Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Hedef Yunanistan’dan gelen turist sayısını 1 milyona çıkarmak
 

Hedef Yunanistan’dan gelen turist sayısını 1 milyona çıkarmak

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Yunanistan'ın Selanik şehrinde 10-12 Kasım 2017 tarihleri arasında, 33. kez gerçekleştirilecek "Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı”na katılıyor.

12 Kasım 2017 Pazar 13:40
Yazdır

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Yunanistan'ın Selanik şehrinde 10-12 Kasım 2017 tarihleri arasında, 33. kez gerçekleştirilecek "Philoxenia Uluslararası Turizm Fuarı”na katılıyor.

Fuara kapsamında, Makedonya Üniversitesi ve Kuzey Yunanistan Yunan-Türk Ticaret Odasıyla (KYYTTO) işbirliği ile düzenlenecek panele konuşmacı olarak katılım sağlayacak olan TÜROB Başkanı Timur Bayındır pazara ilişkin yaptığı değerlendirmede; “Yunanistan bizim için her zaman önemli bir Pazar olmuştur. Son yıllarda yoğun bir turizm hareketi gözlemlenmese de geçmiş bağlarımız ve kültürümüz, rakamları bir yana koyarak bizleri daima bir arada tutmaktadır. Bu yıl başından itibaren Yunanistan’daki yetkililer ile iletişimimizi kuvvetli tuttuk ve güzel bir sinerji yakaladık. Ortak çalışmalar ve temasların artırılması ile Yunanistan'dan ülkemize olan turist akışının eski günlerine dönmesini hedefliyoruz. Hedefimiz kısa sürede Yunanistan’dan gelen turist sayısını 1 milyona çıkarmak. Yunan turizmcilerin de Yunanistan’dan Türkiye’ye gelen turist sayısının yeniden artışa geçmesi konusunda da büyük bir arzusu bulunuyor. Türkiye’den Yunanistan’a geçen yıl 1 milyona yakın turist gitti ve bu rakam ağırlıklı olarak bireysel programlar ile gerçekleşti. Yunanistan’dan ise turistler ortak bir program ile grup olarak geliyorlar. Bu programları biraz çeşitlendirmeye ve özel kılmaya çalışacağız. Yunan turistler ağırlıklı olarak İstanbul’a gelmekle beraber, tanıtımlarımızda İstanbul’un yanı sıra Türkiye'nin Yunan pazarında Bursa, Trabzon, Çanakkale, İzmir, Eskişehir ve Kayseri gibi destinasyonları da ön plana çıkaracağız.” demiştir.

TÜROB, fuar süresince Selanik Helexpo Fuar Merkezi'nde 15. Salonda 29 numaralı Türkiye standında, yer alacaktır.

Anahtar Kelimeler: TÜROB, Selanik,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur