Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Hollandalı gazeteciler Antalya'da
 

Hollandalı gazeteciler Antalya'da

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından yürütülen Antalya Tanıtım Projesi kapsamında Hollanda'dan kentimize gelen gazetecileri makamında kabul eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, mevcut turizm altyapısı, tesislerin kalitesi, turizm sektöründeki yetişmiş insan gücü, fiyat ve hizmet kalitesi bakımından Antalya’nın Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi olduğunu söyledi.

22 Ağustos 2017 Salı 00:00
Yazdır

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından yürütülen Antalya Tanıtım Projesi kapsamında Hollanda'dan kentimize gelen gazetecileri makamında kabul eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, mevcut turizm altyapısı, tesislerin kalitesi, turizm sektöründeki yetişmiş insan gücü, fiyat ve hizmet kalitesi bakımından Antalya’nın Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından bir tanesi olduğunu söyledi.
Antalya 650 Bin Kayıtlı Yatağa Sahip
Ziyarette Hollandalı gazetecilere Türkiye ve Antalya turizmini değerlendiren Vali Karaloğlu; “Antalya Türkiye’nin hatta dünyanın en önemli turizm destinasyonlarından birisidir. Antalya, Türkiye’nin güney batısında yer alan, Akdeniz’e 650 km sahili ve bu sahillerde 211 mavi bayraklı plajı ve marinası bulunan ve sahil boyunca da çok sayıda turizm bölgesi ile Turizm Bakanlığı’ndan belgeli 650 bin yatağı bulunan çok önemli bir turizm kentidir” dedi.
Nisan Ayında Antalya’da Hem Denize Girip Hem De Kayak Yapılabilir
Antalya’nın, deniz ve sahil turizmiyle öne çıksa da çok önemli alternatif turizm imkânlarına sahip olduğunu anlatan Vali Karaloğlu, Antalya’nın yalnızca bu sahil şeridinden ibaret olmadığını ve Antalya’nın en önemli özelliklerinden birisinin de sahil şeridinden hemen sonra Toros Dağları’nın başlaması ve orada başka bir kültürün, başka bir iklimin ziyaretçileri beklemekte olduğunu belirtti.  Vali Karaloğlu, ayrıca bu coğrafyanın, Antalya’ya nisan ayında sahilde denize girme imkânı verirken yarım saat mesafede Saklıkent’te kayak yapma imkânı da sunduğunu da hatırlattı.
Avrupa’nın En Büyük Kongre Merkezi Antalya’da
Antalya’da turizmi çeşitlendirme noktasında da önemli çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Vali Karaloğlu; “Antalya sahip olduğu spor tesisleri ile kış aylarında birçok futbol kulübüne ve binlerce futbolcu ve sporcuya kamp yapma imkânı sunuyor. Kongre ve fuar turizmi konusunda da iddialı olan Antalya’da birçok fuar ve kongre merkezi hizmet veriyor. EXPO 2016 alanında bulunan 5 bin 500 koltuğa sahip Avrupa’nın en büyük kongre merkezi de Antalya kongre ve fuar turizmine hizmet etmektedir. Ayrıca organ nakli ve kanser tedavisinde iddialı olan Antalya, sağlık turizmi açısından bölgesinin çok önemli bir sağlık merkezi. Çok sayıda kaliteli hastanemiz var. Sağlık turizminde de iddialı bir noktaya gelmeye çalışıyoruz” diye konuştu.
Antalya’da 400’ün Üzerinde Antik Kent Var
Antalya’nın Akdeniz havzasında olması dolayısıyla binlerce yıldır çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir bölge olduğunu hatırlatan Vali Karaloğlu, konuşmasına “Antalya’da şu anda tespit edilebilmiş 400’ün üzerinde antik kent var ve bu antik kentlerin içerisinde hala ayakta olan ve kullanılabilecek, içerisinde gösteriler yapılabilecek durumda antik tiyatrolar var. Antalya’nın geniş coğrafyasında çok güzel doğal alanlar var özellikle macera sporlarına macera turizmine yönelik de çok sayıda aktivite düzenlenmekte. Antalya’nın en önemli antik yollarından biri de Likya Yolu 520 km boyunca Kemer’den girip Muğla’nın Fethiye’sine kadar devam eden önemli yerlerden bir tanesi. Doğa ve tarih turizmi açısından Antalya’nın değerleri paha biçilemez” diye devam etti.
Birbirini İyi Tanıyan İki Toplum
Türkiye-Hollanda ve Antalya-Hollanda turizm ilişkilerine de değinen Vali Karaloğlu, “Hollanda’dan Türkiye’ye en çok turistin geldiği yıl 2014 olmuş ve o yıl gelen ziyaretçi sayısı 1 milyon 300 bini geçmiş. Gelenlerin yüzde 40’ı ise Antalya’yı tercih etmiş. 2014’den sonra dünyada ve bu coğrafyada yaşanan talihsiz olaylar turizm ile ilgili bu rakamları oldukça etkiledi. Türkiye ve Hollanda diplomatik ilişkilerinin 500. Yılını kutlamış ve birbirini iyi tanıyan iki toplum. Bu durumun geçici olduğunu ve rakamların tekrar yukarı çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Antalya, Hollanda, gazeteci,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
115.147
USD ALIŞ
3.7950
USD SATIŞ
3.8200
EURO ALIŞ
4.6350
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2270
POUND SATIŞ
5.3120
ALTIN ALIŞ
162.9400
ALTIN SATIŞ
163.9300
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur