Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Hüseyin Kırk’tan 'adaylık' ve 'ittifak' açıklaması
 

Hüseyin Kırk’tan 'adaylık' ve 'ittifak' açıklaması

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, ''Yaklaşan Türsab seçimlerinde mevcut yapıyı değiştirmek için ‘’İTTİFAK’’ ve doğru adayı belirlemek konusunda çalışmalar yapmalıyız'' dedi.

8 Ağustos 2017 Salı 00:10
Yazdır

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk, Aralık ayının başında yapılacak TÜRSAB seçimleriyle ilgili açıklama yaptı. Kırk, ''ittifak'' ve doğru adayın belirlenmesi konusunda çalışmalar yapılmadı gerektiğini belirterek, şunları kaydetti:

 

Yeni Türsab başkanı neler yapmalı;

 

Turizm politikası adı altında Cumhurbaşkanı ve Kültür Turizm Bakanı  ile her ay toplantı yapmalı ve Tüm yurt dışı gezilerinde Türsab başkanı heyette olmalıdır.

 

Ülkemizin acil bir şekilde Turizm politikasına ihtiyacı var,2023 vizyonunun içerisine Türsab ı dahil ederek Türkiye yi Dünya’ya daha iyi anlatabiliriz.

 

Türsab yönetiminde her pazardan seyahat acentalarının  yöneticiler olmalı.Aktrif olarak ülke turizmine hizmet edecek gönül paydaşları Türsab a kazandırılmalıdır.

Türsab Başkanı her ay seyahat acentaları ile Türsab merkezinde geniş katılımlı istişare toplantıları yapmalıdır.  Yönetim kurulu mutlaka sistematik şekilde Pazarlara ayrılarak burada Turizm potansiyelini geliştirmek için projeler üretmelidir.

1618 sayılı Seyahat Acentaları kanunu yeniden revize edilerek ,Seyahat Acentalarına melseki  ayrıcalık tanınmalıdır.

 

Ülke tanıtımında  Seyahat Acentalarına teşvik verilmelidir;  Tanıtım faaliyetleri adı altında  ;1618 sayılı kanununun içerisine Tanıtım fonundan ciddi bir payın Türsab a aktarılması sağlanmalıdır.

Türsab Seyahat Acentalarına Fuar ve workshop tanıtımlarında ücretsiz hizmet vermelidir.  Bunu mutlaka yeni Başkan ve yönetim yapmalıdır.

Türsab ın kaybetmiş olduğu itibarı yeniden kazanmalı ve Seyahat Acentalarına iadei itibarın tekrar sağlanması için projler üretilmelidir.

 

Seyahat Acentalarının Transfer sıkıntısı

 

Seyahat Acentalarının kendi imkanları ile ülkeye getirdikleri turistleri, kendi bünyelerinde bulunan araçlar ve personelleriyle transfer ve tur proğramlarını rahatça yapmaları sağlanmalıdır.

 

 

Kokartlı Rehber konusu kökten çözülmeli

 

Seyahat Acentalarının tur paketi adı altında 1 ve üstü Turist bulunduran tur gezilerinde kokartlı rehber bulundurma konusu revize edilerek rehber bulundurma kanunu sadece ören yerlerinde zorunlu hale getirilmelidir.

 

Türsab belgelerine önem ve değer kazadırılmalıdır,

Türsab belgelerine kademeli olarak önem ve değer  kazandırılmalıdır,Taksi plaksı sahibinin karşısında oturan Türsab başkan ve yönetimi zaten mağlup durumda ekonomik eziklik yaşamaktadır. Türsab belgeleri 10 bin üye ile sınırlandırılmalı belgelere değer kazandırılmalıdır.

Seçimler adil mi yapılıyor

 

Türsab seyahat acentaları sayesinde ve seyahat acentalarının menfaatleri doğrultusunda kullanması için THY ve diğer havayolu şirktelerinden almış oldukları bedava  binlerce bileti Anadolu da bulunan seyahat  acenatlarına otel ve bilet temini edip genel kurula davet ediyor.

Peki nasıl?bir  teminat alıp uçak bileti ve otel temin ediliyor.   Mevcut başkan ve yönetime muhalif olanlar  bu uçak biletleri ve otellerden yararlanıyor mu? muhalifler bunun cevabını verebilir.

 

Hükümete yakın çevreden mevcut yönetime  artık sıcak bakılmadığını söyleyebilirim; T.B.M.M  de her ay yapmış olduğum ziyaretler sırasında artık bu mevcut  yönetimin değişmesi gerektiği kulislerde konuşuluyor.  Tabi yetki tamamen genel kurulda seyahat acentalarında .

 

Adaylık konusu

 

Elbette her seyahat acentası sahibi Türsab başkan adayı olabilir. Bizde mevcut adaylarla istişare toplantıları yapıp en doğru kararı seyahat acentaları adına vereceğimiz inanıyorum.  Biz çalışmalarımızı yapıyoruz ve bu seneki Türsab seçimleri çok sesli ve çok hareketli geçeceğini söyleyebilriz.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: OTSAD, Hüseyin Kırk, turizm, TÜRSAB,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7780
USD SATIŞ
3.7980
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2590
POUND SATIŞ
5.3330
ALTIN ALIŞ
161.8400
ALTIN SATIŞ
162.5000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur