Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
termal, haberleri
 
Belediyeden satılık termal otel
Ankara’nın Kahramankazan İlçesi, Kayı Mahallesi’nde yer alan termal otel ve arsasının kapalı teklif usulü ihaleye çıkarılacağı duyuruldu. İhale ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
12 Şubat 2018 Pazartesi 09:59

 
Türk tatilciler kış turizmini çok sevdi!
Zorlu geçen 2016 yılının ardından Türk tatilcilerin ilgisi ve Rus turistin dönüşüyle yaz aylarında yüzlerin güldüğü turizm sektörü, kış sezonuna da iddialı giriyor. Ekim ayı itibarıyla başlayan kış erken rezervasyon fırsatlarına yerli turistin büyük ilgi gösterdiğini söyleyen tatilsepeti.com Genel Müdürü Koray Küçükyılmaz, “Termal, kayak ve spa konseptinde hizmet veren 300 civarında tesisin kışa özel yaptığı indirimler ile birlikte yerli turistler yaz tatilinden sonra kış tatillerini de tercih etmeye başladı'' dedi.
8 Kasım 2017 Çarşamba 15:11

 
Bursa'dan termal turizm atağı
Kentin geçmişte olduğu gibi kaplıcalarıyla anılan bir kent olması için harekete geçen Bursa Büyükşehir Belediyesi, termal kaynaklara sahip 10 ilçede yeni tesislerin turizme açılması için yatırımlara başladı.
6 Mayıs 2017 Cumartesi 12:36

 
Tuzla İçmeler Dünyaya Açılıyor!
1927'den bu yana halka açık kaplıca olarak hizmet veren Tuzla İçmeler'e yapılan yatırımlar bölgeye yeni bir kimlik kazandırdı.
24 Şubat 2017 Cuma 10:55

 
Sağlık Turizmi Ajansı kurmak istiyor
Tuzla İçmeleri A.Ş.’yi devraldıktan sonra İstanbul Medikal Termal adıyla hizmete açan Köksal Köse, tesisini yurtiçi ve yurtdışında daha etkin tanıtmak amacıyla Sağlık Turizmi Ajansı kuruyor.
11 Şubat 2017 Cumartesi 04:34

 
Bursa sağlık ve termal turizmde dünya markası olma yolunda
Bursa Sağlık Turizmi Derneği ve Bursa Turist Rehberleri Odası, Bursa’nın sağlık ve termal turizmde dünya markası olma hedefiyle eylem planları hazırlayarak yeni işbirliğine gidiyor.
9 Ağustos 2016 Salı 00:00

 
Bursa'da termal ve sağlık turizmine yatırım
Hayat Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Ahmet Özkul, 18 bin 500 metrekare kullanım alanına sahip olacak olan yeni Hayat Hastanesi’nin termal ve sağlık turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi.
23 Haziran 2016 Perşembe 02:00

 
Türkiye Sağlık Turizminin Liderliğine Oynuyor
Avrupa’nın kaynak lideri Türkiye’de termal devrimin ayak sesleri yükseliyor. Devlet teşvik desteği verdiği termal tesisler kendilerini yeniliyor ve Yatırımcıya milyon dolarlık yatırımlar için cesaretlendiriyor. 20 yıldır Sağlık turizmine en büyük yatırımı yapan şirketlerden Karaderili, “Sağlık turizminin yükselişi sürecek” diyor.
28 Aralık 2015 Pazartesi 19:49

 
Afyonkarahisar’da oteller ortalama yüzde 70 doluluğa ulaştı
Termalin Başkenti’ olarak tanıtılan Afyonkarahisar bölgesindeki otellerin yılı ortalama yüzde 70 dolulukla kapattığı belirtiliyor. İkbal Thermal Hotel & SPA Genel Müdürü Ali Gümüşhan, kentteki otellerin bu aralar yılbaşı hazırlıklarıyla meşgul olduğunu belirterek “Biz de otelimizde halk müziği sanatçısı Turgay Başyayla’nın sahne alacağı, sucuk partisi ve havai fişek gösterisiyle devam edecek bir etkinliğe hazırlanıyoruz” dedi.
23 Aralık 2015 Çarşamba 02:57

 
Çeşme'nin turizmde dönüm noktası 2018 olacak
Dünya turizminde üst sıraları hedefleyen Çeşme'nin zaman kaybetme lüksünün olmadığını belirten Başkan Dalgıç, "Termal tesislerin tamamlandığı 2018, dönüm noktası olacak" dedi
3 Aralık 2015 Perşembe 11:18

 
Çiftehan Termalin Odalarında Termal Su ve Konfor Birarada
Odalarında Termal Su ve konforun bir arada sunulduğu Niğde'nin Ulukışla İlçesine bağlı Çiftehan Beldesi'ndeki Çiftehan Termal Tesisi kış aylarının başlamasıyla birlikte vatandaşların akınına uğradı.
30 Kasım 2015 Pazartesi 10:34

 
Bursa tekrar termal ve kaplıca şehri oluyor
Roma, Bizans ve Osmanlı medeniyetine ait çok sayıda hamam ve termal kaplıcayı bünyesinde barındıran Bursa, Avrupa Tarihi Termal Kentler Birliği’nin (European Historic Thermal Towns Association - EHTTA) 2015 Genel Kurulu toplantısına ev sahipliği yapıyor.
20 Ekim 2015 Salı 00:15

 
Turizmde yeni trend termal
Turizmde yeni Trendin Termal olduğunu dile getiren Turizmi’nin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Üyesi Elvan Karaderili, ''Son yıllarda Termal suların gücüyle gelen sağlık turizminde büyük bir artış ve gelişme var'' dedi.
17 Eylül 2015 Perşembe 09:18

 
Erciyes'te Termal Turizm İçin Çalışmalar Hızlandı
Dünya standartlarında kış turizm merkezi olan Erciyes'in termal turizme de hizmet vermesi için Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışmalara hız verildi.
6 Eylül 2015 Pazar 10:41

 
Bursa, ‘Termal Kent` kimliğine kavuşuyor
Bugüne kadar 45 konaklama ve sağlık tesisini termal suyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, 5 tesisi daha listeye ekledi. Çekirge’deki 2 otel, 2 sağlık merkezi ve 1 yüzme havuzuna termal su verilmesi yönündeki çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şehri Odunluk bölgesinden Kültürpark’a kadar termal su koridoruna alacaklarını, dünyanın en iyi kaplıca tesislerini kamulaştırma çalışmaları süren Sıcaksu bölgesine kuracaklarını söyledi.
29 Ağustos 2015 Cumartesi 11:03

 
Bursa'ya 250 odalı termal kür merkezi
Bursa’nın termal kaynaklarının değerlendirmeyi amaçlayan Tarman Grup bünyesindeki İpekiş, eski fabrikasını ipek koza formunda bir termal kür merkezine dönüştürüyor. İpekiş, bu yatırıma 95 milyon lira harcayacak.
12 Ağustos 2015 Çarşamba 11:10

 
Orhangazi'de Turizm imarlı gayrımenkul satışa çıkarıldı
Orhangazi Belediyesi, termal turizm alanı olarak belirtilen gayrimenkulu satışa çıkardı. Satış Kararı Resmi gazete de yayımlandı.
9 Ağustos 2015 Pazar 00:00

 
Ankara termal ve sağlık turizminin nimetleriyle kalkınacak‏
Ankara Sanayici ve İşadamları Derneği (ASİAD) Başkanı Barış Aydın, termal turizmin ve sağlık turizminin Ankara’yı bu alanlarda dünya ölçeğine taşıyabileceğini, verilecek planlı destekle hem Ankara ekonomisinin büyüyeceğini, hem yeni istihdam imkanları doğacağını söyledi.
27 Şubat 2015 Cuma 00:09

 
Yabancı hastalar termal turizme hayat verdi
Yabancı hastalar termal turizme hayat verdi Sağlık turizminin önemli kollarından biri olan termal turizm yabancı hastalarla kalkınıyor. Son 10 yılda 2,7 milyondan 4.8 milyona yükselen sağlık turizmi hacminin önemli bir ayağı olan termal turizmi doktorların tavsiyesiyle canlandı.
9 Şubat 2015 Pazartesi 12:22

 
Berk, ''Termal otelcilik anlayışına farklılık getirdik''
Türk turizmine yepyeni bir hizmet anlayışı kazandıran NG Hotels, 22-25 Ocak tarihleri arasında EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda turizm dünyası profesyonelleriyle buluştu. Fuarda, termal turizmin Türkiye’deki başkenti Afyonkarahisar’ın en lüks termal oteli olan NG Afyon Wellness & Convention büyük ilgi gördü. NG Hotels Turizm Koordinatörü Kamil Berk, turizmin dört mevsime yayılmasını sağlayan termal turizminin, Türkiye açısından bir fırsat olduğunun altını çizdi.
25 Ocak 2015 Pazar 00:03

 
Harmancık’ın termal suları değer kazanacak
Bursa Büyükşehir Belediyesi, Harmancık’a, Ilıcaksu mevkiindeki termal suların değerlendirilerek bölge turizmini kalkındıracak modern bir tesis kazandıracak.
27 Aralık 2014 Cumartesi 09:41

 
Bursa, termal turizmin başkenti oluyor‏
Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Tabakhaneler ve İpekiş bölgesine yapmayı planladığı Termal Kür Merkezleri, İstanbul’da düzenlenen ‘2. Kentsel Dönüşüm Zirvesi’nde vizyona çıktı. Bursa’nın termal zenginlikleri ve hazırlanan projeler hakkında sunum yapan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bayram Vardar, Avrupa Tarihi Termal Şehirler Birliği tarafından Türkiye’nin ilk Avrupa Tarihi Termal Kenti olarak kabul edilen Bursa’yı Termal Turizmin Başkenti haline getirecek projelerde adım adım ilerlediklerini söyledi.
18 Aralık 2014 Perşembe 09:25

 
Termal Turizmi, İzmir’in olmazsa olmazları arasındadır
Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı(ETİK) ve Türkiye Otelciler Federasyonu(TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Ege termal turizmini hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunarak Ege termal turizmini masaya yatırdı. Termal turizmiyle birlikte 12 ay “sürdürülebilir” bir turizm ortaya koymanın mümkün olabileceğini söyleyen ETİK Başkanı, öte yandan kaplıcalar yönünden zengin yerlerimizin yatırımcı bulma yönünden güçlük çektiğini söyledi.
25 Kasım 2014 Salı 11:31

 
Afyon’un termal sularına yabancı turist ilgisi artıyor
Termal ile lüksü buluşturarak termal turizme yepyeni bir anlayış kazandıran NG Afyon Wellness & Convention, şifalı termal suları ve 9500 metrekarelik spa merkezi ile son dönemde özellikle Alman turistlerden büyük ilgi görüyor.
21 Kasım 2014 Cuma 00:08

 
Termal turizmde 3 milyar dolar gelir hedefi
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2015 yılı bütçesi görüşüldü. Komisyona bilgi veren Bakan Ömer Çelik, "Bakanlığımızca termal turizm alanında yürütülen çalışmalarla, 2014-2018 Onuncu Beş Yıllık Kalkınma Planı döneminde yatak kapasitesinin 100 bine ulaşması, 1,5 milyon yabancı ziyaretçi ve 3 milyar dolar gelir elde edilmesi hedeflenmektedir" dedi.
20 Kasım 2014 Perşembe 00:15

 
''İzmir, Sağlık Turizminin başkenti olabilir''
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün açıkladığı Ekonomide Dönüşüm Programı’nda sağlık turizminin geliştirilmesinin ve sağlık endüstrilerinde yapısal dönüşümün yer aldığını belirterek, “Hükümetin bu açıklamaları İzmir için belirlediğimiz vizyon ile de birebir örtüşüyor. İzmir, sağlık turizminin başkenti olabilecek potansiyele sahip. Hükümetimizin de vereceği destekler ile bunu yapabiliriz ama öncelikle İnciraltı Bölgesi’ni bir sağlık kampusu olarak planlamamız gerekiyor” dedi.
8 Kasım 2014 Cumartesi 00:07

 
Termal tatil sezonu başlıyor!
Coral Travel&ODEON Tours İç Pazar Müdür Vekili Mehmet Kamçı, "Serin havaların kendini hissettirmeye başladığı şu günlerde termal&SPA otellerine rağbet arttı. Sunduğumuz uygun avantajlı paketler sebebiyle çok sayıda rezervasyon talebi alıyoruz’’ dedi.
25 Ekim 2014 Cumartesi 00:03

 
Yalova'ya Türkiye’nin en büyük termal turizm kompleksi
Karaderili Grup, Yalova’ya 40 bin metrekare arazi üzerine 2 bin 200 yatak kapasiteli, Türkiye’nin en büyük termal turizm kompleksini yaptırıyor.
19 Ekim 2014 Pazar 10:13

 
Termal otellere yerli ve yabancı turist akını başladı
Soğuk kış günlerinin gelmesiyle birlikte termal otellere yerli ve yabancı turist akını başladı.Avrupa ve Ortadoğu ülkelerinde sağlık turizminin fiyatlarının çok yüksek olması, yabancı turistlerin ilgisini Türkiye’ye doğru yönlendiriyor. Özellikle, İran, Irak, Almanya, Fransa ve Avusturyalı turistler dünyanın dört bir yanından, Türkiye’ye termal sular için gelmekted.
16 Ekim 2014 Perşembe 10:00

 
Kaplıcalar 5 yıldızlı klinik olarak hizmet verecek
Termal kaynaklar açısından dünyanın en zengin ülkelerinden biri olan Türkiye, bu potansiyelini kullanmak ve temel sağlık turizmi politikasında köklü değişikliğe gitmek için çalışma başlattı. Kaplıcalar uzman doktorların ve hemşirelerin hizmet verdiği 5 yıldızlı klinik olarak hizmet verecek.
6 Ekim 2014 Pazartesi 01:19

 
''İzmir Termal Turizm için zengin bir potansiyele sahip''
İzmir Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, 59 termal kaynağı ile İzmir’in termal turizmi için zengin bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, “İzmir bu potansiyel ve kaynaklar ile sağlık turizminin başkenti olabilir. Bunu iyi değerlendirmeliyiz” dedi.
27 Eylül 2014 Cumartesi 00:12

 
Bolu'ya 250 milyon dolarlık yatırımla termal kasaba kuruluyor
250 milyon Dolarlık bir yatırımla inşa edilen, Türkiye'nin ilk tatil kasabası, Narven Termal Kasaba, termal turizmin en büyük yatırımı olacak... Hisseli gayrimenkul sistemi ile misafirlerini ağırlayacak olan Narven Termal Kasaba, 450 bin metrekare alanda, 7200 yatak kapasitesi ile Bolu turizmini iki katına çıkaracak…
17 Eylül 2014 Çarşamba 13:10

 
Termal turizmde 2020 hedefi 1 milyon yatak kapasitesi
Yatak kapasitesinin yalnızca %3′lük bir bölümü termal turizme hizmet veren Ülkemiz, yeni turizm hedefleri ile dünyanın dört bir yanından gelen misafirleri de ağırlamaya başlayacak. Türkiye, bu yeni vizyonu ile termal turizm yatak kapasitesini 2020′de 1 milyona çıkarmayı ve dünyada termal turizmden aldığı payı artırmayı hedefliyor.
11 Ağustos 2014 Pazartesi 11:26

 
''Termal Sularımız yılda 4 milyon turiste yeter''
Bursa Büyükşehir Belediyesi, başta Sıcaksu bölgesi olmak üzere kentin uygun bölgelerinde açık ve kapalı termal tesis ile içmeler yaparak, kenti yaşlı ve sporcu dostu termal merkezi haline getirmek için çalışmaları başlattı. Almanya ve Avusturya’daki önemli termal merkezlerinde incelemelerde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın 4 milyon turiste yetecek miktarda termal suyu olduğunu belirterek, yakın zamanda Bursa’nın termaldeki eski unvanına yeniden kavuşacağını söyledi.
19 Mayıs 2014 Pazartesi 11:34

 
''Hedefimiz 200 bin kişiyi termal şifayla buluşturmak''
Türkiye, termal su kaynakları bakımından Avrupa'da birinci dünyada ise yedinci sırada yer alıyor. Fakat gerek yatırımcılar gerekse vatandaş bu şifa kaynağından yeterince faydalanamıyor. 17 yıldır bu alanda faaliyet gösteren Karaderili Şirketler Grup’u ,Yalova ve Balıkesir'de İnşa etmeye başladığı dev tesisler bittiğinde 200 bin kişiyi şifalı termal sularla buluşturmayı hedefliyor.
25 Nisan 2014 Cuma 00:08

 
5 yıldızlı termal otelde yangın
NG Güral Afyon Wellness&Convention’da, buhar jeneratörü bacasında meydana gelen arızadan dolayı yangın çıktı. Yangında müşteriler dumandan etkilendi.
4 Ocak 2014 Cumartesi 11:56

 
Bursalı işadamlarından Kütahya’ya termal yatırımı
Termal turizmin önde gelen şehirlerinden Bursa, yatırımcı ihraç ediyor! Bursalı bir grup işadamı termal zenginlikleriyle bilinen Kütahya’da Gülümser Hatun tesisini kuruyor.
24 Aralık 2013 Salı 10:04

 
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7770
USD SATIŞ
3.7970
EURO ALIŞ
4.6430
EURO SATIŞ
4.6680
POUND ALIŞ
5.2500
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.0600
ALTIN SATIŞ
162.6100
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur