firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
kayak, haberleri
 
Kış tatili için Erzurum’dan Kanada’ya uzanan on kayak merkezi
tatilsepeti.com, Türkiye’den ve dünyadan ünlü kayak merkezlerini derledi.
11 Aralık 2017 Pazartesi 11:53

 
Kayak merkezlerindeki otellerde doluluk oranları %95'e ulaştı
Turizm sektörü en zor sezonunu geride bırakırken, kayak merkezlerinin yüzü gülüyor. Yılbaşı ve sömestr tatili ile kayak merkezlerinde otellerdeki doluluk oranları yüzde 95'e ulaştı.
1 Şubat 2017 Çarşamba 11:20

 
Kayak Merkezleri Tatil İçin Çağırıyor
Turizm çeşitliliği ile fark yaratan Türkiye’de kayak turizmine olan ilgi her geçen gün artıyor. Kurumsallaşan ve yurt dışındaki benzerleriyle yarışır hale gelen tesisler, profesyonel hizmet anlayışıyla hem kayak sporuna katkıda bulunuyorlar hem de ziyaretçilerine unutulmayacak bir kış tatili fırsatı sunuyorlar. Her hafta Türkiye’nin bir şehrini gezip yolculara önemli bilgiler paylaşan Biletall Gezgini de Türkiye’deki kış sporları tesislerini mercek altına aldı ve yarıyıl tatiline yönelik hem anne babalar hem de çocuklar için keyifli bir seyahat listesi hazırladı.
14 Ocak 2017 Cumartesi 11:03

 
Kayak için tek seçenek Uludağ değil
Türkiye’nin büyük bölümü kar altında. Başka bir deyişle kış sporları tutkunları için yılın en güzel zamanları geldi çattı! Hâl böyle olunca, seyahat sitesi momondo, snowboard’dan heliskiye’ye, kar raftingi’nden snowkite’a, Türkiye’nin dört bir yanındaki kış sporları merkezlerini araştırdı
9 Ocak 2017 Pazartesi 12:58

 
Kış turizminde hedef 10 milyar euro gelir
Hükümet ve sektör temsilcileri turizmde çalışmaları yoğunlaştırdı. 4 milyon vatandaşa kayak öğretilecek. Kış turizminden 10 milyar euro gelir hedefleniyor.
9 Ocak 2017 Pazartesi 04:00

 
Yarıyıl tatilinin gözde tatil adresi
Bu yıl 23 Ocak – 3 Şubat 2017 tarihleri arasında yapılacak olan sömestre tatili, aileler ve öğrenciler için keyifli bir kaçamağa dönüşürken, Erciyes Kayak Merkezi rezervasyonlarını doldurmaya başladı.
6 Ocak 2017 Cuma 16:16

 
Erciyes Kayak Merkezi’ne yılbaşında ilgi büyük
Yılbaşında Erciyes Dağı’nda ve Kayseri şehir merkezindeki tüm otellerde rezervasyonlar dolarken, 2016-2017 kış sezonunun genelinde Erciyes Kayak Merkezi’ne yerli ve yabancı turistler büyük bir ilgi gösteriyor.
31 Aralık 2016 Cumartesi 02:00

 
Turizmcilerin gözü kayak merkezlerinde
Yılbaşı tatili ve yarıyıl dönemi yaklaşırken gözler kayak merkezlerindeki kar kalınlıklarına çevrildi. Yazı durgun geçiren turizm firmaları ise tatilcileri çekmek için günlük 70 liradan başlıyan paket seçenekleri sunuyor.
17 Aralık 2016 Cumartesi 16:17

 
Kar Doğu'nun petrolü
“Kış Turizminde Son Gelişmeler” panelinde kayak dışındaki kış sporlarına da vurgu yapıldı ve küresel ısınma tehdidine karşı yapılması gerekenler tartışıldı. Türkiye'nin kış turizmi ürünlerinin çeşitliliğinin yeterince kullanılmadığı ifade edilirken, "Kar, Doğu'nun petrolü başka kaynak aramaya gerek yok" denildi.
11 Aralık 2016 Pazar 01:00

 
Erciyes kayak turizminde zirveye oynuyor
Kayseri Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, ''6000 yıllık tarihiyle birçok kültüre ev sahipliği yapan şehrimiz, büyük yatırımlarla kayak turizmi alanında da kısa zamanda zirveye oynuyor. Günümüzde projeyi gerçekleştirmek kadar sürdürülebilir olmak çok daha önemli. Biz de çalışmalarımızla Erciyes’i Türkiye’nin Alpleri konumuna getirmeyi amaçlıyoruz'' dedi.
5 Aralık 2016 Pazartesi 16:17

 
Yandex, En Çok Aranan Kış Tatili Yerlerini açıkladı
Okulların yarı yıl tatiline girmesini Bekleyen Aileler, tatil mekanlarını araştırdı. Kullanıcıların hayatını kolaylastiran uygulamalarıyla fark yaratan Yandex, arama motoru verileri Üzerinden hazırladığı Raporda, Kullanıcıların kış tatili Için en çok aradıkları yerleri derledi. Kayak yapmak Için en çok Uludağ aranırken, kaplıcalarda Bir numaraya yerleşti ... Pamukkale
22 Ocak 2016 Cuma 13:58

 
2016'nın en popüler kayak rotaları
Kayak pistlerini özlediniz mi? Belki de sadece karda yuvarlanıp eğlenmek istiyorsunuzdur. İçinizden geçen hangisi olursa olsun, momondo’nun Avrupa kayak merkezleri rehberinde kendinize uyan bir yer bulacaksınız. Büyük bir kış macerasına atılmadan önce okumayı ihmal etmeyin!
15 Ocak 2016 Cuma 13:36

 
Yurtdışında kayak tatili dörtte bir fiyatına
Turizm yazarı ve Andiamo Yönetim Kurulu Başkanı Cem Polatoğlu, yurtdışındaki kayak tatilinin Türkiye'ye göre dörtte bir fiyatına olduğunu yazdı.
13 Ocak 2016 Çarşamba 00:00

 
Palandöken ve Konaklı Kayak Tesisleri için ek süre
Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Erzurum Palandöken'de yer alan taşınmazların 49 yıl süre ile işletme hakkının verilmesi ve Konaklı Kayak Tesisleri'nin özelleştirilmesi için yapılacak ihale başvuru süresini uzattı. Karar Resmi Gazete de yayımlandı.
21 Haziran 2015 Pazar 00:56

 
Erciyes için şimdiden rezervasyon yaptırıyorlar
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, dolu dolu bir sezon geçiren Erciyes'ten toplam 1 milyon 600 bin kişinin yararlandığını söyledi. Çelik, Erciyes'in önümüzdeki yıllarda parlak bir gelecek beklediğine vurgu yapan Başkan Çelik, daha şimdiden önümüzdeki yıl için Erciyes'te rezervasyon yaptıran grupların olduğunu bildirdi.
21 Nisan 2015 Salı 00:29

 
Erciyes'te Kayak Sezonu Uzadı
Son iki günde yağan kar, Türkiye'nin en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'nde kayak sezonunu uzattı.
23 Mart 2015 Pazartesi 14:56

 
Erciyes Kayak Merkezi artık Cepte
Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi, IOS ve Andoid tabanlı akıllı telefonlar ile artık cep telefonlarından takip edilebilecek.
2 Mart 2015 Pazartesi 00:09

 
Son dakika otel rezervasyonunda İstanbul dünya lideri!‏
Akıllı seyahat sitesi KAYAK’ın son araştırmasına göre seyahat öncesinde araştırmayı tabletten, rezervasyonu cep telefonlarından yapıyoruz.Mobil cihaz kullanıcılarının son dakika otel rezervasyonu için en çok arama yaptığı şehir New York ve Paris’i geride bırakan İstanbul!
24 Şubat 2015 Salı 08:51

 
Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir?
Akıllı seyahat arama motoru KAYAK,com.tr, en rahat şekilde seyahat edebilmek için hangi koltukları tercih etmeniz gerektiğini araştırdı.
11 Şubat 2015 Çarşamba 00:00

 
Sömestre de yaklaşık 500 bin kişi Erciyes'te tatil yaptı
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, en çok önem verdiği projelerden biri olan Erciyes'e fırsat buldukça çıkmaya ve dünyanın dört bir yanından Erciyes'e gelenlerle sohbet etmeye devam ediyor. Kayseri'nin kalkınmasına büyük katkı verecek olan Erciyes'te önemli açıklamalar yapan Başkan Özhaseki, bu yılın en flaş kayak merkezinin Erciyes olduğunu söyledi. Başkan Özhaseki sömestr tatilinde yaklaşık 500 bin kişinin Erciyes'e geldiğini belirtti.
9 Şubat 2015 Pazartesi 00:01

 
İzmir'de 19 kişi dağ da mahsur kaldı
İzmir'in Ödemiş İlçesi'ndeki, Bozdağ’da faal olmadığı bildirilen bir kayak tesisin de 19 kişi tipi nedeniyle mahsur kaldı. Bölgede düşü yaralanan ve ardından helikopterle hastaneye kaldırılan bir kadın ise hayatını kaybetti.
8 Şubat 2015 Pazar 21:09

 
Son dakika otel rezervasyonunda İstanbul dünya lideri!‏
Akıllı seyahat sitesi KAYAK’ın son araştırmasına göre seyahat öncesinde araştırmayı tabletten, rezervasyonu cep telefonlarından yapıyoruz. Mobil cihaz kullanıcılarının son dakika otel rezervasyonu için en çok arama yaptığı şehir New York ve Paris’i geride bırakan İstanbul!
2 Şubat 2015 Pazartesi 19:42

 
Kayak tatili lüks olmaktan çıkıyor
Alışverişin uğurlu adresi n11.com, yurt dışı ve yurt içindeki kayak merkezlerinde kışın keyfini doyasıya sürmek isteyen tatilcilere uygun fiyatlı kampanyalar sunuyor. n11.com, hafta sonu ve günübirlik turlarla yeni yerler keşfetmek isteyen gezi tutkunlarını da benzersiz fırsatlarla buluşturuyor.
2 Şubat 2015 Pazartesi 11:34

 
İstanbul Erciyes'i Keşfetti
Öğrencileri için kayak kampı planlayan İstanbul'daki pek çok okul kamp yeri olarak Erciyes'i tercih etmeye başladı. İstanbul'daki turizm acenteleri, kayak kampı isteyen tüm okullara Erciyes'i öneriyor.
25 Ocak 2015 Pazar 00:01

 
Uçakta En İyi Koltuk Nasıl Seçilir?
Akıllı seyahat arama motoru Kayak.com.tr, en rahat şekilde seyahat edebilmek için hangi koltukları tercih etmeniz gerektiğini araştırdı.
14 Ocak 2015 Çarşamba 18:58

 
Erciyes atağa kalktı
Erciyes; pistleri, otelleri, yeme-içme alanları, eğlence merkezleri, kongre merkezleri, sosyal donatıları ve alt yapısı ile Türkiye'nin birinci, dünyanın ise sayılı kayak merkezlerinden biri olmak üzere hazırlanıyor.
13 Ocak 2015 Salı 00:00

 
Renaissance Polat Erzurum Hotel de kesintisiz kayak keyfi
Türkiye’nin uluslararası kayak oteli Renaissance Polat Erzurum yeni sezona yenilikler ile başlıyor.
3 Aralık 2014 Çarşamba 09:42

 
Tatilciler Erciyes'e akın etti
Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımları ile dünya çapında kış turizm merkezi haline gelen Erciyes'te vatandaşlar, yeni sezonun açılmasıyla birlikte keyifli bir hafta sonu geçirdi. Şehir içinden olduğu kadar şehir dışından gelen binlerce insan Erciyes'te kayak yapmanın keyfini çıkardı.
2 Aralık 2014 Salı 00:02

 
Hava yolları mercek altında: İstikbal inovasyonda!
Mobil uygulaması ile internet sitesindeki teknolojik ve yenilikçi araçlar sayesinde seyahat etmeyi kolaylaştıran akıllı seyahat arama motoru KAYAK.com.tr, yenilikçi hava yollarını mercek altına aldığı bir araştırma gerçekleştirdi.
25 Eylül 2014 Perşembe 19:59

 
Eylül'de hangi ülkede konaklamak daha hesaplı?‏
KAYAK.com.tr, yeni araştırmasında Avrupa’nın popüler seyahat destinasyonlarını belirledi ve bu ülkelerdeki otel fiyatlarını karşılaştırarak en uygun seçenekleri listeledi.
15 Eylül 2014 Pazartesi 12:40

 
Beş yıldızlı oteller hangi ülkede hesaplı, hangilerinde pahalı?‏
Akıllı seyahat sitesi KAYAK.com.tr, Avrupa’nın en hesaplı ve en pahalı 5 yıldızlı otellerini belirledi.
8 Eylül 2014 Pazartesi 11:55

 
Avrupa'da kim, tatile nasıl hazırlanıyor?‏
Tatile çıkarken hemen herkes bir şeyleri unutuyor; pasaportlar dahil! KAYAK.com.tr, Avrupa ülkelerinde tatil hazırlıkları üzerine bir araştırmaya imza attı.
28 Ağustos 2014 Perşembe 10:43

 
Rus turistin, Türkiye’ye ilgisi yüzde 106 oranında arttı
Akıllı seyahat sitesi KAYAK.com.tr, Türkiye odaklı aramaları analiz ederek en çok hangi ülkelerin ülkemize ilgi gösterdiğini saptadı. Ruslar şampiyon olurken, Almanların merakı azalıyor.
19 Ağustos 2014 Salı 10:11

 
Seyahat arama motoru KAYAK.com.tr artık Türkiye'de!‏
Dünyanın bir numaralı seyahat arama motoru KAYAK artık Türkiye’de, KAYAK.com.tr adresinde tam kapasite hizmet veriyor!
16 Haziran 2014 Pazartesi 21:41

 
‘Dünya Kupası Turizmi’ araştırması
Avrupalı futbol tutkunları, bu yaz tatillerini 20. Dünya Kupası’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Brezilya’da geçirecek. Peki kupanın Avrupalı favorilerinden hangisi en çok taraftar desteğine sahip olacak? Hangi ülkenin taraftarları uçak biletlerine daha fazla para harcadı, hangi şehirlerdeki otellerde bir kişilik bile yer kalmadı? ‘Akıllı seyahat’ sitesi KAYAK.com.tr’nin gerçekleştirdiği ‘Dünya Kupası Turizmi’ araştırması, yanıtsız soru bırakmıyor.
11 Haziran 2014 Çarşamba 10:48

 
Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri özelleştirilecek
Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) Erzurum Palandöken ve Konaklı Kayak Merkezleri'nin özelleştirme kapsamına alındığını açıkladı.
4 Mayıs 2014 Pazar 00:23

 
Uludağ'da beklenen kar geldi
Kar yağışının gerçekleşmediği Uludağ'da rezervasyon iptalleri başlamışken, beklenen kar sonunda yağdı. Kar kalınlığının 14 santim olarak ölçüldüğü Uludağ'da, yağışların çarşamba gününe kadar sürmesi bekleniyor.
18 Ocak 2014 Cumartesi 12:58

 
Uludağ'a günübirlikçi yasağı
Türkiye'nin önde gelen kış turizm merkezlerinden Uludağ’da, kayak yapılan pistlerde rastgele dolaşıp fotoğraf çektiren günübirlikçilerin tehlike yaratması üzerine Bursa Valiliği özel güvenlik görevlileri önlem aldı. Valilik ayrıca Uludağ’da kaybolmaların yoğun olduğu bölgelere yönünü kaybedenlerin sığınması için ahşap kulübeler yaptıracak.
9 Ocak 2014 Perşembe 10:16

 
Erken rezervasyon kampanyaları ile yurtiçi kayak turizmi patladı
Sömestr döneminde kayak turizmi tatilcilerin ilk tercihi olmaya devam ediyor.Fakat bu sefer tatilciler erken davrandı. Bu yıl ilk defa yurtiçi dağ otellerinde yüzde 40’a varan indirimle erken rezervasyon kampanyası yapan tatilsepeti.com, kayak turizmine olan talebin daha şimdiden artmasına neden oldu.
30 Aralık 2013 Pazartesi 12:54

 
Uludağ'da kayak sezonu açılıyor
Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden birisi olan Uludağ'da oteller, 13 Aralık Cuma gününden itibaren yeni sezon için kapılarını açıyor. Yılbaşına kadar hafta içi ve hafta sonu için farklı fiyat uygulayacak otellerde kişi başı konaklama ücreti ise 125 lira ile 275 lira arasında değişiyor.
11 Aralık 2013 Çarşamba 16:03

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
109.666
USD ALIŞ
3.8550
USD SATIŞ
3.8850
EURO ALIŞ
4.5430
EURO SATIŞ
4.5780
POUND ALIŞ
5.1550
POUND SATIŞ
5.2410
ALTIN ALIŞ
155.9200
ALTIN SATIŞ
157.3500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur