Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Fotoğraf 1/41
Vietnam'da Cao Daizm töreni
Turizm News foto muhabiri Haşmet Bahadır Laçin, Vietnam'da yeni bir din olarak resmen kabul edilen Cao Daizm'in, ibadet törenini izledi.

Cao Daizm dininin müritleri günde dört kez ibadet ediyorlar. Tay-Ninh’de bulunan tapınakta yapılan ve saat 12.00 – 13.00 arasında yapılan ibadet töreni halka açık olarak yapılıyor. İbadet alanını yukarıdan gören “U” şeklindeki balkona çıkan ziyaretçiler buradan töreni izleyebiliyor. Rahiplerin giydikleri mavi, sarı, kırmızı renkli giysiler ana kolları simgeliyor. Salonun sol tarafında kadınlar, sağ tarafında ise erkekler yer alıyor ve tören boyunca koro ve müzik eşliğinde gongun ritmiyle secde ederek ibadet ediyorlar. Yeniçerilerin börklerine benzeyen şapkaları, Ku Klux Klan tarzının yanı sıra ihram benzeri 2 parçalı beyaz bezden yapılmış giysileriyle, Buda tarzı oturuşlarıyla, İslamiyet'teki gibi secdeye kapanmalarıyla, gongun ritmiyle icra edilen tasavvuf müziğine benzer müziğiyle, Katolik kiliselerinideki koroyu anımsatan korosuyla, Yahudi – Masonik sembol olan üçgen içindeki “ilahi göz”le yaratlıan sentez günümüzde de pek çok insanın bu dini kabul etmesini sağlıyor.
 
Fotogaleri
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
77.438
USD ALIŞ
3.0840
USD SATIŞ
3.1040
EURO ALIŞ
3.3930
EURO SATIŞ
3.4180
POUND ALIŞ
3.7550
POUND SATIŞ
3.8190
ALTIN ALIŞ
125.0000
ALTIN SATIŞ
126.1000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur