerine gidiliyor.
18 Nisan 2015 Cumartesi 14:41

 
Kış Turizmi'nin Gözdesi: Erciyes
Kış sporları ve turizm merkezlerinin sektörel dergisi my Ski Life, son sayısında Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'ne geniş yer ayırdı.
11 Nisan 2015 Cumartesi 00:04

 
Sennacity Hotel, dünya pazarına açılıyor
Eskişehir Sennacity Hotel Genel Müdürü Kaan Erdin, “Turizm’de hedef pazar olarak, Almanya ve Uzakdoğu ülkelerini hedefliyoruz” dedi.
9 Nisan 2015 Perşembe 11:23

 
Erciyes, Türkiye'nin en modern ve önemli kış turizm merkezi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu yatırımlar ve uyguladığı dağ yönetim modeli ile kış sporlarının en önemli adreslerinden birisi haline gelen Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, ev sahipliği yaptığı uluslararası yarışmalar sayesinde dünyanın bilinen kayak merkezleri arasındaki yerini almaya başladı. Bu yükselişe kayıtsız kalamayan dünyaca ünlü markalar da ürünlerini artık dünyaya Erciyes'ten tanıtıyor.
5 Nisan 2015 Pazar 12:34

 
Loukakis, “Türk turistin lükse talebi artıyor''
Dubai’nin ardından ikincisi İstanbul’da gerçekleştirilen “Greek Deluxe Travel Road Show”un açılışında konuşan Yunanistan’ın Türkiye Büyükelçisi Kuriakos Loukakis, “Türk turistlerin eskiden kısa süreli ve pansiyon türü ucuz tesislere ilgisi vardı ama son yıllarda villa kiralayan, 5 yıldız ve üstü otelleri tercih eden, gurme seyahatlere yönelen Türk turist profili öne çıktı... Bu talebin artarak süreceğine inanıyor ve tüm komşularımızı Yunanistan’a davet ediyoruz” dedi
3 Nisan 2015 Cuma 00:09

 
İstanbul trafik sıkışıklığında dünyada ilk sıraya çıktı‏
TomTom’un tüm dünyada 200’den fazla şehrin trafik yoğunluğunu ölçen ‘Trafik Sıkışıklık Endeksi’ açıklandı. Buna göre trafik sıkışıklığında önceki yıl Moskova’dan sonra ikinci sırada bulunan İstanbul, dünyada birinci sıraya yükseldi. İstanbul’daki sürücüler akşam trafiğinde 30 dakikalık mesafeyi yüzde 109’luk gecikmeyle 62 dakikada kat ediyor
31 Mart 2015 Salı 20:22

 
Türkiye-Tacikistan arasındaki uçuşlar için yeni anlaşma
Türkiye ve Tacikistan arasındaki Anlaşma ile; İstanbul-Duşanbe hattında haftalık 3 frekans olan uçuşların 4’e çıkarılması ve İstanbul-Hocent hattında haftada 1 frekans karşılıklı uçuş hakkı konusunda mutabakat sağlandı.
31 Mart 2015 Salı 00:38

 
Eskişehir’in değerlerini dünyaya tanıtacak‏
Abacı Konak Otel Satış ve Pazarlama Müdürü Tunç Gezmez, “Şehir otelciliği ve çeşitliliği açısından yıldızı son yıllarda parlayan kentlerimizden birisi olan Eskişehir’in, kültürel mirası ve tarihinin tanıtımında öncü olmayı hedefledik” dedi.
30 Mart 2015 Pazartesi 08:46

 
AtlasGlobal’in Kazakistan’a tarifeli uçuşları başlıyor
AtlasGlobal, yurt dışı uçuş ağını genişleterek Nisan ayından itibaren Kazakistan’a tarifeli uçuşlara başlıyor.
17 Mart 2015 Salı 00:30

 
Trabzon ve Erzurum`a direkt uçuşlar başlıyor‏
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hava ulaşım ağının güçlendirmesi amacıyla sürdürdüğü gayretli çalışmalar sonucunda Bursa’dan Trabzon ve Erzurum’a tarifeli uçuş başlatan Anadojet’in ilk seferleri nedeniyle 10 Mart Salı (YARIN) günü Saat 12.30’da Yenişehir Havaalanı’nda tören düzenlenecek.
9 Mart 2015 Pazartesi 18:44

 
Türkiye kış turizminde Avusturya ve İsviçre ile yarışıyor
Kış döneminde artan turizm hacmini değerlendiren Turk Health Tourism Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Acıkök, Türkiye’nin kış turizminde yıldızının parladığını söyledi.
20 Şubat 2015 Cuma 14:50

 
Kayak tatili lüks olmaktan çıkıyor
Alışverişin uğurlu adresi n11.com, yurt dışı ve yurt içindeki kayak merkezlerinde kışın keyfini doyasıya sürmek isteyen tatilcilere uygun fiyatlı kampanyalar sunuyor. n11.com, hafta sonu ve günübirlik turlarla yeni yerler keşfetmek isteyen gezi tutkunlarını da benzersiz fırsatlarla buluşturuyor.
2 Şubat 2015 Pazartesi 11:34

 
Rusların yüzde kaçı kış tatili için yurt dışına çıktı
Kamuoyu araştırma merkezi VTSİOM araştırmaları, Rusların büyük çoğunluğunun kış tatilinde yurtdışına çıkmadıklarını sadece % 1’lik kısmın yurtdışı tatiline gittiğini ortaya koydu.
29 Ocak 2015 Perşembe 00:14

 
DoubleTree by Hilton Türkiye portföyünü genişletiyor
Hilton Worldwide, üst sınıf segmentindeki DoubleTree by Hilton markasının Türkiye'deki portföyünü genişletme kararı aldı. Çanakkale ve Eskişehir’de iki DoubleTree by Hilton oteli açılacak.
24 Ocak 2015 Cumartesi 00:01

 
Küba, Türk tatilcilerin gözde destinasyonu haline geliyor
Kış aylarında soğuktan ve yağışlardan bunalan Türk seyahatseverler, tropikal iklimi ve festivalleriyle ünlü Küba’ya akın ediyor. Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın verilerine göre, Küba’ya 2015 yılı Ocak ayında seyahat etmek için yapılan uçak bileti aramaları ciddi bir yükseliş gösteriyor ve seyahat aramalarında Şubat ayına kıyasla Ocak ayı için %82’lik bir artış görülüyor.
16 Ocak 2015 Cuma 10:39

 
Erciyes atağa kalktı
Erciyes; pistleri, otelleri, yeme-içme alanları, eğlence merkezleri, kongre merkezleri, sosyal donatıları ve alt yapısı ile Türkiye'nin birinci, dünyanın ise sayılı kayak merkezlerinden biri olmak üzere hazırlanıyor.
13 Ocak 2015 Salı 00:00

 
Pegasus'un zamanında kalkış performansı yüzde 85
Pegasus Aralık ayı ile ocak ayının ilk haftasındaki zamanında kalkış performanslarını açıkladı.
10 Ocak 2015 Cumartesi 00:01

 
Bursa´nın Teleferiği ´Oteller Bölgesi`nde‏
Bursa’da ulaşıma köklü çözümlerle nefes aldıran Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek modern yüzüyle vatandaşları Uludağ’a ulaştıran teleferik, Oteller Bölgesi’ne de yolcu taşımaya başlıyor.
29 Aralık 2014 Pazartesi 00:03

 
Rixos Hotels, Kazakistan’da dördüncü otelini açtı
Rixos Hotels, Kazakistan’ın güney eyaletinin merkezi Çimkent’te ülkedeki dördüncü oteli ‘Rixos Khadisha Syhmkent’i hizmete açtı. Görkemli bir tören ile kapılanı açan Rixos Khadisha Syhmkent, şehrin ilk uluslararası beş yıldızlı oteli oldu.
25 Aralık 2014 Perşembe 00:06

 
GTD, 2023’de 73 milyar dolarlık turizm gelirini öngörüyor
Genç Turizmciler Derneği, kış turizminin zirve noktası Moskova’da temsilcilik açıyor. Derneğin Moskova Ofisi, Türkiye ve Rusya arasındaki uluslararası işbirliklerinin geliştirilmesi konusunda çalışacak. Dernek, Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında turizmde 73 milyar dolarlık gelir alabileceğimizi görecek durumda olduğumuzu iletiyor.
24 Aralık 2014 Çarşamba 00:09

 
Türkiye 'Kış Turizmi'nde Alpler'i solladı
TÜRSAB, ''Kış Turizmi Raporu''nu açıkladı. Deniz, kum, güneş denildiğinde ilk akla gelen ülkeler arasına yerleşen Türkiye, turizm sektörünü 12 aya yaymak için son yıllarda kış turizmine de ağırlık vermeye başladı. 10 yıl önce aralık-ocak-şubat aylarında 2.7 milyon ziyaretçi ağırlanırken, bu sayı 2014 itibarıyla 4.8 milyon kişiyi aştı.
22 Aralık 2014 Pazartesi 19:40

 
Pegasus'tan, Kazakistan'da ortak girişim yatırımı
Pegasus Hava Taşımacılığı, Kazakistan merkezli düşük maliyetli tarifeli hava taşımacılığı faaliyetlerinde bulunmak amacıyla 30 Haziran 2015 tarihine kadar bir ortak girişim yatırımı gerçekleştirilmesi için Kazakistan'da kurulu bir yatırım fonu ile anlaşma imzaladığını duyurdu.
19 Aralık 2014 Cuma 12:56

 
Bodrum’da RES’lere karşı Don Kişot davası
Turizm cenneti Bodrum’un Geriş Mevkii’nde yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santralleri Projesi’nin yürütmesinin durdurulması ve ÇED Gerekli Değildir kararının iptali için Muğla İdare Mahkemesi’nde dava açıldı.
17 Aralık 2014 Çarşamba 00:01

 
Kış turizmi kamu modeliyle gelişip, tabana yayılacak!
Kış aylarının vazgeçilmez sporları arasında bulunan kayak turizmi, Türkiye’de ilk kez Kayseri’de uygulanan Erciyes A.Ş. modeliyle geniş tabana yayılıp, fiyat bakımından cazip hale getirecek.
7 Aralık 2014 Pazar 12:42

 
Kış turizmine yelken açılıyor
Turizmi 12 aya yaymanın çalışmalarını sürdüren Alanya, yaşlı/engelli grubuna giren ve seyahat edebilen 116 milyon Avrupalıyı bölgesine çekerek bu pazardan pay almak istiyor.
4 Aralık 2014 Perşembe 00:01

 
Renaissance Polat Erzurum Hotel de kesintisiz kayak keyfi
Türkiye’nin uluslararası kayak oteli Renaissance Polat Erzurum yeni sezona yenilikler ile başlıyor.
3 Aralık 2014 Çarşamba 09:42

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.211
USD ALIŞ
3.7760
USD SATIŞ
3.7960
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2460
POUND SATIŞ
5.3200
ALTIN ALIŞ
161.6200
ALTIN SATIŞ
162.2800
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur