firuz bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Emin Çakmak'tan, ‘’Turizmde Seferberlik Platformu’’
 

Emin Çakmak'tan, ‘’Turizmde Seferberlik Platformu’’

Turizmci Emin Çakmak, ülkede son bir yıldır yaşanan ve turizmi olumsuz yönde etkileyen terör ile darbe girişimlerinin olumsuzluklarından kurtulmak için ‘’Turizmde Seferberlik Platformu’’nu kurdu. 15 Ağustos tarihinde platformun içeriği ve çalışmaları hakkında bilgilendirecek olan Emin Çakmak, ‘’Sektörümüzü yeniden ayaklandırmak için milli turizm seferberliğimizi başlatarak çalışanlarımıza ve sektörümüze sahip çıkmamız için tüm turizm paydaşlarına ve bireylerine çağrı yapıyorum’’ dedi.

1 Ağustos 2016 Pazartesi 10:09
Yazdır

 

Türk-Hindistan Turizm Konseyi(TITC), Türk-Ortadoğu Turizm Konseyi(TMTC), Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme  Konseyi (THTDC) Kurucu Başkanı, TÜRSAB 22. Dönem Başkan Adayı ve  55 ülkenin üyesi olduğu Dünya Sağlık Turizmi Konseyi (GHTC) iki dönem başkanlığını yapan Emin Çakmak, ülkede son bir yıldır yaşanan ve turizmi olumsuz yönde etkileyen terör ile darbe girişimlerinin olumsuzluklarından kurtulmak için ‘’Turizmde Seferberlik Platformu’’nu (TSP) kurdu.

TSP Kurucu Başkanı Çakmak, yazılı açıklamasında, son bir yıldır ülkemizde dış kaynaklı mihraklar tarafınca harekete geçirilen terör ve kalkışma olaylarının öncelikle turizm sektörüne ağır darbeler vurduğunu ve turizme hizmet eden 57 sektörüde dolaylı olarak etkilediğini belirtti. Çakmak, şunları kaydetti:

‘’Turizm sektörü gelirlerinden dış ticaret cari açığının kapatılması, ülke ekonomimizin daha da güçlenmesi ve ülke kalkınmasına ve gelişmesi için yeniden ayaklanması ve bir yıl önceki konumuna getirmek, daha da ilerletmek ve yükseltmek için birlik ve beraberlik içerisinde tüm sektör paydaşlarının bir araya gelerek TURİZMDE SEFERBERLİK PLATFORMU çatısı altında 15 Ağustos tarihi itibari ile çalışmalarına başlamak üzere platforma aktif olarak katılarak katkı sağlamalarını istiyorum.

Turizm Paydaşlarımız olan, seyahat acentalarımız, turist rehberlerimiz otellerimiz, restoranlarımız, deniz,kara ve hava taşımacılarımız,taksicilerimiz, turizm STK’larımız ve turizmden emekli değerli bürokratlarımız, büyüklerimiz ve duayenlerinizin aramıza katılarak bu seferberlik çalışmalarımıza destek vermelerini istiyorum.

Turizm sektöründe milli birlik ve beraberliğin sağlanması için vatanını ve sektörünü seven her bir turizm bireyinin bu seferberlik çalışmaları içersinde olması ve destek vermesi kutsal ve vatani bir görev olarak addedilmelidir.

Turizmde Seferberlik Platformu olağan 1. Toplantımızı İstanbul'da 15 Ağustos tarihinde gerçekleştireceğiz. Tüm sektör paydaşları ve emektarlarını bu seferberliğe katılmalarını ve katkı vermelerini temenni ediyorum.

 

Platform Kurucu üyesi olmak ve fiilen organizasyonlarda katkı sağlayacak arkadaşlarımızın en geç 10 Ağustos tarihine kadar chairman@thtdc.org email adresime TSP kurucu üyesi olmak ve görev alacağımı beyan ediyorum beyanı ile email atmalarını rica ederim. 15 Temmuz hain kalkışmaya halk ve millet olarak karşı durup Cumhuriyetimizi, Hükümetimizi , Vatan topraklarımızı ve milli birlik beraberliğimizi koruyup destan yazdı isek, işte aynı düşünce ve irade ile sektörümüzü yeniden ayaklandırmak için milli turizm seferberliğimizi başlatarak sektörümüze sahip çıkmamız için tüm turizm paydaşlarına ve bireylerine çağrı yapıyorum.’’

 

Anahtar Kelimeler: Turizm, Emin Çakmak, Turizmde Seferberlik Platformu,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
109.330
USD ALIŞ
3.8500
USD SATIŞ
3.8750
EURO ALIŞ
4.5220
EURO SATIŞ
4.5520
POUND ALIŞ
5.1060
POUND SATIŞ
5.1830
ALTIN ALIŞ
156.2500
ALTIN SATIŞ
157.3500
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur