Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Turizmin dünü, bugünü, yarınıyla ilgili planlamalar konuşuldu
 

Turizmin dünü, bugünü, yarınıyla ilgili planlamalar konuşuldu

Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) tarafından organize edilen turizm istişare toplantısına katılan Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, turizmin dünü, bugünü, yarınıyla ilgili planlamaları konuştuklarını belirtti.

9 Ağustos 2017 Çarşamba 12:12
Yazdır

ALTİD tarafından organize edilen turizm istişare toplantılarının 3.sü, Okurcalar ve Türkler’den sonra, Konaklı Otelciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan’nın ev sahipliğinde Konaklı Titan Select Otel’de gerçekleştirildi.  Bölgesel turizmin sorunlarının yanısıra ülke turizmine yönelik genel sorunların da ele alındığı ve geleceğe yönelik çözüm yollarının konuşulduğu toplantıya Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  ALTİD Başkanı ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Sili, ALTAV Başkan Yardımcısı Mehmet Dahaoğlu, KONTİD Başkanı Ali Orkan, turizm bölge dernek başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

BAŞKAN YÜCEL, “TURİZMİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINININ PLANLAMASINI KONUŞTUK”

 

ALTİD Başkanı Burhan Sili’nin açılış konuşmasının ardından toplantıda turizmin sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırıldı. Sorunların uzun uzun konuşulduğu toplantının ardından basına bir açıklama yapan Alanya Belediyesi ve Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) Başkanı Adem Murat Yücel, şunları kaydetti:

 

“ALTİD’in organize ettiği bölgesel toplantılardan birine katıldık. Okurcalar ve Türkler’den sonra bugün Konaklı’da toplandık. Turizmin dünü, bugünü ve yarınının planlaması ve yapılanmasıyla ilgili fikir alış-verişinde bulunduk. Mevcut durumu değerlendirdik. Her şeyden önemlisi de gerek ülkemizin içinde bulunduğu durumdan gerek bölgesel şartlardan kaynaklanan sorunlar karşısında gelecek yatırımların neler olabileceğini paylaştık.”

 

TELEFERİK ALANYA’YA BİR MARKA DEĞERİ KATACAK

 

Son günlerin en önemli ve gündemdeki yatırımı teleferiğin Alanya turizmine katacağı değerle ilgili de açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Yücel, “Teleferiğin Alanya’ya bir marka değeri katacağı bilinciyle teleferiğin açılması, yapılanması ve uygulanması görüşlerimiz vardı. Acentecilerin ve tur operatörlerinin teleferikten nasıl faydalanabileceği; turistlerin nasıl faydalanabileceği konusunda bilgi alış-verişi yaptık. Teleferikle kaleye çıkan turistlerin nerelerden en iyi şekilde faydalanabileceği konularını ele aldık. Kaleye çıkan turistlerin Bedesten bölgesinden, büyük camiden, sarnıçlardan, Kayhanlar Kültür Evi’nden, iç kaleden nasıl faydalanabileceğini değerlendirdik. Bununla ilgili de çalışmalarımızın başında olduğumuzu, en kısa zamanda en faydalı şekilde insanların bu projeden yararlanması tekliflerimizi, önerilerimizi turizmcilerimize sunduk. Bölgemizin turizmle ilgili gelecek vaad eden yatırımlarını değerlendirdik” dedi.

 

“İZLEYECEĞİMİZ YOLU TESPİT EDİYORUZ”

 

ALTİD Başkanı Burhan Sili de “Okurcalar bölgesinde başlatılan istişare toplantılarımızı bir önceki hafta Türkler ve İncekum bölgesinde devam ettirmiştik. Bu hafta da diğer toplantılarda olduğu gibi yine Belediye Başkanımızın katılımıyla Konaklı bölgemizde otel işletmecileri üyelerimizle buluştuk. Turizm sezonunun mevcut durumu, ne şekilde sürdürülebildiği, bundan sonraki süreçte yapılması gerekenler, belediyemiz ve yerel yönetimlerle olan ilişkilerimizde aksayan noktalar ve oluşan taleplerimiz gibi konularda istişarede bulunduk. Verimli geçtiğini düşündüğüm bu toplantılara Kleopatra bölgesiyle devam edeceğiz. Sonraki haftalarda da Alanya’nın doğu bölgelerinde istişare toplantılarımız sürecek. Bölgesel toplantılarımızı tamamladığımızda acente, tur operatörleri ve tüm üyelerimizin katılımıyla genel bir toplantı daha yapacağız. Sektör olarak yapmamız gerekenler, sorunların bertaraf edilmesi ve izleyeceğimiz yolun tespit edilmesi açısından bu birlikteliği önemli buluyorum. Doğru proje ve planlamalarla 2018 yılından itibaren çok daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum” dedi.

 

Anahtar Kelimeler: ALTİD, Alanya, Murat Yücel, turizm,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7780
USD SATIŞ
3.7980
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2590
POUND SATIŞ
5.3330
ALTIN ALIŞ
161.8400
ALTIN SATIŞ
162.5000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur