Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
TÜROB, IMEX Fuarı'nda Kongre Turizmi üzerine çalışacak
 

TÜROB, IMEX Fuarı'nda Kongre Turizmi üzerine çalışacak

Ülkemiz turizm ürünlerinin en önemli segmentlerinden olan "Kongre Turizmi" alanında, bu yıl 16-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Almanya/Frankfurt'da düzenlenecek olan IMEX Uluslar arası Turizm Fuarı'nda, TÜROB(Türkiye Otelciler Birliği), E400 no'lu Türkiye standında, kongre alıcıları ile bir araya geliyor.

16 Mayıs 2017 Salı 00:00
Yazdır

TÜROB Başkan Yardımcısı ve Fuarlar ve Tanıtım Komitesi Başkanı Müberra Eresin'in konu hakkındaki açıklaması şöyle:"Kongre Turizmi özellikle büyük şehirlerde önemli bir ürün olup, kongre misafirleri yaptıkları harcamalar bakımından da fark edilir bir katkı sağlamaktadır. Son yıllarda uluslararası kongre ve toplantı turizminde büyük sıçrama yapan Türkiye, 2016 yılında en yüksek kayıplarından birini bu alanda yaşadı. Turizmin en fazla gelir bırakan kalemlerinin başında gelen uluslarası kongrelerde 2015 yılında ülke bazında Türkiye 18’inci, şehir bazında da İstanbul 8’inci sırada yer almış, bu alanın iddialı ülkelerinden biri olarak öne çıkmıştı. Ancak Türkiye’nin güvenlik algısında yaşanan aşınma 2016 yılı ve sonraki üç yıl için konfirme edilmiş birçok kongre organizasyonunun iptal edilmesine neden oldu. Nitekim henüz açıklanan ICCA 2016 istatistiklerinde maalesef bu etki görüldü ve İstanbul da, Ülkemiz de 2016 yılında listeye giremedi. Kongre turizmi için gerekli tüm kültürel, altyapı ve ulaşım imkanlarına sahip olan Türkiye'nin, turizmde en iddialı olduğu alanlardan biri olan pazarda yeniden ivme kazanması, bu yönde lobi yapılabilmesi için TÜROB olarak her mecrada bulunmaya gayret ediyoruz. IMEX Frankfurt Fuarı kapsamında da bu yöndeki temaslarımıza devam edeceğiz."

Anahtar Kelimeler: TÜROB, IMEX Fuarı, Kongre Turizmi,
Andiamo Tur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
117.522
USD ALIŞ
3.7780
USD SATIŞ
3.7980
EURO ALIŞ
4.6480
EURO SATIŞ
4.6730
POUND ALIŞ
5.2590
POUND SATIŞ
5.3330
ALTIN ALIŞ
161.8400
ALTIN SATIŞ
162.5000
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur