Firuz Bağlıkaya
Turizm News | Turizmin güncel haberleri, online gazetesi
Bizi Takip Edin:
Cevdet Eroğlu
 

GEÇTİ BOR’UN PAZARI SÜR EŞEĞİ NİĞDE’YE DEMEMEK İÇİN

Cevdet Eroğlu

Samistal Travel Sahibi-Turizmci
21 Eylül 2016 Çarşamba 17:24
Yazdır

 

Türkiye halen dışarıdaki negatif algı operasyonunu çökertemedi. Ülkemize son 2 yıldır Türk turizmi üzerinden gizli ambargo uygulanmaktadır. Bu algıyı henüz bertaraf edecek bir yapı çıkmamıştır. Türsab ise turizmde ki kaybı Arjantin ve iran’dan telafi ederiz diyeli daha 6 ay oldu ama gelinen noktada hiçbir yol kat edilmedi. 2017 turizm sezonu Avrupa pazarında halen soru işareti olarak karşımızda duruyor.

 

Önemli tur operatörleri sigorta kapsamı dışında tutulan Türkiye’yi kataloglarından çıkartıyor yada program azaltmaya gidiyorlar. Türkiye’yi soran müşterilere de satıcılar İran yeni destinasyon diyerek Iran’ı öneriyorlar. Kayıp giderek büyüyor ve bunu Türkiye’yi tanıtma görevi olan Türsab bir lobi çalışması yaparak negatif oluşan algıyı pozitife çevirmek için hiç mi ama hiç uğraş vermiyor. Maalesef sadece devlet’in bir şeyler yapması bekleniyor zaten devlet yapacağını yapıyor.

 

Devlete önemli veri aktarımı sağlayıp tanıtım için ciddi uğraşlar verilmelidir. Sektördeki insanlar kan ağlıyor, birliğimizin acil kriz masası kurup süreci yönetmek en önemli görevlerinden biri olmalıdır. Avrupa pazarındaki önemli tur operatörlerini, medya gruplarını Türkiye’ye davet edip oluşan güvensizlik ortamını bir nebze bu çalışmalarla bertaraf edebiliriz Darbeye maruz kalmış ülkemizi bu zor süreçte yalnız bırakmamak gerekiyor.

 

Türkiye’deki önde diğer gelen STK’lar hükümet’e çözüm önerileri sunarken 52 sektörü içinde barındıran Türk turizmi yetkilileri maalesef oturup süreci izliyor ve hükümetten sektör için atılacak adımları bekliyorlar.

 

Zaten Devlet de vergi olarak “ Elime ne sürdün ki yüzüne çalayım diyor” Eğer olumlu bir adım atılırsa onu da güya biz yaptık oldu diyerek sektöre şirin gözükeceklerini zannediyorlar. Geçti Bor’un pazarı sür eşeği Niğde’ye dememek için sorunlarımıza acil çözüm üretmelisiniz. Yoksa devlet birilerini görevlendirir bu boşluğu doldurur. Benden söylemesi.

Andiamo Tur
Köşe Yazısı Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 
Yazarlar

  Facebook'tan sektörden güncel haberleri takip
  etmek için sayfamızı beğenin

   
Çok Okunanlar
Fotogaleri
Finans
İMKB 100
116.511
USD ALIŞ
3.7440
USD SATIŞ
3.7640
EURO ALIŞ
4.6400
EURO SATIŞ
4.6650
POUND ALIŞ
5.2170
POUND SATIŞ
5.2880
ALTIN ALIŞ
162.5000
ALTIN SATIŞ
163.1600
Hava Durumu
Havadurumu
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS

Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Turizm News, turizmden güncel haberleri, köşe yazılarını ve sektörel bilgileri turizm profesyonellerine ve yöneticilerine ulaştıran haber sitesidir.
Okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Turizm News sorumlu tutulamaz.

Sitemiz İYAD üyesidir

Yazılım: Haber Sitesi Kur