Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Samsun-Krasnodar karşılıklı seferleri tekrar başlayacak mı?
 

Samsun-Krasnodar karşılıklı seferleri tekrar başlayacak mı?

Krasnodar ile Samsun arasında uçak seferlerinin yeniden başlaması için ilimize gelen RusLine Havayolları Şirketi Genel Müdürü Timofey V. Fedorov, Satış Pazarlama Direktörü Alexey Donchenko ve Krasnodar Havalimanı Sorumlu İşletme Müdürü Evseeva İrina, Samsun Valisi İbrahim Şahin’i makamında ziyaret etti.

11 Şubat 2017 Cumartesi 08:37
Yazdır

RusLine Havayolları Şirketi Genel Müdürü Timofey V. Fedorov, ziyarette yaptığı konuşmasında, “Bir buçuk sene önce başladığımız bir projeyi tekrar hayata geçirmek gerçekten çok güzel bir duygu. Bu sefer inşallah hiçbir sorun çıkmayacak. Krasnodar ile Samsun arasında direk uçuşların yapılması ile birlikte insanlarımız günübirlik gezebilme imkanına kavuşacaktır. Bu gün burada bulunmamız bu projenin gerçekleşmesi için atılan ilk adımdır”dedi. Vali İbrahim Şahin de yaptığı konuşmada, “Özellikle sizin tarafından bu konunun gündeme getirilmesinden dolayı teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımızın olayı sıcak tutması bizim ve sizin için sevindirici olacaktır'' dedi. Şahin, şunları kaydetti: ''Suriye’de düşürülen uçak kazası sonrası Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkiler gerilmişti. Bu olay olumsuzluk anlamında sizleri ve bizleri vurdu. Keşke bu olaylar olmasaydı. Çok ciddi anlamda zaman kaybı oldu. Bizim üç ay boyunca havalimanımıza bakım yapılacağı için kapatılacak. Allah izin verirse havalimanımızın bakım sürecinin tamamlanacağı Haziran ayının ilk haftasından itibaren Samsun-Krasnodar arası karşılıklı seferlerin tekrar başlaması mümkündür. Bizim öncelikle çok iyi bir tanıtım çalışması yapmamız gerekiyor. Yani başta Samsun ve bölgedeki insanların karşı tarafa geçmesini sağlayacak bir tanıtım yapılması lazım. İkincisi karşı tarafın Krasnodar ve çevre illerin aynı şeyi yapması gerekiyor. Vize konusunun çözüme kavuşması gerekiyor. Samsun ilimizde Rusca dili eğitim veren bir lise kurulması konusunda bir çabam var. Bu karşılıklı dostluğun ekonomiye dönüştürülmesi konusunda uzun nefesli olacağına inanıyorum. Bizi sürekli özellikle komünizmle korkuttular, sizleri de kapitalizmle korkuttular, aramızı açtılar. Halbuki, bir araya geldiğimizde ne kadar aynı kültürlerin insanları olduğumuzu daha rahat görüyoruz. Biz bir araya geldiğimiz zaman Amerikalardan, Batılılardan daha fazla Rusya Federasyonunun altında kalan ülkelerle daha rahat anlaşabiliyoruz. 24 Kasım uçak krizinden sonra Rusya’da Türkiye’ye karşı çok olumsuz hava oluşturulmaya çalışıldı. Bundan da vatandaşlar çok etkilendi. Sayın Cumhurbaşkanımız ile Sayın Putin’in karşılıklı diyalogları bu soğuk havayı, olumsuzlukları hızlı bir şekilde ortadan kaldırdı. Uçak krizi ve Rus Büyükelçinin öldürülmesinin arkasındaki kişiler, güçler ortaya çıkınca her iki tarafta ciddi bir rahatlama oldu. Samsun’da bir konsolosluk kurulursa vize konusu çok hızlı bir şekilde ortadan kalkar diye düşünüyorum. Buraya gelmeniz dolayısıyla ve bu olayı gündeminizden çıkarmamanız ve sıcak tutmanız dolayısıyla sizlere teşekkür ediyorum. Ben umarım ki, en kısa süre içerisinde çok verimli bir taşımacılık başlar. Bu sene Samsun’da İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları düzenlenecek. Bu olimpiyatlara Rusya’da katılıyor. Birlikte sorunları aşmak ve besmele çekip işe başlamak gerekiyor.” Ziyarete ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Necmi ÇAMAŞ' da  katıldı.

Anahtar Kelimeler: Samsun, Krasnodar, uçak, sefer, Rusya,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur