Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Havalimanları kışa hazır
 

Havalimanları kışa hazır

Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürümüz Funda Ocak, twitter hesabından Türkiye'deki havalimanlarında yaklaşan kış öncesinde alınan önlemler ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

14 Kasım 2017 Salı 11:05
Yazdır

Vatandaşların kış aylarında rahat ve güvenli yolculuklarını sağlamak için hazırlıklarının yoğun bir şekilde devam ettiğini ifade eden Ocak, havalimanlarındaki kar mücadele hizmetlerinin 259 ileri teknoloji donanımlı özel maksatlı araçla gerçekleştirildiğini belirtti.

Ocak'ın paylaştığı tweetleri:

*
Vatandaşlarımızın kış aylarında rahat ve güvenli yolculuklarını sağlamak için hazırlıklarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda sürdürülen çalışmalar hakkında kıymetli takipçilerimi bilgilendirmek istiyorum. 
*
Havalimanlarımızdaki kar mücadele hizmetleri 259 adet ileri teknoloji donanımlı özel maksatlı araç ile gerçekleştiriliyor. 
*
Ekim ayında alınan 10 Uçak ve Köprü Altı Kar Mücadele Aracı ve 15 Kompakt Tip Kombine Kar Mücadele Aracı ile araç parkımız zenginleştirildi. Böylece kar mücadele hizmetlerinde kullanılan araç sayısı 284’e ulaştı. 
*
Bu kış, havalimanlarımızda kar mücadele hizmetleri bu konuda eğitimli ve deneyimli toplam 500 personel tarafından yürütülecek.  
*
Havalimanlarımızda 1.033 ton buz önleyici/çözücü (de-icing) sıvı malzemesi, kar mücadele hizmetlerinde kullanılmak üzere hazır durumda. İlave olarak ihale edilen 1500 ton de-icing sıvı malzeme Aralık ayı içinde teslim alınarak havalimanlarımıza gönderilecek.
*
Avrupa’nın en yoğun havalimanları arasında yer alan AHL’de etkili bir karla mücadele için şimdiden her türlü önlemi alıyoruz. Ekip ve ekipmanlar sayı olarak yeterli hale getirildi. Personelimiz, sürekli eğitim ve tatbikatlarla 7/24 göreve hazır durumda.
*
AHL’ de bu sezon kar mücadelesi, 31 adet ileri teknoloji ürünü özel maksatlı araç ve 104 personelle gerçekleştirilecek.  Ayrıca, bu sezon kullanılmak üzere 175 ton de-icing sıvı malzeme hazır durumda.
*
Kış koşullarında seyahat edecek yolcularımızın can güvenliği bizim için çok önemli. Bu nedenle her türlü önlemi titizlikle alıp, uyguluyoruz. Karla mücadeleyi, uluslararası emniyet kurallarına göre yürütüyoruz, bunun için tüm paydaş kuruluşlarla ortak hareket ediyoruz. 
*
Bu amaçla kurulmuş bulunan MADKOM karla mücadelenin koordinasyon içinde yürütülmesine büyük katkıda bulunuyor. DHMİ’nin başkanlık ettiği MADKOM, bildiğiniz gibi Havayolu kuruluşları, yer hizmet kuruluşları ve Meteoroloji Müdürlüğü temsilcilerinden oluşuyor. 
*
Kar yağışı öncesi paydaşların katılımıyla toplanan kurul, karla mücadelede kurumlar arası koordinasyonu sağlıyor, ortak hareketi mümkün kılıyor. Mücadele esnasında kriz merkezinde toplanan MADKOM, mücadelenin koordineli bir şekilde yönetilmesinde hayati rol oynuyor.
*
Tüm paydaşların, bu sezon da iyi bir performans göstereceğine inancım tam. Eğitim, donanım, tecrübenin zirvesindeki DHMİ ekiplerine güveniyorum.

 

Anahtar Kelimeler: DHMİ, Funda Ocak, havalimanları, kış,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7780
USD SATIŞ
3.7980
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2590
POUND SATIŞ
5.3330
ALTIN ALIŞ
161.8400
ALTIN SATIŞ
162.5000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur