Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Karaloğlu, ''Zihinlerde Antalya markasını oluşturmalıyız''
 

Karaloğlu, ''Zihinlerde Antalya markasını oluşturmalıyız''

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (AKTOB) 2016 yılı değerlendirme ve 2017'ye bakış toplantısında: "Dünyada herkesin zihninde Antalya markasını oluşturmamız lazım" dedi.

11 Ağustos 2016 Perşembe 00:55
Yazdır

Vali Münir Karaloğlu, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin (AKTOB) Kundu'da düzenlediği toplantıda, iki aya yakın süredir Antalya Valisi olduğunu ve çok yoğun bir, iki ay geçirdiklerini ifade ederek: " Antalya'da, maalesef krizi çözdük 'Hadi yürüyelim' diyecekken başka bir krizle karşılaştık. Belki bugüne kadar bu kadar çok krizin birleştiği bir yıl olmamıştır" diye konuştu.

Antalya'nın, Türkiye'nin genel ekonomik hedeflerine ulaşmasına katkı koyacak en önemli şehirlerden olduğunu ifade eden Vali Karaloğlu, kentte turizm konusunda çok güçlü bir altyapı ve insan gücü bulunduğunu kaydetti. Vali Karaloğlu, "Gerçekten de sektörün bugüne kadar başardığı çok muhteşem işler var. Bir şehir olarak yılda 13 milyona yakın turisti ağırlamak muhteşem bir başarı olsa gerek. Bu başarılarından dolayı bütün turizmcilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum." dedi.

Turizm konusunda alınabilecek daha çok yol olduğunu da vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, "Dünyada herkesin zihninde bir Antalya markası oluşturmamız lazım. En az Dubai kadar, en az Barcelona kadar, en az Valencia kadar bir şemsiye marka görmek istiyorum. Bunu başarabiliriz, ben buna inanıyorum" diye konuştu.

Pazar çeşitlemesinin de mutlaka gerçekleştirilmesi gerektiğini dile getiren Vali Karaloğlu: "1-2 pazara odaklı çalışmak bugüne kadar işinizi çok kolaylaştırmış olabilir, çok iyi paralar da kazanmış olabilirsiniz. Ama o pazarlara yönelik bir kriz çıktığında çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Bu sene Rusya ile yaşanan krizi önümüzdeki sene AB ile yaşamayacağımızın garantisi yok. Ben Ortadoğu, Arap pazarına bu kadar yakın olmamıza rağmen bu pazarlarda bu kadar kötü olmamızı anlayabilmiş değilim. Anlayan biri varsa bana anlatsın. Niye yokuz bu pazarlarda? Biz isteseydik bunu başarabiliriz. Şehirde turizm ürünlerini de çeşitlendirmemiz lazım. Antalya'yı sadece kuma, denize güneşe hapsetmek, kente yapılabilecek en büyük haksızlık olduğunu düşünüyorum. Antalya denizden, kumdan, güneşten çok daha fazla bir şehir. Türkiye'nin 2018'e kadar olan son kalkınma planında 10 milyar dolarlık sağlık turizmi hedefi var. Antalya medikal, bakım ve rehabilitasyonda en önemli şehirlerden bir tanesi. Kongre turizmi de kente çok önemli katkılar sunabilir" şeklinde konuştu.

AKTOB Başkanı Yusuf Hacısüleyman da darbe girişiminin Türkiye demokrasisi ve Türkiye Cumhuriyetine karşı yapılmış bir girişim olduğunu belirterek, "Bugünlerde gösterdiğimiz birlik ve beraberlik ile hepimiz vatanımıza ve cumhuriyetimize sahip çıktık." şeklinde konuştu.

Barış ve demokrasinin bulunmadığı ülkelerde turizm yapmanın çok zor olduğunu anlatan Hacısüleyman, "Çünkü gelen insan en azından kendi ülkesinde yaşadığı rahatlığı, refahı ve özgürlüğü geldiği ülkede de yaşamak ister. Dolayısıyla bundan sonra demokrasi içerisinde turizmimizin de daha hızlı gelişeceğine inancımız tam." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: Antalya Valisi Münir Karaloğlu, turizm, AKTOB, marka,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7770
USD SATIŞ
3.7970
EURO ALIŞ
4.6430
EURO SATIŞ
4.6680
POUND ALIŞ
5.2500
POUND SATIŞ
5.3290
ALTIN ALIŞ
162.0600
ALTIN SATIŞ
162.6100
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur