Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
sahil, haberleri
 
ALTİD sahilleri temizliyor
İki metreyi bulan güçlü dalgalar sahile vurunca deniz kirliliği gün yüzüne çıktı. Alanya Turistik İşletmeciler Derneği temizlik ekibi bertaraf çalışmalarını sürdürüyor.
21 Ocak 2018 Pazar 06:21

 
Konyaaltı sahili yıkılıyor
Büyükşehir Belediyesi, Antalya’nın pırlanta gerdanlığı Konyaaltı Sahili’ne uygulayacağı dünya çapındaki proje kapsamında Akdeniz Bulvarı’nın güney şeridini yayalaştırmak ve yeşil bir aksa dönüştürmek üzere trafiğe kapattı. Kuzey şeridi ise geliş gidiş olarak düzenlendi. Sahil yolundan geçen tır ve kamyon görüntüleri artık tarihe karışacak. Konyaaltı Sahili 2018 yazında çağdaş ve özgün düzenlemesiyle hizmet verecek.
30 Kasım 2017 Perşembe 01:00

 
2020 model Konyaaltı sahili
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 1990 model Konyaaltı sahilini 2020 model Antalya’ya yakışan bir Konyaaltı sahiline dönüştürmeye gayret ettiklerini belirterek, “Konyaaltı tamamen halka açık bir plaj olarak çok daha nitelikli, Antalya’ya yakışan şekilde hizmet vermeye devam edecek” dedi.
12 Kasım 2017 Pazar 01:00

 
Dünyaca ünlü Konyaaltı sahiline ''Engelsiz Plaj''
Antalya Konyaaltı Sahiline Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere vatandaşlarımıza özel olarak yapılan "Engelsiz Plaj" açıldı.
19 Temmuz 2017 Çarşamba 10:07

 
Mersin sahilleri deniz sezonuna hazırlanıyor
Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Denizkızı Turizm A.Ş., sahilleri yaza hazırlıyor. Cankurtaranlardan şezlonglara, şemsiyelerden duş ve WC kabinlerine kadar sahillerde her detayı düşünen Denizkızı, Akdeniz’in incisi Mersin’de deniz turizmini atağa geçirmeyi planlıyor.
3 Haziran 2017 Cumartesi 01:24

 
ALTİD sahilleri temizledi
Şiddetli yağış sonucu oluşan sahil kirliliği Alanya Turistik İşletmeciler Derneği temizlik ekibi tarafından bertaraf ediliyor.
16 Ocak 2017 Pazartesi 09:41

 
İznik sahiline 20 milyon liralık dev yatırım
Bursa’nın sahil kenti kimliğini ortaya çıkarmak amacıyla tüm deniz sahillerinde çalışan Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 20 milyon liralık yatırımla İznik Gölü sahilini de Bursa’ya yakışır hale getiriyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 3,5 kilometrelik kıyı bandı boyunca yaklaşık 135 bin metrekare alanda spor, oyun ve dinlenme alanları, piknik, su sporları ve plaj etkinliklerinin gerçekleştirilmesine yönelik rekreasyon ve çevre düzenlemesi yapılacağını söyledi.
16 Aralık 2016 Cuma 10:54

 
Rusya'da turistlere "sahil vergisi" geliyor
Rusya’da Başkan Putin’in talimatı doğrultusunda turizmi geliştirmek için harekete geçildi. Ülkenin sahil bölgelerini ziyaret eden turistlerden alınması planlanan özel vergiyle ilgili yeni kararlar alındı.
17 Ekim 2016 Pazartesi 00:00

 
Rusya'da turistler şikayetçi
Rusya’da Mısır ve Türkiye turlarına getirilen yasak iç turizmi canlandırırken, ülke sahillerinde fiyat ve kalite uyumsuzluğu çoğu turistin tepkisine yol açtı.
17 Eylül 2016 Cumartesi 12:21

 
Mesudiye sahiline büyük yatırım
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yaklaşık 1 milyon TL’lik sahil düzenleme yatırımı ile Mudanya’nın en batısındaki Mesudiye sahili de vatandaşlara daha kaliteli ve konforlu tatil imkanı sunuyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, yürüyüş ve bisiklet yolları, tretuvarlar, duş ve tuvaletler ile Mesudiye’nin gerçek anlamda bir sahil beldesi görünümü kazandığını söyledi.
28 Ağustos 2016 Pazar 14:46

 
Mudanya sahilinde düğüm çözüldü
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından inşaatına geçtiğimiz yıl başlanan ancak hukuki süreç ve itirazlar nedeniyle geciken Mudanya sahil projesi imalat çalışmaları, yenilenen ihalenin ardından tekrar başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Mütareke evi ile Mudanya iskelesi arasında düzenleme çalışmalarının hızla devam ettiğini, Ramazan Bayramı’ndan sonra ise deniz içi imalatlara başlanacağını kaydetti.
10 Haziran 2016 Cuma 00:00

 
Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ''Konyaaltı Sahil Projesi artık ihale aşamasına geldi. Yaz aylarında yapılacak ihalesinin ardından Eylül ya da Ekim ayında inşaat çalışmalarına başlayıp, dünyanın en iyi sahillerinden birisi haline getirmemiz lazım'' dedi.
16 Nisan 2016 Cumartesi 09:22

 
Kumla Sahilinde Dönüşüm Devam Ediyor
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik Kumla sahilinde başlattığı dönüşüm çalışmalarını kış aylarında da aralıksız sürdürürken, çalışmaların yaz sezonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Kumla sahilinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kumla sahilinde uyguladıkları vizyon proje ile bölgenin değerinin kat kat artacağını söyledi.
18 Ocak 2016 Pazartesi 11:11

 
Bursa sahillerine yatırıma bakanlıktan onay
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sahillerle ilgili hazırladığı 1/50000’lik ‘Kıyı Yönetim Planı’, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylandı. Türkiye’de ilk kez Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından verilerek bakanlıktan onaylanan plan ile Bursa’nın 115 kilometrelik sahil planı diğer belediyelere de örnek teşkil edecek.
21 Kasım 2015 Cumartesi 09:05

 
ALTİD’e ‘Sahil’ teşekkürü
Türkiye Çevre Eğitim Vakfı yetkilileri, 1991-1992 yıllarından itibaren ALTİD’in kontrolünde olan merkezdeki plajların ve sahil büfelerinin Bakanlık yetkilileri, valiler ve tüm ilgililer tarafından her zaman örnek gösterildiğini söylediler.
24 Ağustos 2015 Pazartesi 13:48

 
Sahillerde güvenlik arttı
Yüksek hava sıcaklıklarıyla birlikte sahillerde yaşanan yoğunluğu göz önüne alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, muhtemel boğulma olaylarına karşı Bursa sahillerindeki cankurtaran hizmet noktası sayısını 5’ten 11’e çıkardı.
22 Temmuz 2015 Çarşamba 01:11

 
Tatilinizi unutulmaz kılmak için Sahil Martı Oteli tercih edin
Akdeniz’in en seçkin otellerinden olan Mersin’de kurulu olan Sahil Martı Otel yenilenen yüzüyle misafirlerine stresten uzak unutulmaz bir bayram tatili sunuyor.
6 Temmuz 2015 Pazartesi 15:31

 
Bursa'nın sahil bandı yaza hazır
Bursa Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla Gemlik’ten Mudanya’ya, Karacabey’den İznik gölüne kadar tüm sahil bandı yaz sezonuna hazır hale getirildi.
13 Haziran 2015 Cumartesi 00:36

 
Mudanya sahillerinde dönüşüm başladı
300 kilometrelik sahil bandına sahip Bursa’nın gerçek anlamda turizm şehri olması için planlanan çalışmaların ilki olan Mudanya Sahil Düzenleme Projesi’nin temeli, Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından atıldı.
16 Mayıs 2015 Cumartesi 00:09

 
Bursa sahilleri hayat buluyor
Bursa Kent Konseyi (BKK) tarafından Mudanya, Gemlik ve Karacabey ilçelerinde Kent Konseyleri işbirliğiyle düzenlenen ´Bursa sahilleri projesi´ konulu Genel Konsey toplantılarının sonuncusu vatandaşların yoğun katılımıyla yapıldı.
30 Nisan 2015 Perşembe 08:08

 
Bodrum plajlarındaki şezlong ve şemsiyeler belediyeden
Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediyesi İşgaliye Komisyonu ile birlikte Yalıkavak, Gündoğan ve Göltürkbükü'nde incelemelerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Kocadon, “Bodrum'un sokaklarına, cadde ve meydanlarına güvenerek Bodrum'a para kazanmaya kimse gelmesin.” dedi.
22 Nisan 2015 Çarşamba 00:00

 
Başkan Altepe: “Bursa sahilleriyle de tanınacak”
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın sahillerinin yeterince bilinmediğini belirterek, “Mudanya’da dönüşüm başlıyor, Gemlik’te de çalışmalara başlayacağız. Bursa, sahilleriyle de tanınacak” dedi.
4 Nisan 2015 Cumartesi 00:02

 
Konyaaltı ve Beach Park’ta yaz hazırlığı
Antalya Büyükşehir Belediyesi, sahillerde yaz hazırlığına başladı. Beach Park’ta da çalışmalara başlayan Büyükşehir halkın kullanacağı üniteler dışındaki tüm yapıları yıkıyor. Sahillerdeki temizlik çalışmaları da devam ediyor.
26 Mart 2015 Perşembe 00:06

 
Bayraklı kıyıları yeniden doğacak
İzmir Büyükşehir Belediyesi, Turan’dan kent merkezine doğru uzanan 8 kilometrelik kıyı şeridinin yeniden tasarlanması için uygulama projelerini tamamladı. Bölgede bisikletli mola terasları, engelli çocukların da kulanabileceği oyun alanı, deniz merdivenleri ve sosyal medya meydanı gibi düzenlemelerle kendini temizleyen otomatik tuvaletler yer alacak.
10 Şubat 2015 Salı 00:22

 
Kıyılar artık özgür
Ordu Büyükşehir Belediyesi, kıyı kenar çizgisini ihlal eden yapılara karşı almış olduğu yıkım kararını uygulamaya devam ediyor. Efirli bölgesinde geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen yıkımların ardından bugünde Altınordu ilçesi sahil bandında bulunan bir restoranın yıkımını yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi tarihi bir karara imza atarak sahilleri halkın hizmetine açtı.
9 Şubat 2015 Pazartesi 00:00

 
Bozcaada'nın koyları da imara açılıyor
Yönetmeliğin yürürlüğe girmesiyle sit alanındaki koylar işletmeye açıldı. Bozcaada’nın Ayazma, Sulubahçe, Habbele ve Beylik koylarını devletten kiralayarak işletmek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne 21 başvuru yapıldı. Müdürlük’te çalışan bir işçinin Beylik Koyu’nu 30 bin TL’ye kiraladığı iddia edildi.
21 Aralık 2014 Pazar 17:04

 
İşte yeni Konyaaltı sahili
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Konyaaltı sahiline uygulayacağı projeye fikir vermesi için Antalya Mimarlar Odası işbirliği ile düzenlediği Konyaaltı Sahil Projesi Yarışması’nın birincilik ödülünü Yüksek Mimar Mucip Ürger ve ekibinin hazırladığı proje kazandı. Hızlı bir şekilde hukuki izinleri alarak projeyi en kısa sürede Antalya’ya kazandıracaklarını belirten Başkan Menderes Türel, “Konyaaltı, bir dünya projesi olarak Antalya’nın üzerinde yıldız gibi parlayacak, çok farklı görünümüyle turizmde yeni cazibe merkezi olacak” dedi.
12 Aralık 2014 Cuma 09:49

 
İzmir'in tarihi ahşap iskeleleri yeniden canlandırılıyor
Kentin tarihi belleğinde yer etmiş ahşap iskeleleri Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda yeniden canlandırmayı hedefleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karataş’tan Üçkuyular’a kadar uzanan kıyı şeridinde 5 adet ahşap iskele yapacak.
7 Kasım 2014 Cuma 00:21

 
Sahiller nasıl talan edildi
Sayıştay’ın 2013 yılını kapsayan Maliye Bakanlığı denetim raporu, kıyı ve sahillerdeki tabii güzelliklerin nasıl talan edildiğini ortaya çıkardı. Kocaeli, Antalya ve Mersin gibi illerde belediyelerin kiraladığı Hazine arazileri üzerinde inceleme yapan Sayıştay denetçileri, skandal uygulamalarla karşılaştı.
7 Ekim 2014 Salı 00:03

 
Dünyanın en güzel sahilini Dünyanın öğrencileri temizledi
Farklı ülkelerden gelen öğrenciler, dünyanın en güzel sahillerinden bir olan Konyaaltı’nda temizlik yaptı. Sahillerin temiz kullanılmasına dikkat çekmek için yapılan etkinliğe katılan öğrenciler, çok temiz bir plajla karşılaştıklarını, amaçlarının sahili kullanan kişilerde duyarlılık oluşturmak olduğunu söyledi.
20 Eylül 2014 Cumartesi 01:06

 
Konyaaltı'nda ücretsiz şemsiye şezlong dönemi bitebilir
Antalya Ajans, geçen ay detaylarını açıkladığı sahil projesiyle ilgili son gelişmeyi de duyuruyor. Konyaaltı Sahil Projesi ile ilgili protokol Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Mimarlar Odası Antalya Şubesi arasında imzalandı. Sıra yarışma takviminin işlemesinde ve ardından projenin uygulanmasında…
17 Ağustos 2014 Pazar 13:03

 
Türkiye’den 4 sahil Akdeniz'in en iyileri arasında
Dünyanın en büyük otel arama motoru trivago, Akdeniz bölgesinde yer alan ve kullanıcıların yorumlarıyla seçilmiş “En İyi Otel Değerlendirmelerine Sahip Akdeniz Sahilleri” listesini açıkladı. 50 Akdeniz sahilinin yer aldığı listede ilk 20’de Türkiye’den 3 destinasyon yer alırken toplamda Türkiye’den 4 sahil listeye girdi.
26 Haziran 2014 Perşembe 19:48

 
Türel, 'Konyaaltı sahiline yarışma projesi uygulanacak'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, gerçekleştirecekleri projeleri ilgili odalarla işbirliği içinde yapmak istediklerini belirterek, Konyaaltı Sahili’ne uygulanacak projenin de Mimarlar Odası’nın düzenleyeceği yarışma ile belirleneceğini söyledi.
12 Mayıs 2014 Pazartesi 00:01

 
Türel, ''Konyaaltı sahilini Antalya halkına ücretsiz açacağız''
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Konyaaltı sahilini belediye eliyle Antalya halkına ücretsiz açacaklarını belirterek, “Vatandaşlarımız tüm plaj hizmetinden tek kuruş ödemeden faydalanacak” dedi. Sahilin bu yıl belediye tarafından işletileceğini kaydeden Türel "7 bin şezlong, 3 bin 500 şemsiye ve plaj sehpasını Antalya halkının hizmetine sunuyoruz. Bu hizmetlerde tek bir kuruş ücret alınmayacak.” şeklinde konuştu.
2 Mayıs 2014 Cuma 00:07

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
118.067
USD ALIŞ
3.7800
USD SATIŞ
3.8000
EURO ALIŞ
4.6270
EURO SATIŞ
4.6520
POUND ALIŞ
5.2490
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.6100
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur