Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Çelik, ''Üçlü bir turizm paketimiz var''
 

Çelik, ''Üçlü bir turizm paketimiz var''

Kaysderi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kayak sporu için gelenlerin farklı aktiviteler istediklerini belirtti ve bundan hareketle üçlü bir paket hazırladıklarını söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin 6 bin yıllık bir tarihi olduğunu ve bunun izlerini taşıyan şehirle birlikte Kapadokya ve Erciyes’i üçlü olarak turizme sunduklarını kaydetti.

12 Şubat 2018 Pazartesi 01:00
Yazdır

Büyükşehir Belediyesi ile Sabah Gazetesi tarafından düzenlenen İl Buluşmaları programı çerçevesinde Kayseri'ye gelen Sabah Gazetesi Yazarları programın son gününde Erciyes’teydi. Gazetecilere Erciyes’le ilgili detaylı bilgiler verildi.


Sabah Gazetesi yazarları için Erciyes A.Ş. hizmet binasında düzenlenen sunuma Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de katıldı. Erciyes’le ilgili tanıtım filminin sunulmasının ardından, Sabah ve Daily Sabah ailesine Erciyes’i anlatan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, Erciyes’in tarih boyunca önemli bir simge ve sembol olduğunu söyledi.


Erciyes’in Türkiye’nin tek master planlı turizm merkezi olduğunu ifade eden Elcüman, “Erciyes’in 26 milyon metrekaresi her noktasına kadar planlandı. 23 bin 750 metre mekanik tesisimiz var ve saatte 27 bin taşıma kapasitesine sahip. 102 km kayak pistimiz var ve bunların her biri birbirine bağlantılı. Kayak pistleri birbiriyle bağlantılı dağlar dünyada son derece az. Gerçek kayak yapanlar için bu özellik çok önemli. Sezon boyunca kar garantisi sunmak için 154 adet suni kar makinesi aldık. 170 hektar alanı suni karla karlayabiliyoruz. Bu yıl 1 Aralık’ta sezonu açtık. Türkiye’de sezonu ilk açan biz olduk” dedi.

“ÜÇLÜ BİR TURİZM PAKETİMİZ VAR”

Sunumu Sabah Gazetesi yazarlarıyla birlikte takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kayak sporu için gelenlerin farklı aktiviteler istediklerini belirtti ve bundan hareketle üçlü bir paket hazırladıklarını söyledi. Başkan Çelik, Kayseri’nin 6 bin yıllık bir tarihi olduğunu ve bunun izlerini taşıyan şehirle birlikte Kapadokya ve Erciyes’i üçlü olarak turizme sunduklarını kaydetti.


Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcüman, sunumda “Neden Erciyes” sorusuna da cevap verdi. Erciyes’in Türkiye’nin en büyük kayak merkezi olduğunu ifade eden Elcüman, “Alplerle karşılaştırdığımızda onlardan da öndeyiz. Çünkü bizim tesislerimiz daha yeni ve bu nedenle onları geçmiş durumdayız. Onların tesisleri bizim tesislerimiz kadar konforlu değil” dedi. Elcüman, Erciyes’in ulaşım kolaylığı, şehirdeki konaklama imkanları, sosyal tesisler gibi konularda da bilgi verdi.


Sabah Gazetesi yazarları sunumun ardından Erciyes’i gezerek çok daha iyi tanıma fırsatı buldular.

Anahtar Kelimeler: Kayseri, Erciyes, Mustafa Çelik,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur