Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Kurumsal Acentalar Platformu kuruldu
 

Kurumsal Acentalar Platformu kuruldu

Kurumsal acentelerin gündemini meşgul eden sorunlarına çözüm aramak ve aynı zamanda proaktif olup sektördeki sıkıntıları bugünden görüp gerekli adımları atmak amacıyla kısa adı KURAP olan Kurumsal Acentalar Platformu kuruldu. KURAP'ın sözcülüğüne Moris Turizm'in Genel Müdürü Moris Kohen Kasar getirildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 15:55
Yazdır

KURAP'tan yapılan açıklama şöyle:

 

''Hızla değişen ve gelişen dünyamızda, uzmanlık alanları aynı hızla daralmaktadır. Bu kural tıpta, mühendislikte olduğu gibi, turizm mesleğinde de geçerlidir.

 

Meslek örgütümüzün kurulduğu yıllarda tüm turizm acentelerinin sorunları oldukça benzerlik gösteriyordu. Tüm ülkelerde olduğu gibi, zamanla ülkemizde de turizm alanları çok çeşitlendi ve bu yüzden TÜRSAB ihtisas komiteleri oluşturuldu. Günümüzde ihtisas komiteleri dahi ortaya çıkmaya devam eden farklı konular ve sorunlarla uğraşmaya yetmiyor, çünkü ayni komite içindeki sorunlar bile, acentelere göre farklılık arz ediyor.

 

Düne kadar IATA acentelerinin sorunları dediğimiz konular, kendi içlerinde benzerlik gösterirken, bugün inanılmaz değişkenlikler göstermektedir. Hiçbir acentemizin sorunu diğerinden daha az veya daha çok önemli değildir. Hepsi eşit önemde olmakla beraber birbirlerinden çok farklıdır.

 

Durum böyle olunca çatı kuruluşumuz TÜRSAB’dan, aktif üye 7.000 acentenin, uzmanlık gerektiren, tüm bu sorunlarıyla, detaylı bir şekilde ilgilenmesini beklemek, haksızlık olur.

Sivil Toplum Kuruluşları’nın bu kadar önem arz ettiği günümüzde, artık hepimiz elimizi taşın altına koymalı ve uzmanlık odaklı küçük gruplarla kendi sorunlarımızı, ön çözüme ulaştırmaya çalışarak, meslek örgütümüze yardımcı olmalıyız.

 

Bu bağlamda kurumsal müşterilere hizmet veren bir grup acente, “kurucu acenteler” sıfatıyla bir araya gelerek, kısa adı KURAP olan KURUMSAL ACENTELER PLATFORMU’nu kurma kararı almış bulunmaktayız.

 

Bahsi geçen acentelerin sorunlarını çözmeye yönelik bu platform aynı zamanda sekörün ihtiyacı olan kalifiye personel eğitimine de eğilecektir. Asıl amacımız, kurumsal acentelerin gündemini meşgul eden sorunlarına çözüm ararken, aynı zamanda proaktif olup, yarınları bugünden görmeye çalışmak ve gerekli adımları buna göre atmaktır. Platformumuzun Türk Turizm camiasına hayırlı olmasını temenni ederiz.''

 

KURAP'ın kurucu acetnaları şöyle:

 

ACTIVE TURİZM İSTANBUL

ALABANDA TURİZM ANKARA

ANTUR İSTANBUL

ARKAS TURİZM İZMİR

CAPPADOCE TOUR İSTANBUL

CONNECTION TOUR İSTANBUL

DOKTOROGLU TURİZM İSTANBUL

ELTRA TUR İSTANBUL

ENTAŞ TURİZM İSTANBUL

İTALTUR İZMİR

MAPPA TUR İSTANBUL

MERIDIAN TUR İSTANBUL

MORİS TURİZM İSTANBUL

OTTOMANTUR BURSA

PROWIN TURİZM ANKARA

TÜRK EKSPRES İSTANBUL

VİSTA TURİZM İSTANBUL

Anahtar Kelimeler: KURAP, acenta,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur